ZELFD O DING SP O GING MISLUKT, MAAR D Schoolfoto uit de oude doos ONDA-Nieuwland viert 75-jarig bestaan met jubileumconcert Uit Woensdag 24 maart 1982 De Faam e nog licht opgezette kringen rond haar ogen verra den de strijd het verdriet en de wanhoop waarmee Regina Klop jaren achtereen heeft ge leefd. "De tweede keer schei den met als gevolg eenzaam heid en rondkomen van een uitkering en daar bovenop het onbegrip en de roddel van je omgeving, het raakt je diep, zéér diep", blikt ze terug. Nog maar twee en een half jaar ge leden zat ze zelfs zo diep in de put dat ze geen enkele uitweg meer zag. Drie buisjes slaap tabletten leken het enige al ternatief voor de 33-jarige Re gina, maar waren onvoldoende om de zelfmoordpoging te la ten slagen. Nu ziet ze weer hoopvol in de toekomst. De tijd voor en de periode na dat cruciale moment zitten in haar geheugen verankerd; maar niet meer dan achter een dikke mistige deken. "Maar nu voel ik me groot, zo groot als ik me nog nooit heb gevoeld", straalt ze nu optimistisch. Man voor de deur.... Ik weet niets Ik kan niet stilzitten Het dagboek ONDA-mars Mannenkoor Staatssecretaris opent Delta College Anderhalve eeuw kadaster Open avond over milieu Lentebal Micro-computer en het basisonderwijs Crohn-patiënten naar Maarssen Vakantiemarkt voor alleenstaande ouders Informatie over 'buitenbeentjes' Wandeltochten van het Rode Kruis Openingstocht Kijkavond fietsen Sterren kijken Subsidies Mariekerke Politiek en woonwagenbewoners Vulkanisme en Italiaanse manifestatie Rozekruisers Ouderenbond bijeen Gevonden voorwerpen V rouweneetgroep Informatie TM Zandstroomcontact Tennisbanen Vrouwenpolder "Nu voel ik me groot' "Ik heb ooit gezegd op een moment dal ik er weer een beetje zin in kreeg dat als ik er weer bovenop zou komen, ik met mijn verhaal naar de krant zou gaan", legt ze haar stap in onze richting uit. "Ik heb alles van dag tot dag bijgehouden in een dagboek. Het is mijn dagboek. Vol wanhoop en naar gelang je verder in de tijd leest, zie je de verbetering. Ik groei de naar meer zelfbewustzijn. Ik weet nu wat ik wil en durf me te uiten. Vroeger had ik angst. Nu kan ik met die angst omgaan". Vooral alleenstaande gescheiden men sen en alleenstaande ouders zullen zich volgens Regina herkennen in haar ver haal. "De vernedering na de scheiding uil je directe omgeving. Wal je beste vrienden waren, bleken huichelaars die over je roddelden. Nieuwsgierig als ze waren kwamen ze met veel ach en wee over de vloer om hun relaas, maar dan vol sensatie, te kunnen doen op de eerstvolgende koffiemorgen. Afschuwe lijk is het om te weten datje zo door de mangel wordt gehaald". Het was de roddel met de bekende kni poog; de dubbele bodem. "Ik hoorde dat men zich afvroeg waar ik het toch alle maal van deed. En als er weer iemand meestal een man, van een hulpverle ningsinstantie voor de deur stond, was de voerbak voor verdere praatjes weer bij gevuld". Tol de zelfdodingspoging kwam ze na dat haar tweede huwelijk strandde. Haar man had moeite met het kind uit haar eerste huwelijk. De spanning in huis werd opgevoerd tot een onaan vaardbare climax. En toen het kind met maagstoornissen in hei ziekenhuis te recht kwam - pure psychische proble men zo bleek later trok het uitzichtloze web zich steeds strakker om het lijf van Regina Klop.(Joto Ruben O reel) Regina. De drie buisjes slaappillen le ken in haar vertwijfelde situatie het eni ge alternatief. "Ik ben een paar weken afwezig geweest en wist niet meer. Dr.Boom die me be handelde in het Vlissingse ziekenhuis schreef aldoor boven mijn bed 'lk weet niets', lk wist het ook allemaal niet. Wal anderen zeiden deed ik stomweg, zonder me af te vragen waarom ik het deed. Dokter Boom zei op een gegeven mo ment: 'Alsje het weet veegje het maar uit', lk heb trouwens enorm veel steun aan die man gehad. Volgens velen, maar dat zal ook wel roddel zijn. is hij nog gekker dan zijn patiënten. Maar hij liet je je gang gaan. Of je nu wilde razen, of aardige dingen zeggen. Steeds had hij een geduldig oor. Het is natuurlijk zijn manier van werken, maar voor mij was het de enige manier om er weer bovenop te komen. Hij gaf je het vertrouwen dat je op zo'n momenten nodig hebt". Eenmaal uit het ziekenhuis ontslagen -ze wist het weer- zakte ze weer terug in het dal.Het tweede huwelijk was inmid dels ontbonden. Ze was weer alleen en moest met een minimum inkomen rond komen. "Vroeg er iemand iets aan mij. dan begon ik maar weer te klagen". Maar op een bepaald moment trok ze de stoute schoenen aan en liet zich weer buitenshuis zien. "Ik ben naar een vrou wencontactgroep in 't Zwaantje gegaan. De mensen die daar kwamen waren geen probleemgevallen zoals ik. Er werd voornamelijk over algemene zaken ge praat zoals sex, kernenergie, emancipa tie enzovoorts. Maar ik ben zo'n typje dat niet stil kan zitten wachten totdat er iets gebeurt. Als ze iets vragen om te doen doe ik het. Maar na zeven maanden ben ik daar weer uitgestapt en heb me gemeld bij de éénoudergroep van het Fiom".En zo blijken vele door het maatschappelijk en sociaal-cutureel werk inéezette koersen in alle stilte in een behoefte te voorzien. "Af en toe leed ik nog aan een depressie, maar over het algemeen ging het weer goed", verhaalt Regina over die periode. En: "Er waren mensen en organisaties die geen absurde vragen stelden. Ik kon er kwijt wat ik zelfbepaalde". Maar toen kwam er weer een tijd dat ze in de put dreigde te zakken. "Mijn zoontje, uil het tweede huwelijk moest toen hele dagen worden opgevangen in het medisch kinderdagverblijf. Hele da gen hamerde het door mijn hoofd: 'Waarom kan ik niet zelf voor mijn kind zorgen'. Dankzij de geweldige opvang in het MKD voor zowel mijn zoontje als mij ging het evenwel langzaam weer dagen. Eenmaal per week hadden we een kofficyniddag daar op het MKD. En ook kwam een maatschappelijk werk ster bij mij thuis om te praten. Ik durf hel bijna niet te zeggen maar ik heb mezelf en het kind soms gehaat. Na an derhalfjaar klikte het plotseling. Ik ben Aweer vdn het kimTgaan houden: ik heb er nu een echte moeder-kind relatie mee. We hebben het heel fijn Een andere belangrijke hulp. maar ook inspiratiebron is haar dagboek geweest. Ze durft het nog aan niemand te laten lezen. Het staat vol diep persoonlijke aangelegenheden. "Dat dagboek geeft meer steun dan de roes van een paar glazen wijn. Om de onbepaalde tijd lees ik het nog eens terug. Ik zie dan dat ik ben gegroeid". "Ik ben door de grootste modder heen", zegt ze tenslotte. "Maar dat betekent niet dat ik geen problemen meer heb. Het verschil met vroeger is. dat ik ze nu aankan en me niet meer aan het smoe zen van mijn omgeving stoor. Ik los het wel op. Mijn rouwproces is om. Ik heb mijn opleiding voltooid om met twee benen in de maatschappij te staan. Naast en voor mijn kinderen De muziekvereniging 'Oefening na den ,Arbeid' (ONDA) te Nieuw- en Sint Joosland bestaat 75 jaar. Dit heuglijke feit wordt zaterdag 27 maart gevierd met een jubileumconcert in het Dorpshuis te Nicuwland. Zowel het seniorenorkest als hei jeugdkorps werken aan het con cert mee. Voor ONDA is het die avond dubbel feest, want tijdens de jubileum viering zullen ook de nieuwe uniformen worden gepresenteerd. De hele ge meenschap kan in principe het concert bijwonen. De donateurs hebben gratis toegang, maar ook andere belangstel lenden worden zonder entreeheffing binnengelaten, vertelt ONDA-voorzitter P.J. Reinhoudt. Hij en zijn medebes tuurders rekenen daarom op een volle zaal. en wie hel eerst komt. het eerst maalt. Als dc zaal vol is gaan de deuren dicht, zo wordt gesteld. Het seniorenkorps van ONDA bestaal uil 30 muzikanten en het jeugdkorps Jong-ONDA telt 18 leden. De jeugdige muzikanten openen het jubileumcon cert onder leiding van Piet Meliefste, een zoon van Jan Meliefste die al sinds 1948 het seniorenkorps dirigeert en nog steeds de dirigeerstok van ONDA han teert. De naam Meliefste is wel erg sterk met ON DA verbonden, want een jaar na de oprichting in 1907. werd Piet Melief ste. de vader van de huidige dirigent, benoemd tol dirigent van ONDA: een functie die hij tot 1948 uitoefende, toen hij door zijn zoon Jan werd opgevolgd. Juist voordat Piel Meliefste de dirigeer stok overdroeg aan zijn zoon Jan. com- poneerde hij in 1947 ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum de 'ONDA'-mars'; een muziekstuk dat ook nu tijdens het jubileumconcert ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan op het programma staal. De viering van het 75-jarig beslaan zal sober worden gehouden. Het jubileum concert moet dan ook hel hoogtepunt worden van het jubileumjaar, maar het orkest kan er zelf ook nog een bijdrage aan leveren, als op het aanstaande con cours in Bladel. waar ONDA-Nieuw land voor de eerste maal in de vaande- lafdeiing uitkomt, hoge ogen worden gegooid. Ook het jeugdorkest gaat op de nationale toer;22 mei wordt deelgeno men aan het nationaal jeugdfestival in Lelystad. Al meerdere malen heeft de Nieuw- landse muziekvereniging met succes deelgenomen aan concoursen, blijkt uit een opsomming van de behaalde resul taten door voorzitter Reinoudt. die in 1971 zijn voorzitlersfunctie aanvaardde. Toen begon ook de jeugd belangstelling te krijgen voor de muziekvereniging. De grote toeloop van jeugdige muzikanten resulteerde in 1975 tot een opleiding voor tamboers en in 1977 tot de officiële oprichting van het Jong ONDA. dat dit jaar hel eerste lustrum viert. ONDA heeft niet altijd goede jaren ge kend en vooral tijdens de oorlogsjaren '40-'45 liep het ledental sterk terug. Werd in 1942 nog een uitvoering gege ven voor een volle zaal. twee jaar later waren er zo weinig leden, dat musiceren in verenigingsverband niet meer moge- Foio: de muziekvereniging ONDA op de foto ter gelegenheid van het 70-jarig bes taan in 1977. lijk was. Om de band onder de aanwe zige leden te behouden werd besloten om lijdelijk als mannenkoor verder te gaan. Het korps telde toen nog geen vrouwelijke leden. Die eerste vrouwe lijke muzikanten deden in 1959 hun in trede bij ONDA, dat hiermee één van de eerste korpsen was* waarin vcouwen waren opgenomen. In datzelfde jaar werden ook nieuwe instrumenten in ge bruik genomen. Hel korps boekte weer goede resultaten en promoveerde gelei delijk aan naar de hoogste afdelingen. Nu speelt ONDA-Nieuwland in de vaandelafdeling, maar of hel korps hel daar lang uithoudt zal afhangen van de resultaten op het aanstaande concours. Om het muzikale peil omhoog te krijgen wordt wekelijks op de vrijdagavond ge repeteerd door het seniorenkorps en 's zaterdagsmorgens door hel jeugdorkest. De jeugdleden krijgen ook les van do centen van de Zeeuwse muziekschool. De repetities en dc muzieklessen vinden plaats in hei Dorpshuis, waar ook het jubileumconcert wordt gehouden. Hel concert besint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De Staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, drs W.J.Deelman, opent dinsdag 30 maart het nieuwe schoolgebouw van het Delta College aan de Merwedestraat in Middelburg. Ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe complex houdt het Delta College, een christelijke scholengemeenschap voor economisch beroepsonderwijs, een feeslweek. die maandag 29 maart be gint. Op het programma staan een reünie voor oud-leerlingen en -perso neel. sportdagen en cabaret, muziek en dans. De Haagse bewindsman zal zijn openingsrede omstreeks half drie uit spreken. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van zijn hondervijftig jarig bestaan heeft de dienst van het kadaster en de openbare werken in Middelburg een tentoonstelling ingericht. Naast een stukje historie wordt inzicht gegeven in de huidige laak en werkmethoden. Ook laat het kadaster zien welke dien sten aan het publiek aangeboden kun nen worden. Tevens zijn er demon straties van instrumenten en rekc- napparatuur en van beeldschermen waarmee gegevens over onroerend goed uit een computerbestand kunnen worden opgeroepen. Filmpjes over vroeger en nu geven inzicht in de be tekenis van het kadaster voor de maatschappij. Oude instrumenten, re gisters en kaarten completeren de ten toonstelling. De expositie is ingericht op de begane grond van hel kantoor aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Donderdag 25 maart is de expositie voor het eerst toegankelijk voor het publiek. De openingstijden zijn: maandag lot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00. Vrij dag 26 maart ook 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - Het Rijn-Schelde Instituut aan de Dam in Middelburg houdt woensdag 31 maart een open avond over het milieu. De open avond begint om acht uur. OOST-SOUBURG - 'De Schuur' aan de Middelburgseweg in Oost-Souburg kiest zaterdagavond 27 maart een len teprinses. Dat gebeurt tijdens een voor allen toegankelijk lentebal. dat 's avonds om acht uur begint. MIDDELBURG - 'De micro-compu ter en het basisonderwijs' is het thema van de studiemiddag, die de Christe lijke pedagogische Academie voor Zeeland woensdag 31 maart houdt in het CPA-gebouw aan de Keetenstraat in Middelburg. De CPA buigt zich die middag over de vragen: 'Wat verwacht men van de micro-computer in het onderwijs?. 'Welke mogelijkheden zijn er voor de leerkrachten en de leerlin gen'?. en 'Kan iedere leerkracht met zo'n ding omgaan'?. Belangstellenden kunnen deelnemen aan drie van de in totaal tien demonstraties tijdens de studiemiddag, die om half twee begint. De studiemiddag is alleen voor hen toegankelijk, die zich van de voren hebben ingeschreven. MIDDELBURG - Zeeuwse leden van de Crohn-vereniging Nederland be zoeken zaterdag 27 maart dc vierde landelijke ledenvergadering die in 'De Ark' in Maarssen wordt gehouden. Centraal staat daar de vraag waarom de oorzaak van de ziekte van Crohn, die gepaard gaat met chronische ont stekingen van de darm. nog niet be kend is. MIDDELBURG - FIOM Zeeland, actief op het gebied van hulp aan en belangenbehartiging van alleenstaan den en alleenstaande ouders, houdt zaterdag 27 maart een vakantiemarkt in Het Anker in Vlissingen. Met deze vakantiemarkt wil FIOM tegemoet komen aan de grote vraag van vooral alleenstaande ouders met kinderen naar informatie over geschikte en be taalbare vakantiemogelijkheden. Ook kan worden ingeschreven voor het or ganiseren van gezamenlijke activitei ten in de vakantieperiode. Ten derde biedt FIOM de mogelijkheid om wo ningen te ruilen met alleenstaande ouders in Zeeland. Limburg en Noord-Holland. De Vlissingse wet houder D.Bruinooge heeft zich bereid verklaard de vakantiemarkt te openen. Dat gebeurt 's middags om twee uur. MIDDELBURG - De slichting Inte gratie Buitenbeentjes wil grotere be kendheid geven aan de situatie en de problemen van MBD-kinderen. Deze afkorting staat voor 'minimal brain dysfunction', hetgeen een lichte stoor nis van de hersenfunctie betekent. En kele van de meest voorkomende ken merken daarvan zijn: overbeweeglijk- heid. gestoorde motoriek, onregelma tige ontwikkeling, verhoogde afleid baarheid en waarnemingsstoornissen. Hieruit kunnen faalangst, emotionele wisselvalligheid en leer- en gedrags stoornissen voortvloeien. MBD kan ontstaan door vroeggeboorte, medi cijngebruik van de moeder tijdens de zwangerschap, zuurstofgebrek bij de geboorte en kinderziekten van het zeer jonge kind. ledereen die iets meer wil horen over deze 'buitenbeentjes' kan woensdag 31 maart vanaf acht uur 's avonds terecht in het wijkcentrum 'Zuiderbaken, aan dc Rentmeester laan in Middelburg. MIDDELBURG - Dc afdeling Mid delburg van het Rode Kruis verwacht dat -evenals voorgaande jaren- weer een groot aantal wandelaars uit bin nen- en buitenland zal meedoen aan de wandelmarsen, die op zaterdag 27 maart worden gehouden. De deelne mers. die zowel individueel als in groepsverband kunnen meedoen, kunnen kiezen uit vijf afstanden, na melijk vijf, tien. vijftien, twintig en veertig kilometer. De individuele wandelaars die veertig kilometer wil len afleggen, vertrekken tussen negen uur en half elf. De anderen kunnen tussen negen en twee uur van start gaan. De groepen die veertig of twintig kilometer voor de boeg hebben ver trekken eveneens tussen negen uur en half elf. Tussen twaalf en één klinkt het startschot voor de vijftien kilome ter-groepen, tussen één en half twee voor de groepen die tien kilometer lo pen en dc groepen die zich hebben in geschreven voor de kortste afstand vertrekken tussen twee uur en half drie. Alle wandelaars starten bij sport hal 'Voorborch' aan de Breeweg in Middelburg. KOUDEKERK!- - De toerclub Wal cheren houdt zaterdag 27 maart een toertocht achter voorrijders. De lengte van de tocht. 'Openingstochl' ge naamd. is zestig kilometer. De gemid delde snelheid bedraagt 22,5 kilometer per uur. Vanaf half negen kan worden ingeschreven in hotel Walcheren in Koudekerke. De tocht begint 's mor gens om half tien. VLISSINGEN - De fietsen en brom fietsen die de gemeentepolitie van Vlissingen in de maanden februari en maart onbeheerd heeft aangetroffen, zijn vrijdag 26 maart te bekijken tij dens de kijkavond. die om zeven uur begint in het Vlissingse politiebureau. De kijkavond duurt een uur. MIDDELBURG - De volkssterren wacht Philippus Lansbergen neemt deel aan de landelijke sterrenkijka- vonden. Dit betekent dat iedere be langstellende vrijdag 26 en zaterdag 27 maart in dc aan de Herengracht 52 gevestigde sterrenwacht terecht kan om met telescopen naar de sterrenhe mel te kijken. Als het bewolkt weer is wordt er een kleine expositie gegeven of een diavoorstelling. Voor informa tie: 01180-14203. MEL1SKERKE - De stichting Telefo nische Hulpdienst Zeeland kan. als het aan b en w van Mariekerke ligt. een subsidie van 36 cent per inwoner tege moet zien. De stichting Gehandicap ten Adviesbureau Zeeland, de stich ting Jeugd en Gezin en de FIOM Zee land (hulpverlening en belangenbe hartiging bij zwangerschap en alleen staand ouderschap) hoeven niet op subsidie uit Mariekerke te rekenen. De subsidieaanvragen worden besproken in de vergadering van de gemeente raad van Mariekerke. die dinsdag 30 maart om half acht begint iü het ge meentehuis van Mariekerke in Melis- kerke. Hoewel een bespreking van de problemen bij Werkplaatsen Walche ren niet op de agenda staat, sluiten b en w niet uil dat op deze zaak wordt teruggekomen. MIDDELBURG - De stichting Woonwagenwerk Noord- en Midden- Zeeland heeft een nieuwsbrief uitge geven die geheel in het teken staat van 'politiek en woonwagenbewoners'. In de brief geven zes 'woonwagenvrou wen' hun mening over de politiek. Hun opmerkingen worden gevolgd door de antwoorden van zes in de po litiek actieve vrouwen uit gemeentera den en uit de provinciale staten. M1DDLEBURG - Op uitnodiging van de vereniging Dante Allighieri spreekt de heer G laser uit Limbricht vrijdag avond 26 maart vanaf acht uur over het vulkanisme in Italië. De lezing wordt gehouden in de Middelburgse stationsrestauratie, waar van woens dag 24 maart tot en met zondag 4 april een Italiaanse manifestatie wordt ge houden. Het Italiaans verkeersbureau zorgt voor een Italiaanse inrichting van de stationsrestauratie en verschil-, lende Middelburgse bedrijven stellen Italiaanse producten ten toon. Dante Allighieri is tijdens de manifestatie vertegenwoordigd met een informa tiekraan!. MIDDELBURG - Dc Nederlandse Gereformeerde kerk houdt op zondag 28 maart om 9.30 uur in de 'Engelse Kerk' in Middelburg een dienst in het kader van de actie 'Er is hoop'. Voor ganger is de heer K.D. Huizinga, stu dent aan het 'All Nations Christian- college' in Engeland. Het geheel wordt opgeluisterd door muziek van enkele leden van Youth for Christ en jeugdige leden uit de gemeente. MIDDELBURG - Het Rozekruisers Genootschap houdt vrijdag 26 maart een openbare lezing met als onder werp 'De waarheidszoeker'. De bij eenkomst begint 's avonds om acht uur in 'De Schakel' aan de Bachten Steene in Middelburg. MIDDELBURG - De afdeling Mid delburg van de Protestants Christelijke Ouderenbond houdt woensdag 31 maart haar maandelijkse ledenverga dering in gebouw 'De Schakel' aan de Bachten Steene in Middelburg. Na het huishoudelijke gedeelte vertoont me juffrouw M.Cijsouw een serie dia's over Middelburg van voor de oorlog. De bijeenkomst is bedoeld voor men sen van vijftig jaar en ouder en begint 's middags om twee uur. MIDDELBURG - ln de periode van 8 tot en met 14 maart 1982 zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Horloges, zilveren armband, verz.eke- ringsplaatje, 2 paar damesschoenen, kinderschoentje, zwarte muts met groene rand, witte bivakmuts met rode en blauwe rand. blauw/oranje/witte sjaal, zwart/grijs/wit gestreepte sjaal, rode sjaal, witte sjaal, blauw hangslot, doos met autobinnenband, bruine portemonnee zonder inhoud, porte- monneetje van leer met gekleurde kraaltjes, handschoenen, plastic tas met kleding, las van V&D met inhoud, bruine damestas met inhoud, bruin/oranje kleurige tas, witte helm. blauw etui met inhoud, sleutels, plastic tas met zwarte balletschoenen, goud kleurige speld, zilverkleurige oorbel, paarse ketting, ziveren sterrenbeeld, rose zonnebril, zwarte koffer met in houd. Dieren: zwarte kat met wit befje. Kleding- en speelgoedniarkt MIDDELBURG - De oudercommis sie van de kleuterschool 'l Visnet en van de lagere Herman Faukelius- school houdt zaterdag 27 maart een kleding- en speelgoedniarkt in het schoolgebouw aan het Kuipers Riet bergkwartier in de Middelburgse wijk Klarenbeek. Tijdens de markt, die 's morgens om half tien begint, worden ook andere, veelal zelfgemaakte, goe deren verkocht. De opbrengst is bes temd voor de zending van de gerefor meerde gemeenten. MIDDELBURG - Vrouwen en hun kinderen kunnen vrijdag 26 maart sa men eten in de vrouweneetgroep van vrouwencafé 'Trui' aan de Kerksteeg in Middelburg. Op het menu staat. Chili con came. Opgeven woensdag middag 24 maart via 01180-37993. MIDDELBURG - Het centrum voor Transcendente Meditatie houdt dins dag 30 maart vanaf half acht een vrij blijvende informatieavond in gebouw De Schakel in Middelburg. MIDDELBURG - De vrouwelijke le den van het Zandstroomcontact kun nen woensdagmorgen 31 maart naar twee Zeeuwse films kijken. In De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat worden vanaf half tien 'Er zijn nog zecuwen' en 'Waar de zee het land ontmoet' vertoond. VEERE - Burgemeester en wethou ders van Veere vragen de gemeente raad in te stemmen met een krediet van 170.000 gulden voor de aanleg van twee tennisbanen en een oefenmuur aan de Fort den Haakweg in Vrou wenpolder. Voor de aanschaó van een vergaderinstallatie microfoons en der gelijke- wil het college bijna tien mille uittrekken. Achtduizend gulden is no dig voor de aanschaf van zestien blus- pakken en vijf paar brandweerlaarzen voor het brandweerkorps in Veere. Deze en nog andere zaken komen aan de orde tijdens de openbare raadsver gadering. die woensdag 31 maart om twee uur begint in de raadszaal van het stadhuis in Veere. Of de Veerse raad zich buigt over de problemen bij de Werkplaatsen Walcheren is niet be kend. B en w verwijzen hiervoor naar vertrouwelijke raadsstukken. AAP, NOOT, MIES... Grijpskerke komt onze oude schoolfoto deze week. Het knaapje op de voorgrond loont een bord, waarop met krijt is geschreven: Christelijke School, groep 2. Grijpskerke. De heer P. Boone uit Middelburg, die ons de foto toestuurde, zegt dat de foto in 1924 is gemaakt. Hoofdonderwijzer van de christelijke school was de heer S. Dou- ma. Op dc foto zit hij uiterst links, met zijn dochtertje Annie tussen de knieën. Rechts achter hem is mejuffrouw C.H. de Schrijver te zien. Hel onderwijzend personeel bestond in die dagen voorts uit de heer J.P. van Dijk. die helemaal rechts op de foto prijkt. Links achter zijn stoel staal mejuffrouw M.A. Botting. De heer Boone herinnert zich de meeste namen van de 46 leerlingen. H ier komen ze: Bovenste rij van links naar rechts: Lies Wisse. David Coppoolse. Ko Sturm, Ko Poppe. Wim Boone. Lein Wagenaar. Adriaan van Maldegem. Piet Boogaard en Adriaan Groenenberg. Tweede rij van links naar rechts: Mien Schout. Marie Schout. Pielernella van Oosten. Johanna Maljaars. Marie Ma rijs. Johanna Clarisse. Bels Maljaars, Geertje Schout, Cornelia van Oosten en -vermoedelijk- een meisje De Bree. Derde rij van links naar rechts: Eerste meisje onbekend, daarnaast Leuntje Wisse. Johanna Boogaard. Neeltje Ma rijs. Jaantje Koster, Janna Geldof. Jaanlje de Witte, Cornelia Woulerse en laatste meisje onbekend. Vierde rij van links naar rechts: Jan Geldof, Ko Ta- tenhove. Jaanlje Clarisse. Marie Wisse. Marie Groenenberg, Mien Schout. Geert Groenenberg. Theo Coppoolse. Jan de Bree en Jaap de Bree. Onderste rij van links naar rechts: Ko Boogaard. Teun Boogaard. Piel Boone. Bram Mal jaars, Maarten van Oosten. Jan Schout en Adriaan Louwersc. Ook deze school foto is weer fraai gereproduceerd door onze fotograaf Ruben Oreel. U kunt hem bestellen door 7.50 samen met dit knipsel te zenden aan de redactie Faam-Vlissinger. Postbus 5017. 4330 KA Middelburg. Zet in de linkerboven hoek Aap. noot. mies. Indien u gebruik maakt van een cheque deze svp niet op naam zetten.

de Faam | 1982 | | pagina 7