i BELASTING NEKT JAZZCLUB Financiële problemen bij Scaldis Swing Society D Goochelaar treedt op in clubhuis Het Buut Schoolfoto uit de oude doos D e heer J.J. Wielemaker wonende aan de Torenstraat 18 in Serooskerke (W), stuurde ons deze foto, die is geno men aan de achterkant van de Bewaar school (anno 1913) in Koudekerke. In 1959, zo meldt Wielemaker is deze school afgebroken. De kleuterschool stond aan het begin van de weg naar Middelburg. UW en dienstencentrum met Kerstmis geopend Fietsrouteplan ENFB Middelburg Woensdag 9 december 1981 De Faam Tweede generatie Vrouwen e oude stijl jazzclub Scaldis Swing Society heeft grote Financiële problemen. Zelfs zo groot dat het bestuur het niet meer ziet zitten. Op korte termijn - woensdag 6 ja nuari 1982 - wordt dan ook een bijzondere algemene ledenver gadering gehouden, waarin de leden moeten beslissen over het bestuursvoorstel om de vereniging Scaldis Swing So ciety op te heffen. In een schrijven waarin de stand van zaken uiteen wordt gedaan zijn de leden in kennis gesteld van deze trieste zaak. TIENDUIZENDSTE BEZOEKER VERWACHT Vergadering raad Arnemuiden Nieuwjaarssnorkeltocht Bingoavond kynologenclub CGV VELDO 25 jaar WAO-groep binnen FNV nu voor heel Walcheren Poolse jazzband in Middelburg. Wintenvandeltocht 'Willen is kunnen' Plenaire zitting van de C.E.Z. Eerste paal Discussieavond 'Euthanasie' INLEVERTIJD Deeltijdarbeid "Chivy" in Walk Inn. Kerstprestatieloop Storplaats Papegaaienburg Filmavond Vrouwenbond NVV/FNV Vergadering over nieuwbouw deel Gravestraat Kerstfeest NVH Niet commerciële piraat in scholierencafé. Consumentenbond vergadert Activiteiten Lutemgroep Open dag 'Oude Bakkerij' Goedheiligman reikte diploma's uit NOG ZES IN 1982 Ontmoetingsdagen Turkse vereniging n een reeks ontmoetingsdagen op Walcheren hoopt de Turkse werknemersvereniging bij de Nederlanders meer begrip te kunnen kweken over de specifieke problemen die buitenlanders in Nederland hebben. Zaterdag 12 december is de eerste bijeenkomst. Deze eerste ontmoetingsdag - gerekend wordt op nog zes in 1982 bestaat uit twee delen, 's Middags komen de vrouwen aan bod en de avond is voor iedereen toegankelijk. De hele dag door zijn er stands met informatie, dia's, film, video en voorwerpen en hapjes uit verschillende landen zoals Turkije, Libanon, Chili, Surina me, Ambon, Marokko en Nederland. Het middagprogramma begint om half twee met de film 'Bertus of Aehmed*. Daarin staat het probleem van de buitenlander in Nederland centraal. Daarna treedt de volksdansgroep van de sectie Nieuw Middelburg op en als er nog tijd over is wordt er een film over Zeeland getoond. Tijdens het avondprogramma - aanvang half acht - "oert muziek de boventoon; centraal staat echter de discussie, waarvoor diverse sprekers zeker voldoende stof zullen aanvoeren. In de Turkse Werknemersvereniging participeren overigens ook mensen van andere nationaliteiten. De aanwezigheid van buitenlanders in Nederland wekt bij velen enorme vraagtekens op. De hetze uit hoeken waar onnadenkendheid troef is, lijkt steeds meer aanhang te krijgen. Een actie als deze is dan ook volgens Kadir Kïlinc. voorzitter van de Turkse Werk nemersvereniging dan ook duidelijk op zijn plaats. Onbegrip vanwege onwe tendheid weg te nemen is de reden voor deze reeks ontmoetingsdagen op Wal cheren. Aandacht wordt ook gevraagd voor pro blemen van wat genoemd wordt de twee de generatie, de kinderen van gastarbei ders, die in Nederland zijn opgegroeid en waarvan gezegd wordt dat ze 'hun eigen identiteit kwijt zijn'. Zc leven in Nederland, maar binnens huis-in familiekring worden de tradities uit het land van herkomst voortgezet. De ouders hopen ooit terug te keren naar het land van herkomst, maar in de praktijk blijkt daar weinig kans op. Het gevolg voor de kinderen is dat ze ner gens echt bij horen. Ze vallen tussen twee culturen in en daardoor is hun toekomst vrij onzeker. Ze volgen het cultuurpatroon van het land. dat ze uit fluitend kennen van horen zeggen en leven in Nederland, waar ze vaak met onbegrip worden bejegend en waarvan ze soms zelf niets begrijpen. "Op school kunnen ze niet best mee. en ook al voelen ze zich Nederlanders, ze worden stomweg als buitenlanders be keken". weet voorzitter Kilinc. Hij vervolgt: "Ik ken gevallen, waarbij een Turkse jongen vanwege het feit dat hij zich buiten de groep gesloten voelde uit een voetbalclub is gestapt. We heb ben nu een eigen voetbalvereniging, maar in principe klopt dat niet. Ook al omdat er zo weinigen zijn. En wil je een wedstrijd organiseren, dan zit je met het probleem, dat de mensen ploegendienst hebben en er dus géén volledig team bij elkaar is te brengen". Naast deze bijeenkomsten heeft de Turkse werknemersvereniging ook ini tiatieven genomen naar de buitenlan ders zelf. Met plezier meldt Kilinc dat het VJV gestart is met lessen in de Ne derlandse taal en over een aantal maan den wordt gestart met cursussen over vakken die interessant zijn. de zoge naamde creatieve cursussen. Daarbij gaat het er vooral om. dat de jongeren zich uit de ban van de verveling halen. "De werkloosheid onder de kinderen van de gastarbeiders is aanzienlijk hoger dan die onder de Nederlandse jeugd", constateert Kilinc. Nu al wordt ook het probleem van de derde generatie zichtbaar. Het zijn de kleintjes, die de lagere- of de kleuter school bezoeken. De activiteiten voor hen zijn er vooral op gericht, om even tuele problemen te voorkomen. In het verleden, zo constateert de Turkse Werknemersvereniging nu, is in ieder geval gebleken hoe het niet moet.... Volgens mevrouw Gerrie Maandag, ad viseur van de Vereniging is er nog heel wat werk te verrichten. "Vooral de vrouwen", zo stelt zij vast, "die in hun huisje zitten te kniezen. Ze hebben vaak totaal geen aansluiting met wie dan ook. We hopen er op dat er zich op korte termijn zo'n vijftien vrijwilligsters mel den. die met deze vrouwen wat willen ondernemen. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen zich bij mij melden". Voor de volledigheid, het adres van Ger rie Maandag is Wvdaustraat 45 in Mid delburg. Telefoon 01180-36931. Mensen die tijdens de feestdagen niet alleen thuis willen blijven zitten kunnen 25 en 26 december terecht in het dien stencentrum Schuttershof, Schutters hofstraat la in Middelburg en het ge bouw van de Unie van vrijwilligers (UW) aan de Middelburgse Heren gracht 52. Eerste Kerstdag is het dien stencentrum geopend en tweede kerstdag het UVV-gebouw. Eerste kerstdag begint het programma in het dienstencentrum 's middags om drie uur met muziek en er is de moge lijkheid lot ongedwongen spel en kon- takt. De bijeenkomst wordt afgesloten met een broodmaaltijd. Voor (klein) kinderen wordt iets georganiseerd. Tweede kerstdag is iedereen welkom in het UVV-gebouw 'De Boog' van half elf tot twaalf uur. Er is een kerstattractie met koffie. Voor de activiteit op eerste kerstdag dient men zich op te geven bij de Stich ting Welzijn voor Ouderen, telefoon 01180-27537. Ook voor bezoek thuis kan men op dat nummer informatie krijgen. Reden van de financiële problemen van de jazzclub is een recentelijke controle van de belastingdienst. De belasting dienst gaf een andere interpretatie aan de zogenaamde 'artiestenregeling' dan het bestuur van de jazzclub. De jazzclub is loonbelastingplichtig voor de ontvan gen honoraria van de voor de club op tredende artiesten. Scaldis legde de re geling zo uit. dat de kosten van de band zelf, zoals instrumenten, geluidsinstalla tie en kosten van repeteren, niet als ho norarium aangemerkt moeten worden. De belastingdienst dacht hier anders over, met het gevolg dat de jazzclub aanslagen heeft ontvangen en nog te verwachten staan, die ver boven het fi nancieel vermogen van de club liggen. "We kunnen daar nog wel bezwaar tegen maken en eventueel in beroep gaan en ook behoort kwijtschelding nog tot de mogelijkheden, maar al deze za ken vragen een lange procedure", vertelt Scaldis-secretaris Hans Hamelink. "Maar zolang de schulden openstaan, kan op elke cent beslag worden gelegd. We kunnen het risico niet lopen dat door de leden betaalde contributies voor de volgende jaren zouden kunnen worden gevorderd, ter delging van de schuld; en evenmin kunnen we riskeren dat beslag- wordt gelegd op de verstrekte subsidies voor hel jaarlijkse festival. Daar komt nog bij, dat afgezien van de navorde ringsschulden, de gewone exploitatie door de hogere lasten op de honoraria en de hoog opgelopen kosten van de tot nu toe gebruikte zaal (Concertzaal in Middelburg, red.) nu niet meer rond te krijgen zijn. Exploitatie zou dan ook al leen nog in afgeslankte vorm mogelijk zijn. Maar dan niet voor Scaldis Swing Society. Daarvoor zien wij geen kans meer", aldus Hans Hamelink over deze trieste zaak. Over belangstelling op de maandelijkse jazzavonden hoefde Scal dis niet ongerust te zijn. Tot nu toe trokken deze evenementen altijd volle zalen. De club heeft zo'n kleine drie honderd leden, maar hoe het nu verder moet zal de vergadering van 6 januari moeten beslissen. De bijzondere ledenvergadering wordt in de Concert- en Gehoorzaal gehouden en begint om 20.15 uur. verkeerscirculalie en met name ook van het parkeerbeleid dringend nodig. Vervolgens somt men een aantal si- MIDDELBURG - De afdeling 'Zee land' van de Echte Nederlandse Fiet sersbond heeft de politieke partijen in Middelburg een brief geschreven over de verkeerssituatie in die stad. De ENFB vindt dat er een verkeersbeleid moet worden gevoerd dat uitgaat van de kwetsbare verkeersdeelnemers en dat gericht moet zijn op de bevorde ring van milieuvriendelijke vervoers wijzen. De bond pleit in haar 'brand'brief voor een samenhangend fietsrouteplan. Verder is ter verbete ring van de leefbaarheid van de bin nenstad een herziening van de totale I et club- en buurthuis 'Het Buut' denkt rond 12 december de tiendui zendste bezoeker te kunnen ontvangen. Mogelijk dat dit zelfs gebeurt tijdens de feestelijke kindermiddag op die dag, als de Vlissingse goochelaar Renal- do een voorstelling geeft. De clubhuisleiding verwacht voor de voorstelling overigens een enorme opkomst, want bij het bezoek van Sinterklaas aan 'Het Buut', hebben de pieten volop met vrijkaartjes gestrooid. De voorstelling begint om twee uur. tuaties op die aandacht verdienen: - verbetering van de fietsverbinding Centrum-Zuid/Dauwendaele door het verbeteren van de situatie bij de Schroebrug en de Stationsbrug. Hier moet meer ruimte naar de fiets gecreëerd worden en de stop lichten dienen meer op de door stroming van het fietsverkeer te worden afgesteld. - Het auto-arm maken van een deel van de binnenstad, te beginnen bij Markt en Pottenmarkt. Hierdoor zal de leefbaarheid van de binnen stad aanzienlijk verbeterd worden en de ruimte voor de fietser ver groot worden. - het instellen van tegengesteld fiets verkeer in Lange Viele en Korte Noordstraat. Dit zal gecombineerd moeten worden met een aantal verkeerstechnische maatregelen zoals het opheffen van een aantal parkeerplaatsen en het verminde ren van de snelheid van het auto verkeer. - het waar mogelijk invoeren van rechtsaf door rood voor fietsers en het starten van proeven met de zo genaamde "opgeblazen fietsop- stelstroken" bij stoplichten. - het verbeteren van de stallingsmo- gelijkheden voor fietsers, met name bij de concert en gehoorzaal en de schouwburg. ARNF.MUIDEN - Voor verbeterin gen aan de ambtswoning van de nieu we burgemeester L. Markusse in Ar nemuiden dient de gemeente ruimt twintigduizend gulden op tafel te leg gen. Het bestuur (raad en college van b en w) buigt zich over dit voorstel tij dens de raadsvergadering op maandag 14 december 's avonds om half acht in het gemeentehuis. Ongeveer de helft van dit geld zal besteed moeten wor den aan verricht schilderwerk, behan gen en sausen in de woning, ruim tweeduizend gulden voor sanitair (wastafels) en bijna drieduizend gul den moet worden uitgetrokken voor het door de PZEM voorgeschreven vervangen van de electrische bedra ding. Het aanbrengen van hardhouten deuren en verbeteren van het aanzien van de open haard kostte ruim zeven duizend gulden. Verder zal tijdens de gemeenteraadsvergadering nog over zestien andere punten worden gespro ken. Onder andere: aanschaf van nieuwe helmen en laarzen voor de vrijwillige brandweer en het aanbren gen van zonwering aan de bijzondere kleuterschool van de Van Vollenhove- school. VLISS1NGEN - Het duikteam Zee land houdt op 1 januari aanstaande een Nieuwjaarssnorkeltocht aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen. De afstand is 900 meter. Aan het einde van de sportieve tocht krijgen de deel nemers een glaasje Glühwein aange boden. Voor informatie: B.M. Roose, Verk. Quakkelaarstraat 30 in Vlissin gen. telefoon 01184-18034. Vanaf 13.15 is erop I januari gelegenheid tol inschrijven. WEMELDINGE - De kynologenclub Zeeland houdt donderdag 17 decem ber in bar 'Schoudee' aan de Schou- deeweg in Wemeldinge een bingo avond. die om acht uur begint. De bingoronden zullen worden afgewis seld met tekenfilms. Ook worden er tijdens die avond diploma's uitgereikt voor de geleiders, die kortgeleden hun diploma behaalden. MIDDELBURG - De Christelijke gymnastiek vereniging VELDO uit Middelburg bestaat 14 december 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt op zaterdag 12 december een receptie gehouden voor leden en 'oud-leden in gebouw "De Schakel" aan de Bach- tensteene van 16.00-17.00 uur. 's Avonds om 19.30 uur is er een uitvoe ring in sporthal "De Kruitmolen" met een afwisselend programma van tur nen en jazz-gymnastiek. In de pauze worden de prijzen bekend gemaakt van de verloting ten bate van dit jubi leum. MIDDELBURG - De werkgroep WAO binnen het FNV in Middelburg gaal de activiteiten uitbreiden tot het 'gehele eiland' 'Walcheren'. Na de oprichtingsbijeenkomst 2 november, kwamen er zoveel telefoontjes bij coördinator' Simon Wondergem uit Vlissingen binnen, dal besloten is het werk niet meer te beperken tot Mid delburg alleen. Voor de WAOers die lid zijn van het FNV wordt daarom op dinsdag 15 december in het districts kantoor aan hel Walplein in Middel burg een bijeenkomst gehouden. Mensen die slecht ter been zijn kun nen contact opnemen met coördinator Simon Wondergem, telefoon 01180- 14801Iedere dinsdagavond van 19 tot 20 uur staat er drie telefoons klaar om klachten in ontvangst te nemen. MIDDELBURG - Zondagmiddag 13 december speelt The Vistula River Brass Band voor de oude stijl jazzclub Scaldis Swing Society in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. De band is afkomstig uit Polen en bestaat al sinds 1968. Zij spelen de Chicagos- tijl die gebracht wordt door 2 mini- blaasacties; twee trompetten en een trombone of twee saxofoons en twee klarinetten. Het zondagmiddagcon cert begint om 15.00 uur. VLISSINGEN - De Vlissingse wan delsportvereniging 'Willen is Kunnen' start zaterdag 12 december met een serie winterwandeltochten. Deelne mers kunnen kiezen uit twee afstanden 10 en 15 km. De start is om 13.30 uur. Startplaats: het clubhuis, de Willem 11 I-kazerne. Onderweg krijgen de deelnemers een lekkere kop soep aan geboden. De medische begeleiding is in handen van het Rode Kruis. De an dere winterwandeltochten zijn op 16 januari. 6 en 27 februari. MIDDELBURG - Op 16 december houdt het centraal bestuur van de Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland (C.E.Z.) een bijeenkomst voor alle leden van de C.E.Z.-organen. De C.E.Z. is. zoals langzamerhand bekend wordt, het orgaan dat in Zee land het wagentje van de energiebe sparing voorttrekt. Behalve een cen traal bestuur, heeft de C.E.Z. in het bijna afgelopen jaar steunpunten ge vormd in alle Zeeuwse regio's. De vertegenwoordigers van het plaatselijk bestuur in deze regio's vormen het draagvlak van de C.E.Z. in de provin- cie. De bijeenkomst van 16 december wordt gehouden in hotel Britannia te Vlissingen. Behalve als gelegenheid tot evaluatie en planning van aktivi- teiten. zal de bijeenkomst dienen als informatiebron. De werkgroepen van de C.E.Z. voor de deelgebieden "wo ningisolatie". "nieuwbouw" en "mid den- en kleinbedrijf' zullen rapporte ren en verder zullen belangrijke nieu we ontwikkelingen op hel gebied van energiebesparing worden toegelicht. VLISSINGEN - Volgende week maandag geeft wethouder F.G. Smit van openbare werken het officiële startsein voor de bouw van 106 wo ningen aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen. Het betreft hier een bouw project van de stichting Verantwoord Wonen uit 's Gravenhage. De wonin gen worden gebouwd door de Wal- cherse Bouw Unie uit Grijpskerke. Na het boren van de eerste paal is er een receptie in het Strandhotel, Boulevard Evertsenlaan 4. MIDDELBURG - 'Zijn wij humaner voor onze huisdieren dan voor de lij dende mens?': Onder deze titel houdt de gemeenschap Walcheren van het Humanistisch Verbond op donderdag 10 december om 20 uur een discussie avond rond het euthanasievraagstuk. Plaats: het Roggeveenhuis. In verband met de komende feest dagen wordtU verzocht kopij voor het kerstnummer zo spoedig mo gelijk in te zenden, uiterlijk voor maandag 14 december. Hartelijk dank. Redactie MIDDELBURG - Donderdag 10 de cember houdt het Vormingscentrum voor Jong Volwassenen Middelburg weer haar maandelijkse ontmoetings- en thema-avond onder de naam 'werkloos alarm'. Deze keer staal hel thema 'Deeltijdarbeid' centraal, inge leid Lizette (Vos) de Wijn. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld voor alle mensen die te maken hebben ofte maken krijgen met werkloosheid. De avond begint om 19.30 .uur in hel VJV-gebouw Latijnse Schoolstr. 10 Middelburg. De bekende zeeuwse rock 'n roll groep Chivy treedt zaterdag 12 december op in de Vlissingse soos de Walk inn. Chivy staat garant voor een avondje swingende muziek. Zoals bekend is de band ook te horen op de zeeuwse de cember nog verschillende keren op treden in Walcheren. De samenstelling van de band is: Bob Roganoviö (gi taar) Dim Dijkgraaf (zang en gitaar) Frans Tuhuleruw (basgitaar) Johan Waltel (drums) en Mieke Dijkgraaf (zang). Het optreden van de groep zal 0111 21.00 u. aanvangen. VLISSINGEN - V.S.V. 'Marathon' houdt op 2e kerstdag een prestatieloop langs de Walcherse kust. Inschrijven vanaf 10 uur in strandpa viljoen 'Piet Hein' op hel strand bij Westduin. De junioren starten om 11 uur(afstand 2 km), de dames om 11.15 uur (afstand 3 km) en de senioren om 11.30 uur (afstand 6 km). VLISSINGEN - De werkgroep Papa gaaienburg maakt zich zorgen over een voormalige stortplaats in die wijk. Verschillende delen van de stortplaats zijn niet ontgraven. In de tuinen van de toekomstige bewoners van de wijk zouden zich wel eens stoffen kunnen bevinden die daar niet horen. De werkgroep dringt er in een brief bij de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, mevrouw M. Garde niers, op aan nog dit jaar een onder zoek in te stellen naar de niet afgegra ven gedeelten. De kosten van het onderzoek worden geraamd om 20.000 gulden. Rhcumafonds zoekt collectanten AAGTEKERKE - Zoals het er nu uit ziet zal de collecte tijdens de landelijke inzamelingsweek voor het Nationaal Rhcumafonds in maart 1982 in Aag- tekerke/Mcliskerke niet kunnen doorgaan wegens gebrek aan mede- werk(st)ers. Dat zou een bijzonder spijtige zaak zijn, want het geld blijft hard nodig voor hel vele goede werk. dat door het Nationaal Rhcumafonds ten behoeve van de gehandicapte rheumapütiënten wordt gedaan. Daarom kan er eigenlijk geen plaats worden overgeslagen met collecteren en moet hier op één of andere manier wat aan worden gedaan. Dat kan. wanneer enkele goedwillende en so- ciaalvoelende mensen mee willen hel pen met het organiseren van een col lecte. Graag, want het Nationaal Rheuma- fonds wil zo veel mogelijk gehandi capte patiënten aangepaste (dus dure) vakantiemogelijkheden blijven aan bieden. Het wetenschappelijk onder zoek i.v.m. reuma kost jaarlijks veel meer dan anderhalf miljoen gulden. Vele patiënten behoeven individuele hulp. die betaald wordt door het Na tionaal Rhcumafonds, waarvan ook de patiëntenverenigingen financiële steun ontvangen. U ziet het. er moet geld op tafel blijven komen. Laat de reumapatiënten niet in de steek, maar schrijf of bel naar het Na tionaal Rheumafonds, le Sweelinkc- straal 62, 2517 GG Den Haa. tel.: 070-469696. Het gironummer is 324. Interkerkelijke Advents- en Kerstzangdienst MIDDELBURG - Evenals andere ja ren wordt er ook dit jaar weer een in terkerkelijke advents- en kerstzang- dienst gehduden in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De dienst vindt plaats op zonder 13 december om 19 uur. De deuren van de kerk gaan open om 18.15 uur. OOST-SOUBURG - De afdeling 'Souburg' van de Vrouwenbnd NVV/FNV v r orgt dinsdag 15 de cember om 20 uur een filmavond in de openbare lagere school de Grote Belt. Koopmansvoetpad 73. Oost-Souburg. Vertoond wordt de film 'Vrouw en Gezondheidszorg', een film van het feministische filmcollectief Cinemien. VLISSINGEN - De werkgroep Gra vestraat van het wijkcomitee Binnen stad vergadert woensdag 9 december (vandaag) in hel gebouw van de speeltuinvereniging De Oude Stad aan de Paardenstraat. De vergadering is gewijd aan de ontwerpen die het ar chitectenbureau Jobse heeft gemaakt voor de nieuwbouw in het gebied Gravestraat-noord. Voor 10 december zal daarvoor een standpunt moeten worden ingenomen. De vergadering begint om half negen. MIDDELBURG - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Middelburg viert maandag 14 decem ber het kerstfeest, in de concert- en gehoorzaal. Aanvang is 18.30 uur. MIDDELBURG - Het scholierencafé in jongerencentrum Midgard toont vrijdag 11 december video banden van de eerste illegale tv-piraat zonder commerciële of pornografische doe leinden. Op de videobanden is onder meer opgenomen: meer poen voor pop. op bezoek bij een totaalweige raar. belevenissen in België, kraak panden op de Keizersgracht en ncon- sport. In het muzikale gedeelte treden op Turbo, Brommer/., Filbert, Gibbet. Ketch Up en de Ashtrays. De vertoning van de videobanden be gint om 16 uur. MIDDELBURG - De Middelburgse leden van de Consumentenbond, sinds dit voorjaar verenigd in een Werkgroep Middelburg, kunnen don derdag 17 december een vergadering bijwonen. Deze wordt gehouden in De Brasserie aan de Lange Delft in Mid delburg. Er zullen drie rapporten worden besproken: namelijk open stelling van de openbare kantoren in Middelburg, slecht weer recreatie op Walcheren en de aansluiting bus-trein en omgekeerd. De taak van de regio nale werkgroepen is omschreven als 'het behartigen van consumentenbe langen van de ingezetenen in de regio, door onderzoek, verbetering (waar nodig) zien aan te brengen en het ver lenen van bijdragen aan het werk van de consumentenbond. MIDDELBURG - De Matrozen ter Wilde Vaart van de Lutemgroep uil Middelburg, onderdeel van Scouting Nederland, zullen zaterdag 12 decem ber zelfgemaakte artikelen verkopen in een kraam op de Lange Delft. Ook de kabouters en Zeeverkenners zijn vertegenwoordigd. De opbrengst is bestemd voor aanvulling van de groepskas en aanschaf van spelmate riaal. NIEUW EN ST. JOOSTLAND-SKW de Oude Bakkerij houdt qp vrijdag 11 december een 'open dag'. Er zal een ak- tivitcitcn-markl zijn. Ook wordt een film vertoond over het club- en buurthuis werk. 's Avonds wordt er een film ge draaid over kinderopvoeding. Na afloop is er gelegenheid lol discussie. MIDDELBURG - Zo'n 80 kinderen in de leeftijd van vijf tot zeven jaar zwommen zaterdag afin het overdekte zwembad 'Poelendaele' voor het A- of B-diploma. De geslaagden ontvingen hun diploma uit handen van St. Nicolaas. De goed heiligman was vergezeld van enkele pielen. AAP, NOOT, MIES... Geheel rechts staat de leidster, mevrouw Boueherie bij de achterkant van haar woning, die bij de Bewaarschool hoorde. Het grotere meisje links is Sjaan Wiele maker. verzorgster en dienstmeisje. Verder herinnert de heer Wielemaker zich nog de volgende personen. Jan de Witte, Kees de Witte. Louw Verhage, Jonkheer van Doorn, Koo Maas, de meisjes op de tweede en derde rij Pol derman, De Wijze, Cijvat, Saartje Mos en Befje Roose. Verder nog Wim Pol derman, Cijvat, Boone en Krijn Wiele maker. De inzender staat in de bovenste rij. Zoals altijd kunt u deze fote bestellen bij de redactie van dit blad. U kunt dat doen door het knipsel in een enveloppe te doen, samen met f 7,50 (cheque niet op naam) en opsturen naar Redactie Faam- Vlissinger, Postbus 5017. 4330 KA Mid delburg. In de linkerbovenhoek vermel den AAP, NOOT, MIES

de Faam | 1981 | | pagina 7