9Q N <D <D 7T OVERHEID ISOLATIE WONINGEN STIMULEREN; WIL HUUR- EXTRA I Ws o i Sire (wee W S O O Sï" O -8 O. <D 10 10-17 maart week DEZE MAAND HER KEUREN MEET WERKTUIGEN, GEWICHTEN E.D. 3" 3 <D 3 <P AANVRAGEN De Faam Woensdag 10 maart 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 15 t/m 20maart Ontwerp-bestemmings- plan "Beddewijk- straat/Penninghoek e.o." 3e Planverandering Bui tengebied 6e Planverandering Dau- wendaele II NIEUWE MAATREGELEN ff De afdeling Bevolking c.a. staat bijna voor de ver huizing naar Stadhuis straat 2. Met het "ont mantelen" van de balie is al een begin gemaakt. Deze wordt weer opge bouwd in de nieuwe werkruimte. Vanaf maandag 22 maart kunt u er terecht. Niet vergeten. Het kostuum van de boden op het gemeentehuis bestaat sinds enige weken uit een donkerblauwe blazer met donkergrijze broek. Op de borstzak van het jasje staat duidelijk zichtbaar het wapen van Middelburg. Geen uniform dus meer in de ware zin van het woord. In het algemeen is een ieder er zeer tevreden mee. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - "Gemeente-Wijzer", een nieuwe Te- leac-serie - Berichten over groeikernen en -steden. Alleen om in te zien Een wijziging van de bij de Bouwve rordening behorende bijlage F, die sinds 29 januari jl. in werking is. Wij ziging met vaststellingsbesluit ter in zage tot 26 april op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Achter veel ramen in de stad zie je de kleurplaten "Hond in de Goot" hangen. Zo worden voorbijgangers nog eens opmerkzaam gemaakt op deze milieu actie. Slagzinnen kunnen nog tot maandag a.s. ingestuurd worden. Ver geet niet naam, adres en leeftijd te vermelden. En nu maar hopen dat het hondepoepprobleem vermindert. Maandag 1 maart j. I. is de Nationale campagne isolatie huurwoningen begonnen. Men hoopt hiermee met name huurders te motiveren medewerking te verlenen aan het (laten) isoleren van hun woning. Verder wordt gewezen op de voordelen van nieuwe subsidieregelingen op dit gebied. De informatie kan men tot zich nemen via advertentiesaffiches, tv-spots en brochures. Een belangrijk onderdeel van de actie is de folder Isolerén huurwoningen die inmiddels gratis te verkrijgen is in de voorlichtingswinkel van de gemeente. Het hoofdartikel deze week geeft globaal weer wat in deze uitgave van het Coördinatieteam Uitvoering Voorlichting Nationaal Isolatie Programma (N.I.P.) te lezen valt. Elders in deze rubriek vindt u een artikel over het herkeuren van maten, gewichten en meetwerktuigen. Belangrijk voor alle herijkplichtigen. Volgende week is het weer tijd voor het plaatsen van de populaire raadsagenda voor de vergadering van maandag 22 maart a.s. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. (D I Gebruikers van maten, gewichten en meet werktuigen moeten er voor zorgdragen dat hun materiaal vóór 1 januari 1983 gestempeld is met het jaartal '81 of '82, gevat in* een vierkant of zeshoek. Voor dat verplichte herkeuren en justeren kan men deze maand terecht in het wijkcentrum "Zuiderbaken" aan de Rent meesterlaan 245 in Middelburg. Om precies te zijn kan dat op: dinsdag 23 maart tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.30 uur; woensdag 24 maart tussen 9.15 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.30 uur; donderdag 25 maart tussen 9.15 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.00 uur. Wanneer men deze dagen niet in de gele genheid is de zittingen te bezoeken kan men "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag hutspot dinsdag gehakt, andijvie, aardappelen woensdag rundvlees, spinazie, aardappelen donderdag jachtschotel vrijdag vis, worteltjes, puree zaterdag hamburger, appeltjes aardappelen. Het zijn vooral de steeds weer terugkomende tariefsverhogingen voor gas en elektriciteit die het stoken en daarmee het wonen duur maken. Hollandse winters dreigen onbetaalbaar te worden. Toch zijn er gelukkig al heel wat mensen, waaronder veel bezitters van een eigen huis, die hebben ontdekt dat een goede isolatie kan leiden tot belangrijke kostenbesparingen. De overheid wil nu het isoleren van huurwoningen extra stimuleren. Het is daarom dat met ingang van 1 januari 1982 de bestaande subsidieregeling is uitgebreid en de subsidiebedragen aanmerkelijk zijn verhoogd. Voordelen dus voor verhuurder en huurder. Tenslotte wil men niemand in de kou laten staan. Vooral de huurder profiteert Het isoleren van woningen kost natuurlijk geld. Door de lagere stookkosten wordt dat wel weer terugverdiend. De overheid neemt in de vorm van isolatiesubsidie een deel van die kosten voor haar re kening. De rest zal de verhuurder zelf moeten financieren. Het is daarbij redelijk dat deze in de vorm van een huurverhoging een vergoeding krijgt voor de ge maakte kosten voor de isolatie. Uiteindelijk heeft alleen de huur der profijt van de brandstofbes paring. Ook de aanleg van andere voorzieningen, zoals centrale ver warming, douche of badkamer, worden op dezelfde wijze doorbe rekend. Het zijn allemaal zaken die een woning duidelijk comfor tabeler maken. Overigens wordt er door de overheid wel op toege zien dat de huurder niet teveel gaat betalen. Als u dan verder nog weet dat de verhuurder vaak pas na tientallen jaren uit de kosten komt. dan zult u begrijpen dat isolatie voor hem niet direct een winstgevend project is. Daarbij moet de verhuurder nog rekening houden met kosten van vernieu wing. Na zo'n 20 jaar kan dat bij voorbeeld voor dubbele ramen noodzakelijk zijn. Het is dus voor al de huurder die van de isolatie profiteert. Wat u aan stookkosten bespaart Een hoekhuis verliest meer warmte dan een tussenwoning, en een flatwoning vraagt andere iso latievoorzieningen dan een vrij staande woning. Wat er geisoleerd moet worden en wat u aan stook kosten bespaart verschilt van ge- val tot geval. In de brochure "Iso leren huurwoningen" staan wat voorbeelden genoemd, die ont leend zijn aan een onderzoek waarbij het energieverbruik van 1.324 woningen in 11 plaatsen in Nederland vóór en na isolatie zorgvuldig werd berekend. In de folder zijn de voorzieningen die onder de nieuwe regeling vallen nog even op een rijtje gezet. En natuurlijk zijn in Middelburg de dienst Gemeentebedrijven en de Provinciale Zeeuwse Energie Maarschappij (PZEM) altijd be reid aanvullende (technische) in formatie te geven. Zelf initiatief nemen Wanneer u tot de conclusie bent gekomen dat er aan uw woning best het nodige te isoleren valt en uw verhuurder heeft nog geen actie ondernomen, dan kunt u zelf het. initiatief nemen. Om u dat makkelijk te maken vindt u aan het einde van de gratis bij het bu reau Voorlichting verkrijgbare brochure een briefje. Na invulling kunt u dat naar uw verhuurder sturen. U moet wel bedenken dat goede isolatie de nodige tijd van voorbereiding vergt. U zult ook begrijpen dat niet alle werkzaam heden in de winter kunnen worden uitgevoerd. Wat u echt nog moet weten - Isolatie gebeurt op vrijwillige basis. Huurder en verhuurder moeten het dus eens worden over wat er te isoleren valt en met welk bedrag de huur om- hoog zal gaan. Pas als beide partijen akkoord gaan mag men met de werkzaamheden beginnen. De verhuurder zal moeten beoordelen welke voorzienin gen getroffen kunnen worden. Op basis daarvan kan hij voor u uitrekenen wat u daarmee aan stookkosten kunt besparen. De verhuurder zal ook tevoren op moeten geven met welk be drag uw "kale huurprijs" na isolatie verhoogd zal worden. Met enig inzicht in uw bespa ringen kunt u dus globaal ui trekenen wat u er als huurder uiteindelijk aan overhoudt. De huurverhoging die de ver huurder in rekening mag bren gen kan volgens het "punten systeem" worden berekend. De normen die de overheid daarbij heeft vastgesteld mag men niet te boven gaan. Wanneer de verwarming valt onder de servicekosten, vraag dan aan uw verhuurder wat de isolatie voor invloed heeft op dit bedrag. - Na isolatie van uw woning is het verstandig, eventueel sa men met medehuurders, con tact op te nemen met het ener giebedrijf. Vaak bestaat dan de mogelijkheid dat uw (voor- schot)nota meteen wordt ver laagd. - Het isoleren van een flat of "rijtjeshuis" zal meestal alleen haalbaar zijn als ook de andere woningen geisoleerd worden. Bij het gelijktijdig aanpakken van meerdere huisen drukt men de kosten en kan de huur verhoging lager blijven. Pro beer daarom zoveel mogelijk medewoners voor isolatie te in teresseren en wend u dan geza- melijk tot de huiseigenaar. Zie voor verdere gegevens over de brochure "Isoleren huurwonin gen" de rubriek "Middelburg deze week". Dit ontwerp-plan gaat over het gebied dat wordt begrensd door de Fenninghoeksingel, Stadhuis straat, Lange Noordstraat, Markt, Pottenmarkt, Langeviele, Bin nengracht en Schuttershofstraat. Toelichting, voorschriften en kaarten van dit plan kunnen tot 3 april worden doorgenomen bij het bureau Voorlichting. Tot dezelfde datum liggen daar speciale aan vraagformulieren voor deelname aan inspraak en formulieren om schriftelijke reacties in te dienen. De goedkeuring door Gedeputeer de Staten van Zeeland op 24 no vember van dit bestemmingsplan, dat de gemeenteraad vaststelde, is onherroepelijk geworden. Het plan met toelichting ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Dit plan hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd. Het goedkeuringsbesluit en het bestemmingsplan liggen ter inza ge op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeerverbod aan de zui doostelijke zijde van de Zand straat van maandag t/m vrij dag van 8.00 tot 18.00 uur op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 10 april. - het parkeren te verbieden in een parkeervak aan de zuide lijke zijde van de Haringvliet- straat, dichtbij nr. 40. Dit par keervak is bestemd als invali denparkeerplaats. Kroonbe roep mogelijk tot 10 april. - het parkeren te verbieden aan beide zijden van de Molenberg tussen nr. 31 en de bocht naar rechts, waar de Molenberg af buigt in de richting Kromme Weele. Kroonberoep mogelijk tot 13 maart. - het verbod om links- en rechts af te slaan op de kruising Poe- lendaeleweg/ Koudeker kse weg voor het verkeer dat komt uit de Dorus Rijkersstraat te wijzigen in een verbod om linksaf te slaan. Kroonberoep mogelijk tot 13 maart. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. HHI a. 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - De heer J. Koole, Golsteinseweg 6 voor een akkerbouwbedrijf annex boomkwekerij aan de Golsteinse weg 6 - De heer M. Markusse, Oude Rijks weg 104 in Nw.- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Oude rijksweg 104. - De heer W. Cevaal, Langeweg 22 in Nw. -en Sint joostland voor een landbouwbedrijf aan de Langeweg 22. iedere woensdag terecht voor herkeuring in het IJkkantoor aan het Hugo de Grootplein 1 in Dordrecht. En dat van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De herijkplichtigen in Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens - voor zover be kend - ontvangen (of ontvingen reeds) een op roep met gegevens voor het herkeuren van maten, gewichten en meetwerktuigen van het IJkwezen. Ook zonder bericht is men verplicht aan het herijken deel te nemen. Het verschul digde keurloon en justeerloon kan bij het weer in ontvangst nemen van de voorwerpen be taald worden. Noteer als belanghebbende de data direct in uw agenda. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM. 1. Vogelstraat Vernieuwen In uitvoering Afgesloten voor gas- en water alle verkeer leidingen 2. Oude Koudekerkseweg Herbestrating In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer 3. Korte Giststraat Bouwwerk- In uitvoering Afgesloten voor zaamheden alle verkeer 4. Pr. Irenestraat Vernieuwen In uitvoering Afgesloten voor gas- en water alle verkeer leidingen - De heer J. Mesu, Boomdijk 18 in Nw- en Sint Joosland voor een ak kerbouwbedrijf aan de Boomdijk 18 - De heer P.L. Ton, Walcherseweg200 voor een tuinbouwbedrijf aan de Walcherseweg 200 - Sigma Coatings b.v., Amsterdam- seweg 14 in Uithoorn voor het uit breiden van een servicecenter van verpakte verfproducten en aanver wante artikelen voor schilders, incl. dispensers aan de Rotterdamsekaai 69 - De heer P. Vader, Langeweg 18 in Nw.- en Sint Joosland voor het uit breiden van een ligboxenstal aan de Langeweg 18 - De heer G.J. Zijnen, Plein 1940 nr. 6, voor een restaurantbedrijf aan Plein 1940 nr. 6. - De heer J.L. Moens, Vlissingsestraat 13-15-17 voor een loodgieters- en c.v.-installatiebedrijf op de hoek Oostperkweg/Ramsburgerweg. - De heer A.A. Goedbloed, Veersesin- gel 226 voor een timmermanswerk plaats aan de Jacob Catsstraat 12. Verzoek hoorzitting tot 11 maart. Schriftelijke bezwaren tot 18 maart. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30 - 12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. If li Scholen en vandalisme?" is de naam van een vorige week uitgekomen handleiding voor leerkrachten in het lager- en voortgezet onderwijs om iets tegen vernielingen te doen. Een project van het Landelijk Bureau Voorkoming Misdrijven. Het is te leen of te bestellen (gratis) bij het Bureau Voorlichting, zolang de voorraad strekt. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5