I II Mï O GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 24 MEI A.S. O o Sa O 1o SL <D 20 week O O AANVRAGEN O O De Faam Woensdag 19 mei 1982 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 24 t/m 29 mei Ontwerp-bestemmingsplan "Hofplein/Lange Dèlft e.o." Bestemmingsplan "Achtersingel-Blauwedijk BESCHIKKINGEN :r 5' a <D ff De kantoren en diensten van de gemeente zijn donderdag 20 mei (He melvaartsdag) gesloten. Evenals velen van u ge nieten de ambtelijke me dewerkers dan van een vrije dag. Ook in het zwembad kunt u om de zelfde reden niet terecht. Daarna staat een ieder weer voor u gereed. Begin deze maand is de gemeente begonnen met de aanleg van een verkeerslichteninstallatie nabij de Geerebrug (Tangent/Koestraat). Het ligt in de bedoeling om in de week van 7 tot en met 11 juni de "stoplichten" in gebruik te stellen. Het is de derde installatie, die op de verkeersprocessor komt. NIEUWE MAATREGELEN Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: -Verkiezingsprogramma's -Duivenoverlast -Bos en bosbouw -Boer en tuinder, gezien in de spiegel der historie -De Nederlandse tuinbouw in feiten en cijfers Alle stemgerechtigden moeten van- daag(woensdag) een oproepingskaart voor de gemeenteraadsverkiezingen in de bus gehad hebben. Per woning is inmiddels ook een lijst met kandidaten bezorgd. In Middelburg kan een keuze gemaakt worden uit totaal 124 namen, verdeeld over zes politieke groeperin gen. Breng uw stem uit. Kom maandag 24 mei a.s. eens een keer naar de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad. Het is interessant en leerzaam en bovendien worden er onderwerpen besproken die u als burger aangaan. Misschien helpt het u ook te motiveren op woensdag 2 juni uw stem te gaan uitbrengen bij de gemeenteraadsverkiezingen. Uiteindelijk is het aan u om de politieke samenstelling van uw bestuur te bepalen. De publieke tribune staat vanaf 14.00 uur voor u open en is gemakkelijk bereikbaar via het deurtje in de Chourtoren. Een overzicht van de raadszaal en een populaire raadsagenda liggen gewoontegetrouw voor u gereed. Zie ook het hoofdartikel deze week. De volledige raadsvoorstellen met bijlagen kunt u komen inzien bij het bur. Voorlichting. Een eventuele aanvullingsagenda ligt daar ook eind van de week. Met uw vragen bent u daar eveneens welkom. Verder is het mogelijk voorafgaand aan de raad op verzoek een toelichting op de gang van zaken te krijgen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, rode kool, puree dinsdag zuurkool woensdag hamburger, appeltjes, pommes mign. donderdag goulash, erwtjes, rijst vrijdag vis, worteltjes zaterdag kalkoen, poesta. Dit ontwerp-plan gaat over het gebied dat wordt begrensd door de Markt, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Sint Pieterstraat, Damplein, Korte Delft en Lange Delft. Informatie, tekeningen en voorschriften van dit plan kunnen tot 10 juni worden doorgenomen bij het bureau Voorlichting. Tot dezelfde datum liggen daar speciale aanvraagformulieren voor aanmelding voor het informatiespreekuur en voor deelname aan inspraak. Verder zijn er formulieren om schriftelijke opmerkingen en wensen kenbaar te maken. De verleende goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 12 januari aan de eerste herziening van het bestemmingsplan Achtersingel-Blauwedijk en omgeving, fase II, is nu •nherroepelijk geworden. Deze onherroepelijk goedgekeurde planherziening ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Vaststelling notulen vergadering op 22 maart 1982 82-183 Mededelingen en ingekomen stukken. 82-185 Vaststelling voorbereidingsbe- slulten De Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt het voor de gemeenteraad mo gelijk te verklaren dat een bestem mingsplan of een herziening daarvan voor een bepaald gebied wordt voor bereid. Dit om ongewenste ontwikke lingen te voorkomen en medewerking te kunnen verlenen aan ontwikkelin gen die niet met het bestemmingsplan in strijd zijn. In 1981 werd een aantal van deze voorbereidingsbesluiten vastgesteld. De werkingsduur is een jaar. Voorstel: opnieuw een voorberei- dingsbesluit nemen voor de in het raadsstuk genoemde gebieden (perce len). 82-164 Verdaging beslissing vaststel ling bestemmingsplan "Lange Geere e.o." en nemen voorbereidingsbesluit. Het behandelen van bezwaarschriften en het regelen van hogere grenswaar den op grond van de Wet Geluidhinder maken het onmogelijk het ontwerp- bestemmingsplan "Lange Geere e.o." binnen de gestelde termijn (voor 3 juni) vast te stellen. Verdaging met drie maanden wordt gevraagd. Om onge wenste ontwikkelingen te voorkomen zal men gelijktijdig een voorberei dingsbesluit voor het gebied moeten nemen, Voorstel: vaststelling plan verdagen tot uiterlijk 2 september 1982 en verklaren dat voor Lange Geere e.o. een bestemmingsplan in voorbereiding is. 82-178 Bezwaarschrift heer Akkerman tegen verbouwing pand Damplein 25/27-Pauwpoort 3 tot disco-bar en dancing. De heer ir. W.J. Akkerman is van me ning dat ten onrechte een bouwver gunning is verleend voor de verbouw van het pand Damplein 25/27- Pauwpoort 3 tot disco-bar en dancing. Hij heeft van de gemeente geëist de bouwactiviteiten te laten staken en de vergunning in te trekken. Het college van b. en w. heeft hieraan geen gevolg kunnen geven. De voorzitter van de afd. Rechtspraak van de Raad van State heeft het verzoek om schorsing van de verleende vergunning niet ont vankelijk verklaard. Op grond van de Wet Arob zijn alleen burgemeester en wethouders bevoegd tot het nemen van een beslissing op het bezwaarschrift van de heer Akkerman. Dat gebeurt uiterlijk op 13 juni a.s. Voorstel: het college machtigen betrokkene te laten weten dat de raad niet bevoegd is de vergunning in te trekken. 82-166 Vaststellen exploitatie-opzet Geeregebied en krediet voor parkeer kelder Het plan voor de bouw van de par keerkelder in het Geeregebied is nu in een zodanig vergevorderd stadium dat een krediet aan de raad gevraagd kan worden. Het college prijst zich geluk kig dat ver gevorderde onderhande lingen wijzen op het kunnen verwe zenlijken van een verantwoorde in vulling van het gebied. Met Belang hebbenden zal bezien moeten worden of later de Markt in fasen autovrij ge maakt kan worden. Inmiddels is ook een nieuwe exploitatie-opzet gemaakt. Voorstel: het krediet verlenen en de exploitatie-opzet vaststellen. 82-167 Wijziging Parkeergeldverorde ning en Verordening op de heffing en invordering van gelden voor het par keren van motorvoertuigen op daartoe ingerichte parkeerterreinen. De kosten voor het totale pakket par keervoorzieningen dienen betaald te worden uit de opbrengsten van het parkeren. Dat valt te lezen in het raadsvoorstel over het krediet voor de parkeerkelder (82-166). De tarieven zijn in 1979 het laatst herzien en aan passing is noodzakelijk. Per 1 januari 1983 wil men daarom naar een verho ging van gemiddeld 0,25 per uur. Uit gezonderd echter het tarief voor de ul tra-korte parkeermeters. Verder is het gewenst het aanvangstijdstip voor alle automaten en meters te brengen op 8.00 uur. Op het ogenblik gelden verschil lende tijden. Voorstel: parkeertarieven herzien en verordeningen wijzigen. 82-168 Krediet voor aanpassen par keermeters- en automaten Om op 1 januari 1983 een tariefsverho ging voor het parkeren te kunnen doorvoeren is het noodzakelijk het mechanisme van meters en automaten aan te passen. Ook het inwerpen van guldens wordt dan mogelijk gemaakt. Voorstel: een krediet van ƒ85.000,- verlenen. 82-175 Vaststellen herziene exploita tie-opzet "Reijershove I" De gemeenteraad heeft in vergadering van 23 november 1981 de exploitatie- opzet "Reijershove I", die gedateerd was op 10 juli van datzelfde jaar, vast gesteld. Ook verleende men een krediet voor het bouwrijpmaken van een plan, dat inmiddels is goedgekeurd door ge deputeerde staten van Zeeland. Be zwaren tegen de hoogte van de grond prijzen van directie Volkshuisvesting Zeeland en Provinciale Planologische Commissie maakten herziening van de exploitatie-opzet nodig. Voorstel: her ziene opzet vaststellen. 82-182 Aankoop twee percelen bouw land nabij de Elektraweg Om het bestemmingsplan "Groot In dustrieterrein III" te kunnen verwe zenlijken moeten twee stukken bouw land nabij de Elektraweg aangekocht worden. Het ene perceel bedraagt on geveer 1.57.50 ha en het andere zo'n 5.6070 ha. Voorstel: besluiten de perce len te kopen. 82-179 Vaststellen Inspraakverorde ning Middelburg en wijziging Veror dening behandeling van Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg De commissie Bestuur-Bestuurden heeft een voorontwerp van een In spraakverordening met toelichting op gesteld. Inspraak door de bevolking is daarop mogelijk geweest. Naar aanlei ding van de binnengekomen reacties heeft enige aanpassing plaatsgevon den. Het merendeel van de commissie leden kon zich niet verenigen met be perking van het aantal onderwerpen waarop inspraak mogelijk moet zijn. In relatie met de Inspraakverordening moet ook de Verordening behandeling Bezwaar- en Beroepschriften aange past worden. Voorstel: Inspraakveror dening vaststellen en ander genoemde verordening wijzigen zoals aangege ven. 82-186 Notitie privatisering van het ophalen van huisvuil Tijdens de algemene beschouwingen van de raad bij de behandeling van de gemeentebegroting 1982 is onder meer gevraagd te bezien of het ophalen van huisvuil door derden zou kunnen ge beuren. Dus niet door medewerkers van de gemeente. Het college acht het ten zeerste gewenst alle onderdelen van de plaatselijke reinigingstaak binnen één gemeentelijke dienst uit te voeren. Privatisering van het ophalen van het huisvuil vindt men onjuist. Voorstel: notitie voor kennisgeving aannemen. 82-173 Bezwaarschrift Stichting Kin dercentra Middelburg over vaststelling gemeentelijk Welzijnsprogramma 1982 De gemeenteraad heeft op 18 januari 1982 het gemeentelijk Welzijnspro gramma 1982 vastgesteld. Hierin is geen bedrag van f1.700,- opgenomen voor het functioneren van een mid dagpeuterspeelzaal in het Zuiderba ken. Deze subsidie stond wel op de wensenlijst voor 1982. De Stichting Kindercentra Middelburg heeft een bezwaarschrift ingediend dat inmid dels is behandeld door de Commissie Bezwaar- en Beroepschriften. Geadvi seerd is aan het bezwaar van de stich ting tegemoet te komen. Voorstel: de subsidie met 1.700,- verhogen. 82-184 Wijziging Verordening Markt- gelden De marktkooplieden laten vanaf eind 1981 iedere donderdag het terrein schoon achter. Het bedrag aan kosten voor het schoonmaken van de Markt is daardoor voor de gemeente aanzienlijk gedaald. De Marktcommissie heeft het vorig jaar voorgesteld als tegenpresta tie de tarieven voor de marktkooplie den in 1982 niet te verhogen. Dit is ech ter wel gebeurd. Voorstel: verhoging ongedaan maken en verordening aan passen. 82-181 Wijziging Legesverordening Kopieën of reproducties van gemeen telijke stukken moeten 0,25 per pagi na gaan kosten. Tot nu toe was een be drag van ƒ0,40 of ƒ0,55 verschuldigd. Deze verlaging heeft te maken met de invoering van de Wet Openbaarheid van Bestuur. Bij inspraak krijgen "in sprekers" één exemplaar van de stuk ken gratis. Verder wil men de leges- kosten voor een aantal andere diensten verhogen. Voorstel: de Legesverorde ning wijzigen. 82-180 Vaststellen Intergemeentelijk beleidsplan Drugshulpverlening en structurering Drugshulpverlening. De gemeenteraad krijgt het Interge meentelijk beleidsplan Drugshulpver lening en een samenwerkingsovereen komst ter structurering en coördinatie van de hulpverlening in Goes, Middel burg en Vlissingen te behandelen. Het beleidsplan probeert aan te geven langs welke wegen de hulpverlening in Midden-Zeeland plaatsvindt en kan plaatsvinden. Voorstel: plan en over eenkomst vaststellen. 82-172 Vergoedingen scholen bijzonder kleuteronderwijs. De gemeenteraad moet jaarlijks het bedrag van de vergoedingen bepalen voor de exploitatiekosten van de scho len voor bijzonder kleuteronderwijs. Verrekening moet dan ook plaatsvin den met de reeds verleende voorschot ten. Voorstel: de bedragen vaststellen zoals in het voorstel aangegeven. 82-165 Krediet voor aanschaf stencil- schrijver t.b.v. De Zeeburch Het hoofd van de openbare lagere school De Zeeburch aan Keurhove wil graag een stencilschrijver kopen. In combinatie met de al aanwezige sten cilmachine kunnen dan lessen op pa pier, de schoolkrant en het mededelin genblad vervaardigd worden. Voorstel: een krediet van 2.950,- beschikbaar stellen. 82-174 Krediet voor buitenzonwering t.b.v. DeToorenhoveschool. Het bestuur van de Vereniging door Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft om ƒ5.851,- gevraagd om de Toorenhoveschool aan de Kriekenhof te kunnen voorzien van buitenzonwe ring. Twép lokalen komen daarvoor in aanmerking. De gemeenteraad stelde op 6 juli 1981 reeds de nodige mede werking in het vooruitzicht. Voorstel: het benodigde krediet beschikbaar stellen. 82-187 Vaststellen afrekening rijksbij drage "Project educatieve activiteiten culturele minderheden" over 1981 In oktober 1981 is begonnen met het project "Educatieve activiteiten coor culturele minderheden". Een initiatief van de voormalige Educatieve Werk groep Walcheren. Deze werkgroep heeft in december 1980 een subsidie van 12.000,- gevraagd in het geraamde nadelige exploitatiebedrag voor het project. Het ministerie van CRM heeft op verzoek van de gemeente het beno digde bedrag als voorschot over 1981 toegekend. Jaarlijks dient voor het project een afrekening van de rijks bijdrage te worden opgemaakt en in gediend bij CRM. De gegevens zijn nu binnen. Voorstel: de afrekening van de rijksbijdrage vaststellen over 1981. 82-151 Bestuurlijke reorganisatie i.v.m. opheffing culturele dienst Bij het samenstellen van deze agenda was het ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-176 Krediet voor vervanging porto foons bij Gemeentebedrijven Twee portofoons bij de dienst Ge meentebedrijven zijn afgeschreven en moeten vervangen worden. Dat is no dig voor een optimale dienstverlening bij de klachtendienst voor het gas-, water- en elektriciteitsbedrijf. Voor stel: een krediet van 8.000,- verlenen. Krediet voor vervanging bestelauto bij Gemeentebedrijven De dienst Gemeentebedrijven heeft in 1977 een Toyota-bestelauto gekocht, die volgens de planning nu vervangen zou kunnen worden. De technische staat van het voertuig is echter nog zodanig dat een verder gebruik voorlopig ver antwoord is. Een twee jaar later aan geschafte Fiat-bestelauto is wel ver sleten en aan vervanging toe. Voorstel: een krediet van 10.912,- verstrekken voor het kopen van een nieuwe auto. Rondvraag Sluiting S4 De hieronder vermelde aanvragen en beschikkingen liggen met bijbehoren de stukken tot het einde van de be roepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis (begane grond). Ook ter inzage in dezelfde periode op zater dag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50, voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. Verzoek hoorzitting voor 21 mei. Schriftelijke bezwaren tot 28 mei. 2. De heer WJanse, Langeweg 5 in Nieuwen Sint Joosland voor een veehandel aan de Langeweg 5. Ver zoek hoorzitting voor 12 juni. Schriftelijke bezwaren tot 19 juni. 3. De Vitrite Fabriek (Vitrite Works) Maisbaai 6 voor het uitbreiden van de fabriek aan de Electraweg 1 voor de vervaardiging van lampvoeten, met een vatenpark en een technisch dienstgebouw. Verzoek hoorzitting voor 12 juni. Schriftelijke bezwaren tot 19 juni. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleed aan: 1. De heer G J.Zijnen, Plein 1940 nr. 6 voor een restaurantbedrijf aan Plein 1940 nr. 6. 2. De heer W.Cevaal, Langeweg 22 in Nieuw- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Langeweg 22. 3. De heer M.Markusse, Oude Rijks weg 104 in Nieuw- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Oude Rijksweg 104. 4. De heer J.Mesu, Boomdijk 18 in Nieuwen Sint Joosland voor een akkerbouwbedrijf aan de Boomdijk 18. 5. De heer JJL.Moens, Vlissingsestraat 13-15-17 voor een loodgieters- en c.v.-installatiebedrijf aan de Ramsburgerweg 7. 6. De heer P.L.Ton, Walcherseweg 200 voor een tuinbouwbedrijf aan de Walcherseweg 200. 7. De heer P.Vader, Langeweg 18 in Nieuw- en Sint Joosland voor een ligboxenstal aan de Langeweg 18. Tot 12 juni kan tegen deze beschikkin gen een beroepsschrift worden inge diend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's- Gravenhage door de aanvragers, door de betrokken adviseurs, door degenen die al eerder tegen de aanvraag be zwaren indienden en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Bij de stukken ligt een mede deling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkre gen. Nu het buitenbad van het zwembad "Poelendaele" weer geopend is, kan men binnenkort starten met een aantal noodzakelijke herstelwerkzaamheden aan het overdekte bad. Zowel gebouw als apparatuur vertonen na tien jaar nogal wat gebreken. Onder meer wordt een waterfilter vernieuwd in de machinekamer. Kosten: zo'n f 118.000,— excl. btw. Burgemeester en wethouders hebben besloten: het gedeelte van de Morks- straat tussen het Molenwater en het pleintje aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 19 juni. - het parkeren te verbieden aan de noordelijke zijde van de Merwedestraat. Kroonberoep mogelijk tot 19 juni. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. fi. ■IB Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5