W a <D N 0 VOORTAAN VOOR HET OPHALEN OUD PAPIER E.D. VER GUNNING NODIG i. li wS Sta oS 48 O 25 nov. - 2 dec. week OPENBARE VER GADERINGEN IN DECEMBER <P Cl «ff De Faam Woensdag 25 november 1981 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 30 nov' t/m 5 aec. <D V oorbereidingsbesluit Kousteensedijk Streekplan Midden-Zeeland Structuurschema's van diverse ministeries (ter inzage) NIEUWE MAATREGELEN ww Een gedeelte van het oude gemetselde riool in de Pijpstraat wordt vervan gen door een betonriool dat dieper komt te liggen. Men denkt over deze ver nieuwing vier weken te doen. De afdeling Weg-en Wegenbouw van Ge meentewerken weet er meer over. O O O O Sa In de garage van de Reinigingsdienst aan de Oude Veerseweg staat nog een overschot zinken huisvuilemmers. Het gaat hier om enkele honderden exemplaren. Ze zijn voor liefhebbers te koop voor 25,- per stuk. Te gebruiken voor het doel waarvoor ze gemaakt zijn of b.v. als plantenbak. Zie het model in de voorlichtingswinkel. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - 100 Jaar Zeeuwse Waterstaat - Hinderwet'81 Alleen om in te zien Jaarverslagen 1980 van de Dienst Accommodaties Sport, Jeugd, Recreatie, Wijkcentra c.a., de Brandweer, de Gemeentepolitie, het Gemeente-archief, de Stedelijke Scholengemeenschap en Gemeentewerken. O a, <D Si s' Het Kerkplein in Nieuwland wordt herstraat. Een karwei dat zo'n zes we ken zal duren. Tijdens de werkzaam heden is de straat niet toegankelijk voor het verkeer. De rijbaan krijgt bronsgele stenen. Aan het profiel van de weg zal men niets wijzigen. De be langhebbenden zijn door Gemeente werken van het geheel op de hoogte gesteld. Wanneer u deze gemeentelijke voorlichtingspagina, leest, is het al weer enkele dagen geleden dat Sint Nicolacfs met zijn gevolg Middelburg bezocht. We hopen dat de inkooppieten inmiddels ontdekt hebben dat er bij het bureau Voorlichting en de plaatselijke VVV een aardig kwartet tegen een zeer redelijke prijs te verkrijgen is. In dit kader maken wij u nog eens extra attent op het rubriekje In Woord en Beeld". Daarin wordt melding gemaakt van de mogelijkheid een nieuwe ouderwetse vuilnisbak te kopen. Misschien ook wel een cadeautip. Van dit onderwerp naar de nieuwe Afvalstoffenverordening van de gemeente. Daarover gaat het hoofdartikel. U moet dat zeker lezen, want u krijgt er op de êên of andere manier zeker mee te maken. Gezien het feit dat Middelburg al heel wat woonerven heeft, achtten wij het zinvol daarover nog eens wat te schrijven. Met name over de (spel)regels die daar gelden. In de praktijk is gebleken dat niet iedereen deze kent en begrijpt. Maar kennen en begrijpen is niet genoeg. Ook de wil om ze na te leven moet aanwezig zijn. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag zuurkool dinsdag erwtensoep woensdag gehakt, andijvie, aardappelen donderdag hamburger, sperziebonen, aardappelen vrijdag karbonade, erwtjes, aardappelen zaterdag macaroni. De maand december met z'n vele feestdagen maakt het niet gemakkelijk om vergaderdata vast te stellen. Toch komen weer een aantal raadscommissies en de gemeenteraad bijeen. Onderstaand een (voorlopig) overzicht: - Volksgezondheid Milieubeheer, donderdag 3 december om 15.30 uur - Sociale Zaken, vrijdag 4 december om 16.00 uur - Onderwijs, maandag 7 december om 16.00 uur. - Gemeentebedrijven, maandag 7 december om 19.30 uur - Financiën, dinsdag 8 december om 15.30 uur - Gemeenteraad, maandag 14 december om 14.00 uur De vergaderingen worden ook aangekondigd in het dagblad de PZC. Wanneer voor een bij eenkomst van een vaste commissie van advies Over enkele dagen-dinsdag 1 december 1981-treedt de "Afvalstoffenverordening gemeente Middelburg" in werking. Hierin staat omschreven hoe en waar u uw (grof) huisvuil klaar moet zetten om meegenomen te worden door de Reinigingsdienst. Deze gemeentelijke dienst is namelijk belast met de uitvoering van de verordening. Daarnaast zijn ook regels opgenomen voor het aanbieden van autowrakken en andere bedrijfsafvalstoffen. Degenen die zich naast de Reinigingsdienst met inzamelen van afvalstoffen beziU.houden (ook vrijwilligers) hebben hiervoor nu, vanaf de ingangsdatum, een vergunning nodig. Taak voor de gemeente De verordening vloeit voort uit de "Afvalstoffenwet". Deze bepaalt dat de provincie een plan opstelt voor de verwijdering van de af valstoffen. Voor de uitvoering van de plannen ligt een taak bij de ge meenten. De gemeente Middel burg maakt deel uit van het sa menwerkingsgebied Midden-Zee land met een centrale stortplaats in Borsele. Door het in werking treden van de gemeentelijke Af valstoffenverordening zijn de be palingen in de Algemene Politie verordening Middelhurg over het ontdoen van huishoudelijke af valstoffen vervallen. Eenmaal per week In de verordening staat onder meer te lezen dat tenminste één maal per week de huishoudelijke afvalstoffen (incl. grof huisvuil) worden ingezameld bij elk perceel dat binnen het,grondgebied van de gemeente ligt. Zoals bekend wordt momenteel het huisvuil e.d. al met deze regel maat opgehaald. In dat opzicht zal er dus niets veranderen. De ge meente heeft bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland echter een ontheffing aange vraagd voor het wekelijks inza melen van het huisvuil voor be paalde gebieden binnen de ge meente. Het gaat hier om boerde rijen en huizen die voor het groot- ste deel ver van de openbare weg staan. Als er ontheffing wordt verleend dan is het gemeentebe stuur verplicht tenminste één plaats binne. de gemeentegrens beschikbaar te stellen voor het achterlaten van huisvuil. Vooruit lopend op deze beslissing heeft de raad op 6 juli van dit jaar besloten het terrein van de Reinigings dienst aan de Oude Veerseweg hiervoor aan te wijzen. Huisvuil Het huisvuil moet in onze stad in plastic vuilniszakken of contai ners worden aangeboden. Deze moeten uiteraard goed gesloten zijn. De inhoud van de huisvuilzak die onder meer een KoMo-keur moet hebben, mag niet zwaarder zijn dan 10 kg, Verder mag er ook niets uit de zak steken dat aanlei ding kan geven tot verwondingen. Het zal u duidelijk zijn dat de vuilniszakken op de verzameldag (zie hiervoor het schema in de ge meentelijke informatiegids "Thuis in Middelburg 1981/1982"), op het voetpad, zo dicht mogelijk bij de rijweg of bij het ontbreken van een voetpad, aan de kant van de rijweg te plaatsen. Houders van containers moeten er voor zorgen dat de geleegde bak op het eind van de inzameldag van de weg is verwijderd. Het is verboden om op andere dagen, tijden, wijzen en plaatsen afvalstoffen achter te la ten. Grof huisvuil Een stuk grof huisvuil mag bij het overdragen aan de Reinigings dienst geen grotere afmeting heb ben dan 1.00x50x50 cm. Kleinere stukken grof huisvuil dienen zo veel mogelijk en één of meer bun dels samengedrukt en - gebonden te worden. Deze bundels mogen echter niet zwaarder zijn dan 30kg. Bij grof huisvuil valt te denken aan afgedankte koelkasten, oude fietsen en takken en struiken e.d. afkomstig van de tuin. Autowrakken Autowrakken en andere motor rijtuigen op meer dan twee wielen kan men kwijt bij de Reinigings garage aan de Oude Veerseweg. Elke werkdag geopend van 8.00-12.00 en van 13.00-16.00 uur. Inzamelen door anderen Het zal u duidelijk zijn dat alleen de gemeentelijke Reinigingsdienst belast is met het ophalen van uw huisvuil. Anderen hebben hier voor een vergunning nodig van B. en W.. Dat geldt dus ook voor vrij willigers die bv. oud papier en kleding inzamelen om er een goed doel mee te dienen, zoals padvin ders, het Leger des Heils, school kinderen, sportvereniqingen e.d.. Tijdens het inzamelen moet men steeds de vergunning bij zich dra gen en op verzoek tonen. Bescherming van het milieu Het is verboden afvalstoffen e.d. die gereed staan aan de straat om te worden opgehaald, te doorzoe ken of te verwijderen. Vaak im mers heeft dit doorzoeken tot ge volg dat het huisvuil over de hele straat verspreid ligt en de Reini gingsdienst zijn werk niet meer kan verrichten. Het aldus ontstane zwerfvuil veroorzaakt een zware belasting van de gemeentelijk veegdienst. Om in te zien De volledige verordening ligt vanaf 1 december a.s. gedurende 3 maanden voor iedereen om in te zien bij de afd.Algemene Zaken in het stadhuis en het bureau Voor lichting aan de Lange Noordstraat 19. De gemeenteraad heeft op 19 oktober j.l. een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor een terrein aan de Kousteensedijk. Het besluit met de daarbij behorende tekening ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Het ontwerp herziening streekplan Midden-Zeeland liqt tot 5 december a.s. om in te zien bij het bureau Voorlichting. Tot diezelfde datum kan men schriftelijk bezwaren indienen bij Provinciale Staten van Zeeland. - Samenvatting structuurschema Openluchtrecreatie en structuurschema Vaarwegen - Structuurschema voor de Landinrichting - Structuurschema Natuur- en Landschapsbehoud - Structuurschema Zeehavens Inspraak op deze schema's is mogelijk tot eind van dit jaar. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeren te verbieden in een parkeervak voor H. de Grootlan 38 behalve voor het motorvoertuig van de heer P.J.H. v.d. Vijver. Kroonberoep mogelijk tot 12 december. - in de Schuttershofstraat het plaatsen van fietsen anders dan in de fietsklemmen te verbie den. Kroonberoep mogelijk tot 19 december. - de kruising van het fietspad Vlissings Bolwerk langs het parkeerterrein van het Tref- center met de weg/fietsroute richting Groene Woud, aan te wijzen als voorrangskruising en wel zo dat het fietsverkeer van het verplichte fietspad voorrang heeft. Kroonberoep mogelijk tot 26 december. - de geslotenverklaring voor alle verkeer behalve Voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Koorkerkstraat in de richting van de Lange Delft op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 26 december. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De ver- keersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 19. DE OMGEKEERDE WERELD Het zal u bekend zijn dat zich achter het bord "woonerf" geen gewone straat bevindt' Maar weet u precies wat een woonerf is? Het is daar achter zo'n bord een beetje de omgekeerde wereld. Tenminste, vergeleken bij wat we nor maal gewend zijn. Een doorsnee straat bestaat meestal uit gevelwand, stoep, geparkeerde auto's, steen, blik, lawaai en uitlaatgassen. In de meeste gevallen is het snelverkeer de baas en moeten voetgangers, fietsers en spelende kin deren daar rekening mee houden. Hier en daar kregen bewoners daar genoeg van' Zo ontstond het woonerf. Het woonerf is dus min of meer uit nood geboren. Aan de hele inrichting moet je kunnen zien dat je niet met een gewone straat te maken hebt. Een woonerf heeft een duidelijke ingang (inrit) en een duide lijke uitgang (uitrit) waar borden bij staan. In een woonerf is meer plaats voor bomen, struiken, planten en bankjes. De bestrating vertoont meer variatie. Alles is een beetje speelser. Een automobilist gaat het er haast vanzelf rustig aan doen, want er is al leen een smalle strook weg die niet rechttoe rechtaan gaat. De weg is niet en bijstand een spreekrecht geldt staat dat aangegeven. Om van deze mogelijkheid het woord te voeren tijdens een vergadering ge bruik te kunnen maken is een afspraak met de secretaris van zo'n raadscommissie noodzake lijk. De naam van deze functionaris vindt u dam in de aankondiging. Er mag alleen ge sproken worden over zaken die op de agenda staan. Voor zover tijdig bekend, zijn de agen dapunten te lezen in de advertentie. Agenda's met bijbehorende stukken liggen voor een ieder om in te zien in het leeshoekje van de voorlichtingswinkel aan de Lange Noordstraat 19. U bent er altijd welkom tijdens kantooruren. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM. 1. Lambrechtstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Smidsbolwerk Afgesloten voor alle verkeer 4. Kerkplein Afgesloten voor alle verkeer Herbestrating In uitvoering Bouwwerk zaamheden In uitvoering In uitvoering Herbestrating In uitvoering Riolerings werkzaamheden verdeeld in een rijbaan en aparte trot toirs. De straat is een verlengstuk van huis en tuin, waar mensen zich weer vrijer kunnen bewegen, waar voet gangers zich minder bedreigd hoeven te voelen en waar kinderen veilig op straat kunnen spelen. De hoofdzaak is dus dat in een woonerf de straat van de voetganger is en de auto er heel voor zichtig en bescheiden mag rijden. De belangrijkste regels - Op wegen binnen een woonerf mag overal gelopen worden en kinderen kunnen overal spelen. - Auto's moeten stapvoets rijden. Dat geldt ook voor fietsers en bromfiet sers. - Wie in een woonerf rijdt met een auto, fiets of brommer mag de voetgangers niet hinderen. Maar andersom mogen voetgangers en spelende kinderen het verkeer ook niet tegenhouden of onnodig be lemmeren. - Parkeren mag alleen waar een P. op straat is aangebracht of waar het bekende blauwe bord met de witte P staat. Op andere plaatsen in een woonerf is parkeren verboden. - Verkeer van rechts heeft voorrang. Dat geldt ook voor een fiets of bromfiets. In een woonwerf moet een fiets van rechts dus voorrang krijgen van een auto van links. - Bij het verlaten van een woonerf moet men het verkeer daarbuiten voorrang geven. Waar in Middelburg? In onze gemeente kunt u het bord "woonerf" aantreffen bij de Bellink- straat (de eerste straat in Middelburg die werd omgevormd tot woonerf), ge deelte Penninghoeksingel. Eigen- haardstraat e.o., Bogardstraat e.o., Ko ningsstraat, Bagijnhof, zes straten in Klarenbeek III, de "medes" in Dau- wendaele (met uitzondering van Brug- gemede en gedeelte Westmede), Oud Arnemuids voetpad e.o., de vier "kwartieren" in Klarenbeek en bin nenkort ook het pleintje aan de Schoutstraat. i\ Met een dag of tien gaat men beginnen met het verbreden van de Poelendaelesingel en de daar aanwezige brug. Ook de Vlissingsesingel wordt aangepakt. Het totale werk moet in juni/juli gereed zijn. Op dit moment is men bezig met het verleggen van leidingen. Een aantal bomen is al verplaatst. 1 1 i l i l I Colofon j Deze i voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder I redactie van het i bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn ^altijd van harte welkorn.

de Faam | 1981 | | pagina 5