GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 20 SEPTEMBER A.S l§ o 37 0) TAKEN BURGE MEESTER EN WETHOUDERS ZIJN VERDEELD o 3 wE 8-15 september ISIS <P O o'3 25" O a <D SL 5' week URBAN RENEWAL PARTICIPATION EXPERIMENTS MENU 'TAFELTJE DEKJE' 20 sept t/m 25 sept BESTEMMINGSPLAN "GRIFFIOEN II" COLLECTEN SUBSIDIE AANVRAGEN EMANCIPATIEWERK BESCHIKKINGEN In Middelburg zijn 22035 geldige stemmen voor de Tweede Kamer uitge bracht. Veertien personen leverden een blanco for mulier in en van 51 werd het stembiljet ongeldig verklaard. Een totaal overzicht plaatsen we volgende week op deze pagina. V-> Op de leestafel van het Bureau Voorlichting ligt "URBAN RENEWAL PARTICIPATION EXPERIMENTS". Het 268 bladzijden tellend rapport gaat over 16 experimenten die op het gebied van de stadsvernieuwing zijn gehouden in 7 West Europese steden. Deze Engelse uitgave van de Raad van Europese Gemeenten is voor echt-geïnteresseerden gratis te verkrijgen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Gelijke kansen, je goed recht (m/v) - Bureau voor rechtshulp in Zeeland - Tegemoetkomingen in de studiekos ten van part-timers - Isoleren huurwoningen a - Nationaal isolatieprogramma De sport- en spelinstuiven voor vol wassenen zijn weer gestart. Elke woensdagmorgen (9.30-11.00) en maan dagavond (21.00-23.00) kunt u in de sporthal "De Kruitmolen" deelnemen aan onder meer volleybal/badmin ton/basketbal/zaalhockey enz. enz. De kosten zijn 1,50 voor een morgen en 's avonds wordt een rijksdaalder ge vraagd. De Faam Woensdag 15 september 1982 De nieuwe gemeenteraad is vorige week geïnstalleerd en ook de nieuwe wethouders zijn benoemd. Ook de taakverdeling binnen het dagelijks bestuur (het college) van onze stad is nu bekend. U leest daarover meer elders op deze voorlichtingspagina. Wethouder H. Gillissen is aangewezen als loco-burgemeester en wordt in die hoedanigheid vervangen door respectievelijk de wethouders ABergshoeff, G.B. Schoenmakers en M. Vinke. Nu al deze zaken op een rijtje staan kan men echt aan de slag. De raadsleden buigen zich maandag 20 september al over een aantal onderwerpen tijdens de maandelijkse vergadering. Deze begint gewoontegetrouw om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Vanaf de publieke tribune kunt u de verrichtingen van uw politieke vertegen woordigers beoordelen. De populaire raadsagenda (zie ook het hoofdartikel deze week) ligt daar voor u gereed. De volledige raadsvoorstellen en eventuele nagekomen stukken liggen in de leeshoek van de voorlichtingswinkel. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. M "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag hutspot, klapstuk woensdag hamburger, sperziebonen donderdag goulash, rijst vrijdag kuikenborst, appelmoes zaterdag spaghetti Het Middelburgse college van burgemeester en wethouders is in de vergadering van donder dag 9 september na goed overleg tot een taak verdeling gekomen. De portefeuilles (taken) zijn als volgt verdeeld: Drs. P.A. Wolters (burgemeester): openbare orde en veiligheid, coördinatie van beleid/al gemene bestuurlijke organisatie, economische aangelegenheden, voorlichting en bestuur- bestuurden. Plaatsvervanger voor uitsluitend economische aangelegenheden is de heer A. Bergshoeff. H. Gillissen (wethouder PvdA): openbare wer ken, verkeer, sport, jeugd en recreatie en wel- zijnsaccommodaties. Plaatsvervanger is de heer A. Bergshoeff. Opening Vaststellen notulen 28 juni 1982 82-265 Mededelingen en ingeko men stukken 82-267 Aanpassing bebouwde kom voor de toepassing van de Boswet. De gemeenteraad heeft 28 juni be sloten tot aanpassing van de be bouwde kom voor toepassing van de Boswet. Gebleken is echter dat de voorgeschreven publicatie van het ontwerp-besluit niet in de Ne derlandse Staatscourant heeft plaatsgevonden. Het is daarom dat het stuk opnieuw ter visie is ge legd. Ook de kennisgeving is nu op de juiste wijze uitgevoerd. Be zwaren zijn niet ingekomen. Voorstel: eerder genomen besluit intrekken en opnieuw de begren zing van de bebouwde kom vast stellen. 82-273 Krediet voor bestrijding van bacterievuur Ook in Middelburg heeft het bac terievuur flink toegeslagen. De bestrijding daarvan heeft bij de Plantsoendienst de hoogste ur gentie. Voor zover beschikbaar worden bij dit werk werkloze vrijwilligers ingezet. Het is nog niet te voorzien of ook nog een be roep op een aannemer moet wor den gedaan. De kosten voor het bestrijden van de ziekte raamt men globaal op 35.000,- a ƒ40.000,- Voorstel: een voorlopig krediet verlenen van 40.000,- dat ten dele ook besteed kan wor den aan het inlopen van achter stallig onderhoud aan het ge meentelijk groen. Het laatste is ontstaan door de noodzakelijke bestrijdings-activiteiten. 82-271 Vaststellen exploitatie-op zet en beschikbaar stellen krediet voor verbetering woonomgeving Smidsbolwerk Er is een exploitatie-opzet opges teld voor het verbeteren van de woonomgeving Smidsbolwerk. Men wil het leefklimaat in dit ge bied verbeteren door een recon structie van de woonstraat Smidsbolwerk in combinatie met een aantal "verkeersremmende/- regulerende" maatregelen en de aanleg van wandel- en ontslui tingpaden. Ook is aanpassing van het daar aanwezige speelterreintje en trapveld, aanleg van enkele parkeerplaatsen en aanvulling van het groen voorzien. Met de bewoners heeft overleg plaatsge vonden. Voorstel: exploitatie-op- zet vaststellen en krediet voor verbetering verlenen. 82-257 Krediet voor herstrating tot woonerf van Karelsgang, Bijltje en resterend deel Oud Arne- muidsvoetpad. Er is geld nodig om de Karelsgang, 't Bijltje en nog eèn deel van het Oud Arnemuidsvoetpad te kunnen herinrichten tot woonerf. Onder meer wil men in dit gebied zicht bare blokkades, groenaanplant en parkeerplaatsen aanbrengen. De bewoners hebben ingestemd met het plan. Voorstel: het benodigde krediet verlenen. 82-272 Gemeenschappelijke rege ling vuilnisstortplaats Midden- Zeeland; 2e begrotingswijziging 1982/ontwerp-begroting 1983. Voorstel nog niet binnen bij sa menstellen populaire agenda. 82-274 Krediet voor plaatsen fiet- senklemmen nabij Concert- en Gehoorzaal. De Echte Nederlandse Fietsers bond heeft een verzoek ingediend om fietsenklemmen te plaatsen nabij de achteringang (üerwerij- straat) en vooringang (Singel straat) van de Concert- en Ge hoorzaal. Tot nu toe moet men de (brom)- fietsen tegen de gevels plaatsen, hetgeen dikwijls leidt tot belemmering van voetgangers. Het college vindt dat vooralsnog volstaan kan worden met klem men bij de hoofdingang. Voorstel: een bedrag van 4.500,- beschik baar stellen voor het plaatsen van zestig fietsenklemmen in de Sin gelstraat. 82-266 Krediet voor herstellen cv- installatie gymnastieklokaal aan Rotterdamsekaai 43. Een lekkage van de cv-installatie onder de vloer van het gymnas tieklokaal aan de Rotterdamse kaai heeft gezorgd voor het droogkoken van de ketel. Een aantal onderdelen werd vernield door de stoom die daarbij ont stond. De storing deed zich voor in april van dit jaar en directe repa ratie was nodig. Voorstel: alsnog een krediet van 7.180,- verlenen. 82-259 Krediet voor een subsidie aan de T.T.V. Sint Laurens in huurkosten pand Ooststraat 3a. De tafeltennisvereniging St.Lau- rens heeft vanaf 1 januari j.l. de v.m. kleuterschool "Hummeloord" aan de Ooststraat in huur. Een pand dat in beheer is bij de Bes tuurscommissie Wijkcentra. De vereniging zal het gebouw laten uitbreiden zodat alle activiteiten in de accommodatie kunnen plaatsvinden. Gezien de vele kos ten die men heeft is nu gevraagd om een éénmalige subsidie in de te betalen huursom over de eerste acht maanden van dit jaar. Voor stel: hiervoor een krediet van 2.480,- verlenen. 82-268/270 Vaststelling 90e begro tingswijziging 1981 en 39e en 40e begrotingswijziging 1981. In de wijzigingen zijn aangele genheden van een aantal diensten verwerkt. Voorstel: vaststellen zoals aangegeven in de ontwerpen. 82-264 Voorbereidingsbesluit voor een perceel nabij Achter de Hout tuinen. De gemeenteraad heeft in de ver gadering van 18 januari j.l. het bestemmingsplan "Looierssingel e.o." vastgesteld. Inmiddels is ge bleken dat het kantoorgebouw van het Ziekenfonds Midden Zeeland meer moet worden uitgebreid dan voorzien. De noodzakelijke plan herziening wil men verwerken in het toekomstige bestemmingsplan H De door de gemeenteraad op 14 december vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Griffioen II" keurden Gedeputeerde Staten van Zeeland op 13 juli gedeeltelijk goed. Geen goedkeuring werd gegeven aan enkele gedeelten van de voorschriften en de zgn. voorschriftenkaart. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot 20 september kunnen de volgende personen beroep instellen bij de Kroon: de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening, degenen die tijdig bezwaar indienden zowel bij de gemeenteraad als bij gedeputeerde staten. Tevens degenen die tijdig bezwaar hebben gemaakt bij gedeputeerde staten tegen de wijziging die door de gemeenteraad bij de vaststelling in het ter inzage gelegde ontwerp-plan is aangebracht en iedereen die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Beroep, graag in tweevoud, moet worden ingediend bij de Raad van State. "Achter de Houttuinen" om voor uitlopend daarop toch een ver gunning voor de uitbreiding te kunnen verlenen en ongewenste ontwikkelingen te kunnen voor komen is een voorbereidingsbe sluit nodig. Voorstel: voor een perceel nabij Achter de Houttui nen een voorbereidingsbesluit ne men. 82-258 Herziening eerdergenomen besluit over vergoedingen bijzon dere kleuterscholen. Besturen van scholen voor bijzon der kleuteronderwijs hebben recht op een vergoeding per lokaal en een vergoeding per kleuter. De gemeenteraad stelde deze vergoe dingen over het jaar 1981 vast in de vergadering van 24 mei j.l.. De mi nister van Onderwijs en Weten schappen heeft echter andere be dragen gehanteerd dan werd aan genomen. Dat heeft gevolgen voor de uit te keren vergoedingen. Voorstel: het eerder genomen be sluit herzien. Rondvraag Sluiting Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om te collecteren in de komende periode: 1. Pr. Beatrix Fonds tot zaterdag 18 september 2. Nierstichting Nederland van maan dag 20 tot zaterdag 26 september Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in ver zegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen nie betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Vrouwenorganisaties kunnen op grond van de tijdelijke rijksregeling ter sti mulering van emancipatiewerk subsi die aanvragen. De verzoeken hiervoor moeten vóór 1 oktober a.s. zijn inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000 4330 LA Middelburg. Tweeëntwintig plaatse lijke organisaties/groeperingen zijn hierover inmiddels geïnformeerd. Vrouwenorganisaties die (nog) niet bekend zijn bij de gemeente - en dus ook niet zijn aangeschreven-, kunnen als zij subsidie willen contact opnemen met de afd. Onderwijs. Een telefoontje naar (01180)-26251, toestel 345, is vol doende om de nodige formulieren met informatie toegestuurd te krijgen. if li He» tfd* ot o new toe» ocy B. en w hebben een hinderwetver gunning verleend aan: 1. De heer J. Markusse Vlackeweg 9 in Nieuwen Sint Joosland voor een loon- en verhuurbedrijf aan de Vlackeweg 9 2. Sigma Coatings BV, Amster- damseweg 14 in Uithoorn voor het uitbreiden van een service center van verpakte verfpro- dukten en aanverwante artike len voor schilders incl. dispen sers aan de Rotterdamsekaai 69. A. Bergshoeff (wethouder CDA): financiën, Accountantsdienst, integrale planning, auto matisering, ruimtelijke ordening, volkshuis vesting en stadsvernieuwing. Plaatsvervanger is de heer H. Gillissen. G.B. Schoenmakers (wethouder PvdA): onder wijs, cultuur, welzijnsplanning en gemeente lijke energiebedrijven. Plaatsvervanger is de heer M. Vinke. M. Vinke (wethouder CDA): sociale zaken, volksgezondheid en milieu, personeelszaken en organisatie. Plaatsvervanger is de heer G.B. Schoenmakers. 3. Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50 voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. 4. De heer W. Janse, Langeweg 5 in Nieuwen Sint Joosland voor een veehandel aan de Lange weg 5. Deze beschikkingen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond), en op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare, Bibliotheek in de Mol straat. Tot 25 september kan tegen de be schikkingen een beroepschrift worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's-Gravenhage door de aanvragers, door de betrokken adviseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag bezwa ren indienden en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliestraat alle verkeer 2. Oude Veerseweg Tussen Oostperkweg en de Stadsambachts weg. Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANG- DATUM Herbestraten In uitvoering Reconstructie In uitvoering Onlangs verscheen het Jaarverslag 1981 van het Gemeente-archief. Het boekje vermeldt gegevens over bezoekersaantal en de werkzaamheden van het archief en bevat een bijlage met aanwinsten. Een daarvan is een beschrijving van het Burgerweeshuis. Het archief bevindt zich Stadhuisstraat 2 1 1 1 1 1 J Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 28251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. t

de Faam | 1982 | | pagina 5