W N O BETALING AAN POLITIE OP STRAAT NIET MEER MOGELIJK mm O "O Q. <D SL 3' o. m o SAMENSTELLING ADVIESRAAD WELZIJNS AC COMMODATIES I Mï (0 14 - 21 juli 8.5 88- £3 8 S3. MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 19 t/m 24 juli V oorbereidingsbesluit(en) NIEUWE MAATREGEL WEGENWET Aanvraag hinderwetver gunning Kandidaatstelling verkie" zing tweede kamer leden Structuurschema buisleidingen Nota harmonisatie Noordzeebeleid In de hal van de Voor lichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 is van 19 tot en met 23 juli de ten toonstelling "150 Jaar Kadaster" te zien. Deze expositie is gemaakt om dat in 1982 de Dienst van het Kadaster en de Open bare Registers 150 jaar bestaat. "Milieunota", "Natuur in Middelburg" en "Stadsvernieuwing Middelburg", drie "eigen" nota's die u voor een bepaalde periode van de gemeente kunt lenen. Loop hiervoor de voorlichtingswinkel eens binnen. De gemeentelijke nota's zijn daarnaast ook te koop. Een nieuwe service-verlening van uw bureau Voorlichting. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Huurprijzen woonruimte 1982 - Bescherming bij huur van woonruimte - Wat kunnen we doen aan duivenoverlast? - Nationale ombudsman - Wet gelijke behandeling mannen en vrouwen. Aan de kassa van het zwembad "Poe- lendaele" kan men vanaf nu kaarten kopen voor de Nationale Zwemvier- daagse. Dit evenement vindt plaats van maandag 30 augustus tot en met vrij dag 3 september. Jongeren t/m 16 jaar betalen vijf gulden en de anderen acht. Elke 100ste inschrijver ontvangt een gratis T-shirt. De Faam Woensdag 14 juli 1982 A llereerst zeggen we vanaf deze plaats dank aan al diegenen die hebbeb meegeholpen aan het ongeschonden terugbezorgen van vijf vermiste brandmelders. Deze kwamen uit het voormalig rusthuis "De Griffioen aan de Seissingel. De demontage van deze ionisatierookmelders zou mogelijk risico voor besmetting kunnen inhouden. Vandaar dat we mede op verzoek van de inspecteur van de Volksgezondheid hier aandacht aan besteedden. Nadat 4 exemplaren bij de Brandweer waren ingeleverd plaatsten wij eind vorige maand nog een oproep voor de laatste brandmelder. En deze is nu ook terecht. Vervolgens een goed bericht voor de bewoners van huurwoningen. Van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ontvingen wij de brochure Huurprijzen van woonruimte 1982". Hierin staan onder meer de regels voor het bepalen van een huurprijs(wijziging). Zie ook de rubriek "op de balie". Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 8 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag karbonade, tuinbonen, aardappe len woensdag boeuf stroganoff, rijst donderdag hamburger, sperziebonen, aard appelen vrijdag vis, bietjes, aardappelen zaterdag wat de pot schaft. Dat de gemeente op zoek is naar kandidaten voor de nieuwe Adviesraad Welzijnsaccom- modaties meldden we reeds. We geven nu aan hoe deze moet worden samengesteld. Vorige week hadden we daar de ruimte niet voor. Volgens de verordening maken de volgende personen deel uit van de Adviesraad Welzijn- saccommodaties a. een door en uit het college van burgemeester en wethouders te benoemen voorzitter b. een vertegenwoordiger van elke vereniging (rechtspersoon), welke een vaste gebruiker is van een Middelburgse welzijnsaccommo- datie, te benoemen door het bestuur van die vereniging onder aanwijzing van een plaatsvervanger In ons land is het sinds kort (vanaf 1 juli jl.) mogelijk om een boete voor een door de politie geconstateerde overtreding te betalen per post- of bankgiro. Betaling aan de politie-ambtenaar op straat zal daarom niet langer mogelijk zijn. Tegelijkertijd wordt een mini-proces-verbaal ingevoerd. Dit om de afhandeling van een bekeuring te vereenvoudigen. Overtredingen De overtredingen waarvoor de politie een boete kan geven (in po litietaal heet dan dan: vatbaar voor schikking) liggen op het ter rein van - het verkeer te land - het verkeer te water - het milieu - het Wetboek van Strafrecht, enkele andere bijzondere wet ten en de plaatselijke verorde ningen. Bekeuring Er zijn verschillende manieren waarop u kunt worden bekeurd. Bij het constateren van de over treding wordt u als verdachte staande gehouden door de politie. In dat geval wordt er aan u meteen een "kennisgeving van bekeuring" uitgereikt. Dit is het bedoelde mi ni-procesverbaal. Ook kan het zijn dat de agent u niet kan dwingen te stoppen. Dat is onder meer het ge val als er door rood licht wordt gereden. De rood-licht-camera re gistreert dan de overtreding. In zo'n geval wordt de kennisgeving van bekeuring zo spoedig mogelijk thuisgestuurd. Bij parkeerover- tredingen wordt het "briefje" op het voertuig achtergelaten. De persoon die bekeurd is kan binnen 14 dagen na de datum waarop de overtreding is geconstateerd naar het politiebureau gaan dat is aan gegeven en daar de boete voldoen. Dit kan met contant geld maar ook met een betaalcheque of een giro betaalkaart Voor deze betalingen zijn de bureau's alleen van maan dag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 17.00 uur geopend. Ook is het mogelijk het bedrag van de boete over te schrijven op een postgiro- n rekening. Het gironummer staat vermeld aan de achterzijde van de kennisgeving van de bekeuring. Hoe u het schikkingsbedrag kunt voldoen staat ook vermeld op de achterzijde van de kennisgeving van bekeuring/mini -proces-ver baal. Wanneer de betaling te laat binnenkomt, een onjuist bedrag betaald is of de vermelde gegevens (in het bijzonder het proces-ver baalnummer) onvolledig zijn, wordt de boete teruggestort. Het proces-verbaal wordt dan nor maal afgewerkt. Dat wil zeggen dat de Justitie in kennis wordt ge steld van de overtreding en van het feit dat de schikking niet is voldaan. Dat laatste gebeurt uiteraard ook als er helemaal niet wordt betaald. Bedragen De boetes (schikkingsbedragen) zijn, zoals de wet voorschrijft, door het openbaar ministerie vastge steld en variëren van 10,- tot 120,-. Het zou te ver gaan om de volledige lijst met tarieven te plaatsen. We beperken ons tot en kele daarvan. Als u met uw auto door het rode licht rijdt dan komt u dat op f80,- te staan. Bromfietsers betalen voor deze overtreding 50,- en fietsers 20,- Ook voet gangers mogen niet door het rode licht lopen, doen zij dat wel dan is een bekeuring van één tientje te verwachten. De overtredingen van auto's geven de volgende tarieven te zien - één gladde band50,- - twee gladde banden... 80,- - keren, achteruitrijden of stop pen op een auto(s- nel)weg120,- - geen autogordel ƒ50,- - parkeerovertreding..../ 35,- Bij de overtreding van de max. snelheid door auto's, motoren en bromfietsen varieert de boete van ƒ35,— tot ƒ80,- afhankelijk van de snelheid. Als de toegestane max. snelheid met meer dan 30 km wordt overschreden, loopt de be keuring via de justitie. Gebruikers van (brom)fietsen die geen licht voeren kunnen bestraft worden met twintig gulden. Dit bedrag is de fietser ook kwijt als er geen re flector op zijn "stalen ros" zit. Het schade toebrengen aan beplantin gen kan u op 50,- komen te staan. Het plaatsen of laten staan van een autowrak kost de over treder 80,- Voorgeschiedenis De girale betaling, zoals deze vorm van betalen met een verzamelterm wordt aangeduid, is in 1980 en 1981 in Amsterdam en de gehele pro vincie Gelderland beproefd. Het systeem bleek zowel voor het pil gebruikenbliek als voor de politie zo bevre digend, dat de minister van Justi tie heeft besloten het nu landelijk in te voeren. Daarvoor heeft hij een overgangsregeling vastge steld. Het Wetboek van Strafrecht, waarin de mogelijkheid van schikking bij de politie is vastge legd, kent zo'n betalingssysteem nog niet. In het wetsontwerp Ver mogenssancties dat onlangs dooi de Tweede Kamer is aangenomen, wordt voorgesteld het Wetboek van Strafrecht op dit punt te her zien. Hoewel naar verwachting deze wet begin 1983 in werking zal kunnen treden wil de minister hierop niet wachten. Dit heeft hij ook reeds bij de behandeling van de Justitiebegroting 1982 in de Tweede Kamer meegedeeld. Hij heeft bij zijn beslissing laten mee wegen, dat in de Kamer deze voorgenomen wijziging van het Wetboek van Strafrecht geen kri tiek heeft ontmoet. Voor het gebied Lange Geere en omgeving heeft de gemeenteraad op 24 mei een voorbereidingsbesluit vastgesteld. Het bedoelde gebied wordt globaal begrensd door de Langeviele, Plein 1940, Gortstraat, Vlissingsestraat en Beenhouwerssingel. Het besluit ligt met een tekening ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. De gemeenteraad stelde op 24 mei tevens een voorbereidingsbesluit vast voor: een perceel aan de Elektraweg, een perceel aan de Vrijlandstraat, een pereeel aan de verlengde Koninginnelaan bij de Domburgse Watergang, een perceel aan de Koudekerkseweg, een perceel aan de Langevieleweg/Karel Doormanplein, een gedeelte van de Magistraatwijk tussen Statenlaan en Oude Vlissingseweg (behalve de kwekerij van de Werkplaatsen Walcheren) en een terrein tussen "Swerfrust" en de Michaëlsdreef. Ook dit besluit ligt om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). B en w hebben besloten: A. ondergenoemde pleintjes aan té wijzen als voetpad - het pleintje bij de Sociale Dienst aan de Simpelhuisstraat - het pleintje aan de Stadhuis straat naast het pand nr. 2. Kroonberoep mogelijk tot 31 juli. B. het gedeelte van de Torenweg vanaf het punt ten noord-oos ten van de splitsing Toren- weg/Bosschaartsweg tot aan de bebouwde komgrens aan te wijzen als voorrangsweg - voor het gedeelte van de To renweg tussen Bosschaartsweg en bebouwde komgrens een maximum snelheid vast te stel len van 70 km. per uur. Kroonberoep mogelijk tot 14 aug. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Er zijn plannen om een gedeelte van de Lange Geere aan het open baar verkeer te onttrekken. Tot 29 juli kunnen belanghebbenden het voorstel met een tekening komen bekijken op de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. Bezwaren kunnen tot dezelfde datum schrif telijk worden ingediend bij de ge meenteraad. Burgemeester en wethouders hebben voor de tweede maal een ontwerp-be- schikking opgesteld voor de aanvraag om een hinderwetvergunning van - de heer J.Markusse uit Nieuw- en Sint Joosland voor een loon- en verhuurbedrijf aan de Vlackeweg 9. Dit, omdat naar aanleiding van de eer ste ontwerpbeschikking een reactie is binnengekomen die wijziging noodza kelijk maakte. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 21 juli alleen worden inge diend door de aanvrager, door degenen die eerder bezwaren inbrachten en door een ieder die aantoont daar niet toe in staat te zijn geweest. Persoon lijke gegevens van degenen die een be zwaarschrift indienen worden op ver zoek niet kenbaar gemaakt. De aan vraag, bijbehorende stukken en de ontwerp-beschikking liggen tot het' einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis, en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Mol straat 13. c. een vertegenwoordiger van iedere in Mid delburg gevestigde vereniging (rechtsper soon), die werkzaam is op het gebied van de sport, de jeugd, de recreatie en de cultuur, te benoemen door het bestuur van de betref fende vereniging, onder aanwijzing van een plaatsvervanger voor zover niet vallend on der b. d. een vertegenwoordiger uit en door de 5 be geleidingscommissies voor de wijkcentra, onder aanwijzing van een plaatsvervanger. De eerste vergadering vindt plaats op 2 sep tember a.s. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met het stadhuis. Telefoon (01180) 26251, toestel: 257. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM. 1. Oud Arnemuids- Reconstruc- In uitvoering voetpad/Kleine tie Werffstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Jasmijnstraat Vernieuwen In uitvoering tussen Sportlaan gas-water en Leliestraat en elektri- Afgesloten voor citeitslei- alle verkeer dingen 3. Prins Johan Werkzaam- In uitvoering Frisostraat heden aan Afgesloten voor het wegdek alle verkeer. De kandidaatstelling voor de verkie zing van de leden van de Tweede Ka mer vindt op 27 juli plaats. Bij het bu reau Verkiezingen (afd. Bevolking) aan de Stadhuisstraat 2 kunnen dan van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandidaten worden ingeleverd. De formulieren die nodig zijn voor kandidaatstelling en nadere inlichtingen over de wettelijke voorschriften die voor inlevering gel den, zijn daar t/m dezelfde dag ver krijgbaar voor de kiezers. Deze nota (deel a, beleidsvoornemen) geeft een beschrijving van de denk beelden van de Regering over de ruimtelijke gevolgen van het leggen, behouden en beheer van buisleidingen. De procedure van de planologische kernbeslissingen is op de nota van toe passing. Inspraaktermijn tot 15 sep tember. Ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. In deze nota wordt uiteengezet op wel ke manier de regering een samenhan gende en evenwichtige ontwikkeling van activiteiten met betrekking tot de Noordzee wil bevorderen. Degenen die hun mening over het beleidsvoorne men kenbaar willen maken, moeten dit voor 29 oktober schriftelijk doen bij het Secretariaat van de Raad van de Wa terstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's- Gravenhage. In de brief kan aangege ven worden of men het standpunt mondeling wil toelichten tijdens een openbare hoorzitting. De nota ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en is tegen betaling van 10,- verkrijgbaar bij de Staats uitgeverij. Een samenvatting is gratis verkrijgbaar bij de hoofdafd. Voor lichting van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. 5* Op zeven parkeerplaatsen zijn door Gemeentewerken/ Gemeentepolitie in samenwerking met het regionaal bureau Voorkoming Misdrijven borden geplaatst. Deze waarschuwen tegen diefstal uit auto's. 'BLIITER UIT... '.'staat op het bord bij de ingang en 'AUTO AFGESLOTEN? "BUIT" ER UIT' bij de uitgang van de P-plaats. 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5