O N 0 <D X" ONTWERP VOOR PLAN "HOFPLEIN - LANGE DELFT" IN DE INSPRAAK SS" 18 5-12 mei week WESTER- SCHELDESTRAAT BINNENKORT BEVRIJD VAN ZWERFKATTEN 5' Q. O 2 O mm <D <D (ft C" &3 O a <D 0) De Faam Woensdag 5 mei 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' mei week 10 t/m - Ver. A.V.O. Nederland van maandag 10 mei t/m zaterdag 15 mei - Ned. Rode Kruis, afd. Middelburg van maandag 24 mei t/m zaterdag 5 juni - Diabetesfonds Nederland van maandag 5 juli t/m zaterdag 10 juli ff Vandaag (5 mei) speelt de stadsbeiaardier op het carillon van de Abdijto ren, in de volksmond "Lange Jan". De melo dieën van de 49 klokken kunt u 's morgens tussen elf en twaalf uur beluis teren. Deze dag kan ook de toren worden beklom men. mum Vanaf zaterdag 8 mei, 7.00 uur kunt u weer zwemmen in het openluchtbad "Poelendaele". Het buitenbad blijft geopend t/m 5 september. Kaartjes voor toeschouwers zullen in genoemde periode niet verkocht worden. Om de kans op evt. verwondingen te beperken wordt geadviseerd geen drinken in glazen flessen mee te nemen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Informatiegids 1981-1982 over vorming, scholing en onderwijs voor volwassenen - Studiemogelijkheden in dag-/avondonderwijs en part-time opleidingen. - Studiemogelijkheden in het schriftelijk onderwijs 1981-1982 - Scholierentijdschrift "Kies na de havo en vwo" Als u als kiezer woensdag 2 juni ver hinderd bent om uw stem uit te bren gen hoeft deze niet verloren te gaan. U kunt iemand machtigen. Stemmen bij volmacht dus. Hiervoor zijn formulie ren verkrijgbaar bij het bureau Ver kiezingen, Stadhuisstraat 2 die uiter lijk woensdag 19 mei a.s. weer ingele verd moeten zijn. Het ontwerp voor het bestemmingsplan Hofplein-Lange Delft"is gereed voor het zgn. vooroverleG met diverse instanties. Ook met de inspraak kan nu begonnen worden. Leest u daarom met bijzondere aandacht het hoofdartikel. Vanaf woensdag 12 mei a.s. kunt u in de voorlichtingswinkel het plan bekijken. En dat tot en met 9 juni. Op die dag vindt in de avonduren ook een voorlichtingsbijeenkomst in het stadhuis plaats. Ook daar bent u van harte welkom voor nadere informatie en om te praten over de te volgen inspraakprocedure. Wilt u meer weten, het bureau Voorlichting is u graag van dienst. In de maand maart heeft het ontwerp-bestemmingsplan Beddewijkstraat-Penningho- ek e.o.om in te zien gelegen. Precies 25 belanghebbenden hebben het geheel bekeken en de nodige vragen gesteld. Van de spreekuren werd geen gebruik gemaakt en schriftelijke reacties en verzoeken om inspraak zijn niet binnengekomen. Uit de ervaringen tot nu toe is o.i. gebleken dat de gekozen gang van zaken positief wordt ervaren. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag bloemkool, gehakt, aardappelen dinsdag tuinbonen, karbonade, aardappelen woensdag spruiten, rundvlees, aardappelen donderdag Boeuf Stroganoff met rijst vrijdag worteltjes, gebakken kabeljauw, aardappelen zaterdag macaroni. Rond de flats aan de Westerscheldestraat (Stromenwijk) huist een groot aantal zwerf katten. Dit geeft de nodige problemen. Geble ken is namelijk dat ze overlast veroorzaken terwijl er ook katten met zeer besmettelijke ziekten onder de groep zijn. Vandaar dat de gemeente in overleg met de Derenbescherming heeft besloten deze dieren daar weg te halen. We meldden u hierover reeds in maart in onze rubriek "In woord en beeld". Deze maand, -mei- start de dienst Gemeentewerken met de katten te vangen. Voorkomen moet worden dat /IjJi^kattei^^order^^evan^ei^^Eigenaar^ Een ontwerp voor een bestemmingsplan is opgesteld voor het gebied dat wordt begrensd voor Markt, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Sint Pieterstraat, Damplein, Korte Delft en Lange Delft. Het omvat dus de oudste kern van Middelburg, de plaats waar begin 9e eeuw de stad is ontstaan. In het plan "HofpleinLange Delft" wordt voor een deel de bestaande situatie gelegaliseerd, maar ook nieuwe ontwikkelingen zijn voorzien. Zo is de noodzakelijke uitbreiding van het Gerechtsgebouw aan het Hofplein ^vastgelegd. Discussie rond opzet De huidige vloeroppervlakte van de Rechtbank van ongeveer 2600 m2 zal in de komende 30 jaar moe ten komen op zo'n 7700 m2. Deze vergroting is in de eerste plaats nodig om de huidige te krappe be huizing op te lossen, maar het heeft ook te maken met de con centratie van de kantoren van Justitie en in de toekomst te ver wachten groei. In het ontwerp- bestemmingsplan zijn de gevolgen weergegeven van een enige tijd geleden gemaakte eerste opzet voor de uitbreiding.Daarbij werd onder meer uitgegaan van een verbindende bebouwing op het binnenterrein. Na inspraak en discussie hierover in de raad zal dit onderdeel pas definitief vorm krijgen. Uitgangspunten functies gebied - Bogardstraat, Latijnse School straat, Blindenhoek, Korte Burg en Groenmarkt moeten gehandhaafd blijven als woon gebied. Een enkele winkel of kantoor is daar geen bezwaar. Wonen moet ook mogelijk blij ven in het grootste deel van de panden aan Lange Noordstraat, Wagenaarstraat en Balans. Hetzelfde geldt voor de bes taande bovenwoningen aan Lange en Korte Delft, Nieuwe Burg en Markt. - Lange Delft en Nieuwe Burg lenen zich voor de ontwikkeling van winkels. Korte Delft en het deel van Lange Delft tussen Koorkerkstraat en Reiger straat bieden ook ruimte aan publiekgerichte kantoren en bedrijven. In het overige gebied wil men het aantal winkels wat beperken, hoewel voor Lange Noordstraat en Reigerstraat nog wel een uitzondering kan worden gemaakt. - De Markt en in mindere mate het kernwinkelgebied (Lange Delft, Nieuwe Burg) kunnen nog uitbreiding hebben van weinig hinderlijke horeca-ves- tigingen, zoals bv. restaurants. Aan de Lange Noordstraat kan dat uitsluitend als gebruik ge maakt wordt van een wijzi gingsprocedure. Vestiging van horecabedrijven in woongebie den wordt uitgesloten. - Lange Noordstraat, Wagenaar straat, Balans en Nieuwe Burg bieden nog geringe ontwikke lingsmogelijkheden voor kan toren en instellingen. In het kernwinkelgebied en de cen- trumrand passen in principe alleen kleine op het publiek ge richte bedrijven (b.v. kapsalon). In het woonéebied wil men bij voorkeur geen bedrijven heb ben. Een enkele opslagruimte kan daar worden toegestaan. Algemene informatie De voorlichtingswinkel van de ge meente (ingang Stadhuisstraat 2) heeft vanaf woensdag 12 mei de beschikking over het plan "Hof plein-Lange Delft" (toelichting en voorschriften). In het leeshoekje kunt u het gemakkelijk doorne men. Bovendien zijn een plan kaart in kleur, een functie- en kwaliteitskaart en een kappen- kaart aanwezig waarop een goed overzicht van de huidige situatie. Aan een drietal organisaties is door burgemeester en wethouders toestemming verleend in de komende maanden een huis-aan-huis collecte te houden. Het gaat om de volgende instellingen: Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. r Algemene informatie over het plan wordt u graag gegeven door de medewerkers van het bureau Voorlichting. Een globale planbe schrijving met een afdruk van dit artikel is gratis beschikbaar. Technische informatie Een aantal mensen zal ongetwij feld naast algemene behoefte heb ben aan technische informatie. Voor hen is een gesprek mogelijk met de heren J.Meijer (bur. Ruimtelijke Ordening c.a. -secre tarie) en M.v.d. Werff (bur. Stede- bouw-Gemeentewerken). Dat kan op dinsdag 18 mei en woensdag 2 juni. Beide dagen van 14.00-17.00 uur. Per bezoeker is een kwartier beschikbaar. Het is echt noodza kelijk voor deze "Spreekuren" een afspraak te maken. Een afspra- kenlijst ligt hiervoor bij het bu reau Voorlichting. Inspreken Het inspreken kan op twee ma nieren. In de eerste plaats kunt u vragen en opmerkingen noteren op een speciaal daarvoor bestemd formulier. Na invulling kunt u dat kwijt in de "inspraakbus" in de voorlichtingswinkel. De gemeente reageert dan zo spoedig mogelijk mondeling of schriftelijk U kunt als belanghebbende ook de be hoefte hebben tijdens één of meerdere inspraakavonden met bijvoorbeeld uw medebuurtbewo ners over het plan te praten. Daat maakt u dan kenbaar op een "in- spraakfomulier", waarna u het kunt deponeren in de al eerder ge noemde bus bij de hét bureau Voorlichting. De genoemde for mulieren zijn ook daar verkrijg baar. Het staat reeds vast dat op 9 juni a.s. om 19.30 uur een voorlich tingsbijeenkomst plaatsvindt in het stadhuis. Daar kunnen tevens de afspraken gemaakt worden voor een inspraakprocedure. De nog door de raad vast te stellen "Inspraakverordening" zal hierbij als leidraad dienen. Schriftelijke reacties en aanvra gen voor deelname aan inspraak moeten vóór 9 juni ingeleverd zijn. Mondeling kan men zich als in spreker melden op de bijeenkomst. Om mondeling bezwaren te kun nen maken tegen het verlenen van onderstaande hinderwetvergun ningen) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) ver zoeken een openbare zitting te houden: Bij de aanvragen vermel den wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemoti veerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wet houders kunnen worden inge diend. - Speciaalzaak/fijnslijperij Van de Woestijne, Lange Delft 50, voor een fijnslijperij aan de Nederstraat 26. Verzoek hoor zitting voor 21 mei. Schrifte lijke bezwaren tot 28 mei. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen. Aanvragen, bij behorende stukken en ontwerp beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek, Mol straat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook moge lijk voor degenen die kunnen aan tonen dat redelijkerwijs niet heb ben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL Vandaag, woensdag 5 mei (Bevrij dingsdag), wordt in de woensdagwij- ken geen huisvuil opgehaald. In Kla- renbeek, Nieuw Middelburg, Nieuw en Sint Joosland, Sint Laurens en op het Klein Industrieterrein komen de wagens nu op donderdag 6 mei. AANVRAAG STANDPLAATS AM- BACHT-EN ANTIEKMARKT In de periode van 3 juni t/m 26 augus tus wordt iedere donderdag een am bacht- en antiekmarkt op de Vismarkt gehouden. Aanvragen voor een stand plaats kunnen tot 14 mei worden inge diend bij burgemeester en wethouders met vermelding van registratienum mer, branche en gewenste ruimte. Het bezit van een registratiekaart afgege ven door het centraal registratiekan toor detailhandel-ambacht in Den Haag is verplicht. Voor reeds op de weekmarkt voorkomende braches wordt geen standplaats toegewezen. OPHOKPLICHT DUIVEN Om schade aan de pas ingezaaide ge wassen te voorkomen is het tot 16 mei verboden duiven uit te laten vliegen tussen 09.00 en 19.00 uur. Dit verbod hiervan in de omgeving van de Westerschel destraat zouden bijvoorbeeld hun huisdieren kunnen kenmerken door een halsband te laten dragen. Nog beter is het de kat te voorzien van een band met naam en adres van de eigenaar. Niet gekenmerkte katten zullen worden over gebracht naar het asiel van de Zeeuwse Vere niging tot Bescherming van Dieren aan de Oostperkweg 9 in Middelburg. In dit asiel worden de katten nog vier dagen "bewaard" zodat de eigenaar zijn of haar kat kan ophalen. Na de "bewaringstermijn" worden de poezen pijnloos in slaap De openingstijden van het asiel zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur. Zaterdag's ^lleer^usser^^^ZO^iur^ PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM. 1. Veerseweg Asfaltering In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer 2. Koepoortlaan Her- In uitvoering Afgesloten voor bestrating alle verkeer 3. Laan van Nieuwen- Her- In uitvoering hove bestrating In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer voetgangers geldt niet voor jonge duiven en voor postduiven die deelnemen aan wed- strijdvluchten. WIJZIGING POLITIEVERORDE NING De Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening Middel burg (12e wijziging) werd door de ge meenteraad op 14 december vastges teld en Gedeputeerde Staten van Zee land hebben over deze verordening bericht van ontvangst gezonden. Nu ligt de wijzigingsverordening tot 26 mei ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. BESTEMMINGSPLAN "ACHTER- SINGEL-BLAUWEDIJK E.O." De verleende goedkeuring door Gede puteerde Staten van Zeeland op 12 ja nuari aan de eerste herziening van het bestemmingsplan AchtersingelBlau- wedijk en omgeving, fase II, is nu on herroepelijk geworden. Deze onher roepelijk goedgekeurde planherzie ning ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. VOORBEREIDINGSBESLUIT Voor enkele percelen in het bestem mingsplan "Reijershove" heeft de ge meenteraad op 16 april een voorberei- dingsbesluit vastgesteld. Dit besluit houdt verband met de voorgenomen herziening van het globale bestem mingsplan "Reijershove" voor de ver hoging van de bouwhoogte van de wo ningen op de aangewezen percelen. Het besluit met tekening ligt ter inzage op de afd.Algemene Zaken. KANDIDATENLIJSTEN VERKIE ZINGEN TER INZAGE De kandidatenlijsten voor de verkie zing van de leden van de gemeenteraad van Middelburg werden vorige week ingeleverd. Op het bureau verkiezin gen aan de Stadhuisstraat 2 liggen deze lijsten om in te zien. Het bureau is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. If li De gemeenteraad heeft een krediet van f 30.300,— beschikbaar gesteld voor een nieuwe luchtverwarmer in de sporthal Voorborch Dat gebeurde tijdens de vergadering van 26 april j.l.. Vervanging van de installatie was op korte termijn noodzakelijk aangezien reparaties niet meer mogelijk waren. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5