W 0 N <D <D 7T MEEBESTUREN DOOR HET KIEZEN HET VAN BESTUUR LANDS- is O </l w m 34 a. AFSCHEID WETHOUDER W.P.J. BAARS EN ANDERE RAADSLEDEN 52 HQ'S <D 25 aug. - 1 sept. mm <0 O f O 55" O O 2L® O "O a week Woensdag 25 augustus 1982 De Faam sept. MENU TAFELT JEDEKJE' week 30 aug. t/m 4 BESTEMMINGSPLAN "GRIFFIOEN II" BESCHIKKINGEN VERKEERSMAATREGEL COLLECTEN SUBSIDIE-AANVRAGEN EMANCIPATIEWERK NOTA HARMONSATIE NOORDZEEBELEID De 25 leden van de nieuwe gemeenteraad treden dinsdag 7 september a.s. voor het eerst aan. Tij dens een installatiever gadering worden zij dan beëdigd. Daarna benoemt men vier wethouders en wordt voorzien in de va- katures in commissies, besturen enz. nationale zwemvierdaagse 'Alle stemmen gelden" is de titel van een film, die het bur. Voorlichting op afspraak kan vertonen voor scholen, verenigingen en verdere belangstellenden. Op eenvoudige wijze wordt hierin aangegeven hoe men kan meedoen in de democratie. De film, die uit drie delen bestaat, duurt een uur. Misschien iets voor u? Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Ouders en school - Volwassenen-educatie voor vrouwen - Europa van nu - Europa van u - Bedrijvigheid Middelburg - Nationale Ombudsman Bij de tentoonstelling "De Atoomramp in 1945" die nog t/m 27 augustus loopt in het Zeeuws Kunstenaarscentrum be hoort ook een film van zo'n 10 minuten. Om praktische redenen kan deze niet vertoond worden in de expositie ruimte. Voor groepen (min. 10 perso nen) kan dat wel in het stadhuis. Bel hiervoor het bur. Voorlichting. Het is woensdag 8 september voor de derde maal dat we naar de stembus mogen. Ditmaal voor het kiezen van de Tweede Kamer der Staten Generaal, zoals dat heel deftig heet. Nu zijn er mensen die zeggen zo langzamerhand "stem-moe" te zijn en bij de komende verkiezingen thuis te willen blijven. We kunnen dat best een beetje begrijpen, maar vinden het toch niet verstandig. In ons land hebben we gelukkig het democratische recht mee te bepalen hoe het bestuur van een gemeente, de provincie of het land wordt samengesteld. Van dat recht moeten we gebruik maken, iedere stem is belangrijk. Daarom voor de "twijfelaars" deze week een hoofdartikel over de komende verkiezingen. En laat u-voor zover nog nodig-door de deelnemende partijen goed informeren over hun programma's. U kunt dan bewust uw keuze maken. Wanneer u eventueel geen vervoer hebt om naar het stembureau te gaan, dan kunt u in veel gevallen een beroep doen op de plaatselijke politici. Laten we met z 'n allen in Middelburg laten zien hoe het moet en zorgen voor een hoog opkomstpercentage. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, bloemkool en aardappelen dinsdag carbonade, doperwten en aardappelen woensdag rundvlees, sperziebonen en aardappelen donderdag spaghetti vrijdag vis met fantasiesaus, worteltjes en aardappelen zaterdag kuikenborst, appelmoes en aardappelen De gemeenteraad van Middelburg houdt dins dag 31 augustus a.s. een buitengewone verga dering. Deze vindt plaats van 15.00 tot 16.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt. Tijdens de bijeenkomst wordt afscheid genomen van wethouder W.P.J. Baars en de raadsleden mevrouw J.J. v.d. Wel-Beije en de heren D. Boogerd, T. Klaver, A.J. Peeck en J. Zoek. Zij allen keren de komende zittingspe riode van de raad niet terug. De heer Baars, die van zijn 29-jarig raadslid maatschap 20 jaar als wethouder werkzaam was, krijgt van het gemeentebestuur aanslui tend op de raadsvergadering een receptie aan geboden. Van 16.30 tot 18 00 uur eveneens in de Burgerzaal. Elke vier jaar worden de leden van de volksvertegenwoordiging opnieuw gekozen. Door een tussentijdse kamerontbinding echter zijn vervroegde verkiezingen noodzakelijk voor de leden van de Tweede Kamer. Woensdag 8 september a.s. kan dat van 's mor9ens acht tot 's avonds zeven. De kamer bestaat uit 150 leden en wordt gekozen uit personen die door de politieke partijen kandidaat zijn gesteld. De namen vindt u op de lijsten van kandidaten en de stembiljetten. Het is belangrijk om deze dag als stemgerechtigde uw stem uit te brengen, want in ons land hebben de volksvertegenwoordigers altijd het laatste woord, daar vallen dus de beslissingen. Partijen In totaal nemen in kieskring XII (Middelburg) 16 groeperingen deel aan de verkiezingen. Dat zijn: 1. CDA, 2. Partij van de Arbeid, 3. V.V.D., 4. D'66, 5. P.S.P. (gecombi neerd met lijst 6), 6. Comnistische Partij van Nederland (gecombi neerd met lijst 5), 7. Staatkundig Gereformeerde Partij (gecombi neerd met de lijsten 9 en 10), 8. P.P.R., 9. RPF (gecombineerd met de lijsten 7 en 10), 10. Gereformeerd Politiek Verbond (gecombineerd met de lijsten 7 en 9), 11. Rechtse Volkspartij, 12. Centrumpartij, 13. EPV, 16. Socialistische Partij, 17. DS'70 en 18. R.K.P.N. Stemmen Echt uit overtuiging stemmen is wel een eerste vereiste voor ie mand die zijn democratische in vloed goed wil gebruiken. Je moet kunnen staan achter de partij waarvan je op het stembiljet een hokje rood maakt. Van de ste muitslag hangt immers af wie op de stoelen komen, waar straks, zoals al gezegd de beslissingen vallen. Klakkeloos stemmen, zon der te weten wie je eigenlijk in het zadel helpt, kan er toe leiden dat er straks dingen gebeuren die de meerderheid van de bevolking ei genlijk helemaal niet wenst. Met De door de gemeenteraad op 14 december vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Griffioen II" keurden Gedeputeerde Staten van Zeeland op 13 juli gedeeltelijk goed. Geen goedkeuring werd gegeven aan enkele gedeelten van de voorschriften en de zgn. voorschriftenkaart. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (le verdieping). Tot 20 september kunnen de volgende personen beroep instellen bij de Kroon: de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening, degenen die tijdig bezwaren indienden zowel bij de gemeenteraad als bij Gedeputeerde Staten, degenen die tijdig bezwaar hebben gemaakt bij Gedeputeerde Staten tegen de wijziging die door de gemeenteraad bij de vaststelling in het ter visie gelegde ontwerp-plan is aangebracht en een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Beroep mogelijk bij de Raad van State. overtuiging je stem uitbrengen is natuurlijk alleen mogelijk als je weet wat er omgaat, als je weet wat de verschillende partijen wil len bereiken. Ook willen we nog even kwijt dat het niet noodzake lijk is om het hokje van de lij- staanvoer(d)(st)er rood te maken. Als u uw stem op iemand anders van die partij wilt uitbrengen is dat uw goed recht. Hierover be staan nog steeds misverstanden vandaar dat we dit nog eens op verzoek melden. Kiezerslegitimatiekaart Het kan zijn dat u op woensdag 8 september buiten de stad verblijft door bijvoorbeeld vakantie, werk of een verhuizing. In zo'n geval kunt u nog tot en met vrijdag 3 september a.s. met de oproepings- kaart die u inmiddels is toegezon den naar het bureau Verkiezingen komen om hem te laten omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Het bureau aan de Stadhuisstraat 2 is alleen hiervoor dagelijks tot 17.00 uur geopend. Mocht u dus bv. door oppas in een andere wijk van Middelburg vertoeven dan kan zo'n kaart ook van pas komen. Een eenmaal uitgegeven kiezerslegiti matiekaart, waarmee u terecht kunt in één van de stemlokalen in de ruim 800 gemeenten van ons land, wordt na verlies niet meer vervangen. Stemmen bij volmacht Als u verhinderd bent aan de stemming deel te nemen, te denken valt hierbij aan ziekte of vakantie, dan kunt u een echtgenoot/echt genote, gezinslid, huisgenoot of een kennis die in de buurt woont machtigen om uw stem uit te gaan brengen. Hij of zij moet echter wel in hetzelfde stemlokaal als het uwe gaan stemmen. Op de voor zijde van uw oproepingskaart vult u uw naam in en de naam van de gene die voor u gaat stemmen. Beiden plaatst u een handteke ning. Degene die voor u gaat stemmen neemt uw kaart mee naar het stembureau en brengt tegelijk met zijn of haar stem ook uw stem uit. Dit is de meest een voudige manier zonder tussen komst van de gemeente. Deze ma nier van volmacht geven is niet aan een termijn gebonden, unt dit ook nog op de dag van stemming zelf doen, als u bijvoorbeeld plot seling weg moet of ziek wordt. In totaal mag men niet meer dan twee machtigingen per persoon aannemen. Stembureaus Middelburg heeft de beschikking over 25 stembureaus elk bestaande uit drie stemhokjes. In negen bu reaus zijn voorzieningen getroffen om rolstoelgebruikers in staat te stellen zelfstandig hun stembiljet in te vullen. U itslagenbi jeenkomst Er bestaat altijd een goede be langstelling voor de uitslagen bijeenkomsten in het stadhuis op de dagen dat er verkiezingen plaatsvinden. Burgemeester en wethouders hebben daarom ook besloten om de hal van het stad huis op woensdag 8 september weer beschikbaar te stellen voor zo'n bijeenkomst. Het bureau Voorlichting zal dan de uitslagen van de Middelburgse stembureaus bijhouden op de daarvoor bestem de lijsten. Verder wordt er een tv- toestel opgesteld, waarop men de landelijke uitslagen kan volgen. Voor bezoekers is wederom een gratis kopje koffie beschikbaar. Het geheel begint om 19.00 uur. Voor het meebesturen van onze samenleving is het belangrijk dat iedereen mee doet. Dat kan, breng daarom op 8 september uw stem uit, want het gaat om dingen die ook u aangaan. B. en W. hebben een hinderwet vergunning verleend aan: 1. De heer J. Markusse, Vlacke- weg 9 in Nieuw- en Sint-Joos- land voor een loon- en ver huurbedrijf aan de Vlackeweg 9. 2. Sigma Coatings BV, Amster- damseweg 14 in Uithoorn voor het uitbreiden van een service center van verpakte verfpro- dukten en aanverwante artike len voor schilders incl. dispen sers aan de Rotterdamsekaai 69. 3. Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50 voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. 4. De heer W. Janse, Langeweg 5 in Nieuw- en Sint Joosland voor een veehandel aan de Lange weg 5. Deze beschikkingen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grnd), en op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Tot 25 september kan tegen de be schikkingen een beroepschrift worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van be stuur in 's-Gravenhage door de aanvrager, door de betrokken ad viseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag bezwaren in dienden en door degenen die aan tonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Burgemeester en wethouders hebben besloten aan de noord-oostelijke zijde /an de Beenhouwerssingel de eerste en tweede parkeerplaats vanaf het ANWB-kantoor aan te wijzen als al gemene parkeerplaats voor invaliden. Kroonberoep mogelijk tot 28 augustus. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar stu ren naar de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. Het verkeersbesluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om te collecteren in de komende periode: 1. Ned. Ver. tot steun aan het Kon. Wilhelmina Fonds tot zaterdag 4 september Stichting Protestants Interkerke lijk Thuisfront van maandag 6 sep tember tot zaterdag 11 september Pr. Beatrix Fonds van maandag 13 tot zaterdag 18 september. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als ge werkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde 2. 3. Het zal voor genodigden niet mogelijk zijn tij dens de bijeenkomsten het woord te voeren. Een aantal relaties van de scheidende wethou der heeft een uitnodigingskaart ontvangen, maar ook zonder bent u van harte welkom bij de openbare raadsvergadering en de openbare receptie. Een vriendelijke vraag daarbij is of u uw komst even van te voren wilt melden bij het bur. Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Tel. 26251, toestel 133 of 224. Verplicht is die melding ech ter niet. Voor een goede organisatie van het geheel is het nuttig om te weten hoeveel gasten ververwacht kunnen worden. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Spoorwegovergang Schroeweg Afgesloten voor alle verkeer 2. Breeweg tussen Ln. der Ver. Na ties en de Per duinweg gesloten voor alle verkeer 3. Jasmijnstraat tussen Sportlaan en Leliestraat Afgesloten voor allé verkeer AARD VAN HET WERK Herstel werkzaam heden asfalterings- werkzaam- heden Vernieuwen gas-, water en elektrici teitsleidingen AANVANGS DATUM. In de nacht van 28 op 29 en de nacht van 29 op 30 tussen 23.00 en 07.00 uur. Naar verwachting komende week In uitvoering collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Vrouwenorganisaties kunnen op grond van de tijdelijke rijksregeling ter sti mulering van emancipatiewerk subsi die aanvragen. De verzoeken hiervoor moeten vcor 1 oktober a.s. zijn inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tweeëntwintig plaatse lijke organisaties/groepr *en zijn hierover inmiddels gei.-mrmeerd. Vrouwenorganisaties die (nog) niet bekend zijn bij de gemeente- en dus ook niet zijn aangeschreven -, kunnen als zij subsidie willen ontvangen con tact opnemen met de afd. Onderwijs. Een telefoontje naar (01180)-26251, toe stel 345, is voldoende om de nodige for mulieren met informatie toegestuurd te krijgen. In deze nota wordt uiteengezet op wel ke manier de regering een samenhan gende en evenwichtige ontwikkeling van activiteiten met betrekking tot de Noordzee wil bevorderen. Degenen die hun mening over het beleidsvoorne men kenbaar willen maken, moeten dit voor 29 oktober schriftelijk doen bij het Secretariaat van de Raad van de Wa terstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's- Gravenhage. In de brief kan aangege ven worden of men het standpunt mondeling wil toelichten tijdens een openbare hoorzitting. De nota ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Een samenvatting is gratis verkrijgbaarbij de hoofdafd. Voorlichting van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. li let is dit jaar voor het eerst dat men ook in het Middelburgse zwembad kan meedoen aan de Nationale Zwemvierdaagse. En wel van 30 augustus t/m 3 september. Een informatieboekje over dit sportieve festijn is onder meer verkrijgbaar in de voorlichtingswinkel. Kaarten kunt u nu al kopen aan de kassa van "Poelendaele". Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5