w a <D <D 7T VERBREDING POELEND AELE - SINGEL A.S. ZOMER GEREED 8T |S mS o NN 2 S" 4 OPENBARE VERGADERINGEN IN FEBRUARI 27 jan. - 3 feb. ïr w ©O week De Faam Woensdag 27 januari 1982 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 1 t/m 6 febr. Inspraak bestemmingsplan Dokstraat e.o. NIEUWE MAATREGELEN Welzijnsprogramma 1983 in voorbereiding Welzijnsprogramma 1982 vastgesteld. Verzoek hogere grens waarde geluidsbelasting Op dit moment zijn ver keersmaatregelen op en om de Langevielebuiten- brug niet noodzakelijk. De raad wil eerst bezien wat de reconstructie van Poelendaelesingel en Vlissingsesingel voor in vloed op de situatie zal hebben. Zie ook het hoofdartikel. 5" De afdeling Bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken en verkiezingen verhuist in het voorjaar naar een nieuwe werkruimte. Het adres wordt dan Stadhuisstraat 2. Ook het bureau Huisvesting krijgt daar een onderkomen. Er worden de nodige voorzieningen getroffen om het geheel toegankelijk te maken voor b.v. rolstoelers. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Halfjaarlijks overzicht bijstandsnormen - Energiewijzers. Alleen om in te zien De door de gemeenteraad op 19 oktober il. vastgestelde 10e wijziging van de bouwverordening is door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 1 december goedgekeurd. Deze wijzigingsverordening is al in werking getreden en ligt tot 15 april ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis. Bewoners, eigenaren en gebruikers van panden in het plangebied Lange Geere e.o. zijn met een bewonersbrief uitgenodigd voor een overlegbijeen komst op 3 februari in het stadhuis. Er wordt dan informatie gegeven over het ontwerp-bestemmingsplan. Verdere belanghebbenden kunnen zich voor deelname melden bij het bur. Voor lichting. Aanvang: 19.30 uur. Het rubriekje "In 't kort geeft deze week onder meer informatie over het Welzijnsplan 1981-1984 en het Welzij nsprogramma 1983. Belangrijk om te lezen voor diverse organisaties en groeperingen die in aanmerking willen komen voor een bijdrage uit de welzijnspot. Is iets niet duidelijkdan is een telefoontje met of een bezoek aan de afdeling Welzijnsplanning van de gemeente zeker op z 'n plaats. Verder worden op deze voorlichtingspagina weer twee raadsbesluiten in woord en beeld gebracht. De trouwe lezer weet natuurlijk direct waar men moet zoeken. Juist, in de rechterbenedenhoek. Belanghebbenden voor het Geeregebied moeten daar ook maar eens even kijken in verband met een te houden overlegbijeenkomst. We schreven er vorige week al wat over. De reconstructie van Poelendcielesingel en Lange vielesingel wordt nader belicht in het hoofdartikel. Rest ons nog te vertellen dat burgemeester drs. P.A. Wolters maandag 1 februari a.s. de heer K. de Vos officieel zal installeren als commissaris van politie'in Middelburg. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 8 i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag zuurkool dinsdag gehakt, bloemkool, aardappelen woensdag hamburger, appeltjes, aardappelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag nasi. - Gemeentewerken, maandag 1 om 19.30 uur. Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Volksgezondheid,Milieubeheer, donderdag 4 om 16.00 uur. Secr. de heer M.C. Westveer, (spreekrecht) - Sociale Zaken, vrijdag 5 om 16.00 uur. Secr. de heer J.M. Kouwer (spreekrecht) - Onderwijs, maandag 8 om 16.00 uur Secr. de heer L.F. Hamelink (spreekrecht) - Gemeentebedrijven, maandag 8 om 19.30 uur. Secr. de heer R.L. Adriaansen (spreekrecht) - Financiën, dinsdag 9 om 15.30 uur. Secr. de heer H.C. Mulder (spreekrecht) Onder supervisie van de directie Gemeentewerken is het aannemersbedrijf Duijnhouwer b.v.tiit Goes eind vorig jaar gestart met de reconstructie van de Poelendaelesingel en de Vlissingsesingel. Ook het personeel van zowel Gemeentewerken als de nuts bedrijven zal daar de nodige werkzaamheden verrichten. Met de aanpassing van dit knelpunt in de doorgaande verkeersroutes naar Vlissingen en Koudekerke is een bedrag gemoeid van ruim 1.1 miljoen gulden. Knelpunt Na de rijbaanverdubbeling van de Nieuwe Vlissingseweg en aanslui tend op de gerealiseerde verkeers- voorzieningen bij het Groene Woud wordt nu de Poelendaele singel verbreed. Hierdoor wordt een betere doorstroming van het verkeer en dus een snellere af wikkeling bevorderd. Daarnaast zal de Vlissingsesingel opnieuw ingedeeld moeten worden. Met de verkenning van deze aanpas singswerkzaamheden is de ge meente zo'n vier jaar geleden be gonnen. In november 1980 hebben de dames en heren raadsleden tij dens de raadsvergadering uitge breid gediscussi%erd over de re constructie. In het raadsvoorstel we iden twee varianten aangedra gen. De raad nam uiteindelijk de voorkeur van het college, variant B, over. De gekozen verkeersoplossing ziet er als volgt uit. Er zullen vier rij stroken aangebracht worden op de Poelendaelesingel voor het ver keer van en naar het Groene Woud. Het geheel in aansluiting op de rijbaan van de Nieuwe Vlis singseweg. Op deze weg blijft ook nog een strook over voor het rechtdoorgaand verkeer en het linksafgaande verkeer, richting Koudekerke. Door de indeling moet in de toekomst blijken of het tot de gewenste afname van het verkeer over de Vlissingsesingel leidt. Mocht dit niet het geval zijn dan wordt de mogelijkheid beke ken om het rechtdoorgaande een- trum-verkeer over deze singel te verbieden. Naast het gemotori seerde verkeer zal ook het langza me verkeer zoals fietsers en voet gangers gebruik diaken van de Poelendaelebrug. Door de ge noemde aanpassingen zal de brug niet ontkomen aan een verbreding van zes meter. De aan te leggen fietspaden op de Poelendaelesin gel komen gescheiden van de rij baan te liggen. Daarnaast is het mogelijk de toegang tot het P.ZE.M, terrein efficiënt te ver beteren. In de onmiddelijke omge ving van de Poelendaelebrug zal de vestoever over enkele meters worden overschreden. Obstakels Met de aanpak van zo'n werk als dit stuit men meestal op tal van (on)zichtbare obstakels. Zo heeft de dienst Gemeentebedrijven al een groot gedeelte van haar kabels en leidingen, waar nodig, omge- 'legd of vernieuwd. Ook is het de aannemer in samenwerking met de gemeentelijke Plantsoenen dienst nog voor de vorst inval ge lukt om acht grote indebomen met elk een omtrek van ongeveer 90 centimeter te verplanten. Op een stuk grond dat door de gemeente wordt afgestaan staat nu nog een transformatorhuisje en pompge- maal. De raad heeft tijdens de jl. gehouden januarivergadering haar fiat gegeven voor een ruiling van enkele percelen grond. Het transformatorhuisje komt door de verbreding van de Poelendaele singel in de weg te staan en zal dan ook binnenkort gesloopt worden. Ook het pompgemaal zal door de gemeente worden omgebouwd en wel onder het maaiveld in een kelder. Doorgang Tijdens de werken zal over de bestaande Poelendaelebrug en Poelendaelesingel het verkeer in twee richtingen gehandhaafd blijven. Al zullen de weggebrui kers er rekening mee moeten hou den dat zij gedurende enige tijd van een smalle rijbaan gebruik moeten maken. Op de kruising met de Nieuwe Vlissingseweg wordt het verkeer geregeld met behulp van de bestaande verkeersrege linstallaties. Door de aanpassing van de Vlissingsesingel zal deze straat ongeveer vier weken wor den afgesloten. Omwonenden krijgen hierover vroegtijdig be richt van de gemeente. Groen Als de werkzaamheden volgens tijdschema verlopen waren was het werk begin juni van dit ja^r gereed geweest. Alleen het weer heeft roet in het eten gegooid. Denk maar eens aan de afgelopen vorstperiode. Vandaar dat de op- leveringsdatum enkele weken la ter te verwachten is. Zoals u zult begrijpen, kan er in de zomer geen beplanting worden aangelegd. Het ligt dan ook in de bedoeling van de Plantsoenendienst om in het ko mend najaar over te gaan tot het verder aankleden van de Poelen daelesingel en omgeving. In de tussenberm zullen jonge iepenbo men komen te staan en daarnaast zal de berm worden opgevuld met lage heesters. Langs de rijbaan worden nog enkele platanen of linden geplant. Het wegdek van de toeleidende wegen naar de noord zuid tangent zal voor het grootste deel uit een asfaltverharding ko men te bestaan. Voor het gebied tussen het Kanaal door Walscherende Buitenhaven, de Binnenhaven en de Stationsstraat wordt een bestemmingsplan voorbereid. Het voorontwerp van dit plan ligt tot 5 februari ter inzage bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Hier wordt ook algemene informatie over het plan verstrekt. Voor speciale informatie en persoonlijke vragen kan men terecht op het spreekuur dat donderdag 4 februari tussen 14.00 en 27.30 uur wordt gehouden. Men moet zich voor dit spreekuur vooraf melden. Ook kan men zich aanmelden voor deelname aan een eventueel na 4 februari te organiseren inspraakbijeenkomst. Tijdens de periode waarin het voorontwerpplan ter inzage ligt, kunnen er opmerkingen en wensen over kenbaar gemaakt worden. Een aanmeldingslijst voor het spreekuur en formulieren voor het maken van opmerkingen en het aanmelden voor een eventuele inspraakbijeenkomst zijn aanwezig bij het bureau Voorlichting. Burgemeester en wethouders hebben besloten a. - het parkeerverbod aan de zuidzijde van de Schelde- poortstraat tussen Sloeha- venstraat en Zeeburgstraat op te heffen. - de Scheldepoortstraat tussen Sloehavenstraat en Molen dijk te sluiten voor alle ver keer in de richting van de Sloehavenstraat,behalve voor voetgangers en (brom)fietsers. - een fietsstrook aan te bren gen aan de zuidzijde van de Scheldepoortstraat tussjen Sloehavenstraat en Molen dijk. Kroonberoep mogelijk tot 6 februari. b - het weggedeelte met het laad- en losperron aan de zuid-westelijke zijde van het Trefcenter, parallel aan het Groene Woud tot aan de Zandstraat, in beide richtin gen te sluiten voor alle ver keer behalve voetgangers en bedienend verkeer. Kroonberoep mogelijk tot 27 februari. Een beroepschrift moet u richten aan Hare majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19 Organisaties en groeperingen die niet in het gemeentelijk Welzijnsplan 1981- 1984 zijn opgenomen als kandidaat-or ganisaties en/of geen subsidie hebben ontvangen voor hun activiteiten in het Welzijnsprogramma 1982 kunnen (op nieuw) hun verlangens kenbaar ma ken. Dat moet dan voor 15 maart a.s. bij de afdeling Welzijnsplanning van de gemeente aan de Lange Noordstraat 19 (eerste verdieping). Bezien kan dan worden of zij alsnog in aanmerking kunnen komen voor opname in het plan, dat men jaarlijks kan bijstellen en voor honorering van nieuwe activi teiten in 1983. Met de voorbereiding van het Welzijnsprogramma voor dat jaar is inmiddels een begin gemaakt. De afdeling Welzijnsplanning is tele fonisch bereikbaar onder nummer (01180) 26251, tst. 347 en 348. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 18 januari j.l. het Welzijn- Raad, maandag 15 om 14.00 uur Beroeps- en Bezwaarschriften, maandag 22 om 16.00 uur. Secr. de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) De vergaderdatum voor de commissie Verkeer is nog niet bekend. Publicatie van de commis sievergaderingen gebeurt ook in de P.Z.C., waarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruik maken van het spreekrecht is een afspraak met de secretaris van de commissie nodig. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK Korte Giststraat Afgesloten voor Bouwwerk- alle verkeer zaamheden Smidsbolwerk Afgesloten voor Riolerings- alle verkeer werkzaam heden Kerkplein Afgesloten voor Herbestra- alle verkeer ting AANVANGS DATUM. In uitvoering In uitvoering In uitvoering sprogramma 1982 en een wijziging van het Welzijnsplan 1981-1984 vastgesteld. Het plan is nu aangevuld met de vol gende voorzieningen: Kinderdagver blijf Kinderdijk,; Dagcentrum School gaande Jeugd van de Vereniging Kin derzo rg; educatieve activiteiten voor de tweede generatie van de Buiten landse werknemers; educatieve activi teiten voor Surinamers en Antillianen. Het nu vastgestelde Welzijnsprogram ma 1982 en het gewijzigde Welzijnsplan 1981-1984 liggen van 1 februari tot en met 2 maart voor een ieder om in te zien. En dat in de gemeentelijke voor lichtingswinkel aan de Lange Noord straat 19. De Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) be paalt dat binnen de termijn dat de stukken ter inzage liggen een be zwaarschrift kan worden ingediend bij de gemeenteraad. Tegen de beslissin gen van dit orgaan op eventuele be zwaarschriften kan men een beroep instellen bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Burgemeester en wethouders zijn van plan bij gedeputeerde staten een ver zoek in te dienen voor het vaststellen van een hogere grenswaarde voor de geluidsbelasting van de gevel van het toekomstige bibliotheekgebouw aan de Kousteensedijk. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van artikel 85 van de. Wet Geluidhinder. Het ontwerp van het verzoek met-bijbehorende stukken ligt tot 25 februari a.s. om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken Lange Noordstraat 1 (kamer 15, eerste ver dieping). Schriftelijke opmerkingen over het ontwerp-verzoek kan men tot die datum indienen bij het college van b. en w. Een mondelinge reactie is mo gelijk tijdens een openbare zitting die 17 februari a.s. om 16.00 uur begint in het stadhuis. II Het speelterreintje in het K. Rietbergkwartier en dat in het T. Brandsmakwartier bestaat uit een grote zandbak. Mede op verzoek van de wijkbewoners gaat men de zandbakken verkleinen tot een kwart van de huidige afmetingen. De vrijkomende ruimten krijgen dan een asfaltlaag met speelattributen. De raad ging hiermee akkoord. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 Of 224 Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1982 | | pagina 5