W a. m N (ft (ft PT IN MIDDELBURG MEER AANDACHT VOOR RECREATIEF ZWEMMEN I 3- 3 a (ft 3 St'o mm |e SS" O -o a 2L 5' 12 24-31 maart week (ft (ft (ft OP BOOMFEESTDAG ZESTIG IEPEN AAN VERLENGDE TORENWEG (ft (ft De Faam MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 29 mrt t/m 3 apr. V ri jstellingsplannen Ontwerp bestemmingsplan "Beddewijkstraat omgeving NIEUWE MAATREGELEN middelburg 1981 1982 BESCHIKKINGEN Het is triest in deze ru briek steeds foto's te moeten plaatsen van ge dane vernielingen in de stad. Dat houdt in dat vandalen zich helaas nog regelmatig op een onbe grijpelijke manier "uit leven". Ditmaal moesten ramen van de Vrije School het ontgelden. Nieuwe plaatselijke verenigingen, organisaties, instanties e.d. die geen commercieel doel hebben kunnen gratis worden opgenomen in de uitgave 1982/1983 van de gemeentegids "Thuis in Middelburg:. De teksten kan men voor 1 april a.s. zenden aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2, waar ook informatie verkrijgbaar is. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Isoleren van huurwoningen - Zonne- en windenergie Alleen om in te zien Agenda en vergadersstukken voor het periodiek overleg over het welzijnsbeleid tussen de provincie en de Walcherse gemeenten op 7 april om 14.00 uur in het provinciehuis. Ter lezing bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Belangstellenden voor de verkiezings uitslagen Provinciale Staten per Mid delburgs stemdistrict kunnen van avond (woensdag) vanaf 19.00 uur te recht in de hal van het stadhuis. De standen houdt men daar nauwkeurig bij op grote lijsten. Een televisietoestel is aanwezig voor de landelijke cijfers. De koffie ontbreekt niet. Woensdag 24 maart 1982 De voorbereidingen voor de uitgave 1982/1983 van de ge meentelijke informatiegids Thuis in Middelburgzijn weer in volle gang. Organisa ties, verenigingen en instanties die vermeld staan in het boek werkje 1981/1982 hebben in middels een brief ontvangen met daarbij een kaartje waarop de huidige tekst. Vóór 1 april moet men dat met of zonder wijzigingen/aan vullingen te rug zenden naar het bureau Voorlichting. Daar is men be last met de redactionele ver werking van de gids. Met ad- vertentiedeel wordt evenals voorgaande jaren weer ver zorgd door de uitgeverij Re- clad. Ook het verzorgen van de druk en de huis-aan-huisver- spreiding in de eerste helft van juli van dit jaar is in handen van dit Middelburgse bedrijf. In de rubriek "In woord en beeldkunnen nieuwe niel- commercië/e verenigingen, in stellingen e.d. lezen hoe ook zij gratis in het komende boek werkje opgenomen kunnen worden. Vanzelfsprekend ont vangen. ook nieuwe inwoners "Thuis in Middelburg", teza men met plattegrond en ander informatiemateriaal. Wanneer u een bepaald ge meentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lan ge Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag boerenkool dinsdag gehakt, witlof, aardappelen woensdag rundvlees, spruiten, aardappelen, donderdag karbonade, erwtjes, aardappelen vrijdag kabeljauw, worteltjes, aardappe len. zaterdag bami. De heer G.B. Schoenmakers, wethouder van volksgezondheid en milieu c.a., zal woensdag 31 maart a.s. ter gelegenheid van "Boomfeestdag 1982" met enig feestelijk vertoon de eerste Iep plaatsen aan de Verlengde Torenweg. Dat ge beurt om 9.20 uur. Het is dan aan de vijfde- en zesdeklassers van "De Zeeburch", openbare school voor lager onderwijs, en de chr. lagere "Prinsenhoveschool" om nog 59 van deze bo men bij te planten. De gemeentelijke Plant soenendienst zal daarbij de helpende hand toesteken. Om ongeveer 10.00 uur gaat men met z'n allen terug naar het gebouw van de "Prin senhoveschool" waar de limonade voor een ieder gereed staat. Na het opdrinken daarvan zal wethouder Schoenmakers nog een aantal wetenswaardige woorden spreken. Het verto- Het zwembadcomplex "Poelendaele" mag zich de laatste tijd verheugen over een toenemend aantal bezoekers. Dit komt mede doordat sinds december van het vorig jaar voor de jeugd - tijdens de schoolvakanties - speelmiddagen worden georganiseerd. Om het zwembad op peil te houden wordt er binnenkort een gedeelte van onder meer de temperatuurregeling vervangen. De raad stelde hiervoor in haar februarivergadering een krediet van 50.000,beschikbaar. Geschiedenis In 1955 kwam het open bad "Poe lendaele" tot stand. Een bijzon derheid hierbij was het feit dat de Génie hiervoor de put had gegra ven. Enkele jaren later hadden de zwemverenigingen van de K.N.Z.B. duidelijk behoefte aan een overdekt bad. Vandaar dat de gemeentebesturen van Middel burg en Vlissingen, halverwege de jaren zestig, overleg hebben ge pleegd om tot één overdekt zwem bad op Walcheren te komen. Het mocht echter niet zo ver komen. Omdat er toch nog steeds belang stelling was voor zo'n bad zette men plaatselijk de activiteiten voort. Aangezien de gemeente in die tijd niet voldoende financiële middelen had werd er een "Comité Overdekt Zwembad" opgericht, dat tot doel had gelden in te zame len om toch tot de bouw van een bad te komen. Het totale bedrag wat de particulieren en het be drijfsleven enz. bij elkaar brach ten was 185.000,-. Door de sloop van gedeelten van de Achtersingel, Winterstraat en de Schoorsteen - vegerssingel kwam er ruimte vrij voor het realiseren van het zwem bad. Dertien jaar geleden (21 maart '69) werd de eerste paal voor dit complex in de grond geslagen door 18 leerlingen van Middel burgse scholen. En in oktober 1970 werd het bad in gebruik genomen. Met de officiële opening heeft men gewacht tot zaterdag 19 december van dat jaar. Op deze belangrijke dag voor Middelburg en Walche ren werd namelijk ook de ophaal- brug over het Kanaal door Wal cheren in gebruik genomen. De nieuwe sportaccommodatie kreeg een diep bad van 25 x 12,5 meter en een ondiep instructiebad van 9x15 meter. Kleedkamers kwamen er zowel voor individuelen als groe pen. De categoriën gebruikers zijn scholen-militairen-lesklanten- vrije zwemmers en verenigingen. Een kantine maakte het geheel compleet. Het overdekte bad met het bestaande onoverdekte en de zonneweide besloeg toen en heeft nu nog een oppervlakte van onge veer 1 V> ha. De metselmozaïek boven de ingang is een ontwerp van de Haagse kunstenaar J. Goe- ting. Het kunstwerk, dat de die renriem, (een gordel van twaalf sterren beelden) voorstelt, is in verschillende kleuren steen uitge voerd en bekostigd uit de zgn. één procent-regeling. Nieuwe activiteit Kinderen en men mag hier ook de ouderen niet vergeten komen veelal voor het eerst in aanraking met een zwembad voor het le§senj Als dan eenmaal het A-diploma behaald is moet men o.m. het dui ken onder de knie zien te krijgen alvorens er afgezwommen kan worden voor het B-diploma. Een groot aantal komt daarna nog maar zelden weer terug in het bassin. Om daar enige verande ring in aan te brengen zijn de mensen van het zwembad overge gaan tot het organiseren van speelmiddagen in het overdekte bad. Het eerst voor de jeugd. Tij dens zo'n zweminstuif wordt het grote bad voorzien van onder meer een loopbrug en een evenwicht- sbalk, waarop kussengevechten gehouden kunnen worden. Duik brillen en emvliezen zijn ter be schikking voor het opduiken van bordjes e.d. En voor de allerjong sten is er in het "pierebad" een glijbaan. Al met al aantrekkelijke spelmogelijkheden waarmee de jeugd zich kan vermaken. De eer- stvolgende recreatie-instuif wordt in de Paasvakantie gehouden en wel op dinsdag 13 en donderdag 15 april a.s. Beide dagen van half twee tot vier uur. Ook zijn er plannen deze nieuwe activiteit voor de ouderen te organiseren. Vervanging Elke dag wordt de temperatuur van het water, het chloorgehalte de zuurgraad e.d. gecontroleerd. Toch komen er wel eens klachten binnen bij de gemeente. Naar aanleiding van opmerkingen over ademhalingsmoeilijkheden en de temperatuur in het overdekte iwembad is een onderzoek inges- 'teld naar de werking van de rege- linstallatie en de airconditioning. I'S: Uit dat onderzoek is gebleken dat een gedeelte van de regelinstalla- tie, met name de luchtverversing, niet volledig functioneert. De klachten waren dus terecht. Op korte termijn zal men er toe over gaan om de installatie te herstel len. Zoals gezegd verleende de raad hiervoor het benodigde geld. Buitenbad Nu de lente onlangs weer is inge treden zal het buitenbad op korte termijn een grote onderhouds beurt ondergaan. Nadat eerst het bassin met een inhoud van 2.200 m3 water wordt leeggepompt, zal men het geheel schoonmaken. Vervol gens komt het schilderwerk aan de beurt en ander herstelwerkzaam heden. Het hele karwei zal zater dag 8 mei klaar moeten zijn want die dag gaan 's morgen om 07.00 uur de deuren open voor het pu bliek. Tot dan kunt u nog een frisse duik nemen in het overdekte bad "Poelendaele". Burgemeester en wethouders wil len vrijstelling verlenen van: - het bestemmingsplan "Dau- wendaele I-B" voor uitbreiding van de Thomaskapel op het perceel Vrijlandstraat 98 - het bestemmingsplan "Uitbrei dingsplan Groot-Industrieter rein III" voor de bouw van twee bedrijfswoningen aan de Elek- traweg bij het transformator station voor transportbedrijf De Klerk. De bouwplannen en schetsplannen van deze voorgenomen herziening liggen ter inzage op de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 31 maart bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Toelichting, voorschriften en kaarten van dit plan kunnen tot 3 april worden doorgenomen bij het bureau Voorlichting. Tot dezelfde datum liggen daar speciale aanvraagfor mulieren voor deelname aan in spraak en formulieren om schrif telijke reacties in te dienen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: A. - de geslotenverklaring van de Lange Geere voor alle mo torvoertuigen en bespannen wagens in de richting van de Kalvermarkt te wijzigen in een gesloten verklaring tus sen Langeviele en Papen straat in de richting van de Papenstraat voor alle mo torvoertuigen. - het parkeerverbod aan de evengenummerde zijde van de Lange Geere te wijzigen in een parkeerverbod aan de zuidwestelijke zijde van de Lange Geere tussen Lange viele en het voetpad dat voorlangs de ANWB loopt. Kroon beroep mogelijk tot 27 maart. B. - een zestal verkeersmaatre gelen die over een formele aanpassing gaan van de si tuatie die momenteel al op de Hoogstraat en Stadsschuur geldt. De verschillende ver keerstekens zijn al aange bracht. Kroonberoep moge lijk tot 3 april. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van dé Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. IHI 1 Aan 22 personen in de gemeente Mid delburg is voor hun bedrijf een hin derwetvergunning verleend. Tot 18 april kan hierteqen een beroepsschrift worden ingediend bij de Raad van State, afd. geschillen van bestuur, door de aanvragers, de betrokken adviseurs, degenen die al eerder tegen de aan vraag bezwaren indienden en voor de genen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Het gaat om de volgende bedrijven: - een uitbreiding van een autosloop bedrijf aan de Oostperkweg 35-37. - een lunchroom/pannekoekhuis aan de Beenhouwerssingel4. - een bloemenkwekerij aan de Kou- dekerkseweg 137a - een agrarisch bedrijf aan de Oude Dijk 14. - een veestal aan de Cleene Hoogeweg 1. - een gemengd agrarisch bedrijf aan de Veerseweg 126 nen van de films "Wentelende Wieken" en "Nationale Parken Noodzaak" is het laatste onderdeel van het programma. De leerlingen die aan de plantactiviteiten hebben meegedaan ontvangen na afloop van het geheel nog enige verrassingen als aandenken. De beide scholen krijgen onder meer een affiche. Het jaarlijks houden van een boomfeestdag heeft tot doel - eenvoudig gezegd - de jeugd te betrekken bij alles wat groeit en bloeit. De Verlengde Torenweg krijgt er niet alleen bomen bij. In een latere fase zal de geluidswal aan de huizenzijde ingeplant worden met struiken. En zo krijgt Middelburg weer wat uitbreiding van het groen. Een positieve zaak. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Poelendaele- singel Rijbaanver smalling 2. Oude Koude- kerkseweg Afgesloten voor alle verkeer 3. Korte Gist- straat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Reconstructie AANVANGS DATUM. In uitvoering Herbestrating In uitvoering Bouwwerk In uitvoering zaamheden een gemengd agrarisch bedrijf aan de Noordweg 376. een akker- en tuinbouwbedrijf aan de Abeelseweg 11. een veehouderij en tuinderij aan de Abeelseweg 13. een agrarisch bedrijf aan de Gol- steinseweg 7. een landbouwbedrijf en paarden fokkerij aan de Langeweg 24. een veeteeltbedrijf aan de Oude Veerseweg 114. een fruitteeltbedrijf met sorteerin- richting aan de Oude Rijksweg 112. een akker- en tuinbouwbedrijf aan de Abeelsweg 9. een gemengd agrarisch bedrijf aan de Oude Veerseweg 128. een gemengd agrarisch bedrijf aan de Oude Veerseweg 134. een gemengd agrarisch bedrijf aan de Geersesweg 10. een gemengd agrarisch bedrijf aan de Golsteinsevfeg-4. een agrarisch gemengd melkveebe drijf aan de Nieuwe Vlissingseweg 576. een meubelfabriek aan de Rams- burgerweg 5. een spuiterij aan de Kleverskerk- seweg 20. Beschikkingen en bijbehorende stuk ken liggen tot het einde van de beroep stermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Ook ter inza ge in dezelfde periode en op zaterdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. De Johannes Passion van J. S. Bach wordt zaterdag 10 april a.s. uitgevoerd in de Concert en Gehoorzaal. In het kader - van hei Bomme v.d. Broeckefonds kunnen "minder draagkrachtigen" vrijdag 26 maart tussen 14.00 en 15.00 uur een toegangskaart voor een dubbeltje halen bij de Soc. Dienst aan de Vlasmark t 6. Het concert begint om 20.00 uur. i Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5