W a <D N f§> VAN OUDERCOM MISSIE TOT MEDE ZEGGENSCHAPS- RAAD m 3 O O S#rt3 WW <D as <D 5' h $s aa O -O O 2 12 - 19 januari week SNOEI-EN VEILINGSHOUT VOORTAAN TE KOOP dedelta DE FAAM Woensdag 12 januari 1983 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 17 t/m 22 febr. BESTEMMINGSPLAN "ZANDDORP" BESTEMMINGSPLAN "LANGE GEERE EN OMGEVING" NIEUWE MAATREGELEN HINDERWET INSPRAAKVERORDE NING MIDDELBURG ISOLEREN EIGEN WONINGEN FILMS Bewoners en eigenaren van panden in en om het Geeregebied zijn uitge nodigd voor een voorlich tingsbijeenkomst over de te nemen maatregelen i.v.m. de komende bouw activiteiten. Een herinne ring voor degenen die zich hebben aangemeld voor deelname. De heer W.(Wim) Ovaa zal 24 januari a.s. beëdigd worden als lid van de Middelburgse gemeenteraad. Hij vertegenwoordigt de partij D'66 en komt dus in de plaats van de heer A.J. Vleugel. Het nieuwe raadslid is 38 jaar en is socioloog van beroep. In zijn vrije tijd doet hij actief aan voetbal en ook studie is een hobby. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Algemene informatie over de gemeentepolitie - Bootregistratiekaart - Affiche "Pas op het is zo weg" - Urban renewal participation experiments - Culturele agenda van 12 tot 19 februari. Van de mogelijkheid uw oude huis brandolietank gratis te laten leegpom pen is gretig gebruik gemaakt. In totaal werd zo'n 30.000 liter opgehaald bij particulieren en bedrijven. Mensen die vergeten zijn zich te melden bij de dienst Gemeentewerken kunnen dat alsnog doen. De tankauto gaat binnen kort nog eenmaal op route. R uim 400 mensen waren maandag 3 januari j.l. in de Burgerzaal van het stadhuis aanwezig om het gemeentebestuur en elkaar een goed en gelukkig 1983 toe te wensen. Burgemeester drs. P.A. Wolters citeerde daar in zijn korte nieuwjaarsrede een aantal uitspraken van prof. Van Doorn van de Erasmus Universiteit Rotterdam, die onlangs te lezen waren in een krantenartikel. Hierin werd onder meer gesteld dat in principe iedere burger verplicht is voor zichzelf te zorgen, maar ook een aanvullende verantwoordelijkheid heeft voor zijn medeburgers en voor de samenleving. De heer Wolters sprak de hoop uit dat de geest van individuele en gezamenlijke verantwoordelijkheid, van samenspel tussen burger en overheid, tussen bestuur en bestuurden, een ieder in de komende-stellig economisch moeilijke dagen van 1983-tot leidraad zou zijn. Met de woorden: Veel heil en zegen voor u allen en voor de gemeenschap waarin wij toch, ondanks tegenstellingen, heel plezierig wonen besloot Middelburgs eerste burger zijn toespraak. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen, iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden'. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag stamppot boerenkool met worst dinsdag gehakt, erwtjes/wortelen, puree woensdag braadworst, bietjes, aardappelen donderdag rundvlees, spinazie, aardappelen vrijdag gehakt, witlof, aardappelen zaterdag jachtschotel. Bij het onderhouden van het groen in onze stad komt door het snoeien en vellen van bomen en struiken regelmatig nog goed bruikbaar hout be schikbaar. Bijvoorbeeld om te stoken in de open haard. Ook andere doeleinden zijn echter denkbaar. Burgemeester en wethouders hebben nu besloten de gemeentelijke Plantsoendienst toestemming te ge ven dit snoei-en vellingshout te verkopen aan in woners van Middelburg die daarvoor belangstelling hebben. Tot nu toe kwam het materiaal alleen te recht bij een gering aantal mensen die daar bij toe val om vroegen. Het verkopen van het hout brengt extra werk met De Wet medezeggenschap in het onderwijs is ongeveer een jaar geleden in werking getreden. Deze wet is er niet van de ene op de andere dag gekomen. Daar zijn veel besprekingen aan vooraf gegaan. Hoewel ouders en leerlingen ook al voor 1 februari 1982 op veel scholen werden betrokken bij de schoolorganisatie (oudercommissie e.d.), verandert door de wet heel wat. Deze wet regelt de medezeggenschap van ouders, leerlingen en personeel op school. In grote lijnen geven we u de belangrijkste punten uit deze wet aan. Medezeggenschap Een woord als medezeggenschap is niet altijd even gemakkelijk. Het wordt ook wel genoemd: meedoen op school. Maar als je meedoet op school betekent dat lang niet altijd dat je ook medezeggenschap hébt, of mee mag praten. Een klein voorbeeld: als u iets wilt weten over uw kind op school, dan gaat u praten met de onderwijzer(es) van uw kind. Uw eerste stap op school is gezet. Misschien wilt u daarna meer weten over de school in het algemeen. Dat vraagt u aan het schoolhoofd. Hij kan u evt. ook verwijzen naar de oudercommis- sie of ouderraad. Na enige tijd be zig te zijn in de oudercommissie vindt u toch dat u meer invloed wilt uitoefenen binnen de school. Anders gezegd, het onderwijs in teresseert u. Dan wordt het tijd om eens contact op te nemen met de medezeggenschapsraad. Een ge kozen vertegenwoordiging van ouders, leerlingen (in het voortge zet onderwijs), de onderwijzers, onderwijzeressen en ander perso neel. Het is net een soort school- parlement van het personeel, de ouders en soms de leerlingen. De medezeggenschapsraad van de school krijgt direct te maken met het bestuur van de school. Het schoolbestuur heet officieel, het bevoegd gezag. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "Zanddorp" om de bouw mogelijk te maken van een jeugdhonk aan de Koninginnelaan. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening liggen tot 14 januari ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kunnen schriftelijke bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen worden ingediend bij b. en w. Het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Lange Geere en omgeving ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken. Bezwaren tegen bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen kunnen tot 10 febr. worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Bezwaren tegen het bestemmingsplan kunnen tot dezelfde datum alleen bij G.S. worden ingediend door degenen die tijdig bezwaar bij de gemeenteraad indienden. Bestuur Afhankelijk van de school waar uw kind op zit is het bevoegd gezag van een school: - de minister van onderwijs en wetenschappen (rijksschool) - het gemeentebestuur (openbare school) - het bestuur van een. vereniging of stichting (Roomskatholieke, Protestants-Christelijk of bij zonder neutraal onderwijs). Het bevoegd gezag is verantwoor delijk voor de school, voor de na leving van wettelijke voorschrif ten en dergelijke. Daar verandert de nieuwe wet niets aan. Maar de wet heeft het bestuur een nieuwe verplichting opgelegd: het moet ervoor zorgen dat er een medezeg genschapsraad en een medezeg- genschapsreglement komt. In een aantal gevallen is het bestuur verplicht om de medezeggen schapsraad mee te laten beslissen of naar deze raad te luisteren. Het bestuur kan de raad nooit zomaar negeren. Daar is een aantal regels voor. De toepassing van die regels De kan van school tot school ver- Hl schillen. Medezeggenschapsraad Iedere school moet een medezeg genschapsraad hebben. Kleuter school, lagere school en iedere school voor het voortgezet onder wijs. In die raad zitten, zoals ge zegd, vertegenwoordigers van het personeel, de ouders en soms ou dere leeflingen. Iedere ouder, man of vrouw kan zich verkiesbaar stellen voor de medezeggen schapsraad. Het is echter mogelijk dat een schoolbestuur u niet toe laat, als u de grondslag van de school niet respecteert. U dient hier op te letten. De voorlopige medezeggenschaps raad gaat er - samen met het be stuur- voor zorgen dat er een reg lement komt. Als dat er is, dan pas komt er een echt medezeggen schapsraad. Ouderraad Naast de wettelijk verplichte me dezeggenschapsraad, kunnen scholen en ouder-, leerlingen-, en een lerarenraad instellen. Zo'n ouderraad-vroeger oudercommis sie genoemd- adviseert over aller lei ouderzaken. Als u meer van de school wilt weten, voordat u in de medezeggenschapsraad zitting neemt (waarvoor u verkozen moet worden) kunt u eerst meedoen in de ouderraad. Medezeggenschapsreglement belangrijkste taak van de voorlopige medezeggenschaps raad is, samen met het bestuur er voor zorgen dat er een reglement komt. Dat is een soort overeen komst tussen het schoolbestuur en de raad, waarin onder meer be schreven staat welke bevoegdhe den de raad heeft. Het reglement wordt per school vastgesteld. Tot 1 februari a.s. kunnen de schoolbe sturen een ontwerp-reglement opstellen. Daarna hebben raad en schoolbestuur nog een jaar om een reglement te maken dat voor beide partijen bevredigend is. Brochures Wilt u meer weten over de mede zeggenschap op school, haal dan de gelijknamige brochure af bij de voorlichtingswinkel, Stadhuis straat 2. Daar ligt voor de Turks en Arabisch sprekende ouders van leerlingen een samenvatting van de wet in hun eigen taal. Geef dat even aan hen door, want zij kun nen veelal dit artikel niet lezen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1-een parkeerverbod in te stellen aan de westzijde van de Koor kerkstraat tussen Nieuwe Wal en Onder de Toren, en aan de zuidzijde van Onder de Toren tussen Koorkerkstraat en Nieuwe Kerkgang. Kroonbe- roep mogelijk tot 15 januari. 2. -diverse verkeersmaatregelen te nemen voor de Vlissingse- singel. Kroonberoep mogelijk tot 12 februari. 3. -diverse verkeersmaatregelen te nemen voor de Poelendaele- singel. Kroonberoep mogelijk tot 12 februari. 4. -het parkeerverbod voor een speciaal parkeervak ter hoogte van 't Zanddorp 87 op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 12 februari. 5. -het parkeerverbod voor een speciaal parkeervak ter hoogte van Eigenhaardstraat 25 op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 12 februari. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. »'m Sl>_ Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - de heer A.A. Goedbloed, Veersesin- gel 226 in Middelburg voor een tim mermanswerkplaats aan de Jacob Catsstraat 12. Indienen beroeps schrift mogelijk tot 15 januari. Een beroepschrift tegen een beschik king kan worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van be stuur in 's-Gravenhage door de aan vrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die al eerder bezwaar indienden tegen de aönvraag en voor degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De bovenvermelde beschikking ligt met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Mol straat. De "Inspraakverordening Middel burg", die met ingang van 1 november zich mee, zoals sorteren, verzamelen, op lengte za gen, vervoeren en opslaan. En u weet het: extra werk kost extra geld. Om nu het geheel kostendek kend te kunnen maken is bepaald dat een kubieke meter hout 60,- moet gaan opbrengen. Vanaf 19 januari a.s. kunnen kopers iedere woens dag terecht op de gemeentekwekerij "Overwater" aan de Langevielesingel. En dat tussen 14.00 en 16.00 uur. Daar kan het hout afgehaald worden, terwijl contante betaling moet plaatsvinden op het kantoor van de dienst Gemeentewerken aan de Vlissingse- straat 21. Na een proefperiode van één a twee jaar zal men bezien of moet worden doorgegaan met de verkoop van snoei-en veilingshout. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Jasmijnstraat Vernieuwen tussen Lelie- gas-/water straat en leidingen Zacharias. Jansenstraat Afgesloten voor alle ver keer (behalve voor voetgangers) AANVANGS DATUM. In uitvoering in werking is getreden, ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuis straat 2. Het is ook mogelijk de veror dening in bruikleen mee te nemen of tegen betaling van 3,- te kopen. Het kabinet besloot in juli 1982 de sub sidie voor het isoleren van eigen wo ningen stop te zetten. Het afschaffen van die subsidie wil allerminst zeggen dat het isoleren niet zinvol meer is! Toepassing van dubbelglas of voorze tramen is minder aantrekkelijk zonder subsidie maar levert comfort en andere aspecten die de bewoner waardeert. Dat is goed gebleken want deze voor ziening is veruit het meest toegepast met subsidie. Alle overige isolatie voorzieningen zoals de isolatie van ge vel, dak en begane-grondvloer zijn ook zonder subsidie bij de huidige gasprijs rendabel. Nog gunstiger wordt de si tuatie als er tevens voorzieningen worden getroffen als tochtweringen, leiding-isolatie en isolatie achter ra diatoren. Informatie en folders over isoleren zijn verkrijgbaar bij: -bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2, tel: 26251. -gemeentebedrijven, Dam 39, tel: 14356 -voorlichtingscentrum PZEM, Korte Delft 1, tel: 34034 -Sven, Postbus 503,7300 AM Apeldoorn, tel: 055-330750. De gemeente beschikt over een aantal films die op verzoek aan groepen ver toond kunnen worden. We noemen de producties "Middelburg Monumenten- stad", Middelburg Mozaïek" en "Alle Stemmen gelden". Het bureau Voor lichting zal u graag nader informeren. Ook over de mogelijkheid een bezoek te brengen aan het stadhuis om meer aan de weet te komen over het functioneren van een gemeente(bestuur) heeft men daar gegevens. Enige weken geleden lieten wij u weten dat in de voorlichtingswinkel voor de luttele prijs van f 1,50 een oude zwart-wit luchtfoto van Middelburg verkrijgbaar was. Er werden tot nu toe 145 exemplaren gekocht. Ongeveer eenzelfde aantal is voor de liefhebbers nog beschikbaar. Zorg wel dat u er snel bij bent. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5