allerlei WEEMAES GELOK Adverteren het medium bij uitstek POTS ONOVERTROFFEN KENNIS VAN R Jeugd kan kennismaken met tienjarig SKW De Hayman Middelburg r ALTERNATIEF ^VARKENSVLEES NIEUWE PLAKRAND OP MELKPAK SCHARRELKIPPEN Zeeuwsen solidair met 'dwaze moeders' STILLE TOCHT IN MIDDELBURG WAT DOET U MET UW VAKANTIEFILMS? Wat is alternatief varkensvlees? KEURSLAGER Lange Noordstraat 55, Middelburg VOOR WARMTE ZITTEN MET KOLONIALE ALLURE De Faam Woensdag 15 september 1982 "'t Is bijna tc warm aan hel Lago Magiore".. Dat schreef u misschien in uw vakantie naar huis. Of er stond op die ansichtkaart een andere naam. bijvoorbeeld: "in Limburg" of "Op de Velu- we". En als u een paar we ken thuis bent. dan bewijzen ook de films het, die u van de ontwikkelcentrale terug ontvant. Zó blauw was de vakantiehcmel zelden en zulk mooi weer hebben we, in elk geval in Nederland, in die vrije weken nog niet vaak gehad. Als u die spoeltjes vol fijne vakantie herinneringen bekijkt, dan krijgt u het er misschien wéér warm van. Wat er mee te doen is de vraag, die in deze tijd veel mensen zich stellen. En dan blijkt, dat er drie mogelijk heden zijn. Die mogelijkhe den zijn: de spoeltjes laten zoals ze zijn en ze na het projecteren goed bewaren. De tweede mogelijkheid is: een deel van het materiaal of alles verwerken in een jour naal van dit jaar uit uw leven, waarin nog meer hoogtepunten zijn verwerkt. En de derde toepassing is: van het complete materiaal een echte vakantiefilm ma ken. Bewaren De meeste mensen bewaren die filmen die ze zelf leuk vinden, maar voorlopig geen zin of geen tijd hebben om al die scènes te monteren tot een logisch geheel. Die fil mers plakken de film van spoeltje I aan die van spoeltje 2 en zo voort. Als de totale film wordt geprojek- teerd, zie je een min of meer compleet maar ongemon teerd beeldverslag van de vakantie. Als die film door iedereen is bekeken, dan wordt op de cassette ge- het vakantiefilmpje af. ze noteren welke scènes er zijn en halen er gedeelten uit. Dat materiaal monteren ze in een groter verband, na melijk in het jaarjournaal, dat ze in de loop van 1982 maken. Daar in zijn alle hoogtepunten van het ge zinsleven verwerkt en dat allerlei schreven "vakantie 82' en wordt de film voorlopig op geborgen. En dal is geen probleem, want over vijf of tien jaar is dat filmmateriaal nog even waardevol en boeiend. En kun je er ook dan nog van alles mee doen. Jaarjournaal Mensen, die regelmatig fil men, draaien op een avond vakantieverhaal is daarin een heel belangrijk element. In het begin van 1983 en nog vaak daarna bekijken ze met veel plezier dat verslag van het afgelopen jaar. De derde mogelijkheid is het maken van een speciale va kantiefilm. Je moet er een paar avonden aan besteden, maar het is een heel fijn werkje. Al kijkend naar de zonnige beelden, die je met de filmkamera hebt vastge legd. noteer je op een li jstje welke scènes je hebt plus de tijd. die ze duren. Dan maak je een montage-lijstje waar in je alle geschikte scènes in de goede volgorde op schrijft. Dat maken van een echt filmpje waarin het ver haal van een vakantie wordt verteld, is een krealief werkje. Je zoekt naar leuke overgangen, vlecht twee verschillende scènes door elkaar heen en probeert alles op zijn juiste plaats te zetten. Dat is spelen met de lijd en met de ruimte en soms zelfs ook met het geluid als u met geluidsfilm hebt gewerkt. Er komt misschien een titel voor of u werkt met tussen titels. En al spelend en monterend ontslaat er een boeiend beeldverslag van uw vakantie. En als u die film straks voor familie en vrienden projekteert. dan genieten de kijkers er van en ontdekken ze dat zo'n va kantieverhaal vele keren mooier en echter is dan bij voorbeeld de meest gelikte- en spannende aflevering van de populaire televisieserie, die in Dallas speelt U hebt het al gemerkt: het is hele maal niet zo belangrijk wat u nu met uw vakantiefilm doet. De hoofdzaak is dat u de beelden van die zorgeloze weken hebt en dat u ze be waart on er nog heel vaak. in de pure en ongemonteerde vorm. als onderdeel van uw jaarjournaal of als speciaal gemonteerde "vakantiefilm 1982" van te genieten. De uitvinder van het 'pak met het dak' voor onder an dere melk. heeft vele huis vrouwen een goede dienst bewezen. Een pak is immers heel wat lichter dan een fles. Alleen hel openmaken van zo'n pak kan wel eens pro blemen opleveren als men de gebruiksaanwijzing niet goed volgt. De twee zijkan- ten aan de bovenkant wor den namelijk dikwijls niet ver genoeg of niet goed naar achteren gedrukt. Het ge volg daarvan is dat men de schenktuit veel moeilijker naar voren krijgt. Sommige- mensen gaan het pak dan zelfs te lijf met mes. vork of schaar, wat vaak de zaak nog erger maakt. Om dit probleem op te los sen heeft een Noorse ver pakkingsfirma nu bij het zogenaamde Pure-Pak op de plakrand van de schenktuit silicone aangebracht, dat het openen vergemakkelijkt. Voor de nonchalante 'pak- opener' een positief'vooruit zicht. tenminste als hij het pak aan de juiste kant (bij de pijltjes) opent. Alternatief varkensvlees is varkensvlees van varkens, gekweekt en ge mest bij varkensmester Geelen te Velden. Een uniek bedrijf, waar de var kens een diervriendelijk bestaan hebben. De eerste 8 weken vanaf de geboorte, genieten de biggen de volledige vrijheid in het weiland. Daarna krijgen zij de beschikking over een binnen en een buitenhok voorzien van stro. Onder toezicht van de belangengroep "Rechten voor al wat leeft", wor den de Varkens geslacht, uitgesneden en in kleine porties verpakt en diepgevroren. Op ieder pakje vindt U het vignet van de belangengroep, als garantie, dat deze varkens op "humane wijze" zijn gemest. Tevens hebben wij voor U echte Onder toezicht van de belangengroep "Rechten voor al wat leeft" worden deze kippen gemest. Zij beschikken over normaal daglicht, volop frisse lucht, ruime bewegingsvrijheid, normaal drinken en zijn op strooisel grootgebracht. Het vignet van de belangengroep garandeert U een echte SCHARRELKIP. o 7!>" Het SKW De Hayman start vanaf maandag 20 september vanwege liet tienjarig bestaan een 'kennis makingsactie'. De Hayman ver richt sociaal cultureel werk in de Magistraatwijk en Dauwendaule te- Middelburg. Het accent van de kennismakingsactiviteiten ligt op bet werk met kindergroepen (vier tot twaalf jaar) en jongerengroepen (twaalf tot twintig jaar). De groe pen zijn in de maand september gratis toegankelijk. Jongeren blijken niet allemaal op de hoogte te zijn met het werk van De Hayman. Tijdens die eerste bijeen komsten. zo hoopt de organisatie, zal belangstelling voor de activiteiten middels kennismaking kunnen ont staan. Vrijwilligers begeleiden de clubs. Zij worden bijgestaan door beroeps krachten. De activiteiten vinden plaats in het Zuiderbaken en liet ontmoe tingscentrum Dauwendaele. Zuiderbaken Het spits in het Zuiderbaken wordt afgebeten op maandag 16 september door de volksdansgroep voor kinderen van zes tot negen jaar van 16 tot 17 uur. Van 19 tot 20.30 uur is er een club voor negen lol twaalfjarigen van 15.45 tot 17 uur. De volksdansgroep voor twaalf tot vijftienjarigen volgt op dinsdag van 19 tol 20 uur. Op de woensdagmiddag houden de kleinsten van vier tot zes jaar van half twee tot kwart voor drie instuif en de negen tot twaalfjarigen kunnen van zeven lot half negen deel nemen aan een club. Van half acht tot negen uur is er een ontmoetingsavond voor twaalf tot vijftienjarigen. Don derdagavond is dezelfde leeftijdsgroep weer present voor een activiteiten- avond. Elke tweede vrijdagavond van de maand is er een disco-avond voor t w a a I f t o l v i j f t i e nj a r i ge n Ontmoetingscentrum In het ontmoetingscentrum in het winkelcentrum Dauwendaele is maandag 20 september van kwart voor vier lot vijuur een club voor zes lot negenjarigen. Kinderen van negen tot twaalf jaar kunnen die maandagavond toneelspelen en creatief bezig zijn van zeven tot acht uur. Dinsdag is er volksdansen van vier lot vijf voor zes tot negenjarigen en de tieners (elf tot veertien jaar) houden dinsdag van ze ven lot half negen club. Woensdag middag komen de kleintjes van vier tot zes aan bod tussen twee uur en kwart over drie en de tieners ontmoeten el kaar van half acht tot half tien. Don derdag kunnen kinderen van negen tot twaalf jaar hun voeten laten dribbelen tijdens volksdansen van vier tot vijf uur. Van zeven tot half negen is er voor die leeftijdscategorie club. Elke eerste zaterdag van de maand is er een dis coavond voor twaalf tot vijftienjari gen. Noordpoortstraat 2 - Middelburg Telefoon 01180 - 12093 AANLEG CENTRALE VERWARMING OOK ZELFBOUWPAKKETTEN Ster.dealer voor Middelburg Koelkasten - wasautomaten - fornuizen - kachels - diepvriezers stofzuigers, enz. ZEER SCHERPE PRIJZEN - Zie onze dubbele toonzalen Leverancier van HUISBRANDKOLEN - bezorging aan huis voor geheel Walcheren en Noord-Beveland. De 'dwaze moeders' in Argentinië worden donderdag 16 september voor de tweede keer gesteund vanuit Middelburg. Dan namelijk wordt voor de tweede maal de stille tocht gehouden voor de moeders van de Plazo de Mayo. die regelmatig in stilte protesteren tegen liet verdwij nen van hun mannen en kinderen in de jaren '76-77. Ze zijn als vermist opgegeven. Behalve in Middelburg vindt er ook een stille tocht in Den Haag plaats. De deelneemsters aan de stille tocht in Middelburg dragen evenals de Argentijnsen een wit hoofddoekje. De tocht is bedoeld om druk te blijven uitoefenen op de Argentijnse regering. Daarom wordt aan de Ambassadeur een petitie aangeboden. De tocht begint donderdagochtend om kwart voor tien op de Loskade in Mid delburg. Tegen kwart over tien vertrekt de stoet naar de Abdij, waar om elf uur de petitie wordt voorgelezen. Na een kopje koffie in de Hofpleinkerk wordt deze stille tocht besloten met een korte gebedsdienst. Voor nadere informatie 01184 - 61436. wie van klassieke meubelen houdt gaat naar pot. want laten we wel wezenwaar vindt u in het zuiden een grotere, sterkere kollektie klassieke stijlmeubelen dan bij pot. maar met onovertroffen keuze bent u er nog niet. pot zou pot niet zijn zonder een gefundeerde kennis van het traditionele meubel, pot kent z'n "klassieken", en u profiteert daar voor 100% van mee. kom dezer dagen uw klassieke kennis opfrissen onder 't genot van een vers gezet kopje koffie. Ja. een tikje uitheems is de sfeer die deze markante 1-1-3 kombinatie oproept. Zie de sierlijk bewerkte romp van notenkleur met de karakteristieke zijkanten van webbing riet. Bekleding mohair velours, maar ook in andere stoffen en kleuren leverbaar. Bijpassende salontafel met glazen blad.

de Faam | 1982 | | pagina 8