<D N <D I <D 7T BELEIDSNOTA'S VOOR DRIE BESTEMMINGS PLANNEN BINNENSTAD nÏÏ |t mm Sa SL 5' LAAT UW OUDE HUISBRANDOLIE TANK GRATIS LEEGPOMPEN 52 (re o 17-24 november Si's CD <D s© 35" <D O o© O o. <D c- Woensdag 24 november 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 29 nov. t/m 4 dec. WONINGBOUW REIJERSHOVE HERZIENING STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND NIEUWE MAATREGEL PARKEERAUTOMA- TENVERORDENING In de Stromenwijk zal een Hostel worden gevestigd. Hiervoor heeft het Psy chiatrisch Ziekenhuis Zeeland het oog laten vallen op een pand aan de Zijpestraat. In het voor malige gebouw "Het Ba ken" zullen zo'n 16 hostel plaatsen komen. De Sinterklaastijd is weer aangebroken. Vele etalages zijn sfeervol ingericht met allerlei producten om gekocht te worden. Vandaar dat de winkeliers in onze stad vier extra koopavonden houden. Beginnend op maandag 29 november t/m vrijdag 3 december. Voor de Kerst zijn de koopavonden vastgesteld op 21 t/m 23 december. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te hajen folders/brochures: - Culturele Agenda van 24 t/m 30 november - U bent getuige voor de rechter - U komt getuigen in een civiel proces - U bent door een strafbaar feit benadeeld - U wilt naar de raad van beroep. Deze week verschenen er drie nieuwe folders. Te weten, :Burgemeester", "College van B. en W." en "Gemeente raad". Ze behandelen - in beknopte vorm - de taken van deze bestuursor ganen. Naast de zwart/wit foto's van de dames en heren staat ook omschreven hoe u ze kunt bereiken. Deze handzame folders zijn uitgegeven door bur. Voorlichting. DE FAAM De beleidsnota's "Stadh uisstraat-Bagijnhof'"- Achterde Houttuinen"- en Seisstraat-Noordpoortplein zijn met name van belang voor de ambtelijke medewerkers van de gemeente die belast zijn met het opstellen van de bestemmingsplannen voor deze drie gebieden. Zij zullen de inhoud daarvan voorlopig verwerken in de eerste ontwerpen. Het bijvoorbeeld nog te voeren overleg met een aantal direct-belanghebbenden en de eventuele reacties uit de commissie Ruimtelijke Ordening kunnen altijd nog aanleiding geven tot de nodige wijzigingen en aanpassingen. Van een vaststaand geheel kan in deze fase dus beslist nog niet gesproken worden. Daarna komt de inspraak nog aan bod. Zie voor verdere gegevens het hoofdartikel deze week. Behandeling van de beleidsnota "Stadhuisstraat-Bagijnhof' heej't reeds in de laatstgehouden openbare vergadering van de commissie R.O. plaatsgevonden. De andere twee komen een volgend keer in bespreking. In de voorlichtingswinkel liggen de stukken om te lezen, terwijl u ze daar ook kunt lenen of kopen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden'. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag karbonade, bloemkool, aardappelen woensdag gehakt, rode kool, aardappelen donderdag hamburger, sperziebonen, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, puree zaterdag macaroni. Dit artikel is speciaal geschreven voor degenen die in het verleden op huisbrandolie stookten. Velen van hen schakelden van de olie over op het aardgas. Als toen de tank uit de grond is gehaald is er niets aan de hand. Het blijkt ech ter zo te zijn dat nog diverse particulieren en bedrijven oude olietanks - al of niet gevuld - in de grond hebben laten zitten. En dat is nou net niet de bedoeling. Wij wijzen u dan ook op de gevolgen hiervan. De in de tank achtergeb leven olie wordt na verloop van tijd "agres sief". Dit met het gevolg dat de tank doorroest en de olie daardoor vrij spel heeft. De grond wordt - vooral in de naaste omgeving - veron treinigd. Met andere woorden: Het tast ons milieu aan. En dat heeft u zich wellicht niet gerealiseerd. De gemeente zal op verzoek uw oude olietank leeg laten pompen door een daarvoor gespecialiseerd bedrijf. Aan deze In de loop van het komend jaar zullen de ontwerp- bestemmingsplannen "Stadhuisstraat-Bagijnhof", "Achter de Houttuinen" en "Seisstraat-Noordpoortplein" opgesteld worden. Hierbij gaat men uit van de beleidsnota's voor deze drie binnenstadsgebieden, die burgemeester en wethouders vorige maand naar buiten brachten. Wanneer de ontwerpen gereed zijn, gaan ze in het zgn. vooroverleg met diverse instanties en kunnen belanghebbenden hun mening erover kenbaar maken. Inspraak dus. Met name voor hen behandelen we hier in het kort de beleidsnota's. "Stadhuisstraat-Bagijnhof" In de beleidsnota voor dit bestem mingsplan houdt men rekening met de mogelijkheid dat in de toe komst de bouwmaterialenhandel De Jager Tolhoek uit het gebied zal verdwijnen. De vrijkomende panden aan de Lange Noordstraat krijgen dan een bestemming voor detailhandel, terwijl de gebouwen aan Penninghoeksingel en Lam- brechtstraat geschikt voor bewo ning moeten worden gemaakt. Er blijft dan nog een terrein over voor het inrichten van parkeerplaatsen en autoboxen voor de omwonen den, de aanleg van achterpaden en een kleine speelplek. De beoogde versterking van de woonfunktie in de omgeving van de Lambrecht- straat maakt het ook nodig te be zien of sanering(sloop) van een deel van het daar aanwezige ga ragebedrijf De Delta een haalbare kaart is. In de nota worden verder aangegeven welke stedebouw- kundige uitgangspunten gelden voor bebouwing van de hoek Stadhuisstraat-St. Sebastiaan- straat. Het stuk grond waarop nu nog de Rijksleerschool staat. Dö afmetingen van het daarbij aan wezige binnenterrein wil men zo weinig mogelijk aantasten. Aan een grote parkeerkelder hier wordt niet meer gedacht. Inrich ting van parkeerruimte op het be staande verharde schoolplein acht men wel tot de mogelijkheden be horen, waarbij een ontsluiting is aangegeven via de aangrenzende tuin naar de Penninghoeksingel. Een binnen niet al te lange tijd verschijnende notitie over parke- Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft een bouwplan ingediend voor 65 woningen in de nieuwe wijk Reijershove. Dit bouwplan voldoet aan het uitwerkingsplan dat in voorbereiding is van het globale bestemmingsplan. Vooruitlopend op de uitwerking van het globale bestemmingsplan kan medewerking worden verleend aan de realisering van het bouwplan. Het bouwplan en het ontwerp van het uitwerkingsplan liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren tegen de uitvoering van het bouwplan kunnen schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2, bij de Prov. Griffie, St. Pietersstraat 42 en bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13, ligt de herziening van het streekplan Midden-Zeeland ter inzage, dat sinds 12 oktober j.l. van kracht is. Exemplaren van de herziening zijn voor ƒ30,- verkrijgbaar bij de Prov. Planologische Dienst, ren in binnenstadstuinen in het algemeen zal duidelijk maken in hoeverre dit toelaatbaar zal zijn. Een bijlage in de beleidsnota "Stadhuisstraat-Bagijnhof" ver meldt de uitgangspunten voor de functies in het plangebied, waar van de begrenzing overigens te vinden is in de bij het stuk beho- rende tekening. Per straat wordt^ aangegeven welke bestemmingen daar moeten gelden. "Achter de Houttuinen" In dit plangebied, waarin liggen het Armeniaans Schuitvlot, de Walensingel, de Seisstraat, de Seisdam, Achter de, Houttuinen, Baanstraat, Zandstraat en Dom- burgs Schuitvlot bevindt zich ook de bekende Kloveniersdoelen. In een toelichting bij het op te stellen bestemmingsplan wil men de sug gestie doen het braakliggende stuk grond hierachter in te richten als klassieke tuin, waar het publiek vrij kan vertoeven. Eep goede ge legenheid om dan ook eens de achterzijde van dat fraaie monu mentale gebouw te bekijken. Uit de intentie- en andere oudere plannen voor onderdelen van het gebied zijn voornemens tot de aanleg van enkele achterpaden overgenomen. Zo wordt gedacht aan verlenging van het pad achter het Armeniaans Schuitvlot voor ontsluiting van een aantal wonin gen aan de Seisdam. Verder voor ziet men de aanleg van zo'n ont sluiting die kan uitmonden in een bestaande poort van een pakhuis aan de Seisstraat. Verbouwing van dit pand tot appartementen voor 1 - en 2 persoonshuishoudens worden zeker niet uitgesloten. Behoud van de winkels in het blok Domburgs SchuitvlotZandstraat-Achter de Houttuinen is goed denkbaar, evenals een beperkte uitbreiding hiervan. Het gaat immers om een "schakel" tussen het winkelgebied Langeviele en het parkeerterrein Hof van Tange enerzijds en het Trefcenter anderzijds. Zo staat althans opgenomen in de uitgang spunten voor de functies in dit plangebied. Horecabedrijven zijn niet aanwezig in genoemde straten en men ziet geen reden om daar verandering in te brengen. "Seisstraat-Noordpoortplein" De ontwikkeling van winkels hier moet volgens de derde beleidsnota beperkt blijven. Het kernwinkel gebied Lange Delft-Markt-Lan- geviele-Geere komt dat ten goede. De enkele reeds bestaande vesti gingen aan Klein Vlaanderen en Noordpoortplein moeten in het komende plan hun bestemming blijven behouden. De Herengracht leent zich voor incidentele vesti ging van een kantoor. In de rest van het plangebied moet dat wor den voorkomen. Bij de uitgang spunten staat voor de diverse straten behoud van de woonfunc tie centraal. Zo wil men bijvoor beeld de nog aanwezige huizen aan Noordpoortplein en Noordpoort straat handhaven. Ook wordt aangegeven waar bedrijven en opslagruimten geen bezwaar op leveren. Achterpaden voor vrijwel alle woningen in het blok Volde- rijlaagte-Herengracht-Seis- straat-Klein Vlaanderen worden in het geheel opgenomen. Intentie- en andere oudere plannen liggen hieraan ten grondslag. Evenals in het plan "Achter de Houttuinen" zullen ook in het plan "Seisstraat- Noordpoortplein" voor de be schermde bolwerken aparte be stemmingen worden opgenomen met speciale kenmerken. Burgemeester en wethouders hebben besloten om het parkeer verbod voor het aangewezen par keervak tegenover het pand Sin gelstraat 27 op te heffen. Kroon- beroep mogelijk tot 4 december. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Het verkeersbesluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. De gemeenteraad heeft op 28 juni jl. de Verordening tot wijziging van de Parkeerautomatenveror- dening vastgesteld en Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben op 13 augustus bericht van ont vangst gezonden. De wijzigings verordening ligt nu tot 16 decem ber ter inzage bij het bureau Bij zondere Wetten van de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. Het bureau Bijzondere Wetten van de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis is altijd bereid u over verkeersbesluiten en -zaken nader te informeren. HINDERWET Aanvragen Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. B.P. Handelmij Nederland BV., Frederiksplein 42 in Amsterdam voor uitbreiding en wijziging van het verkooppunt voor aardoliepro ducten aan de Roozenburglaan 236. Mondelinge bezwaren kunnen niet meer worden ingediend. Schrifte lijke bezwaren moqelijk tot 27 no vember. 2. Zeevishandel Poppe BV., Kade 97 in Veere voor een visspeciaalzaak aan de Markt 39. Verzoek om hoorzitting tot 26 november mogelijk. Schrifte lijke bezwaren mogelijk tot 3 de cember. werkzaamheden zijn voor u geen kosten ver bonden. Het is wenselijk om de lege tank uit bijvoorbeeld uw tuintje te halen. Hiermee voorkomt u dat er zich in de loop der tijd een verzakking voordoet. Mocht het verwijderen op problemen stuiten, dan is het raadzaam het "vat" te vullen met zand. De kosten voor de twee laatste mogelijkheden zijn echter 'voor eigen rekening. U kunt de gemeente inschakelen door even contact op te nemen met de heer Wouters, mi lieu agent bij de dienst geueentewerken. Tele foon 27751,toestel 34. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL Vlasmarkt Afgesloten voor alle verkeer Wijngaardstraat, Sint Sebastiaan- straat. Afgesloten voor alle verkeer Koepoort Wegversmalling AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM. 3. Herbestra ting Vernieuwen riolering Herbestra ting In uitvoering In uitvoering In uitvoering Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn inge diend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet ken baar gemaakt. Beschikking B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer J. Koole, Golsteinseweg 8 voor een akkerbouwbedrijf annex boomkwekerij aan de Golsteinseweg 6. Tot 17 december kan tegen de beschik king een beroepschrift worden inge diend bij de Raad van State, afd. voor Geschillen van Bestuur in 's- Gravenhage door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die al eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kun nen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De bovenvermelde aanvragen en be schikking liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Biblio theek in de Molstraat. COLLECTE Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend aan - het Leger des Heils, korps Middelburg een huis- aan-huis collecte te houden tot zater dag 4 december, en tijdens de koopa vonden voor 5 december en de kerst dagen en op 11, 16 en 18 december "Kerstpotten" te plaatsen. Bij het collecteren moet gebruik wor den gemaakt van verzegelde collecte bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en zijn verplicht op verzoek een legitimatiebewijs te tonen. "Thuis in Middelburg" is de enige echte gemeentelijke informatiegids Redactioneel wordt deze uitgave verzorgd door het bureau Voorlichting. Voorde advertenties zorgt de plaatselijke uitgeverij Reclad. Om misverstanden te voorkomen delen we u mee dat nog niet gestart is met voorbereidingen voor de uitgave 83/84. 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5