W a. (D N WAT IEDEREEN MOET WETEN OVER HINDERWET '81 i-£ O SiTO S <D or &o 5§" O -o Q. <D C SL 5" 46 W=i 11-18 november WW week ADVIES INSPRAAK VERORDENING MIDDELBURG NAAR B. en W. De Faam Woensdag 11 november MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 16 t/m 21 nov. VOORBEREIDINGS- BESLUIT KOUSTEENSEDIJK STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND STRUCTUURSCHEMA VAN DIVERSE MINISTERIES (ter inzage) NIEUWE MAATREGELEN BIJSTAND EN SCHOOLVERLATERS BENEDEN 21 JAAR Op de foto een lege pu blieke tribune in de raad zaal. U kunt er vanavond (woensdag) zitten om de tweede dag van de begro tingsbehandeling bij te wonen. Ook a.s. vrijdag is er bij de middag-en avondvergadering vast wel een plaatsje voor u. Het bureau Stedebouw vah Gemeentewerken heeft een woonbuurtverbeterings - plan voor de Branderijmolengang opgesteld. Bewoners en/of eigenaren van panden daar krijgen binnenkort een uitnodiging voor een overlegbijeenkomst. Deze vindt dinsdag 24 november om 17.15 uur plaats in de Concert-en Gehoorzaal. Op de balie in de voorlichtingswinkel, Lange Noordstraat 19, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Leningen voor het kopen of verbeteren van een woonwagen - Sticker "Isolatie nationale noodzaak" - Kien op stroom - Veiligheid bij elektriciteit - Koelen en diepvriezen De mensen van Gemeentebedrijven hebben tussen 27 januari j.l. en nu zo'n 140 km waterleiding schoongemaakt. Het karwei is nu afgerond en dat bin nen het geplande tijdschema. Uw me dewerking heeft daartoe zeker bijge dragen. Problemen hebben zich nau welijks voorgedaan. Namens de mede werkers van harte bedankt. In de voorlichtingsrubriek van woensdag 28 oktober 1981 hebben wij een klein artikel geplaatst over de nieuwe Hinderwet *81. Deze week gaan we daar nader op in. Het gaat hier uiteindelijk om een voor ons allen belangrijke zaak. Neemt u er goed kennis van. Op deze pagina vindt u verder nieuws over de on t werp-Inspraak verorden i - ng van de gemeente Middelburg. U kunt onder meer lezen dat een ieder die op dit stuk heeft ingesproken, binnenkort nader bericht krijgt. Het heeft een hele tijd moeten duren, maar het is dan toch zover. Voor de laatste maal vindt u in het rubriekje In woord en beeldeen foto van de compressor waarmeer de waterleidingen worden schoongemaakt. Na lezing zal u duidelijk zijn waarom dat het geval is. Naar aanleiding van een gesprek met de wijkvereniging "Dauwendaele vragen wij uw aandacht voor een stukje overlast van de voetballende jeugd. Dat zal zich niet alleen in deze wijk voordoen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau VoorlichtingLange Noordstraat 19. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. I O TT "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag erwtensoep dinsdag hamburger, appeltjes, aardappelen woensdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag rundvlees, spruitjes, aardappelen zaterdag boeuf stroganoff, rijst De commissie Bestuur-Bestuurden, een vaste commissie van advies en bijstand voor de sa menwerking tussen de gemeentelijke overheid en bevolking, heeft vorige week de laatste hand gelegd aan de plaatselijke ontwerp-Inspraak- verordening. Deze nog jonge commissie brengt nu de ontwerp-verordening met een advies in het college van b. en w. Na behandeling door burgemeester en wethouders zal de raad ge- vraagd worden het stuk met of zonder wijzi gingen vast te stellen. De adviezen van de commissie Bestuur-Bestuurden op de binnen gekomen reacties krijgen de insprekers spoe dig toegestuurd. In een later stadium zullen de verzamelde reacties en adviezen in een boek vorm worden uitgebracht. Wellicht bekend, kwam de gemeentelijke ontwerp-Inspraakve- De oudste milieuwet, de Hinderwet, is per 1 november jl. aangepast aan de moderne milieuwetten. En daarmee kunnen bedrijven die starten, uitbreiden of veranderen al in een zo vroeg mogelijk stadium rekening houden met hun omgeving. In Nederland zijn er maar liefst 350 duizend bedrijven die zich aan deze wet moeten houden. Dus kan 't bijna niet missen of u bezit zo'n bedrijf, u werkt er, of u woont erbij in de buurt. Het doel van de Hinderwet was en is het voorkomen of beperken van gevaar, schade en hinder van be drijven, in hun omgeving. Vroeger had dit alleen betrekking op ei gendommen, op andere bedrijven en op de gezondheid van mensen. Door nieuwe formuleringen brei den we de beschermende werking nu uit tot de kwaliteit van het mi lieu. Dus zowel tot de bescherming van de gezondheid van mensen, als tot de bescherming van planten, die ren en goederen. De hinderwet vergunning wordt bijna altijd verleend door het gemeentebes tuur en soms door het provinciaal bestuur. In enkele uitzonderings gevallen verleent de Kroon de vergunning. Vergunningen Wie een hinderwetplichtig bedrijf wil beginnen, heeft een oprich tingsvergunning nodig. Wie al zo'n vergunning heeft, maar binnen het bedrijf iets wil veranderen of het bedrijf wil uitbreiden moet daarvoor in vrijwel alle gevallen een wijzigingsof uitbreidingsver gunning aanvragen. Het gemeen tebestuur kan echter in zulke ge vallen ook om een geheel nieuwe vergunning vragen. Bij uitbreidingen of wijzigingen van het bedrijf, die vóór het milieu geen of alleen gunstige gevolgen hebben, kan men volstaan met een melding aan het gemeentebestuur. n De gemeenteraad heeft op 19 oktober jl. een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor een terrein aan de Kousteensedijk. Het besluit met de daarbij behorende tekening ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Het ontwerp herziening streekplan Midden-Zeeland ligt tot 5 december a.s. om in te zien bij het bureau Voorlichting. Tot diezelfde datum kan men schriftelijk bezwaren indienen bij Provinciale Staten van Zeeland. - Samenvatting structuurschema Openluchtrecreatie en structuurschema Vaarwegen - Structuurschema voor de Landinrichting - Structuurschema Natuur- en Landschapsbehoud - Structuurschema Zeehavens Inspraak op deze schema's is mogelijk tot eind van dit jaar. worden toegevoegd, ook kunnen voorschriften worden gewijzigd of ingetrokken. Procedure In het algemeen, mag de procedure niet langer dan 7 maanden in be slag nemen, gerekend vanaf de dag van ontvangst van de aanvraag tot het moment waarop de beschik king aan de aanvrager wordt uit gezonden. Als het om een zeer in gewikkelde aanvraag gaat, kan na overleg met de aanvrager een lan gere termijn worden vastgesteld. Inspraak en beroep Bij de bekendmaking van de aan vraag in de krant staat waar en wanneer men de stukken kan in zien. Iedereen kan gedurende 1 maand schriftelijk gemotiveerde bezwaren indienen. Hierbij kan verzocht worden naam en adres niet in de openbare b stukken te vermelden. Hierbij wordt ondermeer reke-v-Tijdens die maand wordt een de Welke gegevens men bij een aan vraag om vergunning moet ver strekken, staat vermeld in het Hinderbesluit. De aanvrager doet er verstandig aan hierover in een vroeg stadium contact op te nemen met de afdeling Algemene Zaken op het stadhuis. Let op! Het is niét zo dat u, een maal in het bezit van een bouw vergunning, ook zomaar kunt gaan bouwen als er voor die bouw nog een hinderwetvergunning ve reist is. Wilt u een bedrijf begin nen waar hindèrwetplichtige acti viteiten verricht gaan worden, dan mag u pas bouwen als u die hin derwetvergunning hééft! Voorschriften Het gemeentebestuur zal aan een hinderwetvergunning bijna altijd voorschriften verbinden, die nodig zijn voor 't voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder bui«- ten.het bedrijf. "openbare zitting" gehouden, waar alle betrokkenen de gele genheid hebben van gedachten te wisselen, en waar men ook mon deling bezwaren kan indienen. Na de bekendmaking van de ont- werp-beschikking kunnen binnen 2 weken bezwaren worden inge diend door de aanvrager en door degenen die al eerder bezwaren hadden ingediend. Het is mogelijk dat de uiteinde lijke beschikking, ondanks de in spraakprocedure, voor sommige betrokkenen niet bevredigend is. Tn dat geval kan binnen 1 maand na de bekendmaking van de be schikking beroep worden inges teld door de aanvrager en degenen die in een eerdere fase al bezwaren hebben ingediend. Als u meer informatie wilt over de gewijzigde Hinderwet, haal dan de folder: Hinderwet '81 af bij bureau Voorlichting. Voor degenen die di rect met deze wet te maken krijgen ligt er een dikke brochure. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur het parkeren te verbieden voor beide zijden van het naamloze verbindingsstraatje tussen Armeniaans Schuitvlot en de werkplaats van de Wo ningbouwvereniging Middel burg aan de Walensingel. Kroonberoep mogelijk tot 14 november. - het parkeren te verbieden in een parkeervak voor Hugo de Grootlaan 38 behalve voor het motorvoertuig van de heer P.J.H. van de Vijver. Kroonbe roep mogelijk tot 12 december. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De ver- keersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau.Voorlichting, Lange Noordstraat 19. Behalve voor deze verkeersbe- sluiten kunt u ook voor andere in formatie of met vragen op het ge bied van verkeer terecht bij het bureau Voorlichting. Loopt u ge rust eens even binnen op Lange Noordstraat 19 om b.v. een nota te bestuderen of een folder over woonerven af te halen! ning gehouden met de te ver wachten ontwikkelingen van het bedrijf. Maar óók in de omgeving van het bedrijf, bijv. met een toe komstige woonwijk of een recrea tiegebied. De vergunning wordt geweigerd als het niet mogelijk is om voor schriften aan de vergunning te verbinden die gevaar, schade of hinder in voldoende mate voorko men of beperken. Aan een eenmaal verleende vergunning kunnen na derhand nieuwe voorschriften De regeling voor schoolverlaters is veranderd. Voortaan kunnen school verlaters beneden 21 jaar pas na een half jaar wachttijd in aanmerking ko men voor een eigen bijstandsuitkering als zij nog werkloos zijn. Tot dan zijn zij - net als tijdens de opleiding - voor het levensonderhoud aangewezen op de ouders. De wachttijd begint aan het eind van het kwartaal waarin men met de opleiding is opgehouden. Is dat om streeks de zomervakantie het geval geweest, dan gaat de uitkering in op 1 januari (en niet op 1 oktober zoals tot nu toe meestal het geval was). Deze re gels gelden zowel voor thuiswonenden als voor hen die tijdens hun opleiding niet bij hun ouders woonden. Gedu rende de wachttijd kan geen bijstand worden gegeven, dus ook niet als de schoolverlater zelfstandig woont. Kinderbijslag Omdat door deze nieuwe regels schoolverlaters beneden 21 jaar langer voor de kosten van levensonderhoud op hun ouders zijn aangewezen, wordt de Algemene Kinderbijslagwet gewijzigd. rordening in september 1980 gereed voor de inspraak. Dit nadat door de commissieleden een aantal veranderingen en aanpassingen waren aangebracht. In dag-en huis-aan-huis- bladen is uitgebreid melding gemaakt van de inhoud van de ontwerp-verordening. En de mogelijkheid om in het bezit te komen van een exemplaar. Iedere burger, vereniging en instelling heeft twee maanden de tijd gekregen om op- of aan merkingen te maken. Zo'n 150 exemplaren werden opgevraagd. In totaal kwamen 21 reacties binnen. De ingekomen meningen zijn daarna tijdens diverse vergaderingen behan deld. En zoals gezegd is het geheel nu verwerkt. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Oostkerkstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Noordbolwerk Afgesloten voor alle verkeer 3. Korte Giststraat Afgesloten voor alle verkeer voetgangers AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM. Herbestrating In uitvoering Recon structie Bouw werkzaamheden In uitvoering In uitvoering Deze wijziging komt erop neer dat ge durende de wachttijd de kinderbijslag (enkel- of meervoudig) "doorloopt". Dit echter alleen als de schoolverlater zich tijdig als werkzoekende heeft laten in schrijven bij het gewestelijk arbeids bureau en ook ingeschreven blijft. Als de schoolverlater meeverzekerd was voor de Ziekenfondswet blijft dat in de wachttijd zo. Belangrijke punten - De vastgestelde wachttijd blijft ger handhaafd, ook als men in deze pe riode enige tijd gewerkt heeft. - Voor werklozen beneden 21 jaar die uit het buitenland afkomstig zijn of daaruit terugkeren geldt dezelfde wachttijd. Deze gaat in aan het einde van het kwartaal waarin men in Nederland aankwam. - Een "normale" buitenlandse va kantie doorbreekt de wachttijd van een schoolverlater niet. Bij langdu rig buitenlands verblijf geldt de zelfde regel als voor uit het buiten land afkomstige werklozen. - Vanaf 21 jaar geldt de wachttijd niet. Dan wordt aangesloten bij de termijnen voor de studiefinancie ring, ook als de ouders de opleiding zelf betaald hebben. TERMIJN AANVRAGEN WOON KOSTENSUBSIDIE WOONWAGEN BEWONERS VERLENGD De termijn voor het aanvragen van woonkostensubsidie voor woonwagen bewoners is verlengd tot 1 januari 1982. Huurders of eigenaars van woonwa gens, die denken voor de periode van 1 juli 1981 tot 1 juli 1982 in aanmerking te komen voor woonkostensubsidie'maar deze nog niet hebben aangevraagd, krijgen nu tot 1 januari !982 alsnog de gelegenheid bij de gemeente een aan vraag in te dienen. Een vouwblad met een toelichting op de regeling woonkostensubsidie voor woonwagenbewoners kan worden aangevraagd bij het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. Van Alkemedelaan 85, 2597 AC 's-Gravenhage (tel. 070-264201, toestel 2301). if li Een garage achter je tuin kan gemakkelijk zijn. Hinderlijk is het echter wanneer daar veelvuldig ballen tegen getrapt worden. Dat gaat op den duur irriteren. Wanneer met de meestal jeugdige voetballers hierover niet gepraat kan worden, kan wellicht een gesprek met de wijkagent zinvol zijn. Bel hem gewoon eens. 1 1 1 1 I Colofon i Deze voorlichtingr,- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau "Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1981 | | pagina 5