BROCHURE 'PRATEN OVER ENERGIE' WÊÈÈÊÊÊÈÊm Q//e 4 L Schoolfoto uit de oude doos T andenknarsend hielp Derk Blom van de Provinciale Her vormde Jeugdraad (PHJR) de twee brochures presenteren over energie, uitgebracht door de werkgroep Joker (Jongeren over Kernenergie) van de Zeeuwse jeugdraad. Beide brochures zijn bestemd voor jongeren in de leeftijd van der tien tot twintig jaar. De ene brochure informeert jongeren over energiegebruik in het al gemeen en de andere geeft een beeld van wat er allemaal op het gebied van energie is ge publiceerd. KERKENDAG HEDENESSE Jeugdraad: 'Informeren' CNV-jongeren: 'kinderachtig' jHervormde jeugdraad: Nietszeggend O mx Jkch cfruwse e*t b&fete dage#. VMsantr ooftman A NOG 40 VRIJWILLIGERS NODIG Middelburg heeft eindelijk weer vakantieweek Woensdag 2 juni 1982 De Faam Expositie PvdA Middelburg Loop over tien Engelse mijlen Gezamenlijke maaltijd Trui Sportdag Middelburgse basisscholen. Nieuwe Scène met nieuw stuk in Vlissingen. Taptoe Dela Band Spaanse vereniging Zomeravondtrimloop Ritmische afdeling MTV geeft demonstratieavond Bijzondere kerkdienst Zangavond Folkloristische dagen Informatiepost voor touristen Speeltuinvereniging 25 jaar Jeugddag VTV Film over Italiaanse aardbeving. Artikelen van gehandicapten Rijnmondband in Walstraat Rommelmarkt Fancy-Fair Folk-duo in YFC-koffiebar Paauwenburg vergadert Enquêtes onder wijkbewoners besproken in Aldegonde KofFiecontactmorgen Afscheid Gerrie Maandag :,m 11 1 11 Blom had er vooral moeite mee dat de informatieve brochure zo zouteloos is. Blom noemde de neutrale inhoud van het boekje niet in overeenstemming met de uitgangspunten. "Ons insziens is een neutraal boekje onmogelijk. De teksten nemen geen stelling en zijn daarom nietszeggend. Dat was niet de bedoeling van de informatie", verwijt hij de jon gerenorganisaties die het wel eens zijn met de tekst. Verder keurde hij het af dat de tekst niet gericht was op de Zeeuwse jeugd, hoewel de brochure wel daarvoor is gemaakt om te gebruiken in de Zeeuwse scholen voor voortgezet on derwijs en jongerencentra. Ook de CNV-jongeren wilden hun naam niet aan de uitgave verbinden. Ze vonden hel boekje te kinderachtig ge schreven en noemden dit een belediging voor jongeren die andermaal niet serieus werden genomen. Ton Willemse die verantwoordelijk is voor de tekst, is het absoluut oneens met de kritiek. "Zou je het over de relatie kernenergie-Pechiney en Derde Wereld hebben in de brochure, dan stootje een belangrijk deel van je doelgroep af'. Jongeren weten niet eens wat Pechiney is en doet", verweerde hij zich. En hij voegde daar aan toe die wetenschap te kunnen uitdragen na gesprekken met jongeren. Hetzelfde argument hanteer de de vertegenwoordiger van de ZOOS (Zeeuwse Organisatie voor Ondersteu ning van Sociaal-kultureel werk). Ook hij wist uit gesprekken met jongeren dat het boekje zeer positief was overgeko- De brochure is verschenen in een oplage van 4500. De inventarisatie over wat er zoal te koop is op het gebied van ener gievoorlichtingsmateriaal is in een opia- gé van 600 stuks gedrukt. Maar die is dan ook bedoeld als informatiebron voor le raren en discussieleiders. Met de brochure hoopt de Zeeuwse jeugdraad op zijn minst dal jongeren op scholen en clubhuizen zich zullen gaan verdiepen in het (kernenergievraag stuk. om zodoende een bijdrage te leve ren aan de BMD (Brede Maatschappe lijke Discussie), die zoals bekend het energievraagstuk centraal stelt. De Zeeuwse jeugdraad hoopt in december de reacties te kunnen bundelen. Jonge ren die dieper willen ingaan op de pro blemen rond (kern)energie kunnen zich aansluiten bij de Open Groepen in de plaatsen Hulst, Terneuzen, Oostburg, Middelburg, Borsele, Goes, Tholen en Zierikzee. In november wordt een slot manifestatie gehouden waar de diverse standpunten nog een kunnen worden geventileerd. Deze Zeeuwse actie kost ongeveer 34.000 gulden en wordt gefi nancierd uit de pot van de BMD. Naast het boekje heeft Joker een ener gie-tentoonstelling ingekocht van de Stichting Energie Anders uit Hoek van Holland. In die tentoonstelling worden MiMiuilMiwiuitiWM de verschillende vormen vamallernatie- ve energie toegelicht. Jan. Hunscheid van de Zeeuwse Jeugdraad legt uit dat deze tentoonstelling is gekocht om ver der activiteiten op te warmen. "Ik hoop dat dit onderwerp bij de jongeren aan slaat". zegt hij en ziet verder geen aan leiding om hetgeen in de brochure niet is vermeld door de tentoonstelling als aanvulling te zien. De eerste week van september wordt deze tentoonstelling ingericht in een Middelburgse 'School voor het voortgez'el onderwijs.' Andere plaatsen zijn nog niet bekend. De organisaties die het Joker-projekt wél onderschrijven zijn: ZOOS. ZIS (Zeeuwse Service en Informatieburo) SJC (Streek .Jeugdcentrale West- Zeeuws-Vlaanderen), PGCJ (Provincia le Gereformeerd Centrum voor Jeugd en Jongerenwerk), CJV (Christelijk Jonge- renverbond Zeeland), CDJA (Christen Democratisch Jongeren Appèl), JOVD (Jongeren Organisatie voor Vrijheid en Democratie), VJV (Vormingswerk Jong Volwassenen Walcheren) en de ZJR (Zeeuwse Jeugdraad). ok de Partij van de Arbeid afde ling Middelburg is gestart met een ombudsteam. "Wij willen het opnemen vodr de zwakkeren in de maatschappij. Dat kan niet alleen in de politiek, het moet ook daarbuiten", verwoordt Kees Meijler namens Middelburgse afdeling de doelstelling. Hij voegt daar aan toe dat steeds meer mensen of groepen bekneld raken in de molen van regels in instellingen. "Hen helpen is de eerste en voornaamste taak van het ombuds- werk". Het liefst ziet contactpersoon Kees Meijler evenwel dat de mensen zich zelf zouden helpen. Maar dat kan niet altijd. Soms moeten de mensen een beetje op weg worden geholpen. "Hen helpen om zichzelf te helpen", zegt Meijler. Tegelijkertijd benut de PvdA het om- budswerk om betere contacten te krij gen met de burgerij. "Het zijn vooral die mensen waarvoor wij ons sterk maken. En dat kan soms uitmonden in politieke actie in de gemeenteraad". Contactpersonen zijn in eerste instan tie Ton Bessclink. Kees Meijler, Rie Minderhoud en Fieke Boersma. Bes- selink en Meijler zijn bereikbaar onder telefoonnummer 01180-11681 (Besse- link) en 01180-13358 (Meijler). In Vlissingen functioneert al geruime tijd een dergelijk ombudsteam van de PvdA. MIDDELBURG - Rond de Nadorst- weg in Middelburg wordt vrijdag avond 4 juni een prestatieloop over tien Engelse mijl gehouden. Start van de prestatieloop is zeven uur. Tevens kunnen prestatielopers de afstanden vier en acht kilometer afleggen. De tien Engelse mijl gaat over mooi be schutte wegen richting Gapinge-Vee- re. terug naar de Nadorslweg. Op de vijf. tien en vijftien kilometer worden tussentijden doorgegeven. Deelnemers kunnen vanaf zes uur inschrijven nabij de startplaats. MIDDELBURG - Het vrouwencafé Trui houdt voor de laatste maal dit seizoen een gezamenlijke maaltijd in het Pand aan de Kerksteeg 5 in Mid delburg. De maaltijd wordt om half zes geserveerd. Op het menu staat een vleesfondue of een vegetarisch fondue. Vrouwen - want alleen die hebben toegang - kunnen zich opgeven bij de organisatie, telefoon 01180-37993. MIDDELBURG - Vrijdag 4 juni om 9.00 uur gaan de eerste scholen weer van start voor de jaarlijkse sportdag. Hierbij wordt een halve schooldag in dividueel geoefend en een halve dag per groep gespeeld. Het individuele gedeelte geeft recht op een diploma en bestaat uit 60 meter hardlopen, kleine en grote bal werpen, hindernisbaan. hoogspringen en tal van andere vaar digheden. De groepsspelen zijn: ringstokspel. dobbelsteenbal. Schots balspel en groepsrenbal. De dag wordt afgesloten met het mas sale Zweedsloopspel, een estafette vorm waarbij tevens vragen beant woord moeten worden. Uit honderden tekeningen van leerlingen werd die van Karin Thiel uit Nieuw en St. Joosland gekozen als ontwerp voor het diploma. De verdere sportdagen zijn op maandag 7. dinsdag 8 en donder dag 9 juni. Deze dagen worden op de sportvelden van de Voorborch gehou den. VLISSINGEN - Het collectief Inter nationale Nieuwe Scène speelt op 19, 20 en 21 augustus het splinternieuwe stuk Moeder Courage en haar kinde- Middelburg, Plein 1940, TeL (01190) 12560 ren. Donderdag 3 juni gaat Moeder Courage in het kader van het Holland Festival in Rotterdam in de tent aan het Schouwburgplein in première. De voorstelling in Rotterdam begint om kwart over acht. VLISSINGEN - Ondanks dat de grote Amerika-trip van de Vlissingse Delta Band van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen niet doorgaat, wordt toch de beloofde laptoe gehouden. Zaterdag 5 juni is het Vlissingse Stad huisplein decor voor de laptoe waar aan een groot aantal gerenommeerde bands deelneemt. De taptoe begint om acht uur 's avonds en is^tegen tien uur afgelopen. MIDDELBURG - Sinds maart van dit jaar bestaat er een Spaanse Culturele Vereniging in Zeeland-. Zaterdag 5 juni wordt er in de MTS aan de Mar- coniweg in Vlissingen een kennisma- kings-openingsavond gehouden, 's avonds om zeven uur. Tijdens die bij eenkomst zal een Spaanse geluidsfilm worden gedraaid. Het feest, dat om half negen officieel van start gaat, zal een Latijns-Amerikaans karakter heb ben met muziek en zang. Voor infor matie over de Spaans Culturele Vere niging in Zeeland kan men terecht bij secretaris S.I. van Eenennaam, tele foon 01180-34139. GOES - De Goese atletiekvereniging AV '56 houdt woensdagavond 9 juni de tweede zomeravondtrimloop in het recreatiegebied Hollandse Hoeve. De deelnemers kunnen kiezen uit de af standen 2, 4, - 4, 8 - 7, 2 en 9, 6 kilo meter. Het startschot wordt om zeven uur 's avonds gegeven. Inschrijven is vooraf mogelijk op het parkeerterrein van het sportpark (hal-zwembad) bij de AV'56 auto. Het parcours loopt over schelp- en graspaden van het na tuurgebied. De derde trimloop wordt woensdag 8 september gehouden. MIDDELBURG - De ritmische en jazzafdeling van de Middelburgse Turnvereniging (MTV) '69 geeft vrij dag 4 juni een demonstratieavond in het Ontmoetingscentrum Dauwen- daele te Middelburg. Kaarten voor deze avond, die voor iedereen toegan kelijk is. zijn aan de zaal verkrijgbaar. Inlichtingen kunnen worden verkre- §en bij mevrouw E.C. van Gemert, tel. 1180-29804. De avond begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Op zondag 6 juni a.s. om 14.30 uur wordt weer een bij zondere kerkdienst gehouden. Deze interkerkelijke dienst, waarin iedereen hartelijk welkom is, is afgestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehou den in de Getuigeniskerk te Middel burg. Voorganger: ds. D.W. Dondorp.. Na afloop is er tijdens een koffiekon- takt gelegenheid voor ontmoeting en gesprek. MIDDELBURG - Onder het motto 'Roept uit aan alle stranden' wordt vrijdagavond 11 juni in de gerefor meerde kerk aan de Segeerstraat in Middelburg een zangavond gehouden. Medewerking wordt veleend door het Thools Mannenkoor Rehoboth onder leiding van R.J. Rijkse met als solist J. Baay. Ook de zangvereniging Sursum Corda onder leiding van A. Joosse en het jeugdkoor Blijde Stemmen en het kinderkoor Van Knop tot Bloem on der leiding van J. Walhout doen mee. De instrumentale begeleiding is in handen van de trompetiste Xandra Zijlstra en organist Bram Beekman. De zangavond begint om acht uur. Dominee E. Venema spreekt het ope ningswoord. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de zending. MIDDELBURG - Ook dit jaar weer zullen er op het Molenwater (voor de Schouwburg) in Middelburg weer twee folkloristische dagen worden ge houden. Donderdag 8 juli is er ringrij- den met fraai versierde sjezen en don derdag 12 augustus is er weer de grote ringrijderij te paard om de koninklijke bekers. MIDDELBURG - Voor toeristen die hun vakantie in Zeeland doorbrengen is er goed nieuws. Als speciale service aan de gasten heeft de provinciale VVV in Zeeland in samenwerking met de VVV in Zuid-Beveland en de Re- cron afdeling Zeeland een logies in formatiepost ingericht aan Rijksweg 58. de invalsroute vanuit Bergen op Zoom. De informatiepost staal op de parkeerplaats Vliete ter hoogte van Krabbendijke en is geopend van vrij dag tot en met zondag in de weekein den in de vakantieperiode (maanden juli en augustus). Met Pinksteren was de informatiepost voor het eerst geo pend. Ook wordt de toerist geïnfor meerd over de verscherpte controle van de rijkspolitie op illegaal kampe ren. VLISSINGEN - De speeltuinvereni ging Het Fort bestaat 25 jaar. Zaterdag 5 juni wordt dit heugelijke feil vanaf half drie in Vlissingen gevierd. VLISSINGEN - De Vlissingse Turn vereniging (VTU houdt zaterdag 5 juni een jeugddag. Voor de organisatie daarvan tekent de jeugdcommissie. De dag is bestemd voor de jeugd van vier tot veertien jaar. De verzamelplaats is op het parkeerterrein naast de kano vijver bij het Nollebos. Het gebeuren start 's morgens om tien uur en tegen drie uur is de jeugddag afgelopen. Bij slecht weer wordt de jeugddag in het clubhuis achter het sportveld Bas- kensburg gehouden van tien tot twaalf voor de kinderen van vier tol zes jaar en van twee tot vier voor de jeugd van zeven tot en met 14 jaar. Voor infor matie Hanny Soolsma. President Roosveltlaan 112 in Vlissingen tele foon 01184-12002. MIDDELBURG - In het zendingshuis De Herberg aan het Damplein in Middelburg wordt vrijdag 4 juni om kwart voor acht een film over de hulp aan de aardbevingsslachtoffers in Ita lië geloond. De film wordt gedraaid in het kader van de wereldwijde zending Den Hoog. VLISSINGEN - Artikelen die zijn ge maakt door gehandicapten worden vrijdag 4 juni vanaf 's morgens negen uur in het warenhuis Miro in Vlissin gen aangeboden door de Welfare af deling Vlissingen. De verkoop ge schiedt onder het motto help ons hel pen. VLISSINGEN - In de Walstraatpro- nienade treedt zaterdag 5 juni lussen drie en half vier de Rijnmondband op. Het optreden vindt plaats in het kader van de zomerevenementen die de Vlissingse middenstandorganisatie Winkelcentrum Vlissingen deze zomer gaat houden. VLISSINGEN - In het club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan 2 te Vlissingen wordt zaterdag 5 juni een rommelmarkt fancy-fair gehou den. De opbrengst is bestemd voor de festiviteiten rond het 15-jarig bestaan van het club- en buurthuis, die in de cember plaatsvinden. Naast de te ver kopen 'rommel' worden ook lal van spelletjes het publiek voorgeschoteld zoals een rad van avontuur, een vo- gelpiekspel. busgooien, enveloppen trekken, een gravelton en ezeltje prik. Voor de hongerige magen is er een oliebollenkraam en een koffietent met cake. Ook is er een kraam waar diverse handvaardigheden worden gedemon streerd. 's Avonds is er een fondue avond. De rommelmarkt-fancy-fair begint 's morgens om tien uur en duurt tot vier uur 's middags. VLISSINGEN - In het Youth lor Christ (YFC) jongerencentrum aan de Zeilmarki in Vlissingen treedt zater dag 5 juni het lolkduo Benedictams op. Zoals in de middeleeuwen de minstrelen en spelllieden hun zang. en muziek presenteerden, zo brengt het Rotterdamse duo op eigen wijze zijn muziek. Ze brengen onder meer Vlaamse en Ierse traditionele volks muziek. Ze maken gebruik van gitaar, mandoline, dulcimer, viool, bouzouki. Indische banjo en fluit. Reeds twee el pees zijn van de Benedictams versche nen. Het optreden in de Yl C-koffie- bar begin om half negen zaterdag avond. VLISSINGEN - Het wijkcomitee Paauwenburg vergadert donderdag 3 juni in het club- en buurthuis De Pa raplu. Besproken wordt onder meer de vordering ten aanzien van de spel. O- heek. een evaluatie vindt plaats over de politieke avond en de voortgang over een enquete in de wijk krijgt aandacht. De bijeenkomst begint 's avonds om acht uur. VLISSINGEN - Het wijkcomitee Dubbel-West (West-Souburg en Wes- terzicht) houdt donderdag 3 juni een vergadering in zijn wijkcentrum Alde gonde. De bijeenkomst is openbaar. Aan de orde komen onder meer een verslag van de politieke bi jeenkomst in Marnix, waar niet meer dan tien be langstellenden aanwezig waren. Ook een enquete van het wijkcomitee in de buurt over de woon- en leefsituatie (de uitslagervan) wordt besproken. MIDDELBURG - 'Kom uitje huis' uit Middelburg sluit woensdag 9 juni het seizoen met een koffieconlactmorgen. Deze bijeenkomst draagt een infor meel karakter en er zal als leidraad in de gesprekken het programma van het afgelopen seizoen onder de loep wor den genomen. Deze koffiecontact- morgen wordt weer gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat en begint 's morgens om half tien. 'Kom uit je huis' is een organisatie voor vrouwen in Middel burg-Zuid. MIDDELBURG - De Turkse werk nemersvereniging in Middelburg houdt zaterdag 5 juni in samenwerking met het sociaal cultureel werk De Hayman een ontmoetingsdag voor Turken en andere nationaliteiten. Vanaf half twee tot vijf uur zijn er kinderprogramma's met spelletjes, volksdansen en films, 's Avonds ko men de volwassenen aan hun trekken met film, een tentoonstelling, discussie en muziek. De sfeer die avond zal in formeel zijn. waarmee de organisatie hoopt te bereiken dat er betere con tacten ontstaan lussen minderheids groepen en de plaatselijke bevolking. Ook wordt er afscheid genomen van Gerrie Maandag, die jaren achtereen adviseuse was van de Turkse werkne mersvereniging. AAP, NOOT, MIES O p Hedenesse, het oecumenisch vor mingscentrum te Cadzand, wordt zater dag 5 juni de eerste Zeeuwse Kerkendag gehouden. Deze dag, is een initiatief van de Provinciale Raad van kerken. Een kleine werkgroep heeft de bijeenkomst voorbereid. De dag is bedoeld om ge meenteleden bewust te maken van aller lei oecumenische mogelijkheden en zo een stimulans te geven tot interkerke lijke of oecumenische ontmoetingen en activiteiten op het plaatselijke en regio nale vlak. Van 10 uur af is iedere belangstellende op Hedenesse welkom. Bisschop Ernst van Breda zal om half 11 een inleidend woord spreken. Daarna worden werk- goepen geformeerd. Men kan zich op geven voor een van de volgende werk groepen: Bijbels leerhuis, oecumenisch huwelijk, vrouw en geloof, omgaan met f)luriformiteit, kerk en samenleving, re- atievormen en jeugdpastoraat. 's Mid dags is er een tweede ronde van de werkgroepen. Dan is er ook de moge lijkheid bepaalde thema's op creatieve wijze te verwerken. Andere elementen van deze kerkendag zijn: optreden van het Vlissings Jonge renkoor, "kerkelijk cabaret" en op een "markt" met verschillende kramen - in formatie over de activiteiten van inter kerkelijke organisaties zoals Interkerke lijk Vredesberaad, DISK (Dienst in de industriële samenleving vanwege de kerken), Nederlands Bijbelgenootschap en Katholieke Bijbelstichting, Interker kelijk Deltaberaad en Jeupastoraat. Ook is er informatie over Amnesty Interna tional en Wereldwinkels. De kerkendag eindigt tussen 4 en 5 uur 's middags. I'r ging een zucht van verlichting door de gelederen van de sociaal-culturele or ganisaties binnen Middelburg. Eindelijk kon aan de jeugd van zes tot twaalf jaar weer een pakket zomervakantie-activi teiten worden aangeboden, omdat het gemeentebestuur tienduizend gulden op tafel kon leggen. De Middelburgse orga nisaties hadden weliswaar het dubbele gevraagd, maar met dit bedrag waren ze ook al blij. En zo kan er voor het eerst sinds twee jaar in de week van 5 tot en met 9 juli geknutseld en gebouwd worden in Nieuw en St. Joosland, Nieuw Mid delburg en Middelburg-Zuid. Voor kin deren uit de andere wijken overweegt de organisatie busdiensten in te zetten en sommige dagen kunnen ook kinderen van vier tot zes jaar op de bouwplaatsen terecht. De activiteiten op de speel- bouwplaatsen zullen dit jaar draaien rond de Zeeuwse cultuur en de naam van de plaatsen is 't Guusdurp' (kinderdorp). Helaas ontbreekt het nog aan vrijwillige medewerkers. "We hebben tot op heden zo'n twintig mensen maar we hebben het drievoudige nodig. Met minder vrij willigers is het in feite onverantwoord werken", verzucht Karst Dijkstra van De Hayman, een van de coördinatoren, die verwacht dat er zich tegen de 500 kinderen per dag richting speelwei zul len begeven. De bouwspeelplaatsen zullen in die eer ste volle week van juli dagelijks van tien uur 's morgens tot drie uur 's middags zijn geopend. Ze worden ingericht op het terrein naast het wijkgebouw aan de Nassaulaan voor de jeugd van Nieuw Middelburg, naast de kleuterschool De Springplank in Nieuw en St. Joosland en op het Meiveld naast de kinderboerderij in Middelburg-Zuid. Centraal staat de Zeeuwse cultuur en Zeeuwse spelletjes. Kinderen kunnen kennis maken met het zelf maken van Zeeuwse klederdrachten, het bakken van bolussen en babbelaars, gaaischie ten met pijl en boog. (misschien) rings teken met pony's. Zeeuwse volksdansen en spelletjes als Reesje af (rij centen rechtop en van afstand mikken met bol- leket), Kuutje in Kuultje (met een mes wordt een lange lijn getrokken en wie het dichtst zijn cent bij de lijn gooit mag alle centen in een kuiltje proberen te werpen. De centen in het kuiltje mag hij houden), Paer en Onpaer (weer met geld, maar nu mag degene die een even getal volmaakt de centen uit het kuiltje n&len) en Verlore-krupertje (verstop pertje). Daarnaast worden er nog tal van andere activiteiten ondernomen zoals hand vaardigheid. muziek en toneel. Ook zal ingegaan worden op het gehele dorps- gebeuren, zoals een persdienst en er zullen dorpsliederen worden gemaakt. De kinderen evenwel hebben een stevi ge vinger in de pap bij het bedenken van activiteiten. Alles valt of staat echter met het aantal vrijwilligers dat zich tijdens die dagen wil inzetten om de jeugd die in deze pe riode niet met vakantie gaat, een paar leuke dagen te bezorgen. Voor informa tie over de busdienst uit wijken waar geen vakantie-activiteit wordt gehou den, of voor het aanmelden als vrijwilli ger kan men zich wenden tot de organi satie, Rentmeesterlaan 245 in Middel burg. telefoon 01180-29004. D e heer Chr. J. Feij, wonende aan de Badhuisstraat 119 in Vlissingen stuurde ons deze fraaie oude foto van de Julia- naschool in Oost-Souburg uit 1921. Hij meldt er wel bij dat het een foto is van zijn vrouw uit de tijd dat die nog Betsy Francke heette en schoolging in de zesde klas. Op de lei voorop wordt de leergang duidelijk getoond. De heer Feij geeft ons de volgende na men door: Bovenste rij v.l.n.r. Gerard Sturm, Ko Daalhuizen, Jan Dommisse, Louw de Kam, Piet Marijs, Henk Sijsouw, Mijnsbergen, Jan Willeboordse, Suur- mond? Lauw Bosschaart, Jan Boelhou wer. 2e rij Arie Voetel. onbekend. Jan de Neij, onbekend. Leen Korf, Willem Goedhart. Louw de Kam.. Marien Ma- rinussen, Piet Marijs. 3e rij. Cor Wanjou, Daniëlse, Jo Hou- mes, Betsij Francke, Jo van Ijzeren, Mien de Kam, Piet Kieboom, onbe kend. 4e rij: Martien de Visser, Jaan v.d. Bos- se. Jaan de Kam, Marie Dingemanse, Jo v. Kemperma, Kerkhove, Maatje Ja- cobse, Leintje v.d. Voorde. 5e rij: Piet Marijs, Neel Goedhart, Jans Bosdijk, Kaatje v.d. End, Martinus de Witte. Versluijs. De onderwijzers waren: Meester Ballast (links) Meester Meijer (rechts). U kunt deze foto bestellen bij de red actie van de Faam en de Vlissinger door dit stukje en de foto uit te knippen en zenden aan Postbus 5017 4330 KA in Middelburg. In de linkerbovenhoek van de enveloppe schrijft u AAP, NOOT. MIES. De foto kost 7,50 Betaalt u per cheque dan verzoeken wij u geen naam in te vullen. Alleen een handtekening is noodzakelijk. Doet u geld in de enve loppe dan verplicht de PTT u de brief aan te tekenen. i

de Faam | 1982 | | pagina 9