S o 7T NIEUWE RAAD NEEMT VOOR VIER JAAR HET ROER IN HANDEN §T o Z O O O O O SJ.5 «M 9 o WC ÖS li O ■u a SL 35 1-8 september week OPENBARE VERGADERINGEN IN SEPTEMBER <D <D Woensdag 1 september 1982 De Faam MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 6 t/m 11 sept. BESTEMMINGSPLAN "GRIFFIOEN II" BESCHIKKINGEN COLLECTEN SUBSIDIE-AANVRAGEN EMANCIPATIEWERK [EMA De Oude Veerseweg,- tussen Oostperkweg en Stadsambachtsweg- wordt op het ogenblik ge reconstrueerd. Voor de "nieuwe bestrating ge bruikt men betonklin- kers. Naast de rijbaan zal gedeeltelijk een voetpad en een parkeerstrook worden aangelegd. Begin vorige week is in opdracht van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds gestart met de bouw van eengezinswoningen in het toekomstig woongebied Reijershove. Dit ligt ten zuiden van de Magistraatwijk. Het "werkverkeer" zal zoveel mogelijk gebruik maken van de Verlengde Torenweg. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - affiche maak van je sportdag geen stropdag - affiche pas op het is zo weg - affiche over voorkoming zakkenrollen - de gemeentepolitie - is voorkoming misdrijven alleen een zaak van de politie? Met ingang van 1 september jl. is de Gemeentelijke Culturele Dienst opge heven. Vanaf die datum kan men voor het huren van alle gemeentelijke ac commodaties terecht aan de Stadhuis straat 2. Daar is namelijk de dienst met de nieuwe naam Accommodaties Wel zijn gehuisvest. Telefoon (01180) 26251. De leden van de nieuwe gemeenteraad van Middelburg staan in de startblokken. Na hun installatie op 7 september a.s. zullen zij zich ambitieus gaan bezig houden met uw belangen. U hebt ze door het uitbrengen van uw stem daar immers toe gemachtigd. Het zijn uw vertegenwoordigers. Toon daarom ook eens belangstelling voor hun werk. U kunt dat onder meer doen door het regelmatig bezoeken van commissie- en raadsvergaderingen. Het wordt ook zeker op prijs gesteld wanneer u eens contact opneemt met één of meerdere raadsleden om over bepaalde zaken van gedachten te wisselen. Een brief schrijven aan de raad is ook mogelijk. En dat p/a aan het stadhuis in Middelburg. Uw betrokkenheid wordt beslist hoog gewaardeerd. De installatievergadering, waarover het hoofdartikel handelt, is een eerste gelegenheid om uw raad aan het werk te zien. De publieke tribune staat gastvrij voor u open. Bereikbaar via het deurtje in de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. Wanneer u een bepaald gemeentelijke onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers vopr ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, andijvie, puree dinsdag zuurkool met worst woensdag hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, aardappelen zaterdag jachtschotel, rode kool, puree. - Adviesraad Welzijnsaccommodaties, don derdag 2 om 19.30 uur. Secr. de heer W.M. van Groesen (spreek recht) - Gemeentewerken, maandag 6 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Installatie-vergadering Gemeenteraad, dinsdag 7 om 14.00 uur (zie voor uitgebreide informatie het hoofdartikel van deze week). - Onderwijs, maandag 13 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Financiën, dinsdag 14 om 15.30 uur Secr. de heer H.C. Mulder (spreekrecht) - Raad, maandag 20, om 14.00 uur. Bij het samenstellen van deze pagina waren nog niet alle data bekend van de te houden vergaderingen. Raadpleeg daarom woensdags de PZC waarin de commissievergaderingen worden opgenomen, waarbij zo mogelijk de De 25 Middelburgse raadsleden die u hebt gekozen door het uitbrengen van uw stem op woensdag 2 juni j.l. zijn nog niet in functie. Pas na hun beëdiging kunnen zij voor een periode van vier jaar het roer van de gemeente in handen nemen. En dat gebeurt tijdens een speciale installatievergadering op dinsdag 7 september a.s. in de raadzaal van het stadhuis. Tijdens deze bijeenkomst, die om 14.00 uur begint, komt ook de benoeming van de wethouders aan de orde. Verder is het voorzien in vacatures in commissies, besturen e.d. als agendapunt opgenomen. De door de nieuwe raadsploeg te varen koers zullen wij in deze voorlichtingsrubriek zoveel mogelijk volgen. Eed of belofte De Gemeentewet geeft aan hoe een installatievergadering moet ver lopen. Hieruit blijkt dat de geko zen raadsleden hun betrekking kunnen aanvaarden door het af leggen van de zuiveringseed of de belofte en de ambtseed of de be lofte. We stellen het nog eens na drukkelijk: het raadslid kiest dus zelf voor eedsaflegging of belofte. Na het openingswoord van de burgemeester, als voorzitter van de raad, leest de gemeentesecreta ris het eerst de zuiveringseed voor. De tekst luidt letterlijk: "Ik zweer, verklaar, dat ik, om tot lid van de raad te worden benoemd, directe- lijk of indirectelijk, aan geen per soon, onder wat voor naam of voorwendsel ook, enige giften of gaven beloofd of gegeven heb. Ik zweer, beloof, dat ik om iets hoe genaamd in deze betrekking te of te laten, van niemand hoegenaamd enige beloften of schenkingen aannemen zal, directelijk of indi rectelijk". Na deze ambtelijke mondvol zullen de raadsleden in alfabetische volgorde antwoorden met: "Zo waarlijk helpe mij God almachtig" of "Dat verklaar en beloof ik". Daarna volgt eenzelfde gang van zaken bij de ambtseed. Voor de geïnteresseerden schrij- ven we ook hiervan de tekst op papier. Daar gaat-ie dan: "Ik zweer, beloof trouw aan de grond wet en aan de wetten des rijks en dat ik de belangen der gemeente Middelburg met al mijn vermogen zal voorstaan en bevorderen. Zo waarlijk helpe mij God almachtig, dat beloof ik". Weer dus een keuze uit eed of belofte. De installatie van de raadsleden is daarmee een feit. Samenstelling Wanneer nu alles volgens het boekje verloopt is vanaf 7 septem ber de gemeenteraad samenges teld uit de volgende mensen: M.L. Almekinders (CDA), A. Bergshoeff (CDA), D.F. Blom (PM), mevr. S. Boersma-Smitskamp, (PvdA), mevr. M. van Colmjon-v.d. Mark (P.v.d.A.), J.A.R.M. Douwes (CDA), mevr. C. de Dreu-Koster (VVD) H. Gillissen (PvdA), J. Griep (VVD) mevr. E. Heij (VVD), A.H. Kamer mans (PM), L.A. Kodde (SGP/RPF/GPV), G. Koole (CDA), J.J. Korstanje (PvdA) A. Krijgs man (VVD), A.P. van Mourik (CDA) L.M. Luitwieler (SGP/RPF/GPV), A.C. Pijnen burg (CDA), G.B. Schoenmakers (PvdA), A. van der Toorn (SGP/RPF/GPV), T.F.C. Verduin (PvdA) M. Vinke (CDA) A.J. Vleu gel (D'66), D.F. Vos (VVD)mevr. A.C. Westhoff-Hubee (CDA). Een snelle telling leert dus dat het CDA 8 vertegenwoordigers (zetels) in de nieuwe raad krijgt, de PvdA 6, de VVD 5, de SGP/RPF/GPV 3, Pro gressief Middelburg (PM92 en D'66 tenslotte 1 zetel. Tijdens de verga dering zal ook bepaald worden waar de raadsleden in de raadzaal een plaats zullen krijgen. Ook al een zetelverdeling dus. Voorzitter van de gemeenteraad is en blijft burgemeester drs. P.A. Wolters, die wordt geassisteerd door ge meentesecretaris mr. A. Kerkhove. Uit en door Vier van de 25 raadsleden worden uitverkoren in en aan het dage lijks bestuur van de gemeente deel te nemen. We bedoelen hiermee het college van b. en w. Het is na melijk zo dat wethouders uit en door de raad worden benoemd. Er heeft inmiddels al uitgebreid overleg plaatsgevonden tussen vertegenwoordigers van de diver se raadsfracties. Hieruit is naar voren gekomen dat verwacht mag worden dat de heren A. Bergshoeff en M. Vinke, beiden van het CDA, en de PvdA-ers H. Gillissen en G.B. Schoen makers in het college zullen komen. Het is echter altijd nog mogelijk dat zich meerdere kandidaten melden of aangemeld worden. Uiteindelijk zal een stemming duidelijkheid brengen. Zoals het er nu uitziet kan dus ge rekend worden op één nieuw "ge zicht" binnen b. en w. en wel dat van de heer Vinke. Verdeling taken De eerste vergadering van het nieuwe college van burgemeester en wethouders zal in het teken staan van het verdelen van de ta ken. Deze portefeuille-verdeling komt formeel niet aan de orde in de komende installatievergade ring. Wel is uit politiek voorover leg al naar buiten gekomen welke taken men aan de vier wethouders en ook de burgemeester heeft toe gedacht. Commissies, besturen e.d. Raadsleden hebben ook zitting in commissies, besturen e.d. In de vakante plaatsen zal ook in de vergadering van dinsdag 7 sep tember worden voorzien. Ook over dit onderwerp hebben de partijen zich uiteraard al gebogen. Aan het eind van de bijeenkomst weten we een heleboel meer over ons nieuwe gemeentebestuur. Het zal vast niet naar ieders zin zijn, maar ook hier geldt wellicht het gezegde: "De beste stuurlui staan aan wal". De door de gemeenteraad op 14 december vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Griffioen II" keurden Gedeputeerde Staten van Zeeland op 13 juli gedeeltelijk goed. Geen goedkeuring werd gegeven aan enkele gedeelten van de voorschriften en de zgn. voorschriftenkaart. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot 20 september kunnen de volgende personen beroep instellen bij de Kroon: de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening, degenen die tijdig bezwaren indienden zowel bij de gemeenteraad als bij Gedeputeerde Staten degenen die tijdig bezwaar hebben gemaakt bij Gedeputeerde Staten tegen de wijziging die door de gemeenteraad bij de vaststelling in het ter visie gelegde ontwerp-plan is aangebracht en een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Beroep graag in tweevoud, moet worden ingediend bij de Raad van State. B. en W. hebben een hinderwet vergunning verleend aan: 1. De heer J. Markusse, Vlacke- weg 9 in Nieuw- en Sint-Joos- land voor een loon- en ver huurbedrijf aan de Vlackeweg 9. 2. Sigma Coatings BV, Amster- damseweg 14 in Uithoorn voor het uitbreiden van een service center van verpakte verfpro- dukten en aanverwante artike len voor schilders incl. dispen sers aan de Rotterdamsekaai 69. 3. Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50 voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. 4. De heer W. Janse, Langeweg 5 in Nieuw- en Sint Joosland voor een veehandel aan de Lange weg 5. Deze beschikkingen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grnd), en op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Tot 25 september kan tegen de be schikkingen een beroepschrift worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van be stuur in 's-Gravenhage door de aanvrager, door de betrokken ad viseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag bezwaren in dienden en door degenen die aan tonen daar niet toe in staat te zijn geweest. if Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om te collecteren in de komende periode: 1. Ned.Ver. tot steun aan het Kon. Wilhelminafonds tot zaterdag 4 september 2. Stichting Protestant Interkerkelijk Thuisfront van maandag 6 septem ber tot zaterdag 11 september 3. Pr.Beatrix Fonds van maandag 13 tot zaterdag 18 september 4. Nierstichting Nederland van maandag 20 tot zaterdag 26 septem ber. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in ver zegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Vrouwenorganisaties kunnen op grond van de tijdelijke rijksregeling ter sti mulering van emancipatiewerk subsi die aanvragen. De verzoeken hiervoor moeten vcor 1 oktober a.s. zijn inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tweeëntwintig plaatse lijke organisaties/groeperingen zijn hierover inmiddels geïnformeerd. Vrouwenorganisaties die (nog) niet bekend zijn bij de gemeente- en dus agendapunten. Ook zijn de bijeenkomsten op een mededelingenbord in een van de etalages van de Voorlichtingswinkel vermeld. Voor het gebruikmaken van het spreekrecht is een af spraak met de secretaris van de commissie no dig. ook niet zijn aangeschreven -, kunnen als zij subsidie willen ontvangen con tact opnemen met de afd. Onderwijs. Een telefoontje naar (01180)-26251, toe stel 345, is voldoende om de nodige for mulieren met informatie toegestuurd te krijgen. Vrouwenorganisaties kunnen op grond van de tijdelijk rijksregeling ter sti mulering van emancipatiewerk subsi- .die aanvragen. De verzoeken hiervoor moeten voor 1 oktober a.s. zijn inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tweeëntwintig plaatse lijke organisaties/groeperingen zijn hierover inmiddels geïnformeerd. Vrouwenorganisaties die (nog) niet bekend zijn bij de gemeente - en dus ook niet zijn aangeschreven - kunnen als zij subsidie willen ontvangen con tact opnemen met de afd. Onderwijs. Een telefoontje naar (01180)-26251toe stel 345, is voldoende om de nodige for mulieren met informatie toegestuurd te krijgen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Oude Veerseweg tussen Oostperkweg en de Stadsambachts weg. Afgesloten voor alle verkeer 3. Breeweg tussen Ln. der Ver. Naties en de Perduinweg Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Herbestraten Reconstructie Asfalte- ringswerk- zaamheden AANVANGS DATUM. 6 september In uitvoering Naar verwachting de komende week In deze nota wordt uiteengezet op wel ke manier de regering een samenhan gende en evenwichtige ontwikkeling van activiteiten met betrekking tot de Noordzee wil bevorderen. Degenen die hun mening over het beleidsvoorne men kenbaar willen maken, moeten dit voor 29 oktober schriftelijk doen bij het Secretariaat van de Raad van de Wa terstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's- Gravenhage. In de brief kan aangege ven worden of men het standpunt mondeling wil toelichten tijdens een openbare hoorzitting. De nota ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en is tegen betaling van 10,- verkrijgbaar bij de Staats uitgeverij. Een samenvatting is gratis verkrijgbaar bij de hoofdafd. Voor lichting van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. Op de binnenplaats van de gemeentepolitie, achter de Houttuinen 10, staan donderdag 2 september a.s. in totaal 77 rijwielen tentoongesteld. Deze in onze stad onbeheerd achtergelaten fietsen zijn die dag van 16.00 tot 17.30 uur te bezichtigen. Misschien staat uw stalen ros" er ook bij. 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5