OQ CL 0 N <D 7T CIJFERMATERIAAL OVER MIDDELBURG 1981 GEBUNDELD I u ww «ff ö3 25" O "O Q. O 8L CD 30 28 juli - 4 aug. week OPENBARE VERGADERING EN IN AUGUSTUS De Faam Woensdag 28 juli 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 2 t/m 7 aug. Vrijstellingsplan Boswet NIEUWE MAATREGELEN WEGENWET Subsidie aanvragen emancipatiewerk Vakanties Openbaar Onderwijs 1982/1983 Structuurschema buisleidingen Nota harmonisatie Noordzeebeleid Op kermisdonderdag (12 augustus) wordt de weekmarkt verplaatst naar het Damplein. Zo'n 75 a 80 marktkooplieden zullen daar hun waar te koop aanbieden. Even eens wordt op deze dag, -in de Lange Delft- een standwerkersconcours gehouden. Zaterdagmorgen 7 augustus a.s. start, om tien uur, de jaarlijkse kermis op de Markt. De 33 attracties blijven tot en met donderdag 12 augustus staan. Zondag is er geen kermis en de andere dagen "draait" de kermis vanaf 10.00 uur. Vijf dagen kan men vertier zoeken in o.a. een autoscooter, draaimolen enz. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - tegemoetkoming in studiekosten van part-time opleidingen en sc.hriftelijke cursussen - staèd van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen per 1 juli 1982 - energie en geld besparen door een juist gebruik van de diepvriezer - stroom besparen - het gebruik van pas '65 (ook in braille) In het recreatie-sportpark "De Kruitmolen" legt men op het ogenblik een veld aan met kunstgras. Door deze toplaag is het mogelijk dat er 's winters gevoetbald (trainen) en 's zomers op getennist kan worden. Tennislief- hebbers die op de wachtlijst staan ontvangen deze week bericht. In september moet het veld gereed zijn. Thuis in Middelburg 19821983 de wegwijzer naar verenigingen, organisaties, instanties, e.d. in de gemeente, is uit. Vandaag wordt het boekje huis-aan-huis, -binnen de gemeente bezorgd. Bureau Voorlichting stelde de redactionele inhoud samen en de plaatselijke uitgeverij Re clad verzorgde de druk en advertenties. Een week eerder rolde van de persen van de huisdrukkerij een ander boekje: "Middelburg in 1981". Hierover kunt u meer te weten komen door het hoofdartikel van deze week te lezen. De zomervakantie is nog in volle gang maar toch geven wij u al een overzicht van de volgende maand te houden openbare vergaderingen. Over de in dal rijtje voorkomende buitengewone raadsvergadering, waarin afscheid wordt genomen van wethouder Baars en verdere raadsleden, zullen we u binnenkort informeren. Raadpleeg ook de rubriek "In woord en beeld" i. v.m. komende activiteiten. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag hamburger, appeltjes, aardappelen woensdag karbonade, bloemkool, aardappelen donderdag jachtschotel vrijdag vis, wortelen, aardappelen zaterdag wat de pot schaft. Gemeentewerken, maandag 2 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) Onderwijs, maandag 16 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) Financiën, dinsdag 17 om 15.30 uur Secr. de heer H.C. Mulder (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 19 om 15.30 uur Secr. de heer J. Vuijk (spreekrecht) Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 19 om 16.00 uur Secr. de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) Raad, maandag 23 om 14.00 uur Adviesraad Specifiek Welzijn Secr. de heer A.J. Wien (spreekrecht) Voor de negende achtereenvol gende keer verscheen een boekje met statistische gegevens over, en een korte terugblik op gebeurte nissen in de Zeeuwse hoofdstad. Evenals de vorige keren geeft het boekje "Middelburg in 1981" een opsomming van het aantal huis houdens, woningen enz. Het ge meentelijk bureau Planning en Ontwikkeling werkte hiervoor de cijfers bij tot en met 31 december 1981. De diverse schema's, tabellen en overzichten zijn verdeeld over 64 pagina's en het geheel is verle vendigd met enkele foto's. Woningbouw In 1981 werden 239 nieuwe wonin gen gebouwd. Meer dan de helft daarvan, 156, is gerealiseerd in het plan Dauwendaele II, ook wel Edelstenenbuurt genaamd. Zo'n veertig huizen werden in de wijk Klarenbeek opgeleverd. In de Binnenstad waren dat er 37. De overige zes staan verspreid over de andere wijken. Vorig jaar is er ook een uitvoerig onderzoek verricht naar de plaatselijke woningvoor raad. Dit heeft er toe geleid dat een groot aantal panden uit deze voorraad zijn verwijderd. Het to taal aantal woningen in Middel burg bedraagt 14.328 per 1 januari 1982. De verdeling per wijk vindt u in onderstaande tabel. Bevolking De bevolkingsontwikkeling van de verschillende wijken is in 1981 al leen voor.de Binnenstad 422), Burgemeester en wethouders kregen het verzoek een vergunning te verlenen voor de bouw van een tijdelijke bergruimte voor agrarische doeleinden op een perceel aan de Elektraweg. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het bestemmingsplan dat daar van kracht is. Op grond van een bepaling in artikel 17 van de wet op de Ruimtelijke Ordening kan hiervan echter voor een termijn van ten hoogste vijf jaar vrijstelling worden verleend. Rechthebbenden op de aangrenzende en nabijgelegen percelen kunnen tot 6 augustus schriftelijk bezwaren indienen tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeester en wethouders. De bouw- en situatietekeningen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot 15 augustus ligt op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage het ontwerp-raadsbesluit over een aanpassing van de begrenzing van de bebouwde kom ingevolge de Boswet. Dauwendaele 321) en Klaren beek 15) positief geweest. De toename van de bevolking van de Binnenstad vloeit voort uit een grenswijziging met de wijk Nieuw-Middelburg. Het gebied Oud-ArnemuidsvoetpadHaven- dijkstraat behoort sinds 1 januari van dit jaar bij de Binnenstad. De bevolkingstoename in de wijken Klarenbeek en Dauwendaele is te verklaren uit de daar opgeleverde woningen. De burgerlijke staat van de Middelburgse bevolking ziet er als volgt uit: aantal gescheiden vrouwen 699 aantal gescheiden mannen 474 aantal weduwen 1858 aantal weduwnaren 450 aantal gehuwde vrouwen 9115 aantal gehuwde mannen 9100 aantal ongehuwde vrouwen 8295 aantal ongehuwde mannen 8666 Het totaal aantal inwoners komt hiermee op 38655. Een geringe huur eigen gemiddelde wijk woningen woningen totaal woningbezetting' Binnenstad 1307 1404 271 1 2, 18 De Griffioen 699 571 1270 2,65 Klarenbeek 396 712, 1108 3,15 Nieuw-Middelburg 600 382 982 2,21 Sint-Laurens 90 430 520 3,01 t Zand Stromenwijk 1750 1 142 2892 2,77 Magistraatwijk 1578 240 1818 2,82 Dauwendaele 2107 404 2511 3,01 Nieuw- en St. Joosland 205 31 1 516 2,89 Totaal 8732 5596 14328 2,70 groei 36) ten opzichte van het jaar daarvoor. Werkgelegenheid Hoewel het in Middelburg niet tot grote bedrijfssluitingen kwam is de werkgelegenheid in de indus- triëleen handelssector verder af genomen. In de bouwsector is het 'verlies van arbeidsplaatsen het sterkst. Daartegenover staat een lichte toename van het aantal ar beidsplaatsen in de dienstverle nende sectoren. Bij de banken, verzekering en zakelijke dienst verlening is nog wel sprake van een groei van de werkgelegenheid. Onderwijs Twee nieuwe scholen werden het afgelopen jaar geopend. De "Pe trus Immensschool" voor gewoon lager onderwijs en de kleuter school "De Wijngaard" aan de Schoutstraat, beide op gerefor meerde grondslag. Ook startte de experimentele basisschool "De Oosterburch". na een samenvoe ging van de lagere school "De Oosterburch" en de kleuterschool "De Dauwrakkertjes". Sport/Cultuur De sportvoorzieningen werden uitgebreid met een rugbyveld, en kele voetbalvelden en' een jeu de boulesbaan. Met betrekking tot de cultuur stonden, naast het jaar lijkse Festival Nieuwe Muziek, met name de problemen ro*d het voortbestaan van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland in de belangstelling. Jaaroverzicht Naast de al eerder genoemde schema's, tabellen en overzichten wordt in het boekje een beknopt overzicht gegeven, -per maand- van de diverse activiteiten die het afgelopen jaar hebben plaatsge vonden. "Middelburg in 1981" ligt voor een ieder om in te zien op de leestafel van de Voorlichtingswinkel. Burgemeester en wethouders hebben besloten: A. Ondergenoemde pleintjes aan te wijzen als voetpad - het pleintje bij de Sociale Dienst aan de Simpelhuisstraat - het pleintje aan de Stad huisstraat naast het pand nr. 2. Kroonberoep is mogelijk tot 31 ju li. B.- aan de noord-oostelijke zijde van de Beenhouwerssingel de eerste en tweede parkeerplaats vanaf het ANWB-kantoor aan te wijzen als algemene par keerplaats voor invaliden. Kroonberoep mogelijk tot 28 au gustus. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Er zijn plannen om een gedeelte van de Lange Geere aan het open baar verkeer te onttrekken. Tot 29 juli kunnen belanghebbenden het voorstel met een tekening komen bekijken op de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. Bezwaren kunnen tot dezelfde datum schrif telijk worden ingediend bij de ge meenteraad. Vrouwenorganisaties kunnen op grond van de tijdelijke rijksregeling ter sti mulering van emancipatiewerk subsi die aanvragen. De verzoeken hiervoor moeten voor 1 oktober a.s. zijn inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tweeëntwintig plaatse lijke organisaties/groeperingen zijn hierover inmiddels geïnformeerd. Vrouwenorganisaties die (nog) niet bekend zijn bij de gemeente -en dus ook niet zijn aangeschreven-, kunnen als zij subsidie willen ontvangen con tact opnemen met de afd. Onderwijs. Een telefoontje naar (01180)-26251, toe stel 345, is voldoende om de nodige for mulieren met informatie toegestuurd te krijgen. Herfstvakantie: van 18-10 t/m 22-10 Kerstvakantie: van 20-12 t/m 31-12 Voorjaarsvakantie: voor kleuter- en lager onderwijs van 14-2 t/m 16-2 en voor voortgezet on derwijs van 14-2 t/m 18-2 Paasvakantie: voor kleuter- en lager onderwijs van Buitengewone raadsvergadering, dinsdag 31 15.00 uur om Alle vergaderingen vinden plaats in het stad huis. Het publiceren van commissievergade ringen gebeurt ook in de P.Z.C., waarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruikmaken van het spreekrecht is een afspraak met de secretaris van de com missie nodig. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM. 1. Oud Arnemuids- Reconstructie In uitvoering voetpad/Kleine Werfstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Jasmijnstraat Vernieuwen In uitvoering tussen Sportlaan gas-, water en Leliestraat en elektri- Afgesloten voor citeitslei- alle verkeer dingen 3. Prins Johan Werkzaam- In uitvoering Frisostraat heden aan Afgesloten vovoor het wegdek, alle verkeer 1-4 t/m 8-4 en voor voortgezet onder wijs van 1-4 t/m 12-4 Bevrijdingsdag: voor kleuter- en lager onderwijs op 5 en 6-5 en voor voortgezet onderwijs op 5-5 Hemelvaartsdag: voor kleuter- en lager onderwijs op 12 en 13-5 en voor voortgezet onderwijs op 12-5 Pinkstervakantie: voor kleuter- en lager onderwijs van 23-5 t/m 25-5 en voor voortgezet on derwijs op 23-5 Zomervakantie: van 4-7 t/m 12-8 Deze nota (deel a, beleidsvoornemen) geeft een beschrijving van de denk beelden van de Regering over de ruimtelijke gevolgen van het leggen, behouden en beheer van buisleidingen. De procedure van de planologische kernbeslissingen is op de nota van toe passing. Inspraaktermijn tot 15 sep tember. Ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Nota harmonisatie Noordzeebeleid In deze nota wordt uiteengezet op wel ke manier de regering een samenhan gende en evenwichtige ontwikkeling van activiteiten met betrekking tot de Noordzee wil bevorderen. Degenen die hun mening over het beleidsvoorne men kenbaar willen maken, moeten dit voor 29 oktober schriftelijk doen bij het Secretariaat van de Raad van de Wa terstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's- Gravenhage. In de brief kan aangege ven worden of men het standpunt mondeling wil toelichten tijdens een openbare hoorzitting. De nota ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en is tegen betaling van 10,- verkrijgbaar bij de hoofd- afd. Voorlichting van het Ministerie van verkeer en waterstaat. li Onlangs werd de wegversmalling op en rond het kruispunt nabij de Poelendaelebrug opgeheven. De Vlissingsesingel is eveneens weer opengesteld voor de weggebruikers. Na de "bouwvak", -maandag a.s. - wordt met de afwerking van de reconstructie begonnen. In het najaar komt de groenvoorziening aan de beurt. I 1 1 BHB Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5