67,5,1 *°or 69.- ,0" 115r BRADERIE M'BURG |BABYHUIS "ARCO" m b Bij Simon in Middelburg MET WEGGEVERTJES 1 GULDEN en 2 GULDEN 7&m&x Echte Vaderdag verrassingen vindt u nu bij uw juwelier mm\ pïtacfe Gezellig op de Braderie rondneuzen!! 's Werelds beste bon-bons unieke keuze uit 50 soorten Segeersstr. 43, tegenover Antiquair Flipse Middelburg, tel. 34750 De Faam/De Vlissinger nadrukkelijk op de Middelburgse braderie Zilveren herenring met zirconia van 85,- voor Gouden dasspeld met zirconia van 89,- Zilveren zegelring met onix-steen van 145,- J. VAN DEN BERGE EN ZONEN Kijkt U ook eens op onze braderiekraam ^4- irv Dat betekent voordeel voor u KOLTRUIEN vanaf 1.00 BADSTOF TRUITJES vanaf5.00 ZOMERJURKJES vanaf 10.00 WINTERJASJES EN JACKS 30.00 WANDELWAGEN VOETENZAK 175.00 hf KLEPKAST LEDIKANT 1,1 (vuren blank gelakt) aa van 1.080.00 voorOUU.UU voor de halve prijs! TOT ZIENS OP DE BRADERIE Langeviele 56 - Middelburg Lange Delft 86-88 Middelburg Tel. 01180-12606 Schaak grootmeester John van der Wiel ook op braderie Rockgroep Chivy vaste gast in Segeersstraat a 2,95 per 100 gr. WLet op onze zaterdagaanbieding|| staan tijdens de Braderie 2 kramen voor de deur Klusjes met merkspulletjes mag U uitzoeken voor als kleine vergoeding voor onze BTW en verpakking. Hebt U nog wat kleingeld, kom naar de Braderie. Kramen van Simon voor de Zaak in de Lange Delft 8 Kinderen leren spelend de verkeersregels AH verkoopt Bordeaux met stadhuis op etiket Grootste luchtfoto-opdracht uit de geschiedenis Twee miljoen Nederlanders gebruiken nu de Eurocheque LICHTGEWICHT TUINMEUBELEN OM ZELF TE MAKEN Lange Delft 40 Middelburg Tel. 13353 Nog veel meer koopies vindt u in onze kraam zoals Petit Bateau ondergoed sT Niet vergeten even bij onze stand te kijken. Daar brengen wij tegen zeer speciale aktie prijs uitstekende kwaliteit herenmode. Wij maken er een reuze reklamefeest van onder het motto fijne kleding voor plezierige prijzen. Vanaf zaterdagmiddag (19 juni) om één uur wordt op het plein aan de Lammerensteeg (achter de Langeviele bij het VVV kantoor) een schaaksi- multaan gegeven door de schaakgrootmeester John van der Wiel. Bij ongunstige weersomstandigheden wordt uitgeweken naar De Schakel aan de Bachtensteene in Middelburg. Er kan maxi maal aan veertig borden wor den gespeeld. Deelnemers kunnen zich vanwege de be perkte deelname nu al melden bij de secretaris van de Schaakvereniging Middel burg, telefoon 01186-1856. De organisatie van dit schaakfestijn is een samen werkingsverband tussen de schaakvereniging en de bra deriecommissie. Voor het derde achtereen volgende jaar speelt de Zeeuwse rockgroep Chivy tijdens de Middelburgse braderie. De band heeft in middels een fikse bezet tingswijziging achter de rug. De samenstelling is nu; Kees Daniëlse (basgitaar) Norman Verhagen (drums) André Moehijam (gitaar) en Dim Dijkgraaf (zang en gi taar). De groep brengt korte krachtige rocksongs. Vrijdagavond 18 juni om 19.00 uur treedt Chivy op, op het grote podium in de Segeersstraat. Zaterdagmiddag treedt de band opnieuw op in de Se geersstraat vanaf 13.30 uur. In het voorvoorprogramma staat dan de jonge Schoon- hovense band John Dress. MIDDELBURG Kinderen, vooral de kleint jes, lopen in het verkeer nog altijd het grootste gevaar. Een aan de overkant van de straat lopend vriendje, een bal die de weg op rolt of domweg verkeerd oversteken zijn enkele oorzaken van de vele ongelukken en bijna- ongclukkcn waar kinderen bij betrokken zijn. Vooral in de vakantieperio de, maar ook daarna in het begin van het nieuwe of eerste schooljaar, lopen de kleintjes extra gevaar door dat ze veel vaker dan anders buiten, op straat, spelen. Ze zijn dan meestal zo verdiept in hun spel dat de aandacht voor het verkeer sterk ver mindert. Een ernstig onge luk gebeurt dan snel. Achteraf blijkt dan vaak dat die kinderen niet eens weten dat ze fouten hebben ge maakt. Zij kennen de ver- Walcherse huis-aan-huis-hladcombinalie I),' I aam en De Vlissinger (en dat mag nu ook wel eens worden gezegd) is er overal als de pinken bij. Ook op de Middel burgse braderie. Daar is voor het eerst een supermoderne informatiestand, waar lezers en adverteerders van het blad alle mogelijke gegevens kunnen krijgen. De informaties tand is herkenbaar aan zijn felle kleuren. Vermoedelijk wordt hij opgesteld aan de rand van de Markt in de huurt van het Koffiehuis. De korfbalvereniging Swift in actie. Over korfbal vertelt de vereniging u alles op de braderie vanaf vrijdag. Ook spelen zij demonstratiewedstrijden. Korjbal wordt 'gemengd' gespeeld. Dat roept heel wat vragen op. Roept u maar bij hun kraam. keersregels niet of onvol doende en weten niet wat goed of fout is in het ver keer. Pelikan Nederland heeft nu onder de naam Lemquiek een leerspel uitgebracht waarmee kleine kinderen op eenvoudige wijz.e de ver keersregels kunnen leren. Vanaf 5 jaar kunnen de kleintjes met de set "Veilig in het verkeer" niet alleen de .verkeersregels leren maar ook zelf controleren of ze het daarna ook echt weten. Het spel bestaat uit een ste vige blauwe doos ter grootte van een boek, een blauwe stift met een lampje dat werkt op een 1,5 volt batterij en een twintigtal opdracht kaarten. Op een opdracht kaart staat hij iedere opgave een aantal antwoordmoge lijkheden. Achter ieder ant woord is een gaatje geponst. Wanneer de opdrachtkaart op de blauwe doos ligt zoekt het kind het goede antwoord op en duwt dan de stift in het gaatje bij dat antwoord. Gaat boven in de stift het groene lampje branden dan was het antwoord goed. Omdat de antwoordgaatjes steeds weer op een andere plaats zitten, zit ook het goede antwoord telkens weer ergens anders! Met deze door pedagogen ontwikkelde onderwijsmet hode wordt leren een stuk gemakkelijker en plezieri ger. Ook andere onderwijs- vakken, zoals Nederlands, Aardrijkskunde en Geschie denis, zullen binnenkort in het Lernquick-systeem ver krijgbaar zijn. Op het ogen blik reeds is behalve de Vei lig Verkeer set ook een re kenmethode verkrijgbaar, bestaande uit 2 series reken kaarten voor kinderen die in de le klas van de basisschool zitten (6 jaar), 2 series voor de 2e klas (7 jaar) en 2 series voor de 3e klas (8 jaar). De series kaarten kunnen onaf hankelijk van een bepaalde leermethode, zowel op school als thuis, worden ge bruikt. Het programma op de kaarten sluit echter wel aan bij de leerstof die in het betreffende schooljaar aan de orde komt. Lernquick is verkrijgbaar bij kantoorboekhandel en speelgoedzaken. De prijs per set (blauwe doos met stift, batterij en 20 kaarten) bedraagt 37,95. De blau we doos kost los 27,95, een losse set kaarten 14,95. Zo zullen er weer heel wat gasten de braderie in Mid delburg verlaten met onder hun arm een bundel paling of oliebollen, of andere lek kernijen. Maar er is meer. De zelfbedieningswinkel van Albert Heijn aan de Lange Delft heeft speciaal voor de Middelburgse bra derie een witte Bordeaux ingeslagen - iets zoet, maar een frisse dronk - die nog een tweetal jaartjes lekker stof kan verzamelen. Het bijzondere aan de fles wijn is evenwel dat de liefhebber bij het inschenken nog aan de braderie wordt herin nerd: op het etiket staal na melijk het stadhuis van Middelburg afgebeeld. De gezamenlijke fotohande laren in Nederland zijn ge start met een unieke aktie: Vanaf een hoogte van 1200 voet werden ruim 3000 ver schillende opnamen gemaakt van steden en dorpen. Een woordvoerder van een bedrijf dat gespecialiseerd is in het maken van luchtfoto's noemde deze opdracht de grootste die ooit in Neder land is uitgevoerd. De mammoetopdracht moest tussen half februari en begin mei worden uitge voerd. Dat wil echter niet, zeggen dat er ook zoveel tijd werkelijk kon worden benut, aangezien de atmosfeer boven ons land maar ge middeld vier tot vijf dagen per jaar helder, ca. veertig dagen nog net voldoende helder is, om het maken van goede luchtfoto's mogelijk te maken. Er moest dus met een zeer krap tijdschema worden ge werkt. Bovendien werd met speciale camera's en zeer gevoelige luchtfotofïlm ge werkt. Deze aktie gaat in een groot aantal fotozaken van start onder het motto "Kijk uw Wijk". Het publiek is dan in de gelegenheid om, dankzij een speciale aanbieding, een groot formaat luchtfoto le bestellen waarop de eigen woonwijk voorkomt. Als pikante bijzonderheid deelt men nog mede dat alle opnamen zorgvuldig door de Generale Staf zijn 'ge screend' alvorens ze in de aktie "Kijk uw Wijk" mochten worden opgeno men. De aktie gaat uit van de Ne derlandse fotohandel. Hoe wel het onwaarschijnlijk is dat een luchtfoto ooit nog voor een dergelijke lage prijs 14,75 of 34,50 voor het posterformaat) zal worden aangeboden, wordt ver wacht dat de actie een sti mulans zal zijn voor de luchtfotografie. Want uiter aard is het onmogelijk om met een dergelijke aktie elk van de naar schatting drie miljoen verschillende objec ten in Nederland op de ge voelige plaat vast te leggen. Bovendien zijn er, naast de in deze aktie gehanteerde 'vogelvluchttechniek' nog vele andere mogelijkheden om objecten vanuit de lucht te fotograferen. De deelnemende fotohan delaren zijn herkenbaar aan de "Kijk uw Wijk"-poster en deursticker. De aktie loopt tot en met 31 augustus van dit jaar. Vandaag neenit in Neder land de 2.000.000ste cliënt Eurocheques en het daarbij behorende pasje in ontvangst bij zijn bank. Sinds de intro- duktie van de Eurocheque precies acht jaar geleden heeft dit betaalmiddel een grote vlucht genomen. De banken bemerken telkenjare vanaf maart een extra vraag naar de Eurocheque wanneer cliënten voorbereidingen aan het treffen zijn voor de zo mervakantie. De Eurocheque is in Europa naast bankpapier het meest bekende en aanvaarde be taalmiddel en het gebruik ervan bedraagt een veel voud van andere internatio nale. waaronder Ameri kaanse betaalinstrumenten. Er zijn ruim 8000 banken die Eurocheques aan hun cliën ten verstrekken, waardoor nu bijna 25 miljoen Euro peanen hun Eurocheques kunnen gebruiken in bin nen- en buitenland. De che ques kunnen dienst doen om te betalen bij (meer dan 4,5 miljoen) winkels, restau rants enz. en ook om geld op te nemen bij meer dan 180.000) bankkantoren in 39 landen. In Duitsland is ook de Postgiro aangesloten bij de Eurocheque, en kan men bij de postkantoren geld op nemen met Eurocheques. In 1981 werd door Neder landse toeristen in het bui tenland voor meer dan een miljard gulden besteed met Eurocheques, een stijging van ruim 12% ten opzichte van 1980. Een zeer sterke toename werd daarbij ge constateerd in Duitsland. Oostenrijk en Spanje. Alles bijeengenomen heeft het Eurocheque-gebruik van de cliënten van banken en spaarbanken in Nederland een omvang van meer dan 9 miljard gulden per jaar, of wel bijna 75 miljoen che ques. De Groene Betaalche que, waarmee in 1967 het "contant betalen zonder geld op zak" in Nederland door de banken werd geïn troduceerd, is nog altijd goed voor zo'n 3,3 miljard gulden per jaar, ofwel ruim 52 miljoen cheques. De be taalcheque is alleen voor gebruik in Nederland. In mei 1974 vond introduk- tie plaats van de Euroche que. Half 1976' werd de 500.000ste Eurocheque-pas uitgereikt, en half 1978 de miljoenste. Nog weer twee jaar later, in 1980. was de Eurocheque in gebruik bij 1 xh miljoen Nederlanders, waarna de belangstelling op dezelfde wijze is blijven toe nemen zodat dit aantal nu op 2 miljoen is gekomen. In de verdere toekomst bestaat de mogelijkheid dat het groeiende chequeverkeer geleidelijk aan zal worden vervangen door elektroni sche betalingen, waarbij het Eurochequepasje voorzien van magnetische strips, een hoofdrol kan blijven spelen. Als u aan nieuwe tuinmeu belen denkt, ga dan zeker eens kijken bij de ijzerwa- renzaak, de doe-het-zelf- winkel of het tuincentrum. Daar staan ijzersterke For- tinet-gaaspanelen waarmee fraaie weer- en windbesten- dige meubelen te maken zijn. De bouwtekening vraagt u gratis aan.

de Faam | 1982 | | pagina 24