8 CD CD OPROEPINGS - KAARTEN VOOR VERKIEZINGEN PROV. STATEN VERZONDEN 52 SS" S3. SL 5' 9 GEMEENTE WIJZER, EEN INTERESSANTE CURSUS VAN TELEAC I HQ's A 3 a. CD 3 CD 3-10 maart 3/8 wc CD CD O" O ■8 Q. CD 8" week AANVRAGEN De Faam Woensdag 3 maart 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 8 t/m 13 maart ff Een aantrekkelijke ruimte krijgt de afdeling Bevolking c.a. in het pand aan de Stadhuisstraat 2. Niet alleen plezierig voor de medewerkers van de gemeente, maar ook voor u als "klant". Vanaf maandag 22 maart bent u welkom in het nieuwe onderkomen. (D 5" s Bestemmingsplan Achtersingel-Blauwedijk e.o. 3e planverandering Buitengebied NIEUWE MAATREGELEN Het schijnt dat er automobilisten zijn die de Rijnstraat in de Stromenwijk gebruiken als racebaan. Met vliegende vaart rijden ze door deze smalle straat. Levensgevaarlijk is dat voor voetgangers en spelende kinderen. Matig daarom hier, maar ook elders uw snelheid. De bewoners zullen u er dankbaar voor zijn. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: -Hondebezitters uw medewerking wordt gevraagd -Hoge nood....hond in de goot Alleen om in te zien De door de gemeenteraad op 19 oktober jl. vastgestelde 10e wijziging van de bouwverordening is door Gedeputeer de Staten van Zeeland op 1 december goedgekeurd. Deze wijzigingsverorde ning is al in werking getreden en ligt tot 15 april ter inzage op de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. De Stadhuisstraat bevindt zich óok binnen het plangebied "Beddewijk- straat-Penninghoek e.o." Met ingang van 4 maart tot en met 2 april a.s. ligt het ontwerp-bestemmingsplan ter in zage bij het bureau Voorlichting. Daar kan men u ook vertellen welke in spraakmogelijkheden er zijn. Stap ge woon eens binnen. Het is zeker niet de gewoonte dat we op deze voorlichtingspagina van de gemeente aandacht besteden aan de radio- en televisiecursussen van de Stichting Teleac. Een uitzondering maken we echter voor de cursus Gemeente- Wijzer. Na lezing van het artikeltje over dit onderwerp zult u dat begrijpen. Wij willen in dit kader toch ook nog even wijzen op de mogelijkheden dit het gemeentelijk bureau Voorlichting op dit gebied heeft. U kunt daar als persoon of groep altijd terecht voor nadere informatie over de gemeentehet functioneren van de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders, de ambtelijke afdelingen en diensten enz. Ook kan de film Alle stemmen gelden vertoond worden en is een bezoek aan de raadszaal mogelijk. Het is wel nodig hiervoor tijdig afspraken te maken. U ziet het, het gemeentebestuur van Middelburg werkt graag mee aan een stukje democratische vorming. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag zuurkool dinsdag gehakt, witlof, aardappelen woensdag rundvlees, spruiten, aardappelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag kuikenboist, appelmoes, aardappelen zaterdag bami. Eind maart start op radio en televisie een cur sus van de Stichting Teleac met de naam Ge meente-Wijzer. Bij het volgen daarvan krijgt u een duidelijk beeld van hoe een gemeente in elkaar zit. Ook wordt op eenvoudige wijze in formatie gegeven over de gemeenteraadsver kiezingen, de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders, het ambtenare napparaat en ga zo maar door. Maar de prak tische informatie staat voorop, Gemeente- Wijzer is vooral bedoeld als handige wegwijzer bij alledaagse vragen en problemen die met de gemeente te maken hebben. Belangrijk voor u zelf, maar ook als u anderen wilt helpen of ad viseren. ^i^^ursusbehoor^er^oekh^roo^ormaat Iedere stemgerechtigde Nederlander kan woensdag 24 maart a.^. weer naar de stembus gaan. Deze dag vinden de verkiezingen plaats voor de leden van de Provinciale Staten. Niemand is verplicht te stemmen, maar iedereen heeft het democratische recht een stem uit te brengen. Maak er gebruik van, blijf miet thuis. Coördinerende functie De provincie heeft in onze samen leving een belangrijke functie. Op de Provinciale Staten rust de taak om de provincie te besturen. Zij doen dat samen met Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur) en de commissaris van de Koningin. De leden van de Provinciale Staten vertegenwoordigen de bevolking van de provincie, dus ook u. Eén keer in de vier jaar worden de le den rechtstreeks gekozen. Net als de gemeente heeft de provincie ambtenaren in dienst, die voor de voorbereiding en de uitvoering van de besluiten zorgen. De pro vincie houdt zich met tal van za ken bezig. Zij houdt toezicht op de gemeenten, bestuurt zichzelf en heeft een eigen begroting, Veel gemeentelijke besluiten, vooral op het financiële vlak, moeten door het dagelijks bestuur van de pro vincie worden goedgekeurd. An dere belangrijke taken zijn onder meer het vaststellen van een streekplan en de zorg van provin ciale wegen, bruggen, veren, water en landschap. Tenslotte vervult de provincie vooral een coördineren de functie. In veel opzichten moet zij mede de belangen van gemeen ten, provincie en land, die nog wel eens botsen willen, in balans hou den. Het aantal leden van de Pro vinciale Staten bedraagt 47. De zetelverdeling is vanaf 1978 als volgt: 17 Christen Democratisch Appel; 16 Partij van de Arbeid; 8 Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie; 4 Staatkundig-Gerefor meerde Partij; en 2 Democraten '66. Éénmaal per maand, -behalve een vakantiemaand-, vergadert men in de Statenzaal van het Pro vinciehuis aan het Abdijplein. Tot zover enige beknopte informatie over de Provinciale Staten van Zeeland. Stemmen bij volmacht Er kunnen zich omstandigheden voordoen waardoor u niet in de gelegenheid bent uw stem zelf uit te brengen, bijvoorbeeld wegens vakantie of ziekte. Dit zijn geen redenen om uw stem verloren te laten gaan, want natuurlijk zijn daar regelingen voor getroffen. Als u verhinderd bent aan de stemming deel te nemen door ziekte of vakantie buiten Neder land dan kunt u een gezinslid, echtgenoot of echtgenote, een huisgenoot of een kennis die in de buurt woont en in hetzelfde stem lokaal als u moet gaan stemmen, machtigen om uw stem uit te gaan brengen. Op de voorzijde van uw oproepingskaart vult u uw naam in en de naam van degene die voor u gaat stemmen. Beiden plaatst u een handtekening. Degene die voor u gaat stemmen neemt uw kaart mee naar het stembureau en brengt tegelijk met zijn of haar stem ook uw stem uit. Dit is de meest eenvoudige manier zonder tussenkomst van de gemeentese cretarie. Bovendien is deze manier van volmacht geven niet aan een termijn gebonden. U kunt dit ook nog op de dag van de stemming zelf doen als u bijvoorbeeld plot seling ziek wordt of weg moet. Ook kunt u een andere kiezer, - deze mag ook buiten uw stemdistrict wonen- machtigen om uw stem uit te brengen. Daarvoor moet u bij de afdeling BEvolking, bureau Ver kiezingen (Simpelhuisstraat 1 en van maandag t/m vrijdag geopend van 8.00 - 12.00 uur) even een vol machtformulier halen. U vult daarop uw gegevens in en de ge gevens van degene die voor u gaat stemmen. Beiden moet.u het for mulier ondertekenen en daarna zo spoedig mogelijk terugsturen naar de gemeente waar het op 10 maart a.s. moet zijn ontvangen. Aan de gene die voor u gaat stemmen wordt dan een volmachtlegitima- tiekaart toegezonden, waarmee hij of zij uw stem kan uitbrengen in elk stembureau binnen het gebied waarvoor de verkiezing geldt. In totaal mag u niet meer dan twee machtigingen aannemen. Dit houdt in dat hij of zij drie stemmen in totaal mag uitbrengen, één van hem- of haarzelf en twee van een volmachtgever Kiezerslegitimatiekaart Het kan zijn dat u op de dag van de stemming buiten uw woonge- meente in Nederland verblijft door bijv. vakantie, werk of ver huizing. In zo'n geval kunt u tot 19 maart a.s. met de oproepingskaart naar het bureau Verkiezingen ko men om hem te laten omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Een eenmaal uitgegeven kiezerslegiti matiekaart wordt na verlies niet meer vervangen. Wijzigingen Middelburg heeft dit jaar de be schikking over 25 stembureau's. Het stembureau in de Sted. Scho lengemeenschap is komen te ver vallen. In verband hiermee zullen degenen die vorig jaar hun stem konden uitbrengen in de Scholen gemeenschap dit nu doen in de chr. L.T.S. en de kiezers die vorig jaar werden opgeroepen in de L.T.S. verhuizen naar de openb. lagere school "De Vrijburch". De bewo ners van de Walensingel moeten ditmaal naar het stadhuis en een deel van de bewoners van de Noordweg moet naar het stembu reau aan de Gen. Hakewill Smith- laan. Rolstoelgebruikers kunnen stemmen in het J. Roggeveenhuis en in Rustenburg waar de ge meente aangepaste stemhokjes zal plaatsen. 1 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - De heer J. Koole, Golsteinseweg 6 voor een akkerbouwbedrijf annex boomkwekerij aan de Golsteinse weg 6. - De heer M. Markusse, Oude Rijks weg 104 in Nw.- en Sint Joosland voor een landbouwbedrijf aan de Oude Rijksweg 104. - De heer W. Cevaal, Langeweg 22 in Nw.en Sint Joosland voor een land bouwbedrijf aan de Langeweg 22 met ruim 250 pagina s, waarin voor u belang- rijke onderwerpen in gewone duidelijke taal stap voor stap worden behandeld. Daarbij fo to's en tekeningen, tal van voorbeelden van brieven aan officiële instanties en alle moge lijke adressen en telefoonnummers van orga nisaties en instellingen. Het cursusboek bes taat uit negen hoofdstukken: 1. Hoe zit de ge meente waar u woont in elkaar?; 2. De Bur gerlijke Stand; 3. Onderwijs; 4. Wonen; 5. Ruimtelijke Ordening; 6. De Sociale Dienst; 7. Welzijn- en subsidiemogelijkheden; 8. Politie, Brandweer, GG en GD, Gemeentewerken, Mi lieudienst enz.; 9. Inspraak, actie en beroep. Gratis folders over deze Teleac-cursus ver- JtrygH^byJiel^burA^ooH PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Vogelstraat Vernieuwen Afgesloten voor gas- en water alle verkeer leidingen 2. Oude Koudekerkseweg Herbestra Afgesloten voor ting alle verkeer 3. Korte Giststraat Bouw Afgesloten voor werk alle verkeer zaamheden. AANVANGS DATUM. In uitvoering In uitvoering In uitvoering - De heer J. Mesu, Boomdijk 18 in Nw.- en St. Joosland voor een ak kerbouwbedrijf aan de Boomdijk 18 - DeheerP.L. Ton, Walcherseweg200 voor een tuinbouwbedrijf aan de Walcherseweg 200 - Sigma Coatings b.v., Amsterdam- seweg 14 in Uithoorn voor het uit breiden van een servicecenter van verpakte verfproducten en aanver wante artikelen voor schilders, incl. dispensers aan de Rotterdamsekaai 69. - De heer P. Vader, Langeweg 18 in Nw.en Sint Joosland voor het uit breiden van een ligboxenstal aan de Langeweg 18. - De heer G.J. Zijnen, Plein 1940 nr. voor een restaurantbedrijf aan Plein 1940 nr. 6. - De heer J.L. Moens, Vlissingsestraat 13-15-17 voor een loodgieters- en c.v.-installatiebedrijf op de hoek Oost-perkweg/Ramsburgerweg - De heer A.A. Goedbloed, Veersesin- gel 226 yoor een timmermanswerk plaats aan de Jacob Catsstraat 12. Verzoek hoorzitting tot 11 maart. Schriftelijke bezwaren tot 18 maart. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. u De gemeenteraad stelde op 31 augustus jl. de eerste herziening van het bestemmingsplan Achtersingel-Blauwedijk e.o. fase II vast. Gedeputeerde Staten hebben nu hieraan goedkeuring verleend. Dit goedkeuringsbesluit ligt met de planherziening tot 5 maart ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Omdat niemand bezwaren tegen de ontwerp-herziening heeft ingediend en de planherziening overeenkomstig het ter inzage gelegde ontwerp door de raad is vastgesteld, kan uitsluitend de inspecteur van de ruimtelijke ordening nog tegen de goedkeuring beroep instellen bij de Kroon. De goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 24 november van dit bestemmingsplan, dat de gemeenteraad vaststelde, is onherroepelijk geworden. Het plan met toelichting ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben besloten: A. de geslotenverklaring van de Scheldepoortstraat tussen Sloehavenstraat en Molendijk voor alle verkeer behalve voet gangers en (brom) fietsers in de richting van de Sloehaven straat te wijzigen en wel zo dat deze geslotenverklaring zal gaan geldem voor het gedeelte tussen Sloehavenstraat en Zee burgstraat. de aanwijzing van een fiets strook aan de zuidzijde van de Scheldepoortstraat tussen Sloehavenstraat en Molendijk te wijzigen en wel zo dat deze aanwijzing slechts zal gaan gelden voor het gedeelte tussen Sloehavenstraat en Zeeburg straat. 4 B. Een zestal verkeersmaatrege len die een formele aanpassing betreffen aan de situatie die momenteel al op de Hoog straat en Stadsschuur geldt. De verschillende verkeerstekens zijn al aangebracht. Kroonberoep tegen deze besluiten mogelijk tot 3 april. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Tientallen slagzinnen zijn in het kader van de actie Hond in de Goottot nu toe bij het bureau Voorlichting ontvangen. Een eerste indruk is dat de jeugd het probleem van de hondepoep goed weet te verwoorden. Ook tekeningen die voor zich spreken worden bijgevoegd. Tot 15 maart a.s. kan men nog inzenden. i i I J Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn l altijd van harte welkom. r

de Faam | 1982 | | pagina 5