9Q 0 STUDIE OVER MOGELIJKE INVULLING VITRITE - TERREIN ft I I'S: if O a <D SL 5' 45 a o V OORLICHTIN GS AVOND VOORTGEZET ONDERWIJS (It's 8 <D 10 - 17 november Sire RH fP CP (0 ff V 1 '""t week j Woensdag 10 november 1982 DE FAAM 5 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 15 t/m 20 nov. V OORBEREIDINGS- BESLUITEN WET AGRARISCH GRONDVERKEER NIEUWE MAATREGEL PARKEERAUTOMA- TENVERORDENING V anavond( woensdag) kunt u nog plaatsnemen op de publieke tribune om te horen hoe burgemees ter en wethouders de Al gemene Beschouwingen van de raadsfracties beantwoorden. Ook vrij dagmiddag-en avond bent u van harte welkom bij de behandeling van de begroting 1983. In de etalage van de voorlichtingswinkel aan de Lange Noordstraat kunt u altijd een publicatiebord vinden waarop de openbare vergaderingen van de gemeente staan aangegeven. Ook worden deze gepubliceerd in de PZC en in "Door het Oog van de Lange Jan". En de bij de vergaderingen behorende stukken kunt u binnen bekijken. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - culturele agenda van 10 t/m 16 nov - informatie over éénmalige uitkering in Turks, Arabisch, Spaans, Portugees, Italiaans, Grieks en Servo-Kroatisch - Zeeland Recreatie info - voorkom beschadiging aan rietkragen - rijksstudietoelagen 82/83 voor wetenschappelijk onderw. en hbo-opl. ff Wekelijks wordt onder meer de pers via de gemeentelijke voorlichting voorzien van een agenda met culturele evenementen (voor zover bekend) in Middelburg. Ook uw activiteit kan daarop worden vermeld. Het is dan nodig even te bellen met het bureau Culturele Zaken van de gemeente. Te lefoon (01180)26251, toestel 424. Zoals wellicht bekend zal zijn vindt er overleg plaats tussen de directie van Vitrite en het college van burgemeester en wethouders over de concentratie van de Vitrite-bedrijven op het groot-industrieterrein "A rnestein De fabrieken zijn momenteel gevestigd op de aloude lokatie aan de Loskade en in een nieuw complex tussen de Electraweg en de Herculesweg. Burgemeester en wethouders juichen de ontruiming toe van de fabriek aan de Maïs baai omdat het bedrijf daarmee volkomen op zijn plaats, op het industrieterrein terechtkomt. De leden van de gemeenteraad zijn tijdens de afgelopen laarlijkse raadsexcursie geïnformeerd over de mogelijke plannen. Het hoofdartikel van deze week is gewijd aan de studie over de invulling van het terrein. Hierin valt te lezen dat de verwezenlijking van het plan zal afhangen van de financiële aspecten. Speciaal voor de ouders van kinderen die in de hoogste klassen van de lagere school zitten is het artikel Voorlichtingsavond voortgezet onderwijs van belang. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw Vragen. N 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een jvarme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunne iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden'. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag karbonade, tuinbonen, aardappelen woensdag hutspot donderdag braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag kapucijners Ouders die kinderen hebben in de vijfde of zesde klas van de openbare lagere scholen De Blijeburch, De Boomenburch, De Oosterburch, de Van Randwijckschool, De Rosenburch, De Zeeburch en De Zuidburch kunnen zich dins dag 16 november a.s. laten informeren over de mogelijkheden van het voortgezet onderwijs. En dat tijdens een voorlichtingsbijeenkomst die om 20.00 uur begint in wijkgebouw "Het Zuiderbaken" aan de M. de La Palmastraat in Middelburg-Zuid. Inleidingen worden deze avond gehouden door vertegenwoordigers van: het DeltaCollege (de Christelijke Scholenge meenschap voor economisch beroepsonder wijs, waaraan verbonden een lagere detail handelsschool en een school voor lager econo misch en administratief onderwijs); De Groene School (de provinciale school voor agrarisch en natuurtechnisch onderwijs); de Stedelijke Scholengemeenschap (met afdelingen voor In het midden van het tweede kwartaal van dit jaar is er door gemeentelijke vertegenwoordigers gesproken over de stedebouwkundige aanpak van het Vitrite-gebied aan de Loskade-Maïsbaai. Uitgangspunt bij het overleg was de mogelijke verplaatsing van het fabriekscomplex Vitrite I naar het Industrieterrein "Arnestein". Een nieuw gedeelte van dit bedrijf is daar al weer zo'n tien jaar gevestigd. Het besprokene is weergegeven in de nota "Studie invulling terrein Vitrite". De bebouwing van het terrein in de binnenstad,- groot 25.000 vier kante meter- bestaat in hoofdzaak uit een fabriekshal met kantoor- vleugels en een monumentaal kantoorgebouw. Daarnaast nog een aantal bijgebouwen en een betonnen toren van 30 meter hoog. Het terrein rond de gebouwen is grotendeels verhard en een deel heeft een waardevolle beplanting in de vorm van forse bomenrijen. Modellen Door de ambtenaren zijn in totaal zes modellen opgesteld voor een mogelijke bestemming van het terrein. Deze zijn gericht op de volgende functies: model 0 - handhaven terrein en groot deel van de gebouwen, model 1 - wonen als dominerende functie. model 2 - wonen en kantoren/re gionale voorzieningen als domine rende functies. model 3 - een gemengd gebruik met wonën, kantoren/regionale voorzieningen en een groot par keerterrein. model 4 - regionale voorzieningen en een groot parkeerterrein als dominerende functies, model 5 - de creatie van een nieuw woonbuurtje aan de Maïsbaai en voor de overige functies als in mo del 3. De aanleg van een stadspark blijkt niet realiseerbaar te zijn. Dit neemt niet weg dat in de modellen aangegeven woongebieden de in een stedelijke woonomgeving ge- 1. De gemeenteraad stelde op 20 september een voorbereidingsbesluit vast voor een perceel grond achter het kantoor van het ziekenfonds "Midden-Zeeland". Het besluit met een tekening ligt ter inzage bij het bureau Ruimtelijke Ordening van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. 2. De gemeenteraad stelde op 18 oktober een voorbereidingsbesluit vast voor het perceel Mortierestraat 1, het perceel Nachtegaalstraat 1 en een terrein aan de S. Rdemacherstraat/J. v. Reigersbergstraat. Besluit en tekeningen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bij koninklijk besluit is goedgekeurd het besluit van de gemeenteraad van 22 maart waarbij een gebied als bedoeld in artikel 3 van de wet agrarisch grondverkeer is vastgesteld. Dit goedgekeurde raadsbesluit is al in werking getreden. bruikelijke groen- en speelvoor- zieningen zullen worden opgeno men. Keuze Het college van burgemeester en wethouders behandelde de model len, conclusies en aanbevelingen weergegeven in de "Studie invul ling terrein Vitrite" in de maand augustus. Dat gaf aanleiding tot de volgende keuze indicaties. Het Vi- trite-terrein biedt een unieke mo gelijkheid om het te bestemmen voor een binnenstads-functie. Het terrein is gelegen in de directe na bijheid van stedelijke voorzienin gen en een openbaar vervoersk nooppunt met veel levendigheid in de directe omgeving. Geconcen treerd bouwen zonder veel aan vullende voorzieningen is moge lijk. Indien rekening wordt ge houden met verwezenlijking van een plan binnen een afzienbare termijn, dan is een bestemming tot in hoofdzaak woongebied de meest positieve bijdrage. Aan de bes temming woongebied op deze plaats wordt een hogere prioriteit toegekend dan aan het ontwikke len van een nieuw bestemmings plan in het buitengebied. Andere functies zoals kantoren behoeven niet te worden uitgesloten' tenzij deze bestemming de uitvoering van het plan belemmert. De mo gelijkheid om op deze lokatie een bejaarden-(verzorgings) tehuis te stichten moet aanwezig zijn. Er wordt in het plan geen rekening gehouden met een overbrugging van de Maïsbaai, wel wordt aan de Loskade een openbare ruimte op genomen die voor parkeer- en verkeersvoorzieningen kan wor den bestemd. Het ontwerpplan beperkt zich in eerste aanleg tot het Vitriteterrein en de direct aangrenzende openbare ruimte. In een later stadium zal worden be keken of vergroting van het plan gebied in westelijke richting zin vol en haalbaar zal zijn. Planopzet Bij de uitwerking van voren staande beleidskeuze tot een mo gelijke invulling in een stede bouwkundig plan is ook overwo gen dat het gebied aan drie zijden wordt begrensd door water. Plaatsen waaraan een hoge bele- veingswaarde is toe te kennen. Aan dit aspect is een groot accent gegeven bij de situering van de bouwblokken. Het uitzicht voor de (toekomstige) bewoners zal zeer aantrekkelijk zijn. Er is een voor keur uitgesproken om de wonin gen zoveel mogelijk op het zuiden té richten. Hierdoor kan veel aan dacht aan het efficient gebruik van energie worden besteed zoals is aangegeven in de gemeentelijke Energienota. In het plan zijn 320 woningen in 4 a 5 bouwlagen op genomen. Gezien de bebouwings dichtheid bestaat er wellicht een mogelijkheid om subsidie te ont vangen voor het uitvoeren van een parkeerruimte ondergronds. De ruimte die daardoor vrijkomt, kan als groenvoorziening worden in gevuld. Financiën In hoeverre de in dit artikel om schreven, plannen te verwezenlij ken zijn zal afhangen van de fi nanciële aspecten. De verkoop van het oude complex aan de Loskade is hierbij van wezenlijke beteke nis. Een verplaatsing van een fa briek van de omvang van Vitrite heeft nu eenmaal vele raakvlak ken met subsidieregelingen van de hogere overheden, op het vlak van de milieuwetgeving, reconstruc tie- en saneringsplannen en het behoud van de werkgelegenheid. Burgemeester en wethouders hebben besloten om het parkeer verbod voor het aangewezen par keervak tegenover het pand Sin gelstraat 27 op te heffen. Kroon- beroep mogelijk tot 4 december. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Het verkeersbesluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. De gemeenteraad heeft op 28 juni jl. de Verordening tot wijziging van de Parkeerautomatenveror- dening vastgesteld en Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben op 13 augustus bericht van ont vangst gezonden. De wijzigings verordening ligt nu tot 16 decem ber ter inzage bij het bureau Bij zondere Wetten van de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. Het bureau Bijzondere Wetten van de afd. A Igemene Zaken in het Stadhuis is altijd bereid u over verkeersbesluilen en -zaken nader te informeren. AANVRAGEN HINDERWETVERGUNNINGEN Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. K.C. Hu, Stationsstraat 36 in Hil versum voor een Chinees-Indisch restaurant aan de Markt 49. Mon delinge bezwaren kunnen niet meer worden ingebracht. Schriftelijke bezwaren tot 13 november mogelijk. 2. B.P. Handelmij Nederland BV, Fredriksplein 42 in Amsterdam voor uitbreiding en wijziging van het verkooppunt voor aardoliepro ducten aan de Roozenburglaan 236. Verzoek om hoorzitting tot 20 no vember. Schriftelijke bezwaren mogelijk tot 27 november. 3. Zeevishandel Poppe BV, Kade 97 in Veere voor een visspeciaalzaak aan de Markt 39. Verzoek om hoorzitting mavo, havo, atheneum en gymnasium); de Scholengemeenschap De Wellinge (beroepsen algemeen onderwijs); de Toorenvliedtschool (voor speciaal voortgezet onderwijs). Er zal verder volop de gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Maandag 8 november vond al zo'n bijeenkomst plaats voor de ouders met leerlingen op De Arneburch, De Dunenburch, De Rijksleer school, De Sandenburch, De Vrijburch en De Westburch. Degenen die de eerste avond ver hinderd waren zijn van harte welkom op de tweede. De voorlichtingsavonden zijn opgezet door de Schoolraad voor het Openbaar Basi sonderwijs in Middelburg. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Krommeweele/ Viasmarkt Afgesloten voor alle verkeer 2. Wijngaardstraat, Sint Sebastiaan- straat, Penninghoek Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Herbestra ting Vernieuwen riolering AANVANGS DATUM. In uitvoering In uitvoering tot 26 november. Schriftelijke be zwaren mogelijk tot 3 december. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn inge diend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet ken baar gemaakt. ONTWERPVOORSTEL TOT WIJZIGING WATERSCHAPSREGLEMENTEN Bij de Provinciale Griffie, St.Pieter- straat 42, bij het Waterschap Walche ren, Groenmarkt 10 en bij het gemeen telijk bureau Voorlichting, Stadhuis straat 2 ligt tot 13 november ter inzage het ontwerpvoorstel van Gedeputeerde Staten aan Provinciale Staten tot wij ziging van het algemeen Zeeuws Wa terschapsreglement en van het Bijzon der reglement voor het waterschap De Drie Ambachten. Het voorstel heeft in hoofdzaak betrekking op de bepalin gen inzake de verkiezing van hoofdin gelanden. Eventuele bezwaren tegen het ontwerp kunnen voor 13 november schriftelijk worden ingediend bij Pro vinciale Staten van Zeeland. HUIS-AAN-HUIS COLLECTE Burgemeester en wethouders hebben toestemming verleend voor het houden van een collecte aan - Sticht. Nationaal Fonds Sport Ge handicapten van maandag 15 tot zaterdag 20 november. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. ii OPENBARE VERGADERINGEN IN NOVEMBER 18.30 uur {te"*# fcp1»!» uur Raad (sehanoeuno OnTWERR-BeGROTINO 1883» •maanoao 8 on 1830 uur •woensoao 10 om 19.30 uur vruoao 13 om u.00 en 18.30 uur 15 om w.00 uur 16 om 1530 uur öm «.16 uur &tM5tS°raE,&TO om u.00 uur IW J Bij het zelf uitvoeren van een beurt aan uw auto krijgt u ongetwijfeld te maken met afgewerkte olie. Het geeft natuurlijk geen pas om deze zomaar in de groot te gooien. De enige juiste weg is dit kleverige spul af te geven bij het inzameldepot van de gemeente aan de Oude Veerseweg of bij een garage in uw omgeving. 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180/ 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. I

de Faam | 1982 | | pagina 5