*s seniorenkrant Gemeenteraadsverkiezingen (2) MARJA roovers speciaalzaken SASKIA ROOVERS HUISHOUD ZOMERMODE Wooydonk w, Illllll 's- Werelds beste wielrenners starten in Vlissingen a* HELMO Nieuwe kollektie leren jacks, blazers en broeken grasmaaiers en tuingereedschappen in schoenen OVERS SCHOENEN iiliiiiiiiiiiiiiiiiï ronde - Midden ^iEf Aii) voorkomen llllllllllllll Illllll FASHION Sr middelburg ROOVERS LEDERWAREN \ÜI; 51 155 Illllll Wat u voor niets een bril van Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen attentie: in deze Faam vindt u de V riend en vijand zijn het er over eens: Smit is onnavolg baar. Zijn innemende wijze van handelen en onderhandelen dwingt respect af. Zijn strijd voor een zaak is niet doorspekt met dogmatische leuzen: neen, Smit handelt en werkt ratio neel. En er zijn zelfs voorvallen bekend dat politieke tegen standers in de Vlissingse raad wethouder Frits Smits op alle fronten onderuit konden ha len. 'Zoiets doe je niet met Smitje' verklaarden ze schou derophalend na de vergade ring. als ze volgens aanhangers op de publieke tribune harder van leer hadden moeten trek ken tegen de voorstellen van de PvdA-wethouder. Scheidende wethouder Smit: 'M'n meeste redeneringen zijn eenvoudig...'' yS Naar huis Wethouder Lange Delft 17 Middelburg Lange Delft 31 Traantjes Inspraak Smitje exclusief bij mode voor hem walstraat 66 vlissingen Ombudsman Renovatie Kruim Flitsend L(S j -4sr if; LANGE DELFT 61 MIDDELBURG 84 e jaargang no. 20 - woensdag 19 mei 1982 De Faam WAARIN OPGENOMEN "GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE WK I 1)1 M .ISSINGFR Hl IS- WN-Hl IS OP (.1111 H \l HKRKN HET AFSCHEID Frederik Gabriël Smit heeft 21 jaar lang de wethoudersteugels op de bok van de gemeentekar gevoerd. Steeds met de portefeuille van volkshuisvesting, verkeer en open bare werken. Na de verkiezing op 2 juni aanstaande is hij daar niet meer. Zijn plaats is vacant. En of de PvdA dan weer een wethouder mag leve ren, is met het oog op de bloei van andere partijen nog maar de vraag. Vast staat evenwel dat Smit's werk nog erg lang het beeld van Vlissin- fen bujft bepalen. In dit artikel likken we met de wethouder terug op zijn politieke loopbaan, die de laatste maanden in het teken staan van saneren, bouwen, wegenaanleg, riolering en stadsvernieuwing. Smit werd op 13 augustus 1919 geboren als zoon van een politieman in Amster dam-Zuid. Een politieman, die lid was van de SDAP, en dus ook van de VARA, van de Coöperatie en het NVV. Het was de tijd van de volstrekte verzuiling. De familie Smit woonde dan ook in een wo ning van een 'rooie' woningbouwvereni- et een beurs van de toenmalige Java- China-Japan Lijn ging Frits Smits na de mulo naar de zeevaartsschool in Vlissin- fen. Hij kwam in de kost bij de familie 'an den Bogaerl aan de Kenau Hasse laarstraat. 'Een prima kosthuis. Daar zaten negen jongens. Ik ben toen al ver liefd geworden op Vlissingen. Ik heb me vrijwel onmiddellijk voorgenomen om in Vlissingen te gaan wonen als ik zou op houden met varen Hij werd óók verliefd op de dochter van zijn kostbaas: "Ja, Miep heeft me uit de negen gekozen. A Is er eens iets is, gebruik ik dat weieens. Ze had ook één van de andere acht kunnen nemen, want het was echt een meisje om verliefd op te worden Vlak voor zijn examen, vielen de Duit sers binnen: 'Na m'n examen kon ik dus niet gaan varen. Toen had de maat schappij wel iets verzonnen om aan de wal praktijk op te doen. Eerst kreeg ik aantje bij Werkspoor in Amster- een baantje Dn dam. Daar heb ik een half jaar in de ketelmakerij gewerkt. M'n eerste erva ring in een ecnte machinekamer deed ik op de IJ-pont. Ik voer ook nog op een stoomsleepboot van de gemeentelijke PIJPENHUIS pV. Walstraat 31, Vlissingen AANSTEKERSPECIALIST Walstraat 119. Vlissingen reinigingsdienst". Op die manier kwam Frits Smit ongewild in aanraking met wat later zijn werk als wethouder zou worden. Dat gebeurde ook enige tijd la ter bij de vuilverbranding van Amster dam. Toen de echte razzia's in Amsterdam begonnen, is hij om aan tewerkstelling in Duitsland te ontkomen - naar de Noordoostpolder gegaan: "Dat was toen nog één vlakte riet. Daar moesten we sloten graven. Ik ben daar dus pionier geweest. Ik heb daar een half jaar op de schop gestaan om greppels te graven". Toen net ook in de Noordoostpolder onveilig werd dook Frits onder op een zolderkamertje bij z'n ouders: "Een re latie had m'n papieren bij het arbeids bureau vernietigd, zodat ix als het ware administratief niet meer bestond. Ik ben toen een jaar lang de straat niet op ge weest". Frits Smit vertelt het allemaal vrijwel zonder emotie. Hij kan of wil niet met zijn gevoelens te koop lopen. Ook de tocht op een fiets met massieve banden naar Vlissingen ("ik wilde eindelijk m'n meisje wel weer eens zien") blijft ietwat in het duister gehuld: "Ik was in het uniform van de zeevaartschool. Dat heeft me geweldig geholpen onderweg, want iedereen dacht, dat ik naar Ant werpen moest om te gaan varen". De volgende paar jaar maakte Smit als jong zee:officier in feite een reis rond de wereld. Eerst moest hij op reis naar de Verenigde Staten. Met een landingsboot stak hij het Kanaal over. Maar de reis over de oceaan was al een stuk gerief lijker: dat ging met een passagierschip: "In New York heb ik vier dagen^gelo geerd in het Astor Hotel op Times Square, daarna ging ik met de trein dwars door Amerika naar San Francis co, waar de Tjibadak lag, het schip waarop ik moest monsteren. In New York nad ik VE-day meegemaakt en in San Francisco heb'ik de terugkeer van de Zevende Vloot onder admiraal Hel- sey gezien. Dat is werkelijk onvergete lijk. die machtige vloot, die de baai van San Francisco binnenvoer. Ik heb daar wel het een en ander kunnen zien, om dat m'n schip in dok was en ik zes weken in San Francisco bleef'. De volgende etappe in de wereldreis van Frits Smit was als assistent-machinist op de Tjiba dak naar de Philippiinen en Neder- Iands-Indië: "Met ae Tjibadak hebben we eerst - het schip was door de regering fevorderd Nederlanders uit de Jappen- ampen naar Australië gebracht. Chi nezen vanuit Indië terug naar hun land gebracht en Japanse krijgsgevangenen naar Japan gebracht. Daar heb ik in de cember 1946 ook Hiroshima gezien. Daar was zo'n gigantische vernietiging geweest met de atoombom, dat er van tiet overwinningsgevoel eigenlijk niets overbleef. Begin 1947 eindigde de vordering van de Tjibadak en kwam Frits Smit voor de keus te staan of hij een contract met de scheepvaartmaatschappij zou tekenen: "Ik was inmiddels met de handschoen getrouwd, omdat ik dacht dat ik nog een paar jaar zou wegblijven. Mede onder invloed van een maat van me heb ik toen toch maar besloten naar huis te gaan. En zo was ik de hele bol rond geweest". Terug in Vlissingen trad Frits Smit in dienst bij De Schelde als tekenaar. In middels woonde hij in bij zijn schoonou ders, want in die jaren was het onmoge lijk voor jong getrouwden een woning te krijgen: "In die tijd heb ik me ook aan gemeld als lid van de PvdA. Van huis uit was ik politiek bewust en op m'n werk werd dat aangemoedigd door gesprek ken, die we op de kamer hadden met on der anderen Wim Huson. die later nog voor de ARP in de staten heeft gezeten". Frits Smit was een aktief lid. Hij bezocht de vergaderingen van de plaatselijke af deling van de PvdA en voelde zich niet te goed om folders rond te brengen. "Char les Gillissen Verschage, die in die tijd secretaris was, is me komen vragen om penningmeester te worden. Dat heb ik gedaan. In 1954 werd ik gekozen tot raadslid. Zeven jaar, nadat ik partijlid was geworden. Tegenwoordig zijn er no gal wat mensen, die het vlugger willen...." Frits Smit begon bescheiden als raadslid. Het was in de tijd van de drie P's: de wethouders Poppe, Post en Van Pope- ring. In de raad waren Jan Marijs (arp), Vader (kvp), Jan Verhagen (vvd), Rinus van Poelje (pvda) de grote mannen. Het eerste onderwerp waar Frits Smit over sprak in de raad is de volgende 28 jaar regelmatig terug op de agenda geweest: honden. In 1954 ging het over het aan- lijngebod en over het verbod op ketting honden. De tegenwoordige discussies hebben niet zozeer de manier van om gaan met de honden als wel de overlast van hun uitwerpselen tot onderwerp. In 1957 was Frits Smit fractievoorzitter geworden omdat Rinus van Poelje lid van gedeputeerde staten was geworden. In januari 1961 werd Frits Smit wethouder. Dat gebeurde bij wijze van uitzondering niet in het voormalig stadhuis aan de Houtkade. maar in de grote zaal van Britannia: "Ik werd de opvolger van Van Popering, die al enige tijd ziek was. We vergaderden toen in Brit, omdat het saneringsplan eerste fase op de agenda stond en het college verwachtte daar nogal grote publieke belangstelling voor. De raad heeft mij aan het eind van de vergadering gekozen. Tijdens de be handeling van het gewone gedeelte van de agenda, en dus ook bij het sanerings plan, was ik nog fractievoorzitter." Frits Smit zou onmiddellijk en intensief te maken krijgen met dat belangrijke agendapunt, net saneringsplan:' De eerste tien jaar van m'n wethouderschap heb ik daaraan voor een belangrijk deel gewijd. De raad, waartoe ik natuurlijk ook behoorde, wilde een echt centrum in Vlissingen. Dat ontbrak. Dat voelden we als een gemis. Een centrum met ruimte voor grote winkels. Een centrum, waar je echt binnenstads-aktiviteiten kunt hou den zoals in andere plaatsen, waar je een marktplein hebt als hart van het cen trum. Dat hebben we hier niet. De ge dachten gingen uit naar de Lange Zelxe, zoals die nu is, een winkelstraat van al lure, met een publiekstrekker als de Hema. Veel middenstanders waren daar zeer fel tegen. Die vreesden concurrentie van grotere winkels in de binnenstad. De middenstand is toen nog met een plan gekomen om ten zuiden van de Ja- cobskerk, dus waar de Branderijstraat en het Groenewoud zijn, een groot plein aan te leggen". Achterafmoet ook Frits Smit erkennen, dat het saneringsplan kwalijke kanten had. Enerzijds was de toestand in de Kolvenierstraat, de Scherminkelstraat en de Kromme Elleboog ten hemel schreiend. Anderzijds waren het stede bouwkundig gezien mooie straatjes. Frits Smit zegt er nu over: "Ja achteraf, dat is altijd het gemakkelijkste. Achteraf zeg ik ook, 't is jammer dat de Noord straat, de Kromme Elleboog, de Kolve nierstraat en de Scherminkelstraat niet volledig ziin gerestaureerd in plaats van grotendeels gesloopt. Maar in die tijd had zelfs Monumentenzorg daar geen moeite mee. Bovendien was het wat de toestand van de huizen betreft natuur lijk erbarmelijk. Toch, ja, we hadden het misschien anders moeten doen. Maar hoe we dan het centrum van Vlissingen weer enigszins van de grond hadden moeten krijgen, ik weet net niet. Je zit L. DELFT 48 - Middelburg J.v.d. Sloot hier altijd met het feit, dat de oude stad omringd is door aan de ene kant de Westerschelde en aan de andere kant de gebouwen van De Schelde en de Spui- Kom. Daarbinnen moesten we het zien te vinden. Zonder ingrepen gaat dat volgens mij niet". In die tijd ging de wethouder van open bare werken en volkshuisvesting vaak nog zelf naar de mensen toe als de ge meente een pand wilde aankopen: "Ik heb heel wat traantjes zien vloeien. Toch legden de mensen zich altijd snel neer bij de besluiten van de overheid. Van in spraak hadden we toen nog nooit ge hoord en de acties zijn pas later geko men". In die eerste periode hield Frits Smit zich met name ook nog bezig met de ontwikkeling van Paauwenburg toen nog grondgebied van Koudekerke. Hij was ook bezig met andere dingen, zoals de ontwikkeling van het Sloegebied. Frits Smit werkte daar als bestuurslid van het toenmalige Havenschap in op richting van harte aan mee: "Wonen is één, werken is ook nodig". In de eerste helft van de jaren zeventig kwam er een nieuwe aanpak van de binnenstad. Er verscheen een in op dracht van het gemeentebestuur opge stelde nota binnenstad, die als basis diende voor het huidige 'beschermd stadsgezicht'. De periode van 'het grote slopen' was afgelopen. De stad moest in zijn historische kern bewaard blijven. Met name de historische straten en de Koopmans- en Vissershaven. Het Van Dishoeckhuis is een hoofdstuk apart: "Inderdaad, wij hebben het willen slo- Cen. Dat mocht niet van CRM. Toen ebben wij als gemeente sinds 1965 van alles geprobeerd om het Van Dishoeck huis te behouden. Ik heb nog weieens gezegd, dat wc moesten ingaan op een suggestie van de Unie van Waterschap pen om het Van Dishoeckhuis ergens anders in het land te herbouwen. Ik ben toen uitgelachen. M:;ar ik heb daar een simpele redenering voor. M'n meeste redeneringen zijn eenvoudig: beter er gens anders herbouwd dan hier ge sloopt. Dat is nou zoiets dat is uitgeko men. want CRM heeft er nooit een cent extra voor over gehad, terwijl de ge meente. de provincie en het ministerie van volkshuisvesting met extra geld over de brug wilden komen". Frits Smit is wellicht een van de schaarse oudere bestuurders, die echt blij is met het fenomeen 'inspraak'. Hij begint er steeds weer over: Dat is een bijzonder gelukkige ontwikkeling geweest. Dat heeft me ook altijd voor ogen gestaan als ik aan democratie dacht, clat de mensen zelf mee gaan doen. zelf mee verant woordelijk zijn en niet meer zonder meer op de overheid leunen. Ik ben ook niet gauw kwaad te krijgen, dus ik kan er goeiT tegen als er in een zaal woedende mensenTiun hart luchten. Ik denk altijd maar, dat dat het eerste winstpunt van de inspraak is, de mensen krijgen ten minste de gelegenheid hun woede of te leurstelling te "uiten. Ook als inspraak niet tot direct resultaat leidt, is het toch zo, dat college en raad altijd rekening houden met wensen en suggesties van de mensen, die aan de inspraak meedoen. Meestal heb je te maken met tegenstrij dige belangen. Je kunt het nooit ieder een naar de zin maken. Dat is in een college zelfs ook het geval. Ik heb eens tegen een collega gezegd, dat alleen kleine potjes gauw neet worden. Nou. dan is een discussie ook al weer aardig gekalmeerd". Vrijwel nooit is Frits Smit echt hard aangepakt. De mensen komen vaak met de wildste plannen naar bijeenkomsten, maar Frits Smit is eigenlijk veel te aar dig om hard aan te pakken. De andere aanwezigen nemen net bijna altijd op voor Smitje, zoals zijn typerende roep naam in Vlissingen is. Frits Smit is wei klein van stuk, maar in het verkleinwoord van zijn achternaam zit toch iets van vertedering. Smitje kan een potje breken. Dat bleek een jaar of vijf geleden toen hij in de raad een voor hem" zwakke zaak moest verdedigen over een verdunning voor een friteswa- gen. De VvD-er Lust attaqueerde de wethouder, die er in zijn beantwoording maar een beetje om heen draaide. In de theepauze werd Lust opgewacht door enkele middenstanders, die vonden, dat hij niet hard genoeg was geweest. Lust had maar één verweer: "Als het nou een ander was geweest....maar met Smit doe ik dat niet' Frits Smit heeft jarenlang vooraan ge staan in de PvdA-Vlissingen zonder ooit de verpersoonlijking van deze partij te worden. Hij liep altijd eyn beetje in de schaduw van Charles Gillissen Ver schage, die een aantal keren lijstaan voerder in de verkiezingen was. Vier jaar geleden werd Frits Smit gekozen tot lij staanvoerder. Het tekent zijn gebrek aan gevoel voor decorum, dat hij na het ap plaus niet opstond om de partijgenoten te bedanken voor het in nem gestelde vertrouwen en een oproep te doen om eensgezind de verkiezingsstrijd te voe ren. Charles Gillissen Verschage, die naast hem zat, moest Frits Smit onge veer van zijn stoel tillen om het zover"te laten komen. Volgens Frits Smit zit dat in zijn karak ter: "Ik ben iemand, die het liefst sa menwerkt, gewoon praktisch bezig zijn. Het resultaat telt. Je kunt niet als één partij bogen op een goed resultaat, je doet het altijd samen". Vorm: SAVOY Topkwaliteit uit Zwitserland jaBfffiïHïïiT«B wel gemakkelijker. Plato zei: wereld is waard om over te to sprek onder- Regelmatig wordt het broken door de telefoon. De bevolking van Vlissingen blijkt Frits Smit te kun nen vinden. Voor allerlei ogenschijnlijke kleinigheden, die volgens de wethouder voor mensen van groot belang zijn: een straatlantaarn die niet branch, een ka potte wc-bril, een boom, die de zonne schijn tegenhoudt. "Zijn dat nou zaken waar je als wethouder je tijd in moet steken. In een grote stad kan dat na tuurlijk niet. Maar hier sta je midden tussen de bevolking. Dat vind ik wel één van de fascinerende kanten van het werk. Ook als je met grote projecten be zig bent, word je er voortdurend aan herinnerd voor wie je bezig bent". In discussies stond Frits Smit nogal eens' klaar met een spreekwoord. Vaak van Chinese oorsprong. Hij kent ze bij bos jes: "De laatste paar jaar gebruik ik ze niet meer zo vaak. Maar een spreek woord of een seintje maakt de discussie niets ter tobben. Zo ver wil ik met gaan, maar aan een aantal dingen tillen dé mensen toch te zwaar". Onder het bewind van Frits Smit kwa men er zo.n tienduizend woningen van de grond. Er werden vele honderden woningen gerenoveerd. Dat laatste ver loopt steeds moeizamer. De bewoners willen er in verband met de toekomstige - hogere - huurprijzen vaak niet aan: "Als college en raad moetje altijd pro beren te renoveren, ook als de huur ho ger wordt. Je moet proberen te denken aan de toekomst, het is niet alleen voor de huidige bewoners. Vaak gaat het om huizen, die niet aan de eisen voldoen, 't Is jammer, dat dan blijkt, dal veel men sen er niet zo erg om geven wat er na hen gebeurt". Ovcr de nieuwe raad en zijn opvolger in het college zegt Frits Snut: "We staan er niet best voor financiel. Het gemeentebestuur zal harde keuzen moeten maken, die lang niet altijd in dank zullen worden afgenomen, want iedereen kijkt toch eerst naar zijn eigen belang, hoe jammer dat ook is. Voor een goed bestuur moet het zoeken naar het echte algemene belang voorop staan, dus in mijn geval bouwen voor de men sen met lagere inkomens, dat is een simpele keuze". Foto Ruben Oreel. START ÖP WALCHEREN MOEI ielerwedstrijden kunnen door soms onopgehelderde oorzaken regel matig een zelfde verloop hebben. De Profronde van Midden-Zeeland bijvoor beeld heeft de afgelopen twee jaar steeds een vroege ontspanning gekend, waar door het verloop van de wedstrijd minder spetterend werd dan de organisatoren hadden gehoopt. De oorzaak was daar trouwens wél bekend: een premiesprint in Yerseke, waarvoor de oplettende ren ners hun rug wel wilden krommen. En zoals dat zo vaak gaat in wedstrijden voor beroepsrenners, betekent een grote tempoversnelling in het begin van de koers vaak dat er een kopgroep ontstaat die veel voorsprong mag nemen. Want profs zijn niet lui, maar komen wel dik wijls langzaam op gang. Zo ging het in 1980 toen Gerrie Knete- mann won en zo verliep het vorig jaar toen Eddy Planckaert de zege greep. Het wielercomité dat de internationale ron de organiseert is er bijna zeker van dat het aanstaande vrijdag allemaal anders zal lopen. Er wordt nu namelijk gestart in Vlissingen en door de brede wegen op Walcheren, waar het peloton eerst over heen trekt, is de kans op zo'n verrassend vroege ontknoping vrijwel uitgesloten. De keuze voor het parkeerterrein van hoofdsponsor Miro als startplaats is dus een goeie. Vrijdagmorgen vanaf een uur of elf zal het kruim van het internationale profpe loton in de Jarinohal in Vlissingen het controleblad tekenen. Meer dan twee honderd deelnemers uit Nederland, Bel gië. Frankrijk, Zwitserland en Duitsland zijn er gecontracteerd voor deze 23-ste Ronde van Midden-Zeeland. Een recor daantal dat mede mogelijk is gemaakt door het feit dat de Zeeuwse koers op de internationale wielerkalender staat, waardoor ze onder het UCI-reglement valt. "Ik moest het parkoers keuren voor de Nederlandse Wielren Unie", legt dis- trictssportcommissielid Wim Evertse uit Zierikzee uit, "en volgens die maatsta ven is het veilig voor zo'n 120 tot 150 renners. Nu is dat bij beroepsrenners niet zo'n probleem hoor en de UCI stelt dan ook dat het aantal vertrekkers ongelimi teerd is". Belangrijker echter dan het aantal is natuurlijk de kwaliteit. Ook die is in drukwekkender dan ooit tevoren. Beter ook dan toen de Ronde van Midden- Zeeland nog een onderdeel was van de Proftour Nederland. Behalve de Ra- leigh-ploeg met kandidaat-winnaars als Jan Raas (die de klassiekers Parijs-Rou- baix en Amstel Gold Race op zijn naam schreef). Gerrie Knetemann. Frank Hoste en Johan van der Velde, komen nog enkele andere vermaarde formaties. Dat zijn Coöp Mecier met Joop Zoete melk, de ploeg Capri Sonne met de Duitser Gregor Braun, de Nederlanders Theo de Rooy en Peter Winnen en de Nieuwzeelander Eric MacKenzie, de ploeg Boule d'Or met Daniël Willcms, Gery Verlinden en Mare Sergeant en Splendor met onder meer Jos Schipper en de winnaar van vorig jaar Eddy Planckaert. Om de rij namen compleet te maken: Fons de Wolf (Vcrmeer- Thijs), Jean Luc Vandenbroucke (La Redoute), Michel Pollentier (Safir), Stephan Muiter (Puch) en Hcnny Kui per. Bert Oosterbosch en Ronde van Vlaanderen-winnaar René Marlens (Daf-trucks) behoren ook bij de top van de wereld. Sinds de Ronde van Midden-Zeeland in 1979 (met Bert Oosterbo ch r eerste winnaaalsbesloot weer op eigen bénen te gaan staan en de samenwerking met de Proftour Nederland te verbreken, is het wielercomité er in geslaagd een top wedstrijd met een topbezetting te creë ren. En waar in voorgaande afleverin gen het Walcherse publiek alleen maar een flitsende doorkomst zag. is het nu mogelijk om op het Miro-terrein (waar vanaf 9.00 uur allerlei activiteiten voor het publiek zijn, zoals een disco show en een hometrainerswedstrijd) al die grootheden van dichtbij te bekijken. De start is om twaalf uur voor een wedstrijd over 225,7 kilometer. Van Vlissingen gaat de tocht naar Zou- telande (12.19 uur), Meliskerke (12.25), Aagtekerke (1231), Domburg (1235), Oostkapelle (12.43) en Vrouwenpolder (12.53), waar op de Veersedani een pre miesprint is, via Noord Bcveland naar Goes. De finish is daar na een aantal lussen over Zuid-Beveland om kwart voor zes. Aan de renners gaat een kilo meters lange reclamekaravaan vooraf. Aandacht. Vakmanschap. En advies. Net zolang tot u tevreden bent. Want daar gaat het Groeneveld om. En dan zijn we even tevreden als u. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 De Grocneveldopticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde latuosainicii it

de Faam | 1982 | | pagina 1