De kunststofatletiekbaan en de aannemers 'l 711 [KMOE ENVAb :thuile i MIJN EI N BIJ HET GEN BAAN 'Winkelcentrum Vlissingen' moet in de steigers Opknapbeurt voor 5 miljoen gulden MARJA Mantelpakken lovooy mode/ lllllllllllllillllllllllllll lllllllll aBavJer1 iiiiiiiii iiiiiiimiiiiiniMiiiii BIJOU HELMO 8,- FASHION ZENDAMATEURS TONEN TWEE DAGEN ALLES OVER HUN HOBBY ®Y y® Voel 's of de afvoer van uw CV-ketel gloeiend heet is. RADSON Haar paraplu is van BIJOU Juli Zojuist gearriveerd bij Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen 84e jaargang no. 27 - woensdag 22 september 1982 Als blikken konden doden, waren er zaterdag tijdens de officiële ingebruikname van de kunststofatletiekbaan in het sportpark Baskensburg in Vlissingen ongetwijfeld slachtoffers gevallen. Met na me kunststoffirma Bolidt is woedend Volgens woord voerder A.Koedoot staat de hoofdaannemer Heidemaat schappij stevig in het krijt bij zijn bedrijf en diezelfde Koe- doot beweert ook dat de belij ningsfirma Chr. van Velzen bv uit Bodegraven er een jan boel van heeft gemaakt. "Ik moet huilen bij het zien van mijn eigen baan", aldus een ontmoedigde Koedoot over het eindresultaat. Onderaannemer Opgelucht Winkeierf PI JPENHUIS AANSTEKERSPECIALIST Heerlijk dragen. Wij hebben ze! Samen met mooie bijpas sende blouses in de maten 38 t/m 48. Donderdag.koopavond SCHORPIOEN NIEUWS Bomen Stap voor stap spaart u energie Vervanging en nieuwbouw. ER- en HR-ketels, boilers en radiatoren. LANGE DELFT MIDDELBURG 61 Faam WAARIN OPGENOMEN "GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Het Vlissingse lid Piet Davidse aan het werk in de omgebouwde en keurig ingerichte bunker in de buurt van Grijpskerke. Twee zalen van het maritieme hotel Britannia aan de Vlissingse boulevard zijn zaterdag 25 en zondag 26 september ingericht met zendmateriaal van de afdeling Vlissingen van de VERON (Vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek). Behalve dat liefhebbers van deze communicatieapparatuur en aanverwanten zich kunnen vergapen aan de nieuwste (ook oude) vondsten, zijn de Vlissingers beide dagen in de lucht op diverse toegestane ultra korte golf- en korte golfbanden. Deze electronica - hobby tentoonstelling draagt de naam Electron '82. Organisator F. Jilleba van de Vlissingse club legt uit dat deze expositie gezien moet worden als een vervolg op de hobbytentoonstelling. Tot voor zes jaar werd deze tentoonstelling jaarlijks gehouden. Maar - zo stelt Jilleba - wegens vermeend gebrek aan belangstelling is die tentoonstelling gestopt. Aanvankelijk was het dan ook de bedoeling van Jilleba en de zijnen om een bescheiden expositie op touw te zetten van cómmunicatieapparatuur. Maar naar het zich nu laat aanzien zijn zelfs die twee bovenzalen van Britannia aan de krappe kant. Volgens Jilleba moeten er vanuit dit gegeven vraagtekens worden gezet bij de mening dat er geen belangstelling is voor een hobbytentoonstelling. Op Walcheren zijn twee verenigingen van zendamateurs. De kleinere vereniging is de Vlissingse en in Middelburg functioneert de grotere broer. De afdeling Vlissingen telt momenteel 65 leden. Behalve dat de zendamateurs vanuit een hoekje in hvn huis werken, hebben ze in de omgeving van Grijpskerke een bunker omgebouwd tot shack, de plaats waar de zendamateur zich terugtrekt om zijn hobby te bedrijven. Vanuit die plaats legt hij contacten met de hele wereld. "En", zo benadrukt Jilleba: "Ook in het oostblok. Het is een heersende misvatting dat daar geen zendamateurs zijn. Maar het is een voorwaarde voor iedere beoefenaar, om nooit en te nimmer over politiek te praten. De contacten worden bevestigd middels een QSL-kaart". Behalve zenden met de radio zijn ook tv zenders toegestaan. Tijdens de expositie in Britannia zendt een Belgische amateurclub speciaal voor de Vlissingers een programma uit. Daarnaast worden in Vlissingen demonstraties verzorgd van de amateur communicatiesatelliet, de computer, beelden over korte golfbanden (duizenden kilometers), telexzending en ontvangst, radiografisch bestuurde modelboten van de Modelboot Vereniging Walcheren, de vliegtuigclub is er met radiografisch bestuurde vliegtuigen en fabrikanten van zendapparatuur laten de nieuwste snufjes zien. Getoond wordt zelfgebouwde electronica-apparatuur, radiozend-en ontvangstinstallatie uit de jaren veertig (ook leger van 1940-1960) en er is een fotoreportage yan het werk van de amateurs. Ook worden gedurende de tweedaagse manifestatie allerlei nieuwe en gebruikte onderdelen te koop aangeboden. De tentoonstelling en demonstraties zijn op zaterdag van tien tot 's avonds negen en zondag van tien tot zes uur. Koedoot noemt de organisatie - in han den van de Heidemaatschappij - een fiasco. "We zijn in tegenstelling tot wat normaal is in onze branche, blindgevaren op mondelinge afspraken. En zo is het gebeurd dat we vorig jaar hier met al onze grondstof voor niets voorreden. Op 17 juli 1981 kregen we opdracht van Heidemaatschappij om in Vlissingen een kunststofbaan aan te leggen in de week rond 10 september. Normaal gesproken zou er op dat mo ment al een asfaltlaag op de baan heb ben gelegen, waaroverheen de kunst stoflaag wordt aangebracht. Zonder ons daarvan in kennis te stellen was er nog niets gebeurd. En daar stonden we met ons kwetsbare materiaal. De opslag en het transport hebben we extra in reke ning gebracht. Maar de Heidemaat schappij wil dat niet betalen. Niettemin hebben we met veel moeite een goeie baan kunnen neerleggen; want ze mo gen dan van ons zeggen wat ze willen, wij hebben er belang bij dat de sporters een op alle fronten goed gekwalificeerde baan tot hun beschikking hebben". Volgens Koedoot is ook vanwege de slechte kwaliteit van de asfaltlaag meer kunststof gebruikt. En ook daarvoor moet volgens hem de Heidemaatschap pij voor opdraaien. Vervolgens noemt Koedoot de belijning een mislukking. "Mensen die de baan komen bezichtigen weten dat wij de kunststoflaag aanbrachten. Maar die slechte belijning valt onmiddellijk in het oog. Het is net als een oude strohoed op een japon a la haute couture". G.de Maat, rayonhoofd uitvoering in Zeeland van de Heidemaatschappij in Goes legt de beschuldigingen van Koe doot naast zich neer. "Waar bemoeit die man zich mee. Bolidt is als onderaanne mer binnengehaald en beeft uitsluitend de verantwoordelijkheid voor het kunst- stofdeel. Die ligt er overigens goed bij. En wat de centen betreft is de zaak in handen van juristen, die dat op hun ni veau maar verder moeten uitknokken". De Maat geeft wel toe dat er inderdaad te laat is gestart met de bouw. Die ver traging is te wijten aan de bouwvakva kantie. "Bovendien werkten de weer somstandigheden ons tegen. Ook dat heeft de zaak vertraagd", weert hij zich. Er ligt nu een hooggekwalificeerde baan in het Vlissingse sportcomplex. De Vlis singers zijn er blij mee. Maar er gaat ook een gevoel van opluchting door hen heen als ze deze onplezierige nasleep horen. Anton Vaal van de Stichting Sportbe- langen in Vlissingen is in ieder geval op gelucht dat er na het besluit om een kunststofbaan te bouwen in elk geval de verantwoordelijkheid naar een hoofd aannemer is gedelegeerd. Toch meent hij te weten welk addertje zich onder het gras bevindt. Naar zijn oordeel heeft Bolidt van dit werk een prestige-object willen maken. "Ze wil den deze baan als voorbeeld aan toe komstige cliënten tonen. Dat is voor hen mislukt. Maar wat ze er bijvoorbeeld ook niet bij vertellen is dat er drie stuk ken kunststof werden overgedaan. Die stukken laten nu aan de zijkant los. Bovendien denk ik dat Bolidt flink ver lies lijdt op dit project. En dat zullen ze ergens mee moeten goedmaken". Vaal is echter verder in zijn sas met het splinternieuwe bezit van Vlissingen. "Aanvankelijk was het de bedoeling'om een baan aan te leggen op trainingsni veau. Hij blijkt nu zelfs op wedstrijdni veau ruimschoots te voldoen en de Ne derlandse Sportfederatie heeft hem .goedgekeurd. En de ruzie tussen Bolidt en de Heidemaatschappij noem ik dan maar een kleinigheid met grote gevol gen". De sportprestaties afgelopen zaterdag logen er in ieder geval niet om. Vooral de 3000-meter atleet John Vermeulen oogstte alom bewondering door ver voor zijn tegenstanders in een razendsnelle tijd (8.16) te eindigen. De gemeente Vlissingen is overigens het hele gekissebis spuugzat. Alle deelne mende ondernemers aan het project worden binnenkort uitgenodigd om de problemen uit de wereld te helpen, zo weet Henk Lindner, van de commissie (AWOC) die sportieve evenementen op de kunststofatletiekbaan organiseert. De winkeliersvereniging 'Winkelcen trum Vlissingen' presenteerde vorige week een omvangrijk plan teneinde de aantrekkelijkheid rond en in het win kelgebied nabij Lange Zelke. de Wal- straat en het Bellamypark te verhogen. De kosten van dit project worden ge raamd op meer dan vijf miljoen gulden. Het CIMK (Centraal Instituut Midden en Kleinbedrijf) tekende voor het ont werp en het onderzoek. Als de gemeente Vlissingen akkoord gaat, zou dit bete kenen dat de omgeving rigoureus on dersteboven wordt gezet, en alles in de steigers moet. Het CIMK had heel wat kritiek op de manier waarop het aantrekkelijke oude Vlissingse winkelarsenaal er nu bijligt. Komend van het Betje Wolffplein. zo opperde een woordvoerder, kun je je amper voorstellen dat er voorbij die 'blinde Scheldemuur' een fraai winkel gebied is. De neiging van bezoekers, die onbekend zijn in Vlissingen, is om door te rijden naar de boulevards. Daar stal len ze de auto, wandelen wat en keren Vlissingen de rug toe om elders hun boodschappen te doen. ln concreto concludeerde het CIMK om in dal deel van de Walstraat verbetering aan te brengen middels d creatie van onder andere een winkeierf. waar auto's stapvoets worden toegelaten. Het insti tuut wil echter niet de hele Walstraat- promenade ombouwen tot winkeierf. Het merendeel moet voetgangersgebied blijven, terwijl de zijde aan de Nicu- wendijk met een winkeierf 'toeganke lijker' kan worden gemaakt. Behalve de omtovering tot winkeierf van delen in de Walstraatpromenade, getuigde het Wa VJissingen Walstraat 119, Vlissingen Gortstraat 32-34, Middelburg, tel. 01180-12508. JJgfQQjl Hoog en droog ligt het ramschip Schor pioen nu in de Eerste Binnenhaven in het Vlissingse havengebied. De inspec tiebeurt in het dok van de reparatiewerf Scheldepoort leverde het opmerkelijke gegeven dat de onderkant er beregoed uitzag. Nu zijn de vrijwilligers bezig om de boot aan de bovenkant water- en winddicht te maken, waarna geïnventariseerd gaat worden welke werkzaamheden waar en wanneer gebeuren moet. De firma Van Rietschoten en Houwes sponsorde de Stichting Ramschip Schorpioen met het leveren van electrische apparatuur. Leg uw hand 's op die aluminiumbuis boven uw CV-ketel. Ja, voelt ie heet aan? Da's verloren warmte. Evenals de stralingswarmte die uit uw CV-ketel op zolder terechtkomt. Veel dure energie gaat ongebruikt verloren. Zonde. Kies de zuinigste kon- ventionele CV-ketel. De Radson ER. Met het hoogste gebruiksrendement. Maar B *iriï,^^B liefst 92,7% (o.w.). Dat bespaart u op uw stookkosten honderden en honderden guldens per jaar. 'n Radson ER is snel ge- leverd en geplaatst. Past overal. Zonder kostbaar hak- en breekwerk. Op de Dam in Middelburg vindt zater dag 25 september een vredesmanifesta- tie plaats vanwege de afsluiting van de vredesweek. Centraal staat daarbij dat de Zeeuwse hoofdstad moet uitspreken kernwapenvrij te willen blijven. Een principe waarvoor de vredesactiegroe- pen Stop de Neutronenbom, het IKV, Vrouwen voor Vrede en de werkgroep Geweldloze Weerbaarheid ijveren. De manifestatie wordt geopend met een demonstratie vanaf het winkelcentrum Dauwendaele (13.30 uur) naar de Dam. De groepen willen tijdens de manifesta tie de raad een petitie aanbieden waarin gevraagd wordt Middelburg kernwa penvrij te verklaren. In 52 Nederlandse gemeenten is dat besluit inmiddels ge nomen. De werkgroep die zich met deze eis bezighoudt, heeft al enkele duizen den handtekeningen verzameld onder de bewoners in Middelburg-Zuid en Dauwendaele. In afwachting van de optocht naar het stadhuis wordt er op de Dam muziek gemaakt. Tegen tien voor drie vertrekt de optocht. Behalve het aanbieden van de petitie wordt ook een vredesmonu- ment geplaatst voor het stadhuis. Op de Dam is vervolgens van alles te beleven. Vanaf 15.20 uur is er een kin- Het Vlissings Rocktheater speelt 'Ondergronds' ter afsluiting van de manifestatie. dertheater, er worden enkele toespraken gehouden en het Vlissings Rocktheater besluit de manifestatie om vier uur met de productie 'Ondergronds'. CIMK ook voor herkenbaarheid en het bevorderen van een 'winkelcircuit'. Met name het voetgangersgebied zou in Vlissingen een markering verdienen. Boven de St. Jacobstraat, Oude Markt. Marktstraat Lange Zelke en Walstraat dient een overkapping het gebied te ac centueren. Ook de bestrating moet,aldus het CIMK. evenredig worden aange past. In de rapportage neemt het Bellamy park een belangrijke plaats in. Al jaren hamert men er in Vlissingen op.dit deel van de stad een beter aanzien te geven. Met eenvoudige middelen, zo betoogde de CIMK-onderzoeker. kan worden be reikt dat het Bellamypark uitnodigt om er te verpozen. Opvallend daarbij is dat de adviseurs in het midden van het his torische plein, op rij hoge bomen wen sen. die de uitgestrektheid en de éénto nigheid onderbreken. Het Bellamypark moet een plek worden waar iedereen rustig kan zitten of wat keuvelen. Dat moet worden aangevuld met terrasjes van de horeca. Interessant aan hel geheel is ook de wens van het 'Winkelcentrum Vlissingen' om een werkgroep te vormen, die deze plannen uitdoktert. Vooralsnog lijkt het er op dat met name de gemeente daar weinig trek in heeft. Er is immers al een werkgroep op het stadhuis, waarin zowel de gemeente zelf als ondernemers in vertegenwoordigd zijn. De levensvat baarheid voor die suggestie is dan ook minimaal. Tc meer daar de overkoepe lende VOC (Vlissingse Ondernemers centrale) nog onlangs in de kolommen van dit blad benadrukte dat de winke liers in Vlissingen niet al te oppertunis- tisch en uitsluitend voor eigen doel aan d weg moesten timmeren. VOC-voorzitter Jan Lust riep dan ook na het horen van dat voörstcl: "Hou nu in Godsnaam op mét al die werkgroepen. Er is een ge meentelijke commissie én een VOC- commissie waarin aan dit soort zaken wordt gewerkt. Bovendien zou de ge meente niet meer weten welke kant ze opmoeten als er allerlei verschillende groepjes met ze komen praten en on derhandelen. Als wij in de gemeente lijke werkgroep over een bepaald win kelgebied discussiëren, dan roepen we er daar een vertegenwoordiger bij uit dat gebied". Niettemin acht Jan Lust het een positie ve zaak. die ruime aandacht verdient. "Na Souburg en de Scheldestraat heeft nu ook de binnenstad eem plan ter ver betering. Het spreekt voor zich dat de plannen op korte termijn moeilijk kun nen worden uitgevoerd. Maar slap voor stap en inhakend op reeds bestaande ideëen, is er een hele boel te bereiken". Lust noemt in dit verband de 140.000 gulden die bestemd zijn voor een op knapbeurt aan het Bellamypark. Ook de twee miljoen gulden die vrij komen voor restauratie van de monumentale woon huizen in de binnenstad acht hij van betekenis voor de plannenmakers in het Winkelcentru Binnenstad. "Zo dien je telkens als er iets wordt on dernomen in één of meer van die win kelstraten te bekijken wat er gedaan kan worden", stelt Lust. En: "Vast staat dat de gemeente geen geld heeft. Maar om vele kleine zaken per keer te bekijken en de plannen van het CIMK er naast te leggen is uiterst belangrijk. Alles wat maar mee kan werken moeten we zien aan te grijpen. En dat geld evenzeer voor de Kanaalstraat in Oost-Souburg als de Scheldestraat en de straten waar deze plannen voor zijn gemaakt". Gooi ook uw oude CV-ketel eruit! Vraag ons gerust om informatie. Bel ons. Of kom even langs. Aileenvertegenwoordiging in Zuid West Nederland Zuidvlietstraat 75, Goes, Tel. 01100-12420* De bril voor wie de mode altijd op de voet wil volgen. Deze bril met randloos montuur en kunststof glazen is er één uit een internationale collectie die nog slechts enkele dagen in Nederland is. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. Handige paraplu model Buggy 19,- Opvouwbare paraplu's in leuke tinten 14,-, 16,-, 20,-, 25,- enz. Lange Delft 44/Segeersstraat 4, Middelburg De 'nieuwe' zaak op de hoek 4 t

de Faam | 1982 | | pagina 1