0Q a <D O 7? RECHT OP INFOR MATIE EN IN SPRAAK FORMEEL GEREGELD H is O 3 SnV Rn o3 3 8" Sa OPENBARE VERGADERINGEN IN JULI 2 - 9 juni VJ5 AANVRAGEN De Faam Woensdag 2 juni 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' Week 7 t/m 12 juni SMJMW* 95 <sü Ontwerp-bestemmingsplan "Hofplein/Lange Dèift e.o." Voorbereidingsbesluit NIEUWE MAATREGELEN <D :r 5' a JP O (flc BESCHIKKINGEN De invulling van het Geeregebied vordert ges taag. Voor de bouw van een parkeerkelder in dit gebied verleende de ge meenteraad, - na uitge breide discussie - een krediet. Bovenstaand beeld gaat dan ook over enige tijd tot het verleden behoren. O O <D O Belangstellenden kunnen sinds kort de gemeentelijke MILIEUNOTA in bruikleen krijgen. De exemplaren met notities over de hygiëne van het milieu zijn echter ook te koop. Het college van b. en w. heeft besloten hiervoor een bedrag van 7,50 te vragen. Geïnteresseerd? Kom dan naar de V oorlichtings winkel. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - (brom)fiets- en bootregistratiekaart - algemene registratiekaart - voorkom zakkenrollen - 32 tips voor een onbezorgde vakantie - maak van thuisblijvers geen spoorzoekers als u op vakantie gaat O ■o a <D i £L 1 5' Als u benieuwd bent naar het stemge drag van uw plaatsgenoten kom dan vanavond (woensdag 2 juni) naar uw stadhuis. Daar worden vanaf 19.00 uur de uitslagen per stembureau weerge geven. In de loop van de avond zal ook de (voorlopige) samenstelling van de nieuwe gemeenteraad bekend worden gemaakt. Middelburg heeft z'n inspraakverordening. Aan het tot stand komen daarvan is heel wat tijd en moeite voorafgegaan. Het voor-ontwerp werd opgesteld door de leden van de commissie Bestuur-Bestuurden, waarna een inspraakronde voor de bevolking begon. In totaal kwamen 90 reacties binnen van 21 personen/instellingen, zowel intern als extern. Deze zijn in commissieverband behandeld en van antwoord voorzien. Een aantal daarvan heeft geleid tot aanpassing of aanvulling van de ontwerp-verordening en/of toelichting. Vaststelling vond vorige maand door de raad plaats. Het personeel van de gemeente zal nu zo spoedig mogelijk op de hoogte gesteld worden van de toekomstige gang van zaken bij inspraak, waarna in de krant de officiële afkondiging (advertentie in PZC) kan plaatsvinden. Naar verwachting kan de I nspraak verordening Middelburg dan 1 juli a.s. in werking treden. Het hoofdartikel deze week geeft de hoofdlijnen weer van de nieuwe verordening en brengt deze in relatie met de Verordening Openbaarheid van Bestuur, die ook nog maar kort geleden van kracht werd in onze gemeente. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. s I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Maandag braadworst, bietjes, aardappelen Dinsdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen Woensdag rundvlees, spruiten, aardappelen Donderdag hamburger, appeltjes, aardappelen Vrijdag kabeljauw, worteltjes, puree Zaterdag bami met sateh Gemeentewerken, maandag 7 juni om 19.30 uur Secr.: de heer P. Meeusen (spreekrecht) Verkeer, donderdag 17 om 19.30 uur Secr.: de heer J. J. Groenenberg (spreekrecht) Sociale Zaken, vrijdag 18 om 16.00 uur Secr.: de heer J. M. Kouwer (spreekrecht) Onderwijs, maandag 21 om 16.00 uur Wnd. secr.: de heer A. Boogaard (spreekrecht) Financiën, dinsdag 22 om 15.30 uur Secr.: de heer H. C. Mulder Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 24 om 15.30 uur Secr.: de heer J. Vuijk (spreekrecht) De gemeenteraad heeft in maart van dit jaar de Verordening op de Openbaarheid van Bestuur vastgesteld. Niet lang daarna - 24 mei om precies te zijn - gebeurde hetzelfde met de Inspraakverordening Middelburg. Tussen deze beide procedureverordeningen bestaat een duidelijke relatie. In de eerste staat de passieve en actieve informatieplicht van de gemeente opgenomen. De tweede geeft aan bij welke gelegenheid en op welke wijze u als burger kunt inspreken. Het recht op informatie en inspraak is in onze stad nu dus formeel geregeld. Inspraak In de verordening staan 12 projec ten met name genoemd waarop burgemeester en wethouders in spraak moeten geven. Dat is niet nodig als men vindt dat het ont- werp-plan, de planaanwijzing, de aanleg, inrichting, herinrichting of opheffing van ondergeschikte invloed op de omgeving is. Het college kan ook nog andere bes tuursbesluiten voordragen voor inspraak. Is dat het geval, dan zal eerst advies gevraagd worden aan de commissie Bestuur-Bestuur- den. Deze commissie kan ook zelf aan het dagelijks bestuur van de gemeente voorstellen te laten in spreken over onderwerpen die niet in de verordening staan. Ook be langhebbenden kunnen onder be paalde voorwaarden de aanzet ge ven tot een inspraakprocedure. Wanneer burgemeester en wet houders, na overleg met de com missie Bestuur-Bestuurden, tot de conclusie zijn gekomen dat een onderwerp zich leent voor in spraak, dan kunt u dat lezen in de PZC en op deze gemeentelijke voorlichtingspagina. Aan de hand van een algemene beschrijving van het bestuursbesluit in voor bereiding kunt u dan zelf bepalen of u een belang hebt bij het onder werp en of u daarop wenst in te spreken. Ook een vereniging, in stelling of groepering kan belang hebbend zijn. In de publicaties van de gemeente wordt ook vermeld wanneer en hoe aanmelding als inspreker mogelijk is. Een ieder die zich heeft aangemeld krijgt nadere informatie over het plan en wordt op de hoogte gesteld van de (eventuele)relatie met andere aangelegenheden. Verder komen de randvoorwaarden en de ter mijn waarbinnen de voorberei dingen voor het bestuursbesluit moeten worden afgesloten aan de orde. Daarna pleegt het college van b. en w. overleg met de aspi rant- insprekers en de betrokken ambtenaren. Gezamenlijk stelt men dan de inspraakprocedure vast. Afspraken worden onder meer gemaakt over de leiding van de bijeenkomsten met de inspre kers, het te hanteren tijdschema, de wijze van verslaglegging en het samenstellen van een eindrapport. Met elkaar regelt men eveneens de aanwijzing van de deelnemers aan de inspraakprocedure en wanneer nodig de werving van verdere be langhebbenden. Wanneer men niet met elkaar tot overeenstem ming komt over de te volgen weg, dan wordt de commissie Bestuur- Bestuurden ingeschakeld. De In spraakverordening Middelburg geeft heel duidelijk aan dat de re sultaten van de inspraak onver— kort zichtbaar blijven tot het mo ment dat over het onderwerp een bestuursbesluit wordt genomen. Beroepsmogelijkheden zijn ook in het stuk te vinden. Tot slot van dit onderdeel willen we nog vermel den dat geen inspraak kan plaats vinden als dat in strijd is met enig wettelijk voorschrift of wanneer dat op onoverkomelijke bezwaren zal stuiten in verband met wette lijk gestelde termijnen waarbin nen een bestuursbesluit tot stand moet komen. De volledige In spraakverordening Middelburg is verkrijgbaar in de voorlichtings winkel. Openbaarheid van Bestuur Vanaf 1 mei 1980 is de Wet Open baarheid van Bestuur van kracht. De Middelburgse verordening met een vrijwel gelijkluidende naam is daarop gebaseerd en richt zich op de plaatselijke situatie. In beginsel is de gemeente nu verplicht infor matie te verstrekken als iemand daar om vraagt. Openbaarheid is regel, geheimhouding uitzonde ring. Die uitzonderingen staan op gesomd in wet en verordening. Zo mag bijvoorbeeld geen informatie worden verstrekt als hierdoor de eenheid in het hoogste gezag op het spel komt te staan. Geheimhou ding komt ook om de hoek kijken als de veiligheid van het land in het geding komt. Vertrouwelije bedrijfsinformatie hoort eveneens thuis in het rijtje uitzonderingen. Gegevens die niet volledig zijn en daardoor onduidelijkheid veroor zaken en persoonlijke opvattingen van bestuurders en ambtenaren komen ook niet naar buiten. Naast de passieve informatieplicht zoals hierboven sumier omschreven Dit ontwerp-plan gaat over het gebied dat wordt begrensd door de Markt, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Sint Pieterstraat, Damplein, Korte Delft en Lange Delft. Informatie, tekeningen en voorschriften van dit plan kunnen tot 10 juni worden doorgenomen bij het bureau Voorlichting. Tot dezelfde datum liggen daar speciale aanvraagformulieren voor aanmelding voor het informatiespreekuur en voor deelname aan inspraak. Verder zijn er formulieren om schriftelijk opmerkingen en wensen kenbaar te maken. De gemeenteraad heeft 24 mei j.l. een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: een perceel aan de Elektraweg, een perceel aan de Vrijlandstraat, een perceel aan de verlengde Koninginnelaan, een perceel aan de Koudekerkseweg, een perceel aan de Langeviele/Karel Doormanplein, een gedeelte van de Magistraatwijk en een terrein tussen "Swerfrust" en Michaëlsdreef. Het besluit met tekeningen ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken. Burgemeester en hebben besloten: wethouders moet de gemeente uit eigen bewe ging informatie verstrekken (de actieve informatieplicht). Deze voorlichtingsrubriek is daar een voorbeeld van. U begrijpt nu zeker wat we bedoelen met de relatie tussen de Verordening Openbaar heid van Bestuur en de Inspraak verordening, zoals gesteld aan het begin van dit artikel. Geen zinvol le inspraak is immers mogelijk zonder informatie en voorlichting. De volledige Verordening Open baarheid van Bestuur is verkrijg baar in de voorlichtingswinkel. Wijziging Legesverordening Kopieën van gemeentelijke stuk ken gaan voortaan 0,25 per vel kosten. Daarbij geldt echter een minimumbedrag van 1,30. Voor heen werd een hoger bedrag per bladzijde gerekend. Degenen die daadwerkelijk aan een inspraak procedure deelnemen krijgen één exemplaar van de stukken gratis. En dat alleen als het materiaal wordt afgehaald. De raad ging vo rige maand akkoord met de wijzi ging van de Legesverordening. - het gedeelte van de Morks- straat tussen het Molenwater en het pleintje aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 19 juni. - het parkeren te verbieden aan de noordelijke zijde van de Merwedcstraat. Kroonberoep mogelijk tot 19 juni. - het parkeren te verbieden aan de zuidoostelijke zijde van de Korte Geere tussen Plein 1940/Gortstraat en het pand Korte Geere 27. Kroonberoep mogelijk tot 26 juni. Het bureau Bijzondere Wetten van de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis is altijd be reid u over de besluiten nader te informeren. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. I De hieronder vermelde aanvragen en beschikkingen liggen met bijbehoren de stukken tot het einde van de ber oepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis (begane grond). Ook ter inzage in dezelfde periode op zater dag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50, voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. Mondelinge bezwaren niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 28 mei. 2. De heer W. Janse, Langeweg 5 in Nieuw- en Sint Joosland voor een veehandel aan de Langeweg 5. Ver- - Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 24 om 16.00 uur Secr.: de heer J. J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) - Raad, maandag 28 om 14.00 uur Alle vergaderingen vinden plaats in het stadhuis. Het publiceren van commissievergaderingen gebeurt ook in de PZC, waarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruikmaken van het spreekrecht is een afspraak met de secretaris van de commissie nodig. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Veerseweg Afgesloten voor alle verkeer 2. Koepoortlaan Afgesloten voor alle verkeer 3. Poelendaelesingel Rijbaan versmalling AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM. Asfaltering In uitvoering Her- In uitvoering bestrating Reconstruc- In uitvoering f tie zoek hoorzitting voor 12 juni. Schriftelijke bezwaren tot 19 juni. 3. De Vitrite Fabriek (Vitrite Works), Maisbaai 6 voor het uitbreiden van de fabriek aan de Elektraweg 1 voor de vervaardiging van lampvoeten, met een vatenpark en een technisch dienstgebouw. Verzoek hoorzitting voor 12 juni. Schriftelijke bezwaren tot 19 juni. B.en W. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: 1. De heer G. J. Zijnen, Plein 1940 nr. 6 voor een restaurantbedrijf aan Plein 1940 nr. 6. 2. De heer W. Cevaal, Langeweg 22 in Nieuw- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Langeweg 22. 3. De heer M. Markusse, Oude Rijks weg 104 in Nieuw- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Oude Rijksweg 104. 4. De heer J. Mesu, Boomdijk 18 in Nieuw- en Sinst Joosland voor een akkerbouwbedrijf aan de Boomdijk 18. 5. De heer J. L. Moens, Vlissingse- straat 13-15-17 voor een loodgieters- en c.v.-installatiebedrijf aan de Ramsburgerweg 7. 6. De heer P. L.Ton, Walcherseweg200 voor een tuinbouwbedrijf aan de Walcherseweg 200. 7. De heer P. Vader, Langeweg 18 in Nieuw- en Sint Joosland voor een ligboxenstal aan de Langeweg 18. Tot 12 juni kan tegen deze beschikkin gen een beroepsschrift worden inge diend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's- Gravenhage door de aanvragers, door de betrokken adviseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag be zwaren indienden en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Bij de stukken ligt een mede deling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkre gen. if omturn f^iootLBUfto Wm MotlCMa Cwtr.nt de hyalble I bet milled In KlCdelbdry. De zomervakantie staat voor de deur en velen zullen bij de voorbereidingen tot de ontdekking komen dat het paspoort verlengd moet worden. Wacht hiermee niet tot de laatste dag. De wachttijd is op het ogenblik ruim twee weken. Voor aanschaf en verlenging van uw reispapieren kunt u terecht bij de afd. Bevolking c.a. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5