Subsidie politieke jongeren reisburo's <ii.. 9% REIMTE P.J.j snelle DE ROOMPOTrt^g^ "ENTERPRISE" 100% kaloenm. êtoffW in O- Q EFFEN voordelig behang IMITATIE TEXTIELBEHANG ZEEUWSE BEHANGCENTRALE Gs doen voorstel voor provin ciaal subsidie LANGEVIELE 12 MIDDELBURG 01180-16833...DONDERDAGS KOOPAVOND De Vlissinger-De Faam Woensdag 24 februari 1982 Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een uitgebreid voorstel ver vaardigd over de financiële situatie en de subsidiëring door de provincie van de Stichting het Zeeuwse landschap. Uitbreiding PPD-gebouw ONTWERP -VERGUNNINGEN HERCULES WEE KIN FORMATIE zie elders in dit blad DE GELDREKENING ZONDER FLAUWEKUL Paasreis naar Schlins/Vorarlberg, Paasreis naar Melk a/d Donau ABDIJ I EUWS Reimerswaal tegen de positie van de technologische dienst van de water schappen in het gs-vóorstel over de bestuurlijke organisatie van het water kwaliteitsbeheer. De dienst zou bin dende adviezen moeten gaan uitbren gen over riolerings- en bestrijdingsplan- nen op het gebied van waterverontrei niging. Half twee 's middags vergadert de sta tencommissie voor de ruimtelijke orde ning over de nota natuur- en land schapsbescherming. subsidiëring van de stichting Het Zeeuwse landschap en "Kompas 1985" voor de Zeeuwse landbouw Aan de orde komen verder het verslag van de inspraakprocedure rond de herziening van het streekplan Midden-Zeeland en verdaging van de beslissing over de herziening van dat streekplan. Tenslotte wordt gepraat over de woningtoewijzing aan de pro vincie voor 1 982. De vergadering wordt besloten met de bezichtiging van de verbouwingsresultaten van het gebouw van de provinciale planologische dienst. In verband met dit laatste wordt de vergadering gehouden in het PPD- gebouw, Groenmarkt 13, Middel burg. De commissies voor bestuurlijke or ganisatie, economische zaken en mi lieu vergaderen in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Alle commissies beginnen met spreekrecht voor het publiek; bij de commissie voor het milieu zijn het waterschap Walcheren en de ge meente Reimerswaal uitgenodigd hun bezwaren mondeling toe te lich ten. De provinciale onderwijsraad heeft op woensdag 3 maart, 14.00 uur. een vergadering in de statenzaal, Abdij 1 1 Middelburg. De raad krijgt te behande len de stand van zaken bij het proefpro ject voortgezet onderwij, het contact centrum onderwijs-arbeid, de planning van het hoger beroepsonderwijs en de instelling van een studiegroep voor de aansluiting van het basisonderwijs op het voortgezet onderwijs. De vergade ring is openbaar. De samenwerkende Zeeuwse politie ke jongerenorganisaties (Zeeuws Po litiek Jongeren Kontakt) kunnen - als het aan gedeputeerde staten ligt - rekenen op een subsidie van ƒ7000,- in de kosten van projecten, gericht op de komende verkiezingen voor pro vinciale staten en gemeenteraden. In hun voorstel gaan gedeputeerde sta ten vrij uitvoerig in op de voorgeschie denis van de zaak. Al eerder heeft een viertal politieke jon gerenorganisaties afzonderlijk een sub sidieverzoek ingediend. Gs hebben de ze verzoeken afgewezen omdat de te ondernemen activiteiten vooral partij politiek gericht waren en - volgens gs - langs andere wegen gefinancierd dien den te worden. Tegen dit besluit gingen de JOVD en het CDJA in beroep bij provinciale staten. Aangezien dit beroep werd ingesteld na afloop van de officiële termijn, ging deze zaak niet door. Er is toen van de kant van gs wel gewezen op een subsidiemogelijkheid voor kader- vormende aktiviteiten. Nieuw verzoek CDJA en JOVD dienden daarop weer subsidieverzoeken in, maar gs moesten wederom afwijzend beslissen, omdat het niet ging om kadervormend werk. Nu is er echter een gezamelijke aan vraag om financiële medewerking door de provincie binnengekomen, afkom stig van JOVD, CDJA, GPJC, SGP-jon- geren, Jonge socialisten en PSP-jonge- ren. Met het oog op de komende verkiezin gen vragen zij een bijdrage in de kosten van een scholenproject, een project voor sociaal-cultureel werk, een thema project en een voorlichtingsproject. De bedoeling hiervan is een grote groep jongeren in Zeeland zo veelzijdig moge lijk te informeren over politieke onder werpen, in het bijzonder met het oog op de verkiezingen in 1 982 van provinciale staten en gemeenteraden. De totale kosten van deze projecten zijn geraamd op ƒ8.750,-. De Zeeuwse jeugdraad heeft geadvi seerd 90 procent subsidie te geven, hoewel het gebruikelijke percentage voor dit soort zaken 80 is. Het argument van de jeugdraad is dat de politieke jongerenorganisaties niet - zoals bij an dere jongerenorganisaties wel het geval is - in aanmerking komen voor een vol ledig subsidie voor hun normale uitga ven (huisvesting, personeel, adminis tratie etc.). Gs zijn het niet met de jeugdraad eens en vinden dat de organisaties een ei gen bijdrage van 20 procent moeten leveren. Het provinciale subsidie komt dan op 80 procent, oftewel ƒ7.000,-. Provinciale staten behandelen het voorstel in hun vergadering van 26 Kieskans, politieke informatie voor jongeren Het voorstel aan provinciale staten mondt uit in een ontwerp-besluit de stichting over 1981 een extra-subsi die te verlenen in het exploitatiete kort van ten hoogste ƒ57.436,—. Verder zou de bijdrage van de provin cie in de kosten van beheer van na tuurgebieden voor 1982 op ƒ115,19 per hectare moeten worden gebracht. Voorzien is ook in een aanvullend subsidie voor 1982 van maximaal ƒ148.670,-. Voorwaarde voor subsidiëring is o.a. dat de begroting en rekening van het Zeeuwse landschap de goedkeuring van gs nodig hebben. Studie beheerskosten. Het voorstel van gs is gebaseerd op het rapport "Beheerskosten Zeeuwse land schap", dat de resulaten en conclusies bevat van een studie (verricht door een speciale commissie) naar de financiële situatie en toekomst van de stichting. Uitgangspunt van de commissie is ge weest "een redelijk beheer in die zin dat de aanwezige waarden worden behou den". Over het algemeen - zo concludeert het rapport - is bezuiniging op de beheers kosten niet of nauwelijks mogelijk zon der dat dit ten koste van de natuur waarde gaat. Alleen bij buitenplaatsen, die zeer duur in beheer zijn, bestaat de mogelijkheid het beheer te vereenvou digen. Het karakter van het landgoed verwildert dan wat, hetgeen ten koste van de cultuurwaarde kan gaan, maar deze achteruitgang is later eventueel te herstellen. Schaapskudde Gs onderschrijven een conclusie van de studiecommissie dat nader overleg no dig is over de kosten van exploitatie van een schaapskudde in Saeftinge. De kosten hiervan zouden vooralsnog tus sen de 20.000,- en 25.000,per jaar liggen. Een andere conclusie is datmoet wor den onderzocht of er in de Yerseke Moer 'mogelijkheden zijn meer beheers- en onderhoudswerkzaamheden bij gebrui kers van grond (waarvan de stichting eigenaresse is) onder te brengen, of meer inkomsten te krijgen. Dat zou bij Het Zeeuwse landschap voorbeeld kunnen door middel van eenjarige pachtovereenkomsten met de daarbij noodzakelijke beperkingen, zon der dat deze leiden tot langjarige pacht- contracten in de zin van de Pachtwet. Werkgelegenheidssubsidies Uit het voorstel van gedeputeerde staten blijkt dat de betaling van 6 terreinmedewerkers grotendeels stoelt op een werkgelegenheidssub sidie van ƒ220.000,—. Er is nu be kend geworden dat het rijk in het vervolg slechts voor een half manjaar geld beschikbtfaf kal stellen. Gs zul len over deze situatie in overleg tre den met het rijk (CRM en Sociale za ken en werkgelegenheid). Het college vindt bijvoorbeeld dat CRM zijn sub sidie per hectare (nu ƒ80,-) moet ver hogen, evenals de provincie dat heeft gedaan. Mocht dit allemaal niet lukken dan is er maar een oplossing: het meerdere zal moeten worden bekostigd uit het to taal-bedrag dat de provincie jaarlijks wil uitgeven voor natuur- en landschapsbe scherming, namelijk ƒ1,3 miljoen. Dit bedrag is bestemd voor twee zaken: beheers- en onderhoudssubsidies (bij drage Zeeuwse landschap) en de aan koop van natuurterreinen. Met andere woorden: hoe meer geld wordt uitge- trokken voor beheerskosten, hoe min der er overblijft voor de aankoop van terreinen. Provinciale staten behandelen het voorstel in hun vergadering van vrij dag 26 maart. Sinds kort beschikt de provinciale pla nologische dienst over meer werkruimte in "De Burg", Groenmarkt 13 in Mid delburg. De zolderruimte van dit gebouw is na melijk verbouwd tot een vierde verdie ping, waar nu de afdeling gemeentelijke planvorming is gehuisvest, terwijl twee kamers zijn ingericht voor dé afdeling maatschappelijke planvorming (onder zoek) In totaal zijn er door de verbouwing acht kamers aan het PPD- bestand toege voegd, waardoor een ahterstallige per soneelsuitbreiding kan worden verwe zenlijkt. Bij de provinciale planologische dienst werken op het ogenblik 48 mensen; zij houden zich bezig met plannen die de inrichting van de ruimte van de provin cie regelen, zoals streek- en bestem mingsplannen. Er is een tekenkamer en er wordt onderzoek verricht, bijvoor beeld naar de vegetatie in de provincie. Provinciale staten hebben voor de ver bouwing een krediet van ƒ925.000,— beschikbaar gesteld. Naast de verbou wing van de zolder is er in het gebouw een lift gemaakt en beschikt men er over een nieuwe repro- afdeling. Maandag 1 maart vergadert de staten commissie voor bestuurlijke organi satie. Begonnen wordt om 10.00 uur en besproken worden de intentie verklaring voor de bestuurlijke samen werking in het Oosterscheldegebied en het vervallen van artikel 86 van de pro vinciewet waardoor kroonberoep in provinciale verordeningen wordt afge schaft. Er voor in de plaats komt het beroep via de wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen (AROB). Ook 1 maart, maar om 16.00 uur, ver gadert de statencommissie voor econo mische aangelegenheden. De com missie bespreekt een mededeling van gedeputeerde staten over de distelver ordening. Vrijdag 5 maart zijn er ook twee com missievergaderingen. 10.00 uur bespreekt de statencommis sie voor het milieubeheer de gs-notitie over toepassing van de distelverorde ning en de bezwaarschriften van het waterschap Walcheren en de gemeente Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351 toestel 249. PROVINCIE ZEELAND V. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Hercules B.V. te Middelburg heeft op 6 oktober 1981 bij hen een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de lucht verontreiniging voor het uilbreiden en wijzigen van een petrochemische industrie voor koolwaterstofharsen ten behoeve van een AlCl3-katalysator-project op een perceel aan de Herculesweg no. 35 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, no. 90. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin voorschriften tot het voorkomen van gevaar, schade of hinder voor de omgeving en tot het voor komen of beperken van luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 25 februari 1982 tot 11 maart 1982 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Middelburg op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en in de openbare bibliotheek, Molstraat 13 te Middelburg op zaterdagmor gen van 9-12 uur; in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant 1, Terneuzen op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; in de provinciale bibliotheek. Abdij 9, Middelburg op werkdagen van 9-21 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 11 maart 1982, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, liggen de stukken ter inzage op bovenvermelde plaatsen, en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot 11 maart 1982 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Middelburg, 24 februari 1982. Showgroep Vlissingen a.s. zaterdag negen uur ROMMELMARKT Koestraat 1 IvrprMMM* 25 MMMbarg TtL 34252 met vele voordelen: dagelijks opvraagbaar geen opnamekosten of boete-rente opname per kas, bank of giro mogelijk. ruime mogelijkheid m.b.t. kasuren mogelijkheid tot 'rood' staan. Uw geld eventueel thuisbezorgd. Inlichtingen: Adv. Bur. J.P. Boogaard, Middelburg, tel: 01 1 80-36850. Middelburg, tel: 01 1 80-36850. i a 11 wrÊMCV bus - boot - trein - vliegreizen Geniet nu alvast, met de pasen van de beginnende zomer. Bijvoorbeeld met een incl. excursie's. Prijs 520.p.p. (half pension) alle kamers met douche, vertrek 9 april 1 982. Schlins is in een prachtige omgeving gelegen, dus een prima gebied, om naar hartelust te wandelen. Ook de excursie's zijn de moeite waard, wat dacht u b.v. van een tocht naar Liechtenstein. Ons Hotel Krone, beschikt over diverse faciliteiten, zoals een zwembad en een kegelbaan. U ziet een reis met voor elk wat wils. Sfeervolle reis naar het romantische Melk a/d Donau, gelegen in het centrum van Wachau, het wijngebied bij uitstek. Ons hotel Goldener Ochs heeft uitstekende kamers, sauna, wijnkelder, en eigen discotheek. Kortom u zult het in het plaatsje Melk, wat bekend staat als levendig, gemoedelijk en gastvrij, erg naar uw zin hebben. Prijs 550.p.p. (volpension) vertrek 9 april. U kunt bij ons ook boeken voor uw vlieg-, trein-, boot-, touringcar en eigen autovakantie. Goes, Opril Grote Markt 2, tel. 01100-20280 Middelburg, Reigerstraat 9 Tel.: 01180-14720 recreatiecentrijm^v "Ou ook goed voor U, Zaterdag 27 Febr. speelt voor u de formatie: met de zusjes Wouterse, bekend van radio en t.v. I Toegang vrij - aanvang 20.30 uur. DE ROOMPOT BIEDT MEER Bowling Zwemles Restaurant Schoolreizen Bijeenkomsten Tennis Overdekt Zwembad Minigolf enz. enz. Voor inlichtingen: 01 107-1 555. Riverside Combo. Yin \tiwr eens, cxvtdcs n. jy. to£eJtloA<ey\^> 1 vZvio. s "<SS> a./i f -= lf I 1 50 cm. breed katoen van p.m. Nu div. dessins nu slechts p.rol 1 0 meter lange rollen p. rol JJAr^ö'

de Faam | 1982 | | pagina 9