ORANJE FEEST 19 Activiteiten Grote Kerk Veere barsten weer los nbhte. Q//e V Woensdag 28 april 1982 De Faam Klokgelui, muziek, sportwedstrijden in de wijk en optochten zijn weer de plaatselijke traditionele ingrediënten voor konin ginnedag, vrijdag 30 april. Kortom Walcheren dendert als van ouds op zijn grondvesten: een overzicht van de feesten die in een luisterrijke en traditievolle ambiance zullen plaatsvinden. Oranjerit Oranjeloop Oranjevoetbal T entoonstellingen Programmaoverzicht Nazorggroep borst amputatie Mannenkoor Groot Rotterdam in Marnixkerk Tentoonstelling ZIKV Groep weduwen en weduwnaren gestart. CDA-vrouwen en sociale zekerheid Omloop van de Bevelanden Landelijke fietsdag Landelijke atletiekdag valt in duigen Scholierencafe ja en nee Sportcentrum in Middelburg De Zeeland Rekreatie Info Instructiedag sportieve recreatie Popfestival wie doet mee? Ambtenaren Arnemuiden krijgen extra vrije dag Kunst uit Zeeland Klussendienst zoekt vrijwilligers Weinig belangstelling Anonieme Families Uitbreiding jazzgymnastiek VELDO Demonstratie zeefdrukken Vijftiende Zandmars Geen koffiemeneöen en gemeentepolitiek Pas opgerichte tennisclub kan nog wat leden gebruiken Bingo Rekreatievolleybal in Paauwenburg Maaltijdgroep Midgard vraagt medewerkers Herdenking 4 mei viering 5 mei MIDDELBURG hijst 's morgens om negen uur de vlaggen, waarna burge meester drs. P.A. Wolters een korte feli citatie zal uitspreken. Nadat de scou tinggroep Middelburg onder begelei ding van de scoutingband de vlaggen in top heeft gehesen, volgt een samenzang onder begeleiding van het jeugdkorps ON DA. In het zwembad Poelendaele wordt vanaf negen uur een zwemwed strijd gehouden voor leerlingen van de vijfde en zesde klas van de basisscholen. Eveneens om negen uur start er tradi tioneel op de Dam de ringrijderij te paard. In de wijken hebben de diverse wijkverenigingen die ochtend talrijke aan Koninginnedag verwante attracties in petto. Vanaf 13.30 uur is er op de Markt een activiteitenmarkt waar de verschillende verenigingen zich zullen presenteren en aan het publiek uitleggen - dmv spellet jes en opdrachten - wat er in hun club zoal te beleven valt. De christelijke Brassband ON DA concerteert op de muziektent o.l.v. dirigent Rotte. Om half zes worden de prijzen uitgereikt. De feestelijke optochten met lampions. fakkels en veel verklede kinderen star ten in de wijken Stromenwijk. Grif- fioenwijk. Magistraatwijk en Dauwen- daele en Klarenbeek om dan gezamen lijk op de Markt door de binnenstad de stoet te vervolgen met een défilé langs het bordes van hel Provinciehuis voor dc commissaris van de koningin dr. C. Bóertien en de Middelburgse eerste burger Wolters. beiden met hun echtge notes. Op het Stadhuisplein wordt de optocht ontbonden. Feestelijk bal na is er 's avonds in de concerten gehoorzaal aan de Singel straat vanaf acht uur. Kaarten voor dit Oranjebal zijn verkrijgbaar bij assuran tiekantoor Lahr aan de Statenlaan. as surantiekantoor Roelse aan de Blauwe- dijk en sigarenmagazijn Van het West einde in het winkelcentrum Dauwen- daele. Een tienerdisco wordt vanaf acht uur gehouden bij de wijkvereniging Dau- wendaele. Ëen klankvol programma wordt de massa aangeboden op de Markt door de gezamenlijke Middel burgse muziekkorpsen vanaf half negen. IN NIEUW EN SINT JOOSLAND be gint het Oranjefeest om half tien 's morgens met een rondgang met versier de fietsen onder leiding van de muziek vereniging ON DA en de majorettenve- reniging De Klavernetters. Om tien uur starten de kinderspelen op het Kerk plein en op datzelfde plein zijn er 's middags de bekende volksspelen van twee tot vijf. Om half negen wordt in hel dorpshuis het Oranjebal gehouden, voorafgegaan door een feestelijke op tocht. SINT-LAURENS houdt op koningin nedag kinderspelen aan de Warande te Sint-Laurens. die om 13.00 uur be ginnen. Om ongeveer 15.30 uur zal de drumband van MTV uit Middelburg een rondgang door het dorp maken. De rondwandeling wordt besloten met een muzikale show aan de Warande. Om 17.00 uur gaat een prestatieloop - voor de tweede maal georganiseerd door Dynamo'70 - van start over de afstanden 2200 of 5200 meter, 's Avonds is er in het wijkgebouw een gezellige avond met onder anderen een rad van avontuur. OOSTKAPELLE begint ook "s mor gens om acht uur met het luiden van de klokken en aansluitend hierop volgt een optocht met versierde fietsen en steppen voor de schoolkinderen. Voor de mooist versierde fietsen liggen en kele prijzen te wachten. Vervolgens zullen de kinderen van de lagere school spelen doen op het voetbalveld nabij de Torenstraat, 's Middags wor den de kinderen voor een puzzeltocht per fiets op pad gestuurd. AAGTEKERKE begint 's morgens om half negen met een oriëntatierit vanaf het Dorpsplein en vanaf Amicitia start om 13.15 uur een optocht met versier de steppen en fietsen. Burgemeester mr. B.J. van Putten opent rond de/elf de tijd de kinderspelen voor kleuters en lagere schooljeugd. Een voetbal wedstrijd is er voor dertien plussers op het sportveld en om acht uur 's avonds is er in Amicitia de prijsuitreiking van de oriëntatierit. Daarna wordt ge danst. Naast de vele activiteiten in de dorpen en wijken die Oranjecomitees en vere nigingen na veel vrijetijdswerk de be volking aanbieden, zijn er ook evene menten die minder traditioneel met Oranjefeesten verbonden zijn. Zo heeft bijvoorbeeld de motor en autoclub De Zeeuwen al sinds zestien jaar een Oranjerit, die jaarlijks "vele puzzelril liefhebbers trekt. Ook dit jaar kunnen de besten weer rekenen op een hap uit de enorme prijzenpot. Maar liefst 6000 gulden vergaarde de organisatie via sponsors om als prijs te kunnen uitdelen. Gestart voor de Oranjerit wordt om half twee aan hel Baskensburgplein bij het Vlissingse zwembad. Gedurende de ge hele rit. waarvan de route uiteraard ge heim is. staan de Zeeuwen-leden op di verse plaatsen klaar om de organisatie soepel te laten verlopen. Er zullen dus maar weinig leden tot de gelukkigen behoren die zelf kunnen meerijden. Het eindpunt is het Vlissingse Scheldckwar- tier. De afstand is ongeveer 55 kilometer en gedurende de ril wordt er voor een gezellige en beslist ongeongevaarlijke afleidingen gezorgd. Een weekeindreis naar Parijs is een verrassing die gewon nen kan worden door een hoge graad van opmerkzaamheid bij het bestuderen van de reclameborden. In het Scheldekwartier vindt overigens 's avonds de prijsuitreiking plaats. Deelne men kunnen auto's, motoren en brom fietsers. Voor informatie 01184-65658. Traditioneel houdt de sportvereniging Zeeland Sport op Koninginnedag een Oranjeloop. Dc opbrengst van deze prestatieloop komt geheel ten goede aan de aklie Zeeland Helpt Polen en daarom wordt een kleine bijdrage aan de deel nemers gevraagd. Start en finish is op de parkeerplaats van het Nollcbos in Vlis singen. De twee kilometerioop begint om elf uur en de grote /evenkilometer- loop start een kwartier later. De voetbalvereniging Arneniuiden houdt evenals voorgaande jaren weer een groots voetbaltoernooi waar maar liefst tien ploegen voor inschreven, waarvan acht uil Arneniuiden zelf. De gasten in de vissersplaats zijn de hand balvereniging EMM uit Middelburg en de marine uit Vlissingen. Uit Arneniui den spelen mee: de duivenvereniging Voorwaarts, café Spoorzichl. Tafelten nisvereniging. de korfbalvereniging, de veteranen van Arneniuiden. de vogel vereniging Zanglusl. de tennisvereni ging Het Schenge en het bestuur en de jeugdcommissie van Arneniuiden. liet toernooi begint om tien uur. Burge meester M..VL Markusse reikt na 16 uur de prijzen uit en verricht de trekking van een grote verloting. Het toernooi wordt gespeeld op de velden aan de Van Cit- tersvveg in Arneniuiden. an 1 mei tot en met 30 septem ber is de Grote Kerk te Veere weer toneel voor talrijke culturele activi teiten, die worden voorgeschoteld door de Stichting Delta Cultureel. Zo verzorgen bijna wekelijks gezel schappen uit deze delta uitvoeringen en dagelijks zijn er tentoonstellingen met als onderwerp Dier en kleur en Honderd jaar Zeeuwse Waterstaat. Voorts wordt er een tentoonstelling geheel gewijd aan de Zeeuwse kle derdrachten en hun omgeving, mo numenten in Zeeland en jaarlijks blijkt een overzicht van de restaura tie en conservering van de Grote Kerk een boeiend geheel te zijn voor zowel vakantiegasten in Zeeland als Zeeuwen zelf. Voor de slingerproef van Foucalt hoeft men ook al niet naar Leningrad, die wordt eveneens in de Grote kerk gedemonstreerd. De podiumactiviteiten worden alle maal op zaterdag gehouden. De tentoonstelling Dier en kleur wil de belangstelling wekken voor de rol van kleuren in de dierenwereld. Achtereen volgens wordt verteld hoe kleuren ont staan (pigmentkleuren, structuurkleu- ren) en wat de betekenis is van de kleu ren en de kleurpatronen (camouflage, signaalkleuren). leder onderdeel van de tentoonstelling wordt uitgebreid geïllustreerd met be hulp van een groot aantal opgezette dieren. Bij ieder onderdeel is ook een "spelletje" ingelast, waarbij op een speelse manier de informatie wordt sa mengevat. De tentoonstelling is samen gesteld door het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie te Leiden. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de provinciale waterstaat is eveneens een tentoonstelling samenges teld. Die tentoonstelling valt in drie de len uiteen. Namelijk: de "natte" wa terstaat: waarin opgenomen de zeewe ringen. Zeelandbrug. de oeververbin ding Westerscheldc. recreatieobjekten en de waterhuishouding. de "droge" waterstaat: waarin o.m. opgenomen aanleg, onderhoud en beheer van wegen en verkeersonderzoek, het milieu: de zorg voor het milieu, de zuiverheid van lucht, water en bodem alsmede de ge luidshinder. In woord en beeld wordt aandacht ge schonken aan deze taken die de Provin ciale Waterstaat tjians gedurende een eeuw vervult. De expositie over Zeeuwse kleder drachten valt eveneens in drie delen uiteen, maar zijn in nauwe samenhang met elkaar tot een boeiend geheel ver werkt. De bedoeling is een beeld te ge ven van dc nog steeds in Zeeland ge dragen klederdracht (veelal alleen nog door de oudere generatie gedragen) en wel speciaal van de lot de klederdracht behorende kanten muts. De omgeving wordt gevormd door voortreffelijke fo to's van boerenhofsteden, alsmede ori ginele Zeeuwse boerenwagens. Het fotomateriaal is vervaardigd door de heer J. Dudok van Heel uit Noord- wijkerhout. de kanten mutsen komen uit de privé-verzameling van mevr. De Karn-de Feyler uit Wïssenkerke en de Zeeuwse boerenwagens uit het bezit van de Stichting "De Zeeuwse Inspan". Monumenten in Zeeland blijken voor talrijke vakantiegangers hél trekpleister te zijn. Deze tentoonstelling is samen gesteld door professor dr. C.A. van Swigchem. J.J. Tevel en N. Veldhuis en belicht de geschiedenis van een groot aantal monumenten in Zeeland. In de ruimte onder de toren wordt zoals ieder jaar regelmatig de slingerproef van Foucalt gedemonstreerd. Door middel van deze natuurkundeproef toonde Foucalt in het Pantheon te Parijs in 1851 voor hel eerst aan. dat de aarde om haar eigen as draait. 22 mei Veerse Avond aan vang 19.30 uur/toe gang vrij 5juni Middelburgs Man- nenkoor/Westka- pels Dameskoor. 12 juni Zeeuws Orkest 19 juni Veere's Genoegen aanvang 19.30 uur/toegang vrij 26 juni Barokensemble "Les Ennemis Con- fus" uil Vlaanderen 3juli Amsterdams Baro kensemble 31 juli Scheldeloodsen- koor 7 augustus Walcherse Kleder drachtenshow o.l.v. mw. De Jager. Domburg. 21 augustus Brussels Gitarenk- wartet 28 augustus Marie Cecile Moer dijk 11 sep cmber Hollands Vocaal Kwartel 25 september Loeki Stardust Kwartet Openingstijden:dagelijks van 10-17 uur. 's zondags van 14-17 uur. Bezoek aan de toren: alleen op werkdagen van 10-16.30 uur. MIDDELBURG - De nazorggroep voor borstamputatiepatiënten houdt dinsdag 4 mei een praatochtend in het gezondheidscentrum Dauwendaele te Middelburg. Op deze bijeenkomst, die om 10.00 uur begint, is iedereen wel kom die met lotgenoten wil praten. MIDDELBURG Op uitnodiging van het Walchers Mannenkoor komt het mannenkoor Groot Rotterdam op za terdag I mei naar Zeeland. Naast een gezellig uitstapje naar Neeltje Jans is de avond gereserveerd voor een uit voering van beide koren, gezamenlijk en alleen. Het concert wordt gegeven in de Marnixkerk aan het Marnixplein in West-Souburg en begint om half acht. OOST-SOUBURG - De afdeling Souburg van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming zal tijdens de voorjaarsmarkt in Souburg op 15 mei een tentoonstelling houden. Belang stellenden kunnen een indruk krijgen van de cursussen die in Souburg wor den gegeven. Voor informatie zijn do centen en cursisten aanwezig. MIDDELBURG - Bij het FIOM aan de Middelburgse Loskade ontmoeten weduwen en weduwnaren elkaar re gelmatig om met elkaar te praten. De onderwerpen die aan de orde komen handelen vaak over eenzaamheid in de weekeinden en tijdens feestdagen. De groep neemt de initiatieven voor de onderwerpen zelf en de deelnemers leren van eikaars ervaringen om voor zichzelf tot een acceptabele oplossing te komen. Een maatschappelijk werk ster kan eventueel ook aadgerpleegd. Er kunnen zich nog mensen bij de groep aansluiten, ledereen is welkom. Er wordt vanuit de groep echter op gewezen dat het niets te maken heeft met een verkapt huwelijksbureau. Voor informatie: Fiom. Loskade 17 in Middelburg. 0118027311. KAPELLL - Als afsluiting van de ges prekken van de CDA-vrouwen in de afdelingen spreekt Dien Cornelissen. lid van de Tweede Kamer maandag 3 mei in De Caisson in Kapelle tijdens een provinciale studiemiddag ter af sluiting van dal onderwerp. De bij eenkomst begint om twee uur. Mensen met vervoersproblemen of voor infor matie kan men terecht bij het secreta riaat. Goese weg 25 's Gravenpolder, telefoon 01103-1595. GOES - De toerafdeling van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp' houdt zondag 2 mei dc Omloop van de Bevelanden. een toer tocht over 75 en 150 kilometer. De omloop is een vrije toertocht waarbij de deelnemer zijn eigen tempo be paalt. De start is lussen 8 en 10 uur vanaf de kantine van de V.V.Goes aan het sportpark 'Het Schenge' in Goes. Het inschrijfgeld is 1.50 en met he rinnering moet vijf gulden worden be taald. MIDDELBURG/VLISSINGEN Het ANWB-kantoor aan de Lange Geere in Middelburg en hel VVV- kantoor aan de Walstraat in Vlissingen zijn de startplaatsen voor de landelijke fietsdag die zaterdag 8 mei wordt ge houden. De organisatie is in handen van de ANWB in samenwerking met de Tros en de VVV. Het thema dit jaar luidt 'fietstourisme'. De ANWB wil met deze spreuk de aandacht vestigen op de talloze gebruiksmogelijkheden die de fiets biedt. Ook dit jaar kunnen deelnemers prijzen winnen die de Tros nog dezelfde dag op de radio bekend maakt. Op de beide Walcherse start plaatsen kunnen de deelnemers ver trekken lussen negen en één uur. MIDDELBURG - Omdat de kunst stof atletiekbaan in het Vlissingse sportpark Baskensburg niet op tijd ge reed is gekomen, komt er van de lan delijke atletiekdag op Walcheren niets terecht. Aanvankelijk immers waren er wedstrijden gepland op de splinter nieuwe baan en dat viel precies samen met de atletiekdag. De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo had van wege die organisatie de landelijke at letiekdag verschoven naar augustus en kon in die organisatie niet meer bij stellen. MIDDELBURG - Vrijdag 30 april en 7 mei zijn er geen aktivitciten in het scholierencafé van jongerencentrum Midgard. Dit wegens excursies van de leden van de werkgroep dat de aktivi- leiten organiseert. Wel kan men te recht in hel (scholieren)café van Mid gard. Vrijdag 14 mei worden de akti- viteiten voortgezet. Gepland staal een swingavond. De week daarna zal er aandacht worden besteed aan voe ding: wat zit er nu allemaal in ons eten? MIDDELBURG - De Vereniging voor conditieverbetering (VCV) opent zaterdag 1 mei een sportzaal aan de Simpelhuisstraat I in Middelburg. Dit sportcentrum staat open voor alle leeftijdsgroepen zowel voor dames als voor heren. Het sportcentrum is ge vestigd in een pand van de gemeente en deed voorheen dienst als werk ruimte van de restauratieploeg. De beide instructeurs Jarl den Hartog en Bert Kuijs hebben in een halfjaar tijd het pand omgebouwd tot een sportzaal met kleedkamers en toiletten. Inmid dels is een aantal apparaten voor de ontwikkeling van de verschillende spiergroepen geplaatst. Behalve voor bodybuilders is het centrum speciaal bedoeld voor figuurcorrectie voor da mes en het wegwerken van een uitpui lend buikje bij de heren. Het centrum is iedere dag behalve zondag geopend. Zaterdag 1 mei is de eerste mogelijk heid tol inschrijven bij de nieuwe VCV. MIDDELBURG - Om hel ontstane gat op te vullen in de periode dat de Recreatiekrant niet verschijnt geeft Recreatie Promotion bv in samenwer king met de VVV Zeeland een Zeeland Recreatie Info uit. In principe ver schijnt deze Info per drie maanden en is gratis verkrijgbaar bij de VVV's en de adverteerders. Naast informatieve artikelen (eindredactie Jacques Cats) zijn er in het blad agenda's opgeno men van talloze activiteiten en evene menten in Zeeland. Voor informatie kan men zich wenden tot Recreatie Promotie bv. in Middelburg, telefoon 01180-15990. KAPELLE - Op zaterdag 15 mei wordt voor de tweede keer een provinciale informatie- en instructiedag sportieve recreatie voor medewerkers uit het jeugd- en jongerenwerk gehouden. In het recreatiegebied "Den Inkel" van Staatsbosbeheer aan de Polderweg te Kruiningen wordt een programma aangeboden waarin buiten-activiteiten het accent krijgen. Ook wordt aan dacht besteed aan de organisatie en uitvoering van bosspelen. natuurspe- len en oriëntatievormen. De organisa tie van deze dag is in handen van het Zeeuws Service- en Informatie Buro en de Zeeuwse Sportraad, in samen werking met Scouting. K.P.J, en NU- SO. terwijl dc uitvoering wordt gedaan door de dienst Beweging. Recreatie en Spel uit Soesterberg. Gezien het sukses van de eerste infor matiedag in 1981. hoopt de organisatie ook dit jaar weer op een goede be langstelling. Geïnteresseerden kunnen informatie verkrijgen bij het Zeeuws Service- en Informatie Buro te Mid delburg. VLISSINGEN - De Stichting Rhythm Booze zal evenals in '80 en '81 op donderdag 29 juli een gratis openlucht popfestival organiseren op het gras veld vóór het parkeerterrein in het Nollebosin Vlissingen. De opzet is ook dit jaar. dal een aantal Zeeuwse bands zich kan presenteren aan een breed publiek met als omlijsting een twee a drietal (inter)nationaa! bekende groe pen. Eén en ander vindt plaats van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. Zeeuwse bands die belangstelling hebben om in aanmerking te komen om op te treden, kunnen tot 1 mei een cassettebandje opsturen en een bio met groepssamenstelling, naar Postbus 490 in Vlissingen. of persoonlijk afgeven bij Pub the Three Barrels. Sarazijnstr. of Cafe de Stoof. Nieuwedijk 43 Vlissingen. Telefoni sche inlichtingen zijn te verkrijgen op 01180-12030. Verenigingen of perso nen. die op die dag met een markt kraam willen staan kunnen zich schriftelijk wenden tot Postbus 490 Vlissingen of telefonisch 01184-12015 (vragen naar Hans of René). Mensen die advertenties willen plaatsen in de programmakrant kunnen zich even eens wenden tol voornoemd adres. ARNEMUIDEN - Een tegemoetko ming in fitsen aan de verbouwingskos- ten van het dorpshuis De Arne en een regeling in het Algemeen Ambtena renreglement zodat de ambtenaren 5 mei als doorbetaalde vrije dag voor taan kunnen aanmerken, zijn twee van de 18 agendapunten die maandag 3 mei in hel gemeentehuis van Arne muiden door de raad zullen worden behandeld. De beraadslagingen be ginnen om half acht 's avonds. MIDDELBURG - Een nieuwe afleve ring - de zesde - van de losbladige ka- talogus van de beeldende kunstenaars in Zeeland staat op hel punt van ver schijnen. Deze aflevering telt 48 pagi na's, die opgenomen zijn in een nieu we, derde ringband. Nieuw bij deze aflevering is dat voor een aantal kun stenaars afzonderlijke bladen voor monumentaal werk zijn gemaakt. Nieuw is ook. dat een adresboekje van alle beeldende kunstenaars in Zeeland wordt bijgeleverd met verwijzingen waar zij in de katalogus te vinden zijn. Prijs: 22.50 (inklusief ringband en verzending). Bestelling: door overmaking op post giro 517616 of bankrekening 47.70.65.598 ten name van de Stichting Zeeland te Middelburg onder vermel ding van "Kunst uit Zeeland 3". MIDDELBURG - Sinds januari zijn er een aantal werklozen actief met het verrichten van klusjes voor allerlei mensen en instellingen, die niet over voldoende financiële middelen be schikken of geen andere mogelijkhe den hebben. Steeds meer mensen en instellingen doen een beroep op de Klusjesdienst. Deelnemers hebben al len toestemming om met behoud van de uitkering klusjes op te knappen. Ook gemeente Middelburg onder steunt de Klusjesdienst en is bezig ge schikte huisvesting (werkruimte) te zoeken. De Klusjesdienst wil uitbreiden en zoekt vrijwilligers. Leeftijd speelt geen rol. Wel moet men bij hel Arbeidsburo ingeschreven staan als werkzoekende of W.A.O.-er zijn. Geïnteresseerden kunnen op de woensdag-ochtenden, vanaf 10.00 uur in het VJV-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 10. Tel. 01180-35790 terecht VLISSINGEN - Omdat de bezoeker saantallen bij de bijeenkomsten van familie en partners van drugsverslaaf den te klein blijven, is de groep Ano nieme Families genoodzaakt de bij eenkomsten in Het Woltershuis terug te brengen naar tweemaal per maand. "Wetende dat leven met een verslaaf de immense problemen kan veroorza ken en wat contact met mensen in ge lijke situaties een ruggesteuntjes kan zijn. vragen wij ons toch af waarom die groep zo klein is gebleven", verzuch ten de AF.ers. Niettemin houdt de groep vol en heeft voortaan iedere eerste en derde donderdag van de maand contact met elkaar in Het Woltershuis aan de Hogeweg 103 tot 105 in Vlissingen van half acht tol tien uur. Voor schriftelijke informatie kan men zich wenden tot Postbus 520 in Vlissingen. MIDDELBURG - De christelijke gymnastiekvereniging VELDO zal met ingang van 26 april de afdeling jazzgymnastiek uitbreiden met een groep van acht tol dertienjarigen - zo weljongens als meisjes. De groep komt iedere maandagavond van zeven lot acht uur bij elkaar in de gymzaal aan de Sportlaan. Voor informatie: me vrouw J. van Os, telefoon 01180-11909 of mevrouw Ravenzwaaij 01180-26773. Deze gymnastiekvereniging houdt overigens zaterdag I mei de jaarlijkse vaardigheidsproeven voor leden vanaf tien jaar. In Bacillen Steene in Mid delburg vanaf 09 uur. Na afloop van de vaardigheidsproeven worden dc diploma's en cijferlijsten aan de deel nemers uitgereikt. MIDDELBURG - In hel jongeren centrum Midgard wordt zaterdag 1 mei een demonstratie zeefdrukken ge houden. Zoals bekend, heeft het Mid delburgse jongerencentrum een eigen drukkerijtje. Getoond wordt zaterdag hoe de zeefdrukgroep haar werk doet. De demonstratie is 's middags van twee tot zes en 's avonds van acht tot tien m het jongerencentrum aan de Kuiperspoort 12 in Middelburg. MIDDELBURG - De wandelsportve reniging 'l Zand uit Middelburg houdt zaterdag 1 mei de vijftiende wandel- mars over de afstanden vijf, tien, vijf tien, vijfentwintig en veertig kilometer. De langste afstandlopers starten 's morgens om tien uur en de vijfent- winligkilometerlopers om twaalf uur. Deelnemers aan de overige afstanden vertrekken tussen half twee en twee uur. Het starlbureau is in De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Mid delburg. In verband met dit vijftienja rig jubileum ontvangen de lopers die de afstand volbrengen een fraaie he rinneringsmedaille en er rijdt die mid dag ook een geluidswagen met gezel lige muziek door de straten waar de route doorloopt. MIDDELBURG - "De gemeente hoeft in haar personeelsadvertenties niet meer te vermelden 'M/V'. In de hogere functies worden toch nooit vrouwen benoemd en een koffieme- neer he hebben we nooit gesigna leerd". Dit is de mening van de Slich- 'ting Middelburgse Vrouwenraad, die maandag 3 mei over onder andere de ze zatk een politieke bijeenkomst houdt in het kader van de gemeente raadsverkiezing 2 juni aanstaande. Centraal staat het thema 'Vrouw en gemeentelijk overheid'. De bijeen komst wordt gehouden in de concert en gehoorzaal aan de Verwerijstraat in Middelburg, aanvang 20 uur. Van de politieke partijen CDA. PvdA, PM. VVD, SGP en D'66 zijn vertegen woordigers afgevaardigd. VROUWENPOLDER - Sinds 23 maart van dit jaar bestaat de tennis club Vrouwenpolder. De oprichting van deze club gebeurde naar aanlei ding van de nieuwe tennisbaan die nog dit jaar wordt aangelegd. Dit park zal bestaan uil twee gravelbanen. een oe- fenkooi. een parkeerterrein en een fietsenstalling. Voor de toekomst zijn nog twee banen gepland. Momenteel zijn er 75 officieel ingeschreven leden, maar de kersverse club kan best nog wat nieuwe leden gebruiken. Voorals nog geldt evenwel de voorwaarde dat dc leden in de gemeente Veere moeten wonen. Voor informatie kan men te recht bij de secretaresse, mevrouw Tonnie Moermond. Pelgrimstraat 30 in Vrouwenpolder. Telefoon 01189-1641. VLISSINGEN - In De Lammeren- burcht aan de Zuidbeekseweg in Vlis singen houdt de VCB Lammerenburg zaterdag 1 mei een bingoavond vanaf acht uur. Bingo wordt ook gespeeld op maandag 3 mei in het clubhuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen. aanvang half acht. VLISSINGEN - Voor de bewoners van de wijk Paauwenburg is er de mo gelijkheid om op een ontspannende manier te gaan volleyballen, liet SKA-buurthuis De Paraplu heeft het initiatief genomen om dit te organise ren. Elke dinsdagavond kan men voor dit recreatievolleybal terecht in dc gym zaal van de Theo Thijssenschool in Vlissingen - en wel van 21.30 tot 23.00 uur. Af en toe worden ook wedstrijden gehouden waarbij teams uitgenodigd zullen worden. Er kunnen zuwel bes taande rekreatieteams (van straten bijvoorbeeld) als individuele volley ballers meedoen. Voor informatie 01184-65453. MIDDELBURG - De werkgroep die in Midgard tweemaal per week een warme maaltijd verzorgt heeft gebrek aan medewerkers. Er wordt op woens dag en op zaterdagavond door deze groep een gezonde maaltijd verzorgd voor alleenstaanden. Mensen die be langstelling hebben om voor een grote groep (20 pers.) te koken, kunnen in formatie vragen bij jongerencentrum Midgard Kuiperspoort 12 Middelburg tel. 01180-14281. vragen naar Satyam Nada. Deelnemen aan de maaltijd kan door opgave vooraf, vanaf 13 uur op woensdag en zaterdag. Aanvang van de maaltijd 18.30 uur. Welkonidienst MIDDELBURG - Zondag 2 mei is er in het kerkcentrum De Hoeksteen (Dauwendaele) te Middelburg een feestelijk programma voor de kinde ren van 4 tot 13 jaar, met zang. spel poppenkast en kombo, van half vier tot vijf uur. Hierna kunnen jong en oud hun zelf meegebrachte boterham metjes opeten. Om 18.45 uur begint dan de welkonidienst. Leiding van de ze dienst is in handen van ds. L.J.G. IJ kei uit Middelburg. Douwe Visser verzorgt de toespraak. Muzikale me dewerking van het Middelburgs Jon gerenkoor en het Welkombo. OOSTKAPELLE - In het Ontmoe tingscentrum De Halve Maan wordt dinsdag 4 mei een herdenkingsbijeen komst gehouden vanwege de bevrij ding om half acht. Aansluitend zal óm acht uur een dodenherdenking plaats vinden mmv. dé muziek- en zangvere niging. Woensdag 5 mei is er vanwege de viering van de bevrijding een fo- topuzzcltochl te voet door de kom van het dorp en 's avonds speelt de toneel vereniging van het plaatselijke Oran- jecomitee het geheel in het dialect gesproken stuk Zilverjuunes en Au gurken. Tijdens de pauze is er een verloting met prijzen. MIDDELBURG - De handbalvereni ging F.MM houdt woensdag 5 mei op het Damplein in verband met het be vrijdingsfeest een festiviteitenmarkt met een jeugdhandbalwedstrijd, een bazar, rommelmaökt, verloting, le vende muziek, rad van avontuur en een grabbelton. De levende muziek wordt verzorgd door Missile (rock). Down Home String Band (Blues) en The Joke en Pat Band (uit de jaren zestig en zeventig). De demonstratieve handbalhappening start om tien uur en is rond half vijf afgelopen. In de schouwburg is er op 5 mei een ont spanningsmiddag voor ouderen en. vanaf dc hal van het stadhuis start om 13 uur een bevrijdingswandeltochl. Eveneens op het Damplein start het Riverside Combo om acht uur en voor een romantisch tochtje vertrekt om half negen vanaf het Balkengat een vaarstoet verlichte gondels. De prijs uitreiking voor de orgineelste gondel is om tien uur op hel Damplein. VLISSINGEN - Op de Noorderbe- graafplaals in Vlissingen wordt dins dag 4 mei een herdenkingsplechtig heid gehouden voor alle burgers en militairen die sinds 10 mei 1940 waar of wanneer ook ter wereld in het be lang van het koninkrijk zijn omgeko men. Ook zij die door oorlogshande lingen en terreur zijn omgekomen, worden herdacht. De bijeenkomst vindt plaats vanaf 19.50 uur in de aula van de Noorderbegraafplaats. Vanaf kwart voor acht zullen de klokken worden geluid en de brassband Caeci- lia speelt enige toepasselijke muziek werken. Om acht uur wordt twee mi nuten stilte in acht genomen en na de ze stille wordt de Nederlandse vlag gehesen. Toespraken worden niet ge houden. Het club- en buurthuis Marnix houdt in de week van 3 tot en met 7 mei een themaweek rond hel onderwerp Fas cisme toen en nu. Van 5 lot en met 7 mei is er een tentoonstelling over dit onderwerp die dagelijks is te bezichti gen van 13.30 tot 17.30 en 19.30 tot 21 uur. Ook staan er in het club- en buurthuis liieraiuurtafels en donder dag 6 mei wordt 's avonds om acht uur de film Momento getoond; dit zijn fragmenten uit nieuwsfilms in de jaren '40^45. In het gebouw Breehof aan de Bree- straat in Vlissingen houdt het comitee van waakzaamheid tegen fascisme en discriminatie een tentoonstelling over fascisme. Deze expositie is zondag 2 mei van 12 tol 21 uur en maandag 3 mei van 10 tot 17 uur geopend.

de Faam | 1982 | | pagina 7