Folkduo 'De Speeldoos' Gemeente Vlissingen opent Kunstuitleen BKR-Werken Schoolfoto uit de oude doos Kunstvoorwerpen nu binnen ieders bereik Cursus Rekreatiesportleider De Vlissinger - De Faam Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Modelauto-club 'Wamac'. Werkloosheidsprojekt start klusjesdienst Snelschaakkampioenschap Experimentele dienst Driekoningenspel Nieuwe kookcursus buurthuis 'De Zwaan'. RECEPTENDIENST VAN START Buurthuis 'De Paraplu' Belangenvereniging WAO Gevonden voorwerpen Reünie Casembrootschool Spelletjes-klup in Bossenburg Gevonden voorwefpen Snert/puzzelwandeltocht OPENING Filmavond 'Open Hof Bingo-avond 'Bachtenreede' IJZENDIJKE - Sinds kort is in Zeeland een nieuw folkduo actief. Naam: de Speeldoos. Achter die naam gaan Wim Roth en Nicolette Stierman uit IJzendijke schuil. Sint twee jaar spelen ze samen. Kortge leden trad men nog op voor middelbare scholieren in Dor drecht. Een optreden met een spon taan karakter dat bij de pop- minnende scholieren ('van folk hadden ze weinig kaas gege ten') zeer in de smaak viel. Eerder traden Wim en Nico lette op tijdens een schaaps- scheerdersfeest in Nisse en ook hebben de IJzendijkena- ren verschillende spontane straatoptredens in Frankrijk op hun naam. EENVOUDIG Woensdag 6 januari 1982 MIDDELBURG - De Walcherse mo delautoclub 'Wamac' komt elke twee de zaterdag van de maand bijeen in de tennisbal van de Walcherse Kaasboer te Biggekerke. Er worden wedstrijden gehouden met modelauto's welke worden aangedre ven door electromotren, die lawaai- arm zijn en geen uitlaatgassen produ ceren. De 'Wamac' huurt de sporthal van 16- 18 uur. Ook niet-'Wamac' leden kun nen aan de races deelnemen. De vol gende data zijn gepland: 9 januari. 13 februari. 13 maart en 10 april. Nog een tip: in de sporthal is het dra gen van gymschoenen verplicht! MIDDELBURG - Het projekt "Men sen zonder baan" in Middelburg start eind januari een klusjesdienst. Woensdag 13 januari houdt het pro jekt een informatiebijeenkomst in het VJV-gebouw aan de Latijnse School straat 10 in Middelburg. Aanvang 10 uur. Het doel van de klusjesdienst is tech nische karweitjes in en om het huis te verrichten voor mensen die dat zelf niet kunnen en voor wie dat te veel kost. De informatiebijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor mensen die als vrijwilliger aan de klusjesdienst willen meewerken. Vakmanschap is hiervoor niet nood zakelijk. Vanuit het projekt "Mensen zonder baan" kan voor verdere scho ling worden gezorgd. Deelnemers aan de klusjesdienst moeten wel als werk zoekende staan ingeschreven of WAO-er zijn. Door deelname aan dit projekt komt ,de uitkering niet in ge vaar. Bij de informatiebijeenkomst van 13 januari zullen er dia's worden ver toond over een soortgelijk projekt (onder voorbehoud). Voor nadere informatie over de klus jesdienst: Nico van Munster, (01180-35790). MIDDELBURG - In clubgebouw 'De Schakel' wordt vrijdag 8 januari het open snelschaakkampioenschap van Middelburg gehouden, ledereen kan aan het toernooi deelnemen, of men nu lid is van een vereniging of niet. Men kan zich vanaf 19.30 uur in schrijven. Het toernooi begint om 20 uur. MIDDELBURG - In de Hofpleinkerk in Middelburg wordt zondag 10 ja nuari om 16.30 uur een experimentele dienst gehouden. Thema is dit keer 'Mens en Arbeid". Voorganger is de industriepastor J.\Scheffers. Het betreft hier een oecumenische dienst. De jongste kinderen kunnen in een creche terecht. De opbrengst van de collecte is be stemd voor Memo (Mens en Milieu vriendelijke Ondernemingen). Voor nadere informatie kan men bel len 01180-37613 Kees van den Pol). MIDDELBURG - De leerkrachten van de Vrije School in Middelburg voeren op woensdag 6 en vrijdag 8 ja nuari het Driekoningenspel op in de school aan de Willem Arondeusstraat. De uitvoeringen zijn openbaar en be ginnen om 20 uur. OOST-SOUBURG - Donderdag 7 ja nuari start er in buurthuis 'De Zwaan' een kookcursus voor jongens en meis jes vanaf 9 jaar. De cursus omvat tien bijeenkomsten. De club komt bij el kaar op donderdag van 16 tot 17 uur. Men kan zich het beste telefonisch (tel. 61252) opgeven. Tijdens de inspraakbijeenkomsten over de gemeentelijke welzijnsplan ning in juni 1981, is een aantal malen gevraagd, of er mogelijkheden waren om medicijnen bij bejaarden en inva liden thuis te laten bezorgen. Het gemeentebestuur heeft deze vraag voorgelegd aan de in Vlissingen werk zame Unie van Vrijwilligers (U.V.V.). In overleg met deze Unie is besloten om per 1 januari '82 een project ge naamd "Receptendienst" van start te laten gaan. Dit werkt als volgt: Mensen die niet in staat zijn om zelf medicijnen op te gaan halen en daarvoor ook geen fa milie of buren in kunnen schakelen, kunnen op werkdagen tussen 12.30 en 13.00 uur en tussen 16.00 en 16.30 uur de werkobjectleidster of haar vaste vervangster van de U.V.V. opbellen. Deze zorgt er dan voor dat het recept wordt opgehaald en de medicijnen worden thuisbezorgd. Bij gebruik van een auto hierbij, wordt een vergoeding van J' 2,- gerekend die direct met de betrokken vrijwilliger moet worden afgerekend. Het is niet de bedoeling dat iedereen die geen zin heeft of die het weer te slecht vindt, van deze dienstverlening gebruik gaat maken. Omdat het hier om vrijwilligerswerk gaat. blijft de service beperkt tot de echte noodge vallen en is het ook niet mogelijk om er 's avonds gebruik van te maken. Men moet dan proberen met de arts en/of de apotheker een regeling te treffen. Van de apotheken in Vlissingen en Oost-souburg is" vernomen dat zij in voorkomende gevallen bereid zijn medicijnen aan huis te bezorgen. Het project van de U.V.V. moet dan ook als een aanvulling hierop gezien wor den. De werkobjectleidster die men in eer ste instantie moet bellen is mevrouw N. v.d. Laan, Talmalaan 13, Vlissin gen, telefoon 77029. Bij geen gehoor belt men mevrouw G. de Nooyer, Strandweg 4, Vlissingen. telefoon 181 00. Hoewel de vraag naar deze voor ziening in de eerste plaats naar voren is gekomen voor bejaarden en invaliden, kan in principe iedereen die niet in staat is zelf naar een apotheek te gaan, er gebruik van maken. VLISSINGEN-Buurthuis 'Open Hof. Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen verandert van naam en wordt per 1 januari buurthuis 'De Paraplu'. De oude naam gaf aanleiding tot misver standen omdat in de wijk Paauwen- burg diverse instellingen werkzaam zijn onder de naam 'Open Hof. MIDDELBURG-De Belangenvereni ging WAO 'Walcheren' houdt op dinsdag 12 januari een algemene le denvergadering in het gebouw der Maatschappelijke Dienstverlening. Loskade 29. Middelburg. Aanvang 14 uur. MIDDELBURG-In de periode van 14 t/m 20 december zijn bij de gemeen tepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Diverse sleutels: herenpolshorloge; zaklantaarn; paraplu: zakmes; mapje met girobetaalkaarten; bruine porte monnee met inhoud; pasje van de Nutsspaarbank; diverse handschoe nen: trouwring: waadbroek. MIDDELBURG-ln verband met de viering van het 100-jarig jubileum van de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot school. voorheen School der Her vormde Gemeenten. Zuidsingel 128 in Middelburg, is er op zaterdag 6 fe bruari van 16 tot 18 uur een recep- tie/reunie in het schoolgebouw. Alle oud-personeelsleden en oud-leer lingen zijn daarbij van harte welkom. In het schoolgebouw zal een tentoon stelling ingericht zijn. Mensen die over oude schriften, foto's, etc. beschikken worden verzocht kontakt op te nemen met de school, tel. 01180-14387 (uit sluitend op dinsdagochtend) of hel echtpaar Schlingemann. tel. 01180- 36986. Voorafgaand aan de receptie/reunie zal een officieel gedeelte plaatsvinden. Mocht U dit willen bijwonen, dient U dit voor 23 januari kenbaar te maken. VLISSINGEN-Op 6 januari start in de kleuterschool van de Houttuin een spelletjcsklup voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. De klup gaat draaien op woensdagmiddag van 14.00-15.15 uur. Volwassenen, die als vrijwilliger mee willen helpen kunnen kontakt opne men met Kees Catsman, sociaal-kul- tureel werker van kluphuis Marnix, tel. 01184-67022 (of 71415 privé). Heeft U spelletjes die U niet meer ge bruikt? Breng ze naar Frida Schoole- naar. Pratenburg 30. VLISSINGEN - In de periode van 22 tot 29 december zijn bij de Gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: damesbril beige montuur; rechter zwarte herenhandschoen; rech ter bruine gebreide want; 2 metalen he renhorloges; jongenshorloge; bruine portemonnee met o.a. foto's; paar brui ne herenhandschoenen; wit-gouden ring met inscriptie; gouden ring zonder inscriptie; sleutel aan ring: sleutel aan- bruin label; 2 autosleutels aan ring: 2 sleutels met flessenopener: 2 sleutels aan hanger; 6 sleutels aan hanger: 3 sleutels aan ring; linnen tasje met in houd. Aangegeven dieren, in asiel: herder zwart/witte volwassen poes Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00- 12.0Ö uur 14.00-16.00 uur In dezelfde periode werd bij de Ge meentepolitie te Oost Souburg aange geven: lichtbruine portemonnee met o.a. strippenkaart. MIDDELBURG - De wandelsport vereniging 't Zand houdt op zaterdag 9 januari een snert/puzzelwandeltocht. De afstand is 5 km. De tocht voert de deelnemers door het mooiste gedeelte van Middelburg. Het is g v stigd in wijkgebouw 'De Vergul de Baars" aan de Baarsjesstraat. Start- tijd: tussen 14 en 14.30 uur. Na afloop krijgt iedere deelnemer een heerlijke kop snert. In het kader van het 15-jarig bestaan van de vereniging ontvangt elke deelnemer bovendien een speciale herinnering. Voor nadere informatie kan men bellen 01180-15507 of 28602. Een gedeelte van de BKR-collectie die in de Kunstuitleen zijn ondergebracht in gebouw 'De Breehof aan de Breeslraat 8 in Vlissingen. Vandaag, woensdag 6 januari, opent de gemeente Vlissingen de Kunstuitleen ïn gebouw 'De Breehof aan de Breestra t 8 inVlissingen. De Kunstuitleen stelt or ganisaties, instellingen en diensten en die zonder winstoogmerk werken, ge meentelijke diensten en particulieren in de gelegenheid om kunstvoorwerpen, die in het kader van de Beeldende Kun stenaars Regeling (BKR) door de ge meente zijn aangekocht, te lenen. In to taal zijn er zo'n zevenhonderd werken beschikbaar, alles geregistreeerd en op genomen in een kaart/dia-systeem. Volgens dit dia-systeem maakt de bruikiener een keus, waarna het kunst werk wordt getoond. Er moet vooraf wel een keus worden gemaakt uit een aantal categoriëen waarin de weiden zijn inge deeld. omdat het natuurlijk onmogelijk is om alle zevenhonderd dia's te bekij ken. De Kunstuitleen wordt vanavond om 19.00 uur geopend door de heer D.J.P. Bruinooge, wethouder van welzijnsza ken in Vlissingen. De Kunstuitleen zal voortaan elke eerste woensdag van de maand van 19.00 tot 21.00-zijn geopend. Voor het lenen van kunstvoorwerpen uit de BKR-kunstuitleen Vlissingen moet men zich onderwerpen aan het daartoe opgestelde reglement. De uitleentermijn voor een bepaald kunstvoorwerp be draagt 6 maanden. Er is een mogelijk heid deze termijn te verlengen mits een nieuwe lener zich nog niet heeft aange meld. De uilleengelden voor de kunst voorwerpen bedragen voor particulieren 15.- per jaar. Voor dit bedrag kunnen maximaal vier werken (twee per half jaar) worden geleend. Voor diensten en instellingen bedraagt het uitleengeld 50.- per jaar waarvoor acht werken per halfjaar betrokken kunnen worden. De kunstenaars van wie werken in de Kunstuitleen zijn opgenomen zijn Eric Brandts. Guido Eckhardt. Herman Bis schop. Kees Roovers, Guus van de Braak. Eddie Quite. Jan Bijster. Peter Adriaansen. Jan Haas. Wilfried van de Boorn. Herman Goetheer. Albert Mas tenbroek. Jan Veurink. Cor van Dix- hoorn. Barbera Jean en Guus Hendriks. VLISSINGEN-In het Vlissingse wijk centrum 'Open Hof aan de A. Gogel weg wordt vrijdag 8 januari een film avond gehouden rond het thema 'Scheepvaart'^ Er worden films vertoond over het leven en werken op tankers, passa giersschepen. bevoorradingsschepen en vrachtschepen. De filmavond be gint om acht uur. VLISSINGEN-In dienstencentrum 'Btfchtenreede' te Vlissingen wordt dinsdag 12 januari een bingo-avond gehouden. Er zijn vele mooie prijzen te winnen. Er worden 5 ronden gespeeld. Aanvang 19.30 uur. Kaarten zijn vanaf 4 januari verkrijgbaar aan de zaal. De organisatie van de bingo-avond is in handen van de Stichting 'Welzijn voor Ouderen". 'Opnamekamer' waar de kunstwerken worden gefotografeerd voor het dia-systeem. De Kroon heeft gedeeltelijk het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland vernietigd, waarbij akkoord werd gegaan met het besluit van de Vlissingse ge meenteraad de voormalige stortplaats aan de Buitenhaven de bestemming da grecreatie te geven. Daarmee wordt het beroep dat de naturistenvereniging 'Zee- landia' bij de Kroon tegen het gs-besluit had aangetekend gegrond verklaard. Deze vereniging maakt reeds geruime tijd gebruik van de. door groenaanplant inmiddels onherkenbare, oude stort plaats.'Zeelandia' heeft het terrein in beheer van de gemeente Vlissingen. De naturisten komen uit de gehele provin cie. Gezien de afstanden die daarbij, soms letterlijk en figuurlijk moeten worden 'overbrugd', wilde de vereniging de bestemming 'verblijfsrecreatie' Dat zou de leden de mogelijkheid bieden te blijven overnachten op dit enige officië- le'Zeeuwse toeristenterrein. De opbouw en het onderhoud van het terrein, dat in eigen beheer wordt uitgevoerd, zou dan heel wat efficiënter kunnen worden aangepakt. Bovendien zou de bezetting voorlopig op hooguit tien kampeereen- heden komen. Mede daarom, zo hield 'Zeelandia' de Kroon voor. kan het terrein een afwij kende bestemming binnen het gehele gebied wel verdragen. De hoogte en het afgesloten karakter werken daar uiter aard ook aan mee. Met het college van b. en w. vond de Vlissingse gemeenteraad in december '78 echter dat het kamperen en andere recreatievormen niet teveel over de ge meente verspreid mochten worden. Concentratie langs de kuststrook leek de raad meer gewenst. De bezwaren die 'Zeelandia' hiertegen inbracht werden door de raad afgewezen. Dat lot onder ging ook het beroepsschrift dat bij gs legen goedkeuring van het raadsbesluit werd ingediend. De Krêon besliste, in de allerlaatste in stantie, echter anders. In haar uitspraak komt naar voren dat de vorm van ver blijfsrecreatie zoals 'Zeelandia' die beoefent een uilzondering op het stre ven naar concentratie rechtvaardigt. Daarbij verwacht de Kroon gezien de ligging van het terrein, er niet direct verdere recreatieve ontwikkelingen. De conclusie is dan ook dat er planologisch geen overwegende bezwaren beslaan tegen kamperen op althans een deel van het terrein en dat daarmee het gs-besluit ongegrond is. Beiden zijn multi-instrumentalisten. wat wil zeggen dat ze een groot aantal in strumenten bespelen. Wim gitaar, mondharmonica, hommel en schippers- klavier. z'n vriendin blok-fluit. dwars fluit en sopranino. Hel repertoire bestaat uit oude volk sliedjes. zoals de Krebbel (een Vlaams dansje). Allen die willen naar Island AAP, NOOT, MIES... GOES - Maandag II januari start in Goes een cursus Rekreaties portleider A Doel van de cursus is de deelne mers voor te bereiden op de taak leiding te geven aan groepen en activiteiten op het gebied van de rekrealiesport. De cursus duurt 70 uur waarna 25 uur stage gelopen moet worden. Gegadigden dienen in hel bezit te zijn van het bewijs A igemene Basis Opleiding. (ABO). Nadere informatie en aanmelding bij de heren Schuitema (Goese sportraad) of Kienhuis (Zeeuwse Sportraad te Middelburg). Aan deze cursus kan door personen uit de gehele provincie worden deel genomen. Mevrouw P.J.jVlinderhoud-Bouwense, uit de St. Pieterstraat 23 in Middelburg, stuurde ons een opname van Christe lijke Burgerschool aan de Singelstraat in Middelburg uit 1926. Geheel rechts op de foto zit de hoofd onderwijzer S.Brouwer en links staat onderwijzer Kranendonk. Mevrouw Minderhoud herinnert zich de namen van een aantal klasgenootjes. Enkele namen van meisjes: Corrie van Sparretak. Mien Leynse, Tannie Lo- mans. Coba Kars. Jannetje Fransoo, Marie van Meerendonk. Ri ka Visser, Jo van Wijnen. Lena Mulders, Catharina Gideonse, Catharina Lindenberg, Wil lenden van de Borch tot Verwolde, Nel Bouwense, Corrie Scheffer, Francien van Sluijs. Jaantje Biet. (rechts een kwekeling). Enkele jongens:Piet Kousemaker. Wim Kersten, Johan Petrie, Gerard Acda. Jan verschiere, Gerrit Loomans. Freddy Bijl. Renie van de Borch tot Verwolde. Zoals gebruikelijk kunt u deze foto be stellen door dit knipsel samen met 7,50 (cheque niet op naam) naar de redactie te sturen. Adres: Faam-Vlissin- ger. Postbus 5017,4330 KA Middelburg. Zet svp in de linkerbovenhoek van de ?nveloppe AAP. NOOT. MIES Wim en Nicolette hebben hun pro gramma speciaal afgestemd op de schoolgaande jeugd,: ze willen dolgraag optredens verzorgen op kleuter- en la gere scholen en scholen voor voortgezet onderwijs zoals LTS en LHNO-scholen, MAVO's, HAVO's etc. Ze spelen niet alleen liedjes, ze verteller t er dok wal bij, over het ontstaan van de folkmuziek, het gebruik en de moge lijkheden van de verschillende instru menten. enzovoort. Optredens van 'De Speeldoos' zijn ech ter beslist geen passieve gebeurens: met verschillende nummers, zoals Allen die willen naar Island gaan, kunnen de be zoekers meezingen/klappen. Folkmuziek heeft volgens Wim Roth twee grote voordelen: de eenvoud en de lage kosten. "Folkmuziek is in wezen vrij eenvoudig. Je hebt geen notenschrift nodig om het te kunnen spelen. Omdat je bovendien onversterkt speelt, we maken geen ge bruik van versterkers, vallen de kosten enorm mee". Dat met eenvoudige middelen toch een leuk muziekje is te maken wil Wim 'be wijzen' met de hommel, een oud- Vlaams snaarinstrument. Wie meer informatie wenst kan het beste een briefje of briefkaartje schrijven naar Wim Roth, Waterpoortstraat 5, 4515 AD IJzendijke. Men ontvangt dan een speciaal informatie-stencil. gaan (een vissersjied van eigen bodem). Pavan (Frans minnelied). She moved trough the fair (Engels volkslied) en Nox Ifoyvwcl (JÖ8C) (H,cwutJxM\) IfJjXvs&K. (ib.WwkdJbjfj Estes Triste. Mi Amigo, een Spaanse liefdesballade. Daarnaast heeft men een aantal eigen nummers op het repertoire staan.

de Faam | 1982 | | pagina 7