0Q Q. <D N <D O 7T OPEN DAG CREMATORIUM EN ALGEMENE BEGRAAFPLAATS o 3 U WS m ^■u !i li O Q. <D SL 5' 36 REORGANISA TIE CULTURELE DIENST EEN FEIT 8-15 september WW week MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 13 t/m 18 sept. BESTEMMINGSPLAN "BREEWEG" BESTEMMINGSPLAN GRIFFIOEN II" BESCHIKKINGEN COLLECTEN STRUCTUURSCHEMA BUISLEIDINGEN <P O (ft SUBSIDIE AANVRAGEN EMANCIPATIEWERK NOTA HARMONISATIE NOORDZEEBELEID De tafeltennisvereniging "Sint Laurens" wil 75.000,- lenen voor de bouw van een speelzaal van 10 x 16 meter. Deze moet komen naast de voormalige kleuterschool "Hummeloord" aan de Ooststraat. De gemeente raad besloot garant te staan voor de aan te gane lening. Het bureau Bestratingen van Gemeentewerken is maandag j.l. begonnen met het herstraten en opnieuw inrichten van de Leliestraat. Over de wijze waarop heeft met de belanghebbenden overleg plaatsgevonden. Tijdens de werkzaamheden, die ongeveer acht weken duren, is de straat voor het verkeer afgesloten. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Gemeentegarantie voor bouw, koop, of verbeteringen van eigen wonin gen - Woonkostensubsidie voor woonwa genbewoners - De tweede kans, kursusaanbod voor volwassenen op Walcheren - Beroep tegen overheidsbeschikkin gen - Wat iedereen over drugs zou moeten weten Met ingang van begin deze maand duurt een zwemles in het Middelburgse bad een half uur. Voorheen was dat twintig minuten. Door deze uitbreiding van de zwemlestijd komt er meer ruimte vrij om met name kinderen aan het water te laten wennen. Ook kan men nu langer bezig zijn met spelvor men. De maandkaart wordt daarbij duurder. Woensdag 8 september 1982 De Fagm Hopelijk hebt u vandaag woensdag 8 september, uw stem uitgebracht voor de verkiezing van de leden van het volksparlement. De Tweede Kamer dus. Mocht u dat nog niet hebben gedaan, dan kunt u nog tot 19.00 uur bij het stembureau terecht. We gaan er daarbij natuurlijk wel vanuit dat u dit blad op tijd in uw bus hebt ontvangen. Het is in Middelburg een goede gewoonte geworden op verkiezingsdagen een uitslagenavond te houden. Zie daarom voor nader gegevens hierover de rubriek In Woord en BeeldWij zullen de resultaten van de plaatselijke stembureau 's ook publiceren op deze gemeentelijke pagina. Dat kan echter pas op 22 september, omdat de week daarvoor het hoofdartikel is gewijd aan de populaire agenda voor de raadsvergadering in september. De laatste woensdag van deze maand krijgt u te maken met een geheel afwijkende voorlichtingrubriek. U kunt dan door middel van foto 's en tekst kennis maken met uw nieuwe stadsbestuur. Nog even terug naar het heden. Het hoofdartikel deze week wijst u op de mogelijkheid deel te nemen aan een "open"dag voor het crematorium en de begraafplaats. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in de rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. S "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag zuurkool met worst woensdag braadworst, bietjes, aardappelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen zaterdag bami Na 7 34 jaar is een eind gekomen aan de Ge meentelijke Culturele Dienst. De gemeente raad behandelde de reorganisatie tijdens haar vergadering in mei jl. en besloot om op 1 sep tember 1982 deze dienst op te heffen. De cultu rele beleidszaken zijn nu ondergebracht bij de secretarie-afdeling Onderwijs c.a. Hiervoor is een bureau Culturele Zaken opgericht dat te vinden is aan de Stadhuisstraat 2. Telefonisch is het nieuwe bureau bereikbaar onder num mer (01180) 26251, toestel 424 en 425. Tot de be leidsadvisering en uitvoering op het gebied van de cultuur van het bureau behoren onder meer de volgende taken: het documenteren van de beeldende kunstenaars-werken, uitvoering subsidie-regeling aankopen kunstwerken, programmeren zomeravondconcerten en Hol land Festival, het verzorgen van jeugdvoor stellingen en de begeleiding van de tentoon stellingen in de Vleeshal enz. Regelmatig komen bij de gemeente vragen binnen over het crematorium in onze stad. Vandaar dat wij hieraan aandacht besteden. Daarnaast heeft het college van burgemeester en wethouders besloten een open dag te houden voor zowel het crematorium als de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Deze vindt plaats op zaterdag 9 oktober a.s. van half twee tot vier uur. Onder deskundige leiding wordt u die middag geïnformeerd over de gang van zaken. Complex Het gemeentelijk crematorium Middelburg werd in 1978 toege voegd aan de reeds aanwezige aula op de Algemene Begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het gehele complex bestaat nu uit: - een ontvangst-, tevens wacht ruimte voor familieleden. Hier zijn zo'n 15 zitplaatsen aanwe zig. - een aula-ruimte met ca. 80 stoelen en een aantal staan plaatsen. - een koffiekamer, tevens condo- lance-ruimte. Deze kamer staat in verbinding met de aula ruimte en biedt 35 zitplaatsen met tafels en voldoende ruimte voor staanplaatsen. - diverse bijruimten, zoals een verzorgingskamer, keuken, toi letten en was- en verblijfloka- len voor het personeel. - ontvangst- en kantoorruimte voor de leiding van het com plex. Het gebouw is voor rolstoelge bruikers toegankelijk en er is een ringleiding aanwezig. Op de be graafplaats bevindt zich een aparte overdekte en verwarmde wachtruimte. Verder nog een co lumbarium (dat iseen bewaar plaats voor urnen) en een strooi- veld. Het crematorium is in beheer bij de gemeente en de koffiekamer is verpacht aan een plaatselijk horecabedrijf. Begraven en cremeren Bagrafenisondernemers zorgen er voor dat een lijkbezorging ten minste 24 uur vóór het tijdstip van begraven of cremeren wordt aan gegeven bij de dienst Gemeente werken. Het is toegestaan te be graven of te cremeren van maan dag tot en met vrijdag, tussen 09.00 en 15.00 uur. Op zaterdag, zondag en erkende feestdagen tussen 09.00 en 12.00 uur. De volgorde wordt geregeld door de administratie Begraafplaatsen van de genoemde dienst. Een auladienst kan maxi maal een half uur in beslag nemen, voor de eventuele begrafenis, het condoleren en het gebruik maken van de koffiekamer staat eveneens een half uur. Algemene nis In het gebouw van het cremato rium bevindt zich de algemene nis. Plaatsing van de asbus gebeurt hierin tijdelijk, om de nabestaan den gelegenheid te geven zich nader te beraden over de defini tieve bestemming van de as. Het is namelijk mogelijk, dat men geen gebruik wil maken van het op de begraafplaats aanwezige strooi- veld, het columbarium of eigen graf. Overwogen kan bijvoorbeeld worden de as per schip of vliegtuig te laten verstrooien. Het ver strooien per schip vindt plaats vanuit Scheveningen en wordt georganiseerd door het cremato rium in Den Haag. Het cremato rium Utrecht regelt de verstrooi ing van de as per vliegtuig. Een asbus staat als regel maximaal 1 jaar in een algemene nis. Burge meester en wethouders zijn be voegd deze termijn te verlengen tot maximaal 5 jaar na de dag van de crematie. Vóór het verstrijken van de al of niet verlengde termijn worden de rechthebbende(n) of rechtverkrijgende(n) daarvan door middel van een brief of pu blicatie op de hoogte gesteld. Wanneer drie maanden na de be richtgeving geen verzoek tot ver lenging is gedaan of een andere bestemming wordt verlangd, zal men de as op het strooiveld ver strooien. Bezoek aan de algemene nis is niet mogelijk. Columbarium Het is mogelijk de urn met as te laten plaatsen in een columbarium voor de tijd van tien jaar. Dit recht kan telkens met eenzelfde periode worden verlengd tot een maxi mum van 60 jaar. Tijdens de ope ningsuren van de begraafplaats, -dagelijks van 09.00-16.00 uur- kan men het columbarium bezoeken. Strooiveld Op de Algemene Begraafplaats is een speciaal veld aangelegd, waar men de as kan (laten) verstrooien. In het bestemmingsplan Breeweg wordt vrijstelling verleend aan de heer J. Hendrikse, Vlissingsesingel 30. Dit hebben Burgemeester en Wethouders besloten om de bouw van een hobby-ruimte mogelijk te maken. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen tot en met 17 september ter inzage in het stadhuis, kamer 15. Iedereen die bezwaar heeft kan dit schriftelijk aan B en W kenbaar maken. De door de gemeenteraad op 14 december vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Griffioen II" keurden Gedeputeerde Staten van Zeeland op 13 juli gedeeltelijk goed. Geen goedkeuring werd gegeven aan enkele gedeelten van de voorschriften en de zgn. voorschriftenkaart. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot 20 september kan men beroep instellen bij de Kroon. Dit strooiveld is voor bezoek toe gankelijk. Het is natuurlijk altijd mogelijk de as te laten bijzetten op andere begraafplaatsen of crema- toriaterreinen. Hetzelfde geldt voor het verstrooien van de as. Onderhoud Uitsluitend de gemeente verzorgt tegen een vergoeding op de be graafplaatsen het schoonhouden van stenen, banden en urnen, het maaien van gras, het onderhoud van grafbeplantingen en het ver wijderen van onkruid. De kosten van het onderhouden en verzorgen van voorwerpen op de begraaf plaatsen is geregeld in een aparte verordening. Het herstellen, ver nieuwen, schilderen of vergulden van stenen, banden en urnen of het ophalen van een bedekking van een eigen graf is niet in het onder houd begrepen. Wanneer u meer wilt weten over de gang van zaken bij het crema torium, begraafplaats e.d. dan kunt u, zoals gezegd gebruik ma ken van de open dag op 9 oktober a.s.. B. en w. hebben een hinderwet vergunning verleend aan: 1. De heer J. Markusse, Vlacke- weg 9 in Nieuw- en Sint Joos- land voor een loon- en ver huurbedrijf aan de Vlackeweg9. 2. Sigma Coatings BV, Amster- damseweg 14 in Uithoorn voor het uitbreiden van een service center van verpakte verfpro- dukten en aanverwante artike len voor schilders incl. dispen sers aan de Rotterdamsekaai 69. 3. Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50 voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. 4. De heer W. Janse, Langeweg 5 in Nieuw- en Sint Joosland voor een veehandel aan de Lange weg 5. Deze beschikkingen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond), en op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Tot 25 september kan tegen de be schikkingen een beroepschrift worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's-Gravenhage door de aanvragers, door de betrokken adviseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag bezwa ren indienden en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om te collecteren in de komende periode: 1. Stichting Protestant Interkerkelijk Thuisfront tot zaterdag 11 septem ber 2. Pr.Beatrix Fonds van maandag 13 tot zaterdag 18 september 3. Nierstichting Nederland van maandag 20 tot zaterdag 26 septem ber. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in ver zegelde collectebussen. Collectanten mógen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Deze nota geeft een beschrijving van de denkbeelden van de Regering over de ruimtelijke gevolgen van het leggen, behouden en'beheer van buisleidingen. De procedure van de planologische kernbeslissingen is op de nota van toe passing. Inspraaktermijn tot 15 sep tember. Ter inzage bij het bureau Voorlichting. Het beheer en verhu&r van de culturele ac commodaties, De Schouwburg, Concert- en Gehoorzaal, de tentoonstellingsruimte in de Vleeshal en het openluchttheater Toorenvliedt zijn ondergebracht bij de dienst Accommoda ties Welzij Hierover meldden we u reeds vorige week in onze rubriek "In woord en beeld". Het vorenstaande houdt eveneens in dat een aantal commissies en adviesraden zijn gereor ganiseerd. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Oude Veerseweg Tussen Oostperkweg en de Stadsambachts weg. Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM. Herbestraten In uitvoering Reconstructie In uitvoering 2S" Vrouwenorganisaties kunnen op grond van de tijdelijk rijksregeling ter sti mulering van emancipatiewerk subsi die aanvragen. De verzoeken hiervoor moeten voor 1 oktober a.s. zijn inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tweeëntwintig plaatse lijke organisaties/groeperingen zijn hierover inmiddels geïnformeerd. Vrouwenorganisaties die (nog) niet bekend zijn bij de gemeente -en dus ook niet zijn aangeschreven-, kunnen als zij subsidie willen ontvangen con tact opnemen met de afd. Onderwijs. Een telefoontje naar (01180)-26251, toe stel 345, is voldoende om de nodige for mulieren met informatie toegestuurd te krijgen. In deze nota wordt uiteengezet op wel ke manier de regering een samenhan gende en evenwichtige ontwikkeling van activiteiten met betrekking tot de Noordzee wil bevorderen. Degenen die hun mening over het beleidsvoorne men kenbaar willen maken, moeten dit voor 29 oktober schriftelijk doen bij het Secretariaat van de Raad van de Wa terstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's- Gravenhage. In de brief kan aangege ven worden of men het standpunt mondeling wil toelichten tijdens een openbare hoorzitting. De nota ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en is tegen betaling van 10,- verkrijgbaar bij de Staats uitgeverij. Een samenvatting is gratis verkrijgbaar bij de hoofdafd. Voor lichting van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. Vanavond (woensdag) zal duidelijk worden hoe Nederland heeft gestemd voor de samenstelling van de Tweede Kamer. De uitslagen van de Middelburgse stembureau's kunt u aan de weet komen als u een bezoek brengt aan de hal van het stadhuis. Om 19.00 uur gaan de deuren open. Een tv staat opgesteld en er is koj'fie. 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het 'bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5