ABDIJ IEUWS Provincie schrapt Baalhoekplan rèiwarming bel 01150-., KADOTIP A IPOS rrtNJSi vo9 vj\N LEEUWENBURGH'S Vriendelijk wegberm-beheer IN BEROEP HÜLSTA \w. Provinciale staten beslissen over verwijdering Baal hoekkanaal van streekplan COMMISSIES Raad voor het milieu Milieucommissie Welzijnsplanning Waterbeheer Emancipatie AANVRAGEN NEDERLANDSE STIKSTOF MAATSCHAPPIJ ADVERTEREN HET MEDIUM BIJ UITSTEK A WEE KIN FORMATIE 'n heerlijke vachtlaars, gevoerd tot aan de teen! BAMALAARZEN vanaf 159.95 Adverteren is bekend"] blijven M. DE DREU CO. B.V. C\N£< OttHj» *i\\ 99 c1 sp°^a 25°A De Vlissinger - De Faam Woensdag 25 november 1981 Provinciale staten van Zeeland zullen in hun vergadering van 1 1 de cember definitief beslissen over het schrappen van het Baalhoekkanaal van de kaart van het Streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Internationale belangen Bezwaarschriften 100 jaar waterstaat Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, teleffoon 01180-27351 toestel 249. peVussingep| zie elders in dit blad ARGO ROLMES GOKO G-100 ^VIEWER KAISER DIASCOP-1 BONOVIT AUTOGARAGES kwaliteitsmeubelen grote sortering bij pot in axel Suzuki GX 100 coupé 18.000 km. 1980 7.500,- Opel Kadett 4-drs. met gasinst. 1978 7850,- Granada 2300 L autom. met trekhaak 19731.350,- Bovag garantie AUTOBEDRIJF 25 kg KATTEBAKVULLING DIERENSPECIAALZAAK HENGELSPORT Kleine Markt 5 - VLISSINGEN 01184- 18081 In 1981 is de provinciale waterstaat grotendeels overgeschakeld op milieu vriendelijk wegberm-beheer. Dat wil dus zeggen: minder maaien van ber men, bepaalde plantensoorten ontzien, niet of nauwelijks gebruik maken van bestrijdingsmiddelen etc. De waterstaat heeft nu een notitie ge maakt over de opgedane ervaringen en eventuele stappen naar een nog vrien delijker beheer van de provinciale weg bermen. Geconstateerd is dat de invoering van een alternatief bermbeheer zonder veel problemen is verlopen. Voor het maaien is een aantal richtlijnen opgesteld, die in korte trekken het vol gende behelzen. Alle bermen, taluds, slootkanten enz. worden éénmaal gemaaid in de periode september-oktober. Een uitzondering wordt gemaakt voor een aantal met na me genoemde bermen waar ook een maal in de eerste helft van juni wordt gemaaid. Vanwege de verkeersveilig heid wordt wel geregeld gemaaid in de bermstrook tussen de weg en de reflec- torpalen. Het maaiwerk wordt niet meer uitge voerd met een z.g. klepelmaaier, die het gras fijnnakt en waarna het in de berm blijft liggen. Er wordt andere apparatuur gebruikt en het maaisel wordt afge voerd. Zuidbermen worden - indien van toe passing - als eerste gemaaid. Ten slotte moet spoorvorming in bermen en taluds worden voorkomen. In de maaibestekken zal een en ander nog duidelijker worden omschreven. Financiële problemen zijn er niet ge weest. Het is de bedoeling dat in 1982 praktisch alle wegbermen op deze manier zullen worden gemaaid. Ook zijn er richtlijnen opgesteld voor het gebruik van chemische bestrijdings middelen. (Die worden trouwens zo beperkt mogelijk gebruikt). Ze worden niet gebruikt in droogvallende watergangen en in beplantingen die ouder zijn dan vier jaar. De chemische bestrijding langs randen van asfaltwe gen wordt beperkt en er wordt waar mogelijk overgeschakeld op van tijd tot tijd ploegen en afvijzelen. Er wordt geen chemische bestrijding meer toegepast rond wegwijzers, bermpalen etc. Bestratingen, fietspaden en dergelijke kunnen zonodig nog worden bespoten, éénmaal per jaar, kort na de winter. Distelhaarden kunnen zonodig selectief chemisch worden bestreden. Er is vast gesteld dat van een bestrijdingsmiddel (MCPA) op een aantal plaatsen nog te veel is gespoten. Er zijn bij provinciale waterstaat afspraken gemaakt om in 1 982 het spuiten verder aan banden te Dinsdag 1 december a.s. om 1 0.30 uur buigt de Derde kamer uit gs zich over het beroep van het bestuur van de Christelijke kleuterschool Terneuzen. Het bestuur heeft beroep ingesteld tegen het door de gemeente Terneuzen vastgestelde bedrag per leerling over 1978. Ook worden op 1 december twee be roepszaken behandeld op grond van de algemene bijstandswet. De Tweede Ka mer uit gs is hiermee belast. Het gaat om beslissingen van b. en w. van Sint- Philipsland en van Middelburg, die resp. worden behandeld om 1 1.00 en 11.30 uur. ■■■■■■Bi Van eind april tot eind juni heeft op een aantal plaatsen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en het provinciehuis het ontwerp voor de wijziging van het streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen ter inzage gelegen. Dit ontwerp heeft betrekking op het schrappen van het Baalhoekkanaal en het geplande indus triegebied aan de Westerschelde^oever. Deze zaak heeft een lange voorgeschie denis. Toen het streekplan in oktober 1977 werd vastgesteld door de staten, bestonden er al twijfels over de vraag of-het Baalhoekkanaal wel of niet de Zeeuwse belangen diende. Er werd toen een speciale Baalhoeknota in het voor uitzicht gesteld, die echter nooit ver scheen, omdat de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening in mei 1979 met een standpunt kwam over het kanaal. Hoewel de minister pleitte voor het handhaven van het ka naal op de streekplankaart gaven gede puteerde staten - mét medeweten van provinciale staten - de directeur van de provinciale planologische dienst op dracht een wijziging van het streekplan in studie te nemen. Ondanks hernieuw de aandrang van de ministers van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning en van verkeer en waterstaat be sloten GS hun standpunt niet meer te wijzigen. In november vorig jaar volgde vaststelling van het voorontwerp. Hierin werd geen wijziging meer gebracht, on danks de reacties hierop, vooral van rijkskant. De grote belangstelling die het rijk aan de dag legt voor het Baalhoekka naal heeft te maken met het feit dat de kanaal-aanleg onderdeel is van een aantal internationale afspraken tus sen Nederland en België, de zg. wa terverdragen. In principe zijn de beide regeringen het eens over het volgende: België levert schoon Maaswater en zorgt voor een schone Schelde en een De provincie meent dat de aanleg van het Baalhoek-kanaal alleen nadelige gevolgen heeft voor Zeeland. schoon kanaal Gent-Terneuzen. Neder land gedoogt dan de aanleg van het Baalhoekkanaal en de afsnijding van de Bocht van Bath in de Westerschelde. Afgezien van het feit dat de Belgen vrij veel binnenlandse problemen hebben met het waterverdrag, zou het schrap pen van het Baalhoekkanaal de over eenkomst in de ogen van onze Zuider buren totaal onmogelijk maken. Van daar de aandrang van het rijk op de provincie het Baalhoekkanaal te hand haven op de streekplankaart. De ter inzage legging van het ontwerp van de wijziging leverde 6 bezwaar schriften op, ditmaal niet van veront ruste burgers, maar van louter officiële instanties. Namelijk: de waarnemend hoofdingenieur-directeur van Rijkswa terstaat Zeeland; de directeur regionale economische politiek van het ministerie van economische zaken; de inspecteur ruimtelijke ordening in Zuid-Holland en Zeeland; de minister van openbare wer ken te Brussel; de bestendig afgevaar digde voor openbare werken en mid denstand van de provincie Antwerpen en van het Antwerpse provinciebestuur zelf. Gs baseren zich op de adviezen die de provinciale planologische commissie over de bezwaarschriften heeft gege ven. Die adviezen komen er in het algemeen op neer dat de aangevoerde bezwaren reeds bekend waren en dat ze dus niet hoeven te leiden tot wijzi ging van het reeds ingenomen stand punt van de provincie, namelijk dat het Baalhoekkanaal alleen nadelen oplevert voor Zeeland en voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzon- De provinciale raad voor het milieu vergadert vrijdag 27 november a.s. om 10.00 uur. Op de agenda staan het ontwerp-voorstel bestuurlijke organisa tie waterkwaliteit, het advies van een commissie uit de raad over de provin ciale distelverordening, het ontwerp- streekplan Midden-Zeeland, de ont- werp-nota natuur- en landschapsbe scherming en het milieuverslag van de provinciale waterstaat over 1981 Ook op 27 november, maar om 14.00 uur vergadert de statencommissie voor het milieu. Agendapunten zijn: het ontwerp-voorstel bestuurlijke organisa tie waterkwaliteitsbeheer, het ontwerp- streekplan Midden-Zeeland, een nota over milieu-vriendelijk beheer van weg bermen en de ontwerp-nota natuur- en landschapsbescherming. De emancipatiecommissie vergadert op maandag 30 november om 14.00 uur. Belangrijkste agendapunt is de voorgestelde subsidiëring van emanci patie-activiteiten in Zeeland. De bezwaarschriftencommissie wel zijnsplanning heeft een vergadering op dinsdag 1 december, om 16.00 uur. Behandeld worden bezwaarschriften die zijn ingediend door, de Zeeuwse jeugd raad, NUSO (speeltuinwerk) en de ka tholieke vrouwenorganisatie tegen het deelplan sociaal-cultureel werk. Het ontwerp-voorstel bestuurlijke orga nisatie waterkwaliteit (waarin een sterke concentratie van de Zeeuwse water schappen aan de orde wordt gesteld) wordt ook behandeld in de commissie voor het waterbeheer en wel op woensdag 2 december om 10.05 uur. Alle commissies vergaderen in het openbaar in het provinciehuis. Sint Pie- De tentoonstelling "100 jaar Zeeuwse waterstaat" is deze week nog te zien tot en met a.s. zaterdag in het museum voor Noord- en Zuid-Beveland, Singel straat 13, Goes. Het museum is dage lijks geopend van 09.00 tot 12.00 en van 1 3.00 tot 1 7.00 uur. De tentoonstelling laat met maquettes kaarten, dia's en foto's zien wat de pro vinciale waterstaat was en is. Ook is allerlei apparatuur opgesteld, van anti quiteiten tot computers Na Goes zal "100 jaar Zeeuwse water staat" nog te zien zijn in Axel (van 9 t/m 19 december in de Halle). Oostburg en Zierikzee. ■HBHHHMBMWH terstraat 42, Middelburg, behalve de provinciale raad voor het milieu (ook openbaar), die bijeen komt in de Sta tenzaal, Abdij 1 1, Middelburg. De sta tencommissie voor het milieu en de emancipatiecommissie hebben spreek recht voor het publiek. PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 43 lid 4 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAGEN De Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. te Sluiskil heeft bij hen op 17 september 1981 aanvragen om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek (ter vervaardiging van kunstmeststoffen) met een ammo- niakproduktie-eenheid Unit D. De inrichting is gelegen aan de Industrieweg 10 te Sluiskil (gemeente Terneuzen), kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sektie P. no. 1332. TER INZAGE k Voor een ieder liggen de volgende stukken ter inzage: de aanvragen met bijlagen; daarbij behoort het besluit van 13 oktober 1981 op grond van artikel 43 lid 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, om de termijn, waarbinnen de vergunningen gegeven dienen te zijn, te verlengen met 1 maand, tot een totaal van*8 maanden. Tervisielegging vindt plaats van 26 november tot 26 december 1981 op de vol gende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Terneuzen. op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 uur en iedere donderdagavond van 19-22 uur; - in het gemeentehuis van Sas van Gent, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur; - in de provinciale bibliotheek. Abdij 9. Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22 Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant 1, Terneuzen. op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur: op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur: Na 26 november 1981. tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de bovengenoemde stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen, tegen het geven van de aangevraagde vergunningen, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. St. Pieter straat 42,4331 EW Middelburg en wel tot 26 december 1981 .Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een openbare zitting op maandag 14 december 1981 om 14.00 uur in hel gemeentehuis van Terneuzen. Hierbij wordt gelegenheid gegeven over de aanvragen van gedachten te wisselen. Middelburg, 25 november 1981. Razendsnelle storingsservice door heel Zeeland. Mobilofoonwagens die zó bij u zijn. Meer. weten over onze Hoog Rendements en Energie Zuinige cv-ketels? Bel ons! Zeeuwse Verwarmings Unie bv I Industrieweg 36 4538 AJ Terneuzen s>& Hobby snijmachine voor perfekt afsnijden van foto's. Dankzij handige aandruk- snijrol probleemloos werken. KADOPRIJS Filmviewer voor super en single-8 films. Uitgevoerd met f3.5/14 mm objektief. KADOPRIJS Dia battenj-viewer voor ingeraamde dia's en film stroken. KADOPRIJS De laars is voorzien van een antislip- zool, heeft een erg gemakkelijke pas vorm en geeft vol doende steun. BURGPROMENADE 18 - MIDDELBURG Tel. 01152-1361 Van duurzaam metaal, dus geen onderhoud. De beste, maar ook nog de goedkoopste. Vanaf 5.20 x 2.70 1:840,- ^Franco thuis. Alle soorten zonwering en voorzetrolluiken. R. BOEYE, Beukelszstr. 14,4521 BG Biervliet. Zusterstraat 34 Middelburg (centrum) Tel. 01180-12972 ïl\ke\en

de Faam | 1981 | | pagina 13