Vakanties Rode Kruis zijn anders geregeld v, A. Bouwvallig huis Noordbolwerk voor half jaar expositieruimte Geen uitverkoop toch f 25.- korting bij Groeneveld i GASTEN KUNNEN ZICHZELF AANMELDEN langs vijf Zeeuwse plaatsen Kruistocht Amnesty International 5? fSttrwS- ifoete inform Qé/e Woensdag 20 januari 1982 De Faam Reizen Kosten AAN DA CHJ VOOR VERD WENEN" GEVANGENEN Zeeuws Orkest. Lezers schrijven Cursus Natuur en landschap Walcheren Cursus Natuur en landschap Walcheren Winter-Westhoveloop van Dynamo '70 Initiatiefgroep buitenlandse werknemers Walcheren vergadert. Buitenlandse vereniging vraagt vrijwilligers Bijeenkomst van vrouwen die hun kind afstonden Bloedplasmaavond in Nieuweland Gemeenteraad Veere kraakt harde noten Gevonden voorwerpen Poolse manifestatie Lezing ananda marga yoga Reis naar Engeland is hoofdprijs Molukse bingo Bezetters Lange Jan ontevreden voor rechter Muziek in scholierencafé Film over onbedoelde zwangerschap bij FIOM Vlijt en Volharding houdt solistenconcours Uit het volks-voor het volk heeft schreeuwend gebrek aan vrijwilligers Jongerenactie voor Polen Aanvang VOS-cursus een week uitgesteld. Lezing over ijstijden MIDDELBURG - Drs. J. Oerlemans houdt vanavond (woensdag 20 janua ri) voor öet Natuurkundig Gezelschap Middelburg een lezing over ijstijden. Oerlemans is verbonden aan het insti tuut meteorologie en oceanografie van Rijks universiteit in Utrecht. Zoals be kend hebben de lezingen die worden gehouden voor het Natuurkundig Ge zelschap een populair wetenschappe lijk karakter. De bijeenkomst wordt gehouden in De Schakel aan de Bach- tensteene in Middelburg en begint om 20 uur. Hartstichting in Middelburg Trui start in Pand Tot en met zaterdag 30 januari a.s. krijgt CJ f 25.- korting op een montuur. Onze collectie is altijd up-to- date, daarom kunnen wij geen uitverkoop houden! Toch 'n voordeel... Voor 't eind van de maand uw montuur gekocht, later (evt. na een bezoek aan de oogarts) uw glazen er bij uit gezocht. Kortingscoupon oor de vakantieweken van het Nederlandse Rode Kruis voor li chamelijk gehandicapten en lang durig zieken, hoeft men voortaan niet meer te wachten totdat een arts een patiënt voordraagt. Langdurig zieken of gehandicapten in Zeeland kunnen zelf het initiatief nemen. Zeeland is daarmee de vijfde pro vincie die deze nieuwe procedure invoert, nadat een proefproject in Noord-Brabant aantoonde dat deze procedure uitstekend werkte. In het nieuwe systeem krijgen de plaatse lijke afdelingen een grote vinger in de pap. Deze vrijwilligers gaan op bezoek bij de mensen die zich via het Rode Kruis-kantoor in Middelburg aanmeldden en selecteren dan op grond van te voren gemaakte af spraken. De Rode Kruis-arts be paalt de medische urgentie; de af delingen de sociale. el99 Er is, aldus de Zeeuwse Rode Kruis-se- cretaris J. Marteijn, rekening gehouden met de toenemende mondigheid van de gasten. Ook het feit dat de plaatselijke vrijwilligers een beter inzicht hebben dan de bestuurders op provinciaal ni veau, noemt Marteijn een vooruitgang. "Ze kennen vaak beter dan wie ook de persoonlijke achtergronden", meent de heer Marteijn. Ook denkt het Rode Kruis met deze nieuwe opzet meer uniformiteit in de selectieprocedure te winnen. "Het kon voorkomen, dat Drente bij het kiezen van de gasten afweek van wat er in Zee land gebeurde", zegt Marteijn. Daar naast bestonden in de oude procedure te weinig garanties voor de privacy van de gasten. Het gaat bij de vakantieweek voor chro nisch zieken en lichamelijk gehandicap ten vooral om mensen die geen moge lijkheid hebben om op vakantie te gaan. 74 Gasten kunnen mee met liet schip J. Henri Dunant en tweemaal worden 31 gasten per bus vervoerd naar huize De Valkenberg in Rheden bij Arnhem. Daarnaast mogen vijf Zeeuwen een reis maken naar Beijeren (Did.), vijf naar Engeland en is er voor 4 jeugdigen tussen de acht en vijftien jaar een mogelijkheid om met een jcugdboot een reisje te ma ken. Alvorens iemand door vertegenwoordi gers van de plaatselijke afdelingen wordt bezocht, moet hij of zij een me- disch-verpleegkundig formulier invul len, dat door de Rode Kruis arts wordt bekeken. Op grond van die informatie (deze blijft in het bezit van de arts en dus geheim) stelt de arts vast of de patiënt als gast bij een der mogelijkheden kan meedingen. Marteijn daarover: "Het is best mogelijk dat de medicus iemand te goed of te slecht vindt voor een van de reizen. De vakantiemogelijkheden heb ben nu eenmaal een aantal beperkin gen". Zo snel mogelijk na die medische indi catie gaan de afdelingen aan het werk. Dat kan ook inhouden dat de afdclings- vrijwilligers aan een gehandicapte of chronisch zieke de boodschap moet overbrengen dat de arts de gast afraadt om aan een vakantieweek deel te ne men. Het belangrijkste werk van de 24 Zeeuwse afdelingen is evenwel een so ciale urgentie bepalen. Het kan. aldus Marteijn, mogelijk zijn. dat iemand re gelmatig uitstapjes maakt met familie of kennissen, maar daartegenover zijn er ook mensen die hele tijden aan huis zijn gekluisterd. "En het is duidelijk wie dan de voorkeur geniet", oppert Rode Kruis-secretaris Marteijn. Ook nieuw is, dat de gasten voor hun verblijf in het Gelderse vakantiehuis of de boot moeten betalen. Mensen die worden geselecteerd betalen 150 gulden. "Net als dat overal gebeurt, moeten wij van het Rode Kruis ook de touwtjes aan elkaar knopen", legt Marteijn uit. Maar hij voegt daaraan toe: "Iemand die dat bedrag echter niet kan betalen, zal om die reden niet worden geweigerd. Dan zouden we ons doel als Rode Kruis voorbijschieten. Maar bedenk wel: een reis op de boot kost ons 900 gulden en een week in De Valkenberg kost 700 gulden per persoon. De afdelingen en het hoofdbestuur nemen daarvan ieder de helft van het grootste voor rekening. Op de Zeeuwse reis met de Henri Du nant reizen overigens 44 vrijwilligers mee waaronder acht verpleegkundigen en één arts. Ook deze professionele begeleiders zijn die week onbetaalde krachten van het Rode Kruis. In huize Valkenberg werken vrijwilligers uit het hele land. Tot op heden hebben zich rond de zeventig mensen gemeld op het Zeeuwse bureau in Middelburg. Zij die menen in aanmerking te komen voor een dergelijk Rode Kruis-reisje, kunnen contact opnemen met me vrouw M. Cevaal van het Rode Kruis Zeeland, Postbus 300 4330 AH in Middelburg, telefoon 01180-13608 of 27387. De aanmeldingstermijn sluit 15 februari. den gebruikt om familieleden en vrien den te intimideren, in paniek te brengen en angst en verwarring te veroorzaken. Een actie als die van aanstaande zater dag, die ook in vele andere landen wordt gehouden, heeft als doel verdwenen personen boven water te krijgen en met de publiciteit een preventieve werking te veroorzaken, waardoor regeringen zul len merken dat hun duistere praktijken elders in de wereld aan de kaak worden gesteld. Landen waar veel verdwijningen plaatsvinden zijn volgens Amnesty In ternational: Chili. Quatamala, El Salva dor. Bolivia, nië, Volksrepubliek Jemen. Marokko, Zaïre, Mexico, Syrië. Oost- Timor, Ethiopië, de Philipijnen en Gui nee. Aan de Zeeuwen wordt zaterdag ook verteld welke rol zij kunnen spelen in het streven van de organisatie om deze actie te laten slan. jnnesty International zal zaterdag 23 januari met een informatiebus Zee land doorkruisen en in de plaatsen Mid delburg, Vlissingen, Oostburg, Terneu- zen en Zierikzee informatie verstrekken over het lot van verdwenen politieke ge vangenen. In Middelburg houdt de bus 's 's morgens tegen half tien halt op de hoek Segeerstraat - Lange Delft en in Vlissin gen om tien voor elf op de hoek Lange Zelke Walstraat. Na de informatierit door Zeeuws-Vlaanderen komt de bus tegen vier uur in Zierikzee waar de dag wordt besloten met een fakkeloptocht. In elke plaats zal bovendien een kleine de monstratiemars plaatsvinden en wordt een korte toespraak gehouden. De rit staat in het kader van een actie tegen de zogenaamde 'verdwijningen', onder het motto 'verdwenen, maar niet vergeten'. Deze actie is begin december ingezet en is bedoeld voor mensen in diverse landen, die slachtoffer zijn ge worden (verdwenen), omdat ze tegen standers zijn van de heersende regering. Ze worden om die reden stomweg op gepakt en verdwijnen spoorloos. De Amnesty-lnternational-actie heeft overigens al succes gehad. Althans ver dwijningen zijn opgelost: enkele perso nen werden dood teruggevonden. Am nesty heeft het vermoeden dat sommige verdwijningen ordinaire politieke moorden zijn, maar de organisatie ge looft ook dat er nog verdwenen perso- "Blijf dit unieke or kest subsidiëren Ja geef het zelfs meer. Bouw het uit tot een orkest dat de man van de straat bereikt Deze "kreten" vormen de aanhef van een artikel in uw blad van 6 jan. j.l. met als onderwerp het rei len en zeilen van het Zeeuws Or kest. Hoewel de goede lezer wel het e.e.a. hieruit kan destilleren, valt toch het accent voornamelijk op de veete die schijnt te bestaan tussen de heer Tavenier nerzijds en de heer Jan Beekman anderzijds. Een paar zaken roepen bij mij en kele vraagtekens op. Als je eerst leest dat dit orkest de gewone man van de straat wil bereiken en je hoort de heer Tavenier dan zeg gen: "Als regel werken wij aan geen enkel concert in Zeeland mee". Vraag je toch af: "Is dit nu wel de juiste manier om het gestel de doel te bereiken Overigens, is het in principe zo vreemd als de dirigent van een koor dat een uit voering geeft, of zoals in dit geval een L.P. opneemt, tevens het be geleidend orkest dirigeert? Zien wij dit als fenomeen niet regelma tig plaatsvinden bijvoorbeeld bij songfestivals? Of is dit nu zo'n ty pische redenatie van de man van de straat en ligt dit op het niveau van het Zeeuws Orkest heel anders? Mocht het de bedoeling zijn ge weest en dat neem ik aan, om re clame te maken voor dit unieie or kest, dan moet ik vaststellen dat de heer Tavenier met al zijn kwalitei- ten niet de juiste man is om ook hel Public Relation werk voor dit or kest te doen. Ongetwijfeld heeft de verslaggever zich gedegen van zijn taak gekwe ten. Het resultaat echter is het portret van een man die met de botte bijl de problemen te lijf gaat en daarnaast vol zit met frustraties die hij vooral afreageert op mensen als de heer Jan Beekman. Om de laatste "dreumes" te noemen is niet alleen denigrerend maar ge tuigt ook van weinig kennis van wat er werkelijk in hel Zeeuwse muziekleven plaatsvindtHetzelf de geldt uiteraard ook voor de ter minologie "klungels" als hij het heeft over de leraren aan de Zeeuwse muziekschool. Enpas- sant, hij zal hebben gedacht:" Ik ben nu toch bezig" veegt hij ook nog even de vloer aan met de cri teria die de man hanteert aan de Nederlandse Conservatoria m.b.t. de waardering van afgestudeerde leerlingen "Cum laude diploma 'sLaat me et lachenMijn conclusie; de heer Tavenier heeft niet alleen zichzelf maar ook het Zeeuws Or kest een zeer slechte dienst bewe zen. Als muziek werkelijk relati veert, zoals hij aan het slot van zijn betoog opmerkt, zou ik hem willen aanraden nog meer te spelen, want dat kan hem enkel maar ten goede komen, nog sterker.... hij heeft het hard nodig. M.A. van Es. (een gewone mu ziekliefhebber) De Kempenaerstr. 13 4384 KA. Vlissingen. m-J e drie beeldende kunstenaars Adriaan de Regt, Jan Zembsch en Harrie van de Vliet kunnen hun initiatieven om beeldende- kunstenaars in Middelburg op een'andere wijze'te laten exposeren, voortzetten. Het oude gebouw van de Volks sterrenwacht aan het Noordbolwerk (achter het Gasthuis) is hun door de gemeente (gratis) beschikbaar gesteld. Vandaag (woensdag 20 januari) is er de eerste installatie Marinus van Dijke, een kunstschilder uit Haamstede die tegenwoordig in Middelburg woont. Het gebouw aan het Bolwerk verkeert echter in een miserabele staat. De jeugd heeft er nadat de Volkssterrenwacht verhuisde naar de Herengracht rigoureus in huisgehouden. "Het is in feite beschamend dat de gemeente ons slechts dit ene gebouw kon aanbieden", verzucht Van de Vliet. "Maar daartegenover zijn we er toch erg blij mee. We kunnen op deze manier in ieder geval een halfjaar lang een aantal projecten in Middel burg starten". Van de Vliet heeft overigens de indruk dat de gemeente aan hen het gebouw heeft gegeven om er zeker van te zijn dat het redelijk zou worden beheerd. De projecten zullen als regel éénmaal per maand worden gehouden. "Vanwege de toestand van het gebouw zullen onze gasten hun projecten zowel binnen als buiten het gebouw houden. Dat geldt vooral in de beginfase. Met een viertal collega's gaan we echter de zaak eens flink opknappen, en dan maar hangsloten op de deuren zodat er niemand bij kan", zegt Van de Vliet. Omdat het huis zo slecht is, hebben de Middelburgse initia tiefnemers het plan opgevat om bij wijze van ludieke grap het pand te verpakken in bouwplastiek. De installatie van Marinus van Dijke duurt tot woensdag 27 januari. Het gebouw is gewoon open. zodat iedere bezoeker er ieder moment in kan. OOST-SOUBURG - In de school 'De Grote Belt' te Oost-Souburg wordt van half maart tot half juni een cursus Na tuur en landschap van Walcheren ge houden. Deze cursus heeft het niveau van een basiscursus en omvat het ont staan van het landschap met zijn typi sche kenmerken. Ook wordt er wat dieper ingcgaann.ftxt ,d6 al 16 OOST-SOUBURG - In de school 'De Grote Belt' te Oost-Souburg wordt van half maart tot half juni een cursus Na tuur en landschap van Walcheren ge houden. Deze cursus heeft het niveau van een basiscursus en omvat het ont staan van het landschap met zijn typi sche kenmerken. Ook wordt er wat dieper ingegaan op enkele karakteris tieke lanschapsgebieden zoals de dui nen, het .grasland en het weideland schap. Het bos de Manteling in Oost- kapelle en het Ritthemse bos worden onder de loep genomen. Uiteraard komen ook de invloeden van de mens aan de orde. De cursus is georgani seerd door de werkgroep Walcheren van Natuur- en Milieueducatie KNNV. Voor informatie F. van Dregt, Blin- dehoek 16 Middelburg, telefoon, 01180-15598. DOMBURG - De atletiekvereniging Dynamo '70 houdt zaterdagmiddag 23 januari de winterWesthoveloop, aan vang twee uur. Gelopen wordt over de afstanden vier, negen en vijftien kilo meter. De tocht voert de deelnemers door het mooie natuurgebied van Westhove via bos- en duinpaden. Men kan vanaf 13 uur inschrijven op de parkeerplaats bij het kasteel Westho- VLISSINGEN - De initiatiefgroep buitenlandse werknemers Walcheren houdt woensdag 27 januari een verga dering in het gebouw aan de Paling straat in Vlissingen. Het thema van deze avond zal zijn 'Het beleid van de Stichting Buitenlandse Werknemers Zeeland',, en de plannen van dit jaar voor het vrijwilligerswerk. De verga dering is openbaar en begint om half acht. De initiatiefgroep bestaat uit Nederlandse vrijwilligers en (eden van buitenlandse verenigingen. MIDDELBURG - Als zelfs Neder landers soms hopeloos in de knoop zitten met bijvoorbeeld het invullen van formulieren, dan is het te begrij pen, dat buitenlanders er al helemaal langdurige worstelingen mee doorma ken. Daarom vraagt voorzitter Kadir Kilinc van de Turkse Werknemers Vereniging om bijstand van een aantal vrijwilligers, die wekelijks ergens op een centraal punt gaan zitten (bij voorbeeld de stationsrestauratie) om mensen te helpen met briefjes invul len. "Het zijn soms heel eenvoudige briefjes, waar de mensen geen raad mee weten", verzekert de heer Kilinc. Ook is er dringend tekort aan mensen die willen meehelpen culturele ont moetingsdagen te organiseren. Voor informatie: Kadir Kilinc. telefoon 01180-34385. MIDDELBURG - Vrouwen die kor tere of langere tijd geleden hun kind ter adoptie hebben afgestaan zijn op initiatief van FIOM-Zeeland op 4 ja nuari voor het eerst bij elkaar geweest om te praten over de gevoelens van onmacht, wanhoop en onbegrip bij anderen. Ook de angst om mensen uit de omgeving in vertrouwen te nemen omdat - zo bleek later - het toch werd doorverteld, is tijdens die eerste bij eenkomst aan de orde geweest. Het was overigens de eerste bijeenkomst dat Zeeuwse vrouwen over deze in grijpende periode in hun leven met el kaar van gedachten wisselden. Zij hebben besloten om door te gaan, en de volgende bijeenkomst wordt ge houden op dinsdag 26 januari 's avonds om acht uur. Voor informatie over deze gespreksgroep kan men zich wenden tot FIOM-Zeeland, Loskade 17 te Middelburg. telefoon 01180-27311.. NIEUW EN ST. JOOSTLAND - In de christelijke lagere school De Wegw ijzer in Nieuw en St. Joostland kunnen volwassenen tussen achttien en $5 jaar op woensdag 17 februari bloed afge ven. Het gaat daarbij om mensen die niet als vaste donor bij een bloed transfusiedienst of bloedbank zijn in geschreven en het afgelopen jaar geen geelzucht, een operatie of een bevaling doormaakten.Iedereen die zich aan meldt ontvangt enkele dagen voor de afname avond een vragenformulier thuis. VEERE - Het college van b en w in Veere vraagt zich af of de ambtswo ning voor de burgemeester gehand haafd dient te worden. De in 1976 - 1977 gerestaureerde woning aan de Kaai 21 kost de gemeente jaarlijks 11.300 gulden. Daartegenover staat een tegemoetkoming van de inwonen de burgemeester van twaalf ten hon derd van zijn of haar salaris. Het col lege spreekt zich echter niet uit, laat dit over aan de raad, die daar vandaag, woensdag 20 januari in de vergadering vanaf 14 uur over buigt. Tijdens die vergadering bespreekt het gemeente bestuur verder onder andere, het in stellen van en kredietverlenen voor een jeugdbrandweer, het geven van krediet voor verbetering van de ver lichting van de wijzerplaten op de to rens in Gapinge en Vrouwenpolder en het verlenen van subsidie voor eman cipatieactiviteiten. Het laatste punt van de agenda is een afwijzing van een subsidieverzoek van de podiumorga nisatie Uit in Zeeland. Het college is van mening dat men in Veere mans genoeg is om zelf die activiteiten te oréaniseren. De raadsvergadering telt ruim twintig agendapunten. VLISSINGEN - Bij de Gemeentepo litie te Vlissingen zijn in de periode van 6 tot 13 januari de volgende voor werpen aangegeven: Zwarte heren handschoen; donkerrode kinderwan ten; linker donkerblauwe handschoen rood/wit afgezet; metalen horloge met zwarte band; metalen herenhorloge met metalen band; zwarte knipporte- monnee: zwarte gymschoenen; zilver ringetje; autosleutels; 3 sleutels aan label; 2 sleutels aan touwtje; kunst schaats; hengelsteun. Aangegeven dier, bij particulier: blauwe parkiet met zwart/witte vleugels. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.0012.00 uur en 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode werd er bij de Ge meentepolitie te Oost Souburg een bankbiljet aangegeven. MIDDELBURG - In de periode 4 t/m lOjanuari zijn bij de Gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven: diverse bankbiljetten, kentekenplaat, rollen behang, agenda, hondenketting, he renlaars, bruine portemonnee met in houd, diverse tassen met inhoud, hor loges, bril, uittreksel uit het geboorte register. handschoenen, petje, sjaal en een sleutel. Dieren: grijze poes, Labrador,zwart; kruising Labrador blond; box- er.teef.geel en een kater,grijs. VLISSINGEN - Zaterdag 23 januari wordt in het Vlissingse Scheldekwar- tier 's avonds om acht uur een Poolse manifestatie gehouden. Deelnemers zijn verscheidene Vlissingse muziek korpsen en de Poolse volksdansgroep Cracovia uit Eindhoven. Spreker op deze avond is Rente de Weeral van het OostEuropa instituut. De opbrengst van de avond is bestemd voor medi cijnen en voedsel voor het Poolse volk. Half februari zullen de goederen, die mede door verschillende collectes kunnen worden gekocht, door de or ganisator van deze manifestatie het comité hulpactie Polen Vlissingen, naar Polen worden vervoerd. MIDDELBURG - Een spiritueel leer meester van de ananda marga yoga (pad der gelukzaligheid) verzorgt za terdag 23 januari in de woning Schuitvlotstraat 13 in Middelburg een lezing over deze yogaleer. de bijeen komst begint om 20 uur. Voor infor matie: 01180-28298. OOST-SOUBURG - De Molukse Werkgroep Souburg houdt op zater dag 23 januari a.s. een Bingo-dans avond in 'De Zwaan' te Oost-Souburg. De avond, die om 19.00 uur begint, zal door een Molukse fluitgroep uit Sou burg worden afgesloten. Bingo-prijzen zijn o.m. reistickets naar Engeland voor 2 personen. Naast verkoop van heerlijke hapjes, zal in hel begin van de avond gratis cake, rolkoek. thee of koffie worden geserveerd. MIDDELBURG - De 'sympatisanten totaalweigeraars' die zeven maanden geleden de Middelburgse Lange Jan bezetten, zijn ontevreden over de dag- vaardiging van de officier van justitie. Deze rept namelijk met geen woord over de politieke motieven van de to renbezetters. Zij hebben daarom een stencil verspreid waarin ze hun motie ven nogmaals uiteenzetten. Tijdens de rechtspraak die donderdaé 21 januari om 13.30 in Middelburg dient en waar de' bezetters worden aangeklaagd we gens lokaalvredebreuk, zullen zij zich manifesteren als 'politieke actievoer ders' volgens welke regels zij zich ook zullen gedragen. Ze hebben via het stencil alle sympatisanten opgeroepen het proces in Middelburg bij te wonen. MIDDELBURG - Vrijdag 22 januari treedt de éénmansformatic Xenoma- nie op in het scholierencafé, dat is ge huisvest in het jongerencentrum Mid- gard. De muziek is niet in een of ander hokje te stoppen omdat het nieuwe muziek is. Het optreden begint om 16 uur. MIDDELBURG - Woensdag 10 fe bruari draait Fiom-Zeeland de korte film "Mij overkomt dat niet!". Deze film laat de situatie zien van een 17- jarig meisje die enkele weken na een avondje uit met haar vriend vermoedt in verwachting te zijn. Haar gevoelens ten aanzien van deze onbedoelde zwangerschap, haar angst voor haar omgeving en de uiteindelijke stappen die zij neemt om hulp te krijgen, vor men de inhoud van deze film. De film is met name bedoeld voor jongeren maar ook ouderen zijn van harte welkom. Na vertoning van de film is er gele genheid voor discussie en wordt infor matie gegeven over Fiom-Zeeland en op welke wijze zij bij de problemen zoals die in de film worden genoemd hulp verleent. De avond begint om 20.00 uur bij Fiom-Zeeland. Loskade 17 te Middel burg. Voor nadere informatie en in lichtingen kunt u bellen naar 01180-27311. OOST-SOUBURG - De muziekver eniging Vlijt en Volharding te Souburg houdt zaterdag een onderling solisten- concours waaraan 24 muzikanten meewerken. Zij spelen individueel, of in duo's, trio's en kwartetten. De toe gang tot dit jaarlijkse gebeuren, met als inzet een wisselbeker, is gratis. Er is een pianiste aanwezig voor bege leiding van de muzikanten die door een jury van de KNF worden beoor deeld. Het solistenconcours wordt ge houden in zaal Rehoboth en begint om 12 uur. De prijsuitreiking wordt rond I 7 30 linr \;r»r\w»r»U MIDDELBURG - De koninklijke vereniging Uit het volk-voor het volk, de club die onder meer de festiviteiten op koninginnedag organiseert heeft een schreeuwend gebrek aan bestuur sleden of vrijwilligers, die wat werk op hun schouders willen nemen. Zoals het er nu voorstaat zou het een té zware taak zijn om straks in april de oranje feesten in goede banen te kunnen lei den. Wie er iets voor voelt om mee te helpen bij Uit het volk-voor het volk, kan contact opnemen met voorzitter R. Burgmeijer, Prinsenlaan 70 in Middelburg, telefoon 01180-27340. OOSTKAPELLE - De jongerenorga nisaties in Oostkapelle houden zater dag 23 januari in het Hervormd cen trum aan de Dorpsstraat een interker kelijke actie voor Polen. Het is de tweede actie van de jeugd in de Wal- chenle badplaats. Van 's morgens half tien tot 's middags vier uur worden diverse zelfgemaakte spullen verkocht. Ook heeft de groep een gironummer geopend en kan er die dag geld worden gegeven. De opbrengst komt bij het geld van de eerste actie in Oostkapelle. dat 5200 gulden bedroeg. Jaarvergadering PCOB MIDDELBURG - De Protestants christelijke ouderenbond (PCOB) houdt op woensdag 27 januari de jaarlijkse ledenvergadering in het ge bouw De Schakel aan de Bachtenstee- ne 14 in Middelburg. De vergadering begint om 14 uur. Na het huishoude lijk gedeelte spreekt iemand van de afdeling Middelburg van de Neder landse Hartstichting over die stichting, gevolgd door voedscladviezcn. Na die uiteenzetting wordt de cursus U en Uw recht vervolgd. Voor informatie: J.H. Bostelaar, Veersesingcl 222 in Mid delburg, telefoon 01180-29010. Melodiën Lange Jan MIDDELBURG - Met ingang van het volgende kwartaal zullen de volgende melodiën op het speelwerk van het carillon van de Middelburgse Lange Jan worden gezet: Op de hele uren Gavotte van S. Wesley en tijdens de halve uren is het liedje Daar was een sneeuwwit vogeltje te horen. Op het kwartier voor het uur klinkt Merck toch hoe sterek en het kwartier over het uur tenslotte klinkt een gedeelte uit een menuet van J.S. Bach. MIDDELBURG - De VOS-oursus in Middelburg, start niet op woensdag 20 maar woensdag 27 januari omdat er en kele plaatsen open zjn. Gegadigden kunnen zich nog aanmelden bij Marion Vermeer (01180-35207) of Jacky Bon- gers (01180-25623), dagelijks tussen 18 en 20 uur. VOS betekent vrouwen oriënteren zich op de samenleving. De cursus wordt gehouden in Pand. Kerk steeg 5 (zijstraat van de Breeweg). Sport- en spelinstuif OOSTKAPELLE - In de sportzaal De Halve Maan in Oostkapelle wordt za terdagmiddag 23 januari vanaf 13 uur een sport- en spelmiddag gehouden voor jongeren en ouderen. De afdeling recreatiesport van SV Serooskerke te kent voor de organisatie. De deelne mers kunnen meedoen aan bal- en behendigheidsspelen. MIDDELBURG - Sinds eind novem ber is de Nederlandse Hartstichting weer in Middelburg vertegenwoordigd met een plaatselijk comité. Dit bete kent onder meer dat er in het Gasthuis weer een cursus reanimatie draait. Voor informatie over de Hartstichting kan men terecht bij het secretariaat. Pres. Kennedyjaan 57 in Middelburg (telefoon 01180-23409) en voor infor matie over de reanimatiecursus bij zr. B.W. van der Logt, Bierkaai 9, in Middelburg (telefoon 01180-27396). MIDDELBURG - Vanaf vrijdag 22 januari zal het vrouwencafé Trui iedere vrijdagavond geopend zijn in Pand aan de Kerksteeg 5 in Middel burg. De eerste vrijdag - de 22ste dus - wordt gestart met een Open Avond. De organisatie van vrouwencafé roept bovendien vrouwen op die de werk groep kunnen versterken of meewer ken in de redactie van 'Trui-schrift'. In het vrouwencafé is nu ook een lees tafel. De bezoeksters worden verzocht om tijdschriften mee te brengen. Voor meer informatie: Truke Klink 01180- 23860. Bij inlevering van deze bon ontvangt u f 25.- korting op een nieuw montuur. V Slechts I bon per montuur, alle andere kortings afspraken vervallen t/m 31-1- 82. Goes, Lange Vorsstraat 106 Middelburg, Lange Delft 42 Vlissingen, St. Jacobstraat 14

de Faam | 1982 | | pagina 7