Het boek om het boek of: 'Zeeuwen buiten Zeeland' Feestweek met reünie V oor alle leerlingei 111 Zilveren Schor Vlj ftiei 11 aar H iiiiiiiiii iciéent op kind vloer» Bedekking iPijchtingen en staten Hotel BRITANNIA Schoolfoto uit de oude doos JPsifl N H MIDDELBURGSE ADMIRAALSCHOOL 75 JAAR mt Jkuh. S/oeuwMtÓl cho&ue. e*i czMAsojvtr 41, ooftman mmmm fóirtg, te vrijdag7mei van 17 tot 21 uur Boulevard Evertsen 244 Vlissingen f 135,- Woensdag 5 mei 1982 Geschiedenis Nieuwe School Lezers schrijven Hond niet mishandeld Braderie en Kermisattractie Laatste bijbelavond Molen Weltevreden maalt koren tijdens Molendag Sectie theater en ietteren Zeeuwse Culturele Raad vergadert CNV-jongeren starten advertentieonderzoek Wegens annulering order, voor minder dan de halve prijs! b™dvTnTu9n'maarOOkinb°Uclé'400cm Tel. informatie: SA.,. te Groenveld (02245) 592. Plankzeilkampioenschappen HTS voor derde maal op Veerse Meer Fietsavondvierdaagse Terre des Hommes en ENFB Prestatieloop voor project in Bolivia Gevonden voorwerpen Gebruikte voor Derde Wereld Fancy-fair De Stellepit Open Podium Akoestische muziek Toxopeus of Vonhoff voor VVD-Walcheren Fietsavondvierdaagse tc Vlissingen Brochure Allemaal Anders Jazzballet in Middelburg-zuid De Faan) iet alleen de wandlange gordijnen veroorzaken de voorname schemerachtige sfeer in de salon. Het late zonlicht trekt strepen tussen de kieren van de iets los latende vitrage en kaatst gepast dof terug van het per- zische tapijt. De stilte vervolmaakt de ambiance ron dom beide heren die gescheiden door een met koper beslagen ronde tafel, in volledige harmonie samen met de meeste attributen eeuwen leken te trotseren. Ze hebben het voor elkaar. Hun naam staat op de kaft van een boek: 'Zeeuwen buiten Zeeland'. Hun armen rusten ontspannen als een statieportret op de leuning van de stoelen. Ze zwijgen en piekeren. Zou'Gn ze niemand vergeten zijn? Oud hoofdredactei"- van de PZC die tegenwoordig commentaar op ae verkiezingen geeft bij rechtstreekse tv-uitzendingen? Toch ook wel aardig om te noemen. Bovendien iemand die nog in de branding van de dagelijkse ontwikkeling staat. Mogelijk niet oud genoeg, oppert de oudste van beiden, wiens kuiltjes onder de door overmatig gebruik van after-shave rood opgelopen wangen vrolijk op en neer wippen. Neen. Freek de Jonge, ja kijk, dat is natuurlijk ook een Zeeuw, maar toch ook wel wat te wild om in een naar we tenschap hangend boek te zetten, verwerpt de jongere zijn eigen voorstel onmiddellijk. En die paljas van een De Jonge heeftmooit echt gestudeerd, helpt de ander. Ook Rinus Ferdinandusse, die linkse van Vrij Nederland met zijn verwerplijk tv-verleden komt op geen enkele wijze in aanmerking. Hoe heette dat programma ook al weer. piekeren beiden. Hofland en Oorschot? Och. eerst even ui trusten. Maar goed. de beide heren hebben toch aardig wat vooroorlogse Zeeuwen opgescharreld. Met een eersteklas treinkaartje reisden ze het hele Oranjerijk door en wroetten elders een aardig begaafd stel oud-Zeeuwen op. waar het ouderlijke portret op het dressoir nog wekelijks door een dienstmaagd wordt afgestoft. Soms wordt meer dan twee uur gepraat daar elders en in het grote Amerika ontdekten ze zelfs een toegangshek dat een deel Zierikzee nabootst. Ook woont er nog ergens iemand buiten de provincie wiens do dochter - laten we maar zeggen op een Amsterdams terrasje een student ontmoette om vervolgens de man naar een baan in Zeeland te volgen. In die Zeeuwse woonstede vertoeft de ondervraagde geregeld en de band met zijn oude provincie wordt dientengevolge familiair aangehaald. Kortom we hebben het over een boek van de heren ir. M.A. Geuze en M.P. de Bruin, dat onlangs 'ter recentie' tussen onze stapel post lag. 'Zeeuwen buiten Zeeland' staat er als titel op en ademt een sfeer uit van opgepoetst verleden met intellectuele vondsten. Het verhaal over beide heren is ver zonnen. Dat idee dreef naar boven tijdens het lezen van het boek. Eerder verscheen een aantal verhalen in het Zeeuws Tijdschrift. Behandeld worden de graficus Dirk van Gelder, de landdrost NOP ir. A.P. Minderhoud. vliegenier-schrijver A. Viruly, de Amerikaanse (huishoudschoollerares) C. Nig- gol-Boogerd. de spoorwegman dr. ir. F. den Hollander en de landbouwer ir. M. Geuze, een van de schrijvers zelf. 'Zeeuwen buiten Zeeland': zou de student geschiedenis er over honderd jaar als hij op 'Zeeland' afstudeert er wat over in zijn scriptie vermelden? Ad Hanneman et gonst deze week van de acti viteiten in en om de Admiraalschool aan de Trompstraat 75 in Middel burg. Vanwege het 75-jarig bestaan van de school voor protestants christelijk onderwijs, werd maandag morgen om half negen feestelijk de vlag gehesen terwijl de leerlingen en leerkrachten het Zeeuws Volkslied zongen. Daarna zette de schoolfoto- graaf de klassen getooid in oude kostuums keurig in het gelid op de plaat. 0CL Middelburg, Plein 1940, TeL (01180) 12560 En zo is er elke dag wat voor de scholie ren. Aanstaande vrijdag om 20 uur wordt er in de school een reünie gehou den voor de schoolverlaters vanaf 1964 en zaterdag voor oud-leerlingen van vóór 1964. De reünie vrijdag begint 's avonds om acht uur en die van zaterdag wordt van twaalf tot zes uur gehouden. Zaterdag is er overigens de gehele dag feest, 's Morgens om half elf is er in de Ontmoetingskerk een herdenkings dienst (voorganger ds. Kooman) en vanaf half twaalf is er een officiële re ceptie in de hal van de ontmoetingskerk. Om één uur wordt de reuniegangers een broodmaaltijd aangeboden. Het besluit om de school te stichten is in 1906 genomen. De plaatselijke afdeling van de Christelijke Nationale Werk mansbond nam de eerste initiatieven. Dominee Hijsmans uit Koudekerke. die ook preekte in het evangelisatiegebouw van het Zand, wordt na de eerste verga dering tot voorzitter gekozen. De voor bereidingen kunnen beginnen. Leden van het bestuur doen hun uiterste best om geld te verzamelen. Een moeilijke klus in die tijd. maar het lukt. Grond wordt vervolgens gevonden en het bouwbedrijf de gebroeders A. en J. Groenenberg bouwt een school met on derwijzerswoning voor iets meer dan 7000,— In februari 1907 wordt de heer C. de Dreu, tot dan eerste onderw ijzer in de Molenwaterschool, tot schoolhoofd benoemd. Op woensdag 1 mei 's middags om twee uur worct oe Christelijke School aan het Zand. zoals die toen heette en nog gelegen in de ge meente Koudekerke, feestelijk geopend. Hoofdmeester De Dreu begint met 76 leerlingen. En om het schoolhoofd niet alleen met deze grote groep leerlingen te laten werken wordt meester W. Caliber jr. benoemd tot onderwijzer van bij stand. In 1948 is het aanbod leerlingen zo groot dat er dra moet worden omgezien naar ruimte. Eén volledige klas moet elders onderdak zoeken en vindt dat in Vijver- vreugd. Maar in 1949 wordt begonnen met de nieuwe school aan de Piet Hein- straat. Ter gelegenheid van dit 75-jarig jubi leum is er een feestkrant uitgegeven. Op het front van die krant schrijft oud-on derwijzer G. de Ru van de jubilerende school onder het hoofdstuk 'Uit het ver leden' zijn ervaringen van direct na de oorlog en nog veel meer. Voorts heeft het hoofd der school K. Wietsma een boekje uitgegeven. Wal somber blikt hij vooruit als hij schrijft: "Misschien is 75 jaar wel niet zo'n lange tijd. Misschien had iemand pas over 25 jaar een boekje moeten maken en zouden deze laatste jaren wel eens de spannendste in de ge schiedenis van de school zijn gewor den". Wietsma noemt het boekje ver volgens in de inleiding 'een feitenboekje waabij dikke notulenboeken de leidraad zijn geweest'. et Zilveren Schor, een onderkomen voor vormingswerk in Arnemuiden waar vooral groepen uit het onderwijs en wel zijnswerk cursussen volgen, bestaat donderdag 6 mei vijftien jaar. Burgemeester M.M. Markusse van Arnemuiden opent bij die gelegenheid woensdag 5 mei een fototentoonstelling die het Zilveren Schor sinds het begin van zijn bestaan toont. Don derdag 6 mei treedt de theatergroep Dodd op met programma Barrière en zaterdag 8 mei vieren de (oud)personeelsleden feest in het vormingscentrum. Koningin Juliana opende Het Zilveren Schor 6 mei 1967. Sinds die tijd hebben vele duizenden mensen gebruik gemaakt van de cursusmogelijkheden. In die tijd zijn vooral groepen mensen uit het onderwijs en welzijnswerk ontvangen, onder wie vele Zeeuwen. Dankzij een aantal aanpassingen bleek Het Zilveren Schor ook een ideale plaats voor cursuswerk aan gehandicapten. Ook de ligging aan het Zeeuwse Meer maakte het instituut tot een zeer aantrekkelijk onderkomen, dat vooral in de zomermaanden door talrijke groepen wordt bezocht. Het werk breidde zich de laatste jaren gestaag uit. evenals het verhuur an de accommodatie. In beperkte mate wordt de cursusleiding ook buiten Het Zilveren Schor ingezet. Vanwege de feestelijkheden zijn de omwonenden, verenigin gen en leveranciers uitgenodigd voor de fototentoonstelling op woensdag 5 mei. Vetegenwoordigers van Zeeuwse educatieve instellingen, welzijnswerk, gebruikersgroepen en de provin ciale statencommissies voor het aanverwante werk komen op donderdag 6 mei. Beide dagen zullen de voorzitter van het Zilveren Schor, mevrouw H. Bongenaar-de Graaf en namens de staf Guido Klabbers een toespraak houden. Fiom-Zeeland, de stichting tot hulpvcrlcninn bij zwan gerschap en alleenstaand ouderschap bestaat bin nenkort tien jaar. Met het oog op die doelstelling wil Fiom-Zeeland deze bes- taansmijlpaal herdenken door het accent te leggen op het kind van alleen staande ouders, de zoge naamde éénoudergezinnen. Echtscheiding is en blijft voor kinderen een ingrijpende ge beurtenis, die vaak gepaard kan gaan met een verandering in houding en gedrag, redeneert Fiom. De manier van reageren of het niet reageren door de omgeving van het kind op dat gedrag of op de echtscheiding, of op het alleen wonen met de vader of de moeder is erg belangrijk voor de wijze waarop het kind de echtscheiding verwerkt. Het cabaret "Ik ben er ook nog" speelt op een heel eigen manier de gevoelens van kinderen en ouders bij een echt scheiding. De cabaretgroep bestaat uit ex-studentes van een HBO-opleiding jeugdwelzijnswerk Den Haag, die als eindex amen-werkstuk de vorm van cabaret kozen. Zij achtten theo retische verhandelingen onvoldoende toereikend om gedach ten en gevoelens over te brengen. De groep schreef zelf alle teksten en componeerde de muziek en de variaties op bes taande liedjes. Voor dit kabaret heeft Fiom onderwijskrachten en stafkrach ten van instellingen voor maatschappelijk werk uitgenodigd en Fiom hoopt, dat veel alleenstaande ouders naar deze avond toekomen. Het kabaret "Ik ben er ook nog" wordt op dinsdag 11 mei 's avonds om acht uur gespeeld in "Het Anker" te Vlissingen (Bonedijksestraat 163). Ook is er die avond een informatie-stand aanwezig over het werk van de Fiom. Inlichtingen bij Fiom-Zeeland. Loskade 17 te Middelburg. Tel. 01180-27311 Een misverstand sloop de stad in toen er berichten in de krant kwamen dat ik mijn afgaanse windhond met allerlei vaëe gereedschappen de staart zou heb ben afgehaald nadat de hond onder een (politie)auto terecht kwam. Dit misver stand is inmiddels omgezet in agressie gericht tegen mijn persoon. Ik kan de mensen blijkbaar niet duidelijk maken dat wat ik heb gedaan uit pure liefde voor de hond is geweest. Na de aanrij ding nam ik mijn hond mee naar huis om hem te verzorgen en een dag later ging ik naar de dierenarts. Ik had in middels geconstateerd dat de staart van de hond gebroken was. Ik ben vervol gens vier tot vijfmaal bij de dokter ge weest. De hond is op verdenking dat ik hem mishandeld zou hebben in het die- renasyl opgesloten. Ik mag er van de beheerster niet in omdat de hond in pa niek zou kunnen raken. Wel bracht ik regelmatig eten voor de hond. Ik wil erg graag met dit stukje alle praatjes uit de wereld helpen en bovenal voorkomen dat ik telkens wordt bedreigd. Ik heb geen leven meer en kan me in de stad nauwelijks vertonen. Mensen die me kennen spugen voor me op de grond. Ik ben overigens blij dat hel nu goed gaat met Gamak. Foort Verbrugge Batenburg 42 Vlissingen In een groot artikel in uw blad van 21 april jl over de braderie in Middelburg zegt de heer ASchuitema o.a.: Vermaak middels kermisattracties krijgt eveneens een plaats op of in de buurt van de Middelburgse Markt. En hel is vrijwel zeker dat de kosten daar voor aanzienlijk lager zullen zijn dan bij een normale kermis. Dat komt aldus de hr Schuitema, omdat de kermisexploi tanten nu niet concurrerend hoeven te bieden om een plaats in Middelburg te bemachtigen. "Ze betalen naar verhou ding een schijntje, maar dal moet ook in de prijs voor een rondje kermisplezier doorklinken Hierbij moeten wij toch opmerken dat niet alleen de pachtsom, maar vooral de bijkomende kosten van een kermisbe- drijf bepalend zijn voor het vaststellen van een entree- of ritprijs, we noemen slechts personeel-sociale lasten vervoer- wegenbelasting-dure verzekeringen-on- derhoudin vestering-BT W-hoge stroom- tarieven en dure stroom-aansluitingen. Bond van kermisbedrijfhouders B. Donks, Voorzitter. OOST-SOUBURG - Evangelist J.Rouw uit Kinderdijk spreekt vrijdag 7 mei tijdens de laatste bijbelavond in de serie 'Jezus Christus, wie is Hij?' in het Rode Kruisgebouw te Oost-Sou burg, 's avonds om acht uur. Het on derwerp voor deze avond zal zijn: 'De ware wijnstok'. Na de pauze wordt een kopje koffie aange boden en kunnen vragen worden gesteld. Voor inlich tingen of vervoer kan men contact op nemen met J.C.Hoste 01180-25677. MIDDELBURG - Tijdens de natio nale Molendag op zaterdag 8 mei zul len alle Walcherse molens die gemar keerd worden met de rood-wit-blauwe vlag voor het publiek open zijn. De molen Weltevreden in Biggekerke maalt die dag koren waarnaar het pu bliek kan kijken. Zoals bekend is 8 k de Nationale Fietsdag. Alle routes voeren langs de molens op Walcheren. De startpunten voor de fietsroutes op Walcheren zijn de VVV aan de Wal- straat in Vlissingen en het ANWB-ge- bouw in het Middelburgse Geerege- bied. Starttijd is van 09 tot 13 uur. Voorts houdt de vereniging Zeeuwse Molen tijdens die dag een foto- en diawedstrijd. Voor informatie daaro ver J.P. Zuurdeeg. Hoogaarsstraat 15 in Tholen, telefoon 01660-2133. MIDDELBURG - Ten behoeve van het werk van de twee toneeladviseurs in Zeeland wil de sectie theater en let teren van de Zeeuwse Culturele Raad een begeleidingsgroep drama in het leven roepen. Aan het onlangs gestarte Zeeuws Steunpunt is een suggestie ge daan om op korte termijn daarmee te starten. Dit voorstel wordt onder meer besproken tijdens een vergadering van de sectie dinsdag 12 mei om 17 uur op het kantoor van de Culturele Raad aan de Dam in Middelburg. Ook bespreekt de sectie een advies over een subsidie- /erzoek van de theatergroep Globe. GOES - Om te onderzoeken hoeveel banen er voor schoolverlaters zijn. starten de Werkende Jongeren CNV een advertentie-onderzoek in Zeeland. Het onderzoek loopt gedurende de hele maand mei. Een aantal zaterda gedities van dagbladen wordt onder de loup genomen. Bekeken wordt het aantal aangeboden banen en om wat voor soort werk het gaat. Ook wordt onderzocht hoeveel banen er in deel tijd worden aangeboden. De onder zoekresultaten zuilen worden éebun- deld in een rapport dat medio juni klaar moet zijn. Voor informatie kan men zich wenden tot het CNV in Goes ofTjitze van Rijsel 01100-20310. (Hef tapijt is niet versneden.) nrim»ZWaar m°quet!e filmsterrentapijt in 8 eed.van/||9,-,nuPerstrekkendemeter f 65 Bergoss, zwaar projek ten-berber-tapiit o i in beige, brum en linde gemêleerd 400 rm'k OP jute rug. van/ ,898-. nuperslrWCd Infertest, zuiver scheerwol tapijt voor zwaar gemeleerd en bruin. 400 cm breed, van f 289 - nu per strekkende meter Desso, het bekende zwaar katoenen tapijt op dubbele jute rug in o.a.. wit van^^so'" steenrood en came|, 400 cm breed, van 259,-, nuper strekkende meter. f J55 dBnES''Waargr0fw0llen noppentap.j, op 400cm bre^d^8 n/,3^5e-.1 nu^pe'r175 - berber, camel, linde en wit van f txo strekkende meter f 389'~'nU Per ƒ100 (Levering franko huis.) VLISSINGEN - Voor de derde keer is de Vlissingse HTS de organisator van de nationale HTS-winclsurfkampioen schappen. Tegen de 200 plankzeilers uit het gehele land hebben daarvoor ingeschreven. De kampioenschappen worden gevaren op het Veerse Meer en de deelnemers verzamelen zich op de zomen van camping De Schotsman in Kamperland om donderdag 6 en vrij dag 7 mei te strijden voor onder andere de wisseltrofee die door Derk Thijs beschikbaar is gesteld. De wedstrijden beginnen 6 mei om 12 uur en 7 mei om 9.30 uur. MIDDELBURG - Ook dit jaar houdt Terre des Hommes in samenwerking met de ENFB fietsavondvierdaagse van maandag 10 mei t/m donderdag 13 mei. Dagelijks zal een afstand wor den afgelegd van ongeveer 25 kilome ter, steeds langs aardige, rustig gelegen weggetjes in het Walcherse land. Men kan inschrijven en starten iedere avond tussen zes en zeven uur aan een kraampje op de Markt in Middelburg. Aan een der controleposten is een drankje verkrijgbaar tegen een schap pelijk prijsje. Na afloop (4 avonden) wordt een herinneringsvaantje De opbrengst komt ook nu weer ge heel ten goede aan het door de werk groep Middelburg gesteunde project in Bolivia. VLISSINGEN - Vrijdagavond 7 mei houdt de werkgroep van Terre des Hommes voor de elfde maal. in sa menwerking met Zeeland Sport, een prestatieloop. Terre des Hommes is een stichting die zich inzet voor kin deren in de Derde Wereld. Het start- geld komt dan ook ten goede aan het door de Middelburg gesteunde project in Bolivia. Inschrijving en start vinden plaats ditmaal bij Camping Dishoek. De afstanden zijn vier en acht kilome ter en het startschot voor beide lopen zal gegeven worden om respectievelijk 19.00 en 19.10 Inschrijving is moge lijk vanaf kwart over zes. VLISSINGEN - In de periode van 14 tot 27 april zijn bij de Gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: twee bankbiljetten, kin- derbril; herenbril bruin montuur; he- renbril vierkant montuur; wandelstok; speelgoed beer; zilverkleurige pen; linker bruine skai handschoen; da meshandschoen; bruine handschoen; rechter zwarte motorhandschoen; da meshorloge met leren bandje; kinder horloge; blouse; zwembroek en hand doek; rode leren portemonnee; zwarte portemonnee; zilveren ring; losse sleutel; 3 sleutels (lagen bij hand schoenen); 3 sleutels in zwart etui; le ren boodschappentas met sleutels; wieldop. Aangegeven dieren: bij particulier: wit dwerg konijn, albino. In asiel: cypers met witte volw.poes, cypers met rode volw.poes, donker cyperse poes. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode werden bij de Ge meentepolitie te Oost-Souburg aange geven: paar rood/blauwe handschoe nen: blauw penetui; 6 sleutels in bruin etui; zilverkleurig ovalen dameshorlo ge- VLISSINGEN - Talloze armen in de Derde Wereld worden regelmatig ver blijd met kleding die ze wordt toege zonden door de Stichting Mensen ïn Nood in Den Bosch. Duizenden kilo's kleren, schoenen, dekens en gordijn stoffen worden verzameld en op de juiste plaats bezorgd. Nu is er ook op Walcheren een adres van de Stichting Mensen in Nood. waar kleding kan worden ingeleverd, namelijk bij A.van Hooff, St.Kruislaan 7 in Vlissingen. VLISSINGEN - De openbare school voor kleuteren lageronderwijs De Stellepit houdt zaterdag 8 mei aan de Kleiweg 1-3 in Vlissingen een fancy- fair. Ter opwarming begint 's morgens om half elf een rondgang van de drumband en majorettes van de showgroep Vlissingen door de Zuider en Noorderbaan. Verder zijn er de ge hele dag door attracties als een am bachtenmarkt. poppenkast, kinder films en een film over Zeeland, jeu de boules, bingo, loterij, rad van avontuur en rommelmarkt. Voor de smullers is er koffie met gebak, friet en ijs. Om half twee is er een kindermodeshow, waarbij de leerlingen van De Stellepit de nieuwste zomerkleding showen. Om half vier wordt een loterij gehou den. OOST-SOUBURG - Razzmatazz aan de Middelburgsestraat 113 in Oost- Souburg houdt zaterdag 8 mei het vierde Open Podium voor akoestische muziek, op de zolder van Razzmatazz er, op het pleintje aan de Middelburg sestraat. De aanvang is twee uur 's middags en acht uur 's avonds, 's Middags zijn er kraampjes met rom mel, muziekinstrumenten, brooddeeg- figuren, kinderkleren, houtbewerking, en de wereldwinkel. Ook is er een ter ras waar Trappist geschonken zal worden en voor de kinderen zijn er clowns en pannekoeken. Het geheel wordt omlijst met levende muziek, zi- kanten kunnen contact opnemen met J.Lijnse 01184-70881 KOUDEKERKE - Een van de beide VVD-coryfeën Vonhof of Toxopeus spreekt maandag 10 mei voor de VVD ondercentrale Walcheren in Hotel Walcheren te Koudekerke over het onderwerp gemeentepolitiek. De ver gadering is openbaar. Het eerste deel van de bijeenkomst komt het huis houdelijk gedeelte van de orde (bes tuursverkiezing) en om half negen zal Vonhoff of Toxopeus zijn visie geven. Na afloop kan men kennis maken met de VVD-raadsleden op Walcheren. VLISSINGEN - De Vlissingen houdt van 10 tot en met 13 mei een fietsa vondvierdaagse. De afstanden die ge fietst moeten worden zijn 25 en 50 ki lometer. Gestart wordt bij de Rijwiel centrale aan de Koudekerkseweg in Vlissingen tussen 18 en 19 uur. Slui tingstijd is 21.30 uur bij het clubhuis van Marathon aan de Bosweg in Vlis singen. Voor 14 mei is een inhaal- avond gepland. MIDDELBURG - Onlangs is de scholenbrochure Allemaal Anders ge presenteerd waarin mensen met een handicap centraal staan. Tot het ma ken van deze brochure hebben het Provinciaal Overlegorgaan Zwakzin nigenzorg en de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie besloten in 1981, het Internationale jaar van Gehandicap ten. In de brochure komen volwasse nen en kinderen met een handicap aan het woord over hun leven, wonen en werken en wat zij vinden dat andere mensen van hun handicap moeten weten. Allemaal Anders is bedoeld voor leerlingen van de derde tot en met de zesde klas van hei gewoon lager onderwijs in Zeeland. Ook voor de onderwijzers is er een brochure. MIDDELBURG - De liefhebbers van jazzballet in de wijk Middelburg-Zuid (eo) hoeven voor het beoefenen van hun liefhebberij niet meer grotere af standen tc overbruggen. In september van dit jaar start er in de gymnastiek zaal aan de M. de la Palmastraat deze gewilde vorm van ballet voor de groe pen 12 tot 16 jarigen en ouderen. De lessen worden gegeven op de maan dagavond. De jongste groep lest van zeven tot acht uur en de ouderen van acht tot negen uur. Voor informatie 01180-28246. AAP, NOOT, MIES... Hoofdonderwijzer Brouwer van de Christelijke Burgerschool aan de Sin gelstraat in Middelburg prijkte al een aantal malen met andere scholieren in deze rubriek. Deze foto met het school hoofd dateert uit 1938 en werd ons ges tuurd door mevrouw N. Vader-Allewijn, Ter Hoogeslraat 43 in Middelburg. Me vrouw Vader herinnert zich de leerlin gen: Te beginnen op de eerste rij vanaf boven, van links naar rechts. Eerste rij: Joost de Kuyper. Wim Kastelein. Addy Dekker, Chris Wondergem, onderwijzer Piet Bouwense, Chris van Offenbeek, Piet van Damme, Rinus v.d. Hielle, Al- bert Romijn. Han Ludikhuyzen. Tweede rij: Kees Slabber, Lourens Louws, Wim Geervliet. Diets-Jan van Ooyen. Wim Goedbloed, Ko van Puffelen, Cor Ha melink. Leo Seybel. Derde rij: Riet de Schrijver, Adrie Steketee. Jel Allewijn, Lien Allewijn, Jacoba v.d. Driest. Corrie Jonker, Bertha Poelman. Vierde rij: Jopie Jobse. Rebecca Stemerding, Willy Timmermans. Corrie Meeuwse, Catrien Schouwenaar, en het hoofd de heer Brouwer (op stoel). Zoals bekend kunt u deze fotfc bij ons WW** (t bestellen, door dit knipsel met een che que (indien geld dan moet u van Tante Pos aantekenen) a 7,50 te zenden aan 5017, 4330 KA in Middelburg. Cheque Redactie Faam-Vlissinger, Postbus svp niet op naam.

de Faam | 1982 | | pagina 7