Ba ,w r "V ZAKEN zijn ZAKEN Oost-West cadeaubeurs met Nederlandse topartiesten Kwaliteit isolatiemateriaal nu door NNI genormaliseerd Slijper werkt meestal achter gesloten deuren Wiener Blut in Middelburgse concertzaal Twee evenementen in Kuiperspoorttheatei M eer dan honderd kinderen waren zaterdag 17 oktober te gast in de bakkerij van het Middelburgse warenhuis Trefcenter. Met materiaal van het warenhuis, werden onder leiding van een aantal Trefcentermedewerkers koekjes gemaakt, die in de oven hapklaar werden gemaakt. Voor de ouders overigens een ideale gelegenheid om rustig te winkelen, want hun kroost amuseerde zich kostelijk. De reactie van de ouders, aldus de Trefcenter bedrijfsleiding, was bijzonder positief. Kinderen bakken taartjes in bakkerij Trefcenter Woensdag 11 november 1981 De Vlissinger - De Faam mmk Pm ÈBt' IN GOESE VEILING HA LLEN Letterspel Tref center Lunchroom De Zwaan open in Middelburg H an de Middel burgse Beenhouwer singel nummer 4 wordt donderdag 12 november lunch room 'De Zwaan' geopend. Eigenaars van deze eerste lunchroom in de Zeeuwse hoofdstad zijn H' Kruijssen' en zijn compagnon H. van der Kammen. DEMONSTRA TIE DIAMANTSLIJPEN tevens sinds twee jaar pannekoekhuis 'Hol le Bolle Gijs' in de Lange Vielle. In 'De Zwaan' zullen warme- schotels worden ge serveerd die vlug klaar zijn, voor be taalbare prijzen. The Police - 'Ghost in the machine' (A&M) Level 42 - 'Level 42' (Polydor) Mink De Ville - Coup de Grace (Atlantic) DRIE VOETBALELFTALLEN IN HET NET Voetbalvereniging Apollo uit 's Gravenpolder verschijnt sinds enige weken fraai uitgedost voor aanvang van de wedstrijd op het veld. Een knalrood trainingspak moet de ploeg, die speelt in de derde klas KNVB, een steuntje in de rug geven om nog beter te presteren. Apollo werd tweemaal kampioen in de vierde klas. Gulle gever van de trainingspakken was Foto-Film-Video Back. met vestigingen in Vlissingen, Middelburg en Goes. (Foto: foto Back) Het eerste senioren-elftal van de vereniging Zeeland Sport uit Vlissingen is in het begin van het nieuwe seizoen in het 'nieuw' gestoken door sportz.aak 'Sport Stijl Sinke' uit Middelburg. De zwart-rood met witte biezen afgezette trainingspakken verstrekte de sportzaak gratis nadat Zeeland-Sport een omvangrijke order plaatste. Dit senioren-elftal speelt in de derde klasse KNVB. maar staat momenteel onderaan op de ranglijst. Secretaris van de vereniging. Ron Verkerk wijt die lage score aan het verlies van de twee beste spelers. Beide spelers verhuisden door werkzaamheden naar Amsterdam. Ron Verkerk toonde zich erg verheugd met de nieuwe trainings pakken. (foto Lcx de Meester) Het eerste elftal van de zaterdagafdeling van de voetbalvereniging Middelburg kreeg materieel gezien loon naar werken. Maar liefst twee begunstigers tastten in de geldbuidel en voorzagen de ambitieuze ploeg van nieuwe trainingspakken en sporttassen. De ploeg is hard op weg om volgend jaar naar de eerste klas afdeling te Zeeland promoveren, een doel dat de spelers reeds enige jaren koesteren. Verleden jaar scheelde het maar een haartje (de laatste wedstrijden werden verloren), of hun streven was beloond. Nu met een echte trainer (Ad Jobse) en de trend binnen de voetballerij dat zaterdag om allerlei redenen gunstiger is om te spelen, rekent de ploeg in Middelburg op een gouden toe komst. De trainingspakken werden gegeven door het bedrijf dat afrasteringen verzorgt, de firma Meizon. De tassen kwamen uit de koker van Maartense Tapijt in Middelburg. (Foto Ruben Oreel). I n Je Veilinghallen aan Je Fruitlaan in Goes worJt van 17 tot en met 21 november Je eerste grote Oost- West najaars-caJeaubeurs gehauJen. Diverse stanJs en gezellige kramen over zowel oosterse als westerse zaken en ook informatie-kramen zullen in Je hallen staan opgestelJ. VoorbeeUen zijn Je informatiestanJ van Je NeJerlanJse Vereniging tol Bescherming van Dieren en Je VrienJen van Je Hartstichting in Goes. halve donderdag tol 21 uur. De organisatie is in handen van Zeelandia evenemen ten. een jong organisatiebu reau, dat wordt geleid door het Vlissingse gemeente raadslid C'.A.M.M. van.den Elshout. Eind oktober startte het Middelburgse warenhuis Trefcenter met een creatief letterspel. Met die letters kan een woord worden ge maakt. Diegene die aan het eind van de actie (25 novem ber) met de ontvangen letters het langste woord kan ma ken. heeft de kans een kleu rentelevisie als hoofdprijs te winnen. Bij een gelijk aantal letters, telt het woord waar bij de meeste medeklinkers zijn gebruikt. Trefcenter- klanten ontvangen bij iedere 25.— aan boodschappen éên letter. De andere prijzen waarop de beste scrabbelaars kun nen rekenen zijn een porta ble zwart-wit t.v., een foto toestel. een horloge, een koffiezetapparaat, een por table radio, een pannenset. een tostie-apparaat, een haarföhn en een scrabble- spel' et Nederlands Normalisatie-instituut zal dinsdag 17 november in Goes (Hotel Terminus) een voorlichtingsbijeenkomst houden over de nieuwe norm voor isolatie van gebouwen. De nieuwe norm vervangt de oude van 1964 en biedt de overheid, woningbouwvereni gingen, architecten, aannemers en constructiebureaus houvast op het gebied van maximaal toelaatbaar warmteverlies. Tot dusverre moest volgens het normalisatie-instituut (NNI) - de bouwwereld zich behelpen met rekbare begrippen als goed. slecht of matig. Het NNI verwacht met de invoering van deze isolatie-norm, dat er veel ener- De geboorte van deze norm (NEN 1068) wordt in tien Nederlandse plaatsen gevierd met gescheiden voorlichtingszittingen, 's Ochtends worden directeuren gemeentewerken en ambtenaren van bouw- en woningtoezicht geïnformeerd en tijdens de middagzitting zullen architectenbureaus, adviesbureaus, aannemingsbedrijven, toeleve ringsbedrijven van isolatiemateriaal, hoofden technische diensten van gemeentelijke woningbedrijven, woningcorporaties, beheers- Ia i Voorts heeft de organisatie voor een ijzersterk arties tenprogramma gezorgd. Dinsdagavond om negen uur treedt het duo Frank Mirella op. woensdagavond om dezelfde tijd zingen The blue Diamonds, donder dagavond om acht uur is het populaire damesgroepje The Dolly Dots te gast in Goes en vrijdagavond om negen uur trucker Henk Wijngaard. Zaterdag zijn er twee attracties: om vijf uur Bonny St. Clair en om acht uur betreedt de groep Babe hel podium. Ook de kinde ren komen aan hun trekken, want woensdagmiddag is van drie tot vier Hans Ver- snel's Kinder-Lach-Show en zaterdag om dezelfde tijd de Christians Jeugdshow. maatschappijen, beleggers en projectontwikkelaars alsmede verte genwoordigers uit het onderwijs worden ingelicht, giebewuster gebouwd gaat worden. Beide heren beheren zijn de welke Zeeuwse attracties Zusjes Wouters, iedere avond optreden en het accordeon-duo in Goes zal eveneens dagelijks te horen zijn. De beurs is dagelijks geo pend van 10 tot 22 uur. be- wee diamantslijpers zuilen donderdag 12 en vrijdag 13 november in de juwelierszaak 't Goud doppertje aan de Wal- straat 88 in Vlissingen het bewerken van diamanten demonstreren. Het komt niet vaak voor dat een diamantslijper onder het oog van het publiek zijn werkzaamheden verricht. Meestal zit hij achter hermetisch gesloten deu ren. 't Gouddoppertje "Ghost in the machine", de vierde elpee van The Police, staat op dit moment al weer stevig aan de lop van de hit parades. dus vragen over de commerciële toekomst van de groep hoeven niet te worden gesteld. Op muzi kaal vlak was die toekomst wel even onzeker, vooral na het nogal tegenvallende "Zenvatta Mondatta". Op die plaat werd nodeloos voortgeborduurd op het be kende gatenkaas-geluid dat op "Regatta de blanc" zijn perfectie bereikte. "Ghost in de machine" is weer een flinke sta vooruit. Opgenomen in de studio's van George Martin op het zonovergoten Caraibische eiland Monserrat. na een vrij lange periode van toer- nee's en plezier, geeft de plaat nieuwe richtingen aan waarin de creativiteit van de groep niet is verdwaald. De "open structuren" van de vorige elpees zijn nu goed deels ingevuld met min of meer conventionele instru menten: blazers, synthesi zers en sologitaar. Andy Summers is afgestapt van de kale akkoorden structuur, en speelt er gevarieerd op los. Iets van de magie is verdwe nen. Een nummer als "Wal king on the moon" wordt op "Ghost..." niet geëvenaard. Daar staat tegenover dal de nieuwe benadering soms hele aparte sfeerbeelden oproept die sterk doen den ken aan psychedelische zes- tigerjaren-muziek a la Jef ferson Airplane. En lijkt het prachtige, dreigende "Invi sible sun" -de single in En geland- niet sprekend op "Arnold Layne" van Pink Floyd? "Secret Journey" en het al even mooie Copeland-num- mer "Darkness" wijzen ook al in die richting. De holle, echoënde produktie, met de stem van Sting ergens in een verre uithoek, past daar goed bij. Desondanks zijn de stijlkenmerken van de groep bewaard gebleven. The Po lice is te karakteristiek en te persoonlijk om die kwijt te spelen. Zoals het er nu voorstaat kan de groep nog jaren mee. j0hn zoals "Just to walk that little girl home", "Heaven stood still" (op "Le Chat bleu") en "Just your friends" van "Return to Magenta". Met de nieuwste elpee "Coup de Grace" hebben Willy Deville en zijn groep afscheid genomen van hun romantische "Franse perio de" in Parijs, waar ze "Le chat bleu" opnamen, en weer hun toevlucht gezocht in thuisbasis New York en producer Jack Nitzsche. De elpee klinkt als geheel veel samenhangender dan het vorige plaatwerk van Mink Deville. Dat is een pluspunt. "Coup de Grace" telt weer een aantal stevige rocknummers, zoals "Just give me one good reason" maar de nadruk ligt deze keer op de soul met een scherp randje. "So in love we are". "Tear drops must fall" en "Help me to make it" zijn mooie voorbeelden van die stads- soul, met een scheurende saxofoon en stevige piano- en zangpartijen. Maar de echte uitschieters ontbreken deze keer. Geen prachtige ballades in de stijl van "Just to walk that little girl home", om er maar eens een le noe men. De single van deze elpee, het aloude "You belter move on", al eens gedaan door de Stones, lijkt me even in een waardig opvolger van een hit als "Spanish Stroll". "Coup de Grace" is een goede elpee, maar toch wel iets te vlak voor een groep als Mink Deville, die heel wat goeds in haar mars heeft. John geeft het publiek een unieke kans om geduren de twee dagen een kijkje te nemen achter de scher men van dit fascinerende werk. De ambachtslieden werken met een ronde schijf in een stalen tafel terwijl de ruwe diamant in een loden be scherming is gevat, en met een tang wordt vastgehou den. De slijper drukt de steen dan tegen een rond draaiende gietijzeren schijf die bestrooid is met dia mantpoeder. Zó worden de facetten één voor één op de diamant aangebracht. Een ruwe diamant heeft weinig aantrekkelijks en oogt meestal als een ondoorzich tig^, grof stuk glas. De dia mantslijper zorgt er voor dat er na bewerking een flonke rend juweel ontstaat. Tijdens de demonstratie, die ook tijdens de koopavond wordt gegeven, heeft 't Gouddopprtje enkele aan trekkelijke aanbiedingen. Ook heeft de Vlissingse ju welierszaak de 'groeibril jant' in zijn collectie. Deze groeibriljant kan binnen twee jaar worden ingeruild voor een duurder exem plaar. Er wordt dan de dag waarde. die meestal groter is geworden dan er indertijd voor uitgegeven is. terugbe taald. Het grootste probleem van Mink Deville is altijd de veelzijdigheid in de muziek geweest. Invloeden van rock. rhythm and blues, soul en wat-al-niet wisselen el kaar op de eerste drie elpees af. Hoogstaande, emotione le muziek, maar nogal ver snipperd wat stijl betreft. Persoonlijk heb ik Mink Deville altijd liet sterkste gevonden in de zachte, wat broeierige, sensuele ballads I let gaat goed met de disco- muziek. dank u. Er is in een paar jaar tijd een sterke ver schuiving geweest van de dwingende, stramme disco ritmes naar de veel vrijere bewegingsmuziek nutf funk- en ja/zinvloeden. De disco van tegenwoordig bloeit. Dansbare ritmes worden ge koppeld aan perfect gear rangeerde en geproduceerde rijk ingevulde muziek. Dat levert heel wat schitterend plaatwerk op. die ook buiten liet halfduister en de enorme geluidsboxen van de disco goed tot z'n recht komt. We worden verwend, want sinds pakweg een halfjaar is er in Engeland een soort blanke funkrage op gang gekomen. Jonge musici met een voorliefde voor zwarte soul en dansmuziek komen nu zelf naar buiten met nieuw plaatwerk. De nieuwe groep "Level 42" zit in dit straatje van "neo- funk". Hun eerste elpee maakt een erg volwassen in druk. Het is allemaal niet zo ontzettend nieuw wat hier gebeurt, maar het zit goed in elkaar. "Level 42" is geen freaky funkband in de stijl van bijvoorbeeld "Parlia ment" of "Funkadelic". De muziek is erg toegankelijk. gestroomlijnd, en heeft nog het meeste weg van de mo derne discoproduklies van bijvoorbeeld Narada Mi chael Walden, liet werk van Earth Wind and Fire. Geor ge Duke en George Benson. Met "Love games" heeft de viermansgroep in ieder ge val de eerste, uitstekende hit te pakken. Hel nummer ontliet "geplukte" basgeluid dat zo kenmerkend is voor funkmuziek en. daarmee contrasterend, een vloeien de melodie die mooi wordt ingevuld met synthesizers. Die formule duikt nog vaker op bij "Level 42". In andere nummers neemt de groep gas terug en krijgt dan me teen een zuiver jazzrockge- luid. het gevolg van de typi sche jazzakkoorden, de tra gere. plingelende piano en de glijdende gitaarsound. Level 42 lijkt vaak op een soort verknipte Chick Co- rea. ingeplakt met stukjes John Mclaughlin en Al Di- meola. Maar voor een iei- dentittscrisis is het nog veel te vroeg. Met deze plaat komt "Level 42" en daar mee de nieuwe stroming jonge Britse funkmusici in ieder geval sterk uil de startblokken. John neemt de tenor Gerard van den Heuvel voor zijn rekening. Rinus van Gorsel (de tweede Zeeuw in het gezelschap) is als Vorst Ypsheirn Gindel- bach te beluisteren. Het verhaal van Wiener Blut is er een van vergis singen. persoonsverwis selingen en intriges. Het concert begint om 20.15 uur. De kaartverkoop start 14 november in MiJJelburg bij MuziekhanJel Van Damme, Kunsthuis 'De 4 WinJekes', Mossel en Versteege en Bureau 'Uit in ZeelanJ'. Foto: José Dorlevn Jie Je rot van Pepi Pleininger zingt. Het interieur is modern met veel blank hout en fraai ser viesgoed. De oppervlakte van de zaak is 80 vierkante meter en biedt plaats aan 60 personen. Eigenaar Kruijssen is erg optimistisch wal betreft zijn nieuwe zaak. "Middelburg heeft weinig te bieden op het gebied van goedkope maar toch goede eetgelegenhe- den. Als deze lunchroom zo goed loopt als het panne koekhuis zijn we dik tevre den". meent Kruijssen. De nieuwe eetgelegenheid draagt de naam 'De Zwaan' om een soort van traditie voort te zetten. "In iedere stad is wel een horeca-gele- genheid die deze naam draagt. In Middelburg ont brak die nog". Wat de heer Kruijssen erg gunstig aan het nieuwe pand vindt, is de ruimte. "De keuken is lekker ruim en er is plaats voor een aparte af waskeuken. Dal werkt veel prettiger' Bovendien zijn de toiletten groot en helemaal betegeld". De openingstijden van lunchroom 'De Zwaan' zijn dagelijks van 9.00 uur tot 19.00 uur. Ook op de koop avonden zullen de drie per soneelsleden klaarstaan om een lekker hapje te bereiden, 's Zondags is de zaak geslo ten. 7a aterdag 28 november wordt in de Concert- en Gehoorzaal in Middel burg een grote selectie in concertvonn gebracht uit de operette 'Wiener Blut' van Johann Strauss Jr. Een keur van solisten is al enige tijd bezig om onder leiding van pianiste-ope razangers Elsa Hernady de niet gemakkelijke gro te ensembles in te stude ren. Zowel duetten, ter zetten als sextetten zullen er in ruime mate te be luisteren zijn. De rol van Franziska C'agliari wordt gezongen door de sopraan Marga- rethe Schram, mezzo sopraan (Tarla van Hove en tenor Herman Wissink vertolken de rollen van gravin en graaf Zeslau. T)e Middelburgse José Dorleyn zingt als Pepi Pleininger eti"de Josef-rol tJ eugd en Muziek heeft voor vrijdagavond twee evenementen in het Kui- perspoorttheater in Mid delburg op het program ma staan. Het eerste is een concert en begint om half tien. Het is een 'werkplaats concert' on der leiding van Cliff Cre- go. Componisten geven een toelichting tijdens het optreden. Het tweede op treden start om half twaalf en wordt verzorgd door de Duitser Ottomar Domnick,. Het (werkplaats)concert wordt gegeven door het AS- KO-ensemble. Het concert is een idee van een zevental componisten en leden van ASKO. Ze beogen met dit concert wederzijdse betrek kingen uitdrukkelijk aan de orden te stellen. Dat geldt in de eerste plaats voor hen zelf. maar voorzover het iets oplevert voor de buitenwe reld is dat aardig meegeno men. is hun mening. Er be staat de mogelijkheid - bij voorbeeld- om tijdens zo'n werkplaatsconcert, optimaal in contact te komen met de componist, aan wie zij ter stond uitleg kunnen vragen. De groep musici en compo nisten is overigens met opzet klein gehouden, om zo doende een samenwerking op langere termijn te kun nen garanderen. Het tweede evenement (Ot tomar Domnick) is werk met eigen teksten en camera en begeleidende muziek van Martin Giimbel. Domnick is zenuwarts in zijn eigen psy chiatrische kliniek bij Stutt gart. De toegang voor beide uit voeringen is gratis. Op de foto Harry Sparnaay (basklarinet) van het en semble ASKO. (foto Wim Riemens).

de Faam | 1981 | | pagina 18