0 N <D BEVOLKINGS ONDERZOEK BAAR MOEDER HALSKANKER I li mm t er go 2S" O a <D O" SL 5' 19 12 -19 mei week VERKIEZINGS- ACTIVITEITEN IN HET STAD HUIS a <D <D De Faam Woensdag 12 mei 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 17 t/m 22 mei Woningbouw Reijershove V oorbereidingsbesluit Collecten Aanvraag standplaats ambacht- en antiekmarkt BESCHIKKINGEN Zo'n zeven jaar geleden werden door gemeente mensen o.m. twee dug outs gemaakt voor het sportcomplex "Nadorst". Nu zijn ze versleten en komen er nieuwe van de fabriek. De gebruikers zullen blij zijn met het hiervoor door de raad be schikbaar gestelde geld. De voormalige ruimte van de afdeling Bevolking c.a. aan de Simpelhuisstraat 1 wordt verbouwd tot een onderkomen van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Ook komt daar de nieuwe ingang. Eind mei zullen naar verwachting de werkzaamheden afgerond zijn en sluit men de deur aan de Vlasmarkt 6 voor het publiek. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - informatie over Pas 65 - informatie over Pas 65 in braille - isoleren huurwoningen - huuraanpassingen in 1982 - een eigen huis ook voor u? Gehandicapten kunnen woensdag 2 juni op gemakkelijke wijze hun stem voor de gemeenteraad uitbrengen in het Jacob Roggeveenhuis en het be jaardentehuis "Rustenburg". Verder komen in nog zeven stembureau's aangepaste stemhokjes. De juiste plaatsen vermelden wij later, waarbij ook informatie over de soms nodige kiezerslegitimatiekaart. De vaste lezer en lezeres van deze gemeentelijke voorlichtingsrubriek is het wellicht opgevallen dat wij regelmatig aandacht besteden aan de komende verkiezingen voor de gemeenteraad. Ook deze week gaan we hiermee door. Dat gebeurt niet zomaar. Nee, we vinden dat wij er aan mee moeten werken u er van te doordringen dat het erg belangrijk is gebruik te maken van uw stemrecht, dat u vanaf 18 jaar. Zeker nu het gaat om het kiezen van uw eigen gemeentebestuur. Het Middelburgse college van burgemeester en wethouders staat helemaal achter deze gedachte, hetgeen mag blijken uit de activiteiten die in het stadhuis deze maand mogen plaatsvinden. U leest daarover elders op de pagina. Het bureau Voorlichting is met de organisatie belast. Nauw wordt samengewerkt met de aan de verkiezingen deelnemende politieke partijen. Het gaat hier beslist niet om voorlichting over partijpolitiek, maar om algemene informatie over het belang op 2 juni a.s. uw stem uit te brengen. Blijf niet thuis, maar help mee te bepalen hoe de samenstelling van de gemeenteraad er voor de komende vier jaar moet uitzien. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Vari Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag braadworst, bietjes, aardappelen donderdag karbonade, tuinbonen, aardappelen vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag nasi-goreng Om u te helpen op woensdag 2 juni a.s. bewust uw stem uit te brengen bij de gemeenteraads verkiezingen heeft ook de gemeente een aantal activiteiten opgezet. In de eerste plaats vindt op woensdag 26 mei een Kiezersmarkt plaats in de Burgerzaal van het stadhuis.Vanaf 20.00 uur zullen de zes partijen die in Middelburg aan de verkiezing deelnemen zich daar presenteren. Zo zal men o.m. marktkramen inrichten met affiches, folders en ander materiaal. Ook is daar natuurlijk mondelinge informatie ver krijgbaar. Tussen 20.15 en 21.45 uur kunnen de bezoekers rekenen op "5-minuten" toespraak jes van vertegenwoordigers van de partijen, waarin het gemeenteprogramma wordt toege licht. Het stellen van vragen behoort eveneens In totaal 2000 Middelburgse inwoonsters zullen één dezer dagen een uitnodiging ontvangen om zich op baarmoederhalskanker te laten onderzoeken. Deze ziekte is, wanneer zij tijdig wordt ontdekt, volledig te genezen. Voor het onderzoek komen de vrouwen in aanmerking die geboren zijn in de jaren 1929,1932,1935,1938,1941, 1944 en 1947. Het onderzoek vindt plaats op maandag 24, dinsdag 25 mei en op maandag 21 juni a.s. Hiervoor zal op de binnenplaats van het stadhuis een speciaal daarvoor ingerichte wagen staan. Oproepkaart Voor dit onderzoek zal een bijdra ge van 17,50 worden gevraagd. Deze geringe kosten zijn te danken aan het feit dat de gemeente een belangrijke financiële bijdrage levert. Óp de oproepkaart staat een aantal vragen. Het is prettig wanneer die thuis reeds worden ingevuld. Een ieder is geheel vrij om te bepalen of men aan het on derzoek wil deelnemen. Aangera den wordt het echter wel. Volgens schema De gemeente Middelburg is in 1975 gestart met het bevolkingsonder zoek baarmoederhalskanker. Alle vrouwen in de gemeente, in de leeftijd van 35 tot 55 jaar kunnen volgens een opgesteld rooster ten minste één maal per drie jaar aan dit onderzoek deelnemen. Baar moederhalskanker ontstaat mees tal pas nadat daaraan jarenlang een niet kwaadaardig stadium is aan voorafgegaan. Meestal merkt men daar niets van. Het voordeel van een regelmatig onderzoek, ook wel continu-bewaking genoemd, is dat tijdig een afwijking kan worden waargenomen. Een be handeling kan dan in vele gevallen tot volledige genezing leiden. Onderzoek Het onderzoek is een eenvoudige, pijnloze zaak, die slechts enkele minuten in beslag neemt. Het wordt uitgevoerd door deskundig vrouwelijk personeel van de Stichting Bureau voor keuringen op medisch-hygiënisch gebied in Den Haag. In die paar minuten dat het onderzoek duurt, neemt men met een soort houten lepeltje wat slijm weg van de hals van de baarmoeder. Het slijm wordt ver volgens uitgestreken op een glaasje. Dit uitstrijkje gaat naar het streeklaboratorium voor cel- onderzoek waar het wordt onder zocht. Het onderzoek neemt enige tijd in beslag en de uitslag hiervan krijgt u van uw huisarts. Wanneer er aanleiding is voor een nader medisch onderzoek, dan ontvangt u bericht. Een dergelijk bericht van uw huisarts hoeft natuurlijk niet in te houden dat er sprake is van een kwaadaardige afwijking. Zwangerschap In principe behoeft zwangerschap geen bezwaar te zijn voor het ma ken van een uitstrijkje. Toch ad viseren wij u eerst met de huisarts of verloskundige even contact op te nemen. Zeker wanneer de zwangerschap is gevorderd tot de zesde maand. Eventueel kan wor den besloten het onderzoek uit te stellen tot na de bevalling. Menstruatie Voor het onderzoek vormt de menstruatie geen belemmering. U kunt zich dus rustig laten onder zoeken. Baarmoeder-operatie Vrouwen die zijn geopereerd aan de baarmoeder, of van wie deze is weggenomen doen er verstandig aan zich te laten onderzoeken. Eventueel na overleg met de huis arts. Geen oproep ont vangen Zoals gezegd, zijn voor het onder zoek in de maanden mei en juni de inwoonsters opgeroepen die gebo ren zijn in de jaren 1929, 1932,1935, 1938, 1941, 1944 en 1947. Wanneer u op woensdag 19 mei a.s. nog geen uitnodiging hebt ontvangen en wel geboren bent in bovengenoemde jaren, dan is het gewenst zo spoe dig mogelijk een bezoek te bren gen aan de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis. U kunt ook bellen, iedere werkdag tussen 9.00-10.00 uur. Het telefoonnum mer van het stadhuis is (01180) 26251, toestel 324. Uw oproep wordt dan zo snel mogelijk gereed ge maakt. Verhinderd Het kan voorkomen dat u een an der tijdstip van onderzoek wenst. Ook is het mogelijk, dat u onver wacht verhinderd bent aan het onderzoek deel te nemen. In beide gevallen vragen wij u direct con tact op te nemen met de genoemde afdeling. Standplaats onderzoekwagen Het onderzoek wordt zoals reeds werd vermeld gehouden in een onderzoekwagen. Deze wagen zal op de binnenplaats van het stad huis staan, te bereiken vanaf Stadhuisstraat en de Helm. Tips Wanneer u aan het onderzoek deelneemt, verzoeken wij u met de hieronder vermelde tips rekening te houden: - bespaar uzelf en de onderzoekers tijd door gemakkelijke kleding te dragen. Draag liever geen lange broek, maar een jurk of rok. - u hoeft niet te komen, wanneer u korter dan een jaar geleden bent gecontroleerd. Vermeld dit wel op uw oproepingskaart en stuur deze terug aan de afzender, de gemeen te Middelburg. Tot slot van dit verhaal nog een welgemeende raad. Meent u klachten te hebben? Neem direct contact op met uw huisarts. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds heeft een bouwvergunning gevraagd voor 115 woningen in de nieuwe wijk Reijershove. Dit bouwplan voldoet aan het in voorbereiding zijnde uitwerkingsplan van het globale bestemmingsplan. Vooruitlopend kan medewerking worden verleend aan de realisering van het bouwplan. Bouwplan en ontwerp van het uitwerkingsplan liggen tot 20 mei ter inzage op het stadhuis. Bezwaren tegen de uitvoering van het bouwplan kunnen tot dezelfde datum schriftelijk aan burgemeester en wethouders worden kenbaar gemaakt. Voor enkele percelen in het bestemmingsplan "Reijershove" heeft de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit vastgesteld. Dit besluit houdt verband met de voorgenomen herziening van het globale bestemmingsplan voor de verhoging van de bouwhoogte van de woningen op de aangewezen percelen. Het besluit met tekening ligt ter inzage op de afd. A.Z. Aan een drietal organisaties is door burgemeester en wethouders toestemming verleend in de ko mende maanden een huis-aan- huis collecte te houden. Het gaat om de volgende instellingen: - Ver. A.V.O. Nederland van maandag 10 mei t/m zaterdag 15 mei - Ned. Rode Kruis, afd. Middel burg van maandag 24 mei t/m zaterdag 5 juni - Diabetesfonds Nederland van maandag 5 juli t/m zaterdag 10 juli. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebussen. Collectanten mo gen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebe wijs en zijn zij verplicht dit op verzoek te tonen. In de periode van 3 juni t/m 26 au gustus wordt iedere donderdag een ambacht- en antiekmarkt op de Vismarkt gehouden. Aanvra gen voor een standplaats kunnen^ tot 14 mei worden ingediend bij burgemeester en wethouders met vermelding van registratienum mer, branche en gewenste ruimte. Het bezit van een registratiekaart afgegeven door het centraal regis tratiekantoor detailhandel-am bacht in Den Haag is verplicht. Voor reeds op de weekmarkt voorkomende branches wordt geen standplaats toegewezen. 3 1 1 De gemeente heeft aan 7 personen in de gemeente Middelburg een hinderwet vergunning verleend. Tot 12 juni 1982 kan hiertegen een beroepsschrift wor den ingediend bij de Raad van State, afdeling voor geschillen van bestuur, door de aanvragers, de betrokken ad viseurs, degenen die al eerder tegen de aanvraag bezwaren indienden en voor degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De vergunningen zijn verleend aan: de heer G.J. Zijnen, Plein 1940 nr. 6 voor het oprichten en in werking hebben van een restaurantbedrijf op het perceel Plein 1940 nr. 6 te Middelburg; de heer W. Cevaal, Langeweg 22 te Nieuw- en Sint Joosland voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwbedrijf op het perceel Langeweg 22 te Middelburg; tot de mogelijkheden. Voor de voetballiefheb- bers komt er een tv-toestel te staan en een kopje koffie is gratis verkrijgbaar. Een ver- - kiezingspagina in het huis-aan-huisblad "De Faam" staat op genoemde dag nog op het pro gramma. Hierin leest u in het kort welk beleid de partijen in onze stad voorstaan. Het gaat hier dus eigenlijk om een extra gemeentelijke voorlichtingspagina. Op de dag van de verkie zingen zelf -2 juni dus- kunt u in de hal van het stadhuis vanaf 19.00 uur gewoontegetrouw de verkiezingsuitslagenbijeenkomst bezoeken. Rest ons nog te vermelden dat bij het bur. Voorlichting de verkiezingsprogramma's aan wezig zijn. Ook voor nadere informatie kunt u daar dagelijks terecht. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Veerseweg Afgesloten voor alle verkeer 2. Koepoortlaan Afgesloten voor alle verkeer 3. Poelendaelesingel Rijbaan versmalling AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM. Asfaltering Her- bestrating In uitvoering In "uitvoering Reconstruc- In uitvoering tie de heer M. Markusse, Oude Rijks weg 104 te Nieuw- en Sint Joosland voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwbedrijf op het perceel Oude Rijksweg 104 te Middelburg; de heer J. Mesu, Boomdijk 18 te Nieuw- en Sint Joosland voor het oprichten en in werking hebben van een akkerbouwbedrijf op het per ceel Boomdijk 18 te Middelburg; de heer J.L. Moens, Vlissingsestraat 13-15-17 voor het oprichten en in werking hebben van een loodgie ters- en c.v.-installatiebedrijf op het perceel Ramsburgerweg 7 te Middelburg; de heer P.L. Ton, Walcherseweg 200 voor het oprichten en in werking hebben van een tuinbouwbedrijf op het perceel Walcherseweg 200 te Middelburg; de heer P. Vader, Langeweg 18 te Nieuw- en Sint Joosland voor het uitbreiden van een ligboxenstal op het perceel Langeweg 18 te Middel burg. De beschikkingen en bijhorende stuk ken liggen tot het einde van de beroep stermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Ook ter inza ge in dezelfde periode op zaterdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. *1 ii In het stadhuis begint woensdag 9 juni a.s. om 19.30 uur een voorlichtingsbijeenkomst over het ontwerp-plan Hofplein-Lange Delft". Belanghebbenden kunnen deze avond desgewenst afspraken maken over inspraak. Tekeningen en een toelichting op het bestemmingsplan liggen vanaf vandaag (12 mei) in de voorlichtingswinkel. i i i i 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. t

de Faam | 1982 | | pagina 5