ABDIJ Beroepen manifestatie Streekplan Midden-Zeeland PAKKENDAG ƒ2095 ZEEUWSE - STATEN mini en maxi MINDERHOUD MEUBEL COM MISSIE S Tentoonstelling waterstaat Welzijnsplanning Financiën Economische zaken Onderwijs WinterSURF Aanbieding "LE BONHEUR LE BONHEUR Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. De Vlissinger - De Faam Woensdag 11 november 1981 Tot 1 december ligt het ontwerp-streekplan Midden-Zeeland ter inzage. Tot dit tijdstip kan ieder schriftelijke bezwaren tegen het plan indienen bij provinciale staten van Zeeland. 13, 16, 17 november VERGUNNINGAANVRAAG HERCULES Uw succes begint bij CELLULITIS, STRIAE, en plaatselijke dikte kunnen nu met een zeer effec tieve methode verholpen worden. 01 182-1702 WEEKIN FORMATIE jie elders in dit blad Badstof hoeslaken DE\fLISSINGER Inpakken en wegwezen? een van onze prachtig bewerkte eiken kasten een schitterend meubel hoeft niet duur te zijn. breed 1 30 cm hoog 204 cm diep 50 cm. prijs netto Bekijk en vergelijk alles vrijblijvend bij: Zuidstraat 1 1 6 - tel. 01 187-1212. Westkapelle 's Woensdagsmiddags gesloten - vrijdagavonds geopend. ^c\ NI EU Woensdag 1 1 november is het startsein gegeven voor de beroepenmanifestatie Zeeland. Doel van de manifestatie is de overgang van de "schoolwereld" naar de "werk- wereld" soepeler te laten verlopen en leerlingen die nog op school zitten be hulpzaam te zijn met de samenstelling van hun vakkenpakket. in de Veilinghal in Goes zijn stands ingericht die alle één of meerdere be roepen presenteren. Zo zijn er stands voor beroepen in de autobranche, in de electrotechniek, de metaal en de scheepsbouw, de scheepvaart, de vliegtuigbouw, in de bouw- en houtbedrijven, de grafische beroepen, de handel, administratieve beroepen en de chemie. In een andere hoek wordt voorlich ting gegeven over agrarische beroe pen, gezinsverzoring, verpleegkunde, lichamelijke opvoeding, de politie, marechaussee, brandweer en militai re dienst. Ook is er een stand waar algemene informatie kan worden verkregen en presenteren de vakbon den en beroepskeuzeadviseurs zich in weer een andere stand. Er wordt geen onderscheid gemaakt tussen "mannen-" en "vrouwenbe roepen". Iedere baan staat open voor meisjes en voor jongens. In totaal worden ongeveer 90 beroepen te kijk gezet, waarvoor in meer of min dere mate mogelijkheden in Zeeland voorhanden zijn. Al een week voor de beroepemanifesta- tie begon, hadden zich vanuit het on derwijs 10.00 leerlingen met hun be geleiders aangemeld Het evenement richt zich echter ook op de ouders van de leerlingen. Als ook zij een bezoek aan de veilinghal brengen kan later thuis in alle rust over het gebodene worden na gepraat en de keuze voor beroep of op leiding worden gemaakt. Juist in deze tijd, waarin de banen niet voor het op scheppen liggen, is het belangrijk dat de goede keuze wordt gedaan. De toegangsprijs voor de beroepen- manifestatie is ƒ2,50 per persoon. Voor leerlingen die aan reisgeld (exclu sief aan bootkosten) meer dan vijf gul den kwijt zijn, betaalt de provincie de meerdere kosten. Dit wordt via het re gionaal orgaan voor het leerlingwezen geregeld. De manifestatie duurt tot en met za terdag 14 november. De openingstij den zijn van 9.00 tot 1 7.00 uur en op donderdag 1 2 november van 9.00 tot 21.00 uur. Plaats van handeling is de Veilinghal in Goes, Fruitlaan 4. De tentoonstelling ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van provincia le waterstaat is tot en met zaterdag 1 4 november, tussen 9.00 en 1 7.00 uur te zien in de Vleeshal, Markt, Middelburg. De volgende plaats die wordt "aange daan" is Goes: 18 tot en met 28 no vember. Daar gaan de deuren van het Museum Zuid- en Noord-Beveland open tussen 9.00 en 1 2.00 uur en 1 3.30 en 1 7.00 uur. Het museum is gevestigd aan de Singelstraat 13. Zondags is de expositie gesloten. Alle terreinen waarop provinciale wa terstaat zich begeeft, worden op de ten toonstelling uit de doeken gedaan. De stuurgroep coördinatie welzijnsplan ning vergadert donderdag 19 novem ber, 10.00 uur, in het statencomplex, Abdij 1 1Middelburg. Besproken wordt het tweede interim rapport over de herstructurering van de provinciale welzijnsplanning. De statencommissie voor de financiën en voor economische aangelegenhe den houden een gezamenlijke vergade ring, Aan de orde komen de begroting 1 982 van de nv PZEM en de bouw van een kolenketel ter vervanging van twee olie/gasgestookte ketels in de conven tionele centrale in Borssele. Voorgesteld wordt de vertegenwoordigers van de staten in de algemene vergadering van aandeelhouders in de nv PZEM bindend mandaat te geven om de begroting goed te keuren en in te stemmen met het verlenen van een voorbereidings krediet van 8 miljoen voor de kolenke tel. De gecombineerde vergadering is op vrijdag 20 november, half tien 's mor gens. Diezelfde vrijdag, maar om twee uur s middags, vergadert de statencommissie voor onderwijs en culturele zaken. Op de agenda staan het provinciaal bi- bibliotheekplan 1 983-1 985, de subsidie ring van monumentenretauraties, sub sidie voor uitbreiding van het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen en subsidie voor de Stichting handicap en sport. Alle drie de bijeenkomsten zijn open baar. De commissievergaderingen van 20 november worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Zij beginnen met een half uur spreekrecht voor de publieke tribu- i openbare bibliotheken en het provin ciehuis te Middelburg. Bezwaarschriften kunnen (tot 4 de cember) worden ingediend bij Provin ciale staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het streekplan is te koop voor ƒ25,— bij de Provinciale planologische dienst, Groenmarkt 13, Middelburg, telefoon 01180-25448. ■■Mi Aanstaande vrijdag, 10.00 uur, begin nen provinciale staten met de behande ling van de begroting voor 1 982 van de provincie Zeeland. Zoals vorige week gemeld krijgen de fractievoorzitters uit de staten eerst het woord voor het uitspreken van hun al gemene beschouwingen op het provin ciale beleid. VVD-fractievoorzitter J.D de Voogd opent de rij, gevolgd door D'66-collega J.L.A. Boogerd-Quaak. Vervolgens krij gen het woord PvdA-fractieleidster C C. van Zanten-Leijsen, SGP-fractie- voorzitter W.P Rentier en tenslotte CDA-fractievoorman C. Balkenende. Maandag 16 november, 13.00 uur antwoorden de leden van het college van gedeputeerde staten, ieder voor het deel van het beleid dat zij in hun porte feuille hebben. Dinsdag 1 7 november krijgen beide zijden van de bestuurstafel nogmaals het woord over de begroting en het daaruit voortvloeiende beleid en wordt de verdere agenda afgewerkt. Die dag wordt tien-uur 's morgens begonnen Alle activiteiten spelen zich af in de sta tenzaal, Abdij 1 1, Middeburg. De deur staat voor iedereen open. Het ontwerp-streekplan is tot stand ge komen na uitgebreide studies en in spraakprocedures. Nu is de laatste fase aan de gang: de ter-inzage-legging en daarna- de vaststelling van het streek plan door provinciale staten van Zee land. Inspraak is nu niet meer mogelijk: wel kan iedereen nog schriftelijk be zwaren indienen. Bevolkingsgroei en dorpen Volgens het ontwerp-streekplan dienen er vestigingsmogelijkheden voor men sen van elders te komen voor zover er verband is met ontwikkeling van de werkgelegenheid. De vestigingsmoge lijkheden voor degenen die geen "eco nomische binding" met het streekplan hebben worden beperkt. Grootscheepse economische ontwikke lingen, die de plotselinge komst van veel extra inwoners tot gevolg zouden hebben, passen niet in de gedachte van het streekplan. 's Heer-Hendrikskinderen is (weer) aan geduid als plattelandskern en niet - zoals eerst tot de mogelijkheden behoorde - als uitbreidingsgebied van Goes. Borssele en Nieuwdorp zijn nu gepro moveerd tot de categorie "plattelands kern". Eerst waren zij aangeduid als "kern met beperkte groeimogelijkhe den". Volgens de cijfers kan Nieuwdorp van nu af tot het jaar 2000 groeien met ongeveer 100 inwoners en Borssele met 40. Goes De Goese woningbouw is gepland in het gebied, aansluitend op het plan Noord- hoek en - op de tweede plaats in Goes- Zuid aan weerszijden van de 's Graven- polderseweg. Uitbreiding van het droge industrieterrein is mogelijk in aanslui ting op het terrein "de Poel". Walcheren Over de voortzetting op Walcheren van het tracé van de Dammenweg - dat is de weg die vanaf de Ooster- schelde-dam komt - doet het ont werp-streekplan geen uitspraak. Dat is evenmin het geval met de uitbrei dingsmogelijkheden van Middelburg, die namelijk afhangen van het toe komstige verloop van deze weg. Ver wacht wordt dat hierover in 1083/1984 meer duidelijkheid zal zijn, als alle studies zijn afgerond. Het streekplan wil het open landelijk gebied tussen Middelburg, Vlissingen en Koudekerke voorlopig houden zoals het is. Een definitieve beslissing o ver de omvang van deze zóne valt ge lijktijdig met het besluit over de uitbrei dingsmogelijkheden van Middelburg. Koudekerke kan uitbreiden in westelijke Nieuwdorp mag volgens het ontwerp-streekplan iets groeien. richting, rekening houdend met de eventuele komst van een rondweg om dit dorp. Recreatie Nieuw zijn de "scheidende zone" (dus een gebied dat open moet blijven) tus sen Vrouwenpolder en het Veerse bos en het feit dat "Oranjeplaat" (Veerse meer) is aangewezen als "recreatiecon centratie". Volgens het streekplan zijn er opvang- punten voor dagrecreatie nodig langs de toegangswegen naar Midden-Zeeland. Gedacht wordt aan een deel van het Markiezaatsmeer (gebied achter de toe komstige Oesterdam in de Oosterschel- de), het damvak Geul (onderdeel van de pijlerdam in de Oosterschelde) en even tueel gebieden in de buurt van de Kree- kraksluizen en van het toekomstige spuikanaal door de staart van Zuid-Be veland. Landbouw In principe zal bebouwing die niet is aangewezen op het landelijke gebied daaruit moeten worden geweerd. In het algemeen zijn er beperkingen (ook voor de landbouw) in bv. de eerdergenoem de scheidingszones, in duingraslan den, de directe omgeving van natuurge bieden en tussen Middelburg, Koude kerke en Vlissingen. Op Walcheren is een ruilverkaveling (het voorontwerp sprak nog van herin richting) noodzakelijk. Wel wordt gewe zen op het feit dat er meer is dan alleen landbouw. Het karakteristieke land schapsbeeld zal behouden moeten blij ven; twee graslandgebieden bij Middel burg (in totaal 200 ha) moeten behou den blijven; er moeten zo mogelijk nieuwe beplantingen wordt aange bracht in de kuststreek en uitgangspunt is het behoud van de huidige platte landswegen en hun beplantingen. Het ontwerp-streekplan ligt ter visie in de gemeentehuizen op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland, de PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Hercules B.V. te Middelburg heeft op 6 oktober 1981 bij hen een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de lucht verontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van een pertochemische industrie voor koolwaterstofharsen ten behoeve van een AlCb -katalysatorproject aan de Herculesweg no. 35 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M. no. 90. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 12 november 1981 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en in de openbare bibliotheek. Molstraat 13 te Middelburg op zaterdag morgen van 9-12 uur: - in de openbare bibliotheken. Spuistraat 22 te Vlissingen en Oostkant 1 te Terneuzen, op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; - in de provinciale bibliotheek. Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 12 december 1981, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, liggen de stukken ter inzage op boven vermelde plaatsen, en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur (voor de bibliotheken gelden bovenvermelde openingstijden). BEZWAREN Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde vergunningen. Men kan hierbij verzoeken zijn of haar per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis van Middelburg op 1 december 1981 om 9.30 uur. Hierbij wordt gelegenheid geboden over de aan vraag van gedachten te wisselen. Middelburg. 11 november 1981. Balletschool Giselle in gebouw de Kruitmolen te Middelburg Lessen in klassiek ballet voor beginners en gevor derden, beat voor jongeren, conditie-training met beat voor dames, jazz- en show- dansen. Wenst u inlichtingen? De tel.nrs. zijn: 01112-1296: 01686-3134; 01747-2558 Surfplanken vanaf300. Kindersurfplank500. Second life 1695.-1195.- Sant Tropez 1695.-1195.— Spanel x15 1695.-...1195.- Surfpak (2 delig) vanaf 299. Trapeze vanaf49.— Div. nieuwe en gebruikte surfplanken vanaf750.— Tot ziens bij; Wijngaardstraat 68 Goes Tel. 01100-11654 Kon. Julianalaan 30 tel. 01182-1702 ARNEMUIDEN Bel voor afspraak of informatie Strijkvrij, kleurecht, wasbaartot 60 graden en altijd strak en glad. Badstof stretch hoeslaken, keuze uit ecru, bruin of blauw 1-persoons 25«""" 2-persoons 35. maximaal bereik tegen minimale kosten donderdag en vrijdag is er bij Mieke Petiet aan de Lange Geere, speciale een reden om even binnen te stappen. U treft er dan o.a. mooie blazerpakken aan met rok, pantalon of broekrok., Pakken van fijne wollen stoffen van exclusieve naam Instituut voor huidverzorging damesmode Mieke Petiet Lange Geere 20, Middelburg Tel. 13649 't i

de Faam | 1981 | | pagina 17