46 GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 22 NOVEMBER A.S. week (ft 1 AANVRAGEN DE FAAM Woensdag 17 november 1982 3" 5' Q. BESCHIKKING MENU 'TAFELTJE DEKJE' week 22 t/m 27 nov. WONINGBOUW REIJERSHOVE HERZIENING STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND Voor de maatschappelijke dienstverlening zal er in 1985 een Welzijnsplan moeten komen. Instellingen, organisaties en verenigingen die op dit gebied werkzaam zijn en geen brief van de gemeente hebben ontvangen kunnen contact opnemen met de heer Hagens op het stadhuis. Hij verstrekt u graag de nodige informatie. De nerbestratingswerkzaamheden aan de Vlasmarkt gaan gewoon door. Het lag echter in de bedoeling om het werk enkele weken stil te leggen in verband met de komende feestdagen. Daar is nu van afgezien op verzoek van vele be trokkenen. Naar verwachting zal de "klus" eind deze maand zijn afgerond. korte of langere duur naar het buitenland gaan dan raden we u aan om nu alvast uw paspoort in te zien. Dat kan namelijk veel narigheid voorko men, want het verlengen van uw reispapieren, -via bur. Bevolking - neemt zo'n 10 dagen in beslag. t I Om mondeling bezwaren te kun nen maken tegen het verlenen van onderstaande hinderwetvergun ningen) moet men de gemeente (telefoon 01180 - 26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermel den wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemoti veerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wet houders kunnen worden inge diend. 1. B.P. Handelmij Nederland BV. Frederiksplein 42 in Amster dam voor uitbreiding en wijzi ging van het verkooppunt voor aardolieproducten aan de Roozenburglaan 236. Verzoek om hoorzitting tot 20 november. Schriftelijke bezwaren moge lijk tot 27 november. 2. Zeevishandel Poppe.BV, Kade 97 in Veere voor een visspe- ciaalzaak aan de Markt 39. Verzoek om hoorzitting tot 26 november. Schriftelijke be zwaren mogelijk tot 3 decem ber. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijker wijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. B. en w. hebben een hinderwet vergunning verleend aan: - de heer J.Koole, Golsteinseweg 6 voor een akkerbouwbedrijf annex boomkwekerij aan de Golsteinse weg 6. Tot 17 december kan tegen de be schikking een beroepsschrift wor den ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's-Gravenhage door de aanvragers. En dat ook door de betrokken adviseurs, door dege nen die al eerder bezwaar indien den tegen de aanvraag en door de genen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De bovenvermelde aanvragen en beschikking liggen met bijbeho rende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis, en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. Nog maar nauwelijks bekomen van de "begrotingsslag" komen de raadsleden maandag 22 november om 14.00 uur alweer bijeen om te vergaderen. Burgemeester en wethouders komen deze bijeenkomst met een fors aantal ontwerp-raadsvoorstellen. Uit de op deze pagina gepubliceerde populaire raadsagenda blijkt dat heel duidelijk. Het is misschien overbodig, maar we maken u toch nog maar attent op het feit dat de raadsvergadering openbaar is en door u dus bijgewoond kan worden. De publieke tribune is bereikbaar via de Chourtoren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Een afschrift van het hoofdartikel deze week en een overzicht van de raadzaal krijgt u daar gratis aangereikt. Wilt u meer weten, neem dan de moeite even contact te zoeken met het gemeentelijk bureau Voorlichting. Daar liggen ook de volledige raadsvoorstellen met eventueel bijbehorende stukken om te lezen. Overigens liggen de Algemene Beschouwingen van de raadsfracties voor belangstellenden ook nog om in te zien. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Agenda: Vaststelling notulen vergadering op 20 september 1982 82-342 Mededelingen en ingekomen stukken 82-351 Benoeming raadsleden tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar 82-349 Benoemingen (plv.) leden in besturen van gemeenschappelijke regelingen 82-334 Voorstel tot aanwijzing heer J.C. Meijer als vervanger gemeentesecre taris. De heer J.C. Meijer is per 1 december a.s. benoemd tot chef van de afd. Alge mene Zaken van de secretarie. Hieraan is tevens verbonden de functie van eerste vervanger van de gemeentese cretaris. Voorstel: de heer Meijer aan wijzen als vervanger. 82-318 Vaststelling beleidsprogramma in hoofdpunten voor de periode 1982- 1986 De politieke groeperingen die in de ge meenteraad zijn vertegenwoordigd hebben na overleg een beleidspro gramma in hoofdpunten opgesteld voor de periode 1982-1986. Het college tekent hierbij aan dat het programma moet worden aangemerkt als een alge mene richtlijn. Voorstel: vaststellen. 82-325 Uitname van ondergrond bi bliotheek aan Kousteensedijk uit Grondbedrijf en inbreng in Algemene dienst. Het ligt in de bedoeling de ondergrond van het toekomstige bibliotheekge bouw aan de Kousteensedijk te verko pen aan de Bibliotheekcombinatie i.o. De opbrengst dan wel de rente van deze verkoop zal men gebruiken voor de exploitatie van het onderdeel "open bare bibliotheek". Daarom is het nodig de ondergrond uit het Grondbedrijf te halen en in te brengen in de Algemene dienst. Voorstel: instemmen met deze administratieve handeling. 82-346 Verkoop pand Baanstraat 2 Mevrouw S. Koppejan wil graag de woning Baanstraat 2 van de gemeente kopen. Het huis heeft diverse bouw kundige mankementen. De koopster wordt verplicht het pand te laten op knappen volgens een door de gemeente goed te keuren plan. Voorstel: tot ver koop overgaan. 82-331 Aanpassen gemeentegebouwen aan brandbeveiligingsverordening. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-330 Aanvullend krediet voor bouw rijp makenGroot-Industrieterrein. De gemeenteraad heeft in maart 1981 een krediet beschikbaar gesteld voor het verbreden van een gedeelte van de Elektraweg, het verlengen van de Herculesweg, het maken van een dwarsverbinding tussen deze wegen, asfalterings-en rioleringswerkzaam heden en het aanbrengen van nuts voorzieningen. Mede gezien de uitbrei dingsplannen van de Vitrite op dit Groot-Industrieterrein is nu ook een volledige opknapbeurt en reconstructie van de gehele Elektraweg voorzien. De provincie heeft op basis van het totale plan subsidie toegekend. Voorstel: een aanvullend krediet ver lenen voor het bouwrijp maken van het genoemde gebied. 82-295 Vaststellen 11e wijziging Bouw verordening en 3e wijziging Bouwve rordening Logiesgebouwen. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft een serie wijzigingen van de Modelbouwverordening toege zonden. Deze handelen veelal over wijzigingen van isolatie-eisen. Bij aanpassing van de plaatselijke Bouw verordening is het ook nodig de Bouw verordening Logiesgebouwen te wijzi gen. Men wil hierbij ook reeds rekening houden met de mogelijke invoering van een Bouwregistratieverordening. Voorstel: de wijzigingen vaststellen. 82-329 Afhandeling beroepschrift J. Aarnoudse De gemeenteraad verleende op 24 no vember 1980 aan de heer J. Aarnoudse een bouwvergunning voor het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel L.v. Hamelstraat 28. De Raad van State, afdeling Rechtspraak, heeft in april j.l. dit raadsbesluit vernietigd. Er zal nu een nieuwe beslissing genomen moeten worden op het beroepschrift van de heer Aarnoudse tegen de door b. en w. geweigerde bouwvergunning. Dat kan gebeuren in de vergadering van 20 de cember a.s. Voorstel: een aantal be trokkenen op de hoogte stellen van de gang van zaken. 82-343 Overname van inventaris Schouwburg e.d. Burgemeester en wethouders willen de heer Haak, die exploitant is van het horeca-gedeelte van De Schouwburg, ook belasten met het beheer van het gebouw. Voor deze werkzaamheden dient hij in dienst te treden van de ge meente. De opheffing van de Gemeen telijke Culturele Dienst maakt dit no dig. Bij het aangaan van een nieuw pachtcontract wil het college een deel van de inventarisgoederen, die de heer Haak zelf heeft gekocht en van belang zijn voor De Schouwburg, overnemen. Voorstel: hiervoor een krediet van ƒ100.310,- beschikbaar stellen. 82-340/341 Vaststelling 48e en 49e be grotingswijziging 1982 Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-314 Voorlopige vaststelling ge meenterekening c.a. 1978 Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-315 Voorlopige vaststelling reKenmg 1978 Stichting voor Voortgezet Econo misch Onderwijs. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-348 Financiële organisatie/kasbe heer algemene dienst Bij de gemeente bestaat vanaf 1958 de gecombineerde functie gemeente-ont- vanger/chef afdeling Financiën. Men wil nu komen tot een afdeling Finan ciële Zaken met een bur. Begrotings zaken. een bur. Financieel beleid, een maandag gehakt, erwtjes/wortelen, puree dinsdag rundvlees, spruiten, aardappelen woensdag stamppot zuurkool met worst donderdag hamburger, appeltjes, aardappelen vrijdag boeuf stroganoff, groentemix, rijst zaterdag bami. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft een bouwplan ingediend voor 65 woningen in de nieuwe wijk Reijerhove. Dit bouwplan voldoet aan het uitwerkingsplan dat in voorbereiding is van het globale bestemmingsplan. Vooruitlopend op de uitwerking van het globale bestemmingsplan kan medewerking worden verleend aan de realisering van het bouwplan. Het bouwplan en het ontwerp van het uitwerkingsplan liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren tegen de uitvoering van het bouwplan kunnen schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2, bij de Prov. Griffie, St.Pieterstraat 42 en bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13, ligt de herziening van het streekplan Midden-Zeeland ter inzage, dat sinds 12 oktober j.l. van kracht is. Exemplaren van de herziening zijn voor ƒ30,- verkrijgbaar bij de Prov. Planologische Dienst, Groenmarkt 13, tel. 31911. bur. Financiële administratie en een bur. Betalingsverkeer algemene dienst. Na deze omvorming wordt de functie van gemeente-ontvanger overbodig. Voorstel: een aantal verordeningen, besluiten e.d. aanpassen aan de nieuwe organisatie. 82-326 Financiële steun bouwplan wo ningen Karei Doormanplein en Rei- jershove. De woningbouwvereniging "Middel burg" heeft medewerking gevraagd voor het verkrijgen van financiële steun van het rijk t.b.v. het bouwplan 23 woningen aan het Karei Doorman plein en 27 woningen in Reijershove. Voorstel: een lening voor de financie ring van de stichtingskosten bij het rijk aanvragen. 82-320 Vaststelling wijziging tekening bij Verordening op het gebruik van gebouwen als recreatiewoningen. De door de raad in februari 1971 vast gestelde Verordening op het gebruik van gebouwen als recreatiewoningen, geldt voor de bebouwde kom van de gemeente zoals aangegeven op bijbe horende tekening. De actuele situatie is door uitbreiding daarmee niet meer in overeenstemming. Voorstel: gewijzig de tekening vaststellen. 82-350 Verlenen van subsidie en het garanderen van een geldlening ad ƒ75.000,- aan de Stichting Demerary Ambachtencentrum. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-324 Verhoging watertarieven De Watermaatschappij Zeeland zal per 1 januari 1983 de tarieven met gemid deld 4 V4% verhogen. Middelburg heeft een eigen verzorgingsgebied voor de levering van water. De gemeenteraad is op dit moment bevoegd hiervoor de tarieven vast te stellen. Voorstel: de watertarieven op gelijke wijze verho gen als de WMZ. 82-333 Verhoging verhuur-en onder- houdstarieven heetwaterapparatuur. Met ingang van 1 januari a.s. moeten de huurtarieven van geisers en boilers bij Gemeentebedrijven met 10% omhoog. Gebeurt dat niet, dan zal men op dit onderdeel yerlies gaan lijden. De mi nister van Economische Zaken moet hierin nog wel toestemmen. Voorstel: de tarieven verhogen. 82-328 Krediet voor uitvoering 2e fase bezuinigingsplan openbare verlich ting. Het vijfjaren-Bezuinigingsplan Open bare Verlichting van de dienst Ge meentebedrijven kreeg in juli 1981 de goedkeuring van de raad. Voor de uit voering van de eerste fase werd ƒ50.000,- beschikbaar gesteld. Nu kan begonnen worden met de volgende fa se. Voorstel: wederom een krediet van ƒ50.000,- verlenen. De ministers van VRO en Economische Zaken leveren een financiële bijdrage. 82-352 Wijziging gemeenschappelijke regeling subsidiëring Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-344 Krediet voor eerste aanschaf stencilschrijver t.b.v. De Oosterburch. Voor het vervaardigen van lessen op stencils en het maken van lesmateriaal heeft de openbare basisschool De Oos terburch behoefte aan een stencil schrijver. Het schoolhoofd heeft om het benodigde geld gevraagd. Voorstel: een krediet van ƒ2.475,- beschikbaar stel len. 82-323 Krediet voor aanschaf fotoko pieerapparaat t.b.v. De Sandenburch Het hoofd van de openbare lagere school De Sandenburch wil graag een fotokopieerapparaat kopen. Met name om te gebruiken voor het vervaardigen van aangepast lesmateriaal e.d. voor de anderstalige en de zgn. stimulerings leerlingen. Voorstel: een krediet van ƒ2.600,- verlenen. 82-339 Medewerking aanpassing Prins Willem Alexanderschool voor huisves ting kleuterschool Poppenburg. De lagere Prins Willem Alexander school en de kleuterschool Poppenburg in St. Laurens vormen een scholen koppel. Het schoolbestuur wil nu de kleuterschool huisvesten in het ge bouw van de lagere school. Hiervoor is het nodig o.m. bouwkundige voorzie ningen te treffen, waarvoor medewer king van de gemeente wordt gevraagd. Voorstel: de medewerking verlenen. 82-345 Krediet voor aanschaf elektro nische stencilschrijver t.b.v. de Willem Teelinckschool" De gemeenteraad heeft in juni 1982 be sloten medewerking te verlenen voor de aanschaf van een elektronische stencilschrijver t.b.v. de Willem Tee linckschool. Het schoolbestuur wil nu tot koop overgaan. Voorstel: een kre diet van ƒ2.933,- verlenen. 82-337 Krediet voor aanschaf diverse leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Prinses Ireneschool. De gemeenteraad heeft op 22 oktober 1979 en op 22 maart j.l. medewerking toegezegd voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Prinses Ire neschool. Men wil o.m. serviesgoed, bestek, een koffiezetapparaat, onder- houdsmateriaal en meubilair kopen. Het schoolbestuur heeft nu om het be nodigde krediet gevraagd. Voorstel: een bedrag van ƒ39.300,- beschikbaar stellen. 82-338 Krediet voor aanschaf meubilair den getroffen. De toiletten b.v. dienen aangepast en een overdekte fietsen stalling is nodig. Voorstel: een krediet van ƒ13.350,- verlenen. 82-321 Krediet voor aanschaffen tuin gereedschap en materialen lichame lijke opvoeding t.b.v. School voor Praktische Vorming. Het bestuur van de School voor Prak tische Vorming heeft een bedrag van ƒ2.438,65 aangevraagd om tuingereed schap en materialen lichamelijke op voeding aan te kunnen schaffen. De gemeenteraad zegde in maart van dit jaar al medewerking toe. Voorstel: het benodigde krediet verlenen. 83-336 Vaststelling vergoeding kosten diverse personeelsvoorzieningen scho len voor buitengewoon onderwijs over 1981. De besturen van de plaatselijke scho len voor buitengewoon onderwijs ver zoeken ieder dienstjaar om vergoeding voor de kosten van een aantal perso neelsvoorzieningen. Op die vergoedin gen worden voorschotten verstrekt. Over het jaar 1981 kunnen die nu aan de hand van de feitelijke gegevens verrekend worden. Voorstel: vaststel len vergoeding 1981. 82-327 Voorlopige vaststelling subsi dies plaatselijke emancipatie-activi teiten 1981. Het gemeentebestuur moet voor 1 ok tober a.s. bij de minister van CRM een declaratie indienen van de in 1981 ge maakte kosten voor emancipatie-ac- ti= viteiten die in aanmerking komen voor rijkssubsidie. Er is hiervoor ech ter uitstel gevraagd tot 1 december omdat nog niet alle stukken zijn ge controleerd. Voorstel: de subsidies 1981 voor de in het voorstel genoemde emancipatie groeperingen voorlopig vaststellen op totaal ƒ14.277,85. 82-332 Krediet voor restauratie en ver bouw pand Lange Noordstraat 23. De dienst Gemeentewerken heeft een plan opgesteld voor het restaureren en verbouwen van het pand Lange Noordstraat 23. Het zal geschikt ge maakt worden voor de huisvesting van een aantal gemeentelijke diensten. Men verwacht de nieuwe ruimten in december 1983 te kunnen betrekken. Voorstel: een krediet verstrekken. 82-347 Geluidsoverlast Gemeentewer ken Het personeel van de afdeling Boek houding van de dienst Gemeentewer ken ondervindt overlast van de daar aanwezige apparatuur. Een systeem wand, een vouwwand en bekleding met geluidabsorberend materiaal moeten een oplossing bieden. Voorstel: hier voor een krediet verlenen. 82-319 Takenpakket enz. Gemeente lijke Sociale Dienst De directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst heeft een nota opgesteld waarin een aantal conclusies en aan bevelingen. En dat naar aanleiding van het onderzoek Gemeentelijke Sociale Diensten door het Instituut voor So ciaal Wetenschappelijk Onderzoek. Verder verscheen nog een aanvullende nota en een brief over ditzelfde onder werp. B. en w. kunnen zich in beginsel vinden met het in het rapport genoem de zgn. "minimum"-takenpakket voor de GSD en met de verwevenheid van de dienst met de Gemeentelijke Krediet bank. Ook kan het college zich in eerste instantie verenigen met de aangegeven zaken die aanrakingsvlakken vertonen met de sociaal maatschappelijke taak van de Sociale Dienst. Voorstel: met takenpakket akkoord gaan. Rondvraag t.b.v. handenarbeidruimte Prinses Ire neschool. Hét bestuur van de Prinses Ireneschool heeft om ƒ6.864,65 gevraagd voor de vervanging van meubilair in de han denarbeidruimte. In juli 1978 besloot de raad al de nodige medewerking te ver lenen. Voorstel: het krediet verlenen. 82-322 Krediet voor gedeeltelijke eerste inrichting t.b.v. 14e groep Tooren- vliedtschool De gemeenteraad heeft 22 maart j.l. besloten medewerking te verlenen voor de uitbreiding van de Toorenvliedtschool (V.B.O./L.O.M.) met een 14e groep. Het schoolbestuur heeft nu gevraagd om het benodigde geld om nieuw meubilair, leer- en hulpmiddelen te kunnen kopen. Voor stel: een krediet van ƒ7.025,- beschik baar stellen voor deze gedeeltelijke eerste inrichting. 82-335 Krediet voor aanpassing schoolgebouw aan Griffioenstraat De Toorenvliedtschool wil zich t.z.t. definitief vestigen in de gebouwen Griffioenstraat 34 en 38 (de Dunenhof e en de Dunenburch). Het schoolbestuur heeft vooruitlopend hierop nu ge vraagd het pand no. 34 als dependance te mogen gebruiken. Burgemeester en wethouders gaven daarvoor toestem ming. Er moeten aan het gebouw wel enige voorlopigevoorzieningen wor- St. Nicolaas, vergezeld van vele zwarte Pieten, wordt- zaterdag, om kwart voor drie officieel ontvangen door het gemeentebestuur. Burgemeester Wolters zal de Goedheiligman toespreken vanaf het bordes. Hieraan vooraf maakt de Sint een rijtoer door de binnenstad. De routebeschrijving is af te halen bij het bur. Voorlichting

de Faam | 1982 | | pagina 5