ALLEREERSTE OPTREDEN VLISSINGS ROCKTEJATER Zeifëem; aakte stuk is neus mtiz aekspektakcl D TRUCKERS CONTRY ROADSHOW Vrachtwagen kijken in Goese VcHinghal d//e 4 Schoolfoto uit de oude doos mrt Acch ooftman Woensdag 16 juni 1982 De Faam Esquire Belangenvereniging WAO vergadert Tien nieuwe woningwetwoningen in Mariekerke Vanavond Kenneth Coopertest Gevonden voorwerpen Geen uitbreiding winkels voor levensmiddelen in Oost-Souburg Majorettenfestival voor Polen. Strand- en duintocht Drukkerstroost in Kunstenaarscentrum Lezing over sledehonden Noors jeugdkorps komt naar Veere Clubkampioenschap VELDO Links muziek- en zangcollectief in oprichting Zang en verkoop woord en daad Rommelmarkt Toos Boone (Middelburg) gekozen als lid hoofdbestuur NCBO Laatste vredesgebed van dit seizoen Vervuilde grond Hercules moet nader worden onderzocht Rommelmarkt Trui gaat niet door. Samenzang lissingen beleeft vrijdag 18 juni een primeur. Na tien maanden keihard en enthousiast repeteren verschijnt het Vlissings Rocktejater in het VOC-ge- bouw voor het eerst op het podium. Ze brengen de productie 'Ondergrondse', een stuk dat handelt over het leven 300 jaar nadat de atoombom werd gedropt op aarde. Hoewel deze titel een beetje riekt naar het punkachtige fatalisme, is er in dit muziek-spektakel geen enkele sprake van bij de pakken neerzitten. De ge bruikte thema's zijn macht, oppositie en volk, waarin het al of niet kiezen voor de macht of de oppositie van het volk een belangrijke plaats inneemt. Het Vlissings Rocktejater is ontstaan uit het werkloosheidsproject van het Vor mingscentrum Jong Volwassenen (VJV) in Vlissingen. Een deel van de leden is werkloos. "Maar met wat er nu op de planken gaat worden gezet, is aange toond dat een werkloze niet zomaar nietsdoen hoeft te accepteren. Er zijn voldoende alternatieven voorhanden om zinvol bezig te zijn", betoogt Musky Engels, van het VJV. Een belangrijk aandeel in de totstand koming van 'Ondergronds' leverden le den van de Vlissingse popgroep Esquire. Zij namen vooral het muzikale deel voor hun rekening. En volgens Engels is erop muzikaal gebied in Ondergronds heel wat te beleven. "Ik geloof dat ik niet uitsluitend door mijn enthousiasme ge dreven wordt als ik zeg dat dit stuk een waar spektakel is". In totaal werken zestien mensen mee. inclusief de technische staf. Het bijna vijftig minuten durende muziektheater is door de leden zelf gemaakt. Zowel de teksten als de muziek schreven ze zelf. Het optreden van het Vlissings Rockte jater begint vrijdagavond tussen acht uur en half negen. De groep Esquire vult het voorprogramma. Ter derving van de onkosten wordt 2,50 gevraagd. Kinderen voor Polen kUlUJMtt e elfjarige Jacqueline Jakobsen en even oude Willie Lievense, beiden uit Westkapelle, leverden een groot aandeel in het voedseltransport dat vrijdag 28 mei richting Polen vertrok. Na een bazaar die zij speciaal voor de hulp aan Polen-actie in Westkapelle hielden telden zij na af trek van de kosten de vijfhonderd gulden. Daarvoor kochten ze goederen die sa men negentien pakketten vulden. Het konvooi van twee vrachtwagens keerde dinsdagochtend 1 juni terug. In Swiebodzyn. een plaats in het oosten van het geteisterde land. deelden de chauffeurs de pakketten zelf uit. In ieder pakket zat een kaartje met het verzoek aan de Polen eens wat van zich te laten horen. In Westkapelle is men nu be nieuwd of de kaartjes terug worden ges tuurd. Het initiatief van de beide Westkappelse meisjes ontstond toen Jacqueline een weekje ziek thuis was. 'Wat kunnen we doen', zo vroeg ze zich af en na overleg met haar vriendin Willie, ontstond dra het idee voor de bazaar. In en om het huis van de familie Jakobsen was het een drukte van jewelste. Er was een grabbelton, lootjes konden worden ge kocht en méér dan 2000 oliebollen von den een weg naar de hongerige magen van de bazaarbezoekers. De oliebollen werden overigens voor slechts twintig cent verkocht en gebakken door de bei de moeders van de initiatiefrijke meis jes, Jopie Jakobsen-Huibrechtse en Jo Lievense-Hendrikse. Vanwege het succes overwegen Jacque line en Willie alweer een volgende ba zaar. Deze zal worden gehouden na de zomervakantie, want tegen de kerstmis vertrekt er weer een konvooi met le vensmiddelen naar Polen uit Westka pelle. Foto Ruben Oreel z\d van Hoorn, de gedoodverfde op volger van Henk Wijngaard, treedt za terdag 19 juni op tijdens de Truckers Country Roadshow Zeeland in de Vei linghallen Goes. Hij zingt daar onder meer truckersongs en samen met Mari na Koster zingt hij country liedjes. Verder treden in Goes op de zingende vrachtwagenchauffeuse Tina Trucker en voor het Nederlandstalige lied komt Sonja op het podium. Twee orkesten begeleiden de zang, namelijk Fade Out en Grashoppers. Ruim tweehonderd vrachtwagens vor men de hoofdattractie van deze show, die reeds in alle overige provincies suc cesvol was te zien. Maar naast de keurig opgepoetste wegreuzen staan ook oude legervoertuigen van Keep them Rolling uit Krabbendijke en een brandweerwa gen uit Goes. Zo'n Country Trucker Roadshow is een merkwaardig verschijnsel. Veel mensen die totaal buiten de transportwereld staan vergapen zich in volle teugen aan het fraai uitgedoste wagenpark. Organi- satie-function.aris Van der Heijden denkt dat het heeft te maken met de zweem van romantiek die om het bes taan van de internationale vrachtwa genchauffeur hangt. Maar ook het ge voel van kracht - onbereikbaar hoogid. Precies is het echter niet aan te geven. De show begint zaterdagmorgen in de Goese Veilinghal om tien uur en blijft tot zes uur 's middags. Het gezelschap deelnemers aan de Truckers Country Roadshow in Goes. min, MIDDELBURG - De WAO-belan- genvereniging Walcheren vergadert dinsdag 22 juni om 14 uur in het ge bouw aan de Loskade 29 te Middel burg. De vergadering is bestemd voor alle WAOers en AWWers uit de regio Walcheren. MARIEKERKE - Het gemeentebe stuur van Mariekerke buigt zich dins dag 22 juni over het b en w voorstel om in de gemeente Mariekerke tien wo ningwetwoningen te bouwen. Zes zouden er moeten komen aan de Bouwluststraat in Aagtekerke en vier aan de Pauwhoekstraat in Meliskerke. De voorgestelde woningen hebben een breedte van 6.30 meter en hebben vier slaapkamers. Gedacht wordt aan een huurprijs die om en nabij de 475,ligt. Het college stelt voor de Woningstichting Walcheren als opdrachtgeefster aan te wijzen. Voorts bespreekt de raad voorstellen tot het isoleren van enkele openbare gebouwen, het ongegrond verklaren van bezwaarschriften van Jeugd en Gezin en Jeugd onder Dak, aan welke instanties Mariekerke na de decentra lisatie van het maatschappelijk werk geen subsidie meer wenst te verlenen. De openbare raadsvergadering begint dinsdagavond om half acht en vindt plaats in het gemeentehuis. In totaal staan 17 punten op de agenda. MIDDELBURG - Op woensdag avond 16 juni houdt Dynamo 70 een massale Kenneth Cooper test op de atletiekbaan aan de Nassaulaan te Middelburg. De start van de eerste groep lopers is om 18.30 uur. Deelne mers kunnen inschrijven vanaf 18 uur in het sekretariaat op de sintelbaan. Het is de bedoeling van de Kenneth Coopertest om in 12 minuten in eigen tempo een zo groot mogelijke afstand te lopen. De afstand is dan bepalend voor de conditie. In een tabel kan men dan aflezen of de behaalde afstand voldoende is voor de fithcidsgraad Iedereen die de 12 minuten test uit loopt ontvangt een diploma met daar op vermeld de afgelegde afstand. S/oawiMdz dn/Mse ett czMsaJVtr Middelburg, Plein 1940. Tel (01180) 12560 VLISSINGEN - In de periode van 2 tot 9 juni zijn bij de gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: metalen hondenriem met leren handvat, dameshorloge: dames horloge met zwart bandje, blauw kin- der windjack; lichtgroen meisjesjack; sportsok; wit t-shirt met blauwe kraag: zwarte portemonnee; zilveren kettink je: 4 sleutels aan sleutelhanger; fiets- sleutel. Aangegeven dieren: in asiel: cypers met wit/rode poes. boxer, witte bef, reu, zwart/wit frans hangoor ko nijn. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00 - 16.00 uur.' Voor deze periode geen opgaven bij de gemeentepolitie te Oost Souburg. MIDDELBURG - Van 31 mei tot en met 6 juni zijn bij de gemeentepolitie te Middelburg de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven: sleu tels. klein bruin étui met pennen: zon nebril met goudkleurig montuur; bruin étui met bril; wit jack; slot; zwaard van een surfplank, kleur wit: bruine honderiem met penning; groen/geel gestreept badlaken; bruine portemonnee; horloge met zwart bandje; zilveren schakelarmbandje met naamplaatje; VLISSINGEN - Het Vlissingse college van b en w wil twee percelen grond verkopen aan de Vlissingse straat in Oost-Souburg aan de exploitatie maatschappij Amersfoort b.v. Deze maatschappij heeft plannen om er winkels en woningen te bouwen. De vraagprijs voor de grond is 119.410,— Verontruste midden standers uit Oost-Souburg hebben aan het college gevraagd verkoop van le vensmiddelen op deze plaats te voor komen. VLISSINGEN - De Vlissingse wet houder Daan Bruinooge zal zaterdag 26 juni het zesde Vlissings Majoretten Festival openen. Het festival vindt plaats in het Scheldekwartier nabij de Van Dishoeckstraat. De nettoop brengst komt ten goede aan Polen. VLISSINGEN - Voor de wandel sportliefhebbers heeft de wandel- sportvereniging De Vrolijke Tippe laars uit Vlissingen zaterdag weer een fraaie tocht uitgestippeld. Vanaf het paviljoen De Kanovijver aan de Bur gemeester van Woelderenlaan starten de deelnemers voor een Strand en Duintocht over vijf, tien, vijftien en twintig kilometer. Er kan zowel in groepsverband als individueel worden gelopen. Informatie over deze tocht kan worden verkregen bij mevrouw a. Mecrman-Haarbosch, Westerzicht 90 in Vlissingen. MIDDELBURG - In het Zeeuws Kunstenaarscentrum (ZKC) wordt zaterdag 19 juni een tentoonstelling van het Grafisch Genootschap geo pend. De titel van de expositie is Drukkerstroost. Openingstijden van het ZKC aan de Molstraat in Middel burg zijn dinsdag en donderdag van 10 tot 17 uur, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur en's zaterdags van 10 tot 16 uur. De ten toonstelling duurt tot en met 8 juli. KAPELLE - De Kynologenclub Zee land houdt donderdag 17 juni zijn maandelijkse bijeenkomst in de ma nege De Baanjenhoek in Kapelle. De bijeenkomst begint om half acht. Me vrouw Schouten houdt die avond een lezing over het houden van en werken met sledehonden. Over datzelfde on derwerp wordt ook een film gedraaid en dia's getoond. De maandelijkse ontmoeting van de kynologenclub be gint donderdagavond om half acht. VEERE - Het Noors jeugdkorps Langhus wordt zondag 20 juni in de jeugdherberg irv Vlissingen verwacht. Van daar uit zullen enkele muzikale uitstapjes worden verzorgd naar onder meer De Efteling en de Euromast in Rotterdam. Maar ook op Walcheren zullen de muzikanten in de leeftijd van acht tot achttien te beluisteren zijn. Woensdag 23 juni wordt 's middags om vier uur een muzikale rondgang verzorgd in Veere en 's avonds om acht uur concerteert het ensemble op de Markt in Veere (bij slecht weer in de Grote Kerk). Donderdag 24 juni staat een bezoek aan miniatuur Walcheren op het programma en 's avonds treedt de Noorse Muziekgroep op in Mid delburg op het Damplein, samen met Johan Friso uit Middelburg. Vrijdag 25 juni vertrekt het koor weer naar Noorwegen. MIDDELBURG - De Christelijke gy- nastiekvereniging VELDO uit Mid delburg houdt zaterdag 19 juni club kampioenschappen in de Bachtcn Steen in Middelburg, aanvang tien uur. Deelname staat open vanaf tien jaar. Per leeftijdscategorie zijn drie prijzen beschikbaar. In de hoogste ca tegorie dames en heren wordt voor een wisselbeker gestreden. Belangstellen den en ouders met hun kinderen kun nen die dag een kijkje gaan nemen. VLISSINGEN - Op initiatief van het 1 mei comitee Walcheren wordt vrijdag 18 juni een links muziek- en zangcol lectief opgericht. De oprichtingsver gadering vindt plaats in De Zwaan te Oost-Souburg en begint om acht uur. Als voorlopige doelstelling is gefor muleerd: 'Het oprichten van een mu ziek- en zangcollectief dat zichzelf lot doel stelt het ondersteunen van de strijd van de arbeidersbeweging, door het maken van muziek en het zingen van liederen met een duidelijke poli tieke inhoud'. Als alles eenmaal draait is het niet uitgesloten dat themapro gramma's ter hand zullen worden ge nomen, inhakend op actuele politieke gebeurtenissen, ledereen die belang stelling heeft kan de bijeenkomst be zoeken. MIDDELBURG - Het Comité Wal cheren van de Reformatorische Hul- paktic Woord en Daad houdt 18 juni een zangavond in de Zuiderkerk te Middelburg met als thema: "Roepend om redding". Naast informatie over projecten van Woord en Daad is er veel tijd uitgetrokken voor zang. Het kinderkoor "Jong begonnen" en het gemengd koor "Schüsan E'duth" uit Middelburg en het Mannenkoor "Etan" uit Yersekc verlenen mede werking. Ds.D.Rietdijk opent en sluit. Na afloop is er een verkoping van kle ding en houtsnijwerk in de hal van de kerk. De opbrengst hiervan en van de collecte is bestemd voor verbetering van huisjes van arme gezinnen in In dia. De avond begint om 19.30 uur en ieder is welkom. OOSTKAPELLE - Zaterdag 19 juni wordt er op het plein van de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Oost- kapelle een rommelmarkt gehouden. Van 9.30 tot 15.30 uur. Naast de ver koop van allerlei tweedehands artike len zullen te koop zijn: bloemen, planten, boeken en kleding. Ook is verkrijgbaar koffie, limonade, wafels en ter plaatse gebakken vis. De op brengst is bestemd voor projecten van de zending en de Reformatorische Hulpaktie Woord en Daad. MIDDELBURG - Mevrouw Toos Boone-Riemens te Middelburg is op 10 juni als lid van het hoofdbestuur gekozen door de. algemene vergade ring van de Nederlandse Christelijke Bond van personeel wekzaam bij de overheid en in de sektoren gezond heidszorg en maatschappelijk welzijn (NCBO). Mevrouw Boone (44 jaar) was kandi daat gesteld door de NCBO-afdelin- gen in Goes, Middelburg, Souburg en Vlissingen. De distriktsraad CFO-Zccland (waar van de NCBO deel uit maakt) had de afdelingen daarin gesteund. Toos Boone is werkzaam als leidster bejaardenverzorging van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning Walcheren. Zij bekleedt het voorzitterschap van de ondernemings raad van deze instelling. MIDDELBURG - Zondagavond 20 juni wordt in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middel burg het laatste vredesgebed van dit seizoen gehouden. Voorganger in de dienst is ds. C. van Duin uit Goes die zal spreken over 'Vrede en veiligheid'. De cantorij van de experimentele diensten in de Hofpleinkerk zal, onder leiding van Harry van Zweden, mede werking verlenen. Het vredesgebed begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Het Arnezijkanaal is vervuild met een olic-achtige sub stantie. De vervuiling is afkomstig - aldus wethouder Gerrit Schoenmakers van Hercules en is het gevolg van een lekke leiding op de lossteiger van Hercules nabij de Arnesteinkade. Ook de grond in de omgeving is doordrenkt met de substantie (vermoed wordt harsolie). De afgegraven grond wordt naar het terrein van Hercules gebracht. Desondanks heeft de raadscommissie van advies en bijstand voor volksge zondheid en milieubeheer het college van b en w verzocht een oriénterend bodemonderzoek te doen. MIDDELBURG - De rommelmarkt van het vrouwencafé Trui die 19 juni zou worden gehouden gaat niet door omdat deze samen valt met de Mid delburgse braderie. Gebrek aan vrouwkracht heeft de organisatie ech ter ook doen besluiten de activiteit uit te stellen tot het begin van het volgen de seizoen. Maar oude spullen kunnen wél nu al worden ingeleverd op iedere vrijdagavond dat het vrouwencafé in het Pand aan de Kerksteeg 5 een café avond heeft. De laatste café-avond is overigens op 25 juni. AAGTEKERKE - In de Nederlands hervormde kerk te Aagtekerke wordt dinsdag 22 juni een samenzang ge houden. Aanvang is 19.30 uur. Aan deze samenzang werken mee het NCV B-dameskoor Aagtekerke, Het Nederlands Hervormd Kerkkoor Grijpskerke, het Evangelisatiekoor Internos uit Middelburg en het bc- jaardenkoor de Roepstem uit Oud dorp. Op het orgel spelen Piet Feij en Elly Keizer. AAP, NOOT, MIES... Oud-onderwijzer A.F. van de Pluim van de Bouwen Ewoutschool in Vlissingen had er weinig moeite mee om zijn leer lingen uit het schooljaar 1949-1950 weer voor de geest te halen. Hij somt hier de jongens en meisjes achter elkaar op. Bij Henk van Maldegem maakt hij niet zonder trots de aantekening dat die nu burgemeester is van Westkapelle. Twin tig jongens en zesentwintig meisjes be zochten in die periode zijn klas. De meisjes: Jopie Baljé, Ria Blom, Tiny Butz, Leintje Dingemanse, Gerda Eek man, Nel Goedhart, Cornelia Kelder, Neeltje Kervink, Anti Kouman, Jannie de Meyer, Corrie de Roos, Maatje Ro zenberg. Hannie v.d. Velde, Flori Visser, Anky Wildeboer, Silvia Heesel, Dimph- ne ten Hacken, Catharina ten Hacken, Loes Erkelens, Cornelia v.d. Weyde. De jongens: Henk Boomstra, Willy Frenks, Dick van Geel. Piet Greiner. Jo de Hamer, Johan Hekhuis, Ko van Heulen, Rob van Hoepen, Kees Hout zager, Ko Izeboud, Arnold Koningstein, Bart Legemaate, Henk van Maldegem, Jan Noest, Jan Notebaart, Piet de Nooyer. Frans de Roos, Piet Schroder, Egbert Simon, Wim Spape, Jan Weeze- poel, Henk v.d. Weide, Johan Weyer- mans, Jan van Gemert, Johan de Kók, Kees van de Velde. U kunt ook deze foto weer bestellen bij de redactie van de Faam-Vlissinger door J -Vv'-'Y- :r:' U'.V :<-V .."ï-;. Él dit knipsel te zenden aan Postbus f 4340 KA in Middelburg. In de linker bovenhoek schrijft U: AAP, NOOT, MIESDe foto kost 7,50. Betaalt u per cheque dan verzoeken wij u geen naam in te vullen, wel een handtekening plaatsen. Doet u geld dan verplicht de PTT tekenen. in de enveloppe u de brief aan te

de Faam | 1982 | | pagina 7