Voorvechter voor sport en recreatie NMB heeft 40% meer ruimte aan de Markt De NMB denkt met u mee (ook alsubuitenlands geldnodigheeft). SPECIALE NMB PAGINA "Ik spring er in" Groei J.A.M. Buysrogge Recreatiebeleid Kennis doorgeven MIDDELBURG - Als op 7 mei 1982 de burgemeester van Middelburg, drs. P.A. Wolters, de verbouwde vestiging van de Nederlandsche Middenstandsbank aan de Markt 43 in Mid delburg officieel in gebruik heeft gesteld, heeft de NMB 40% meer ruimte tot haar beschikking dan voorheen. De ruimte was broodnodig, want door de groeiende activiteiten van de bank namen het aantal medewer kers alsmede de activiteiten van de bank fors toe. Hierdoor ontstond er een ruimtegebrek, niet alleen voor de medewerkers die 'boven op elkaar' zaten, maar ook voor de cliënten. De spreekkamerruimte was niet meer genoeg om ze naar behoren te ontvangen. Dit is allemaal verleden tijd. De NMB in Middelburg beschikt nu over een riant ingericht gebouw, waar de cliënten op snelle en efficiënte wijze kunnen worden geholpen. Automatische nachtkluis Open kantoorruimte Safeloketten uitgebreid. Vakwerk Om uit te knippen SHOWBAND JULIANA MIDDELBURG - Praten met de heer J.A.M. Buysrogge, direc teur/eigenaar van de watersport camping "De Witte Raaf,, in Arnemuiden, betekent het 'niet kunnen geloven van je eigen oren'. Hij is het prototype van een ambi tieus ondernemer, die snel en flexibel inspeelt op gewijzigde omstandigheden en daarnaast niet te beroerd is om zijn kennis te de len met anderen. De familie Buysrogge vestigde zich 100 jaar geleden vanuit Zeeuws-Vlaanderen op Zuid-Be veland. Van oorsprong waren zij vlassers, maar al snel hadden zij vier gemengde bedrijven (Land bouw en Fruitteelt) op 130 ha. ei gen grond opgebouwd. Door een ongeval kon de heer Buysrogge niet meer voor 100% in het bedrijf meedraaien en besloot hij voor zich zelf te beginnen. Via, via hoorde hij dat in Arne muiden gronden zouden worden uitgegeven, die waren vrijgeko men als gevolg van de Deltawer ken, bestemd voor recreatie. "Toen ik dit vernam sprong ik er onmiddellijk in. Voor die gronden bestond een suggestieplan voor een jachthaven, bungalowpark en heer Buysrogge, die in zijn be scheidenheid vergeet te vertellen, dat hij daarmee de eerste in Eu ropa was. Begonnen werd met de infrastructuur zoals wegen, riole ring, gas en elektra. "Dat is be langrijker dan eerst stacaravans, bungalows, e.d. neer te zetten en dan pas die voorzieningen aan te leggen". Samen met dhr. Groenendijk zette hij een winkel plus kantine op. "Daar Groenendijk veel zaken deed met de NMB kwamen wij voor de financiering van het win- kelgebeuren bij deze bank terecht. De zaken werden snel rondge maakt en tot nu toe heb ik goede ervaringen met de NMB", aldus de heer Buysrogge, die nog opmerkt dat de winkel en kantine in het zelfde jaar werden verpacht aan de dochterinstelling van Ahold. De Toko-formule is iets nieuws. Naast de levensmiddelen worden er in de 'Eetshop' snel kwali teitsmaaltijden bereid. Door een speciale verpakking kunnen deze maaltijden ook worden meegeno men". In november 1972 werd op de "Witte Raaf" begonnen met 30 stacaravans. In april 1973 was dit een camping. Althans dat wilde de gemeente dolgraag. Al snel bleek dat de jachthaven te duur was. Ik ben toen gaan stoeien met het suggestieplan, want dat kon, zeer tot mijn geluk, nog gewijzigd worden. Ik heb toen een 'Circel- camping' ontwikkeld, aldus de aantal reeds opgelopen tot 80. In 1975 werd het stacaravanterrein uitgebreid met 110 plaatsen. Aan vankelijk moesten de waterspor ters zich behelpen met palen, maar nu heeft de camping ca. 230 aan legsteigers. De heer Buysrogge was er echter de man niet naar om op zijn lauweren te rusten. "Je wilt altijd het beste van het beste voor je cliënten. Dat betekent dat je 24 uur per dag service moet verlenen. Daarnaast moeten de gasten bezig worden gehouden en je moet ze allerlei attracties aanbieden. Nu hebben wij tennisbanen, midget golf, discotheek, fietsenverhuur. In het hoogseizoen zorgt een re creatieteam dat de kinderen op aangename wijze worden bezig gehouden. Ook de veiligheid van de gasten moet gewaarborgd zijn, vandaar dat wij op de "Witte Raaf" een eigen brandweer heb ben, alsmede een EHBO-post en een reddingsbrigade met eigen reddingsboot". Door het toenemen van het surfgebeuren op 't Veerse Meer is er samen met de heer Olt- hof op de camping "Witte Raaf" een surfschool opgericht. "Tevens zijn wij met de heer Olthof een fusie aangegaan en bezitten samen surfscholen in Hank, Eindhoven, Vinkeveen en 't Veerse Meer". Er zijn instructeurs in opleiding en vanaf 1 mei gaan zij les geven op de diverse scholen. Nieuw in Nederland is Club Aktief, opgericht door de heren Olthof en Buysrogge. Dit is een keten van surfscholen waar men onder lei ding van goede instructeurs in een dag de surfsport onder de knie kan krijgen. Club Aktief richt zich door de beurzen (o.a. in Essen en Dus- seldorf) ook op het buitenland. Verder is er een speciale ploeg in opleiding die het 'fun- en jumpge- beuren' (springen over de golven) gaat promoten en waarvoor men ook lessen kan krijgen. Voor de promotie van camping en surfge beuren is het van groot belang deel te nemen aan diverse beurzen in binnen- en buitenland. In de laatste jaren is de recreatie enorm opgekomen in Zeeland. Niet ten onrechte, want deze provincie kan men gerust de parel van Ne derland noemen, waarbij wij de andere provincies niet te kort wil len doen. "Er kleeft echter een smetje op deze ontwikkeling. Door de beleidsnota wordt de recreatie ve ontwikkeling toch enigszins geremd. Het grootste probleem is namelijk de beleidsvoering, die maar moeilijk tot stand komt, daar de lokale autoriteiten bijzonder veel macht hebben. Dat is histo risch zo gegroeid, maar het bete kent wel dat de provinciale VVV regelmatig voor problemen wordt gesteld als het gaat om een geza menlijk beleid, waarvan iedereen in Zeeland kan profiteren", zegt de heer Buysrogge. Door zijn vele activiteiten heeft de heer Buysrogge een enorme schat aan kennis op het gebied van re creatie en sport in het algemeen opgebouwd. Hij doet er alles aan om deze kennis door te geven. "De kennis die ik bezit komt via vele stichtingen in gemeentelijke en provinciale stuurgroepen terecht, daar waar het ook terecht moet komen". Dat betekent in de praktijk, dat er vrijwel geen dag in de week voor De verbouwing begon op 1 april 1981 en de gehele bezetting, m.u.v. de kas, verhuisde tijdelijk naar Dam 8. In december 1981 moest ook de kas 'verkassen' naar het daar naast gelegen pand. Dat moest ook wel, want ondanks alle technische voorzieningen was het voor zowel de cliënt als de medewerkers geen doen. 'Regelmatig kregen wij een stofregen over ons heen en het ge beurde vaak dat wij door de tele foon moesten brullen naar een cliënt dat wij hem of haar over een paar minuten zouden terugbellen, aangezien men dan met een ge weldige drilboor aan de gang was", zo vertelt een van de medewer kers. Desondanks heeft het bouw team getracht de ongemakken tot het uiterste te beperken. Het gebouw is nu gereed, de onge makken zijn achter de rug en de technische snufjes die tegenwoor dig nodig zijn voor een modern bankbedrijf zijn aangebracht. Een voorbeeld daarvan is de nacht kluisinstallatie, die zich links van de entree (die is verplaatst) in de gevel bevindt. Deze moderne kluisinstallatie is voorzien van een zogenaamde te- ruggave-automaat. De cliënt die van deze service gebruik maakt, kan door het inwerpen van zijn volle cassette onmiddellijk een le ge terugontvangen. Het is dus niet meer noodzakelijk een cassette in de bank op te halen. Meerdere geldstortingen per dag zijn dus, zonder tijdverlies, ook na slui tingstijd van de NMB mogelijk. Evenals vroeger is er ruim vol doende parkeergelegenheid: achter de bank op het Zusterplein en voor op de Markt. Het interieur en de indeling op de begane grond zijn dusdanig ve randerd, dat iedereen die de oude situatie heeft gekend, onmiddel lijk zal uitroepen: "Je kent het niet meer terug". Dat is ook zo. De NMB heeft namelijk gekozen voor een 'open werkruimte'. Dit betekent dat de medewerkers van de com merciële afdelingen (geldbedrijf, assurantie, effecten) niet achter gesloten deuren werken, maar hun werkzaamheden als het ware 'voor het front' van de cliënt verrichten. Dit heeft grote voordelen. Mocht een cliënt zaken willen doen, dan kan dat bij een van de spr.eekba- lies. Indien de transacties van vertrouwelijke aard zijn, kan er gebruik worden gemaakt van een spreekkamer (hetzij op de begane grond of op de eerste verdieping). Ten gerieve van de cliënt is er ook een informatiebalie, waar men al le gewenste inlichtingen kan krij gen. De ruime publiekhal is opge fleurd met plantenbakken, en er is een zitje om het eventuele wachten te veraangenamen. Het gehele pand is voorzien van airconditio ning. De met kogelwerend glas be schermde balie is uitgerust met negen spreekloketten. Nieuw is ook de glazen vitrine, waarin door verzamelaars en hobbyisten geëx poseerd kan worden. Via een trap daalt men af in de kluiskamers, waar een dermate groot aantal safeloketten is, dat de bestaande wachtlijst in een keer kan worden afgehandeld. In deze loketten kunnen voor een klein bedrag per jaar de waardepapie ren en waardevolle artikelen van de cliënten op een veilige manier worden opgeborgen. De kluis van de NMB is voorts voorzien van een zgn. "kofferkluis". Hierin kan de cliënt, bijvoorbeeld als hij op va kantie gaat, een koffer met arti kelen opbergen. Naast de safeloketten is een ruimte gecreëerd voor de coupon- kamer, waar de cliënt, indien ge wenst, alleen en ongestoord met de inhoud van zijn/haar safeloket 'bezig' kan zijn. Op de eerste verdieping bevinden zich de werkkamers van de direc tie, alsmede de afdeling kredieten. Voorts zijn er twee spreekkamers gesitueerd en een ruime conferen tiezaal. Op de tweede verdieping bevinden zich de administratie en de interne controle alsmede de afdeling or ganisatie. Op deze verdieping be vindt zich tevens de ultra-moder ne telefooncentrale en....dat was een hartewens van de medewer kers, een knus ingerichte kantine. Op de zolderverdieping is het ar chief en de resterende ruimte wordt benut als magazijn. Mocht u gebruik maken van de uitnodiging om op zaterdag 8 mei 1982 het gebouw te bezichtigen, dan zult u het met de directie van de NMB eens zijn als zij zegt, dat door onderstaande ondernemers 'vakwerk' is geleverd. Middelburgse Aannemerscombinatie (Maco) B.V. Elektrotechniek Fa. Houtepen en Walraven Schildersbedrijf de Cock B.V. Sawema B.V. (C.V./Airconditioning) Loodgietersbedrijf Jobse Boone Bouwmaterialen B.V. Woninginrichting Gabriëlse B.V. Glashandel Roegiers B.V. Louwerse en de Priester B.V. (Plafonds) Fa. Sturm en Dekker (Sloopbedrijf) Fa. Talamini (Dekvloeren) Fa. van Belzen (Staalconstructies) Fa. Daane (Stucadoors) NMB-Middelburg: fors uitgebreid. bij gaat of de heer Buysrogge heeft wel ergens een vergadering waar hij zijn zegje doet en waar men van zijn ervaring en kennis ge bruik maakt. "Dat is totaal geen probleem voor mij. Zeeland en zijn recreatie- en sportmogelijkheden, liggen mij zeer na aan het hart", zo besluit hij. NMB-Middelburg Markt 43 -4331 LK Postbus 36 -4330 AA Directie - G. Keim/ J.J.L. Jebbink Telefoon -01 180-14555* Telex -37735 Kantooruren - 08.1 5-1 7.1 5 uur Kasuren - 09.00-1 6.00 uur Avondopenstelling - Donderdag - 19.00-20 00 uur Acht lijnen. NMB-Dauwendaele Vrijlandstraat 83 Beheerder W. Stroo Telefoon -01 180-27910" Telex - P/A 37735 Kantooruren - 09.00-1 6.30 uur Kasuren - 09.00-1 6.00 uur Avondopenstelling - Vrijdag - 19.00-20.00 uur Het sleutelspel van de NMB op zaterdag 8 mei wordt op geluisterd door een optre den van de Showband Ju liana uit Middelburg. Om 11.45 uur vertrekt deze band van de Langeviele via de Markt, Lange Delft, Dam plein, Lange Delft naar de Markt waar om ca. 12.30 uur een serenade zal worden ge geven voor het kantoor van de NMB. De NMB is zeer ingenomen met dit muzikaal inter mezzo tijdens het sleutel- spel. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De Witte Raaf - eerste circelcamping in Europa

de Faam | 1982 | | pagina 8