reisburo's GELD LENEN KUNT U OVERAL Open universiteit 26,- nartie Geheel gerhodineerd Kom kijken bij: 15% KORTING Rectificatie Gs vragen ƒ1,6 miljoen subsidie voor projecten openlucht recreatie Zilveren slavenband 'ABRASH' Langeviele 52/54 Middelburg Tel. 16310 (naast "Kijkshop") Kontinu Krediet Uw financ. Intermediair Verwen uzelf eens met een Snelle Vliet dagtocht! adverteren is bekend blijven Werkloosheid Financiën Economische zaken J. van den Berge en Zonen Alleen wij geven er EEN GRATIS BELASTINGAANGIFTE-SERVICE BIJ De Vlissinger - De Faam NS attraktie nr. 51 Dagelijks tot 19.30 uur. Bke woensdag kinderen t/m 12 jaar onder begeleiding gratis toegang. En kiek die kleuren met Kodak Gedeputeerde staten hebben de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gevraagd subsidie te geven voor openluchtre creatie-projecten die verspreid over de provincie tot stand moeten ko men. Markt 31 MIDDELBURG Walstraat 45 VLISSINGEN Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. Havenweg 2 Kamperland (Jachthaven Schotsman) Tel. 01107-1540 Lang nachthemd. Rose, rood, turquoise of blauw. 59.50 Chique nachthemd met gesmockte pas. 100% katoen in bleu of rose. 49.90 Duster in een nieuwe, soepele ribkwaliteit. In rood of blauw. 89.90 Badstof duster. In rood. kobalt, turquoise of rose. ook in de grotere maten. v.a. 99.50 WE HEBBEN PRACHTIGE TWEE-ZITSBANKEN AANGEKREGEN WE GEVEN HIEROP Op zaterdag 15 mei hebben wij voor u een schilderachtige tocht langs Betuwe's Bloesem en Gelderse kastelen ƒ42.50 p.p. incl. koffie met gebak, en diner 's middags. Donderdag 20 mei (Hemelvaart) is er een reis naar "Vinkeweide-Brummeneen tocht door een prachtig landschap met tevens een bezoek aan landgoed Groot Engelenburgh en een papierschepperij. ƒ50 p.p. incl. koffie met appelgebak en lunch. Op maandag 31 mei (2e pinksterdag), traditiegetrouw de verrassingstocht?? Inkl. koffie met verrassing, lunch en diner voor 68.— p.p. Dhr. v. Hekken zal u op deze tocht als gids begeleiden. Opstappen: Vlissingen Stadhuisplein 07.30 uur Middelburg Station NS 07.45 uur Goes Station NS 08.05 uur Scandinavië moet u EENS bezocht hebben! 5-daagse touringcar/bootreis naar GOTHENBURG-OSLO JUTLAND op 31 mei, volledig verzorgd, incl. alle maaltijden, excursies, tijdens de bootreis 2 pers. hut aan boord, nederlandse gids en verzekering, voor slechts 650.— p.p. Goes, Opril Grote Markt 2, tel. 01100-20280 Middelburg, Reigerstraat 9 Tel.: 01 180-14720 Geld lenen en alleen rente betalen van het opgeno men bedrag. Boetevrij aflossen zoveel u wilt en op nemen wanneer u het weer nodig hebt. Aflossingsvrijstelling tot 3x p.jaar. Incl. dekking overlijdensrisico. Netto maandlast rente The'or. limiet (rente afl.) perc.p.mnd. Lptd. 6.000.- 120.- 1.57 99 mnd. ll.OOO.- 220.- 1.41 88 mnd. 16.000.- 320.- 1.35 84 mnd. 21.000 - 1, CVJ 1.32 83 mnd. 26.000.- 520.- 1.30 82 mnd. 30.000.- 600.- 1.29 81 mnd. 35.000.- 700.- 1.28 81 mnd. 40.000.- 800.- 1.27 80 mnd. Kontinukrediet met Hyp.zekerheid Aflossing 1 Zj v. Limiet of eerste 5 jaar alleen rente betalen. Persoonlijke leningen over 240 maanden. Afhankelijk van uw inkomen of onderpand. Snel kontant geld voor alles en nog wat. netto 2.000 36x 74 netto 15.000 72x320 netto 3.000 48x 90 netto 20.000 96x353 netto 4.500 60x116 netto 25.000 96x439 netto 5.000 60x129 netto 30.000 120x461 netto 7.500 60x187 netto 35.000 180x438 netto 10.000 72x218 netto 40.000 240x443 netto 12.500 72x269 Andere looptijden en aflossingsbedragen ook mogelijk, evenals overname lopende leningen. En nog vele andere mogelijkheden o.a. Hypotheken met lage rente. Inlichtingen: Adv. Bur. J.P. Boogaard, Middelburg, tel.: 01180-36850 Woensdag 5 mei 1982 ABDIJ Maandag heeft de commissaris van de koningin het rapport "Zicht op het stu diecentrum open universiteit Zeeland" gekregen. De commissie voorbereiding studiecentrum open universiteit Zee land heeft het rapport gemaakt. Het is de bedoeling, dat Zeeland een vestiging van de open universiteit on derbrengt in de Zeeuwse bibliotheek - de combinatie van de openbare biblio theek Middelburg en de provinciale bi bliotheek, ook in Middelburg. Dit wordt dan een van de in totaal 24 regionale studiecentra die over het land verspreid worden opgericht. De open universiteit richt zich op hoger onderwijs, maar er buiten vallen be roeps- en lerarenopleidingen, omdat die al bij bestaande instituten zijn onderge bracht. Ook onderzoek, zoals dat bij de universiteiten en hoge scholen wordt gedaan, maakt van de open universiteit geen onderdeel uit. De lessen zijn schriftelijk en worden ondersteund met studiebegeleiding en audio-visuele middelen, zoals video. In eerste instan tie zal de open universiteit zich richten op~een beperkt aantal studieprogram ma's, waaronder toegepaste wiskunde en informatica; natuur- en scheikunde en biologie; Nederlandse taal en ge schiedenis en psychologie, pedagogie en andragogie. In tweede instantie wordt gedacht aan Nederlands recht, economie en sociaal-culturele weten schappen. Wat de al voor handen zijnde Zeeuwse opleidingen betreft, wordt geen con currentie verwacht voor de zeevaart school, de school voor fysiotherapie en de pedagogische academies. De andere instituten voor hoger beroepsonderwijs hebben gedeeltelijk dezelfde oplei dingsmogelijkheden als de open uni versiteit krijgt. In welke mate concur rentie zal optreden valt niet te voorzien. Bij een goede verdeling van opleidingen kunnen de instituten met middelbare opleidingen, zoals de nutsacademie Rotterdam die in Zeeland actief is, naast de open universiteit bestaan. Beide in stellingen kunnen op elkaar aansluiten zonder elkaar te beconcurreren. In totaal worden voor de open universi teit tussen de 20.000 en 30.000 stu denten verwacht, waarvan zich er on geveer 250 in Zeeland zullen aanmel den. Om toegelaten te worden geldt al leen de eis, dat een student 1 8 jaar moet zijn. Diploma's worden niet gevraagd en verwacht wordt, dat de open universiteit niet te maken krijgt met de numerus clausus (vooraf bepaald maximum aan tal studenten per studierichting). Het laat zich aanzien, dat de wet open universiteit in de loop van volgend jaar wordt aangenomen en per 1 augustus 1984 van kracht wordt. Het is daarom zaak met de voorbereidingen in de pro vincie verder te gaan, vindt de commis sie in haar rapport. De conclusie luidt dan ook, dat een regionaal studiecen trum van buitengewoon belang is voor Zeeland. De provincie kent nu geen we tenschappelijk onderwijs en het hoger beroeps onderwijs is weliswaar verte genwoordigd, maar niet in alle facetten. IE WS was bi) de samenstelling van dit artikel nog niet bekend. Om vier uur 's middags, ook op maan dag 1 0 mei, vergadert de statencom missie voor de financiën over de fiets- verbinding tussen Ellemeet en Scharen- dijke. In aansluiting daarop is er een ge combineerde vergadering van de commissies voor financiën en econo mische zaken. Aan de orde komen de jaarverslagen 1 981 van de nv Water maatschappij Zuid-West-Nederland en de nv Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. Ook wordt besproken het "reserve-suppletiesysteem", wat staat voor de tweede regelzaal voor de kerncentrale in Borssele. Dit systeem treedt in werking als het gangbare uitvalt; het wordt gemaakt buiten het nucleaire deel van de centrale, opdat die centrale onder alle omstandighe den bedienbaar blijft. De vergaderingen zijn in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De commissie voor de financiën en de gecombineerde commissie finan ciën/economische zaken beginnen met spreekrecht voor het publiek. Door de kleine agenda van de commissie finan ciën moet er rekening mee worden ge houden, dat met de gecombineerde vergadering vrij vlug daarna wordt be- In het artikel "energiebesparing in nieuwbouw" in Abdijnieuws van vorige week. staat vermeld, dat 13 mei een discussiemiddag wordt gehouden over energiebesparing. Inmiddels heeft het Centrum voor Energiebesparing Zee land de bijeenkomst uitgesteld tot sep tember. Te zijner tijd zullen datum en plaats van samenkomst bekend worden gemaakt. Maandag 10 mei, 10.00 uur, vergadert de provinciale stuurgroep werkloos heid. Welke punten besproken worden, Trailerhelling Scherpenisse De sportvisserij wordt gediend met vergroting en verbetering van de trai lerhelling en het parkeerterrein bij Gorishoek, Scherpenisse. Als voor waarde stellen gs dat helling en par keerterrein voor iedereen toeganke lijk zijn en niet alleen voor leden van de gebruikersvereniging "botenhel- ling Gorishoek" en bezoekers van Recreatieterrein de Pluumpot bv. De stuurgroep Oosterschelde stelt op haar beurt, dat het natuurgebied de Pluimpot en de platen en slikken moeten worden ontzien. Over de kos ten, die geraamd zijn op ƒ265.500,—, volgt nog overleg tussen de gemeente Tholen en de provincie; gs vinden het bedrag te hoog. Strandbewakingspost Nieuwvliet Net als op andere stranden langs de westkust van Zeeuwsch-Vlaanderen wil de gemeente Oostburg op het strand bij Nieuwvliet-bad-west een strandbewa kingspost. Het gaat om een druk be zocht strand. De gemeente zal zelf ƒ54 400,— betalen voor de aansluit kosten van licht en water; voor subsi diëring wordt voorgedragen ƒ95.600,-. Fietspad Groede Tussen de kom van Groede en Groede- bad wil het gemeentebestuur van Oost burg een fietspad aanleggen, dat via het hertenkamp zal lopen. Het pad krijgt een lengte van 2 kilometer en het kost ƒ700.000, Hoe het traject precies wordt is nog niet bekend; gs willen hierover nog overleg voeren met het gemeentebestuur, omdat de aanvanke lijke plannen uitgaan van doorsnijding van een natuurgebied. Alle subsidieverzoeken samen belo pen een bedrag van ruim ƒ1,6 mil joen; zij zijn gebaseerd op een advies van de provinciale raad voor de re- Fietspad Cadzand-Nieuw- vliet Het waterschap Het Vrije van Sluis wil een fietspad aanleggen langs de kust weg Cadzand-Nieuwvliet. Het fietspad past in het traject Vlamingpolder en Zwartepolder, terwijl het ook van belang is om het strand en de campings te be reiken. Met de aanleg van het pad is ƒ88.500,— gemoeid. Parkeerterreinen «W-Z-Vlaanderen Het gemeentebestuur van Oostburg heeft plannen voor de aanleg van par keerterreinen in de Tienhonderdpolder bij Cadzand-bad en bij Nieuwvliet-bad- west. De terreinen zijn voor strandbe- zoekers. Allebei de terreinen kosten on geveer ƒ60.000, Gs zullen het ge meentebestuur vragen bij de aanleg aandacht te geven aan de inpassing in de landelijke omgeving. Wandelpaden in duinen In de Walcherse duinen zijn de wandel paden erg in trek. De gemeenten Valke- nisse en Westkapelle willen enkele puinpaden verharden, zodat zij beter begaanbaar worden - ook voor bijvoor beeld rolstoelgebruikers. De verhar- dingskosten worden begroot op ƒ210.500.-; ƒ135.000,- voor Val- kenisse en ƒ75.000,— voor Westka pelle. De gemeenten zullen de werken gezamenlijk uitvoeren. Met het water schap Walcheren moeten afspraken worden gemaakt omdat dit schap de beheerder is van de duinen. Parkeerterreinen Tholen Voor de dijkrecreatie in Tholen wil het gemeentebestuur parkeerterreintjes aanleggen aan de Dijkweg (20 auto's), de Scheldseweg (30 auto's) en de Pi- lootweg (20 auto's). De stuurgroep Oosterschelde heeft laten weten, dat de voorzieningen niet in strijd zijn met het beleidsplan voor de Oosterschelde, mits aantasting van de slikken van de Dorts- man wordt voorkomen. Gs vinden, dat bij de Dijkweg ook een dijkovergang moet worden gemaakt. De voorzienin gen kosten gezamenlijk 1 56.000. Algemene voorwaarden voor de projec ten zijn, dat het moet gaan om voorzie ningen voor dagrecreatie met een groot gebruik en dat het geld dat er mee is gemoeid in verhouding staat tot het ge bruik. Tenslotte hebben projecten die al op papier staan voorrang boven die waarvoor alles nog moet gebeuren. De volgorde waarin de projecten zijn genoemd geeft ook de belangrijkheid van de voorzieningen aan om voor de rijksbijdrage in aanmerking te komen, aldus gs. Boulevards Vlissingen Nadat de boulevards in Vlissingen zijn aangepast aan de Delta-veiligheid wil het gemeentebestuur de recreatieve functie van die boulevards vergroten. Bij de subsidieaanvraag gaat het om de boulevards Bankert en Evertsen; boulevard De Ruyter valt er buiten, omdat de werken hier al zijn uitge voerd. In totaal gaat het om ƒ553.700,—, onder te verdelen in ƒ69.000,— voor een houten omloop buitenom de Gevangentoren, een loopsteiger bij het Roeiershoofd van ƒ99.000,— om ook bij hoog water de weg onderlangs de boulevard (de glooiing) begaanbaar te houden en ƒ385.700,— voor beide boulevards. Dit bedrag is bedoeld voor de inrich ting als wandelgebied met terrassen en zitbanken. In afwachting van de beslissing van de staatssecretaris vragen gs of het gemeentebestuur van Vlissingen de werkzaamheden al kan uitvoeren. Openlucht recreatie ovaal voor met 'n flonkerende zirconia NU 37,50 en inklusief collier HORLOGES - JUWELIERS Lange Delft 40, Middelburg, Tel. 13353 HET MOOISTE ZILVER VINDT U BIJ DE JUWELIER. 00

de Faam | 1982 | | pagina 13