ABDIJ Inspraak milieuvergunningen IE UW Motorboten op Veerse Meer 't (fSonbbomtertjr koffie mèt Banen voor snelle boten en waterskiërs zijn verlegd I Beleidsplan recreatie en toerisme IN BEROEP JUWELIER DIAMANTAIR 't Gouddoppertje, een begrip in hedendaagse en traditionele sieraden. Walstraat 88, Vlissingen. De Vlissinger - De Faam Woeji,s(l»g 16 juni 1982 Op verzoek van het recreatieschap Het Veerse Meer heeft de minister van verkeer en waterstaat zijn beschikking "snelle motorboten Zuidwest Nederland" veranderd. De verandering betreft de banen voor snelle motorboten in het Veerse Meer Westelijke baan Oostelijke baan Corridor voor waterskiërs Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voodichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. L_J Industriegebied ldissingen-Oost De wet luchtverontreiniging en de hin derwet schrijven voor, dat gedeputeer de staten vergunningen moeten verle nen voor bedrijven die volgens die wet ten een belasting voor het leefmilieu vormen. Voordat gs een beslissing nemen op het verzoek om zulke vergunningen moet iedereen in de gelegenheid zijn gesteld hierover zijn woordje te doen. Dit gebeurt door het beleggen van een openbare zitting. De aanvrager van de vergunning, vertegenwoordi gers van gs, mensen die bezwaar hebben tegen de vergunning of wie dan ook hebben recht van spreken. Door met elkaar over de vergunnin gen en alles wat daarmee te maken heeft te praten, kan wederzijds begrip ontstaan, misverstanden kunnen uit de wereld worden geholpen, bezwa ren kunnen worden weerlegd of juist aangescherpt. Het karakter van de bijeenkomsten is door het voeren van een discussie vol komen anders dan bij een hoorzitting, omdat daar alleen meningen en bezwa ren worden aangehoord. Van twee-rich- tingsverkeer is bij hoorzittingen geen sprake; van de kant van de bestuurders wordt geen weervoord gegeven. Dat is bij de milieuzittingen wel het geval. Als het om eenvoudige vergunningaanvra gen gaat, blijft de openbare zitting achterwege. Dit houdt niet in, dat de burger tegelijkertijd monddood wordt gemaakt. Hij kan in zo'n geval een af spraak maken tot het voeren van een gesprek. Met behulp van advertenties in de huis-aan-huisbladen, die gratis een keer per week worden verspreid, wordt bekend gemaakt dat een aanvraag om een hinderwetvergunning of een ver gunning wet luchtverontreiniging is aangevraagd. In die advertentie staat ook of een openbare zitting wordt ge houden en als dat het geval is wanneer en waar. Blijft de zitting achterwege dan is vermeld waar en met wie een afspraak kan worden gemaakt voor een gesprek. De advertenties zijn herkenbaar aan het provinciewapen, in de linker boven- In het meer zijn twee banen uitgezet waar met motorboten mag worden ge varen, een westelijke en een oostelijke. De westelijke baan, die dus het dichtst bij de Veersegatdam ligt, loopt nu van 300 meter vanaf die dam tot aan de kraan bij de jachthaven Oostwatering ter hoogte van Veere. De breedte van de baan is 500 meter. De afstand van 300 meter vanuit de dam wordt aangehou den om overlast voor vissers die vanaf de Veersegatdam vissen te voorkomen. Van de oostelijke baan wordt minder gebruik gemaakt dan van de westelijke. Dit argument heeft meegeteld om de oostelijke baan te verkorten tot 1 600 meter. Deze baan begint ter hoogte van de jachthavens van Kortgene en Wol- phaartsdijk en gaat vandaar in oostelijke richting tot de Gebroken dijk, Noord- Beveland (zie kaartje). Aan de kant van de Kreekrakdam is de inkorting ge maakt. Ten gerieve van de vissers blijft het be sluit van kracht, dat in de oostelijke baan 's nachts met fuiken mag worden gevist. Voor waterskiërs die van de wal wil len starten is een corridor aangewe zen, westelijk van de jachthaven Oostwatering. De baan sluit aan op de westelijke skibaan (zie kaartje) en JDC'DOCO 'C toptt Oostwatering blijft buiten het natuurgebied. Bij de situering is ook rekening gehouden met plankzeilers, opdat zij geen hin der ondervinden van de boten. Het 'Veerse Meer beschikt nog niet over een walstartplaats. De plannen er voor zijn gereed, maar er moet nog worden gewacht op een subsidie van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De corridor varieert in breedte van 100 tot 200 meter. Op het breed ste punt is de aansluiting op de westelijke skibaan. Het gebruik van de corridor is toegestaan van april tot oktober De verlegging van de banen werd doorgevoerd in het belang van de vis- sers, zowel beroeps- als sportvissers, wedstrijdzeilers en windsurfers. Voordat het besluit werd genomen, werd van de kant van het ministerie van verkeer-en waterstaat de mening ge vraagd van de Delta Federatie, de Ver eniging van Veerse Meervissers, de Combinatie van binnenvissers, de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse windsurfbond, watersportvereniging De Arne, waterskivereniging Schutteplaat, de Directie visserijen en het recreatie schap Het Veerse Meer. De banen worden gemarkeerd door drijfbakens; rode drijvers en geel/zwar te palen. De nieuwe situatie is per 1 mei van kracht geworden. Onlangs hebben provinciale staten een krediet van ƒ115.000,- beschikbaar gesteld voor een onderzoek, waarvan de uitkomsten moeten dienen om een be leidsplan te maken voor recreatie en toerisme. De onderzoekskosten bedragen in totaal bijna ƒ450.000,-, maar het grootste deel wordt betaald door de ministeries van economische zaken en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De Grontmij in De Bilt zou het onderzoek uitvoeren. De belangrijkste punten die in het beleidsplan aan de orde moeten ko men zijn uiteraard recreatie en toe risme zelf, maar daarnaast de regio nale economie en de werkgelegen heid en als belangrijke randvoor waarde het landschap. Het onderzoek zal zich hierop ook rich ten. Nagegaan zal o.a. worden wie alle- maal gebruik maken van de recreatieve mogelijkheden van Zeeland: natuurge- nieters, gezinnen, sporters, congres gangers, buitenlanders, sociaal zwak keren enz. Ook wordt bekeken wat zij aantrekkelijk vinden aan de provincie, omdat het verschil maakt of iemand komt met het doel een lekker luie va kantie te hebben of juist het meest ge niet wanneer hij of zij een actieve va kantie beleeft. Kortom: vraag en aanbod worden aan elkaar getoetst, waarna zij beter op elkaar kunnen worden afge stemd. Dan wordt namelijk duidelijk of voorzieningen moeten worden gespreid of juist geconcentreerd, of uitgebreid moet worden gesaneerd of verplaatst of dat geprobeerd moet worden nieuwe vormen van recreatie te bedenken. Het nieuwe beleid omvat de hele pro vincie, maar het zal per regio verder worden uitgewerkt. Met het plan wordt een termijn van tien jaar be streken, voor de kortere termijn wordt steeds aangegeven wat het meest wenselijke BB^B^B^HBI^HBBH Dinsdag 22 juni behandelt de tweede kamer uit gedeputeerde staten drie be roepszaken op grond van de algemene bijstandswet. De zittingen worden ge houden om 10.00 uur, 11.00 uur en 11.30 uur. Het gaat om beslissingen van respectievelijk de gemeenten Mid delburg, Vlissingen en Hulst. Dezelfde dag om 10.30 uur moet de derde kamer uit gedeputeerde staten optreden. Het gaat om het beroep van de Vereniging voor het verstrekken van schoolonderwijs op reformatorische grondslag. De gemeenteraad ging er niet mee akkoord een radio en platen speler aan te schaffen voor de school in Vlissingen. De vereniging is het niet met de beslissing eens en vandaar het be roep. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Gedurende 2 weken vanaf donderdag 1 7 juni. 't Gouddoppertje bestaat 125 jaar. Dat gaan we de komende 2 weken al vast vieren. Wie bij ons voor 25,of meer besteedt, trakteren wij op koffie met gebak. Te gebruiken bij lunchroom Panaché Vlissingen. 't Gouddoppertje is 1 25 jaar geleden als vergulderij begonnen, in het pand aan de Korte Kerkstraat 1 2 (naast de kerk). Heden ten dage is dit pand nog altijd als juwelierszaak in gebruik. De naam ,,'t Gouddoppertje'' was de Zeeuwse bijnaam die, al in de vorige eeuw, aan de Vergulderij werd gegeven door het Publiek. Dit ,,in Goud doppen" (dopen) kwam veelvuldig voor en komt op onze ateliers nog dagelijks voor bij het vervaardigen, repareren en restaureren van gouden Zeeuwse boordenknopen, „stukken", kraalhaken en „zeugen". Dit was nodig omdat de uit fijn draadwerk (filigrain) vervaardigde sieraden niet gepolijst konden worden. Verder heeft dit tot resultaat, dat alle Zeeuwse sieraden een warme zuivere goudkleur hebben. Drie families hebben ,,'t Gouddoppertje" tot nu toe gestalte gegeven. Wat vroeger bijnaam was, is nu een begrip. Met 4 juwelierszaken de grootste juwelier van Zeeland!!! Gouden Zeeuwse knop ring van f198,— voor f98,- Alleen zolang de voorraad strekt. Bloedkoraal snoer met gouden tonslot van f398,— voor f 1 98,— Alleen zolang de voorraad strekt. ■f WILLEM HENDRIK ZWART is de vierde orga nist die in de serie zomera vondconcerten optreedt in de Middelburgse Nieuwe Kerk. Dinsdag 22 juni speelt hij vanaf acht uur werken van Zwart, Stanley. Handel, Mendelssohn en Karg-Elert. Zwart is organist van de Bovenkerk in Kampen. Daar bespeelt hij het vier- klaviers Hunsch-orgel. Kaarten 5,— aan de zaal. CJP en Pas 65 plus en kinderen tot 12 jaar betalen 3,50. VEERE'S GENOEGEN het uit zestig muzikanten be staande fanfare-orkest geeft zaterdag 19 juni een concert in de Grote Kerk te Veere. Voor aanvang van haar concert, maakt de fanfare nog een half uur durende rondgang door de toeristen plaats. Op het repertoire staan werken van Handel en Strauss (in bewerking) maar ook originele composities voor blaasmuziek van Ball, Boedijn, Hautvast en Lijn schoten. MOEDER DE GANS - het sprookje van de Fransman Perrault en van (ballet)mu- ziek voorzien door Ravel - wordt zaterdag 19 juni op gevoerd in de Middelburgse schouwburg. De uitvoering wordt verzorgd door leerlin gen van de Scapino Dansa- cademie. Het Gewestelijk Orkest zorgt voor de bege leiding. De uitvoering be gint om half acht. Op de UIT-kalender is abusievelijk vermeld dat deze uitvoering zqu plaatsvinden in de con certzaal. Kaarten voor deze familie uitvoering kosten 12,50. Kinderen en houders van CJP en Pas 65 betalen 3,50. THE NEW LONDON SIN GERS een zangkoor met in ternationale faam zingt zon dag tweemaal in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Zon dagmorgen werkt het koor onder leiding van Geoffrey Mitchel mee aan een kerk dienst (voorganger ds. Rin- kema) en zondagavond ge ven ze een gastconcert in de Nieuwe Kerk om acht uur. The New London Singers concerteerden onder meer in Berlijn, Amsterdam, Bre men, Hongarije, Joegoslavië en Frankrijk. In de Nieuwe Kerk zingt het koor werken van Weelkes, Gibbens, Par ry,Póulenc, Mendelssohn enzovoorts en diverse ano nieme middeleeuwse com ponisten. De dirigent Mit chell is gevormd in de kat- hedraal-school-traditie. maar hij werkte ook mee aan de platen voor Evita en Jezus Christ Superstar. De netto-opbrengst van het concert is bestemd voor de verbetering van het interieur van de Nieuwe Kerk. De toegangsprijs is 5,— -3

de Faam | 1982 | | pagina 13