ZOA verkoopt handwerkjes en rekent op hulp organisaties K Schoolfoto uit de oude doos E Florado Deze Week IN ZEELAND SLECHTS EEN CONSULENTE Feestknaller week 10 Toneelstuk van Miller in Kuiperspoort Woensdag 11 november 1981 De Faam Evangelie Feeataanbiedingen BEGONIA Q- rijkbloeiend 4i93 FICUS BENJAMINI zeer groot 7.95 elke klant voor 1 piek één plant bij' een aankoop KAAPSVIOOLTJE Zelfwerkzaamheid Onderwijs Zeeuwse vrouwenorganisaties Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Hans Warren en Demarrage Werkgroep Homofilie Dia-geluidshow Raadsvergadering Mariekerke Positief werkloos in vormingscentrum Dr. De Kwaadsteniet over vrede en veiligheid Gevonden voorwerpen EO-reveilavond Sport en voeding Aanbieding LP mannenkoor Beroependenionstratie Prinsensoos Showfestival Euroband Kijkje nemen in stadhuis gaat kwartje meer kosten Rijdend Bijbelhuis Verkooptentoonstelling van het Rode Kruis Vredesgebedsdienst IKV Film in VJV Filmcyclus in Open Hof Bussen naar demonstratie in Amsterdam Gitaarbeurs in Vlissingen Scholierenkaffee Lezing natuur en recreatie Verkiezingsprogramma PvdA Vergadering raad Westkapelle Humanisten en IKV Contactavond Kynologenclub Huisgebondenen op bezoek in supermarkt Mevrouw Christien Manni toont de handwerkjes, die zij in Zeeland te koop aanbiedt. leine bijdragen en enorme in spanningen van anonieme vrijwilligers, hebben al heel wat levens gered, zo niet het leven van noodlijdenden voor kor tere tijd if zelfs permanent draaglijk gemaakt. Een van die stille noeste wer kers is mevrouw Christien Manni-Gun- nink u'it St. Laurens. Vanuit haar privé- woning aan de Van Citterstraat ver koopt zij handwerkjes, die zijn gemaakt in vluchtelingenkampen, waar uitgewe ken mensen uit Vietnam. Laos en Cam bodja noodgedwongen wachten tot er een beter, permanent woonoord is ge vonden. De opbrengst van die hand werkjes komt ten goede aan de mensen zelf. Daarvoor zorgt ZOA, de organisa tie waarbij mevrouw Manni is aange sloten. En ZOA staat voor Stichting Hulpverlening Zuid-Oost Azië. Het hoofdbureau is in Groningen. Ook roept mevrouw Manni Zeeuwse organisaties op om activiteiten te houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor ZOA. "Vanuit mijn huis regel ik de verkoop en geeft informatie over hel werk van ZOA". legt mevrouw Christien Manni uit. Zij houdt zich overigens niet bezig met de begeleiding van Aziatische vluchtelingen in Nederland waarvan er ook tientallen op Walcheren verblijven. ZOA doet dat wel landelijk. "Sinds kort heb ik assistentie van me vrouw Cor Ramondt uit Middelburg. Daarvoor deed ik dit werk twee jaar al leen", vertelt de enige Zeeuwse activiste van ZOA. ZOA koppelt het werk in de vluchtelin genkampen aan of ter ondersteuning van de evangelieverkondiging. "Maar dal komt op de tweede plaats", verdui delijkt mevrouw Manni. "Op de eerste plaats komt de hulpverlening. Dat bete kent hel opzetten en organiseren van kampen. Ook stuurt ZOA Christelijke Medische Teams naar de kampen. Want^ naast gebrek aan voedsel is er een chro nisch tekort aan medicijnen en medische hulp". Het is echter niet zo dat liet voor de vluchtelingen allemaal piekfijn wordt geregeld. Mevrouw Manni: "Men is nu bezig met projecten waarbij zelfwerk zaamheid voorop staat. ZOA levert ma teriaal. zoals zaad. en de vluchtelingen moeten zelf de zaak verbouwen. Ook zijn er visvijvers aangelegd en in de kampen bij de grens van Laos, Cambodja en Thailand is men begonnen met kuiken fokkerijen en varkensmesterijen". Op dit moment worden volgens me vrouw Manni ZOA-vrijwilligers uitge zonden naar de Philippijnen. In Neder land zelf wordt de nazorg voor de naar hier geëmigreerde Vietnamezen ter hand genomen. "Nederland heeft een zeer strikt opnamebeleid. De Vietna mezen komen druppelsgewijs hier aan. Cambodjanen neemt Nederland niet op. Het schijnt dat er een of andere over eenkomst tussen Cambodja en Neder land dat verhindert", weet Christien Manni-Gunnink. ZOA zit vol toekomstplannen. Mevrouw Manni: "Toen de vluchtelingenstroom op gang kwam, las je er iedere dag wel wat over in de krant. Nu is die publiciteit minder geworden. Soms druppelt er wel eens wat door. Maar de vluchtelingen blijven onverminderd de grenzen passe ren of per boot een vluchtweg over zee zoeken. Daarom worden de Christelijke Medische Teams in Thailand binnen kort uitgebreid. Ook worden er onder wijskrachten gestuurd die aan de men sen een vak leren. Een ander probleem is de taal. Er zijn enorm veel analfabeten. De opzet is dat de vluchtelingen eerst hun moedertaal leren lezen en schrijven. Daarna kunnen ze gemakkelijker de taal van hun nieuwe land leren". Mevrouw Manni blijft intussen niet stil zitten en wachten op klantjes voor haar snuisterijen en informatieboeken over de toestanden in de kampen. Ze timmert ook aan de weg. Onlangs werden Zeeuwse vrouwenorganisaties aange schreven met onder meer het verzoek of de dames zo vriendelijk wilden zijn 0111 eens een bazar te organiseren, waar de handwerkjes verkocht zouden kunnen worden. Dat zou tevens betekenen dat er wat meer bekendheid zou komen over het werk van ZOA. Mevrouw Christien Manni: "Er zijn tal van voorbeelden te noemen van activi teiten die in het land ten behoeve van ZOA zijn ontwikkeld. Het Rooms Kat holieke Jongerenkoor in Coevorden bij voorbeeld heeft een plaat gemaakt. Een school in Katwijk organiseerde een prestatieloop, waarbij de plaatselijke winkeliers een fikse som geld afdroegen voor iedere scholier die de prestatieloop uitliep. Dat bracht maar liefst achtdui zend gulden op. Maar ook na de bazar verleden jaar in de Middelburgse Re- genboogschool telden we ten gunste van de vluchtelingen drieduizend gulden". Voor wie iets wil lopen bij mevrouw Manni of ten gunste van de hulporgani satie iets wil organiseren, kan contact opnemen met mevrouw Christien Manni- Gunnink. Van Citterstraat 4 in Sint Laurens, telefoon 01180-34215. GOES/VLISSINGEN - De Zeeuwse schrijver(dichter)-vertaler Hans War ren staat vrijdag 13 november centraal tijdens een literaire avond, die wordt gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Warren zelf houdt een voor dracht en lezingen worden gehouden door Gerrit Komrij. Ton Lanoye en Andrë Oosthoek. De muzikale ver siersels bestaan uit barok- en rococo- muziek. In het Vlissingse Vestzakt- heater wordt zaterdag 21 november een demarrage geplaatst in poëzie, performance, geluid, fotografie en film. Medewerkers zijn Herman Brand. Francois Dixhoorn, Henk Heideveld. Tim Krabbé. Rhay Matti- ce. Peter Nijmeyer en Peter Zonder land. Beide voorstellingen starten 's avonds om acht uur. VLISSINGEN - In de coffeeshop Belle Amie aan het Bellamypark in Vlissingen wordt woensdag 11 no vember de film 'Anna und Edith' ge draaid. Het gaat over een vrouw op een verzekeringskantoor, wiens hu welijk 11a vijf jaar afknapt. Ze ontmoet een vriendin waarmee een steeds ver der groeiende relatie ontstaat. De film loont het werkklimaat op kantoor en de solidariteit die groeit tussen beide vriendinnen. Aanvang van de film is acht uur. Het onderwerp van de huiskamer- bijeenkomst van de werkgroep Ho mofilie Walcheren op woensdag 18 november is 'Ontmoetingsplaatsen'. Ook op 18 november is er een vrou wenrelatie'. VLISSINGEN - De activiieitencom- missie van het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen houdt vrijdag 20 no vember in de kerk/aal van het wijk centrum een dia-geluidshow. Deze show is afkomstig uil Zwitersland en uniek voor Nederland, want in sléchts enkele Nederlandse plaatsen wordt deze show getoond. Zes electronisch gestuurde diaprojectoren maken een beeld van drie bij negen meter. Muziek van Bach. Vivaldi, en Mozart wordt in stereo afgespeeld' De dia-ge luidshow begint vrijdag 20 november 's avonds 0111 acht uur. MARIEKERKE - De gemeente Ma riekerke miste nog een gemeentevlag. Voor 850 gulden kan dit kleinood nu worden aangeschaft als de raad tij dens zijn vergadering van woensdag 18 november goedkeuring daaraan geeft. Uit een drietal ontwerpen (geadviseerd door de Hoge Raad van Adel) koos hel college van b en w er écn die vrij nauwkeurig neerkomt op een weergave van het gemeentewa pen. Verder wordt tijdens de vergade ring oordeel geveld over het aantrek ken van een nieuwe 'schoonhouder', of zoals het voorstel luidt 'een schaap met vijf poten' voor het nieuwe ge meentehuis. Ook meldt het gemeen tebestuur enigszins verheugd in zijn voorstel, dal er nu ook in Grijpskcrke volkstuinen gebouwd kunnen worden. De vergadering van het gemeentebe stuur van Mariekerke wordt woensdag 18 november gehouden om 19.30 uur in het gemeentehuis. MIDDELBURG - Met als onderwerp 'Arbeidsloos Inkomen' wordt donder dag 12 november gediscussieerd in het Vormingscentrum Jong Volwassenen (VJV) aan de Latijnse Schoolstraat in Middelburg. Bestuurder De Kolk van de Voedingsbond FNV houdt over dat onderwerp een inleiding. Uitgangs punt tijdens de discussie is dat men het niet altijd hoeft te hebben over de nare gevolgen van werkloos zijn hel schei- 1 den van arbeid en inkomen. De bij eenkomst begint donderdagavond 0111 half acht. VLISSINGEN - In samenwerking met de CDA-vrouwenraad houdt de CDA afdeling Vlissingen donderdag 12 no vember een bijeenkomst over 'Vrede en Veiligheid' waar dr. W. de Kwaad steniet een inleiding over houdt. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Anker aan de Bonedijkestraat in Vlis singen. De Kwaadsteniet is lid van de Tweede Kamer. I11 alle geledingen van hel CDA worden momenteel discus sies gevoerd over het vraagstuk van vrede en veiligheid. MIDDELBURG - Op het Middel burgse politiebureau werden in de periode van 26 oktober tol en met I november dé volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Diverse porte- monnee's; handschoenen; autosleu tels; bos sleutels; herenhorloge; be- delketting en een kinderschoen. VLISSINGEN - In de periode van 28 oktober tot 4 november zijn bij de ge meentepolitie te Vlissingen de vol gende voorwerpen aangegeven: 2 bankbiljetten; knipperlicht; bruin le der etui met pennen; blauw/wit schooletui: paar blauwe kinderhand schoenen; zwarte dameshandschoen; lange wollen bruine das; witte shawl; gouden trouwring met steen; gouden babyarmband met inscriptie; zilveren armband met steen: 3 sleutels in rood etui: 7 sleutels aan zwart label; 2 sleu tels aan bruin lederen band: bruine fietstas. Aangegeven dieren: bruin/wit ge kruiste Keeshond (asiel); zwarte kater (asiel); Siamese kat (particulier). Openingslijden: maandag tot en met vrijdag 09.00 - 12.00 uur. 14.00- 16.00 uur. Bij de Gemeentepolitie te Oost Sou burg werd in dezelfde periode een bruine lederen damesportemonnee aangegeven. VLISSINGEN - De Evangelische Omroep houdt vrijdag 20 november in de Vlissingse St. Jaeobskerk een avond, die in het teken staat van Re veil. Sprek r zijn J. Kits sr. en Fcike ter Velde. Arie Pronk bespeelt het orgel. Het is de bedoeling dal er die avond veel samen wordt gezongen, terwijl de meditatie wil-aanmoedigen en oproe pen tot terugkeer naar het woord van God. De reveil-avond begint 0111 acht uur. KOUDEKERKE - Een medewerker van een dieetvoedingsbedrijf houdt dinsdag 17 november in hotel Wal cheren aan de Brouwerijstraat te Koudekerke een lezing sport en voe ding. Hel thema zal zijn 'Prestatie verbeteren door optimale voeding'. Aanvang van de voorlichtingsbijeen komst is dinsdagavond hall'acht. MIDDELBURG - De langspeelplaat van het Middelburgse mannenkoor wordt vandaag (woensdag 11 novem ber) officieel aan de commissaris der Koningin in Zeeland aangeboden. Dat gebeurt 's morgens om elf uur in het provinciehuis aan de St. Pieter straat in Middelburg. Goes - Van II lot en met 14 november wordt er in de Goese Zeclandhallen een beroependcmonstratic gehouden. Tijdens deze dagen zal de Veilinghal bol staan van de informatie over de te kiezen beroepen waarvoor men via het voortgezet onderwijs kan kiezen. De bedoeling is om inzicht te krijgen in wat een dergelijk beroep voor de toe- AAP, NOOT, MIES 'en schitterende foto uit 1891 van de Openbare School te Westkapelle. De haardracht, blik in de ogen: trek ze een spijkerbroek aan en ze kunnen zo anno 1981 de straat op. Rechts staal fier de bovenmeester Van Elsacker. Zijn beide kinderen Kees en Koos dragen als enige op deze nostalgi sche plaat burgerkleding. Koos zal dan wel dat (kleine) meisje op de eerste rij zijn en Kees de tweede jongen 'van rechts gezien in de derde rij. De foto is ons gezonden door M.C. van Elsacker, Mazzinilaan 18 te Middel burg. Alle aanbiedingen geldig van 1 2 nov. t/m 18 nov. zolang de voorraad strekt. Filiaaladressen: GOES: Lange Kerkstraat 8 MIDDELBURG: Lange Delft 99 VLISSINGEN: Walstraat 90 Ook deze foto kunt u bij ons nabestellen. Fotograaf Ruben Oreel maakt er een reproductie van. U dient dan - om ver warring te voorkomen - dit knipsel in een enveloppe doen met 7.60 (che ques of girokaart niet op naam) en ver zenden aan de Redactie Faam-Vlissin- ger. Postbus 5017.4330 KA Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek AAP, NOOT. MIES. MIDDELBURG - De werkgroep car naval van de wijkvereniging Zuid in Middelburg houdt zaterdag 14 no vember een Prinsensoos in het Zui derbaken. Tijdens de soos zal de nieuwe Prins Carnaval en zijn raad van elf worden voorgesteld. Voorts zal het motto voor het carnaval 1982 be kend worden gemaakt. Renë Brozius neemt de dansmuziek voor zijn rekening. De prinsensoos luidt het nieuwe carnavalsseizoen in. Aanvang 21.00 uur. MIDDELBURG - De Euroband houdt zaterdagmiddag 14 november een showfestival in het Zuiderbaken in Middelburg-Zuid. De miniretten en majorctten zullen daar individueel of in groepjes hun zelfgemaakt show brengen. Een deskundige jury is aan wezig. De toegang tot de show is gra tis. Er zal een verloting worden ge houden met als hoofdprijs een draag bare zwartwit tv of een radiocassette recorder. Het festival begint om 13.30 uur. VEERE - Het entreegeld voor de be zichtiging van het stadhuis in Veere wordt met 25 procent verhoogd. Alt hans, zo luidt een voorstel van het college van b en w aan de gemeente raad in Veere, die zich daar 25 no vember over uitspreekt. Om het stad huis te bezichtigen werd tot 1111 toe één gulden gevraagd en dat zal ëën gulden en 25 cent gaan kosten. Volgens richt lijnen van het ministerie van Binnen landse Zaken is een tariefsverhoging van vier procent redelijk. Het minis terie gaf echter toestemming aan Vee- re 0111 de tarieven met 25 cent te ver hogen. In Den Haag bleek men ge voelig voor het argument, dat het geen pas geeft om de rondleiders met aller lei wisselgeld problemen op te sche pen. MIDDELBURG - Van maandag 16 tot en met donderdag 19 november is het Rijdend Bijbelhuis van het Ne derlands Bijbelgenootschap op bezoek in Middelburg._De wagen rijdt door de straten van de Magistraatwijk in Mid delburg-Zuid en in Dauwendaele. Medewerkers van diverse kerken ver gezellen de wagen en zullen bij de be woners aanbellen om de nieuwste bij beluitgave te tonen. Ook andere uit gaven. die betrekking hebben op de bijbel, worden meegevoerd. Het Rijdend Bijbelhuis is woensdag avond te bezichtigen op hel parkeer terrein tussen de Hoeksteen en het winkelcentrum Dauwendaele van 19 lot 20.30 uur. MIDDELBURG - De vrijwillige wel fare van het Nederlandse Rode Kruis houdt tentoonstellingen-verkopen in Middelburgen Veere. Dinsdag 17 no vember in nel bejaardentehuis Nieuw Sandenburgh van 's middags twee lot vier in Veere en woensdag 18 novem ber in het bejaardentehuis Eben Haë- zer om dezelfde tijd in Middelburg. Alle artikelen die te koop worden aangeboden zijn vervaardigd door bejaarden, gehandicapten en chroni sche zieken van de afdeling Middel- burg. MIDDELBURG - Zondag 15 no vember wordt er weer een vredesge bedsdienst gehouden. Voorganger is ditmaal Ds. A. Fox uil St. Laurens die spreekt over de profeet Elia. Zowel in de dienst als tijdens de na bespreking wordt ook aandacht ge schonken aan de demonstratie tegen de kernwapens op 21 november in Amsterdam. De dienst wordt als altijd gehouden in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Middelburg en vangt aan te 19.30 uur. VLISSINGEN - In het Vlissingse VJV-centrum aan de Verkuyl Quak- kebaarstraal wordt dinsdag 17 no vember 's avonds om acht uur de film 'Donna' getoond. Het gaal in deze film om de relatie tussen vrouwen en politiek, vanuil een historisch per spectief. Uitgangspunt is de brutale inval van ultra-rechtse groepen in een radiosta tion voor vrouwen in Rome. VLISSINGEN - In het SKA-buurt- huis Open Hof wordt vrijdag 13 no vember een filmavond gehouden waar enkele korte films uit de cyclus 'Ge jaagd door de winst' worden getoond. De films zijn geregiseerd door Guido Henderickx en de muziek is van Her man van Veen. Aanvang van de voor stelling is half negen. komst heeft te bieden. De beroepen die niet 'zichtbaar zijn gemaakt' zijn in een kaartenbak ondergebracht. De hallen zijn dagelijks geopend van 's morgens negen tot 's middags vijf uur. Donderdags kan men er tot 's avonds negen uur terecht. MIDDELBURG - Zoals bekend wordt er op 21 november in Amster dam een grootscheepse demonstratie gehouden tegen de atoomraketten in Europa. In Zeeland is inmiddels het '21 november-comitee' opgericht, dal de organisatie op zich heeft genomen om onder andere de Zeeuwse deelne mers aan deze nationale demonstratie met bussen te vervoeren. De kaarten zijn verkrijgbaar bij: Provinciaal Kerkcentrum aan de Singelstraat in Middelburg. 01180-15353: Jongeren centrum Midgard in Middelburg, te lefoon 01180-14281: C. Leeman aan de Doornlaan 3 in Middelburg, tele foon 01180-25071: Ton Paardekoper Ewisland 67 in Middelburg, telefoon 01180-34147. VLISSINGEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar houdt de Vlissingse gitarist Henny van Ochten een gitaarbeurs op donderdag 19 no vember in hotel Britannia te Vlissin gen. Iedereen die een gitaar, verster ker. of ander snaarinstrument wil ver kopen kan hiermee op de beurs gaan slaan. Medewerking wordt verleend door het Amsterdams Instrumenten- bouwers Kollcklief. Voor het eerst staat ook de organisator zelf op de beurs. De Middelburgse hardrockfor- matie The Savage Island Band ver leent muzikale medewerking. De beurs begint 0111 19.30 uur. Telefo nisch contact is mogelijk via nummer 01184-70935. MIDDELBURG - Wie de moed heeft om vrijdag de dertiende naar buiten te gaan. zo stelt het Scholierenkaffee in het Middelburgse jongerencentrum Midgard in zijn uitnodiging, kan bij hen terecht voor een informatieve bij eenkomst vanaf 16 uur. Tijdens die bijeenkomst kunnen vragen worden gesteld en is er mogelijkheid tot dis cussie. GOES - De Stichting Zeeuws Coördi natieorgaan voor Natuur-, Land- schaps- en Milieubescherming houdt dinsdag 17 november in de Wester- kerk te Goes een vergadering, waarin gesproken wordt over de 'relatie tus sen recreatie en natuur', A.C.W. van der Vet uil Renesse houdt een inlei ding over dat onderwerp. Zeeland on dervindt nogal wat hinder van de re creatie op het gebied van de natuur. Voorbeelden waarover de heer Van der Vel spreekt zijn: Sportvissers en pierenstekers in Oosl-Zeeuws-Vlaan- deren, in de duinen de grote stroom dagrecreanten die verstoring teweeg brengen en in de Grevclingen zijn het de watersporters die het de broedvo- gels moeilijk maken. KAPELLE - De leden van de PvdA. gewest Zeeland, zullen tijdens een ge westelijke vergadering in de Vroone te Kapelle het programma voor de vol gend jaar te houden verkiezing voor de Provinciale Staten vaststellen. De vergadering van de sociaal-democra ten wordt zaterdag 28 november ge houden en begint om kwart over tien 's morgens. WESTKAPELLE - De zeven punten lellende agenda neemt de volksverte genwoordiging in Westkapelle onder leiding van burgemeester H.A. van Maldegem donderdag 19 november onder de loep. Zo zal de raad onder meer de beslissing moeten nemen over het plaatsen van nieuwe huisvuilcon tainers op het zomerwoningterrein 'Joossesweg'. Dit gaat de recreanten op dat terrein echter geld kosten: na melijk 31 gulden per jaar. De te plaatsen huisvuilcontainersin totaal tien stuks - hebben een inhoud van 1000 liter en zullen per wooneenheden centraal worden neergezet. Ook beslist het gemeenbestuur over de aanschaf van een bushaltehokje (abri), dat ge plaatst moet worden aan de Joosses weg voor de bus richting Westkapelle. De vergadering van de raad begint donderdagavond om acht uur. MIDDELBURG - 'Kunnen humanis ten zich volledig vinden in het IKV- standpunt, of zijn er afwijkende me ningen?' Daarover vergadert het Hu manistisch Verbond, gemeenschap Walcheren donderdag 12 november in het Roggeveenhuis aan de Noordsin gel te Middelburg. De bijeenkomst begint om acht uur. Verder wordt er een discussie gevoerd rond de kern- wapenproblematiek. KAPELLE - De Kynologenclub Zee land houdt donderdag 12 november in de Vroone te Kapelle de maandelijkse contactavond. De heer Fischer ver zorgt een lezing met film over de Pi- cardische en Hollandse herdershond. Ook toont Fischer een film over de rashondendag 1980. De bijeenkomst in de Vroone begint donderdagavond om half acht. VLISSINGEN - Chronische zieken, mensen die aan huis zijn gebonden of bejaarden zijn dinsdagavond 17 no vember te gast in de Vlissingse super markt Miro. Dat gebeurt op initiatief van de vereniging De Zonnebloem regio Walcheren, die deze avond met vele vrijwilligers gereed staan. Deze speciale 'koopavond begint om half zeven en is tegen negen uur afgelopen. Rijdende rolstoelen en brancards zijn aanwezig. Voor informatie: mevrouw Hoogemans, Pres. Rooseveltlaan 196 Vlissingen. telefoon 01184-17318. De problematiek van de illegale gastar beider in Amerika beschreef Arthur Miller in het toneelstuk 'Van de brug af gezien'. De speelgroep 'Les Comediens' uil Uden speelt dit fascinerende werk, waarin Ko van Dijk ooit als de hoofd rolspeler in schitterde zaterdag 14 no-' vember in het Kuiperspoorttheale'r 's avonds om acht uur. Het toneelwerk duurt ongeveer 2,5 uur en er werken circa twintig mensen aan mee' De regie is in handen van Theo van den Boom. De problematiek van de illegalen is in deze tijd in Europa actueel. Miller maakt in zijn spel van de problematiek een kapstok. Daaraan hangt hij de diep menselijke tragedie op van de hopeloze liefde tussen een wat oudere man en een door hem opgevoed meisje. De mede dinger is een 'illegale' waardoor de dra matiek alleen nog groter wordt.

de Faam | 1981 | | pagina 7