o. (A GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 26 APRIL A.S. m C" So SE" 21 - 28 april De Faam Woensdag 21 april 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 26 apr. t/m 1 mei Wijziging bouwverordening Wijziging ophalen huisvuil Ophokplicht duiven Wijziging politieverordening - i B De dienst Gemeentewer ken brengt op het ogen blik tussen de Langevie- lesingel en de Vest een eenvoudige afrastering aan. Dit om te voorkomen dat de ganzen en eenden de straat oversteken. Als u de dieren wilt voeren doe dat dan aan de wa terkant. Bovenstaand ziet u de resten van wat eens een container van kunststof was. Dit plaatje is gemaakt op de openbare lagere school. "De Arneburch". Het blijft een betreurenswaardige zaak dat door vandalen zo met gemeenschapsgoed wordt omgegaan. Voor zo'n afvalbak moet altijd nog ruim honderd gulden worden neergelegd. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Huuraanpassimgen in 1982, - Een eigen huis, ook voor u? - Belastingen gemeente Middelburg 1982 - Beroep tegen overheidsbeschikkingen - Ondertoezichtstelling van de kinderbescherming. Kandidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van de Middelburgse ge meenteraad kunnen vanaf vandaag worderi ingezien. Hiervoor moet u zijn bij het bureau Verkiezingen aan de Stadhuisstraat 2. Geopend voor het publiek van maandag tot en met vrij dag van 08.00-12.00 uur. De namen van de politieke groeperingen geven we u de volgende week. Wanneer u eens een vergadering van de gemeenteraad wilt bijwonen dan kan dat bijvoorbeeld maandag 26 april a.s. Op die dag komen om 14.00 uur de dames en heren raadsleden weer bijeen om zich te buigen ever de vele ontwerp-voorstellen van het college van burgemeester en wethouders. Op deze pagina vindt u de te behandelen onderwerpen beknopt en in populaire vorm afgedrukt. Deze populaire raadagenda met een overzicht van de raadszaal ligt op de stoelen van de publieke tribune voor bezoekers gereed. Het kan natuurlijk ook zijn dat u om wat voor reden dan ook met een hele groep bij zo V? raadsvergadering aanwezig wilt zijn. Als u dat vooraf meldt bij het bureau Voorlichting, dan kan tijdig gezorgd worden voor voldoende zitplaatsen. De volledige raadsvoorstellen met eventueel bijbehorende stukken liggen om in te zien in de leeshoek van de voorlichtingswinkel. Sinds enige tijd alleen maar bereikbaar via de hoofdingang aan de Stadhuisstraat 2. Stap gewoon eens vrijblijvend binnen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. <S "Tafeltje Dek je" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag boerenkool dinsdag braadworst, bietjes, aardappelen woensdag gehakt, andijvie, aardappelen donderdag vis, wortelen, aardappelen vrijdag jachtschotel zaterdag nasi of bami. Een wijziging van de bij de Bouwve rordening behorende bijlage F, die sinds 29 januari jl. in werking is, ligt met het vaststellingsbesluit tot 26 april om in te zien op de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. Het huisvuil in de vrijdagwijk van 30 april (Koninginnedag) wordt niet op die dag opéehaald maar de dag er voor, donderdag 29 april. Om schade aan de pas inéezaaide ge wassen te voorkomen is het tot 16 mei verboden duiven uit te laten vliegen tussen 9.00 en 19.00 uur. Dit verbod geldt niet voor jonge duiven en voor postduiven die deelnemen aan wed- strijdvluchten. De Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening Middel burg (12e wijziging) werd door de ge meenteraad op 14 december vastges teld en Gedeputeerde Staten van Zee land hebben over deze verordening bericht van ontvangst gezonden. Nu ligt de wijzigingsverordening tot 26 mei ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Vaststelling notulen van de vergade ringen op 18 januari en 15 februari 1982 82-151 Mededelingen en ingekomen stukken 82-141 Benoeming van een lid in de commissie Bestuur-Bestuurden De heer M.J. Nouse, opbouwwerker, heeft een functie buiten Middelburg aanvaard en daarom ontslag genomen als lid van de commissie Bestuur-Bes tuurden. De Stichting Opbouwwerk Middelburg heeft aanbevolen me vrouw C.M. van Dijck in de openge vallen plaats te benoemen. Zij is sinds kort in dienst bij de stichting als op bouwwerkster. Voorstel: tot benoe ming overgaan. 82-145 Benoeming plaatsvervangend hoofd "De Oosterbureh" Het hoofd van de openbare lagere school "De Oosterbureh" heeft voor gesteld mevrouw M. de Graaf te be noemen tot waarnemend hoofd die bij zijn afwezigheid zijn functie volledig zal waarnemen. Burgemeester en wet houders achten deze oplossing niet ge wenst, omdat mevrouw de Graag een duo-baan heeft. Tevens werd voorges teld mevrouw E.L.S. Korstanje-Laport te belasten met het waarnemend hoofdschap voor de kleutercomponent. Voorstel: tot uiterlijk 31 juli a.s. be noemen tot waarnemend hoofd me vrouw de Graag voor 7 schooltijden per week en mevrouw Korstanje voor 2 schooltijden per week. 82-136 Krediet voor microverfilming van tekeningen De dienst Gemeentewerken bewaart zo'n 16.000 tekeningen in speciale kas ten. Van dit bestand komen er 14.000 in aanmerking om overgebracht te wor den op microfilm. Deze methode werkt ruimtebesparend en maakt de teke ningen goed toegankelijk. Voorstel: een bedrag van 67.000,- beschikbaar stellen voor het verfilmen op microfi ches. 82-125 L'itname uit algemene dienst en inbreng bij dienst Gemeentewerken van dienstwoning Langcvielesingel 10. Het college van b. en w. heeft in sep tember 1970 besloten het pand Lange- vielesingel 10 op het terrein van de ge meentekwekerij "Overwater" aan te merken als dienstwoning. Verzuimd is echter toen de raad te laten besluiten de woning uit de algemene dienst te ne men en in te brengen bij de dienst Ge meentewerken. Voorstel: alsnog over gaan tot deze administratieve hande ling. 82-133 Bouwrijp maken stadsvernieu wingsgebied "Zuidsingel/Brce e.o." De raad verleende in de vergadering van 22 maart j.l. een krediet voor het ontruimen van de woningen Zuidsingel 48 en 58. Geen belemmeringen zijn meer aanwezig om te beginnen met de vernieuwing van het complex Zuids- ingel/Bree. Vooruitlopend op het kre diet dat de gemeenteraad moet verle nen voor het bouwrijp maken van dit stadsvernieuwingsgebied is de aanne mer al gevraagd te beginnen met de nodige sloopwerkzaamheden. Dat was nodig om verder renteverlies te voor komen en de beschikking van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet in gevaar te brengen. Voorstel: het benodigde kre diet verlenen. 82-150 Voorbereidingsbesluit gedeelte Keijershove Het is uit economische overwegingen gewenst in de wijk Reijershove het aantal maximum te bouwen woningen te verhogen en een gedeelte van de huizen uit te voeren alsetagewoninge/i. De planologische procedure voor aan passing van het bestemmingsplan is inmiddels gestart. Om vertraging in dé bouw te voorkomen is het nodig een voorbereidingsbesluit vast te stellen voor de bouwplaatsen van de etage woningen. Voorstel: het voorberei dingsbesluit vaststellen. 82-149 Verzoek Maco b.v. tot vaststel ling Bouwregistratieverordening Het bouwbedrijf De Maco b.v. heeft, mede namens een aantal andere be drijven, verzocht een zgn. Bouwregis tratieverordening in Middelburg vast te stellen. Hiermee zou men beunhaze rij of sluikbouw kunnen bestrijden. Burgemeester en wethouders hebben ernstige bedenkingen tegen zo'n ve rordening, omdat deze afbreuk doet aan de doelstellingen van de Bouw vergunning. Men vindt verder dat de naleving van economische wetgeving een rijkstaak is. Voorstel: het verzoek afwijzen. 82-143 Krediet voor verbreding van loopstrook langs Kleverskerkseweg De ongeveer 90 werknemers van het Centrum voor Vakopleiding van Vol wassenen kan bij het verlaten van het gebouw gebruik maken van een loop- strook om bij de parkeerplaatsen aan de overkant van de weg te komen. Voor de veiligheid is het noodzakelijk het pad van 1 tegel op drie tegels breed te brengen en dat over een lengte van 55 meter. Voorstel: een krediet van 2.400,- beschikbaar stellen. 82-147 Krediet voor aanschaf rijwiel- hekken bij sporthallen en dug-outs voor sportcomplex. De parkeerterreinen bij de sporthallen "Voorborch" en "Nassaulaan" hebben te weinig mogelijkheden voor het stal len van fietsen. Uitbreiding wordt ge vraagd. Verder is aanschaf van twee dug-outs voor het sportcomplex "Na dorst" gewenst. Dit ter vervanging van versleten materiaal. Voorstel: een kre diet van 8.501,- beschikbaar stellen. 82-158 Krediet voor vernieuwen lucht- verwarmer in sporthal de "Voorborch" Er hebben zich diverse problemen voorgedaan met de verwarming in de sporthal de "Voorborch". Een tussen tijds onderzoek door deskundigen heeft uitgewezen dat vervanging van de luchtverwarmer op korte termijn noodzakelijk is. Reparaties zijn niet meer mogelijk. Voorstel: een krediet van ƒ30.300,- beschikbaar stellen voor het kopen van een nieuwe luchtver- warmingsinstallatie. 82-155 Krediet voor herstel en aanpas sing zwembad "Poelendaele" Het gebouw en de installaties van het zwembadc< mplex "Poelendaele" ver tonen regel, latig gebreken. Deskundig onderzoek, .m. door de dienst Ge meentewerken, heeft uitgewezen dat het treffen van een aantal voorzienin gen beslist noodzakelijk is. Het college wil verder de ZVEN in Apeldoorn laten bekijken welke energie-besparend^ maatregelen in het zwembad mogelijk zijn. Voorstel: het benodigde krediet beschikbaar stellen. 82-152 Verdaging beslissing op be zwaarschrift tegen Welzijnsprogram- ma 1982 De Stichting Kindercentra Middelburg heeft een bezwaarschrift ingediend tegen het 18 januari j.l. door de raad vastgestelde Welzijnsprogramma 1982. Hierbij is gebruik gemaakt van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB). De com missie Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg heeft 1 april j.l. het be zwaarschrift behandeld. Het college heeft het advies nog niet van de com missie ontvangen en ziet dan ook geen kans de raad de eerstvolgende verga dering een ontwerp-voorstel voor te leggen. Voorstel: de beslissing op het bezwaarschrift voor ten hoogste 30 da gen verdagen. 82-45 t/m 51 Vaststellen begrotings wijzigingen De 163e tot en met de 169e begrotings wijzigingen zijn reeds toegezonden aan de raad. Voorstel: de wijzigingen vast stellen. 82-79 enz. Vaststelling 98e en 100e tot en met 106e begrotingswijziging 1980 en 27e begrotingswijziging 1981 De ontwerpen van deze begrotingswij zigingen met de daarbij behorende wijzigingen van de begrotingen van de takken van dienst en van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onder wijs liggen voor de raad ter inzagé. Voorstel: de wijzigingen vaststellen c.q. goedkeuren. 82-138 t/m 140 Vaststelling begrotings wijzigingen De 85e begrotingswijziging 1981 en den 20e en 21e begrotingswijziging 1982 met bijbehorende wijzigingen van de be grotingen van de takken van dienst worden de raad voorgelegd. Voorstel: de wijzigingen vaststellen. 82-134 Nota over automatiseringsaan gelegenheden en krediet voor het aan schaffen van een nieuwe computer-fi guratie. Het gemeentelijk automatiseringscen trum heeft een nota opgesteld over au- tomatiseringsaangelegenheden. Naar aanleiding hiervan is het college tot de conclusie gekomen dat het gewenst is de geautomatiseerde bevolkingsadmi nistratie en onroerend-goedbelastin- gen binnen het eigen automatiserings centrum te verrichten. Aanschaf van een nieuwe computer-figuratie is dan vereist. Voorstel: een krediet van 663.819,- verlenen voor de koop van het onderdeel. Verder 16.000,- be schikbaar stellen voor beveiliging van de computerkamer. 82-159 Subsidie 1982 en volgende jaren VVV-Middclburg Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-161 Bestuurlijke reorganisatie i.v.m. reorganisatie culturele dienst Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-144 Krediet voor bouw van een berging bij de Concert- en Gehoorzaal, Het plaatsen van een theaterorgel in de grote zaal van de Concert- en Gehoor zaal heeft de bouw van een berging voor materialen zeer dringend nood zakelijk gemaakt. Voorstel: het beno digde krediet verlenen. 82-129 Brief van het Bestuur der Godshuizen Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-128 Informatie over sollicitanten bij het Gasthuis De gemeenteraad heeft tijdens de be handeling van de begroting 1982 ge vraagd op de hoogte gesteld te worden van de godsdienstige gezindte of le vensbeschouwelijke opvattingen van sollicitanten naar functies bij het Gasthuis. Dezelfde gegevens zou men graag zien van bij het ziekenhuis be noemde personen. Het bestuur van de Stichting Godshuizen heeft o.m. schriftelijk laten weten dat de levens beschouwelijke opvattingen van de sollicitant in het algemeen geen rol spelen. Men acht zich verder niet ge rechtigd de raad hierover te informe ren. Het college kan zich met dit standpunt verenigen. Voorstel: de brief voor kennisgeving aannemen. 82-154 Milieunota De raadsleden hebben in oktober 1981 de Milieunota van de gemeente Mid delburg ontvangen. In een aantal ver gaderingen van de commissie Volks gezondheid en Milieubeheer is de nota behandeld. Naar aanleiding van deze behandeling heeft het college besloten enige wijzigingen in het stuk aan te brengen. Voorstel: instemmen met de nota, die overigens in hoofdzaak een oriënterend en inventariserend karak ter heeft. 82-127 Krediet voor twee oriënterende bodemonderzoeken Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-137 Krediet voor verbetering van de openbare verlichting. De grootst mogelijke meerderheid van de commissie Gemeentebedrijven heeft geadviseerd de openbare ver lichting aan de Simpelhuis- straat/Wijngaardstraat te verbeteren en de tweede fase van de verbetering ventweg Nieuwe Vlissingseweg aan te pakken. Het voorstel heeft de instem ming van het college. Voorstel: een krediet van 41.000,- verlenen. 82-160 Overeenkomst met N.V. P.Z.E.M. over inkoop elektrische ener gie (1980 t/m 1983) Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 82-130 Opheffing kleuterschool "De Dunenhof", het opheffen van de func tie van hoofdleidster en het verlenen van ontslag aan de hoofdleidster. De daling van het geboortecijfer heeft onder meer tot gevolg dat de openbare kleuterschool "De Dunenhof" aan de Griffioenstraat in de toekomst op wei nig leerlingen kan rekenen. Na uitvoe rig overleg met ouders en hoofdleidster is besloten de school per 1 augustus a.s. op te heffen. Voorstel: besluiten tot het opheffen van de kleuterschool en op heffing van de functie van hoofdleids ter. Verder mevrouw S.M. Hage-Za- bicki eervol ontslag verlenen. 82-132 Krediet voor het vernieuwen van het meubilair van de "Prinsenho- veschool" Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft in januari 1982 van de raad de medewerking toegezegd gekregen voor het kopen van nieuw meubilair t.b.v. de lagere "Prinsenhoveschool" Voorstel: op verzoek van het schoolbestuur een krediet van 16.965,beschikbaar stel len. 82-131 Krediet voor wijzigen gootcon structie lagere school "De Wegwijzer". De gemeenteraad heeft in oktober 1981 besloten medewerking te verlenen voor het wijzigen van de gootcon structie van de lagere school "De Wegwijzer" in Nieuw- en Sint Joos- land. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Lager Onderwijs heeft nu om het benodigde geld gevraagd. Voorstel: een krediet van 3.847,- ver lenen. 82-119 Vaststelling vergoeding scholen voor bijzonder buitengewoon onder wijs. De besturen van de scholen voor bij zonder buitengewoon onderwijs krij gen ieder dienstjaar van de gemeente de materiële exploitatiekosten ver goed. Tevens krijgt men een bedrag per leerling uitgekeerd ter bestrijding van de administratiekosten. Voorstel: de cijfers voor het jaar 1981 vaststellen zoals in het voorstel aangegeven. 82-153 Rentevergoeding wegens niet tijdige betaling van kosten De afdeling Onderwijs c.a. heeft in 1978. 1979 en 1980 moeilijkheden gehad rondom de personeelsbezetting. Hier door is een niet geringe achterstand ontstaan in de werkzaamheden. Zo werden vergoedingen aan het bestuur van de "Prinses Ireneschool" een half tot twee en een half jaar te laat betaald. Het schoolbestuur heeft nu gevraagd de kosten van voorfinanciering over te laat ontvangen vergoeding voor reke ning van de gemeente te nemen. Voor stel: een krediet van 24.277.- ver strekken voor deze kosten. 82-148 Krediet voor vervanging cen trale verwarmingsinstallatie gebouw Sint Pieterstraat 25 Het gebouw Sint Pieterstraat 25 is al enige jaren in gebruik bij de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg. Een situatie die naar verwachting nog wel geruime tijd zal voortduren. De in het pand aanwezige centrale verwar mingsinstallatie is ongeveer 20 jaar oud en voldoet in geen enkel opzicht meer aan redelijke eisen. Vervanging zal tot een aanmerkelijke lastenverla ging leiden. Voorstel: een krediet van JF 180.500,- verlenen. 82-146 Voorlopige vaststelling exploi tatiekosten en rijksvergoeding over 1979 en 1980 voor Stedelijke Scholenge meenschap Middelburg. De gemeenteraad dient jaarlijks voor 1 december voorlopig het bedrag vast te stellen dat de gemeente het vooraf- gaande kalenderjaar heeft afgegeven aan exploitatiekosten voor de Stede lijke Scholengemeenschap Middel burg. Hetzelfde geldt voor het bedrag van de vergoeding die het rijk voor de ze school beschikbaar heeft gesteld. Voorstel: voorlopig vaststellen van dé bedragen over 1979 en 1980. 82-124 Vaststellen afrekening rijksbij drage "Alfabetiseringsproject Middel burg" over 1981. Het "Alfabetiseringsproject Middel burg" heeft de afrekening over het jaar 1981 toegestuurd. Na het indienen van dit stuk bij het ministerie van CRM won,b2,ftruusldt de rijksbijdrage de finitief vastgesteld en verrekend met het aan de gemeente uitbetaalde voor schot. Voorstel: de afrekening vast stellen. 82-142 Vaststellen Gemeenschappe lijke regeling Integratie Bibliotheek werk De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 18 januari j.l. besloten het vaststellen van de Gemeenschappe lijke regeling Integratie Bibliotheek werk aan te houden. Eerst moeten nog enkele technische zaken bezien wor den. Dat is inmiddels gebeurd. Voor stel: de regeling vaststellen zoals in de stukken aangegeven. Ook wordt de raad gevraagd twee vertegenwoordi gers en twee plaatsvervangers van de gemeente aan te wijzen in het alge meen bestuur. 82-157 Verlenen subsidie in huurkosten opslagruimte "De Waag" Het theaterorgel van de Zeeuwse Theater Orgel Stichting is tijdelijk op geslagen in een gedeelte van het ge bouw "De Waag". Hiervoor moet huur betaald worden aan de dienst Sport. Jeugd, Recreatie en Wijkcentra c.a. van de gemeente. Het orgel moet t.z.t. komen in de Concert- en Gehoorzaal. De opbouw daar kan pas beginnen als bij dit qebouw een berging is verwe-' zenlijkt. In de bouw hiervan is vei tra- ging ontstaan. De stichting stelt de huurprijs niet te kunnen betalen en verzoekt om ssidiéring van deze kosten. Voorstel: voor de periode 1 aug. 1981 tot 1 aug. 1983 de gevraagde bijdrage ver lenen. 82-156 Krediet voor plaatsen kunst werken in park "Toorenvliedt" De heer W.F. Buys heeft in het kader van de Regeling Complementaire Ar beidsvoorziening Beeldende Kunste naars (BKR) een ontwerp ingediend voor een beeldengroep met de naam "Conics op Apollonius". Na overleg met Gemeentewerken stelt de kunstenaar voor de plastieken te plaatsen in het park "Toorenvliedt" Voorstel: voor aanschaf en plaatsing een krediet van 47.171,- beschikbaar stellen. Rondvraag Sluiting H li Het Ambachtencentrum, gevestigd in het I6e eeuws pakhuis de "Demerary" wordt woensdag 12 mei a.s. officieel geopend. Hiermee komt ook het laatste grote monument in onze stad functioneel in gebruik. Ter gelegenheid hiervan zal er vanaf 5 mei tot en met de openingsdag een feestweek worden gehouden. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Koepoort laan Afgesloten voor alle verkeer 2. Laan van Nieuwenhove Afgesloten voor alle verkeer voetgangers 3. Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer voetgangers AARD VAN AANVANG- HET WERK DATUM Her bestrating Herbe strating In uitvoering In uitvoering Bouwwerk In uitvoering zaamheden Colofon De» voorllchUngs- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224 Reacties zijn altijd van harte welkom

de Faam | 1982 | | pagina 5