Verslaving en de ongelijke strijd D Middelburgs Theater speelt 28 en 29 mei in schouwburg 'IN DE HOLTE VAN JE ARM* dé re "N 4 H Schoolfoto uit de oude doos ver kii: zin SUIKERSPIN REKENT AF MET MYTHES D ooHman De Faam Vooroordelen GROOTS SPEKTAKEL VERWACHT TIJDENS INTERNATIONALE KARTWEDSTRIJDEN OP 'T VROON Wie wil ook oppascentrale? Werkgroep Beeldend van kunstenaarsbond opgericht Campagne voor schoolverlaters Toerklassieker Ronde van Midden-Zeeland #r Jkcfa Informatiestand progressieve jongerenorganisaties Financiële steun sportaccommodaties Folkloristisch festival dansgroep Vlissingen Initiatiefgroep over centra buitenlanders. Cursus vrouwen in de bijstand Gevonden voorwerpen Na Motorcross gezelligheidsrit Film tijdens Zanstroomcontact QSL-club houdt internationale bijeenkomst et Middelburgs Theater speelt vrijdag 28 en zaterdag 29 mei in de Middelburgse Schouwburg 'In de holte van je arm', een blijspel van Dimitri Frenkel Frank. De voorstel ling begint om acht uur. Geen openluchttheater Kleintheater z\lle mythes rondom druggebruik moeten verdwijnen. Afschrikwek kende termen als 'het witte gif of'de sluipende dood' zorgen slechts voor overspannen reacties van buiten staanders. Druggebruik moet in een breder ver band worden gezien. Verslaving gaat aanzienlijk verder dan uitsluitend gebruik van middelen. Of dat nu he roïne, alcohol of wat dan ook is, ver slaafd zijn de meeste mensen. Dit zijn uitspraken die de laatste tijd wel meer worden gehoord. Het is een soort van heroriëntatie op de wijze waarop hulpverleners het nog steeds groeiende gebruik van middelen om 'je prettiger te voelen' willen aanpakken. Eind april werd in Rotterdam door honderden over de drugproblematiek vergaderd. De daar aanwezige deskundigen kwa men eveneens tot de slotsom dat de wij ze waarop nu met de gebruikers werd gesold, geen enkel soelaas biedt voor een oplossing. Maar intussen hadden al vier mensen in Vlissingen een middel gevonden waar mee ze het publiek naar ze hopen, aan het denken krijgen. Muziek en goeie teksten (Nederlandse) achten zij uiter mate geschikt daarvoor. Onder de naam Suikerspin hopen ze te kunnen door dringen tot de harten van vele jonge mensen. De groep bestaat uit twee ex- 'junkies' en twee hulpverleners voor druggebruikers. Het zijn Sjaukat van de Muil (piano-zang) Paul Oosterkerk (gi taar-zang), Loek Hillebrand (bas) en Hans van der Peijl (drums). "Wc willen niet stil blijven staan bij het drugprobleem alleen", zeggen ze. Maar daartegenover neemt voorlichting over drugproblematiek wel een centrale plaats is. Zo willen ze bijvoorbeeld met hun poëtische teksten op scholen spelen en dat zal dan een voorlichtend karakter moeten dragen. De wijze waarop scho lieren nu voorlichting krijgen, vinden ze onvoldoende. Het is te marginaal en slechts gericht op de drugs,zelf. Een van de leden van groep Suikerspin vertelt: "Door die voorlichting ben ik juist nieuwsgierig geworden. Een paar maanden nadat bij mij op school een politieman kwam vertellen dat dit poe der dit is en dat zwart spul dat, ging ik eraan. Met de muziek hoop ik over te brengen wat ik voel en dat het uitslui tend om mijzelf gaat, zonder daarbij egoïstisch te worden. Ik geloof in een soort waarheid". De groep is ook niet politiek bezig. Alt hans niet in de vorm van partijpolitiek. Politieke veranderingen vinden zij schijnoplossingen. "Het is gewoon be langrijk om te weten waar je mee bezig bent. Als je kiest om te werken, moetje dat gewoon doen.En niet omdat het zo nodig Van de omgeving moet. 's Mor gens om zeven uur opstaan, naar je werk en 's avonds terug vallen in de ledigheid van wat de televisie biedt. Op die ma nier", zo benadrukken de leden van Suikerspin, "ga je naar de haaien en leeft absoluut onbewust". Zij zijn voorts van mening dat het leven niet gemakkelijker gemaakt moet wor den dan het is. "Je moet steeds weer boksen en vechten voor wat echt en eer lijk is. En vooral jezelf niet het bekende bos insturen, daar zijn hulpverleners soms al sterk genoeg in". Het leven zou al een stuk aangenamer zijn, zo betogen ze, als de mensen zich eens zouden verlossen van al die voor oordelen. Een van hen was laatst op een school om daar voorlichting te geven over druggebruik. Hij stelde zich voor als ex-junkie. "Ik vertelde de mensen dat ze iedere verslaving in een breder ver band moeten zien. De maatschappij De vier leden van Suikerspin: Loek Hillebrand, Hans van der Peijl, Sjaukat van de Mull en Paul Oosterkerk waarin we leven is vol met goeie mest om een verslaafde volop te laten bloeien in zijn verslaving. Maar dat we er niet toe komen een oplossing te bieden voor die mensen door stug door te gaan met al die vervreemdende technocratische activiteiten, waarin een normaal mens geen enkele herkenning voor zichzelf kan vinden. Ik kreeg in dat praatje op die school te maken met een enorm tegenstribbelende vader. Hij probeerde van verslaving iets te maken. Later bleek evenwel dat hij over andere verslavin gen sprak. Aan zijn kegel merkte ik dat zijn alcoholgebruik bestond uit zwaar dere middelen dan zomaar een pilsje. Toen begreep ik die man plotseling erg goed. Maar hij verzette zich tegen an deren om zichzelf schoon te praten. Daarvoor moetje enorm oppassen". De groep brengt uitsluitend muziek met Nederlandse teksten. Zij schamen zich niet voor hun 'moersadal', leggen ze uit. Bovendien verstaat niet iedereen even duidelijk de Engelse teksten en Neder lands vinden ze bovendien zeer mooi, als je er maar mee om kunt gaan. Ze richten hun voorlichtende muzikale ac tiviteiten op twee doelgroepen: op scholen en in jongerensociëteiten. Ze stellen nadrukkelijk geen groep van het Huiskamerproject druggebruikers in Vlissingen te zijn, hoewel ze elkaar daar wel hebben ontmoet zo'n acht maanden geleden. Een van de vele zelfgemaakte teksten van Sui kerspin. Twee van die teksten hebben rechts treeks met verslaving te maken. zij nam mij mee naar haar paleis haar tanden zilverwit dgen fonkelend als robijnen zij bood mij alles aan en zij lachte naar mij (3 x) en zij is lijkwit zij bracht mij naar schatten schalen en kamers vol van goud ivoor uit verre landen kristal nog nooit gezien geen enkel leven neem ik waar ondanks haar stralend licht ik voel mij gevangen haar macht stopt de tijd ik verlies de werkelijkheid ik geef niet toe aan haar wensen en ze ontblootte haar lichaam ze streelde de zilveren pilaren ze legde mij raadsels uit maar de gouden schalen scheurden en bleken van papier de kristallen karaffen barstten het ivoor verpulverde het was slechts kalk het was slechts de buitenkant het was een houten decor het paleis stort ineen. maar mijn gezicht voelt de wind en ik zie blauwe lucht ik spring als een jong hert ik heb niets maar ik ben zo blij. e ambitieuze kartclub Zeeland gooit momenteel zo'n hoge ogen in kartend Nederland, dat zij in het weekeinde van 22 en 23 mei een groots en spectaculair opgezette wedstrijd mochten organiseren. Op de kleine, maar vanwege de vele bochten uiterst zware en voor de toeschouwers daarentegen zeer overzichtelijke kartbaan 't Vroon in Westkapelle treffen zich die dagen karters van wereldfor maat uit Nederland en België. Zij strijden voor een prijzenbudget van maar liefst 15.000 gulden. Gestreden wordt voor de Croky-Cup 1982. De aanvang van de wedstrijden op beide dagen is 11 uur. Gereden wordt in de klassen A-internationaal, en de internationale junioren, AN-internationaal, de 125 cc klasse nationaal en internationaal en de klassen nationaal senioren en junioren. Verder kunnen ook de recreatierijders in de rust van het geweld strijden voor een aantrekkelijke prijzenpot. De secretaresse van KC Zeeland, A. Eversdijk meldt dat juist deze wedstrijden vanwege de grote diversiteit, uitermate geschikt zijn om eens kennis te maken met de vele mogelijkheden die de kartsport biedt. En zoals bekend is, wordt deze sport in de snelheidssport nog wel eens mét een knipoog niet voor 'vol' aangezien. Dit vaak tot ergernis van de kartcoureurs, die volop trainen moeten om hun liefhebberij op topniveau te kunnen blijven bedrijven. kopfe. trifot-m WESTKAPELLE - T. Roelse uit Westkapelle wil in zijn plaats een op pascentrale van de grond krijgen. Voor veel ouders, zo schrijft hij in het infor matiebulletin van de gemeente West kapelle, is het vaak moeilijk om in de avonduren een oppas te krijgen. Dat geldt in het bijzonder voor de zater dagavond. Om te weten te komen of er voldoende belangstelling bestaat voor een dergelijke centrale heeft Roelse aan ouders en oppassers (vooral schooljeugd) gevraagd dit aan hem te melden. Het telefoonnummer van Roelse is 01187-1800. MIDDELBURG - Sinds 3 mei heeft .de Kunstenbond FNV in Zeeland er een vakgroep bij. namelijk de vak groep Beeldend. Deze werkgroep telt momenteel 15 leden, allen werkzaam in de provincie. Tijdens het sympo sium over de decentralisatie van het welzijnsbeleid in Vlissingen op 12 mei heeft de werkgroep haar bezorgdheid tot uiting gebracht over de huidige kunstpolitiek. Leden lazen tijdens dat symposium voor uit brieven van Rosa Luxemburg aan Sophie I.iebknecht en Hans Diefenbach. MIDDELBURG - Evenals vorig jaar start Werkende Jongeren CNV district Zeeland een schoolverlaterscampag ne. Een onderdeel van deze campagne is het inrichten van informatiestands in de bibliotheken van Goes en Oost- Souburg (18 tot en met 21 mei), Vlis singen (24 tot en met 29 mei) en Mid delburg (25 tot en met 29 mei). Schoolverlaters krijgen tijdens de campagne voorlichting over wat hen te wachten staat als ze gaan werken. Ook worden er tips gegeven over de moge lijkheid om werk te krijgen, zoals tips over solliciteren. GOES - De toerafdeling van Zeelands grootste en oudste wielerclub de ZRTC Theo Middelkamp uit Goes houdt zondag 23 mei een toertocht- klassieker, genaamde de Ronde van Midden-Zeeland. Deze ronde wordt op het zelfde parkoers verreden als de profronde op 21 mei. Tijdens de tocht zullen reparatie- en bezemwagens rij den over de gehele route. Start en finish zijn in de kantine van vv Goes op het Sportpark Het Schenge, aan de Westhavendijk. Deelnemers kunnen starten tussen 8 en 10 uur. Voor deze tocht is een speciale herin nering ontworpen. chouse est e^t /ZAVCUVt~ Middelburg. Plein 1940. TeL (01180) 12560 OOST-SOUBURG - Het documenta tiecentrum Molukkers in Oost-Sou burg houdt zaterdag 22 mei in De Zwaan aan de Kromwegesingcl 1 in Oost-Souburg een informatie-avond over progressieve jongerenorganisa ties. Drie politieke jongerenorganisa ties zullen tijdens die bijeenkomst een betoog houden over hun uitgangspun ten met betrekking tot de Molukkers hier en in Indonesië. De drie groepe ringen zijn Gerakan Pattimura, Mo luks Scholencollectief Assen en Pe- muda 20 Mai. Discussie is mogelijk. Voor de muzikale omlijsting zorgt de zanggroep Marantau en Molukse hapjes zullen eveneens in de zaal ver krijgbaar zijn. De bijeenkomst begint zaterdagavond om half acht. MIDDELBURG - Voor sportvereni gingen. regionale bonden, landelijke organisaties en anderen die zich met sport bezighouden, biedt de Stichting Waarborgfonds Sport (SWS) een hel pende hand als het gaat om uitbreiden, renovatie of nieuwbouw van sportac commodaties. De stichting is opgericht vanuit de Stichting Nationale Sportto- talisator (SNS van de toto en lotto) en helpt vooral bij het afsluiten van le ningen voor de accommodaties via het verlenen van een waarborgsom. Uit de reserves van SNS is in 1979 tien mil joen gulden overgeheveld naar de SWS. Voor informatie kan men con tact opnemen met P.J.M. Diepstraten, secretaris van de Zeeuwse Sportraad, telefoon 01180-28024. VLISSINGEN - In het kader van het vijfentwintigjarig jubileum van de Volksdansgroep Vlissingen worden op zaterdag 22 mei in De Ruyterzaal van het maritieme hotel Britannia twee voorstellingen gegeven. Tijdens dit volksfcstival treedt naast een aantal Zeeuwse groepen één Belgische groep op en 's avonds Arib -Ariba uit Am sterdam. Het festival begint al 's mor gens om tien uur en vanaf 's avonds half acht is er het galafestival. De dansen die worden uitgevoerd zijn Roemeense, Joegoslaafse, Hongaarse, Japanse en Nederlandse. Tussen de optredens door kunnen de bezoekers ook zelf eens dansen. VLISSINGEN - De Initiatiefgroep Welzijn Buitenlandse Werknemers Walcheren vergadert woensdag, 19 mei in het gebouw aan de Palingstraat 25 te Vlisêingen. Het thema is 'Centra voor Buitenlanders'. C. de Mooij (bu reau CRM Zeeland) zal het standpunt van CRM ten aanzien van centra en moskecruimtes naar voren brengen. De vergadering is openbaar, dus be langstellenden zijn van harte welkom. De vergadering begint om 19.30 uur. ARNEMUIDEN - In het vormings centrum Zilveren Schor in Arnemui- den wordt in de week van 26 juni tot en met 2 juli een cursus voor vrouwen in de bijstand gegeven. De cursus is vooral bedoeld voor vrouwen die een week langde beslommeringen van alle dag willen vergeten en samen met an dere vrouwen weer wat op adem willen komen. De deelnemers kunnen vooral leren van eikaars ervaringen. Voor in formatie kan men terecht bij Het Zil veren Schor in Arnemuiden, informa tie geeft Gerrie Klinkenberg of Babs R Rutgers. VLISSINGEN - ln de periode van 6 tot 12 mei zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljetten; boekje over de lente; blauwe helm; plastic kindcrtractor; digitaal metalen da meshorloge; blauw/wit kinderjack; zilveren sterrebeeld; gouden oorbel letje; gouden ring; 10 sleutels; 2 auto sleutels; 4 sleutels. Aangegeven dieren in periode 28 april 1982 tot 12 mei 1982 in asiel: zwarte halflangharige bastaard reu, zwart/witte volwassen kater. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur. 14.00-16.00 uur. ln de periode van 28 april tot 12 mei zijn bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg aangegeven: kinderleesbril; linker blauwe kinderwant; rechter bruine handschoen met stoffen boord; grijs/blauw geblokte damesshawl. MIDDELBURG - ln de periode van 3 tot 9 mei zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: boodschappenmand van touw met ro de voering; tas met broodtrommel; groene plastic tas met een deken; rode plastic tas met folders en een lang speelplaat bankbiljetten; blauw mapje van de Rabo-bank met 1 eurocheque; plastic zonnebril: zilveren ketting zilveren armband; zilver kleurige ket ting; zilveren schakelarmband; beige suèdc ceintuur; blauw étui met regen pak; blauwe sjaal; mini rokje (spijker) en wit t-shirt met korte mouwen; blauwe pantalon; kam en borstel; zwarte fietspomp; platerfbon; 'zwarte kabel. Dieren: hond, reu zwart. Prestatieloop door fraai natuurgebied DOMBURG - De atletiekvereniging Dynamo 70 houdt vrijdag 21 mei in samenwerking met de plaatselijke VVV een prcstatieloop in Domburg. Het parkoers gaat gedeeltelijk over de duinen langs het natuurgebied in Westhove en Hoogduin. De deelne mers kunnen kiezen uit de afstanden vier, acht en negen kilometer. Start en finish zijn bij het strandpaviljoen aan het eind van de Badweg in Domburg. Inschrijven is mogelijk vanaf 18 uur. MIDDELBURG - Nu de organisatie van de motorcrosswed t ijd op Hemel vaartsdag in de duinen van Oostka- pelle voorgoed uit de handen van MAC Scheldcgouwen is geglipt (mo torcrosswedstrijden mochten daar niet meer worden gehouden) houdt MAC Scheklegouwen op emelvaartsda en puzzelgezelligheidsH rit. Aan deze rit kunnen zowel ervaren puzzclrijders als beginnelingen deelnemen. Deelne mers kunnen op de dag van de rit in schrijven bij Hotel Walcheren in Koudekerke vanaf's middags één uur. Er is een vrije start tussen half twee en drie uur. De af te leggen afstand is 35 kilomter en voert over de Walcherse binnenwegen, In afwachting van de prijsuitreiking kunnen de puzzel rit rij - ders in Hotel Walcheren deelnemen aan een spelletje bingo. De prijsuitrei king wordt tegen zes uur verwacht. MIDDELBURG - Tijdens de bijeen komst van het Zanstroomkontakt op woensdag 26 mei, zal er een film wor den gedraaid die handelt over een huisvrouw die ook buitenshuis werkt. Na afloop van die voorstelling kan over dit onderwerp worden gediscus sieerd. De film heet 'Mensenwerk'. De vrouwen treffen elkaar tijdens deze koffiecontactmorgen in De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Mid delburg om half tien 's morgens. MIDDELBURG - In het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Mid delburg houdt de QSL Swapp-club d'Amour een internationale bijeen komst. Kaarten kunnen die dag wor den geruild, 's Morgens om tien uur wordt gestart en tegen vijf uur is de bijeenkomst afgelopen. Ook is er die dag een verloting. Momenteel studeert theatergroep keihard eraan om het stuk alsnog onder de knie te krijgen. Aanvanke lijk namelijk plande het gezelschap een ander stuk van Frenkel Frank ('Pas op dat je geen woord zegt'), maar daarvoor kon regisseur Bram Kwekkeboom geen geschikte hoofd rolspeelster vinden. Het blijspel "In de holte van je arm' wordt bezet door Bram Nette, Gerard Bayens, Irene Korstanje en Jannie Roose. Gerard van der Bliek zorgt voor het decor. En gezien die bezetting, zo vertrouwt Kwekkeboom, zit het wel snor als straks de coulissen zich openen. "In de holte van je arm' handelt over een ambtenaar bij buitenlandse zaken Otto (Bram Nette) die genoeg heeft van zijn baan en zijn huwelijk. Hij huurt een flat om onder te duiken. Zijn buur man wordt Fred (Gerard Bayens), een handelaar in tweedehands banden, die zich de coverkoning van de Pletterijkade noemt. Voor Fred gaat een hele wereld open als hij Otto zo in zijn uppie ziet zitten. Vol bewondering houdt hij zich zelf voor dat ook te willen. Er groeit een band tussen beide mannen en dra 'hok ken' ze samen in het flatje. De beide achtergebleven vrouwen laten het er echter niet bij zitten. Astrid (Irene Korstanje) tracht met takt en geduld 'haar' Otto terug te winnen. Pinda (Jan nie Roose) gaat wat robuuster te werk. Niettemin zijn beiden solidair als het gaat de mannen voor zich (terug) te winnen en in dat spel om het resultaat wordt zelfs partnerruil niet uitgesloten. Maar dan blijkt plotseling ook echte liefde een rol te spelen... Het Middelburgs Theater zal overigens ditmaal niet in het openluchttheater Toorenvliedt spelen. „De toeschouwers hebben ons vorig jaar wat in de steek gelaten", verzucht Gerard Bayens. De moeite was stomweg te groot voor het resultaat", voegt hij daaraan toe, en schuift de schuld terug naar het publiek. Wêl loopt het hoofdstedelijk gezelschap met plannen in het achterhoofd om Pinter weer eens keurig afgestoft op de planken te brengen. Maar bij die plannen alleen blijft het niet. Ook voor wat betreft de oefen ruimte van het Middelburgse gezel schap, het gebouw achter de School voor Praktische Vorming aan de Verwerij- straat in Middelburg, zijn de ideeën om daarvan een kleintheater te maken al verder gevorderd dan de vergaderkamer van de Stichting Middelburgs Theater. Piet van Hese hoofd van de gemeente lijke afdeling accommodaties en zijn wethouder Henk Gillissen hebben meer dan een gewillig oor voor die plannen, zo verklapt Gerard Bayens. In het kleintheater, zo weet Bayens nu al, kunnen zo'n zestig zeventig toe schouwers genieten van theater. En de nadruk zal liggen op voorstellingen, die gezelschappen uit de regio verzorgen. „Voor enkele tientallen duizenden gul dens is de zaak hier behoorlijk op te knappen. En dan zijn we zelf ook niet te beroerd om de handen uit de mouwen te steken", zegt de Middelburgse theater man Bayens. eze week een klassefoto van de tweede leergang van de Duinpoort- school aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. G. van Zweeden uit Vlissin gen stuurde hem aan ons op. De namen die de heer Van Zweeden ons doorgaf zijn: vlnr.: onderwijzer Lemmens. Cor- rie van Eek, Abby Streefkerk, Marie Bakker, Kaatje van Beek, Marie Bertijn, Sophie Boer, Mina van Schijndel, Doortje van de Linde. Tweede rij: Anna Minderhout, Femma Muller, Corrie Godeschalk, Neeltje Koppejan,onbekend' Carlientje Fliers, Marie Crucq, Juffrouw van Hoorn, John Meijer, Herman Pieterse, Gerard van Zweeden, Jo Verschoor, Sjaak Peters, Cor Broere. Zittend: Cor van Ooijen, Rinus van de Graaf, Ko de Ridder, Ko de Vos en Nico Bosschaart. Ook deze foto kunt u weer bestellen bij de redactie van de Faam-Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. U dient dan het knipsel van deze foto met 7,50 in een enveloppe naar ons op te sturen. Een cheque dient u op naam van onze fotograaf Ruben Oreel te zet ten en indien u geld in de enveloppe stopt wil de PTT dat u de brief aante kent. i MI in 1111in 11 in AAP, NOOT, MIES MIDDELBURG - De Middelburgse wijk vereniging Zuid-West-Centrum houdt dinsdag 25 mei een politieke forumavond, waarvoor alle partijen die deelnemen aan de verkiezingen in Middelburg zijn uitgenodigd. De bij eenkomst wordt gehouden in De Brasserie aan de Lange Delft in Mid delburg en begint om acht uur. WESTKAPELLE - Computers zijn logge apparaten die uitsluitend doen wat mensen van ze eisen. Daarom kunnen er ook 'menselijke foutjes' het brein van de machine binnensluipen. En dat kan ook gebeurd zijn op de oproepingskaart voor de gemeente raadsverkiezingen. Daarom heeft de gemeente Westkapelle de bevolking opgeroepen hun kaart aandachtig te bekijken en fouten aan de afdeling bevolking door te geven. VLISSINGEN - De PvdA-kandidaten in Vlissingen beginnen hun verkie zingscampagne zaterdag 22 mei op de fiets. Om half elf 's morgens start de kennismakingsroute vanaf de zaal Bo- ncdijke aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. De kandidaat raadsleden hebben vooral de wijken die de ko mendejaren extra aandacht in het ge meentebeleid behoren te krijgen in de route opgenomen. Daan Bruinooge (de lijsttrekker) houdt 's middags om half twee in de zaal Bonedijke een praatje over het PvdA verkiezingspro gramma. Tot half vier kunnen de Vlissingers kennis maken met de kan didaten die de socialisten in de Schel- destad naar voren schoven. OOST-SOUBURG - De gasprijzen, verlaging van de woonlasten, meer kinderopvang, meer activiteiten voor de jeugd, een fiets- of bromfietscross baan in Souburg, meer mogelijkheden voor feest- of herdenkingsdagen (4 en 5 mei) en het milieu zijn de aandacht spunten die ter sprake zullen komen tijdens een politiek forum dat vrijdag 21 mei wordt gehouden in het buurt huis De Schuur aan de Middelburgse- straat 113 in Oost-Souburg. Bepaalde politieke partijen, zo meldt de buurt vereniging aldaar, zullen die avond met deze wensen worden geconfron teerd. Ook kunnen er tijdens die bij eenkomst wensen uit de buurt zelf aan de gemeentepolitici worden meege deeld. De bijeenkomst begint om acht uur vrijdagavond. VLISSINGEN - De afdeling Vlissin gen van het CDA trekt weer verder de wijk in. Maandag 24 mei zijn de chris telijke politici in het dorpshuis te Ritt- hem. M. Bode spreekt dan over 'werk gelegenheid en sociale voorzieningen', M. Lorier over 'landbouw en de kleine kernen' en A. Hoefkens tracht de aan wezigen te overtuigen onder hét motto 'waarom CDA?'. Woensdag 26 mei belandt de C'DA-ploeg in hel wijkcen trum Aldegonde in .Westerzicht waar M. Dekker over 'financiën, prioriteit en draagkracht, spreekt, J. Maquclin- Kruizinga over 'cultuurbeleid waar heen?' en lijsttrekker Hoefkens 'het CDA-minderhedenbeleid' voor zijn rekening neemt. Beide bijeenkomsten beginnen om acht uur. VLISSINGEN - Uniek is het zevental verkiezingsbijeenkomsten in de Vlis- singse wijken te noemen, alwaar een wisselend aantal kandidaten van alle partijen onder leiding van een ge spreksleider hun ei kwijt kunnen. In de afgelopen weck werden al drie wijken bezocht. Maandag 24 mei spreken vertegcnwoordig(st)ers van de partijen in het club- en buurthuis Marnix ten behoeve van de wijken West-Souburg, Westerzicht. Papegaaienburg en Bos- senburgh. Gespreksleider is H. van de Boomgaard. Dinsdag 25 mei is Th. Bosschaart gespreksleider in het VOC-gebouw aan de I lellebardier- straat voor de bewoners van de bin nenstad en de Scheldebuurl. Het the ma jeugdwerkloosheid wordt op woensdag 26 mei voorgezeten door N. van Munster van hel project 'mensen zonder baan' in Middelburg. Deze politieke bijeenkomst wordt eveneens gehouden in het VOC-gebouw. De slotbijeenkomst met als thema 'om trent gemeentepolitiek 1982-1986" wordt gehouden in Bachtcn Komme op donderdag 27 mei. Tijdens deze laatste bijeenkomst zullen de lijsttrek kers hun visie verkondigen. Tijdens de wijkbijeenkomsten is er naar gestreefd zoveel mogelijk vertegenwoordigers van de partijen bij elkaar te krijgen die ook in die betreffende wijk wonen. Alle bijeenkomsten beginnen 's avonds om acht uur. ARNEMUIDEN - De vrouwencon- taclgroep Arnemuiden houdt op woensdag 26 mei haar maandelijkse koffiecontactmorgen in De Arne. Tij dens die bijeenkomst staat het thema Vrouw en Gemeentepolitiek centraal. Het functioneren van het gemeente bestuur in de vissersplaats wordt door middel van een spel toegelicht. De eerste burger van Arnemuiden M. Markusse zal een toelichting geven en vragen beantwoorden. 'Dit alles om zo bewust mogelijk te kunnen stemmen', stelt de vrouwenconlaclgroep Arne muiden. De bijeenkomst begint woensdagochtend 26 mei om kwart over negen. OOST-SOUBURG - Dinsdagavond 25 mei wordt er door de Vrouwenbond FNV afdeling Souburg in samenwer king met de Bouw- en Houtbonden FNV afdeling Souburg een politieke avond gehouden. Deze vindt plaats in de gemeenschapsruimte van de Open bare Lagere School "De Grote Belt" aan het Koopmansvoctpad te Sou burg, aanvang acht uur. Sprekers en spreeksters van de Partij van de Arbeid, Progressief Vlissingen en D'66 zullen naar aanleiding van stellingen, uiteenlopende zaken in de gemeentepolitiek van Vlissingen be handelen. Ook niet-leden hebben toe gang.

de Faam | 1982 | | pagina 7