(to 0 N <D O TT I II IK'S AANGIFTEFOR MULIEREN HONDEN WORDEN BINNEN KORT VERSTUURD 15" O O o O O DOUANE DOUANE 53 OPENBARE VERGADERINGEN IN JANUARI 1| 30 dec. - 6 jan. 2**8 WW Q O (0 55" BESTUUR EN MEDE WERKERS GEMEENTE WENSEN U EEN VOOR SPOEDIG 1982 week AANVRAGEN De Faam Woensdag 23 december 1981 MENU 'TAFELTJE DEK JE? week 4 t/m 9 jan. Bestemmingsplan buitengebied Bestemmingsplan Molenberg en omgeving NIEUWE MAATREGELEN VERORDENING GEVAARLIJKE STOFFEN De gemeente gaat met de belanghebbenden praten over een uitbreiding van de tafeltennisaccommo- datie op een gepland speelterreintje achter de voormalige kleuterschool Hummeloord in Brig- damme op maandag 11 januari om 19.30 uur in het wijkcentrum St. Lau rens. Maandag 21 december was het dan zover, winter. Langdurige sneeuwval en wat daar al niet mee samenhangt. Daarom willen wij u er nog eens op wijzen dat men na sneeuwval de sneeuw op het voetpad moet wegruimen naar de rand van het trottior. Hierbij moeten de brand en rioolputten vrij worden gehouden. De laatste weken hebben wij u geïn formeerd over hoe u verstandig met vuurwerk kunt omgaan. Nu morgen, woensdag 30 december de verkoop start willen we nog even kwijt dat het afsteken van rotjes e.d. alleen is toe gestaan op oudejaarsavond vanaf zes uur t/m 's nachts half een. Laten we zacht zijn voor elkaar. Als u ten zuiden van het Kanaal door Walcheren woont kunt u uw huisvuil donderdag 31 december op het voetpad, zo dicht mogelijk bij de rijbaan plaatsen. De gemeentelijke reinigingsdienst haalt dan namelijk uw huishoudelijke afvalstoffen op i.p.v. vrijdag 1 januari. Op deze laatste dag van het jaar zullen de gemeentelijke kantoren, sporthallen wijkcentra en het zwembad tot half vier open zijn. Maandag 4 januari 1982 is er voor het personeel een nieuwjaarsreceptie, vandaar dat de kantoren die dag vanaf ongeveer tien uur weer voor het publiek geopend zijn. De traditónele Open Tafel waaraan een ieder kan deelnemen begint deze dag om half zes. De kosten bedragen vijf gulden per persoon. Voor deze nieuwjaarsreceptie die gehouden wordt in de. Burgerzaal van het stadhuis, kunt u zich tot en met vandaag (29 december) opgeven bij het bureau Voorlichting. Telefoon 26251, tst. 133, 224 of349: Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. fi. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag boerekool met worst woensdag braadworst, bietjes, aardappelen donderdag vis, worteltjes, aardappelen vrijdag karbonade, erwtjes, aardappelen zaterdag nasi Gemeentewerken, maandag 4 om 19.30 uur Secr: de heer P. Meeusen (spreekrecht) Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 7 om 16.30 uur Secr: de heer M.C. Westveer (spreekrecht) Sociale Zaken, vrijdag 8 om 16.00 uur Secr: de heer J.M. Kouwer (spreekrecht) Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur Secr: de heer L.F. Hamelink (spreekrecht) Financiën, dinsdag 12 om 15.30 uur Secr: de heer H.C. Mulder (spreekrecht) Culturele Adviesraad, woensdag 13 om 20.00 uur Secr: de heer J. Vuijk (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, donder dag 14 om 15.30 uur - Secr: de heer J. Vuijk (spreekrecht) In het kader van de jaarlijkse aanpassing van de tarieven aan de geldontwaarding is ook de hondenbelasting niet ontkomen aan een verhoging. De raad heeft namelijk tijdens de begrotingsraad op vrijdag 13 november jl. besloten de tarieven van de hondenbelasting te verhogen met 6.5 procent. De nieuwe tarieven gaan in op 1 januari van het volgend jaar, gelijktijdig met het nieuwe "Honden- en Kattenbesluit" waarvan wij in dit artikel ook melding maken. Bedragen Als u een hond bezit die ouder is dan 2 maanden, bent u hondenbe lasting verschuldigd. Het nieuwe tarief voor een hond is 78,- Als u meer honden heeft, betaald u voor elke tweede en volgende: 156,- Degenen die een kennel hebben moeten daarvoor een bedrag van 312,- per jaar neerleggen. Ook is er nog een verlaagd tarief. Het gaat hier om de hondenbezitters die volgend jaar minder dan het minimum loon van 1979,90 bruto per maand ontvangen. Uw vier voeter kost dan 52,- aan belas tingen. Aangifte De geregistreerde houders van honden kunnen eind januari/be gin februari het aangiftebiljet voor 1982 verwachten. Nieuwe in woners van onze stad ontvangen enige tijd nadat ze zich hier ge vestigd hebben, ook een aangifte formulier. De gemeente-ontvan ger verwacht, ook als u geen hond mocht hebben, het beantwoorde formulier terug. Verder is het zo dat als u een hond als huisdier gaat houden' u daarvan binnen 14 da gen aangifte moet doen bij de af deling Financiën, Stadhuisstraat 3, telefoon 26251, toestel 136. Accept-girokaart Naast de tariefsverhogingen zijn ook enkele andere zaken gewij zigd. De aanslagbiljetten worden namelijk vervangen door accept- Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan "3e planverandering, van het bestemmingsplan Buitengebied" goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan tot 9 januari op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. Alleen de gemeenteraad en de inspecteur ruimtelijke ordening kunnen hiertegen nog in beroep gaan bij de Kroon. Bij de vaststelling van dit plan door de gemeenteraad op 23 november is afgeweken van het ter inzage gelegde ontwerp-plan. Het nu vastgestelde bestemmingsplan ligt tot 18 januari op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. Tot dezelfde datum kan iedereen die het niet eens is met de aangebrachte wijziging bezwaar indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Ook degenen die zich eerder tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. girokaarten. Zo het er nu naar uit ziet zullen deze halverwege het volgend jaar worden verstuurd. Tot maximaal 2 maanden na dag tekening van de accept-girokaart kunt u nog betalen. Controle Op het ogenblik zijn er zo'n 2300 geregistreerde hondenbezit(s)ters in onze gemeente. En zoals gezegd, als u een hond krijgt of koopt, geef dat dan even door aan de gemeen te. Laat het niet zover komen dat de controleur van de plaatselijke belastingen bij u aanbelt en con stateert dat u in gebreke bent gebleven. Dan is hij verplicht u alsnog een belasting te laten beta len met terugwerkende kracht. Dierenbescherming Door de enorme groei van het aantal huisdieren is uit het oog punt van dierenbescherming het "Honden- en Kattenbesluit" aan gepast. Hierin worden voor de handel, pensions en asiels nadere regels gesteld voor ondermeer de huisvesting verzorging en inen ting. Zo moet voorkomen worden dat een entbewijs voor diverse honden van hetzelfde ras wordt gebruikt. Bij éénkleurige honden was dit bijzonder eenvoudig. Daarom is besloten om de honden individueel kenbaar te maken. Tatouage wordt daartoe het meest geschikt geacht. De rashonden in ons land zijn in de periode van '77 tot en met '80 al getatoueerd. Ook in het buitenland is reeds enkele jaren ervaring opgedaan met deze vorm van individuele herken baarheid. Het tatoueren van kat ten is om technische en praktische redenen minder goed mogelijk. Dierenpaspoort Aan tatouage wordt de afgifte van een indentiteitsbewijs-, dieren paspoort genoemd-, gekoppeld, waarin het certificaat van de (verplichte)inenting is opgeno men. Voor katten is alleen en pas poort nodig. Vergunning Voor de bedrijfsmatige beoefening is een vergunning nodig van bur gemeester en wethouders. Het college laat zich bij de vergun ningverlening adviseren door de Veterinaire Dienst. De vergunning is persoonlijk en wordt voor een periode van ten hoogste drie jaar verleend. Om in aanmerking te komen voor een vergunning moet de aanvrager in het bezit zijn van een bewijs van vakbekwaamheid. Om het asielen mogelijk te maken hun taak op het gebied van de die renbescherming goed uit te voeren is voor deze instellingen in het be sluit- zij het onder een aantal voorwaarden- op bepaalde punten =en uitzonderingspositie gege- :reëerd. Verdere belangrijke wijzigingen zijn: - het terugbrengen van de zoge naamde entingstermijn van 3 weken naar 7 dagen. - het uitbannen van markt- en straathandel in honden en kat ten. - honden en katten mogen niet worden afgeleverd aan perso nen beneden de leeftijd van 16 jaar. Wanneer bijvoorbeeld uw hond wegloopt kan binnenkort zijn huisadres aan de hand van het ta- touagenummer en de registratie hiervan worden opgespoord. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het verkeer dat vanuit de Spanjaardstraat naar de Ba lans gaat, te verplichten om de westelijke rijbaan van de. Ba lans te nemen en het verkeer vanuit de Korte Burg te ver plichten om de oostelijke rij baan van de Balans te nemen. De oostelijk rijbaan van de Ba lans wordt dan ook voor alle verkeer gesloten in de richting van de Korte Burg, behalve voor voetgangers. Kroonberoep mogelijk tot 2 januari. - van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur een laad- en loshaven aan te wijzen op het gedeelte, Kromme Weele aan de oostzijde tussen Vlasmarkt en het punt 15 meter noordweste lijk aan de Kromme Weele, en op het gedeelte van de Kromme Weele aan de oostzijde vanaf nr. 18 tot de Penninghoeksingel. Kroonberoep mogelijk tot 9 ja nuari. - aan de westzijde van de Gra venstraat tussen Kerspel en Zusterstraat het stilstaan te verbieden. Kroonberoep moge lijk tot 9 januari. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. Timmerfabriek Wondergem BV, Kleverskerkseweg 67 in Middelburg voor een spuiterij-inrichting aan de Kleverskerkseweg 20. Verzoek hoorzitting voor 31 december. Schriftelijke bezwaren tot 7 janua ri. De heer H.A.J. Kruyssen, Arnelaan 2 in Middelburg voor een luri- chroom/pannekoekhuis aan de Beenhouwerssingel 4. Verzoek Raad, maandag 18 om 14.00 uur Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 21 om 16.00 uur Secr: de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) Bestuur-Bestuurden, woensdag 27 om 16.00 uur Secr: de heer H. Jansen (spreekrecht) Ruimtelijke Ordening woensdag 27 om 19.30 uur Secr: de heer J.G. Meijer (spreekrecht) Voor het gebruikmaken van het spreekrecht is een afspraak met de secretaris van de com missie nodig. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM. Bouwwerk zaamheden 2. Smidsbolwerk Afgesloten voor alle verkeer 3. Kerkplein Afgesloten voor alle verkeer Riolerings- werkzaam heden Herbestra ting In uitvoering In uitvoering In uitvoering hoorzitting voor 31 december. Schriftelijke bezwaren tot 7 janua ri. 3. Een achttiental personen in de ge meente Middelburg voor hun agra risch- of aanverwant bedrijf. Ver zoek hoorzitting voor 3 januari. Schriftelijke bezwaren tot 10 ja nuari. Tijdens de ogenbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De gemeenteraad heeft op 19 oktober jl. de Verordening tot wijziging van de Verordening gevaarlijke stoffen Mid delburg vastgesteld en Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben hierover bericht van ontvangst gezonden op 7 december jl. De wijzigingsverordening ligt tot 21 maart ter lezing bij de afd. Algemene Zaken op de begane grond in het stadhuis en bij het bureau Voor lichting, Lange Noordstraat 19. W' Een 10-badenkaart voor het zwembad "Poelendale" is nog geldig tot de laatste dag van dit jaar. Dit omdat op 2 januari a.s. de tarieven worden verhoogd. Tot en met 31 maart 1982 kunt u de oude 10-badenkaart ruilen voor een nieuwe bij de kassa van het zwembad. Uiteraard vindt dan ook de verrekening plaats. K Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5