Inspraak welzijn dames modetSD eijmel& 30% ZEEUWSE STATEN Melding stankklachten JUBILEUM KORTING st.jacobsstraat 31 vlissingen COMMISSIES WEEKIN FORMATIE DE FAAM - DE VLISSINGER UW WEEKBLAD PERMANENTE SHOW OP 3000 m VAN Tenten TENTEN-STRANDARTIKELEN DEENSE DEKBEDDEN Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 27351, toestel 249. De Vlissinger - De Faam Woensdag 19 mei 1982 Jaarverslag PZEM Fietspad Ellemeet-Scharen- dijke Welzijnsplanning Hoger onderwijs Onderwijsraad Provinciale diensten gesloten Volgende week komen provinciale staten van Zeeland voor de laatste maal in de oude politieke samenstelling bijeen. Donderdag 27 mei vindt de laatste "echte" vergadering plaats; de dag erna wordt officieel af scheid genomen van vertrekkende leden van het provinciaal bestuur. 27 en 28 mei Afscheidsreceptie gedeputeerde staten VERGUNNINGEN NEDERLANDSE STIKSTOF MAATSCHAPPIJ zie elders in dit blad WIJZIGING VERGUNNING EUROGAS r AANVRAAG HOECHST GROTE KADE 15-17-19 - BRESKENS is 75 jaar en springlevend ÖC ABDIJ Maatregelen van het rijk maken het no dig, dat de organisatie van de welzijns planning in de provincie verandert. Een werkgroep heeft de veranderingen be studeerd en hierover rapport uitgebracht aan de stuurgroep coördinatie welzijns planning. Dit rapport nu staat ter dis cussie, want er kan inspraak over wor den gegeven. De meest in het oog springende wijzi ging is de grootte van de stuurgroep coördinatie welzijnsplanning. In de hui dige stuurgroep zitten 28 leden, vijf na mens de provincie, negen namens de gemeenten, zes namens de Stichting Zeeland, twee namens de bevolking en zes namens diverse raden. De nieuwe stuurgroep krijgt 1 5 leden; 3 van hen vertegenwoordigen de pro vincie, 1 de gemeenten; 10 leden komen vanuit de secties die onderde len van het welzijnswerk behartigen en 1 lid is afkomstig van de Stichting Zeeland. De taak van de stuurgroep wordt in de nieuwe situatie wat uitgebreider om schreven, maar het voornaamste blijft wel de advisering aan het pro vinciaal bestuur over de welzijns planning. Dit houdt onder meer in het opstellen van het welzijnsplan en -programma en de deelplannen en -programma's die gezamenlijk tot dat welzijnsplan moeten leiden. De stuurgroep is de instantie waar alle lijnen vanuit de welzijnsplanning sa menkomen: zij zorgt voor de coördi natie. Het is de bedoeling, dat de stuurgroep de voorontwerpen van plannen en pro gramma's gaat vaststellen. Tot nu toe waren het gedeputeerde staten die die bevoegdheid hadden. De stuurgroep krijgt hierdoor grotere bevoegdheden; zij neemt op dit punt als het ware de positie van gedeputeerde staten over. De stuurgroep heeft zeggenschap over de manier waarop de Stichting Zeeland haar werk voor de welzijnsplanning ver richt. Die werkzaamheden bestaan on der andere uit onderzoek, ondersteu ning van beraad, het geven van hulp aan organisaties en instellingen die met de welzijnsplanning van doen hebben. De nieuwe regeling is toegezonden aan allerlei raden en stichtingen om hen in de gelegenheid te stellen hier over hun zegje te doen. ledereen die de nieuwe regeling wil hebben, kan die aanvragen bij het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, 4331 BW Mid delburg, tel. 01100-27351, toestel 214, mevrouw ir. M.A.G. van Putten. De inspraakperiode loopt tot 1 au gustus aanstaande. Voor die datum kan dus commentaar op de regeling worden gegeven, in te dienen bij ge deputeerde staten van Zeeland, ook aan de Sint Pieterstraat. Er komt nog een bijeenkomst om het commentaar mondeling toe te lichten, maar een datum hiervoor is nog niet bekend. De bouw van het suppletie-systeem is nodig om de reactor onder meer extre me omstandigheden in veilige toestand te brengen. De PZEM wil het reserve-suppletiesys teem onderbrengen in een afzonderlijk gebouw, grenzend aan het reactorge bouw. Het suppletiesysteem zal dubbel worden uitgevoerd. Elk van beide on derdelen zal de reactor - zonder mense lijk ingrijpen - automatisch kunnen be dienen. De kosten van het project wor den geraamd op ƒ72 miljoen. Ook op de agenda staat het jaarverslag 1981 van de PZEM. Het bedrijf heeft over dat jaar een winst gemaakt van ƒ21 miljoen. In de sector gas was de opbrengst ƒ6,8 miljoen en in de sektor electriciteit ƒ14,2 miljoen. Voorgesteld wordt de aandeelhouders (de provincie en gemeenten) een divi dend van 1 3 procent uit te keren. Gs delen de staten mee dat het ge meentebestuur van Middenschouwen en de dorpsraad van Ellemeet er al enige tijd op aandringen de fiets route tussen Ellemeet en Scharendijke te verbeteren. Dit verzoek wordt onder steund door de regionale werkgroep kleine-kernen-experiment Schouwen- Duiveland. Het fietsverkeer tussen Ellemeet en Scharendijke moet op het ogenblik ge bruik maken van een route via de Rampweg. Deze situatie is ontstaan in 1972 toen na de aanleg van de weg over de Brouwersdam een aansluiting (voor snelverkeer) is gemaakt op het Schouwse wegennet. Er is toen geen rekening gehouden met een voorziening voor fietsers. Die moeten omrijden via de tunnel in de Rampweg. Deze verbin ding is smal en de fietsers moeten er samen met de auto's rijden. Gs stellen de staten nu voor de krui sing met de dammenweg (waar een nieuwe weg tussen Renesse en Scharendijke zou moeten komen) op nieuw in te richten en geschikt te maken voor fietsverkeer. Fietsers tussen Ellemeet en Scharendij ke krijgen dan weer een kortere en vei ligere route. Het karwei kost bijna ƒ250.000.—. Geraamd is een subsidie van het rijk van ƒ95.000, De rest wordt betaald uit het provinciale fiets padenfonds. Beide vergaderingen zijn voor ieder toegankelijken beginnen om 10.00 uur, Plaats: Statenzaal, Abdij 11 te Middelburg. De provincies Zeeland en Noord-Bra bant en de Belgische stad Antwerpen hebben afspraken gemaakt voor het doen van klachten over grensover schrijdende luchtverontreiniging. In woners van Zeeland kunnen klachten over stank doorbellen naar 01100-14444 (boven de Wester- schelde, ook voor Tholen en Sint- Philipsland) of 01150-94444 (Zeeuws-Vlaanderen). (Dit zijn de num mers van de Zeeuwse hulpcentra). De hulpcentra schakelen dan de afde ling milieu van de provinciale waterstaat in. Als die tot de conclusie komt dat de stank aanhoudt en afkomstig moet zijn uit het Antwerpse, wordt contact opge nomen met het Centrum tegen lucht- en waterverontreiniging in Antwerpen. Dit stelt dan onmiddellijk een onderzoek in naar de oorzaak van de stank. Het re sultaat wordt meteen doorgebeld naar Nederland. Andersom geldt dezelfde regeling. Afgesproken is dat het Ant werpse centrum geen telefoontjes van particulieren in behandelihg neèmt. H De stuurgroep coördinatie welzijnsplan ning heeft op maandag 24 mei om 1 5.00 uur een vergadering. De stuurgroep bespreekt het advies aan gs over het deelplan en deelprogramma sociaal-cultureel werk. Er wordt gerap porteerd over de planning maatschap pelijke dienstverlening. Dinsdag 25 mei, 10.15 uur, vergadert de afdeling hoger onderwijs van de pro vinciale onderwijsraad. Aan de orde ko men de activiteitenplanning in het ho ger beroepsonderwijs en de beschrij ving van de beleidsontwikkeling van sectoren in het hoger beroepsonderwijs. De afdeling moet een reactie geven op de voortgangsnota emancipatiebeleid. De provinciale onderwijsraad houdt op woensdag 26 mei. twee uur 's middags, een vergadering, "Verder na de basis school" is een nota van het ministerie van onderwijs en waterschappen die in De provinciale griffie, provinciale wa terstaat, provinciale planologische dienst en het kantoor van de provinciale stoombootdiensten zijn op vrijdag 21 mei a.s. gesloten (de dag na Hemel vaartsdag). De ambtenaren van de pro vincie hebben dan hun jaarlijkse ver plichte vrije dag. De provinciale biblio theek is daarentegen wel geopend. de vergadering wordt besproken; het rapport open universiteit en 'n ETI-rap- port over de deelname van Zeeuwse studenten aan het middelbaar en hoger beroepsonderwijs komen ook ter spra ke. De raad wordt geïnformeerd over de projecten contactcentrum onderwijs-ar- beid Zeeland en werkloze onderwijs krachten. De stuurgroep welzijnsplanning en de provinciale onderwijsraad vergaderen in het statenzaalcomplex, Abdij 11, Mid delburg; de afdeling hoger onderwijs is bijeen in het provinciehuis. Sint Pieter straat 42, Middelburg. Alle vergaderin gen zijn openbaar, 0p de agenda van donderdag prijkt een belangrijke mededeling, namelijk de bouw van een reserve-suppletiesysteem voorde kernenergiecentrale in Borssele. Een reserve suppletiesysteem wil zeg gen een extra mogelijkheid om de kern reactor automatisch te kunnen regelen. De bouw van het systeem heeft te maken met een koninklijk besluit naar aanleiding van enkele beroeps zaken tegen de vergunning voor het in werking stellen van de kerncentra le. In dit koninklijk besluit staat o.a.: Er dienen zodanige voorzieningen te worden getroffen dat bij het even tueel in ongerede raken van de regel- zaal de kernreactor niettemin in veili ge conditie kan worden gebracht". De PZEM heeft al een aantal jaren gele den gezorgd voor een regeling waarbij de kernreactor kan worden bediend als de regelzaal niet meer functioneert. De regeling behelst het "met de hand" door verschillende mensen in veilige toestand brengen van de reactor. Staten vergadering W De leden van gedeputeerde staten die niet terugkeren in het nieuwe college nemen afscheid op een receptie op vrijdag 28 mei a.s. De receptie begint om 15.00 uur en eindigt om 16.30 uur. Plaats: Statenzaal, Abdij 11, Middelburg. De receptie is voor iedereen toegankelijk. Vi PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG De Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. te Sluiskil heeft bij hen op 17 september 1981 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek (ter vervaardiging van kunstmeststoffen) met een ammoniakproduktie-eenheid Unit D. De inrichting is gelegen aan de Industrie weg 10 te Sluiskil (gemeente Terneuzen), kadastraal bekend gemeente Terneu- zen, sektie P. no. 1332. VERGUNNINGEN Na het volgen van de vereiste procedures hebben Gedeputeerde Staten besloten de vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving, resp. ter voorkoming en beperking van luchtverontreiniging. De aanvraag, de vergunningen en de overige bijlagen lig gen voor een ieder ter inzage van 21 mei tot 22 juni 1982, en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Terneuzen, op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 uur en iedere donderdagavond van 19-22 uur (voor inzage don derdagavond tel. afspraak onder no. 01150-17980 toestel 123); in het gemeentehuis van Sas van Gent op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in de provinciale bibliotheek, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek, Spuistraat '22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek, Oostkant 1, Terneuzen, op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEROEP Vanaf 21 mei tot 22 juni 1982 kan tegen de vergunningen beroep worden inge steld bij de Kroon door: de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 lid 2 of 28, lid 1 onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 22 juni 1982 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Middelburg, 19 mei 1982. ZIJNEN Gn| PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. WIJZIGING Zij hebben de door hen op 28 april 1978, onder no. 1217/1, 2e afdeling, bureau milieuzaken, aan Eurogas Terminals C.V. te Rotterdam verleende vergunning ingevolge de Hinderwet, zoals gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 24 augustus 1981nr. 24 voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting bestemd voor de opslag van vloeibare gassen, die onder druk en gekoeld worden bewaard op een perceel aan de Frankrijkweg te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente 's-Heer Arendskerke (Borsele), sectie B, no. 1379 en sectie A, nos. 529 en 530 en gemeente Vlissingen, sectie M, no. 590, gewijzigd. De wijziging houdt in dat aan de vergunning een voorschrift wordt toegevoegd, waarin is bepaald, dat het in het belang van het beperken van het brand- en explosiegevaar noodzakelijk is, dat de voor de los- en laadactiviteiten opgestelde voorschriften en instructies nauwgezet moeten worden opgevolgd en dat deze werkzaamheden uitsluitend göricht mogen worden door speciaal daartoe opge leid en terzake kundig personeel. TER INZAGE Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de bovengenoemde vergunning te wijzigen. De beschikking ligt voor een ieder ter inzage, en wel van 21 mei 1982 tot 22 juni 1982 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek Borsele, Stengeplein 1, Heinkenszand, van 17-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEROEP Vanaf 21 mei 1982 tot 22 juni 1982 kan tegen voornoemde wijziging beroep worden ingesteld bij de Kroon door degene tot wie de beschikking is gericht, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 38 van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht, of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 voornoemd bezwaren in te brengen. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. De wijziging wordt op 22 juni 1982 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing of tot het tref/en van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 19 mei 1982. PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Hoechst Holland N.V. te Vlissingen heeft bij hen op 13 april 1982 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontrei niging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek door de bouw van een ijzerdosering in de Natzuurreinigingsfabriek, bestaande uit een reactievat, een doseerinstallatie voor ijzerspaanders en een verblijfsvat. De inrichting is gelegen aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 21 mei 1982 tot 22 juni 1982 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 9-12 en van 14 - 15 uur en iedere woensdagavond van 17.45 - 20.45 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg, op werkdagen van 9 - 12 en van 14-16 uur. Na 21 juni 1982, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen, liggen de stukken ter inzage op bovenge noemde plaatsen, en wel op werkdagen van 9 - 12 en van 14 - 16 uur. BEZWAREN Een ieder kan tot 22 juni 1982 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde vergunningen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot 15 juni 1982 tegen de aanvraag mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel.: 01180-27351, tst. 430). Middelburg, 19 mei 1982. Tuinstoelen Tafels Parasols Schommelbanken Stretchers Luchtbedden Boten Alle soorten zonwering Tentenverhuur Opblaasbare badjes Barbecues Slaapzakken Strandartikelen Tuinschommels Droogmolens Kam peer- accessoires Reparatie aan tenten Tentenfabriek Tel. 01172-1665. Vanuit België 00/31.11721665 Fabriek van caravanvoortenten. Ook 's zondags geopend. P<Ü de grootste en meest exclusieve woninginrichting van de benelux (pot sinds 1 907) waar iedereen zomaar binnen mag lopen pot heeft nu vele jubileum-aanbiedingen originele werkelijk superkwaliteit, 65% ganzedons maten: 1 35 x 200 cm.; 200 x 200 cm.; 240 x 200 cm. op katalogusprijs Wist u dat er in Middelburg restaurants zijn waar u voor minder dan 10,-kunt eten? Eén van deze restaurants is STEAKHOUSE PLEIN 1940, MIDDELBURG TEL. 01180-12117 t

de Faam | 1982 | | pagina 13