Tienjarig Autotron biedt gratis ritje aan in old-timer tegen betaling van tien voorwerpen 4 Twaalfjarigen exposeren schilderijen in galerie Qj/e Schoolfoto uit de oude doos Ik.k UNIEK PROJECT VAN DF RIJKSLEERSCHOOL H. mr Aah ooftman Technisch-opzichter Van Leuven 25 jaar bij Vitrite Works H Di O, D, De Vlissinger - De Faam HOLLAND (MIDDELBURG) FESTIVAL 1982 Zendingsverkoopmarkt Pas 65 geeft korting op taxiritten Sauna complex in Vlissingen vordert Fietsavondvierdaagse VV Nieuwland houdt bazaar/rommelmarkt Installatie eerste burger van Veere APV moet plankzeilen in banen leiden Gevonden voorwerpen Zomeravondbridge. Ella de Vlieger bij' Leger des Heils Wijziging FNV W AO-werkgroep Vlissingen en de visserij geëxposeerd Het Buut gaat plannen samen maken met buurt Huldiging sportkampioenen Film over baarmoederhalskanker Culturele raad vergadert niet Voetbaltoernooi KMS De Schelde Vrijwilligers voor kinderspelen Fietstocht PCOB Experimentele dienst Schapen worden geschoren op kinderboerderij Slagzinwedstrijd Let utotron in Dranen viert in juli zijn tienjarig bestaan met een tocht langs de elf provinciale hoofdsteden. Dat bete kent dat ook Middelburg wordt bezocht. Met tien old-timers komt een vertegen woordiging van Lips Autotron op zater dag 30 juni naar de Zeeuwse hoofdstad. De Middelburgse middenstand heeft in gehaakt op dit bezoek. Verschillende winkeliersverenigingen hebben de koppen bij elkaar gestoken en werken er momenteel hard aan om een fraaie route vast te stellen waarlangs de antieke automobielen die dag gaan rijden. Bovendien worden er no tal van andere attracties bedacht' waardoor het bezoek van het tienjarig utotron ook voor Middelburg een feestdag kan wor den. Nu al is bekend dat de chauffeurs aan passanten een gratis ritje door de stad aanbieden. Daarvoor moet wél aan een voorwaarde worden voldaan. De meerijders moeten tien voorwerpen in leveren. Dat kan een bundel van tien lucifers zijn, maar ook andere variaties zijn mogelijk. Diegene die de ogineelste verzameling aanbiedt, krijgt bovendie een prijs. dn/Mse. e*i VMsantr Middetbrnp Pkt* 1940. TeL (01180) 12560 rijdag 11 juni is het precies 25 jaar geleden dat de heer C.J.van Leuven in dienst trad bij de Vitrite Works in Middelburg. Dit dienstjubileum wordt op de jubileumdag gevierd in de kantine van het bedrijf. Daar zal de jubilaris, die dan wordt vergezeld door zijn echt genote en hun twee kinderen, onder meer worden toegesproken door be drijfsdirecteur Damen en de heren Van de Broeke en Evertsen namens de be drijfsleiding. Het officiële gedeelte wordt gevolgd door een receptie voor collega's en kennissen van de jubilaris. Van Leuven begon als leerling aan de bedrijfsschool. Daarna volgde ruim 18 jaar tekenkamer en vervolgens aan vaardde hij de huidige functie als technisch-opzichter in de hulzenfa- briek massa. De 43-jarige jubilaris woonde aan vankelijk in Vlissingen, maar woont nu al weer geruime tijd in Souburg aan de Spaarnestraat. Van Leuven heeft ook nog andere functies in het bedrijf. Hij is ruim elf jaar lid van de onder nemingsraad van Vitrite en is daarvan nu ruim anderhalfjaar voorzitter. Ook hanteert de jubilaris de voorzittersha mer van de personeelsvereniging en doet actief mee aan de sporttoernooien die deze vereniging regelmatig orga niseert. mmm insdag 1 juni presenteerden zich in de ontmoetingsruimte De Babbelaar van het verpleegtehuis Der Boede de mede werkers van de splinternieuwe radiozen der in dat huis. Deze kopie van de RAWA (Radio Walcheren) zond donderdag 3 juni de eerste geluiden uit. Er zullen in Der Boede drie program masoorten worden gemaakt. Geestelijke en klassieke muziek, informatie op een wat luchtige wijze en op de derde plaats zendt de Der Boede-radio thema ge richte programma's uit. Vooralsnog beperkt de zender zich tot radiouitzendingen. In de toekomst zal ook tv aan bod komen. Het aantal vrijwillige medewerkers aan de wekelijkse radiouitzendingen is nog gering. Versterking is nodig. Wie wil meewerken kan Der Boede bellen,, 01185-1216. et Holland Festival viert dit jaar zijn 35ste sei zoen. Een jubileum dat aanleiding vormde tot een extra feestelijk programma met een grote variëteit aan voorstellingen en evene menten. Traditiegetrouw vinden ook dit jaar weer een aan tal boeiende evenementen in Middelburg plaats. Zo wordt op zondag 20 juni in De Wandelkerk aan het Koorkerkhof (aanvang 20.30 uur) een concert verzorgd door La Petite Bande o.l.v. Sigiswald Kuijken. Dit is een van de concerten die in het kader van het project "Op zoek naar Mozart" worden uit gevoerd. In dit project staat zowel de tijd rond Mozart alsook de nieuwe aanpak van de uitvoeringspraktijk van de muziek uit de tweede helft van de 18e eeuw centraal. Op zaterdag 26 juni vindt in de Schouwburg aan het Molenwater (aanvang 14.30 uur) speciaal voor kinderen met hun ouders een opvoering plaats van "Het Olifantje Babar" van Francis Poulenc. Het Cir cle Ensemble en het Sca- pino Ballet staan die mid dag borg voor een uur vol luister- en kijkgenot. Het Middelburgse aandeel in het Holland Festival omvat dit jaar ook weer een beiaardconcert. Op woensdag 30 juni zal de stadsbeiaardier, Henk van Putten, van 19.00-20.00 uur op de beiaard van de Abdijtoren een gevarieerd programma uitvoeren, dat onder andere werken van Jacques Maassen, Henk Badings en Guus Janssen omvat. Het Arditti Quartet ten slotte zal op zaterdag 10 juli in de Wandelkerk (aanvang 20.30 uur) het Holland Festival pro gramma besluiten met een concert, waarbij Irvine Ar ditti en Lennox Mac Ken- zie, viool, Levine Andrade, altviool en Rohan de Sa- ram, cello het volgende programma zullen uitvoe ren: I.Strawinsky: Concer tino, Three Pieces, B.Fer- neyhough: Strijkkwartet nr 2, L.Nono: Strijkkwar tet (Fragment-Stille, An Diotima) Kaarten voor de bovenge noemde evenementen zijn verkrijgbaar bij de Ge meentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a, tel. 01180-25156 en bij het bureau Uit in Zeeland, Nieuwe Haven 43, tel. 01180-15256. Kees de Valk bij de schilderijen in Montparnasse (foto Ruben Oreel). 'p je twaalfde een expositie houden is niet voor iedereen weggelegd. Dat geluk is alleen de leerlingen van de zesde klas van de Rijksleerschool beschoren. Deze scholieren, die nor maal gesproken hun lessen volgen in hun gebouw aan de Middelburgse Sint-Sebastiaanstraat, kunnen hun 'doeken' nu terugzien in Galerie Montparnasse, een kleine expositieruimte aan de Reigerstraat in Middelburg. Tweeëntwintig kleine schilderijtjes prijken daar nog anderhalve week. Het bijzon dere van de kunstwerken is wel dat de leerlingen ze van het begin tot het einde zelf hebben gemaakt. Linnen spannen, verf mengen en aanbrengen, vernissen, lijstjes maken en dergelijke waren de werkzaamheden die de scholieren aan niemand hebben uitbesteed. Wel hadden ze zich te houden aan het opgegeven onderwerp: Schilder datgeen je het meest bezighoudt. Dat de vrees voor de teloorgang van het milieu er ook bij deze jonge mensen al goed in zit, bewijzen de titels van de werkstukken. Praktisch zonder uitzondering behandelen ze thema's als natuur, milieu, land schap en vrede. Als de scholieren er bij het maken van de schilderijtjes eens niet uitkwamen, konden ze te rade gaan bij hun onderwijzer, Rinus Mizérus en bij de beeldende kunste naar Kees de Valk, vader van één der leerlingen, die hebben de eigenaar van Galerie Montparnasse, Klaus Stommel, zover gekregen dat de schilderijen daar nu mogen hangen. De pronkstukjes zijn nog te zien tot en met zaterdag 19 juni. De galerie is van dinsdag tot en met zaterdag geopend tussen twee en zes uur. MIDDELBURG - De zendingscom missie der Gereformeerde Kerk in Middelburg verzorgt zaterdag 12 juni een grote zendingsverkoopmarkt. Op de schoolpleinen aan de Bern. Smyte- geltstraat Breewijk in Middelburg staan 34 kramen, er is een rommel markt en een koffieshop. Er is voor elk wat wils en een bijzondere attractie is de kraam waar dames in Zeeuwse kle derdracht originele Zeeuwse boter- babbelaars bakken. Braadworsten en belegde broodjes zijn er voor de lief hebbers van hartige hapjes en ook de kraam met oliebollen ontbreekt niet. Verder woden r demonstraties gege ven in allerlei handvaardigheden en op gezette tijden toont de organisatie films over het zendingswerk. De op brengst is bestemd voor de zending der Gereformeerde Gemeenten in Indo nesië, Nigeria en Zuid Afrika. MIDDELBURG - Rayon Tax Wal cheren bv geeft sinds dit jaar aan alle houders van een Pas 65 vijftien pro cent korting op alle taxiritten door Walcheren. De reductie wordt ver leend via waardebonnen die houders van een pas 65 kunnen aanschaffen. Met die bonnen kan bij de taxichauf feur worden afgerekend. Ze hebben verschillende waarden. Het bonboekje is ook telefonisch te bestellen bij het taxibedrijf 01180-12600. VLISSINGEN - Eind mei werd het hoogste punt bereikt van het Skandia- complex op het Vlissingse recreatie terrein Westduin 1. Als nu alles verder volgens plan verloopt, beschikt Vlis singen rond september over een ac commodatie met sauna, ontspan ningsruimte en een tearoom. MIDDELBURG - De toerafdeling van de Zeeuwse renen toerclub 'Theo Middelkamp' houdt in samenwerking met rijwielhandel Piet Voskamp een fietsavondvierdaagse in Middelburg. De tochten, die van dinsdag 15 tot en met vrijdag 18 juni worden gehouden, bestaan uit twee afstanden, namelijk 25 en 50 km. De start is iedere avond tussen 18.00 en 18.30 uur vanaf de rij wielzaak aan de Breeweg in Middel burg. Afmelden kan dagelijks gebeu ren in de kantine van het sportpark 'Voorborch aan de Breeweg. Voor de genen die vier avonden meerijden is een herinnering beschikbaar. Het is voor Middelkamp de negende maal dat een dergelijk evenement in Mid delburg wordt gehouden. Volgend jaar bij het 10-jarig bestaan is de organisa tie van plan er een bijzondere fiets vierdaagse van te maken. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De voetbalvereniging Nieuwland houdt zaterdag 12 juni een grote bazaar en rommelmarkt aan het Kerkplein te Nieuw- en Sint-Joosland. De op brengst van het evenement, dat van 's middag 13.30 uur tot 's avonds 22.00 uur wordt gehouden, is bestemd voor het jeugdwerk van de Nieuwlandse voetbalverenigng. Naast een ruim ge sorteerde markt zijn er attracties als kop van Jut, rad van avontuur, Ame rikaanse verloting met als hoofdprijs een elektronisch orgel, schiettent, doelschieten en ballengooien. Er is een terras voor het nuttigen van een drankje en een hapje en voor de kleintjes is er een grabbelton, pony- rijden en touwtje trekken. VEERE - aspbenoemde burgemeester van Veere, mevrouw G.W. van Mont- frans-Hartman, wordt dinsdag 15 juni tijdens een buitengewone raadsverga dering in het dorpshuis De Zandput in Serooskerke officieel geïnstalleerd. De raadsvergadering begint 's middags om twee uur. Na de raadsvergadering kan een ieder kennis maken met de eerste Walcherse vrouwelijke burge meester, van half vier tot vijf uur. MIDDELBURG - Het recreatieschap Het Veerse Meer heeft de deelnemen de gemeente (Arnemuiden, Goes, Kortgene, Veere en Wissekerke) ge vraagd te bevorderen dat de algemene politie-verordening wordt aangevuld met een bepaling op grond waarvan het verboden is de plankzeilsport te beoefenen in de delen van het meer waar gezwommen wordt. Dit om wildgroei te voorkomen en te bevor deren dat de belevingswaarde voor iedere recreant op het Veerse Meer optimaal is. Dit is te lezen in het jaar verslag 1981 dat het recreatieschap dezer dagen uitbracht. Ook deelt het schap mee dat A.L. Geesbergen per 1 juni zijn werk als directeur is begon nen. Het kantoor van Van Geesbergen is gevestigd aan de Polredijk 13a (bij de jachthaven Oostwatering) in Veere, telefoon 01181-438. VLISSINGEN - In de periode van 19 mei tot 2 juni zijn bij de gemeentepo litie te Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven: kabelslot: zw/w filmrolletje; 2 fototoestellen; ver banddoos; rechter bruine hand schoen; goudkl. ovalen horloge; doublé horloge; wit t-shirt met blauwe kraag; geel oranje kinderjack; blauwe bikinibroek; rood/wit vest; grijs ge blokte shawl; zwarte vouwparaplu; zwarte portemonnee; rode knipporte- monnee; paar bruine herenschoenen; rechter zwarte etbalschoen; zilveren broche; gouden ring; gouden hanger aan kettinkje; diverse sleutels; tas met boeken; tas met o.a. portemonnee; tas met o.a. toilettas; schots geruite koffer. Aangegeven dieren: bij particulier: landschildpad; lammeren; in asiel: witte poedel, reu. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00- 16.00 uur. Oost-Souburg - Van 19 mei tot 2 juni werden bij de gemeentepolitie in Oost Souburg aangegeven: linker bruine handschoen; blauw trainingsjack. MIDDELBURG - Van 24 mei 1 juni zijn bij de gemeentepolitie in Middel burg de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: sleutels; grijze pullover; blauw kinderjasje met rose bloemetjes; groen blazerjasje; blauw dek van een wandelwagen; benzine dop; klein geel tasje met inhoud; zil veren hanger met inscriptue; zilveren schakelarmband met granaatjes; doublé damespolshorloge; ovaal zilver dameshorloge met zwart leren bandje; metaal/goudkleurig dameshologe, di gitaal, met metaal/goudkleurig band je; quartz horloge met nikkelen band; bankbiljet; beursje met inhoud; bruin/rode damesportemonnee met inhoud; rood portemonneetje met in houd; bruine portemonnee met in houd; zwart portemonneetje met in houd; Dieren; hond, Labrador; hond, Mechelse her der, man, kleur geel/bruin; poes, kleur zwart; konijn kleur wit met bruine oortjes; parkiet. VLISSINGEN - Evenals vorige jaren hebben de acht Walcherse Bridgeclubs weer een aantal Open Bridgewedstrij- den. De wedstrijden in Middelburg zijn verplaatst naar Koudekerke. Daar wordt op maandag gespeeld in Hotel Walcheren vanaf 14 juni tot 9 augus tus. In Vlissingen wordt zoals voorheen gespeeld in de sporthal Baskensburg en wel vanaf donderdag 17 juni. Op donderdag 15 en 22 juli wordt echter uitgeweken naar de Bonedijkezaal. De laatste wedstrijd in Vlissingen vindt plaats op 9 augustus. Alle wedstrijden beginnen om half acht. VLISSINGEN - In de koffiebar van het Leger des Heils aan de dr. Staver- manstraat 39-41 te Vlissingen, wordt op zaterdagavond 12 juni het pro gramma verzorgd door Ella de Vlieger. Zij brengt een cabaretachtig program ma dat handelt over "kiezen". De koffiebar is geopend vanaf 19.30 uur en is voor iedereen toegankelijk". VLISSINGEN - De FNV-WAO- groep afdeling Vlissingen vergadert iedere veertien dagen op maandag van 14.30 uur tot 16.00 uur, in 't Anker aan de Bonedijkestraat. Leden die moei lijkheden met de WAO hebben, kun nen die daar naar voren brengen. Door vakantiesluiting van 't Anker zal er op 12 en 26 juli niet vergaderd worden. Men kan zich dan in verbinding stellen met C. Mulder,Quakkelaarstraat 173 tei. 18372, P. v.d. Ketterij, De Visser- straat 11 tel. 65864 of H. Lammers, Westerzicht 21 tel. 64283. VLISSINGEN - Wethouder ing. G.J.A.M. Adan van onder andere vis serij opent zaterdag 19 juni om 14 uur de tentoonstelling 'De visserij in Vlis singen door de eeuwen heen'. VLISSINGEN - Het werkbestuur van het cluben buurthuis Het Buut buigt zich nu al over het programma voor het seizoen 1982-83. Maandag 14 juni kunnen ook de buurtbewoners zich mengen in de discussie over de activi teiten in het club- en buurthuis aan de Beatrixlaan 2 in Vlissingen. Deze bij eenkomst begint maandagavond om acht uur. VLISSINGEN - Hel college van b en w in Vlissinten zal op vrijdag 18 juni de sporters huldigen die vorig jaar in teamverband of individueel een kam pioenschap behaalden. Dat gebeurt in de burgerzaal van het stadhuis in Vlissingen vanaf 's avonds om half acht. OOST-SOUBURG - De Vrouwen bond FNV afdeling Souburg sluit woensdag 16 juni het seizoen *81 -'82 af met een film van het Feministisch filmkollektief Cinemien. De film; "Ik heb niet zo'n mooie boodschap voor U" begint om 21 uur in de Grote Belt, Koopmansvoetpad 73 in Oost-Sou burg. Tevoren vindt er een vergade ring plaats voor de afdelingsleden. De film behandelt de angst van bijna iedere vrouw: de vaststelling, behan deling en mogelijke genezing van baarmoederhalskanker, en vooral wat de vrouw hier zelf aan moet doen. Iedere vrouw, die voor dit onderwerp belangstelling heeft is welkom. Na af loop kan er over gepraat worden. VLISSINGEN - De vergadering van het algemeen bestuur van de culturele raad van Vlissingen, die was gepland voor donderdag 9 juni is uitgesteld, omdat de agendapunten toch niet ur gent waren. VLISSINGEN - Meer dan twintig voetbalteams, samengesteld uit werk nemers van de koninklijke maat schappij De Schelde spelen zaterdag 12 juni een toernooi op de velden aan de Baskensburgseweg en Irislaan in Vlissingen. Het zijn allemaal afde- lingsploegen. Gespeeld wordt telkens tweemaal twaalfeneenhalve minuut. De wedstrijden beginnen zaterdag ochtend om half negen. Verwacht wordt dat de finalewedstrijd om kwart over vier wordt gespeeld. VLISSINGEN - Op woensdag 16 juni houdt het Vlissings Aktiviteitcnfonds in samenwerking met SKW een aantal kinderspelen, die gehouden worden in het kader van de herdenking Michiel de Ruyter. De organisatie verwacht voor de kinderspelen ongeveer 750 kinderen. Om al deze spelen door te kunnen la ten gaan, doet de organisatie een dringend beroep op de bevolking van Vlissingen zich in te zetten om deze activiteiten een succes te laten worden. De spelen vinden plaats in en rond de Walstraat op woensdag 26 juni van 14.00-17.00 uur. Mensen, die mee wil len helpen, kunnen voor nadere infor matie en aanmelding kontakt opne men met Bert Stuit, cluben buurthuis Het Woltershuis, Hogeweg 103-105, Vlissingen, telefoon 01184-14660. MIDDELBURG - De PCOB (protes tants christelijke ouderenbond) houdt woensdag 16 juni de tweede fietstocht van dit seizoen. Het gezelschap ver trekt 's middags om twee uur op het hof van Tange en voorwaarde om deel te nemen is dat men ouder is dan vijf tig jaar. De PCOB. is overigens van daag te gast op het gemeentehuis. Om twee uur vanmiddag (woensdag 9 juni) draait er op de maquettezolder de film 'Alle stammen gelden' van René van Nie. MIDDELBURG - De maandelijkse experimentele dienst wordt gehouden op zondag 13 juni in de Hofpleinkerk te Middelburg en begint om half vijf. Het thema is dit keer: Vader. Voor ganger is ds. M.C. Postema, predikant van de Doopsgezinde Gemeente. Voor de jongste kinderen is er een creche in het jeugdgcbouw naast de kerk. Voor informatie: Krina Wattel, 01180-13125. MIDDELBURG - De schapenscheer- der zal zaterdag 12 juni op de kinder boerderij in Middelburg-zuid alle schapen in hun blootje zetten. Maar dal is niet het enige dat er die dag op de kinderboerderij is te doen. Ook zullen er vele oude ambachten gede monstreerd worden, zoals klompen maken, hoefsmeden, pottenbakken, vlaszwingelen. vlas en wol spinnen en weven, stoelen matten, geitekaas ma ken en schapekaas proeven en meu bels op ambachtelijke wijze maken. Het feest is de gehele dag Overigens kunnen geïnteresseerden eens een glaasje geitenmelk komen proeven. MIDDELBURG - Tien jongens en meisjes in de leeftijd van vijf tot en met 12 jaar zijn maandag 7 juni gehuldigd als winnaars van de door de gemeente Middelburg gehouden slagzinwed strijd "Hond in de Goot". Zij werden in de gelegenheid gesteld om tal van werkzaamheden van de gemeentelijke reinigingsdienst te bekijken. Ook een kijkje bij een pompgemaal stond op het programma. Wethouder Gerrit Schoenmakers reikte de prijsjes uit. In totaal namen 78 kinderen deel aan de slagzinwedstrijd. AAP, NOOT, MIES e oude schoolfoto deze week werd aan ons gestuurd door mevrouw M. de Wolff-van de Broeke, wonende aan de Van Citterstraat 38 in St. Laurens. Hij werd gemaakt op de kleuterschool in Serooskerke (W) in 1923. "Wij staan op het preiveldje waar later de bekende munten zijn gevonden", meldt mevrouw De Wolff ons. Zij noemt de volgende namen van de leerlingen. Bovenste rij van links naar rechts: David Joziasse, Anton Faber, Frans Dekker, Piet Dronkers, onbe kend, Ko Wattel en Jan Faber. Tweede rij van links naar rechts: Koos de Visser, Maatje Willeboordse, Maatje Schoe, Adri Seijs, Koos Jannetje Wattel, Leuntje Willeboordse. Derde rij Piet Izeboud, de inzendster Marie van de Broeke, Zoetje van de Broeke, Corry den Hollander, Suus den Hollander, Mina van Zweeden en Marie Joziasse. Zittend en Mientje Geldof. De onder wijzeres is Toos de Jager en haar help ster Jo Louwerse. U kunt ook deze foto weer bestellen bij de redactie van de Faam-Vlissinger door dit knipsel te zenden aan Postbus 5017 4340 KA in Middelburg. In de linker bovenhoek schrijft AAP, NOOT, K IK -SKTW* naam in te vullen, wel een handtekening dan verplicht de PTT u de brief aan te plaatsen. Doet u geld in de enveloppe, tekenen. MIESDe foto kost 7,50. Betaalt u per cheque dan verzoeken wij u geen

de Faam | 1982 | | pagina 7