BOEKJE MET HERINNERINGEN Q^/e V Schoolfoto uit de oude doos KLUNGELS (2) De Faam Tegenstand "Lezers schrijven" Klompenschool Gesjoemeld Cursus luister- en gesprekstechniek Praten over geloof Optreden September '80 Rommelmarkt Centraal Wonen Munten, postzegels en penningbeurs Kijkavond Fietsen Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen Con Amore heeft dringend geld nodig voor een bas John Massis en Zapata op Goese vlooienmarkt De Koning voor CDA Valkenisse Klachtencommissie gezinsverzorging V erkiezingsbijeenkomst PvdA in Westkapelle Koffiecontact nazorggroep Leren lezen en schrijven voor volwassenen Politieke scholing vrouwen Cursus solliciteren en taalvaardigheid Informatieavond voortgezet onderwijs Bijeenkomst over schuilkelders YFC over eenzaamheid Mannenkoor uit Nieuwendijk zingt in Grijpskerke Koffiecontactmorgen over vrouwen voor vrede Afscheidsbijeenkomst de heer van Geldere Installatie nieuwe politiecommissaris Dansles voor ouderen Casembrootschool bestaat 100 jaar '100 jaarjong. Zo heb je wel gemerkt, dat onze school 100 jaar jong is. Nooit was het hetzelfde. Dan weer ander personeel, dan weer een ander ge bouw, aanbouw, bijbouw. Door oor logsgeweld verdreven, nieuwbouw, zo tot de laatste verandering van tachti ger jaren. Zo draaien we voort, zo zal het blijven. Blijde gebeurtenissen, verdrietige gebeurtenissen'. Dit schrijft hoofdonderwijzer J. Schlingmann van de jhr. mr. A.F.C. de Casembrootschool in Middelburg in het boekje dat ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de christelijke school is uitgegeven. Het boekje is ge schreven in voor kinderen begrijpelijke taal. Maar ook volwassenen kunnen er in wegdromen. Schlingmann behandelt vooral de 'kleine' en menselijke ge schiedenis; de strengheid van de vroe gere leerkrachten, de lol met de in ktpotten en belevenissen tijdens school reisjes. Maar ook de schoolstrijd die honderd jaar geleden nog in volle hevigheid woedde en waar de gevachten zowel in tern als extern moesten worden gevoerd, krijgt van Schlingmann in een aantal hoofdstukken de aandacht. Maar ook hier hanteert het schoolhoofd van de jubilerende school de stelling dat de kleine geschiedenis interessant genoeg is om in een jubileumuitgave neer te zet ten. Schlingmann over het feit dat er tot voor de erkenning van bijzonder onderwijs in 1920 alleen overheidsgelden naar open bare scholen ging: "Er was toen wel iets dat oneerlijk was: zo'n school - een christelijke school dan - moesten die mensen helemaal zelf betalen. Voor al les wat er bij hoorde moesten ze zelf zorgen. En omdat de mensen het hon derd jaar geleden lang niet zo goed hadden als die van nu. moesten ze wel heel veel voor hun school over hebben". Er was in Middelburg honderd jaar ge leden wel een school die op christelijke leest was geschoeid, namelijk de Chris telijke Burgerschool. Maar die was - zo schrijft het schoolhoofd - voor de arme christenen niet te betalen. Vooral domi nee J.P. Nonhebei maakte zich sinds 1876 sterk voor een voor iedereen be taalbare christelijke school. Schling mann: "Zij wilden eigenlijk een diaco nieschool. Ook dominee Nonhebei wil de dat graag. Alleen kon het geen dia conieschool zijn, omdat de allerarmste mensen waar de diaconie voor moest zorgen meestal oudjes waren, die geen kinderen meer op school hadden. Toch moest er wat gebeuren voor de gewone mensen, want de deftige mensen of de mensen die zich deftig voelden, hadden al een Christelijke school. Dat was de Christelijke Burgerschool....". Binnenskamers kreeg dominee Nonhe bei echter ook niet alle medewerking. Schlingmann tekende een uitspraak op uit de mond van een andere dominee, die zich nadrukkelijk als tegenstander opstelde. Deze zei. en volgens Schling mann opschepperig: "Wat wilt ge toch? Ge hebt geen sou!" (rooie cent red.). Toch besloot de kerkeraad der Her- In de Faam en Vlissinger van drie we ken geleden heeft de heer Frits Tavenier tijdens een gezellige bijeenkomst en la ter nog op zijn kantoor zeer laaghartig en arrogant uitlatingen gedaan aan het adres van de Zeeuwse Muziekschool en enkele docenten van die muziekschool. Men kan bij het Zeeuws Orkest trots zijn op zo'n pratende man c.q. secretaris. Ik vraag mij af of hij met dit artikel het Zeeuws Orkest een dienst bewezen heeft. Heeft Tavenier het alleen voor het zeg gen? Zet hij zijn mede-bestuurders en orkestleden niet voor joker? De Zeeuwse Muziekschool waar ik vele jaren naar toe ga, wordt door mij als zeer prettig ervaren. De docenten ver staan hun vak uitstekend; daarom vind ik het woord 'klungels' zeer misplaatst. Waar is Tavenier mee bezig? Hij zegt zelf: "Muziek maken is mooi en ont spannend, zelfs mijn bedrijf is er mee gered"!! Wat ik dan niet begrijp is, waarom moet hij tweedracht zaaien in het Zeeuwse muziekwereldje? Men kan over de capaciteiten van de dirigent Han Beekman van mening verschillen, dat is ieders goed recht, doch ik kan het tegendeel van de opvat ting van de heer Tavenier beweren. A Is artiesten, zoals Wilma Driessen, Ma- rie-Cécile Moerdijk, Willy Caron en Hans Broekman schrijven: "Het is een waar genoegen geweest om met zo'n be gaafde dirigent te mogen werken "en als je als dirigent binnen twee jaar een koor in ledental ziet verdubbelen, dan mag de lezer zelf hieruit de conclusie trekken, dat de uitlatingen van Frits Tavenier op een grove vergissing moeten berusten. Als Frits Tavenier het ooit bij dit Zeeuws Orkest niet meer voor het zeg gen zal hebben, dan hoop ik, en velen met mij, dal Zeeuwse koren nog eens met het Zeeuws Orkest kunnen samen werken. M. de Kort Statenlaan 123 Middelburg Schoolfoto uit 1924. De kaalgeschoren kinderen zijn van Kinderzorg'haarloos gemaakt tegen luis. De school zoals zij er oorspronkelijk uitzag. vormde gemeente een school voor 'on- en minvermogenden' te bouwen. In 1880 waren de initiatiefnemers al zo ver gekomen, dat er naar een plekje grond uitgekeken kon worden. En dat werd uiteindelijk gevonden aan de Zuidsingel, die toen nog Molenwater heette. Het was een oud pakhuis van de Oostindische Compagnie, dat de kerke raad voor 4850 gulden kon overnemen. Inmiddels - 1881 - vertrok dominee Nonhebei naar Dordrecht en zijn op volger D. Rijnders zette het werk on verschrokken voort. Op 2 februari 1882 gingen de deuren van de School der Hervormde Gemeente - zoals de Ca sembrootschool toen heette - voor 76 leerlingen open. Schlingmann schrijft: "Het hoofd, de heer Rademaker, zal wel vol gezag in zijn zwarte pak dreigend en gestreng toegekeken hebben of alle kin deren wel stil en netjes binnenkwamen en of ze braaf hun petjes afnamen". De school breidde gestaag uit en na tien jaar telde men in de Schooi met de Bij bel (zoals boven de deur stond) of Mo- lenwaterschool of klompenschool zoals ze populair heette 317 leerlingen en be halve het schoolhoofd nog zes onder wijzers. Later is er aan het oorspronke lijke gebouw nog een aantal lokalen bijgebouwd en er is nog een verdieping bovenop gekomen. In 1958 viel het ge bouw, inmiddels geplaagd door de na wee./eën van de bezetting en ouderdom onder de slopershamer. Tot aan 1920 werd de school financieel overeind gehouden middels vooral col lectes in de kerken. Toen de minister in 1890 echter ging meebetalen daalde de opbrengst uit het collectezakje van 2700 gulden per jaar naar 1300. Dat beteken de financiële problemen. Schlingmann: "Eenmaal was het wel erg slecht. De penningmeester had een tekort van 40 gulden en al gauw zouden de salarissen van het personeel betaald moeten wor den. Rademaker was al in paniek. Hij moest bij de penningmeester komen. 'Nou za! ik wel te horen krijgen dat er geen salaris is' zei hij tegen zijn vrouw....En ...schoolmeesters waren in die tijd ook bepaald niet rijk. Maar of het een wonder was...diezelfde dag was er 1000 gulden ontvangen. Rademaker en de zijnen konden weer opgelucht ademhalen". De school werd ook wel klompenschool genoemd - een naam die een beetje de stand van de leerlingen tot uitdrukking bracht. Schlingmann's boekje: "In Mid delburg waren in die tijd erg sterke ver schillen tussen deftig en arm. Wie net niet arm was, deed vaak of hij deftig was. Op de School met de Bijbel gingen nu eenmaal wat armere kinderen. Daarom voelden veel mensen zich te deftig om hun kind naar die armen school te sturen. Zo kwam het woord 'klompenschool' een beetje minachtend in de plaats voor de armenschool en ook dus voor onze school". - En verder schrijft Schlingmann: "Na tuurlijk dacht men dat de Christelijke Burgerschool een veel betere school was. Dat was de zogenaamde opleidings school. Kindertjes van Kinderzorg kwa men daar ook niet binnen die moesten hun heil maar op die Molenwaterschool zoeken". Van- het hoofd der school evenwel werd venvacht dat hij 'pientere leerlingen zo omstreeks de vierde klas door zou sturen naar de 'goede' Burgerschool'. Die ge woonte werd echter, aldus Schlingmann, door de schoolhoofden heel gewoon weggeveegd. Die waren in die tijd ook niet op hun achterhoofd gevallen. De Tweede Wereldoorlog was een zwa re tijd. ook voor de onderwijzers en schooljeugd van de Molenwaterschool. De Duitsers vorderden het schoolge bouw. "Dat wil zeggen gepikt", schrijft Schlingmann. En: "Erg lekker voelden ze zich niet. Al dat hout en die gloeiende kachels bezorgden hen kippcvel van angst voor brand. Natuurlijk moest er voor de schoolspullen wórden gezorgd. En toen de Duitsers er nog maar net aan het intrekken waren, is het personeel met bestuursleden druk bezig geweest met leegslepen. Ze hebben alles op alles gezet om zoveel mogelijk spullen ergens onder te brengen. De schrijfmachines van de schrijfmachinecursus werden bij Geursen (een onderwijzer red.) op zol der geborgen, om evenwel in 1944 door een voltreffer te veranderen in een enorme kronkelbos ijzerdraad". De kinderen bleven echter les krijgen; ze werden ondergebracht in diverse noodadressen. Het hoofd wordt in het boekje door Schlingman omschreven als een rondfietsend schoolhoofd. Terwijl de Duitsers zich al min of meer eigenaar waande van het met kerkegeld en collectegeld opgezette schoolgebouw, sleepte een aantal schoolbestuurders 's avonds nog wat 'verdonkermaand ko perwerk en verboden oranjespullen van zolder'. Ook tijdens het lesgeven werd gesjoe meld. Schlingmann: "Er moest ook Duits op school worden gegeven. N ou de Duitse boeken kwamen op tafel. Ernaast lag dan een fijn Nederlands leesboek. Als er controle zou komen, dan wisten de kinderen al, dat het Nederlandse lees boek snel in het kastje moest verdwijnen en dat ze braaf net moesten doen of ze ijverig aan Duits bezig waren". Na de oorlog moet de school een flinke opknapbeurt ondergaan en begint de periode van pen en inkt. Schlingmann heeft een wat aardigheidjes opgeschre ven over dat schrijfgerei. Niet zonder spot geeft hij als voorbeeld, dal de vlecht van het meisje op de bank er voor aardig in het potje past. Ook de stuiter er in laten vallen terwijl iemand kijkt Dan volgt de beschrijving van de sloop van liet oude gebouw in de eerste jaren vijftig en de nieuwbouwschool met alle moderne faciliteiten van die tijd. waar uit zelfs nu nog profijt wordt getrokken. Pas in 1965 krijgt de school een naam. "Nog altijd stond de school een beetje naamloos te zijn", grapt Schlingmann. "Boven op de gevel prijkte met grote letters 'School Hervormde Gemeente' maar dat was toch eigenlijk geen echte naam". Op 5 april 1965 gaf de vrouw van de inmiddels overleden oud-com missaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A.F.C. de Casembroot toestemming de school naar haar man te noemen. De Casembroot had overigens een dubbele relatie tot de school. Enerzijds opende hij op 30 oktober 1959 de school officieel toen hij commissaris in Zeeland was. Maar toen hij nog jong was grensde de tuin van zijn (ouderlijk) huis aan die van de school. In het boekje komen tenslptte verhalen voor over schoolreisjes en worden ver schillende anecdotes aangehaald. De feestelijke herdenking van het honderdjarig beslaan van jhr. mr. A.F.C. de Casembrootschool wordt zaterdag 6 februari gehouden in het schoolgebouw aan de Zuidsingel om 14 uur. Tussen 16 en 18 uur is receptie en een reünie. VLISSINGEN - In samenwerking met het Oec. Vormingscentrum Hedenesse houdt de NCVB afdeling Vlissingen een cursus Luister- en Gesprekstech niek. De cursus zal zesmaal op de donderdagmorgen plaatsvinden in het wijkcentrum Open Hof. De eerste les is donderdag 11 februari. Aanmelden vóór 3 februari bij de secretaris van het NCVB. telefoon 01184-60039. VLISSINGEN - In Het Woltershuis wordt vanavond (woensdag 27 janua ri) een gespreksavond gehouden over hei onderwerp 'geloof. Er kan alles binnen dit onderwerp vallen, zodat de grenzen moeilijk zijn af te bakenen. De gespreksavond begint om acht uur. MIDDELBURG - ln bar Americain aan het Plein 1940 in Middelburg treedt zaterdag 30 januari de har- drock-formatie September '80 op, aanvang 21 uur. De groep speelt voor namelijk eigen werk. maar ook covers van onder meer Saxon en Ted Nugent. September '80 bestaat uit Jan Kuipers bas. Jan de Quelery gitaar, Ruud de Quelery drums en Karei Brandes zang. VLISSINGEN - De Coöperatieve Ve reniging Centraal Wonen in Vlissin gen houdt zaterdag 30 januari in de pyramidewoning aan de Kleyweg in Vlissingen een rommelmarkt. De op brengst is bestemd voor het fonds projectvoorzicningen van de vereni ging. waaronder onder meer het on derhoud van de pyramide valt. De markt is van lOtot 17 uur. Tijdens deze openingsuren wordt ook informatie gegeven over de plannen van de vere niging met betrekking tot het bouwen van woningen ten behoeve van een centraal wonenproject in de gemeente Vlissingen. De plannen krijgen steeds vastere vormen. BREDA - De stichting Munt en pen ningkunde Nederland houdt zaterdag 30januari in café-restaurant Napoleon Bonaparte aan de Antwerpseweg in Rijsbergcn (NB) een beurs. Deze is toegankelijk van II tot 17 uur. Er zijn collecties uil binnen- en buitenland. VLISSINGEN - ln het Vlissingse po litiebureau wordt vrijdagavond 29 ja nuari van zeven tot acht uur weer een kijkavond voor onbeheerd aangetrof fen fietsen en bromfietsen gehouden. Het zijn de tweewielërs die in de afge lopen maanden december en januari zijn gevonden. MIDDELBURG - In de periode van 11 tot en met 17 januari zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: horloge, paspoort, perso- nalauswe.is, ketting, bankbiljetten, windjack, sjaal, kabelslot, vaatje met olie. leren schaatsenovertrek, schroe- vedraaier, filmrol, diverse portcmon- nee's met inhoud, diverse sleutels, étui met inhoud, plastic tassen met inhoud, koffer, handschoenen en één paar sportschoenen. Dieren: herdershond, zwart met brui ne buik. zwaVte halsband en penning, een zwarte hond en een zwarte kat. VLISSINGEN - In de periode van 13 tot 20 januari 1982 zijn bij de Ge meentepolitie te Vlissingen de volgen-- de voorwerpen aangegeven: bijbel in lichtbruine omslag met rits: gitaar- boek; houten wandelstok; rechter bruine herenhandschoen: groene wol len wanten: meisjeshorloge met groe ne wijzerplaat en rood bandje: 2 doublé dameshorloges; rode sjaal: nieuwe zwarte portemonnee; goud kinderarmbandje: lipssleutel: sleutel aan 2 ringetjes: 8 en 3 sleutels aan ring; 4 autosleutels aan leren label; hockey schaatsen: plastic tas met schoenen; sporttas met inhoud. Aangegeven die ren, in asiel: zwart/witte volwassen poes, schildpadpoes, volwassen. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur. 14.00H6.00 uur. Bij de Gemeentepolitie te Oost Sou burg werd in dezelfde periode een rood/wit/blauwe skai handschoen aangegeven. VLISSINGEN - Het Mandoline Or kest 'Con Amore' uit Vlissingen zit diep in de puree, want ze beschikken niet meer over een bas. De bas die het orkest van de muziekschool in bruik leen had, is in juli vorig jaar gestolen en nooit meer terug gevonden. De bas die later welwillend door een muziek schoolleraar is afgestaan, moest weer terug, want die man wilde ook wel weer eens op zijn instrument' spelen. Intussen zit het orkest en de bassist in het bijzonder zonder dit onmisbare ^instrument. Het bestuur heeft nu be sloten om dit kostbare kleinood zelf aan te schaffen; echter het nemen van een besluit en kopen zijn twee ver schillende zaken. Er is namelijk on voldoende geld. Daarom heeft het Con Amore-bestuur een girorekening opengesteld waarop diegenen die het mandolineorkest een warm hart toe dragen geld kunnen storten. Het giro nummer is 3089233 en bij storting vermelden 'bas'. De concerten van het Vlissingse mandolineorkest worden vooral in bejaardentehuizen gehou den. GOES - De 'sterkste man van de wereld' John Massis en de Walcherse popformatie Zapata zijn de hoofdat tracties die zaterdag 30 januari optre den tijdens de vierde 'Zeeuwse snuf- felmarkt' in de Goese veilinghal. Op'deze vlooienmarkt wordt aan par ticulieren uit heel Zeeland de moge lijkheid geboden om hun 'zolder op te ruimen'. In zo'n 220 kramen waaron der eetkraampjes. kan men oude spul len te koop aanbieden. De zogenaam de snuffelmarkt trok de vorige keer tegen de zeveneneenhalfduizend be zoekers. De markt op 30 januari duurt van 9.00 tot 17.00 uur. John Massis zal om 11.00 en om 14.00 uur optreden, leder op treden duurt ongeveer een half uur en zal worden gevolgd door een optreden van 'Zapata': om 11.30 en opi 14.30 uur. John Massis is met drie records opgenomen in het Guinncs Book of Records. KOUDEKERKE - Minister drs. J. de Koning van Landbouw spreekt op dinsdag 2 februari over het kabinets beleid tijdens een openbare vergade ring van de CDA-afdeling Valkenisse. De bijeenkomst wordt gehouden in de ontmoetingsruimte achter de gerefor meerde Kerk in Koudekerke en begint dinsdagavond om half acht. Na de pauze is er gelegenheid om met de minister te discussiëren. MIDDELBURG - Cliënten die het oneens zijn met de behandelwijze van een gezinsverzorgingsinstelling kun nen nu met hun klachten terecht bij een provinciale Klachtencommissie, die op 21 januari is geïnstalleerd. De commissie gaat evenwel pas aan het werk. als de klacht al in behandeling is geweest bij de betrokken instelling. Voor het werk van de klachtencom missie zijn regels opgesteld, die bin nenkort in een brochure worden neer gelegd en verstrekt kan worden. De commissie verwacht overigens ook met klachten geconfronteerd te worden die hun oorzaak vinden in het feit dat er steeds minder subsidie beschikbaar is voor het maatschappelijk werk. Van de zijde van de instellingen is reeds toegezegd dat ze rekening houden nïet de uitspraken van de commissie. Het secretariaat berust bij de secretaris van het RIO (Regionaal instellingen over leg) A. Pouwelse. Bouwenaarstraat 4 in Vlissingen. Telefoon 01184-17810. WESTKAPELLE - Met de verkiezin gen voor de Provinciale Staten (24 maart) en de gemeenteraad (2 juni) voor ogen houdt in PvdA in Westka pelle op donderdag 25 februari een forumdiscussie met een viertal perso nen: Strous FNV, Broekhuis PvdA. Beinema CDA en Can Aardenne VVD in de Noordzeegalm, aanvang 20 uur. MIDDELBURG - De nazorggroep voor borstamputatiepatiëntcn houdt dinsdagmorgen 2 februari een koffie concert in het wijkgezondheidscen trum aan de Roozenburglaan in Mid delburg. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. MIDDEL BURG/VLISSINGEN - De Alfabetiseringsprojecten in Middel burg en Vlissingen hebben nog plaats voor mensen die willen leren lezen en schrijven. Voor informatie: 01184- 17819 of 01184-62102 en voor Mid delburg 01180-16278. MIDDELBURG - 'De invloed van de vrouw op haar leefomgeving'. Zo luidt de titel van scholingsbijeenkomsten die de werkgroep Politieke Scholing gaat houden op 4 en 11 februari in De Vroone in Axel. op 9 en 16 februari in De Halle in Axel en op de donderda gen 11 en 18 februari in Hotel Wal cheren in Koudekerke. De eerste avond is informatief. Medwerking wordt door functionaressen van de PPD (Provinciale planologische dienst) uit Middelburg en de tweede avond is een discussieavond met een politiek forum dat is samengesteld uit vertegenwoordigers van diverse politie partijen. In de organiserende werk groep Politieke Scholing werken acht provinciale vrouwenorganisaties sa men. VLISSINGEN - In Het Woltershuis in Vlissingen start er binnenkort een cur sus taalvaardigheid en solliciteren. De cursus is een initiatief van de groep Mensen zonder Werk en wordt iedere dinsdag van 11 tot 12 uur gegeven. De activiteit voor de groep is iedere dins dagmorgen van 9 tot 12 uur. OOST-SOUBURG - De afdeling Oost-Souburg van de VOO (Vereni ging openbaar onderwijs) houdt op maandag 1 februari een voorlichtings bijeenkomst over het voortgezette on derwijs in De Zwaan aan de Kromwe- gcsingcl in Oost-Souburg. Er zullen vertegenwoordigers van diverse scho len voor voortgezet onderwijs uit Middelburg en Vlissingen aanwezig zijn. De bijeenkomst maandagavond begint om acht uur. MIDDELBURG - Het scholierencafé in jongerencentrum Midgard houdt vrijdag 29 januari 's middags om vier uur een bijeenkomst over schuilkel ders. Aan de orde komen onder meer de vragen: ls het mogelijk om in een schuilkelder te overleven? En heeft dat overleven dan nog zin?. Ook wordt aan de orde gesteld welke mogelijkheden Middelburg heeft. MIDDELBURG - Vrijdagavond 29 januari zal de impulsgroep van Youth for Christ (YFC) Middelburg een programma over het thema eenzaam heid verzorgen. De bijeenkomst begint om half negen en wordt gehouden in de koffiebar van YFC aan de Heren gracht in Middelburg. GRIJPSKERKE - Het mannenkoor Onderling Genoegen uit Nieuwendijk concerteert zondag 31 januari in de Gereformeerde kerk te Grijpskerke. Het mannenkoor komt naar Zeeland vanwege het 65-jarig bestaan vari dal koor. Tijdens het concert wordt een collecte gehouden voor de Christelijke Vereniging Bartimeus uit Zeist, een instituut, dat zich inzet voorde belan gen van blinde en slechtziende kinde ren. Het mannenkoor zingt geestelijke liederen en daarnaast staat ook sa menzang op het programma. Dominee Sinke opent de avond, die om zeven uur begint. MIDDELBURG" - De vrouwencon tactgroep Kom uit je Huis houdt woensdag 3 februari weer een koffie contactmorgen in het Zuiderbaken in Middelburg-zuid. Het thema die ochtend is Vrouwen en Vrede. Een vertegenwoordigster van de vrouwen- vredesbeweging zal haar zegje dóen. waarna met haar van gedachte gewis seld kan worden. De koffiecbntact- morgen begint om half tien. Kinde roppas is aanwezig. MIDDELBURG - De heer J.H. van Geldere. commissaris van politic in Middelburg, verlaat 1 februari de ac tieve dienst. Dit in verband met zijn functioneel leeftijdsontslag, liet ge meentebestuur biedt hem vrijdag 29 januari in de Burgerzaal van het stad huis een officiële afscheidsbijeen komst aan. Deze begint om 15.00 uur. Aansluitend vindt van 16.30 tot 17.30 uur een openbare receptie plaats, waar naast de genodigden ook andere be langstellenden van-harte welkom zijn. MIDDELBURG - Burgemeester drs. P.A. Wolters zal maandag 1 februari a.s. de heer K. de Vos officieel instal leren als commissaris van politie in Middelburg. Dal gebeurt tijdens een bijeenkomst die om 15.00 uur begint in de Burgerzaal van het stadhuis. MIDDELBURG -"Half februari 1982 start de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen te Middelburg met dansles voor ouderen. De les zal worden gege ven door Dansschool Janvier uit Goes. Na afloop van de cursus, die uit 10 lessen bestaat, zullen de deelnemers de meest gebruikelijke dansen onder de knie hebben. De heer Janvier denkt hierbij aan de Foxtrot. Engelse Wals en gewone Wals. Zowel paren als alleenstaanden kun nen voor de lessen inschrijven op het adres Schuttershofstraat la te Middel burg; telefoon: 01180-27537. De lessen worden 's middags gegeven en de dag zal worden vastgesteld in overleg met de kursistcn". AAP, NOOT, MIES... an mevrouw G. Knuijt-Schets uit Vlissingen (Anjelicrenlaan 95) en me vrouw E.Schouwenaar-van Sluis uit Middelburg (Voorborch 56) ontvingen we dezelfde foto van de jubilerende Ca sembrootschool (Molenwaterschool of Klompenschool en School met de Bij bei). In de tijd dat deze schoolfoto werd gemaakt heette zij Geertje Schets en Bets van Sluis. Het is de tweede klas van de nu honderdjarige school en werd ge maakt in 1929. Beide inzenders herin neren zich nog volop de klasgenootjes. Ook schoolhoofd H.Bonnet en de klas sejuf A.Roose. recht en linksboven op de foto. Eerste rij boven y l.n.r. Janna van Wal lenburg, Leintje Barentse, Mien van Wallenburg. Jo Westveer, Gré Schets, Lcni Bakker, Barbera Vermeulen, Janni Abrahamse. Jaantje Kleinjan Maatje Leijnse. Maarten Tromp, Rika Drabbe, Neeltje Labruyre. Jans van de Velde en Bets Van Sluijs. Middelste rij v.l.n.r. Leni van Heijl, Kees Vader. Maarten Vendevïlle, Cor We tveer (overl).Stoffel Abrahamse (overl).Thijs Kleinjan. Jan de Groot. Piet Buijs, Kees van Riet,, (onbekend), Chiel Buijze. Onderste rij v.l.n.r. Jaap van der Reest, Bram Beije, Tommy Boersma, Jan Mersie. Frans Adrie Minnaar, Jo Ton (overl). Bram van de Kam(overl). en Janis Leijnse. Ook deze foto kunt u weer bij ons bes tellen door het knipsel met 7,50 (che ques niet op naam) op te sturen aan de redactie Faam-Vlissinger. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. In de linkerbo venhoek van de enveloppe AAP. NOOT. MIES

de Faam | 1982 | | pagina 7