Handschoenenspeciaalzaak De Dreu nu definitief gesloten Jonge kinderen hebben bescherming nodig in het verkeer Schoolfoto uit de oude doos I Sinds 1914 in Middelburg /(opte tnjom Woensdag 30 december 1981 De Vlissinger - De Faam DOCHTER NADEEL KNOPEN REKKER Evengoed als kinderen het recht hebben om zorgeloos buiten te spelen, hebben kin deren het recht om via een veilige weg naar school te kunnen gaan. Volwassenen hebben de plicht ervoor te zor gen dat kinderen ook van dat recht gebruik kunnen maken. Dat is de mening van de Vere niging Bescherming Voetgan gers (VBV). Dat er aan de vei ligheid van vele schoolroutes nog wel het een en ander man keert is niet alleen de mening van de VBV. Regelmatig voe ren buurtkómitees, schoolbes turen en ouderkommissies ak- tie om de onveilige schoolrou- te voor jonge kinderen veiliger te maken. Niet alleen naar school. Liever niet met de auto. Bescherm uw kind in het verkeer V erkeersomgeving De VBV kan U helpen Wat volwassenen zelf kunnen doen Monumentenwacht SKW krijgt geld Julianafonds Gevonden voorwerpen Cursussen 'Creatieve Handvaardigheid' en 'Engels' Bijeenkomst nazorggroep borstamputatie Nieuwjaarssoos Omroep zoekt medewerkers Kerstinstuif 'De Zwaan'. Nieuwe kookcursus buurthuis 'De Zwaan'. Jeugdfotoclub Tussen de middag opvang Nieuwe cursussen 'De Zwaan' Nieuwe cursussen'Woltershuis' Gevonden voorwerpen SKW zoekt vrijwilligers Nieuwjaarsontnioeting Bestuurswisseling Ruyterschool won volleybaltoernooi Protest Oliebollenavond Welkonidienst Korfbalinstuif "Open Tafel" gemeente Middelburg Gevonden voorwerpen De speciaalzaak voor handschoenen en sjaals van mejuffrouw C.F. de Dreu aan de Lange Delft in Middelburg is nu de finitief gesloten. Middels een adverten tie is de klantenkring uit geheel Zeeland en zelfs daarbuiten hiervan op de hoogte gesteld. Mejuffrouw De Dreu heeft meer dan veertig jaar - om precies te zijn 41 jaar en 7 maanden - de zaken in de handschoenenspciaalzaak behartigd. Om gezondheidsredenen is zij genood zaakt te stoppen. En er is tot op heden nog geen opvolger gevonden. Twee jaar geleden kreeg zij een aanbod om haar zai k van de hand te doen. maar toen was er nog niets aan de hand. Sinds en kele maanden wordt het allemaal wat te veel voor de thans 58-jarige Middel burgse. die voorlopig nog in het woon huis achter de winkel blijft wonen. Sa men met haar moeder, die in 1914 sa men met haar echtgenoot de zaak betrok en tot nu toe in het pand heeft gewoond. De 94-jarige mevrouw de Dreu weet het nog allemaal precies te vertellen. Ze waren pas getrouwd toen de eerste wereldoorlog uitbrak. Ze hadden toen pas de zaak overgenomen. Haar echtge noot moest in militaire dienst en het jonge bruidje stond gelijk alleen voor de zaak. Er werden toen stoffen hand schoenen verkocht in twee kleuren. De goedkoopste handschoenen kostten toen 35 cent per paar en de duufdere 50 cent. De dagomzet bedroeg zo'n zestig cent gemiddeld en de vergoeding die haar echtgenoot van de militaire dienst ont ving was 90 cent per dag. "Geen vetpot, maar we konden er toch van komen", vertelt mevrouw de Dreu. In 1940 kwam de dochter van het echt paar, mejuffrouw C.F. de Dreu. in de zaak. Op zeer jeugdige leeftijd. Net af gestudeerd van de mulo. Nauwelijks zestien jaar. En in mei 1940 brak de oorlog uit. Een groot deel van de Mid delburgse binnenstad ging in vlammen op. Ook de winkel van De Dreu zou een prooi geworden zijn van de vlammen, maar de wind draaide op tijd en het ge deelte van de Lange Delft waar hun winkel staat, bleef gespaard. Wel was alles door een rode gloed bedekt en was het gehele interieur warm van het vuur dal rondom de winkel had gewoed. Dat de zaak niet in vlammen is opge gaan kan ook als een nadeel worden ge zien. vertelt mejuffrouw De Dreu, maar zij bedoelt het niet serieus. Het nadeel zou dan liggen in het feit dat het pand, dat uit 1654 stamt, nog steeds in de oude staat verkeert, en nooit is gemoderni seerd. Andere winkels in de omgeving zijn opnieuw opgetrokken, maar 'hun' tedeelte verkeert nog in de oude staat, en nieuwe huurder of koper zou zelfs niet meer op deze manier zaken kunnen doen in het pand. Hij zou geen toestem ming meer krijgen'om zijn woonkamer direct achter de winkel in te richten, zo dat er zonder meer verbouwd moet worden alvorens de zaak kan worden voortgezet, zegt mejuffrouw De Dreu, die overigens niet zit te springen om haar geboortehuis te verkopen. Ook haar moeder, die nog goed ter been is, is die mening'toegedaan. Sinds haar man in 1975 overleed woont zij samen met haar dochter in de winkel. Hoewel er vanaf 1914 hoofdzakelijk handschoenen en sjaals werden ver kocht. werd het verkoopprogramma in de oorlog noodgedwongen uitgebreid. Mejuffrouw De Dreu die toen 18 jaar was. reide stad en land af. om handel voor haar winkel te bemachtigen. Zo is er uit die tijd de verkoop van knopen bijgekomen. En tot op de dag van van daag was dit een veel gevraagd artikel. En De Dreu was er ruim in gesorteerd. Maar het hoofdartikel bleef toch de handschoen. Het belangrijkste attribuut bij de ver koop van handschoenen is de rekker en mejuffrouw De Dreu demonstreert met enthousiasme hoe een en ander in zijn werk gaat. Als de maat zo ongeveer is vastgesteld, wordt, alvorens de hand schoenen aan te trekken, iedere vinger apart opgerekt. Dit is noodzakelijk om een goedsluitend geheel te krijgen. Wordt dit rekken vergeten dan wordt na korte tijd de handschoen te groot en valt van de hand af. Dit intensieve werkje vindt alleen in speciaalzaken plaats. In een warenhuis wordt dit niet gedaan, zodat vaak de handschoenen na enige lijd gedragen te zijn, bijna van de hand afvallen, zo werd met stelligheid verze kerd. Ook het inkopen van handschoe nen is een rikant karwei. "Als je er geen verstand van hebt, heb je zo een strop, wanö er zijn ontzettend veel maten en kleuren", vertelt moeder De Dreu. die tot aan de laatste dag dat de winkel geopend was. met alles wat er in de zaak gebeurde door haar dochter op de hoogte werd gehouden. Of zij'beiden nog lang in hel pand zullen wonen zal afhangen van het feit of er een huurder of koper wordt gevonden en ook of zij een geschikte huisvesting elders kunnen verkrijgen. Voorlopig blijven zij nog in het pand wonen. De etalage is inmiddels ingericht door MarkieS Verlichting die ernaast een winkel heeft. Ieder jaar geeft de VBV een folder uit waarin ouders en verzorgers van jonge kinderen geïnformeerd worden over de gevaren waar kinderen in het verkeer mee te maken kunnen krijgen. Maar niet alleen wijst de VBV via de folder op de gevaren in het verkeer. Ook geeft zij aan hoe volwassenen jonge kinderen kunnen beschermen in het verkeer. In de ko mende weken krijgen de kinderen, die voor het eerst dit schooljaar de kleuter- of de lagere school bezoeken, het fol dertje mee naar huis. Naast een pakje folders ontvangt elke kleuter- en lagere school in Nederland een door Arend van Dam getekend affiche dat door de school op een zi. chtbare plaats kan worden opgehangen. Dit affiche roept volwassenen op kinderen in het verkeer te beschermen. •Hoe bijdehand kinderen ook kunnen zijn. beneden de zeven jaar is het niet verantwoord ze alleen aan het verkeer te laten deelnemen. Ouders van jonge kin deren moeten hun kinderen halen en brengen. Tenzij de schoolroute hele maal veilig is gemaakt. Kunnen ouders of verzorgers hun kind zelf niet elke dag halen of brengen dan is het raadzaam met andere ouders de af spraak te maken dit per toerbeurt te doen. Wanneer kinderen met de fiets naar school gebracht worden, is het ver standig om ze aan de kant van de school af te zetten. Ze hoeven dan niet onnodig de rijbaan over te steken om de school te kunnen ingaan Dit geldt ook voor het ophalen. Breng Uw kind, wanneer het niet nood zakelijk is, niet met de auto naar school. U vergroot daarmee het gevaar voor an- -ie dere kinderen in het verkeer. Moet U Uw kind toch met de auto brengen of halen, zet Uw auto dan een flink eind van de school vaüdaan en breng of haal Uw kind het laatste stuk te voet. Zet U de auto vlak bij de school neer, dan maakt U het voor andere kinderen extra gevaarlijk omdat zij dan voor of achter Uw auto moeten oversteken. In de auto laat U de kinderen toch wel achterin zitten? En met een veiligheidsriem aan? Jonge kinderen zijn niet aan te passen aan het verkeer. Kinderen spelen mees tal, onbewust van het gevaar in hun omgeving. Kinderen zijn klein en heb ben daarom beperkter zicht op ver keerssituaties. Kinderen kunnen moei lijk snelheden en afstanden schatten. Daarom is het noodzakelijk dat de ver- keersomgeving aan kinderen wordt aangepast. Er zijn genoeg mogelijkhe den aanwezig om de verkeersomgeving voor kinderen veilig te maken, bijvoor beeld door het instellen van woon- en schooierven, veilige schoolroutes en oversteekplaatsen en door het verlagen van van de maximum snelheid in woon- en schoolgebieden. Wanneer de verkeersomgeving onveilig is voor kinderen, zijn gesprekken en overleg met buren, ouderkommissies en/of schoolbesturen over het veilig maken van die verkeersomgeving een goede aanzet om tot aktie over te gaan. Verstandig is om de gemeente bij de gesprekken te betrekken, bijvoorbeeld door raadsleden te benaderen. De VBV kan daarbij ondersteuning verlenen. Zo is het mogelijk dat de verkeersdeskun- dige van de VBV de onveilige situatie ter plaatse bekijkt om vervolgens na te gaan wat het beste gedaan kan worden. In de meeste gevallen wordt er dan door de VBV een advies op papier gezet. Wanneer buurtkómitees, schoolbestu ren of ouderkommissies gebruik willen maken van de deskundigheid van de VBV op dit gebied kunnen zij bellen of schrijven. Hgl adpes js; yBV Bezuiden. houtseweg 121, 2594 AD Den-Haag. Telefoon 070-47 15 01. De adviezen zijn gratis. De meeste ongelukken waarbij jonge kinderen betrokken zijn gebeuren in de onmiddellijke omgeving van huis en school en de weg die er tussen ligt. Ver standig is daarom dat bestuurders van auto's of (brom)fietsen in die omgeving rekening houden met het impulsieve ge drag van kinderen. Ze kunnen op de meest onverwachte momenten plotseling de rijbaan oprennen. Matig dus uw snel heid in woonen schoolgebieden. Volwas senen moeten zich goed aan de ver keersregels houden. Een goed voorbeeld doet immers goed volgen. M1DDELBURG-De Zeeuwse Monu mentenwachters inspecteren jaarlijks ruim 300 monumentenpanden in onze provincie. Dinsdag. 22 december voerden de Monumentenwachters hun 1000e in spectie uit in Kleverskerke. waar de Nederlands Hervormde kerk werd geïnspecteerd. VLISSINGEN-Het bestuur van de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) heeft van het Ko ningin Julianafonds bericht ontvangen dat het een gift krijgt van J' 11.700.— Dit bedrag is een welkome bijdrage in de kosten van een buitenschilderbeurt en reparatiewerkzaamheden van de buurt- en klubhuizen Het Buut en Het Woltershuis, welke onlangs werden uitgevoerd. Door een aktie van de medewerkers van S.K.W. werd een fancy fair voor dit doel gehouden, welke 4.000,— opbracht. De reste rende kosten kunnen uit de post "on derhoud gebouwen" van de begroting worden gedekt. VLISSINGEN-In de periode van 9 tot 16 december zijn bij de Gemeentepo litie te Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven: breiwerk; be- schermkap trekhaak: 2 kastladen: rechter gebreide grijs/blauw/rode kinderwant; rechter grijze herenhand schoen: linker bruine dameshand schoen; suede dameshandschoen: zwarte handschoen met rode manchet; metalen dameshorloge met rode wij zerplaat: kleine zwarte portemonnee: zwarte en bruine knijpportemonnee: zwarte knipportemonnee: 4 sleutels aan bruin label; 3 en 9 sleutels in bruin etui: 6 sleutels in zwart etui. Aangegeven dieren: bij particulier: duif met ring, herdershond, teefgrijs dwergkonijn. In asiel: zwarte langharige hond, reu, cypers met witte poesvolwassen, cy pers met witte kater/wit-rode kater. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 16.00 uur. In dezelfde periode werden hij de Ge meentepolitic te Oost Souburg aange geven: zwart etui met 2 sleutels; linker zwarte dameshandschocn: rode brille koker met voorzetglazen. VLISS1NGEN-In de Frans Naere- boutschool .starten binnenkort een tweetal cursussen creatieve handvaar digheid voor volwassenen. Er is een cursus 'Druktechnieken', die zal worden gegeven op maandag avond van 20 tot 22 uur en een cursus algemene handvaardigheid, welke op dinsdag of donderdagavond van 20 lot 22 uur wordt gegeven. In deze laatste cursus komen technie ken aan bod als tekenen, schilderen, kleien, brooddeeg-figuren maken, etc. Beide cursussen omvatten tien lessen van twee uur. pe kosten bedragen 40.— (inclusief koffie). Zowel de cursus 'Druktechnieken' als de cursus algemene handvaardigheid wordt ge- gevën door mevrouw Hagen. Bij vol doende deelname start er in de Frans Naereboutschool ook een cursus En gels voor beginners. Deze cursus wordt gegeven op dinsdagochtenden van 10.15 tot 11.15 uur. De kosten bedra gen 16,— per maand. Belangstellenden voor deze cursussen kunnen zich schriftelijk opgeven bij: SKA 'Binnenstad', p/a Glacisstraat 97, 4381 SB Vlissingen. M1DDELBURG-De nazorggroep voor borstamputatiepatiënten houdt dinsdag 5 januari 1982 de maandelijk se bijeenkomst in het gezondheids centrum Dauwendaele aan de Rooz- enburglaan in Middelburg. Een ieder die behoefte heeft om met lotgenoten te praten, is welkom. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. MIDDELBURG - Elke eerste vrijdag van de maand is er in de bar van het Zuiderbaken vanaf 22 uur een soos voor volwassenen. Elke wijkbewoner is welkom. De allereerste soosbijeenkomst in het nieuwe jaar is op vrijdag 8 januari. Een prima gelegenheid om, voor zover dat nog niet gebeurd is, alle aanwezige bekenden en onbekenden een goed jaar toe te wensen. VLISSINGEN - De RAWA huisom- roep, bij sommigen beter bekend als Radio Walcheren, kan nog steeds en thousiaste medewerkers gebruiken. Wie de kring van RAWA-medewer- kers wil komen versterken, hetzij in de presentatie, de techniek of de patiën ten-kontakten. kan zich daarvoor schriftelijk aanmelden bij RAWA, postbus 1047, Oost-Souburg. Voor na dere informatie kan men mevrouw Van de Driest bellen (01180-27773). De huisomroep heeft een studio in Vlissingen en in Middelburg. OOST-SOUBURG - In buurthuis 'De Zwaan' te Oost-Souburg is er woens dag 30 december een instuif voor de jeugd niet handenarbeid, spel, disco, etc. Aanvang 14 uur. OOST-SOUBURG - Donderdag 7 ja nuari start er in buurthuis 'De Zwaan' een kookcursus voor jongens en meis jes vanaf 9 jaar. De cursus omvat tien bijeenkomsten. De club komt bij el kaar op donderdag van 16 tot 17 uur. Men kan zich hel beste telefonisch (tel. 61252) opgeven. VL1SSINGEN-A1 geruime tijd leeft er bij de medewerkers van clup- en buurthuis "Het Buut". Beatrixlaan 2 in Vlissingen het idee een fotoclub te starten voor de jeugd in de leeftijd van 9 tot 12 jaar. Tot nu toe hebben drie kinderen zich reeds opgegeven. De bedoeling is dat de fotoclub op za terdagmiddag van 14 lot 16.30 uur bijeenkomt in het buurthuis. Kinderen die belangstelling hebben kunnen zich op maandag 4 januari tussen 19 uur en 20 uur persoonlijk of telefonisch aan melden. (tel: 01184-16223). Bij vol doende belangstelling zal de club in januari van start gaan. OOST-SOUBURG - Buurthuis 'De Zwaan' heeft samen met een aantal vrouwen het initiatief genomen voor een tussen-de middag opvang van la gere schoolkinderen. De kinderen moeten op eigen gele genheid naar het buurthuis komen. Ze kunnen er hun boterham opeten en ze krijgen ook een beker melk. Nadat gezamenlijk is gegeten kunnen de kin deren allerlei spelletjes doen, lezen, knutselen, etc. De kosten van de opvang bedragen twee kwartjes per kind per keer. Het opvang-projcct start maandag 4 januari. 'De Zwaan' is open van 12 tot 13.30 uur. OOST-SOUBURG - In het Souburgse buurthuis 'De Zwaan' starten begin januari een aantal nieuwe cursussen: Spaans voor beginners. Volksschilde ren voor volwassenen en Poppen ma ken. Voor nader informatie kunt U bellen 01184-61252. VLISSINGEN - In het Vlissingse Woltershuis. Hogeweg 103-105 starten begin januari een aantal nieuwe cur sussen: Engels voor beginners en ge vorderden, Spaans voor beginners, poppen maken, kleding maken en oe- het-zelf cursus. Voor nadere informatie kunt U bellen 01184-14660. VLISSINGEN-ln de periode van 16 tol 22 december zijn bij de Gemeente politie te Vlfssingen de volgende voorwerpen aangegeven: 2 bankbil jetten: lichtblauwe linker want; rood/blauw/witte sjaal; zwarte lede ren portemonnee meto.a. boodschap- penbrietje: wit/blauw gevoerde kin derlaarsjes; 2 sleutels aan wit touwtje; 2 sleutels aan rood label; 4 sleutels in etui: houten slee; paar kinderschaat- sen in doos. Aangegeven dieren: in asiel: rode ka ter. 6 maanden cypers witte volw. bij particulier: Golden Retriever. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00- 12.00 uur, 14.00- 16.00 uur. (behalve le Kerstdagen Nieuwjaar). In dezelfde periode werden bij de Ge meentepolitie te Oost Souburg aange geven: bruine lederen handschoen; zwarte want: linker witte schoen. VLISS1NGEN-De Stichting Sociaal- kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) met de buurt- en klubhuizen Het Woltershuis. Het Buut en Marnix heeft regelmatig vrijwillige mede- werk(st)ers nodig voor het begeleiden van de kinderklubs. De laatste tijd zijn er al verschillende nieuwe vrijwilligers bijgekomen, die iedere week met een groep kinderen bezig zijn. Degenen, die interesse hebben, kunnen kontakt opnemen met de beroepskrachten van S.K.W.: Het Woltershuis, Hogeweg 103/105, telef. 14660; Het Buut'; Bea trixlaan 2, telef. 16223 en Marnix, Noordbeekseweg 18, telef. 67022. VLISSINGEN-De Stichting Sociaal- Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) houdt evenals voorgaande jaren een traditionele nieuwjaars-ontmoeting. Op dinsdag 5 januari van 16.00 18.00 uur zal deze plaatsvinden in Peuter speelzaal "De Hummeltjes" in Pape gaaienburg voor de medewerkers van de klubhuizen Het Woltershuis, Het Buut en Marnix en de peuterspeelza len De Ukkies, De Prictpraters en De Hummeltjes en voor alle belangstel lenden en vrienden van S.K.W. VLISSINGEN-In de december-ver- gadering van het bestuur van de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) is afscheid geno men van de heer M. Lorier. die ruim zes jaar bestuurslid en penningmeester van de stichting is geweest. Er werd grote waardering uitgesproken voor zijn grote inzet gedurende deze jaren. Als penningmeester is hij inmiddels opgevolgd door de heer A. Haver kamp, Westerzicht 109, Vlissingen. Tevens is afscheid genomen van de heer F.K.P. Schels, die twaalf jaar ad ministrateur van S.K.W. is geweest. Het verzorgen van de boekhouding is nu opgedragen aan het Administratief Dienstencentrum Zeeland (A.D.Z.). VLISSINGEN-Het team van de Ruy terschool uit Vlissingen is winnaar ge worden van het 10e Kerstvollcybal- tournooi van de Koninklijke mare chaussee. Het tournooi werd gehou den in de sporthal Baskensburg te Vlissingen en er namen 16 teams aan deel uit Noord-Brabant en Zeeland. VLISSINGEN - Het bestuur van het SKW Vlissingen heeft een brief ges tuurd naar de vaste 2e Kamer-kom missie van CRM. waarin men protes teert tegen de voorgenomen bezuini gingen op sociaal-kultureel werk. De brief: "Als direkt betrokkenen maken wij ons grote zorgen. Het so ciaal-kultureel werk dreigt in een si tuatie te belanden waarin dat werk niet meer naar behoren kan functioneren". Volgens het SKW-bestuur moet een serieuze reddingsoperatie voor het so ciaal kultureel werk nu op gang ko men. wil het werk ooit nog de kwaliteit kunnen krijgen die nodig is voor het uitvoeren van zware opdrachten waarvoor het gesteld wordt. VLISSINGEN- In wijkcentrum 'Open Hof te Vlissingen is er woensdag 30 december een gezellige oliebollen avond voor het hele gezin. De zaal gaat open om 19.30 uur. De bekende organist Harry de Boer verzorgt de muziek. Voor de kinderen is er een bingo met vele leuke prijzen. Behalve warme oliebollen is er ook een warme Bisschopswijn te krijgen. Alle wijkbewoners zijn van harte wel kom. MIDDELBURG - Drs. P. Wulffraat uit Middelburg leidt zondag 3 januari de "Welkonidienst voor Iedereen" die in de Ontmoeiingskerk aan de Ooster- scheldestraat te Middelburg om 18.45 uur wordt gehouden. De dienst is zo wel voor kerkdijken als niet-kerkelij- ken toegankelijk. Drs. Wulffraat is godsdienstleraar aan de Christelijke Scholengemeenschap te Middelburg. MIDDELBURG-Op dinsdag 29 de cember houden de korfbalverenigin gen Ondo en Swift een korfbalinstuif voor alle kinderen van de basisscholen in sporthal "De Kruitmolen" in Dau wendaele te Middelburg. Er wordt om half 10 gestart met allerlei behendig heidswedstrijdjes. Daarna worden et- een aantal leuke tekenfilms vertoond en worden de meegebrachte boter hammen opgegeten. Om J4 uur begint e"r een korfbaltor- nooi, waaraan iedereen kan mee doen; of men nu kan korfballen of niet. Na tuurlijk zijn er voor de winnaars een aantal prijsjes te verdienen, die om 17 uur uitgereikt zullen worden. De toegang is gratis. M1D D E L B U RG - H e t ge meen te bes tuur van Middelburg houdt maandag 4 januari de traditionele "Open Tafel" in de Burgerzaal van het stadhuis. Vertegenwoordigers van overheid, be drijven, verenigingen en instellingen kunnen daar tussen 17.30 en 19.30 uur op informele wijze nieuwjaarswensen uitwisselen. Ook individuele burgers zijn van harte welkom. Het gemeente bestuur biedt de gasten bij binnen komst een drankje aan. Deelnemers aan de nieuwjaarsreceptie worden verder nog voorzien van soep. brood jes en koffie. Hiervoor dient men een geringe financiële bijdrage te leveren. Om 18.00 uur spreekt burgemeester drs. P.A. Wolters een korte "nieuw jaarsboodschap" uil. De "Open Tafel" wordt muzikaal omlijst door Baby den Toonder. Om te kunnen deelnemen aan de bij eenkomst moet men zich vóór 30 de cember- melden bij het bureau Voor lichting van de gemeente aan de Lange Noordstraat 19. Tel. (01180)26251, tst. 133. 224.of 349. Eerrieder die een uit nodiging heeft ontvangen kan volstaan met het tijdig terugzenden van de ant woordkaart. MIDDELBURG-In de periode van 7 t/m 13 december zijn bij de gemeen tepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: - diverse sleutels: I bankbiljet; - gymschoen: - kinderslofje; - bruine portemonnee met inhoud; - diverse handschoenen; - kubus; - zakagenda: - étui met inhoud. AAP, NOOT, MIES n het jaar 1956 gingen de leerlingen van de school aan de Verwerijstraat in Middelburg onder leiding van meester Janse op de foto. Achtereenvolgens staan in het gelid: Meester Janse, Piet Jongepier, Ko van Moolenbeek, Jaap Dingemanse, Rinus Geuze, onbekend, Paul Blo, Han Lou- werse, Izaak Heyboer, Jan Midavaine, Frans de Voogd, Jan van Goudswaard. Tweede rij: Ina de Meulmeester, Clara Ligtendag, Riet Adriaanse, Rina Francke, Hanrtie Kooman, Sjaan Comelisse, Janny Oreel, Mieneke Geuze, Willy Geuze. Derde rij: Bep Tolhoek, Ina Janse, Ella de Jong, Lien de Visser, Janna Bogaert, Katrien Geuze, Ina Nijsse, Riet Munter, Paula Verh age, Tini Pieterse. Vierde rij: Wim Oreel, Onbekend, Kees van Bel- zen. Piet Geluk, Henk Marijs, Johan Dingemanse, onbekend. Jopie Neele, onbekend. Jan Geelhoed. i Zoals bekend kunt u de foto bij de red actie van dit blad bestellen. U gaat dan als volgt te werk. Knip dit stukje uil, doe het samen met 7,50 (cheque, maar niet op naam mag ook) in een enveloppe en stuur het naar redaciie Faam-Vliï- singen. Postbus 5017 4330 KA in Mid delburg. Zet in de linkerbovenhoek van de enveloppe AAP. NOOT. MIES....

de Faam | 1981 | | pagina 7