(A o GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 23 14 DECEMBER A.S. 32 is SiTO WW (P (D m 7 p VERKOO VUURWER O' a <D 50 9-16 december week De Faam Woensdag 9 december 1981 week 14 t/m 19 dec. NIEUWE MAATREGELEN Bestemmingsplan Breeweg| 6e Planverandering Dauwendaele II Het vieren van het Sint Nicolaasfeest is nog maar net voorbij of wij vragen al weer uw aandacht voor de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. Deze "Open Tafel" kunt u be zoeken op maandag 4 ja nuari 1982. Nadere mede delingen volgen. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 1 december j.l. besloten ook dit jaar weer een kerstboom te plaatsen voor het stadhuis. In het kader van de bezuinigingen is wel besloten tot een kleiner formaat dan voorheen. Uit het oogpunt van energiebesparing komen geen lampjes in de boom. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Vakantie en Sociale Verzekering - 32 Tips voor een onbezorgde vakantie. Alleen om in te zien Samenvatting structuurschema Open luchtrecreatie en structuurschema Vaar wegen, Structuurschema voor de Landinrichting, Structuurschema Natuur- en Landschapsbehoud, Structuurschema Zeehavens. Inspraak op deze schema's is mogelijk tot eind van dit jaar. VAN De Verordening Gevaarlijke Stoffen Middelburg is gewijzigd. Dat houdt in dat de verkooptermijn voor vuurwerk is verkort. Rotjes, gillende keuken meiden en ander lawaaierig spul mag alleen verkocht worden op 30 en 31 de cember a.s. Het afsteken mag alleen tijdens de jaarwisseling tussen 18.00 en 1.30 uur. De Middelburgse gemeenteraad komt maandag 14 december,as. voor de laatste maal dit jaar bijeen. Gezien de vele feestdagen vroeger in de maand dan Hel deurtje in de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat staat deze dag weer uitnodigend voor u open. Kom de raadsvergadering eens bijwonen vanaf de publieke tribune. Om het allemaal een beetje goed te kunnen volgen ontvangt u bij binnenkomst een overzicht van de vergaderruimte en een populaire raadsagenda. Zo'n beknopt overzicht vindt u gewoontegetrouw eveneens op deze voorlichtingspagina. De vergadering begint om 14.00 uur. De maand december houdt ook in dat we weer de nodige overlast mogen verwachten van te vroeg afgestoken vuurwerk. Daar moeten we met z'n-allen wat aan doen. In het rubriekje In woord en beeldbesteden we deze week en komende weken aandacht aan dit onderwerp. Velen zijn zich niet bewust wat voor ellende kan ontstaan door het niet opvolgen van gestelde regels. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. a maandag erwtensoep dinsdag gehakt, witlof, aardappelen woensdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag kabeljouw, spinazie, aardappelen zaterdag bami. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur een laad- en loshaven aan te wijzen op het gedeelte Kromme Weele aan de Oostzijde tussen Vlasmarkt en het punt 15 meter noordweste lijk aan de Kromme Weele, en op het gedeelte van de Kromme Weele aan de oostzijde vanaf nr. 18 tot de Penninghoeksingel. Kroonberoep mogelijk tot 9 ja nuari. - aan de westzijde van de Gra venstraat tussen Kerspel en Zusterstraat het stilstaan te verbieden. Kroonberep moge lijk tot 9 januari. - het parkeren te verbieden in een parkeervak voor H. de Grootlaan 38, behalve voor het motorvoertuig van de heer P.J.H. v.d. Vijver. Kroonberoep mogelijk tot 12 december. - in de Schuttershofstraat het plaatsen van fietsen anders dan in de fietsklemmen te verbie den. Kroonberoep mogelijk tot 19 december. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De ver- keersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. 81-457 Mededelingen en ingekomen stukken 81-434 Benoeming onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-394 Benoeming lid Welstandscom missie De heer J.W. Muis treedt met ingang van 1 januari a.s. af als Lid van de Welstandscommissie. Door deze perio dieke aftreding ontstaat dus een vaca ture. Aangezien de van Vlissingen en Middelburg dezelfde samenstelling hebben, is er overleg geweest tussen beide gemeentebesturen. De gemeente Vlissingen heeft voorgesteld de heer Ir. C. Hoogeveen in de open plaats te be noemen. De meerderheid van de com missie Gemeentewerken kan zich hiermee verenigen. Voorstel: de heer Hoogeveen benoemen voor een periode van zes jaar. 81-451 Benoeming lid en plaatsvervan gend lid in commissie Volksgezondheid en Milieubeheer. De heer W.C. Mulliê neemt ontslag als lid-deskundige van de commissie voor Volksgezondheid en Milieubeheer. Hij vertegenwoordigde de Stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Na- tuur-Landschaps-en Milieubescher ming. Ook het plaatsvervangend lid. mevrouw M. Roegholt-van Noord ver laat de commissie. De stichting beveelt de heer dr. L.P. Roegholt als lid-des kundige aan en mevrouw M. Bakker als plaatsvervangend lid. Voorstel: beiden benoemen. 81-459 Voorziening in vacatures in het bestuur der Godshuizen In het bestuur der Godshuizen ontstaat per 1 januari 1982 een tweetal vacatu res door het aftreden van de heer mr. D.F. Vos en de heer mr. A. Veenhoven. Door het bestuur der Godshuizen is de volgende aanbeveling opgesteld: voor de vacature van de heer Vos: A. Dr. S. Knigge en b. A.C. ter Weer. De voor dracht voor de vacature van de heer Veenhoven ziet er als volgt uit: a. A.C. ter Weer en b. A.J. Gelijns. Voorstcltot benoeming overgaan. 81-460 Benoeming conrector aan de Sted. Scholengemeenschap Bij het samenstellen van deze agenda was dit onderwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-461 regeling administratieve orga nisatie Brandweer Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 81-443 Krediet voor aanschaf en in stallatie van een diversity-netwerk t.b.v. politie In de wensenlijst bij de begroting 1981 was een bedrag van 48.000,- opgeno men voor het aanschaffen van een portofooncircuit met steunzender. En dat t.b.v. de gemeentepolitie. Inmidd&ls heeft een onderzoek uitgewezen dat het beter is een diversity-netwerk te in stalleren. De kosten hiervoor worden echter geraamd op 96.000,- Voorstel: het benodigde krediet beschikbaar stellen. 81-452 Wijziging Politieverordening De Algemene Politieverordening Mid delburg moet op enige punten worden aangepast. In het ontwerp-raadsvoor stel staat aangegeven om welke wijzi gingen het gaat. Voorstel: de gewijzig de Verordening vaststellen. 81-454 Aankoop van 1716 m2 grond aan de Walcherseweg Met de eigenaar van een perceel grond, groot 1718 m2, aan de Walcherseweg is overeenstemming bereikt over de aankoop. De gemeente zal t.z.t. het bouwgrond verkopen aan de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland die van plan is om op de hoek Walcherse- weg/Sandberglaan een verpleeghuis te laten bouwen. Om de bouw hiervan te realiseren zal het bestemmingsplan gewijzigd moeteniworden. Voorstel: tot aankoop van de gifond over te gaan. 81-415 Terugkoop grond aan de Hercu- lesweg De gemeente heeft in januari 1980 een stuk grond van zo'n 10.110 m2. vei'kocht aan Van Neerbos B.V. in Vlaardingen. Het bedrijf wilde hierop een afhaal- centrum voor kleinere afnemers en particulieren bouwen. Verder werd nog gedacht aan een opslagruimte voor bouwmaterialen' Van Neerbos heeft beslóten de bouw niet te laten door gaan, omdat de exploitatieverwach tingen tegenvallen. De gemeente is ge vraagd de grond terug te kopen. Voor stel: het benodigde krediet beschikbaar stellen voor terugkoop. 81-455 Verkoop van 250 m2 grond aan de Nederstraat De Stichting Huisvesting Alleenstaan den in Sittard wil een perceel grond, groot 250 m2 aan de Nederstraat ko pen. Op dit stuk grond zullen 22 woon eenheden bestemd voor êên- en twee persoonshuishoudens worden ge bouwd. Voorstel: perceel grond verko pen aan de Stichting. 81-419 Aanvullend krediet restauratie molen "Buiten Verwachting" De toestand van de molen "Buiten Verwachting" in Nieuw- en St. Joos- PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Lambrechtstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Smidsbolwerk Afgesloten voor alle verkeer 4. Kerkplein Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANG- DATUM Herbestrating In uitvoering Bouwwerk zaamheden In uitvoering In uitvoering Herbestrating In uitvoering Riolerings werkzaamheden land was half 1979 van dien aard dat de kosten voor 'restauratie werden ge raamd op 275.000,- Het benodigde krediet werd door de raad in de verga dering van 19 februari 1979 verleend. Door omstandigheden kon met het werk pas augustus van dit jaar begon nen worden. Bij aanvang van de res tauratie bleek dat de kwaliteit van de molen sterk was teruggelopen. Onder meer het rechtzetten van het geheel vergt een flinke extra investering. Voorstel: een aanvullend krediet be schikbaar stellen. De meerdere kosten komen voor subsidiëring in aanmer king. 81-448 Verhoging Krediet voor de op stelling van een structuurschets. Voor de opstelling van een structuur schets door het stedebouwkundig ad viesbureau Stad en Landschap heeft de raad op 2 april 1980 een krediet van 125.000.- beschikbaar gesteld. Dit blijkt niet toereikend te zijn om de voorbereidingskosten te dekken. De raad wordt nu een aanvullend krediet van 99.000,- gevraagd. Voorstel: het aanvullend krediet te verlenen. 81-449 Vaststelling bestemmingsplan Griffioen II Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-373 Nota stadsvernieuwing Middel burg, deelnota verbetering woonkli maat in de binnenstad. 81-456 Machtiging tot voeren van ver weer inzake beroep T.AJ'F. van Riet. Bij het samenstellen van deze agenda was dit onwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-450 Financiële steun vervangende nieuwbouw in de Hendrikstraat en de Z. Janscnstraat. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 81-441 Garantie geldlening voor nieuwbouw project Nederstraat De stichting tot verlening van huil-* vesting aan niet in gezinsverband le vende personen in Sittard heeft de ge meente gevraagd om garant te staan voor de tijdige betaling van rente en aflossing van een lening van 1.820.000.- De lening wordt aange gaan voor het realiseren van 22 woon eenheden voor 1 en 2 persoonshuis houdens aan de Nederstraat. Voorstel: de medewerking verlenen. 81-442 Garantie geldlening voor ver bouw pand Kinderdijk 18 De Stichting tot verlening van huis vesting aan niet in gezinsverband le vende personen in Sittard heeft de ge meente gevraagd om garant te staan voor de tijdige betaling van rente en aflossing van een lening van 575.000,- De lening wordt aangegaan voor de verbouw van het pand Kinderdijk 18. Voorstel: de medewerking verlenen, q 81-440 Krediet voor aansluiting kruis punt Zandstraat op verkeersprocessor De directeur Gemeentewerken heeft Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van dit plan om de bouw mogelijk te maken van een bungalow op een perceel aan de Laurens Stommesweg bij de Michaëlsdreef. Tot 11 december kunnen schriftelijke bezwaren tegen deze voorgenomen herziening worden ingediend bij b en w.Het bouwplan en schetsplan liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bestemmingsplan Buitengebied Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan "3e planverandering van het bestemmingsplan Buitengebied" goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan tot 9 januari op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. Alleen de gemeenteraad en de inspecteur ruimtelijke ordening kunnen hiertegen nog in beroep gaan bij de Kroon. Dit plan hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd. geadviseerd de bestaande verkeer slichteninstallatie op het kruispunt Looierssingel/Groene Woud-Zand straat aan te sluiten op de processor. Voorstel: een krediet van 18.500,- verlenen. 81-435 Krediet t.b.v. voorzieningen in en aan accommodaties in beheer bij bij de dienst Accommodaties S.J'R.W. In het investeringsprogramma 1982 is een bedrag opgenomen van 100.000,- t'b.v. voorzieningen in en aan accom modaties van van de dienst Accommo daties S.J.R.W. Op de lijst van de meest urgente voorzieningen staat onder meer de renovatie van een botenhuis en de aanschaf van kabines op de tracto ren welke gebruikt worden op de sportvelden. Voorstel: het benodigde krediet van 103.883,- beschikbaar stellen. 81-446 Aanvullend krediet t.b.v. bouw sporthal De Kruitmolen De raad heeft in haar vergadering van 20 februari 1978 een krediet van ƒ3.250.000,- beschikbaar gesteld voor de bouw van de sporthal De Kruitmo len. Nu de eindafrekening gereed is, blijken de kosten van de bouw en in richting van de sporthal hoger te zijn uitgevallen. De bruto kredietover- schrijding bedraagt 319.174,13. Voor stel: het benodigde krediet beschikbaar stellen. 81-421 Wijziging Bezoldigingsregeling gemeentesecretarissen en gemeen teontvangers. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeente een ontwerp-"be- zoldigingsregeling gemeentesecreta rissen Zeeland 1981" en een ontwerp- "Bezoldigingsregeling gemeente-ont vangers Zeeland 1981" toegestuurd. De nieuwe regelingen zijn een gevolg van het herzien van de zgn. Ubinknormen. Voor secretarissen van gemeenten tot 60.000 inwoners betekenen de wijzigin gen een salarisverbetering. Voorstel: instemmen met wijzigingen en dat aan Gedeputeerde Staten laten weten. 81-439 Algemene problematiek over het verstrekken van gemeente-garantie voor de aankoop van een eigen woning' Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar' 81-422 Afwijzing aanvraag om ge meentegarantie Een inwoner van de gemeente Zeven bergen wil een lening sluiten om een woning in Middelburg te kunnen ko pen. Hiervoor heeft hij een gemeente garantie aangevraagd' De aanvrager heeft bij zijn verzoek de jaarstukken 1979 en 1980 van zijn bedrijf ingediend. Het Regionaal Dienstverleningscen trum voor het Kleinbedrijf adviseert de garantie niet te verlenen. Voorstel: het verzoek afwijzen. 81-420 Wijziging gemeenschappelijke regeling Administratief Dienstencen trum Zeeland. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-462 Verzoek om steun van het In terkerkelijk Comité Tweezijdige Ont wapening. Door het Interkerkelijk Comité Twee zijdige Ontwapening js verzocht om steun, hetzij geldelijk of zins. Zonder afbreuk te willen doen aan het belang rijke werk van dit comité zijn b. en w. van meüing dat de kernbewapening en de daarmee samenhangende proble matiek een aangelegenheid is die be hoort tot de bevoegdheid van de cen trale overheid. Voorstel: geen mede werking verlenen. 81-458 Beschikbaar stellen Demerary en het verstrekken van gemeente aan de stichting rary Ambachtencentrum Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 81-438 Krediet voor routine-investe ringen 1982 van Gemeentebedrijven Evenals voorgaande jaren heeft de di recteur van Gemeentebedrijven om een krediet gevraagd voor de routine investeringen in het volgende jaar. Deze investeringen zijn nodig om te voorkomen dat bij onder meer iedere lekkage van gas- of waterleiding of van iedere nieuw te maken aansluiting bij een woning of bedrijf de dienst Ge meentebedrijven zich tot de raad moet wenden om hiervoor een krediet aan te vragen. Voorstel: een krediet van ƒ2.870,000,- te verstrekken voor de normale routine-investeringen. 81-444 Krediet voor het vernieuwen van gasbuizen en aansluitingen in 1982. De directeur Gemeentebedrijven heeft een zeven-jarenplan opgesteld voor het herstellen en vernieuwen van ongeveer 16,5 km gasbuis en het vervangen van 1.600 oude stalen gasdienstleidingen. Wanneer het programma onbelem merd kan worden uitgevoerd beschikt de gemeente in 1989 over een gasnet dat in goede staat verkeert. Lekverliezen, die door de prijsstijgingen steeds duurder worden, behoren dan tot het verleden. Voorstel: voor de eerste fase van het plan in 1982 een krediet van 630.000,- verstrekken. 81-437 Verhoging- gastarieven per 1 januari 1982 Door de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven (VEGIN) en de Gas unie is overeenstemming bereikt over de verhoging van de gastarieven voor kleinverbruikers. Met ingang van 1 ja nuari 1982 zal de. m3-prijs met 7 cent worden verhoogd, exclusief 0.03 cent milieuheffing en 18% BTW, zodat de nieuwe kubieke meterprijs 46'9 cent zal bedragen. Het vastrechttarief van ƒ48,- per aansluiting blijft ongewij zigd' Voorstel: de voorgestelde prijs verhoging op te volgen. 81-447 Verhoging Elektriciteitstarie- ven per 1 januari 1982 In het kader van de tariefsgelijkheid tussen de PZEM en het Gemeentelijk Elektriciteitsbedrijf zullen de klein verbruikerstarieven met circa 3 pro cent stijgen. Hierbij gaat men uit van het huidige basistarief, dit is het kWh- tarief min het brandstofdeel. Ook moet de Verordening regelende het tarief voor de levering van elektriciteit op enkele andere punten worden gewij zigd. Voorstel: de gewijzigde Verorde ning vaststellen. 81-416 Toepassing art. 47 van de Kleu teronderwijswet. De gemeenteraad moet jaarlijks de af rekening voor de exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs vaststel len. Voorstel: de bedragen over het jaar 1975 en de periode 1971-1975, zoals staat in raadsstuk. 81-417 Toepassing art. 47 van de kleu teronderwijswet De afrekening voor de exploitatiekos ten openbaar kleuteronderwijs moet de gemeenteraad jaarlijks bepalen. Voorstel: de bedragen over de jaren 1976 tot en met 1979 vaststellen zoals in de stukken aangegeven. 81-418 Toepassing art. 47 van de Kleu teronderwijswet Jaarlijks moet de raad de afrekening voor de exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs vaststellen. Voorstel: de bedragen over het jaar 1980 en het tijdvak 1976-1980 vaststellen zoals in het ontwerpraadsbesluit vermeld. 81-432 Medewerking voor vervangen vloerbedekking specialistenkamer "Toorenvliedtschool" De vloerbedekking in de specialisten kamer van de "Toorenvliedtschool" aan de Koudekerkseweg is door een bijtende stof beschadigd. Het school bestuur heeft om medewerking ge vraagd voor het vervangen van de vloerbedekking. Voorstel: de mede werking verlenen. 81-433 Medewerking voor uitbreiding fietsenberging "Toorenvliedtschool" Grote toename van het aantal leerlin gen op de de "Toorenvliedtschool" maakt het nodig de overdekte fietsen stalling uit te breiden met 20 plaatsen. Met name het personeel zal vao de uit breiding profiteren. Het moeten stallen van fietsen tegen het hoofdgebouw kan dan achterwege blijven. Voorstel: het schoolbestuur de benodigde medewer king verlenen. 81-445 Subsidiering in 1982 van de Stichting Regionaal Educatief Cen trum Walcheren. Het bestuur van de stichting Regionaal Educatief Centrum Walcheren in Mid delburg heeft om een subsidie van 2.000,- gevraagd voor de instand houding van de stichting in het jaar 1982. De grootst mogelijke meerderheid van het college is van mening dat de uitvoering van de o.a. aangegeven ac tiviteiten een zaak is van de provincie, Voorstel de gevraagde subsidie niet beschikbaar te stellen. 81-436 Subsidiëring emancipatieactivi teiten 1982 Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. Rondvraag. n Het is nodig te komen tot uitbreiding van het gebouw van de rechtbank aan het Hofplein. In opdracht van de Rijksgebouwendienst is een eerste plan gemaakt. De maquette hiervan staat om te bekijken in de voorlichtingswinkel. Belanghebbenden kunneq hun mening vóór 1 januari a.s. schriftelijk aan b. en vv. laten weten. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5