W <D <D PT GEMEENTERAAD IS ER VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE O o o m WINNAARS SLAG ZINWEDSTRIJD "HOND IN DE GOOT"BEKEND I *1 26 mei - 2 juni WW 5 o week 21 AANVRAGEN De Faam Woensdag 26 mei 1982 a. MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 31 mei t/m 5 juni IK'S O O ut werp - bestemmingsplan "Hofplein/Lange Delft e.o." Bestemmingsplan "Achtersingel- Blauwedijk NIEUWE MAATREGELEN 5' o. <D <D SI'S ö- BESCHIKKINGEN In de hal bij de voorlich tingswinkel van de ge meente (ingang Stadhuis straat 2) staat al weer enige tijd een kopiee rapparaat voor algemeen gebruik. Voor een kwart je per kopie kunt u daar uw diploma's, rapporten en andere stukken zelf vermenigvuldigen. We wijzen u hier nogmaals op de informatiebijeenkomst over het ontwerp voor het bestemmingsplan "Hofplein/Lange Delft e.o.", die 9 juni in het stadhuis plaatsvindt. Het even melden bij het bur. Voorlichting van uw komst wordt zeer op prijs gesteld. Een planbeschrijving met tekeningen kunt u daar nog steeds bekijken. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Verkiezingsprogramma's - Individuele huursubsidie en huurgewenning - Voorkoming inbraak - Werk van en bij de politie - Plaats in de samenleving, organisatie, taken, opleiding en training van de gemeentepolitie. "Zorg voor 'n onbezorgde vakantie" (32 tips) is de naam van een folder die bij de politie en in de voorlichtingswinkel gratis verkrijgbaar is. Ook registratie- kaarten voor (brom)-fiets en boot zijn in ruime mate aanwezig. Voor verza melaars verder nog stickers van de po litie zolang de voorraad strekt. Stap gewoon eens binnen. Tien scholieren zijn maandag 7 juni a.s. de gehele dag te gast bij de gemeente. Het gaat hier om de prijswinnaars van de slagzinwedstrijd Hond in de Goot". Na een ontvangst op het stadhuis door milieu-wethouder G.B. Schoenmakers gaat men op bezoek bij de Reinigingsdienst en de stortplaats Midden-Zeeland. Tussen de middag is het pannekoeken eten bij het restaurant van Giezen op de Markt. De jury heeft overigens bepaald de makers van de gekozen slagzinnen op gelijke wijze te belonen. Geen onderscheid dus in een eerste, tweede of derde prijs Zie verder het artikel over dit onderwerp, elders op deze pagina. U vindt deze week een extra Verkiezingspagina van de gemeente in dit huis-aan-huisblad. Daarin ook per partij de namen op wie u uw stem kunt uitbrengen. U geeft op het stembiljet gewoon uw voorkeur aan. Een kandidaat met meer dan de helft van de kiesdeler (aantal geldige stemmen: 25 raadszete/s) aan voorkeursstemmen kan rekenen op een plaats in de gemeenteraad. Bij minder gaan de stemmen naar de nummer één op de lijst. Uw stem gaat dus niet verloren. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. 8 i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, erwtjes/worteltjes, puree dinsdag jachtschotel woensdag gehakt, bloemkool, aardappelen, donderdag Boeuf Stroganoff, rijst vrijdag rundvlees, spruiten, aardappelen zaterdag macaroni. De bekroonde slagzinnen met de namen van de gelukkige prijswinnaars kunt u hieronder vinden: - Denk erom baasje: niet op 't gras of stoep die hondepoep! (Antoinette Kooman - 5 jaar) - Hond in de goot, dat is de juiste raad voor alle hondebezitters in iedere straat (Martine Schout - 7 jaar) - Laat uw hond in de goot, stel de kinderen aan die viezigheid niet bloot. (Harwil de Jonge - 8 jaar) - Als de hond zijn behoefte wil doen, kan hij het naast de stoeprand doen (André Mara- nus - 8 jaar) ^^Maal^ool^iVjJiond^indeli^k^am^ietvoor Stadsgenoten, u kunt woensdag 2 juni a.s. een nieuw gemeentebestuur kiezen. Die dag staan er tussen 's morgens acht uur en 's avonds zeven uur 25 stemlokalen voor u ter beschikking. Van de in totaal 124 Middelburgse kandidaten kunnen er eveneens als dat nu het geval is 25 personen zitting krijgen in de raad. Onze gemeente heeft namelijk een inwonertal dat ligt tussen de 35.001 en 40.000, vandaar de 25 raadsleden. Deelnemers Zes politieke groeperingen doen mee aan de gemeenteraadsverkie zing. Het zijn 1. CDA, 2. PvdA, 3. VVD, 4. SGP-RPF-GPV, 5. Pro gressief Middelburg en 6. D'66. En u weet het: de gemeenteraad is het hoofd van de gemeente. Niet de burgemeester of het college van burgemeester en wethouders. Het college van b. en w. vormt wel het dagelijks bestuur. De gekozen da mes en heren komen op dinsdag 7 september a.s. voor vier jaar in functie. Stemmen bij volmacht Er kunnen zich omstandigheden voordoen waardoor u niet in de gelegenheid bent uw stem zelf uit te brengen. Bijvoorbeeld wegens vakantie of ziekte. Dit zijn geen redenen om uw stem verloren te laten gaan, want natuurlijk zijn daar regelingen voor getroffen. Als u verhinderd bent aan de stemming deel te nemen dan kunt u een gezinslid, echtgenoot of echtgenote, een huisgenoot of een kennis die in de buurt woont machtigen om uw stem uit te gaan brengen. Hij of zij moet echter wel in hetzelfde stemlokaal als het uwe gaan stemmen. Op de voor zijde van uw oproepingskaart vult u uw naam in en de naam van de gene die voor u gaat stemmen. Beiden plaatst u een handteke ning. Degene die voor u gaat stemmen neemt uw kaart mee naar het stembureau en brengt tegelijk met zijn of haar stem ook uw stem uit. Dit is de meest een voudige manier zonder tussen komst van de gemeentesekretarie. Bovendien is deze manier van volmacht geven niet aan een ter- Dit ontwerp-plan gaat over het gebied dat wordt begrensd door de Markt, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Sint PieterstraatDamplein, Korte Delft, en Lange Delft. Informatie, tekeningen en voorschriften van dit plan kunnen tot 10 juni worden doorgenomen bij het bureau Voorlichting. Tot dezelfde datum liggen daar speciale aanvraagformulieren voor aanmelding voor het informatiespreekuur en voor deelname aan inspraak. Verder zijn er formulieren om schriftelijk opmerkingen en wensen kenbaar te maken. De verleende goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 12 januari aan de eerste herziening van het bestemmingsplan Achtersingel-Blauwedijk en omgeving", fase II, is nu onherroepelijk geworden. Deze onherroepelijk goedgekeurde planherziening ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en hebben besloten: wethouders mijn gebonden. U kunt dit ook nog op de dag van de stemming zelf doen, als u bijvoorbeeld plotseling weg moet of ziek wordt. In totaal mag men niet meer dan twee machtigingen aannemen. Dit houdt in dat hij of zij drie stemmen in totaal mag uitbrengen. Eén van hem- of haarzelf en twee man een volmachtgever. Kiezerslegitimatiekaart Het kan zijn dat u op woensdag 2 juni buiten Middelburg verblijft door vakantie, werk of verhuizing. In zo'n geval kunt u nog tot en met vrijdag 28 mei a.s. met de oproe pingskaart naar het bureau Ver kiezingen komen om hem te laten omzetten in een kiezerslegitima tiekaart. Het bureau aan de Stad huisstraat 2 is die dag geopend tot 17.00 uur. Een eenmaal uitgegeven kiezerslegitimatiekaart wordt na verlies niet meer vervangen. Rolstoelgebruikers Middelburg heeft de beschikking over 25 stembureaus bestaande uit ieder drie stemhokjes. Alleen in het J. Roggeveenhuis en in de Rustenburg is een extra aangepast hokje geplaatst voor minder-vali- den. Daarnaast worden er voor het eerst in zeven stembureaus voor zieningen aangebracht om rol stoelgebruikers in.staat te stellen om zelfstandig hun stembiljet in te vullen. Van het middelste stem hokje wordt op verzoek het schrijfblad van bestaande hoogte naar een lager niveau gebracht. De pegen stemlokalen die in onze stad toegankelijk zijn voor rolstoelge bruikers zijn: - Segeersstraatkerk - Ver. gebouw Sint Laurens - Jacob Roggeveenhuis - Dorpshuis Nw.-en St. Joosland - Chr. L.T.S. Klarenbeek - Swerf-Rust - Getuigeniskerk - Ontmoetingskerk - Rustenburg. Als u niet voor een van de ge noemde stemlokalen een oproe pingskaart hebt ontvangen en u wilt daar wel uw stem uitbrengen dan moet u nog even naar de ge meente. Daar wordt dan uw op roepingskaart omgezet in een kie zerslegitimatiekaart, waarmee u in elk stembureay terecht kunt. Dit is nog mogelijk tot en met 28 mei. 25 stembureaus Zoals al gezegd worden er woens dag a.s. 25 stemlokalen ingericht. Voor alle duidelijkheid geven wij de namen. 1. Stadhuis, 2. De Casembroot- school, 3. Segeerstraatkerk, 4. Ver. gebouw Sint Laurens, 5. De West- burch, 6. Jacob Roggeveenhuis, 7. Oranje Nassauschool, 8. Voorm. Chr. Kleuterschool 9. De Krabbel- jacht 10. Dorpshuis Nw.- en St. Joosland 11. Chr. L.T.S., 12. Du- nenburch 13. Swerfrust, 14. De Oosterburch, 15. Torenhoveschool, 16 Getuigeniskerk, 17 Ontmoe tingskerk. 18. Sandenburch, 19. Klim-op school, 20. De Zuidburch, 21. De Zeeburch, 22. De Blijeburch, 23. Rustenburg, 24. De Hoeksteen en 25 de Vrijburch. Traditiegetrouw worden 's avonds de uitslagen van de plaatselijke stembureaus bekendgemaakt in het stadhuis. U bent daar woens dag 2 juni vanaf 19.00 uur welkom, (ingang Marktzijde). - het gedeelte van de Morks- straat tussen het Molenwater en het pleintje aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 19 juni. - het parkeren te verbieden aan de noordelijke zijde van de Merwedestraat. Kroonberoep mogelijk tot 19 juni. - het parkeren te verbieden aan de zuidoostelijke zijde van de Korte Geere tussen Plein 1940/Gortstraat en het pand Korte Geere 27. Het bureau Bijzondere Wetten van de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis is altijd bereid u over de besluiten nader te infor meren. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. 1 1 De hieronder vermelde aanvragen en beschikkingen liggen met bijbehoren de stukken tot het einde van de be roepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00 -16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis (begane grond). Ook ter inzage in dezelfde periode op zater dag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. De heer W. Janse, Langeweg 5 in Nieuwen St. Joosland, voor een veehandel aan de Langeweg 5. Ver zoek hoorzitting voor 12 juni. Schriftelijke bezwaren tot 19 juni. 2. De Vitrite Fabriek (Vitrite Works), ons niet^mcS^^*(Ëiise Biemens - 9 jaar) In de goot met al die honde-hopen, dan kan ie dereen weer fatsoenlijk lopen (Wilma van 't Veer - 12 jaar) Een hond is een lief dier en niemand tot last, als hij maar in de goot drukt of plast (Marcel Goedegebuure - leeftijd niet bekend) Gebruikt de baas zijn verstand, dan ligt de "hoop" aan de kant (Marinke Vader - leef tijd niet bekend) Een schone stad, ja laat het lukken, laat uw hond in 't gootje drukken (Bas Steijn - leef tijd niet bekend) Baasje, laat uw hond niet poepen, op speel terreinen en op stoepen (Ellen Hoefkens - Jeeftydjiie^bekend^^^^^ PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Veerseweg Afgesloten voor alle verkeer 2. Koepoortlaan Afgesloten voor alle verkeer 3. Poelendaelesingel Rijbaan versmalling AARD VAN HET WERK Asfaltering Her bestrating Reconstruc tie AANVANGS DATUM. In uitvoering In uitvoering In uitvoering Maisbaai 6 voor het uitbreiden van de fabriek aan de Elektraweg 1 voor de vervaardiging van lampvoeten, met een vatenpark en een technisch dienstgebouw. Verzoek hoorzitting voor 12 juni. Schriftelijke bezwaren tot 19 juni. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: 1. De heer G.J. Zijnen, Plein 1940 nr. 6 voor een restaurantbedrijf aan Plein 1940 nr. 6 2. De heer W. Cevaal, Langeweg 22, in Nieuwen Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Langeweg 22. 3. De heer M. Markusse, Oude Rijks weg 104 in Nieuw- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Oude Rijksweg 104. 4. De heer J. Mesu, Boomdijk 18 in Nieuwen Sint Joosland voor een akkerbouwbedrijf aan de Boomdijk 18. 5. De heer J.L. Moens, Vlissingse- straat 13-15-17 voor een loodgieters- en c.v.-installatiebedrijf aan de Ramsburgerweg 7. 6. DeheerP.L. Ton, Walcherseweg 200 voor een tuinbouwbedrijf aan de Walcherseweg 200. 7. De heer P. Vader, Langeweg 18 in Nieuwen Sint Joosland voor een ligboxenstal aan de Langeweg 18. Tot 12 juni kan tegen deze beschikkin gen een beroepschrift worden inge diend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's- Gravenhage door de aanvragers, door de betrokken adviseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag be zwaren indienden en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Op de Groenmarkt, bij de R.K.-kerk aan de Lombardstraat en aan de Stadhuisstraat is een aantal fraaie bloembakken geplaatst. Deze zijn afkomstig van de Varkensmarkt, waar inmiddels bomen dit pleintje opsieren. De varkenstrogvan baksteen komt nu nog beter tot z'n recht. Laten we het met z'n allen mooi houden. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 6