pot 1750 MEUBELHUIS DE SCHIPPER KLEUR IN DE BRUINE MEUBELINDUSTRIE KERASTASE Kapsalon de Jonge Op een Lattoflex bed slaapt u veel beter winnaars kleurplaat voor de jeugd (tot 15 jaar) Woensdag 6 januari 1982 De Vlissinger-De Faam Haarverzorgingsa'rtikelen tegen roos en haaruitval, voor droog en vet haar tel.:>01155-2010 toestel 35 Ie prijs: 6e prijs: 2e prijs: 7e prijs: 3e prijs: 8e prijs: 4e prijs: 9e prijs: 5e prijs: 10e prijs: De °Pfuim ebruari BANKSTEL BLERICK Komt u de prijskaarten bekijken, het is de moeite waard! BUFFETKAST JACOBA FAUTEUIL MARIAN SLAAPKAMER LUJK Middelburg, telefoon 01180 - 16295 Nieuwdorp, telefoon 01196 - 12438 Nieuwe modellen Minder kolossaal GRAVENSTRAAT 23, MIDDELBURG, TEL. 01180-12074 Misschien hebt u soms het idee dat u op een ander bed beter zou slapen dan nu. Dat weten wij wel zeker. Wij hebben een bed voor u, waarop u zowel geestelijk als lichamelijk volkomen tot rust komt. Uniek in de wereld: Lattoflex. Een bed met een vering bestaande uit 22 buigzame latten, met instelbare veerkracht, waardoor uw lichaam in de enig juiste stand ligt, met de wervelkolom in een rechte lijn (zie foto). Elke welving en holte van-uw lichaam worden zo optimaal gesteund. U voelt het meteen. Vooral in de morgen, na een nacht échte rust. De echte nachtrust die u nu moet missen. Kom bij ons kennismaken met de vele voordelen van Lattoflex bedden. Het summum in kom fortabel medisch verant woord slapen. Lattoflex bedden passen in elk interieur en zijn ook leverbaa* in luxe uit voering, met elektrisch instelbaar hoofd-en voeteneinde. Lattoflex, slapen zoals u nog nooit geslapen heeft. Wij adviseren u graag. bij pot in axel leverbaar in elke gewenste maat in elk gewenst ledikant. vraagt schriftelijk of telefonisch de interessante lattoflex-folder, welke wij u gratis toezenden, raadpleeg hem, of breng een bezoekje aan onze zaak waar deskundige mensen u alles over slapen vertel len. (pot sinds 1909). openingstijden maandag 13.00 tot 18.00 u. dinsdag tot en met vrijdag 9.00 tot 18.00 u. zaterdag 9.30 tot 18.00 u. vrijdagavond koopavond van 18.00 tot 21.00 u. zondag's gesloten jacqueline de cooker. chris vanhauwenhyuse statenstraat 19. burg. 1. van dammelaan 5, sas van gent. eeklo. 14 jaar 10 jaar ninajanssens, marielle v.d. linden. graslaan 12, vijverveld 5, lochristi. wouw. 12 jaar 10jaar lizette steketee. carolien coone. biezelingestraat 74. v.d.leyenlaan la. kapelle. hulst. 8 jaar 5 jaar anita michielsen. barbara boone. robertstraat 59, nijverheidstraat 75, axel. waarschoot. 12 jaar 6 jaar marjolein kannekens, cric koning. asserlaan 17, bankertstraat 77. middelburg. terneuzen. 10 jaar 14 jaar Komfortabel zittend massief eiken bankstel met losse rug- en zitkussens van koudschuim. Leverbaar in diverse bloemstoffen. Doe nu uw voordeel Van 2498,- voor 2098. Een waarlijk sieraad in uw eiken interieur is deze eiken buffetkast. Het bovengedeelte rust op 2 massief gedraaide eiken kolommen en heeft 2 glasdeuren. Hét onderdeel heeft 2 deuren en 2 laden. Het geheel staat op sierlijke balpoten. Echt eiken fauteuil met hoge rug en dito onderstel. Heeft losse rug- en zitkussen en is in diverse bloem stoffen leverbaar. Schitterende eiken slaapkamer met vele massieve delen. Voor een zacht prijsje. Ledikant 140x200 met 2 nachtkastjes Voor Bijpassende 2 deurs kast 1025.- De klcdingmode gaf het al enige tijd te zien: het is uit met het terugverlangen naar een rustiek en ambachtelijk verle den. Niet zo verwonderlijk in een tijd van economische stagnatie. Mogelijk ging het in de zestiger en zeventigerjaren al lemaal wat te snel, en bestond de enige vlucht uit de dagelijkse werkelijkheid, waarin het ontwikkelingstempo voor ve len te hoog lag, uit een mijmeren over vervlogen jaren waarin alles anders en beter was. Nu de groei uit onze eigen welvaart is, wordt het duidelijk dat het in die veel geprezen grootmoeders tijd he lemaal niet zoveel beter was. Integen deel, grootmoeder bad het beslist nog veel minder goed dan wij, ondanks de recessie die we hebben. De spullen waarmee we ons kleden en waarmee we ons huis inrichten weer spiegelen onze gevoelens. Bloemetjes jurken en opa-vesten hebben het tijden lang zo goed gedaan dat de voorraad "echte oude" aangevuld moest worden met uit Polen geïmporteerde en in der haast nostalgisch gemaakte twintiger en dertiger jaren kledij. Wie had in die tijd kunnen denken dat de tienermode van vijf jaar later voor het grootste deel uit artikelen met synthetische "finish" zou bestaan? En dat de wijde India-jurken zouden moeten plaatsmaken voor dis- cokleding die past als een tweede huid? De interieurmodc volgt de trends over het algemeen wat langzamer, maar ook daar is de omwenteling onmiskenbaar. Het basismateriaal voor deze meubelen bestond niet langer uitsluitend uit hout. Lakwerk in felle kleuren, kunstslof, en ragfijne buizenkonstrukties konden op deze beurs voor hel eerst het gezicht van het Nederlandse meubelaanbod veran deren. Een aparte stand was ingericht voor 24 geselecteerde Nederlandse ont werpen die het resultaat waren van een samenwerking tussen een aantal beken de meubelontwerpers en fabrikanten. Sommige ontwerpen waren zeer experi menteel en avant-gardistisch, andere waren meer gematigd en met een aan trekkingskracht voor een breed publiek. Alle ontwerpen toonden echter êén ding: Nederland heeft op hel gebied van meubelen grote capaciteiten, en de Ne derlandse meubelfabrikanten hebben de stap naar eigentijdse vormgeving en materiaalgebruik gewaagd. Een nood zakelijke stap waarschijnlijk, want het gaat niet zo best met de Nederlandse meubelindustrie.' Goedkope import uit bet buitenland, en een onderwaardering van de konsument voor zijn interieur spelen hierbij een rol. Op de meubel beurs getuigden de fabrikanten er echter van, de hand ook in eigen boezem te kunnen steken. Men kwam met nieuwe kleuren, nieuwe bekledingsstoffen en nieuwe modellen en bovendien werden er ingrijpende verschuivingen in liet prijsbeleid aangekondigd. Met name in de sektor moderne meubelen was het assortiment zodanig samengesteld dat ook de jonge konsument met goed fat soen de woninginrichtingszaak binnen kan stappen. Astronomische budgetten zijn niet langer vereist om leuke meu belen te kopen. Hef duidelijkst viel de ontwikkeling van nieuwe modellen in de rotansektor te zien. Deze lange tijd als wat minder waardig beschouwde meubelen hebben de stap gemaakt naar een volwassen in- terieurprodukt, wat niet in de laatste plaats te danken is aan het feit dat meu belontwerpers van naam zieh met het materiaal zijn gaan bezighouden. En natuurlijk was er ook het eiken kwa liteitsmeubel. Ook in dit genre echter een duidelijke trend naar minder zware meubelen en strakkere lijnen in het ontwerp. De kleur blijft' voorlopig warmbruin. al zal er zeker concurrentie gaan ontstaan met lichtere eikehout soorten en het blanke essen. Er werd zelfs een speciale persprijs toegevend aan een ontwerp in eiken dat opviel door zijn strakke lijn. lichte hanteerbaarheid en subtiel houtgebruik. Samenvattend kan gesteld worden dat de woninginrichter het komende seizoen minder kolossale meubelen zal aanbie den, die frisser van kleur zijn. Zowel bij de moderne als bij de klassieke meubelen is de vormgeving verfijnder, het mate riaalgebruik minder pompeus en de meubelen zelf lichter en beter hanteer baar geworden. Er zal meer aandacht zijn voor grijs en voor kleuren als rood. geel en blauw, al zullen ook de gebruikelijke bruin- en beigetinten voor de bekleding van stoe len en banken nog sterk vertegenwoor digd zijn. Nieuw is het gebruik van zo genaamde "gestepte" stoffen: een door gestikte stof. vaak voorzien van een me taalachtige glans die het geheel een as- tronautenaanblik verleent. Voorts hebben de meubelfabrikanten de kleinbehuisden ontdekt. In alle soorten en maten zullen er slaapbanken, twee- zitsbankjes, opklapbare tafels en stapel- bare stoelen te koop zijn. Naast het voor dit genre al bijna klassiek geworden grenen meeneemmeubel. waarvan het aanbod beduidend groter is dan voor gaande jaren, ^ijn er voor kleinbehuis den ook steeds meer gestoffeerde meu belen verkrijgbaar.

de Faam | 1982 | | pagina 8